دیجی پرایم - راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

ماشسن لباسشویی یکی از لوازم ضروری هر خانه ای است. این وسیله سنگین و البته گران قیمت در دنیای مدرن کارهای مارا بسیار آسان کرده است. نخستین ماشین لباسشوئی در سال ۱۷۹۷ میلادی اختراع شد و پس از آن با تغییرات فراوان به یکی از وسایل ضروری منازل مبدل شد. از آن پس این وسیله کاربردی همچنان در حال تکامل است و دکمه هایی برای انواع پارچه های خاص و جدید به آن ها اضافه می گردد، این موضوع لزوم آگاهی کافی هنگام خرید را بالا می برد. ما در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی سعی در معرفی انواع ماشین های لباسشویی برای سهولت در انتخاب شما همراهان گرامی داریم.

امروزه به دلیل تنوع در مدل های ماشین های لباسشویی در بازار یکی از سخت ترین و گیج کننده ترین خریدها می باشد. اما قبل از خرید اگر نیازهای خود را مشخص کنید و بدانید چه امکاناتی را نیاز دارید، خرید آسان تر و بی دردسرتری خواهید داشت.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید ماشین لباسشویی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی در ۳ مدل طراحی و تولید می شوند؛
ماشین های لباسشویی درب از بالا
ماشین های لباسشویی دوقلو
ماشین های لباسشویی درب از جلو اتوماتیک

ماشین های لباسشویی درب از بالا

در ماشین های لباسشویی درب از بالا که قدیمی ترین نوع ماشین لباسشویی ها می باشد، برای شستشوی لباس ها مداخله دست ها الزامی است. زیرا این ماشین ها فقط عمل شستشو را انجام می دهند که آبکشی و خشک کردن باید توسط دست ها انجام شود.لباس ها از طریق دربی که در بالای دستگاه تعبیه شده درون آن قرار می گیرند که توسط پنل کنترل یا کلیدهایی که در بالای ماشین لباسشویی قرار دارد شستشو آغاز می شود.
شستشو در این ماشین لباسشویی ها به این گونه است که مخزن آب را پر کرده و حرکت چرخشی باعث شستشوی لباس ها می شود.این مدل از ماشین ها قیمت کمتری نسبت به نوع اتوماتیک دارند. سهولت در جابجایی، وزن کم و عدم خم شدن برای ریختن لباس ها درون ماشین لباسشویی از مزایای آن می باشد‌.
ماشین های درب از بالا قابلیت چندکاره بودن را نداشته و فقط قابلیت شستشو را دارد که از این موضوع به عنوان یکی از معایب این دستگاه می توان نام برد. ظرفیتی بین ۳ تا ۷ کیلوگرم را جوابگو بوده و مصرف آب بالایی دارند.میزان سر و صدا در این مدل بالا بوده که تمامی این موارد از معایب آن می باشد. با ادامه محصولات در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی همراهمان باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

ماشین لباسشویی دوقلو

این نوع از ماشین های لباسشویی دارای دو محفظه که یکی برای عمل شستشو و دیگری برای خشک کردن لباس ها می باشد. شستشو در این مدل از ماشین لباسشویی، لباس ها از طریق معلق بودن شسته می شوند و دارای ظرفیت بالایی می باشند. از مزایای این محصولات می توان به شستشوی بهتر، ظرفیت بالا، مصرف آب کمتر نسبت به مدل های درب از بالا بدون خشک کن، خشک کردن با سرعت بالا نام برد. از معایب این مدل عدم آبکشی، مداخله دست ها، به هم پیچیدن لباس ها و چروک شدن آن ها نام برد.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک

این مدل از ماشین لباسشویی در سال های اخیر به شدت رواج پیدا کرده که در مقایسه با مدل های درب از بالا میزان بیشتری از لباس ها با حداقل انرژی مصرفی شسته می شود. کلیدهای کنترل این محصول در جلوی دستگاه تعبیه شده و فضای بالایی خالی می باشد. محفظه افقی با چرخش آهسته لباس ها را با لطافت تمیز می کند.عمل شستشو به صورت تمام اتوماتیک بوده و نیازی به مداخله دست ها نمی باشد. آبگیری دستگاه خودکار در چندین مرحله متناسب با نیاز انجام می شود.
عملکرد خشک کن در این مدل از ماشین لباسشویی به تعداد چرخش در دقیقه بستگی دارد. هرچه میزان چرخش بیشتر باشد، لباس ها در مدت زمان کمتری خشک می شوند. این محصولات که از لحاظ هزینه در سطح بالاتری قرار دارند شامل انواع و اقسام تنظیمات می باشند.
در ماشین های اتوماتیک فقط کافی است یک بار آب و برق دستگاه را متصل نمائید و سپس مایع مخصوص شستشو را اضافه و تنظیمات مورد نیاز را مشخص کنید، در نهایت با فشردن کلید استارت، دستگاه شروع به شستن می کند. اما در ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک باید آب به صورت دستی اضافه شود. اگر ماشین لباسشویی دوقلو باشد برای استفاده از محفظه خشک کن لباس ها با دست از محفظه شستشو خارج و آبکشی شده و در نهایت به محفظه خشک کن انتقال داده شوند. مهم ترین تفاوت بین ماشین های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در تامین آب مصرفیشان می باشد.

 

دیجی پرایم - راهنمای خرید ماشین لباسشوی

ما در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما همراهان همیشگی پیشنهاد می کنیم در انتخاب نوع ماشین لباسشویی برای مناطقی که با مشکل آب رو به رو هستند بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که در صورت انتخاب نادرست دستگاه به درستی عمل نکرده و به زودی به یک دستگاه مناسب تر نیاز پیدا خواهید کرد.
بعد از انتخاب نوع ماشین لباسشویی معیار های دیگری هم در انتخاب نوع محصول مهم می باشد که در ادامه مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی به آن ها می پردازیم.

وجود برنامه ها و تنظیمات متنوع در انواع برندهای موجود در بازار به شما این امکان را می دهد تا مناسب ترین برنامه ها را مطابق با سبک زندگی و نوع لباس هایتان انتخاب نمائید که در نتیجه کارایی بهتری نسیبتان خواهد گردید.در برخی از ماشین ها علاوه بر تنظیمات از پیش تعیین شده، این امکان را به مصرف کنندگان می دهد تا نسبت به نیاز و سلیقه خود برنامه ای را برای شستشوی لباسهایشان تنظیم کنند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

امکانات متنوع در ماشین های لباسشویی

نمایشگر دیجیتال یا Display

در حال حاظر مدل های جدید موجود در بازار به نمایشگر دیجیتال با تنظیمات متعدد مجهز می باشند که امکان اشتباه را به حداقل ممکن رسانده اند.زیرا دیتگاه به صورت هوشمند انتخاب ها را محدود می کند و شما وفتی گزینه ای را انتخاب نموده اید الباقی تنظیمات مورد نیاز هوشمندانه نسبت به گزینه انتخابی تغییر می کند. به عنوان مثال اگر شما شستشوی لطیف را انتخاب کرده باشید، برای آبکشی و خشک کردن ننی توانید گزینه ی گرمای شدید را برگزینید.

پیش شستشو یا Pre-wash

با انتخاب این گزینه شما می توانید لباس های کثیف را قبل از شروع چرخه اصلب شستشو با دمای پایین شستشو دهید.

شستشوی سریع یا Quick wash

این گزینه برای مواقعی که عجله دارید یا افراد شاغلی که مشغله کاری باعث شده وقت کمتری برای شستن لباس ها داشته باشند، این گزینه بسیار کارآمد است. زیرا علاوه بر شستشوی سریع در مصرف آب و برق هم صرفه جویی می شود. البته به یاد داشته باشید افزایش سرعت با مقدار لباس موجود در محفظه ارتباط مستقیم دارد. به عنوان مثال بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای حسگر رطوبت هستند، این حسگر کمک می کند تا مصرف انرژی دستگاه تا حد قابل ملاحظه ای پایین بیاید. در دستگاه هایی که دارای حسگر رطولت هستند پایان کار خشک کن به خشک شدن لباس ها بستگی دارد نه پایان یافتن زمان تعیین شدهبرای خشک کردن.

آبگیری مجدد یا Extra Rinse

بعضی از افراد دارای پوست حساسی می باشند که این گزینه برایشان اطمینان خاطر حاصل می کند که مواد شوینده ای که برای شستشو استفاده شده به طور کامل در آبکشی مجدد از روی بافت لباس ها پاک گردیده است و موجب حساسیت پوستی نمی گردد.
در مواقعی هم که ناآگاه مواد شوینده زیادی اضافه کرده اید با استفاده از این گزینه می توانید مقدار شوینده باقی مانده در الیاف را به راحتی خارج نمائید. با ادامه مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی  همراهمان باشید.

کارکرد نیمه پر یا Half load

این گزینه به شما در حین عمل شستشو این امکان را می دهد که از آب و قدرت کمتری استفاده کنید. در حال حاظر اکثر لباسشویی های جدید این امکان را دارا می باشند که به صورت خودکار، ماشین لباسشویی بار داخل محفظه را وزن کند.

ظرفیت گنجایش یا Load capasity

ظرفیت گنجایش مقدار باری است که هر ماشین لباسشویی می تواند تحمل کند. این مقدار در ماشین لباسشویی های مخالف متغییر است.

قفل کودک یا child lock

وجود این قفل در هر محصولی به کودکان کنجکاو اجازه نمی دهد تنظیمات صفحه کنترل را دستکاری کنند. به این گونه که حتی به طور اتفاقی هم برنامه تنظیم شده دچار وقفه نمی شود.

برچسب انرژی یا Energy label

وحود این برچسب بر روی تمامی محصولات الزامی می باشد تا خریداران و استفاده کنندگان از میزان انرژی مصرفی در محصول مورد نظر اطلاع داشته باشند. در بعضی از برچسب های انرژی علامت ستاره دیده می شود که به این معنا می باشد میزان مصرف انرژی در آن محصول بهینه شده است.

سرعت چرخش آب یا Spin speed

نسبت به برنامه ای که برلی شستشو انتخاب کرده ایم، سرعت چرخش آب متغیر است که به دو صورت دستی و خودکار امکان پذیر می باشد. بالا بودن سرعت چرخش در هنگام خشک کردن باعث آسیب رسیدن به بافت البسه ی داخل محفظه می شود.

دور موتو متغیر یا Variable spin speed

این گزینه از تنظیمات دستگاه این امکان را فراهم می کند که بدون در نظر گرفتن برنامه، سرعت چرخش دور موتور را تعیین نمائید.

شستشوی لباس های پشمی یا Wool wash

ماشین لباسشویی های قدیمی و یا معمولی امکان شستن هرگونه البسه ای را ندارند. محدودیت این ماشین ها به گونه ای است که بعضی از البسه ها مانند پلیورها،روسری ها و … که نیاز به نحوه شستشوی خاصی دارد را باید با دست شستشو داد. این گزینه برای جلوگیری از چروک شدن و آسیب رسیدن به بافت این گونه لباس ها و در نهایت سهولت در شستشو طراحی شده اند.

منطق فازی یا Fazzy logic

این سیستم به طور کاملا خودکار میزلن دما، آب و مقدار مواد شوینده را بر اساس حجم لباس ها و میزان کثیفی آن ها تنظیم می کند.

اتوکشی آسان یا Easy lron

استفاده از آب بیشتر در آخرین مرحله از شستشوی لباس ها که منظور همان آبکشی نهایی بوده، از ایجاد چروک جلوگیری می کند. از گزینه اتوکشی آسان برای کاستن چین و چروک لباس های ظریف استفاده کنید.

بخار یا Steam

این ویژگی تنها در ماشین لباسشویی های پیشرفته و گران قیمت وجود دارد که با استفاده از این گزینه میتوانید لکه ها و بوهای احتمالی لباس را از بین ببرید.با توجه به کارایی و بررسی نیاز و وسع مالی خود انتخاب کنید که این گزینه برای شما ارزش خرید یک محصول گران قیمت را دارد یا خیر.

محفظه استیل ضدزنگ یا Stainless steel housing

جنس به کار رفته در محفظه ماشین لباسشویی باید استیل مرغوب باشد تا از بو گرفتن، رنگ پریدگی و چسبدگی لباس ها به داخل محفظه جلوگیری شود.

گواهی NSF

این گواهی نشانگر این است که محصول مورد نظر تا 99 درصد از باکتری های موجود در لباس ها را حین شستشو از بین می برد.

شستشوی دستی یا Hand wash

همانطور که از نام این گزینه پیدا است، شستشوی لباس را با دست شبیه سازی می کند، که بیشتر برای لباس های لطیف و لباس زیر مناسب می باشد. بعد از شستشوی لباس با این گزینه بهتر است لباس های شسته شده را به روش سنتی و زیر نور آفتاب خشک نمائید.

چرخش مضاعف یا Extended spin

استفاده از این گزینه برای حوله ها و لباس هایی که حجم بیشتری از آب را درون بافت خود نگه می دارند بسیار مناسب می باشد. زیرا به دلیل چرخش بیشتر باعث خروج آب و خشکی مضاعف هنگام خشک کردن می شود.

حالت لکه بر یا Stain remaval

این گزینه مانند خیساندن لباس در حالت شستشو با دست را دارد. اگر چه برای از بین بردن لکه ها باید از لکه برهای مخصوص استفاده کرد، اما با این گزینه کمک به سزایی برای از بین بردن لکه ها می کنید.

باز کننده چروک یا Wrinkle opener

با استفاده از این گزینه چروک هایی که در حین شستشو ایجاد شده را تا حد زیادی از بین می برد، اما باید بدانید این گزینه هر چقدر کارآمد باشد، باز هم جایگزین اتوکشی نمی شود.

شستشو با تاخیر یا Delay wash

وقتی قرار است برای مدتی خارج از منزل باشید یا زمانی که از سر کار بر می گردید لباس هایتان شسته و خشک شده باشد می توانید از این گزینه استفاده نمائید. اما دقت داشته باشید زمان را طوری تنظیم نمائید که لباس های مرطوب مدت زمان طولانی داخل محفظه دستگاه باقی نماند. این موضوع باعث بو گرفتن لباس ها می شود. این گزینه در ماشین های لباسشویی برای جلوگیری از بو گرفتن لباس ها و سهولت در استفاده از ماشین های لباس شویی طراحی شده است. با ادامه امکانات متنوع ماشین های لباسشویی در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی همراهمان باشید.

اضافه کردن لباس حین شستشو یا Add clothes while washing

در صورتی که پس از شروع به کار ماشین لباسشویی لباس دیگری را فراموش کرده اید، این ویژگی به شما امکان اضافه کردن لباس های فراموش شده در حین شستشوی ماشین لباس شویی را می دهد.

شستشوی اسلامی یا Islamic washing

این قابلیت برای آن دسته از افرادی که شستشوی اسلامی از نگرانی هایشان است، بسیار کارآمد می باشد.

اتصال هوشمند یا  Wifi

ماشین لباس شویی های هوشمند با این ویژگی این امکان را فراهم می آورند که مراحل شستشو را از طریق Wifi تنظیم نمائید.

گارانتی یا Warranty

برخی لوازم خانگی یا دارای گارانتی نمی باشند یا حداقل یک سال گارانتی را شامل می شوند که این مدت هر چه بیشتر باشد آسایش و اطمینان خاطر بیشتری برای استفاده از دستگاه خود را خواهید داشت.برخی برندها عموما لوازم خانگی خود را 3 الی 5 سال گارانتی می کنند و برخی دیگر علاوه بر گارانتی کلی محصول، گارانتی جداگانه ای برای بدنه و موتور دارند که این نوع گارانتی عموما زمان بیشتری نسبت به گارانتی خود دستگاه می باشد.

انواع ماشین لباسشویی از لحاظ عملکرد موتور

ماشین های لباسشویی از لحاظ عملکرد به دو دسته تقسیم می شوند که در ادمه مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی  به توضیح آن می پردازیم؛

  1. تسمه ای
  2. گیربکسی ( بدون تسمه )

در مدل تسمه ای، موتور در پایین محفظه قرار دارد که باعث گردش محفظه می شود. این مدل از ماشین های لباسشویی قیمن کمتر اما لرزش و سروصدای بیشتری دارند.

در مدل گیربکسی، موتور مستقیم پشت محفظه قرار گرفته و آن را به گردش در می آورد. در این مدل قیمت بالاتر اما میزان لرزش و سروصدا کمتر می باشد. اگر محفظه را از میزان حجم تعیین شده بیشتر پر کرده باشید، دستگاه به طور خودکار تشخیص داده و شروع به شستن نمی کند. این مسئله برای طول عمر دستگاه بسیار مفید می باشد.

حجم ماشین لباسشویی

این سوال قبل از خرید برای هر خریداری پیش خواهد آمد که ماشین لباسشویی با چه حجمی را خریداری نماید. انتخاب حجم مناسب برای ماشین لباسشویی به تعداد افراد خانواده و سبک زندگیشان بستگی دارد. به این صورت که شاید یک خانواده 3 نفره از یک خانواده 5 نفره حجم بیشتر لباس داشته یا شستشوی بیشتری در طول هفته انجام می دهد. پس باید به تمامی این نکات توجه فراوان داشته باشید.

راهنمای خرید حجم مناسب در شرایط معقول برای خانواده 2 الی 3 نفره حجمی بین 6 تا 8 کیلوگرم، خانواده 3 الی 6 نفره حجمی بین 7 تا 10 کیلوگرم و خانواده های 5 الی 6 نفره بالای 8 کیلوگرم مناسب می باشد.

سایز ماشین لباسشویی

بیشتر ماشین های لباسشویی عرض 60و ارتفاع 85 سانتی متر دارند. قبل از خرید فضای مناسب برای نصب آن را فراهم آورید.

بهترین برند ماشین لباسشویی

گاهی اوقات حتی ارزان قیمت ترین برندها ی لوازم خانگی می توانند سال ها بدون ایجاد مشکل برای شما به خوبی کار کنند. اما برندهایی مانند بوش، سامسونگ و ال جی و ماشن های داخلی مانند اسنوا، پاکشوما و آبسال به طور کلی در مورد ویژگی ها، قابلیت اطمینان و کیفیت ساخت بیشتری دارند.

در این میان توصیه می شود ماشین های لباسشویی اصل را خریداری نمائید تا نمونه های تقلبی و بدون اصالت را.

ما در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی  به شما عزیزان توصیه می کنیم دقت داشته باشید که کشور مونتاژکننده تاثیر به سزایی در کیفیت محصول خواهد داشت.

ماشین لباسشویی ایرانی یا خارجی

از آنجایی که ماشین لباسشویی از کالاهای سنگین و گران قیمت در هر خانه ای محسوب می شود، عموما ترجیح می دهند کالایی را خریداری نمایند که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از این رو تولیدکنندگان داخلی برای رقابت با برندهای خارجی که کیفیت بالایی دارند، ناچار به ارتقا کیفیت محصولات خود شده اند. می توان از برندهای ایرانی با خیال راحت برای چندین سال استفاده نمود و در صورت خرابی احتمالی خدمات پس از فروش این محصولات داخلی در دسترس می باشند و در حداقل زمان ممکن مشکل را رفع خواهند نمود.

خلاصه مقاله

  1. ماشسن لباسشویی یکی از لوازم ضروری هر خانه ای است.
  2. امروزه به دلیل تنوع در مدل های ماشین های لباسشویی در بازار یکی از سخت ترین و گیج کننده ترین خریدها می باشد.
  3. ماشین های لباسشویی در ۳ مدل درب از بالا، دوقلو و درب از جلو تولید می شوند.
  4. انتخاب نوع ماشین لباسشویی برای مناطقی که با مشکل آب رو به رو هستند بسیار حائز اهمیت می باشد.
  5. امروزه ماشین های لباسشویی دارای امکانات متنوعی می باشند که به طور کامل در همین مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی به توضیح آن پرداخته ایم.
  6. ماشین های لباسشویی دارای دو نوع مختلف موتور تسمه ای و گیربکسی می باشند.
  7. انتخاب حجم مناسب برای ماشین لباسشویی به تعداد افراد خانواده و سبک زندگیشان بستگی دارد.
  8. بیشتر ماشین های لباسشویی عرض 60و ارتفاع 85 سانتی متر دارند.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *