دیجی پرایم - راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

امروزه دنیای مد و زیبایی برای تغییر ظاهر با هدف جذاب و زیباتر شدن مرزهای خلاقیت را کیلومترها جابجا کرده است. در زمان های قدیم خانم ها با یک سرخاب و سفیدآب ساده خودشان را زیبا می کردند و مردان با اصطلاح و پوشیدن یک دست لباس نو این کار را انجام می دانند. اما در  حال حاضر دیگر سرخاب و سفیدآب و لباس نو جای خودش را به انواع و اقسام روش های عجیب و غریب داده است. یکی از کارهایی که در دنیای مدرن برای زیبایی انجام می شود پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست است. اما دقت داشته باشید که پیرسینگ عملی خطرناک است و نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد. به همین جهت اگر با رعایت اصول بهداشتی و دقت کافی انجام نگیرد، احتمال بروز عفونت، حساسیت و سایر عوارض وجود دارد. در ادامه با مقاله راهنمای خرید پیرسینگ زنانه همراهمان باشید تا شما را با همه چیز درباره پیرسینگ بدن آشنا نمائیم.

پیرسینگ چیست؟

پیرسینگ، عملی ست که طی آن بخشی از بدن، به کمک سوزنی مخصوص، سوراخ شده و به تکه ای جواهر مزین می شود. عمل پیرسینگ قدمتی چندهزارساله دارد که علی رغم اینکه، بسیاری اعتقاد دارند این عمل از آمریکا امده است، اصالتی رومی دارد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید پیرسینگ زنانه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه و وسایل مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع پیرسینگ

پیرسینگ انواع مختلفی دارد که از محبوب‌ترین آن می‌توان به پیرسینگ گوش، بینی، لب و ناف اشاره کرد. 

پیرسینگ گوش

پیرسینگ گوش (Ear Piercing) یا سوراخ کردن گوش رایج‌ترین نوع پیرسینگ است. این عمل هزینه کمتری نسبت به سایر انواع پیرسینگ ها دارد و معمولا میزان درد و طول درمان در آن کمتر است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر به پیرسینگ علاقه دارید، ترجیحاً از مدل‌های ساده و کم‌خطر پیرسینگ گوش در بافت نرمه استفاده کنید. انواع پیرسینگ گوش عبارتند از:

 • پیرسینگ نرمه گوش: کم دردترین پیرسینگ گوش که در آن یک یا چند سوراخ روی نرمه ایجاد می‌شود.
 • پیرسینگ در پهنای نرمه گوش: سوزن از یک طرف نرمه وارد و پس از عبور از پهنای نرمه، از طرف دیگر خارج می‌شود.
 • پیرسینگ لاله گوش: سوراخ کردن گوش در قسمت لاله که دردناک‌تر از دو مورد قبل است.
 • سوراخ کردن غضروف گوش: سوراخ کردن بخش‌های غضروفی گوش که انواع مختلفی مثل پیرسینگ تراگوس و پیرسینگ حلزونی گوش دارد.
 • پیرسینگ هلیکس گوش: سوراخ کردن گوش در قسمت هلیکس (بخش خمیده گوش خارجی) که در مدل‌های مختلفی انجام می‌گیرد.

لازم به ذکر است که سوراخ کردن غضروف گوش درد بیشتری داشته و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. به همین جهت باید پس از پیرسینگ، گوش را مطابق آموزش متخصص به صورت روزانه ضدعفونی کرده و از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده استفاده کنید. همچنین پس از پیرسینگ گوش به هیچ عنوان حلقه یا گوشواره را دستکاری نکنید یا آن را از سوراخ خارج نکنید. زیرا این کار احتمال بروز عوارض پیرسینگ گوش به ویژه عفونت را افزایش می‌دهد. 

دیجی پرایم - راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی (Nose Piercing) یا سوراخ کردن بینی طرفداران کمتری نسبت به پیرسینگ گوش دارد و البته پیچیده‌تر از سوراخ کردن گوش است. در پیرسینگ بینی ممکن است یکی یا هر دو پره‌ی بینی سوراخ شده و جواهرات کوچک یا حلقه‌ای ساده از آن آویزان شود. پیرسینگ بینی انواع دیگری هم دارد که نسبت به پیرسینگ پره بینی خطرناک‌تر هستند و معمولا ظاهر فرد را عجیب و غریب می‌کنند! به طور مثال در نوعی از پیرسینگ بینی سوراخی در بافت نرم تیغه میانی بینی ایجاد شده و حلقه‌ای به آن آویزان می‌شود. این نوع از سوراخ کردن بینی نیاز به تجربه و مهارت بیشتری دارد، زیرا ممکن است در حین عمل تیغه میانی بینی پاره شده و بافت بینی آسیب ببیند. برخی از انواع پیرسینگ بینی عبارتند از:

 • پیرسینگ پره بینی: سوراخ کردن پره بینی در سمت راست، چپ یا هر دو طرف
 • پیرسینگ سپتوم: ایجاد سوراخ در بافت میانی و غیرغضروفی بین دو سوراخ بینی
 • پیرسینگ پل: سوراخ کردن قسمت بالایی بینی بین چشم‌ها به شکل افقی یا عمودی
 • پیرسینگ ناسالانگ: ایجاد سه سوراخ در دو پره و قسمت میانی بینی در یک راستا و قرار دادن یک آویز میله‌ای

طول درمان در پیرسینگ بینی ممکن است بین چند ماه تا یک سال باشد. این پیرسینگ نیاز به مراقبت زیادی دارد، در غیر این صورت امکان بروز عوارض جانبی زیاد است. خونریزی محل پیرسینگ بینی، ورم کردن و ترشح مایع چرکی از مهمترین عوارض پیرسینگ بینی است. به علاوه عفونت پیرسینگ بینی بسیار خطرناک است و ممکن است باعث بروز مشکلات تنفسی شود.

دیجی پرایم - راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

پیرسینگ لب

پیرسینگ لب (Lip Piercing) در دو نوع پیرسینگ لب دائمی و پیرسینگ لب موقت صورت می‌گیرد. در مدل موقت پوست سوراخ نمی‌شود و شی زینتی به کمک چسب مخصوص یا آهنربا روی پوست قرار می‌گیرد. در طرف مقابل در پیرسینگ لب دائمی بافت لب در نقاط مختلف سوراخ شده و حلقه یا نگین تزیینی از آن آویزان می‌شود. سوراخ کردن لب ممکن است در بالای لب، کنار لب یا لب پایینی (Labret) صورت گیرد.

پیرسینگ لب نسبت به پیرسینگ گوش و بینی کمتر رایج است و عوارض و خطرات بیشتری دارد. خونریزی یکی از شایع‌ترین عوارض پیرسینگ لب است. به علاوه به دلیل قرارگیری محل پیرسینگ در مجاورت دهان، احتمال عفونت در این پیرسینگ بسیار بالاست. آسیب به اعصاب، کلوئید یا گوشت اضافه، احساس خارش، آسیب به دندان و لثه و خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی نظیر هپاتیت و ایدز از دیگر عوارض پیرسینگ لب است.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

پیرسینگ زبان

پیرسینگ زبان (Tongue Piercing) یکی دیگر از انواع پیرسینگ است که به تازگی مد شده است. در این روش بافت نرم داخل زبان به روش‌های متفاوت سوراخ شده و یک میله تزیینی از آن عبور داده می‌شود. سوراخ کردن زبان بسیار حساس و خطرناک است و معمولا عوارض جانبی زیادی به همراه دارد. به همین جهت برای پیرسینگ زبان باید به مراکز معتبر و بهداشتی مراجعه کنید.

خطر خفگی به دلیل جدا شدن شی زینتی، اختلال در حس چشایی، اختلال در بلع غذا، اختلال در عملکرد بزاق دهان و گوارش غذا، عفونت شدید زبان، آسیب به دندان و لثه و آبریزش بینی از عوارض شایع پیرسینگ زبان است. به علاوه احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت B، هپاتیت C و عفونت آنژین لودویگ وجود دارد که نوعی بیماری عفونی خطرناک در ناحیه فک است. به همین دلیل معمولاً پس از پیرسینگ زبان آنتی‌بیوتیک‌های قوی تجویز می‌شود.

توجه: اگر به بیماری‌های قلبی مبتلا هستید، از پیرسینگ زبان پرهیز کنید. زیرا آنتی‌بیوتیک‌های تجویزی پس از پیرسینگ برای قلب مضر است. همچنین عفونت باکتریایی احتمالی ناشی از پیرسینگ زبان برای قلب خطرناک است.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

پیرسینگ دندان

بعضی از افراد تمایل دارند بیش از اندازه عجیب و متفاوت باشند و به همین دلیل به سراغ پیرسینگ دندان (Tooth Piercing) می‌روند. پیرسینگ دندان دو مدل دارد. در نوع اول سطح دندان تراشیده شده و سپس نگین تزیینی به کمک چسب دندانپزشکی روی دندان قرار می‌گیرد. این نوع از پیرسینگ دندان کم‌خطر است و آسیب کمتری به دندان وارد می‌کند. در نوع دوم بخشی از دندان سوراخ می‌شود و یک حلقه کوچک در آن قرار می‌گیرد. این روش به دلیل سوراخ کردن دندان خطرناک است و ممکن است باعث شکستگی و آسیب به دندان شود. به علاوه سوراخ کردن دندان باعث می‌شود تا باقیمانده غذا در آن جمع شده و دهان بوی بدی بگیرد. این عارضه پس از مدتی باعث زرد شدن و پوسیدن دندان می‌شود. بهتر است برای پیرسینگ دندان به دندانپزشک یا افراد متخصص مراجعه کنید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

پیرسینگ ناف

پیرسینگ ناف (Navel Piercing) شاید دردناک‌ترین نوع پیرسینگ باشد که البته جذابیت و محبوبیت زیادی دارد. این نوع از پیرسینگ به تقلید از فرهنگ اقوام آفریقایی در اروپا رواج یافته و چند سالی است در ایران مد شده است. در این پیرسینگ معمولا در بافت لبه‌ی بالایی ناف سوراخی ایجاد شده و یک حلقه تزیینی از آن عبور داده می‌شود. این قسمت عصب‌های زیادی دارد و به همین جهت لازم است تا عمل سوراخ کردن ناف با دقت و مهارت بالایی صورت گیرد. از طرفی هم اگر پیرسینگ ناف به درستی انجام نشود، درد زیادی به همراه دارد. طول درمان پیرسینگ ناف هم زیاد است و بین 6 ماه تا یک سال زمان می‌برد.

توجه: در صورتی که قصد بارداری دارید، پیرسینگ ناف برای شما ممنوع است. همچنین اگر عمل پیرسینگ ناف را انجام دادید، باید مراقب باشید تا شکم شما بزرگ نشده یا تغییر سایز ندهد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

سایر انواع پیرسینگ بدن

از دیگر انواع معروف پیرسینگ بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • پیرسینگ ابرو (Eyebrow Piercing) که با ایجاد سوراخ عمودی روی ابرو و آویزان کردن حلقه تزیینی انجام می‌گیرد.
 • پیرسینگ گونه (Cheek Piercing) که برای ایجاد چال گونه استفاده می‌شود.
 • پیرسینگ دهان (Mouth Piercing) یا پیرسینگ لثه که با ایجاد سوراخ و نصب یک حلقه ظریف در بافت نرم دهان انجام می‌گیرد.
 • پیرسینگ سینه (Nipple Piercing) در آقایان و خانم‌ها
 • پیرسینگ دست و انگشت‌ها (Hand Web Piercing) که با سوراخ کردن بافت گوشتی بین انگشتان یا کناره‌های دست انجام می‌شود.
 • پیرسینگ سرفیس (Surface Piercing) که در آن دو سوراخ روی سطوح صاف بدن ایجاد شده و یک میله‌ی تزیینی از آن عبور داده می‌شود.
 • پیرسینگ سینه بند (Corset Piercing) که با ایجاد سوراخ‌های متعدد در سطح کمر صورت می‌گیرد.
 • پیرسینگ مدیسون (Madison Piercing) یا سوراخ کردن پوست سینه در زیر گردن
 • پیرسینگ گردن (Nape Piercing) نوعی از پیرسینگ سرفیس است که در پوست صاف پشت گردن انجام می‌شود.
 • پیرسینگ ترقوه (Collar Bone Piercing) یا سوراخ کردن در راستای استخوان ترقوه و بالای سینه
 • پیرسینگ لگنی (Hip Piercing) که به شکل سوراخ یا میکرودرمال روی پوست لگن و در دو طرف ناف صورت می‌گیرد.
 • و … 

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

نکات خرید پیرسینگ

 • ابتدا نوع پیرسینگ خود را مشخص کنید که میخواهید چه پرسینگی انجام دهید؟
 • برای اینکه پیرسینگ صورت شما جذاب شود باید ابتدا رنگ پوست خود را به خوبی تشخیص دهید و در ادامه باید نوع چهره خود را بدانید مثلا چهره ای کشیده دارید یا چهره ای گرد؟
 • برای اینکه پیرسینگ شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد و دچار عارضه های بعد از پیرسینگ نشوید با پزشک خود مشورت کنید.
 • برای خرید نگین ابتدا سلیقه خود را در ذهنتان تصور کنید.
 • پیرسینگ ها انواع مختلف و متفاوتی دارند با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود اقدام به خرید بهترین نمونه کنید. 
 • اگر میخواهید پیر سینگ صورت انجام دهید سعی کنید به یک پانچ بسنده کنید. شلوغی بیش از حد پیر سینگ ها در صورت شما مطمئنا ترافیک زشتی را روی چهره شما ایجاد می کند.
 • بعد از انجام پیرسینگ سعی کنید به خوبی از آن مراقبت کنید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

عوارض پیرسینگ

عفونت اولین عارضه

اولین مشکلی که می تواند بر اثر پیرسینگ ایجاد شود عفونت در اندامی است که این کار روی آن انجام شده است. عفونت می تواند به صورت موضعی در محل جراحی یا به صورت گسترده در همه بدن و اندام ها به خصوص قلب و ریه ها روی دهد و باعث بروز شوک عفونت و حتی مرگ در شخص شود پس دقت کنید کجا و توسط چه کسی این کار را انجام می دهید.

حساسیت و آلرژی

عارضه دیگری که در اثر پریسینگ ممکن است ایجاد شود حساسیت به فلز و طلایی است که در محل سوراخ کاشته می شود. این فلز اغلب از نوع طلا یا نیکل بوده و ممکن است برخی افراد به آن حساسیت داشته و باعث بروز التهاب و تورم و خارش و قرمزی در شخص گردد. بنابراین اگر سابقه آلرژی و حساسیت دارید قبل از انجام این کار حتما با یک پزشک مشورت کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

هپاتیت، ایدز و سرطان

اگر ابزارها وسایلی که برای این کار انجام می شود ضدعفونی نشود، می تواند بیماری های واگیرداری نظیر ایدز و هپاتیت هم در فرد ایجاد کند. زیرا این بیماری ها در اثر تماس با ابزارهای آلوده که قبلا برای شخص مبتلا استفاده شده است منتقل می گردند. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود، زیرا در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت.

خونریزی

خونریزی یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی است که در زمان عمل پرسینگ بخش‌های مختلف بدن رخ می‌دهد. این خونریزی در محل سوراخ کردن ایجاد شده و بیشتر در زمان پیرسینگ زبان اتفاق می‌افتد. در هنگام پیرسینگ زبان، تعداد زیادی از مویرگ‌ها پاره می‌شوند و همین امر ممکن است باعث بروز خونریزی شدیدتری شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پیرسینگ زنانه

ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه

یکی دیگر از عوارض احتمالی و شایع پیرسینگ، تشکیل گوشت اضافه یا کلوئید در محل ایجاد سوراخ است. در این شرایط در ناحیه پیرسینگ شده، اسکار رشد کرده و در نتیجه تبدیل به گوشت اضافه می‌شود. در برخی مناطق بدن احتمال تشکیل گوشت اضافه بیشتر است. تفاوتی ندارد که شما با روش‌های مختلف بتوانید این گوشت‌های اضافه را برطرف کنید، در پیرسینگ بعدی هم ایجاد خواهند شد.

خلاصه مقاله

 1. امروزه دنیای مد و زیبایی برای تغییر ظاهر با هدف جذاب و زیباتر شدن مرزهای خلاقیت را کیلومترها جابجا کرده است.
 2. پیرسینگ عملی خطرناک است و نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد.
 3. پیرسینگ، عملی ست که طی آن بخشی از بدن، به کمک سوزنی مخصوص، سوراخ شده و به تکه ای جواهر مزین می شود.
 4. پیرسینگ اگر با رعایت اصول بهداشتی و دقت کافی انجام نگیرد، احتمال بروز عفونت، حساسیت و سایر عوارض وجود دارد.
 5. پیرسینگ انواع مختلفی دارد که از محبوب‌ترین آن می‌توان به پیرسینگ گوش، بینی، لب و ناف اشاره کرد. 
 6. از دیگر انواع معروف پیرسینگ بدن می‌توان به ابرو، گونه و … اشاره کرد.
 7. قبل از انجام پیرسینگ نوع و محل آن را با دقت انتخاب نمائید.
 8. بعد از انجام پیرسینگ سعی کنید به خوبی از آن مراقبت کنید.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید پیرسینگ زنانه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *