ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید دوربین فیلم برداری

فیلمبردارهای شاغل در استودیوها، تصویربردارانی که با کارگردان ‌ها کار می ‌کنند و تمام کسانی که در این زمینه فعالیت دارند برای اینکه بتوانند تصاویر مورد نظر را با کیفیت بالا ضبط کرده و کاری حرفه ای انجام دهند، به دوربین فیلمبرداری مناسب و باکیفیتی نیاز دارند. زیرا در غیر این صورت رقبا از آنها پیشی گرفته و خیلی زود مشتری‌ ها و مخاطبان خود را از دست می‌ دهند. از آنجا که در حال حاضر با پیشرفت روز به روز تکنولوژی و صنعت، انتخاب دوربین های مناسب برای فیلم و فیلمبرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، انتخاب یک دوربین جدید یک عنصر مهم برای بسیاری از افراد می باشد. قبل از هر چیز، هنگام تصمیم‌گیری برای خرید یک دوربین فیلمبرداری باید نوع نیاز خود را مشخص کرده و بدانید که از دوربین چه انتظاری دارید و سپس اقدام به خرید نمائید. برای انتخابی هوشمندانه تر در ادامه مقاله راهنمای خرید دوربین فیلم برداری همراهمان باشید. 

دوربین فیلم برداری چیست؟

دوربین فیلمبرداری نوعی دوربین ثبت تصویر است که به سرعت تعداد زیادی از تصاویر را بر روی فیلم یا سنسور تصویر ثبت می‌کند. بر خلاف دوربین عکاسی که هربار تنها یک تصویر ثبت می‌کند دوربین فیلمبرداری یک سری از عکس‌ها را ثبت می‌کند که هر تصویر فریم یا قاب خود را دارد. این عمل با یک مکانیزم اینترمدیت امکانپذیر است. بعداً تصاویر در فیلم پروژکتور با سرعت مشخصی، که سرعت فریم (تعداد قابها (فریم‌ها) در هر ثانیه) نامیده می‌شود، نمایش داده‌ می‌شوند. در سرعت مشخصی از فریم ریت، چشم و مغز انسان دو تصویر مجزا را به هم می‌آمیزد و تصور حرکت کردن تصاویر به ذهن خطور می‌کند.

ویلیام کندی دیکسون نمونه دوربین فیلمبرداری را در سال 1891 اختراع کرد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید دوربین فیلم برداری برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کالای دیجیتال، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کالای دیجیتال ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع دوربین فیلم برداری

دوربین های عمومی

این دوربین ها معمولا باریک و سبک بوده و به راحتی قابل حمل هستند که بزرگنمایی نوری خوبی به شما ارائه می دهند و سرعت سریع شاتر باعث کاهش تیرگی در سکانس های اکشن می شود. برخی از این دوربین ها قابلیت Wi-Fi داخلی را به منظور اشتراک گذاری اطلاعات ارائه می دهند.

فواید

 • سریع تر و متنوع تر از تلفن های همراه هستند.
 • معمولا سبک بوده و حمل آن آسان است.
 • Wi-Fi داخلی که در بعضی از مدل ها موجود است، به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم ها را آسان می کند.

توصیه شده برای:

 • رویدادهای اجتماعی، خانوادگی و فیلم های روزمره
 • مناسب برای مبتدیان و عکاسان تفریحی
 • مناسب برای فیلمبرداری از سفر به دلیل سبک بودن

دوربین های ضد آب

اگر به دوربینی احتیاج دارید تا بتوانید در یک سفر دریایی یا در یک پروسه غواصی از آن استفاده کنید، دوربین های ضد آب بهترین گزینه می باشند. این دوربین ها با داشتن بدنه بیرونی محکم و ضد آب که می تواند رطوبت را از بین ببرد، تقریبا در هر شرایط آب و هوایی و محیطی  ایمن هستند.  اگر به دوربینی احتیاج دارید که بتواند در برابر افت فشارها یا گرمازدگی و یا در برابر ضربه مقاومت کند، یک دوربین ضد آب این قابلیت ها را به شما ارائه می دهد. اگرچه استحکام و دوام این دوربین ها باعث افزایش اندک در اندازه و وزن آنها می شود، اما به دلیل آسودگی خاطری که از حیث استحکام در شرایط مختلف برای شما فراهم می آورد، ارزشش را دارد.

فواید

 • به دلیل استحکام بالا تقریباً در هر محیطی از دوربین های ضد آب می توان استفاده کرد.
 • اغلب شامل GPS داخلی، عمق متر و قطب نما می باشند.
 • طرز استفاده آسان و عملکرد ساده ای دارند.

توصیه شده برای:

 • مناسب برای ماجراجویان و فیلمبرداران مستند
 • مناسب برای فیلمبرداری زیر آب

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید دوربین فیلم برداری

دوربین های فیلمبرداری در نور کم

بدون ورود نور طبیعی به لنز، تصاویری که هنگام طلوع یا غروب در داخل خانه یا خارج از آن می گیرید، می توانند تاریک و سیاه به نظر برسند. این در شرایطی است که برای دریافت نور بیشتر به یک دوربین فیلمبرداری در نور کم با حسگر تصویر بزرگتر (یا حساسیت ISO بالا) نیاز دارید. اندازه پیکسل بزرگتر این دوربین ها می تواند نور بیشتری را جذب کند و دیافراگم بزرگتر آن، می تواند گرفتن فیلم با کیفیت بالا را در محیطی کم نور و بدون فلاش میسر سازد.

فواید

 • به شما این امکان را می دهد تا بدون فلاش در داخل خانه یا محیط کم نور عکس بگیرید.
 • به دلیل اندازه پیکسل بزرگتر، نور طبیعی بیشتری را در فیلم ضبط می کند.
 • دیافراگم بزرگتر آن باعث می شود که دوربین در نور کم حساس تر باشد.

توصیه شده برای:

 • مناسب برای فیلمبرداری در خانه
 • فیلمبرداری در هنگام طلوع یا غروب هنگام و یا روزهای ابری

دوربین های با زوم اپتیکال

اگر می خواهید هنگام فیلمبرداری، روی مواردی خاص بزرگنمایی کنید یا سوژه ای را در دوردست هدف قراردهید، یک دوربین با زوم اپتیکال، انعطاف پذیری مورد نیاز برای فیلم های شما را در هر فاصله ای ارائه می دهد. دوربین های با زوم اپتیکال حداقل 10 برابر قدرت بزرگنمایی دارند و برخی از مدل ها دارای بزرگنمایی نوری 20 برابر یا بیشتر هستند. دوربین های با زوم اپتیکال، معمولا شامل منظره یاب الکترونیکی (EVF) برای فیلمبرداری راحت تر در فضای بیرون و جایی که نور خورشید می تواند دید صفحه LCD را مبهم کند، می باشند.

فواید

 • به شما این امکان را می دهد تا روی سوژه های دورتر زوم کرده بدون اینکه به آنها نزدیک شوید.
 • اغلب شامل منظره یاب الکترونیکی برای فیلمبرداری در فضای باز می باشند.
 • دارای واکنش سریع برای فیلم های اکشن هستند.

توصیه شده برای:

 • فیلمبرداری از رویدادها و مسابقات ورزشی
 • فیلمبرداری حیات وحش و مستندسازی

دوربین های بدون آینه

دوربین های فیلمبرداری بدون آینه به طور معمول از دوربین ها DSLR، کوچکتر و سبک تر می باشند. زیرا از منظره یاب نوری استفاده نمی کنند. این دوربین های فیلمبرداری دارای فوکوس اتوماتیک و ویژگی های گسترده و منحصر به فرد پرشماری برای فیلمبرداری هستند.

فواید

 • کیفیت تصویر بالایی دارند.
 • امکان فیلمبرداری در هر شرایط و هر مکانی را ایجاد می کنند. 

توصیه شده برای:

 • مناسب فیلمبرداری از کودکان و یا حیوانات خانگی
 • مناسب برای سفرها و فیلم های گردشگری

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید دوربین فیلم برداری

دوربین های DSLR

مهمترین نکته درمورد دوربین های DSLR، تطبیق پذیری آن است. یک دوربین DSLR برای شخصی که می خواهد کنترل دستی کاملی روی دوربین داشته باشد، بهترین گزینه است. انعطاف پذیری این دوربین ها بسیار بالا بوده، به این معنی که می توان در شرایط مختلف از آنها استفاده کرد. با استفاده از یک دوربین DSLR، می توانید از لنزها و فلاش های مختلفی استفاده کنید. همچنین دیافراگم گسترده این دوربین ها با دوربین های دیگر قابل قیاس نبوده و شما را قادر به تنظیم عمق میدان می سازد.

فواید:

 • امکان تغییر لنزها برای هر نوع فیلمبرداری را دارند. 
 • کیفیت بالای تصویری ایجاد می کنند. 

توصیه شده برای:

 • مناسب برای فیلمبرداری از حیوانات وحشی
 • مناسب برای رویدادهای ورزشی

نکته: داشتن دوربین فیلمبرداری ممکن است در عصری که تلفن های هوشمند، دوربین های DSLR، تبلت ها و حتی ساعت ها می توانند فیلمبرداری کنند، کمی عجیب به نظر برسد. با این حال، قابلیت فیلمبرداری آن دستگاه ها معمولا به گونه ای طراحی شده است که در حد رفع نیاز کاربر عمل می کند و بعضاً فیلم های ضبط شده کیفیت بالایی ندارند. داشتن یک ابزار اختصاصی برای فیلمبرداری می تواند کیفیت و آسایش بیشتری را برای شما فراهم کند.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید دوربین فیلم برداری

نکات مهم هنگام خرید دوربین فیلم برداری

هر دوربین فیلمبرداری دیجیتال دارای مشخصه های فیزیکی، سخت افزاری، نرم افزاری و قابلیت های کاربردی است که در واقع قیمت هر دوربین هم بر همین اساس اعلام می شود. یعنی هرچه دوربینی مشخصه های فیزیکی مناسب تر، سخت افزار قوی تر و با کیفیت تر، امکانات نرم افزاری و قابلیت های ویژه ای داشته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. پس در هنگام خرید دوربین فیلمبرداری به این موارد دقت کنید. ما در ادامه ، شما را با برخی از موارد مهمی که باید در هنگام خرید در نظر گرفته شود آشنا می سازیم.

مشخصه های فیزیکی: بدنه دوربین که شامل جنس، اندازه، شکل، وزن می باشد، باید بر اساس اصول علم ارگونومی ساخته شود تا دست شما هنگام فیلمبرداری خسته نشده و بتوانید مدت زمان بیشتری را بدون لرزش و احساس آزردگی فیلمبرداری کنید.

مشخصه های سخت افزاری: همانطور که می دانید دوربین فیلمبرداری از قطعات سخت افزاری حساس و زیادی ساخته شده است. اگر بخواهیم به مهمترین آنها اشاره کنیم از سنسور که در واقع قلب هر دوربین دیجیتال است شروع می کنیم. بطور کلی در دوربین فیلمبرداری دیجیتال نیز همانند دوربین عکاسی دو نوع سنسور وجود دارد؛

 • CCD
 •  CMOS

سنسور های CCD حرفه ای تر و گران تر هستند و اغلب در دوربین های گران تر دیده می شوند. زیرا مصرف انرژی بالاتری نیز دارند. در عوض سنسورهای CMOS اقتصادی تر بوده و مصرف پائین تری دارند. پس در دوربین های فیلمبرداری بیشتری بکار برده می شوند.

قسمت بعدی، لنز دوربین است. لنز نیز یکی دیگر از قسمت های مهم و تأثیرگذار در کیفیت دوربین فیلمبرداری است. لنز اکثر دوربین های فیلمبرداری را نمی توان مانند دوربین عکاسی DSLR جابجا کرد. پس هنگام خرید به کمپانی سازنده و لنزی که در دوربین خود استفاده کرده است دقت کنید. افزون بر کیفیت، موارد دیگری از جمله فاصله کانونی، لرزشگیر اپتیکال، زوم اپتیکال دقت کنید.

منظره یاب یا همان چشمی، یکی دیگر از قسمت های مهم دوربین است که در بین دوربین هایی که صفحه ال سی دارند، دوربین هایی که صفحه LCD آنها می چرخد و امکان دید را در همه جهات فراهم می کند مناسب تر هستند. کیفیت صفحه LCD یکی دیگر از مواردی است که بهتر است به آن توجه کافی داشته باشید.

حافظه بخش آخری است که در قسمت سخت افزار به آن اشاره می کنیم. در دوربین های فیلمبرداری قدیمی از فیلم استفاده می شده است. کمی بعدتر از mini DVD استفاده شد. پس از آن دیسک های BlueRay از راه رسیدند و امروزه شاید ترجیح اکثر مردم بر این باشد که نوع حافظه دار دوربین فیلمبرداری را انتخاب کنند. این حافظه ها که معمولا با استفاده از مموری کارت ها قابل ارتقاء و استفاده هستند، امکان ضبط تصاویر را بسیار راحت و بی دردسر برای شما فراهم می کنند. حتی برای انتقال آنها به کامپیوتر نیز، وقت و هزینه ای تلف نمی شود. پس طبیعی است که دوربین های حافظه دار از محبوبیت بیشتری برخوردار باشند.

مشخصه های نرم افزاری: نقش پردازشگر تصویر در دوربین های فیلمبرداری برای شارپ کردن تصاویر و اصلاح نویز ها، پیوستگی فریم ها و ساخت فریم های با کیفیت تر بسیار مهم و اساسی است. امکان ویرایش تصویر و اضافه کردن افکت های فیلمبرداری و فرمت های خروجی فیلم ها از دیگر مزیت های نرم افزاری دوربین های فیلمبرداری است. در این بین از توانایی دوربین در لرزشگیری دیجیتال هم نباید غافل شد. چرا که می تواند به عنوان مکمل در کنار لرزشگیر اپتیکال قرار گیرد.

دوربین فیلمبرداری هرچه باشد باید توانایی ارائه کیفیت در فیلم خروجی، فریم بر ثانیه بالا، صدای ضبط شده ی خوب را داشته باشد. زیرا تمامی قسمت های دوربین دست در دست یکدیگر می دهند تا این مطلوبات را فراهم کنند.

قابلیت های ویژه: هر برندی سعی می کند دوربین های خود را به ویژگی خاصی تجهیز کند تا در عرصه ی رقابت از دیگر رقبای خود باز نماند. پس طبیعی است که هر روز قابلیت های جدید، امکانات جانبی پیشرفته، ارتقای کمی و کیفی پارامترهای مهم دوربین را شاهد باشیم. این قابلیت های ویژه هم می تواند در قسمت سخت افزاری دوربین باشد و هم مربوط به قسمت نرم افزاری. از جمله قابلیت فیلمبرداری سه بعدی، ضبط صدای پیشرفته و … باشد. حال با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا می توانید در خرید دوربین فیلمبرداری، انتخاب صحیح تر و راحتتری داشته باشید.

نکته: از برندهای به نام و معتبر در زمینه طراحی و تولید دوربین های فیلم برداری می توان به کانن، سونی و جی وی سی اشاره کرد. 

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید دوربین فیلم برداری لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری خودرو سوِنتی مِی مدل 70mai Dash Cam A400 + RC09 Rear Camera خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین خودروی شیائومی 70mai Dash Cam A400 و دوربین عقب RC09 rear Cam مجموعه ای کامل و کاربردی برای خودرو شماست. دوربین Dash Cam 70mai A400 دارای سنسور تصویر GC4653 می باشد که می تواند با رزولوشن 1440×2560 Quad HD و نمایشگر 2 اینچی به خوبی فیلم برداری کند. رزولوشن Quad HD وضوح بالای داشته و رنگ‌ها را به طبیعی‌ترین شکل ممکن ثبت می‌کند. زاویه دید یا FOV این دوربین هم 145 درجه است که حداقل 3 لاین ترافیک را پوشش خواهد داد. برای دریافت نور کافی دیافراگم هر دو دوربین جلو و عقب F2.0 است. دوربین عقب ماشین 70mai RC09 که با زاویه دید 130 درجه تصاویر پشت ماشین را برایتان ضبط می‌کند. ضبط Dual Channel یا همان دو کاناله کمک می‌کند بدون اینکه کاری انجام دهید درک کاملی از پشت و جلوی ماشین خود داشته باشید. اگر بخواهید از این حالت استفاده کنید رزولوشن دوربین جلو 1440p و دوربین عقب 1080p خواهد بود. یکی از مهم‌ترین قابلیت در هر دوربینی قابلیت دید در شب است. به واسطه این قابلیت دوربین می‌تواند در شرایطی که نور کمی وجود دارد نیز فیم برداری کند. البته امروزه که تقریبا همه دوربین ها قابلیت نایت ویژن دارند، این کیفیت تصاویر ثبت شده در شب است که حائز اهمیت می‌باشد. تکنولوژی WDR که مخفف Wide Dynamic Range است در کنار 3D DNR به طور خودکار تعادل نور وارد شده به لنز را تنظیم می‌کند. تنظیم Exposure سبب می‌شود تا در محیط‌هایی که نور کم است و یا کنتراست نور بالاست تصاویر بهتری ضبط کنیم. به علاوه دیافراگم F2.0 هم در جذب نور بیشتر در محیط‌های تاریک کمک می‌کند. G-Sensor داخلی به کار رفته در این دوربین به طور اتوماتیک ضربات ناگهانی را تشخیص می‌دهد و سریعا هر گونه اتفاق مشکوکی را ثبت می‌کند. بدین ترتیب چه در زمان حرکت و چه زمانی که پارک کرده‌اید همواره ماشین خود را زیر نظر خواهید داشت. راحتی و به کمک WiFi داخلی به اپ 70mai متصل شود. در این اپلیکیشن شما می‌توانید فیلم‌های ماشین را به صورت زنده تماشا کنید، عکس بگیرید و هر فایلی را هم که خواستید دانلود کنید.به علاوه لازم نیست هیچ نگرانی بابت پر شدن حافظه داشته باشید. زیرا وقتی که حافظه دوربین پر شود خودش به طور خودکار ویدیوهای جدید را روی ویدیوهای قدیمی ضبط خواهد کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری ورزشی آکی مدل AC-LC2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین ورزشی «AC-LC2» ساخت شرکت «آکی» است که با ویژگی‌هایش توانسته در بین غول‌هایی مانند GoPro خودی نشان دهد. امروزه دوربین‌های ورزشی بیش‌ازپیش محبوب شده‌اند و جایگاه خاصی را در زندگی مهیج تک‌تک ما پیدا کرده‌اند. به دلیل امکان صدمه‌دیدن چنین دوربین‌هایی، شرکت‌ها سعی دارند محصولاتشان را با بدنه‌ای مقاوم عرضه کنند. این دوربین به‌تنهایی ضدآب نیست؛ اما از یک کیس ضدآب بهره‌مند‌ است که می‌تواند تا عمق 30متری مقاومت کند. این دوربین باکیفیت 4K و 25 فریم در ثانیه فیلم‌برداری می‌کند و جای سوالی باقی نگذاشته و توانسته توانایی‌های بالای خود را با ثبت تصاویر با رزولوشن عکس 12مگاپیکسلی، به رخ رقیبان بکشد. زاویه‌ی دید در دوربین‌های ورزشی بسیار مهم است و شرکت آکی با درک این مسئله، زاویه‌ی دید 170درجه‌ای را برای AC-LC2 تدارک دیده است تا در یک شات، فضای وسیعی پوشش داده شود. مجموعه لوازم جانبی این دوربین بسیار کامل است و به راحتی می‌توانید این دوربین را به کلاه ایمنی، دسته دوچرخه یا هرجای دیگر وصل کنید و تصاویر خلاقانه‌ای ثبت کنید. دوربین ورزشی آکی مدل AC-LC2 دوربینی مطمئن برای ثبت لحظات به یادماندنی و پرتحرک شماست.

معرفی

در حال حاضر مدل‌های مختلفی از دوربین‌های ورزشی با عملکردها و قیمت‌های متنوع در بازار موجود هستند. شاید سرشناس‌ترین برند تولیدکننده‌ی دوربین‌های ورزشی «گوپرو» باشد که همه کمابیش با آن آشنا هستند؛ اما برندهای کمتر شناخته شده‌تری هم هستند که دوربین‌هایی تولید کرده‌اند که قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به گوپرو دارند و عملکرد مناسبی نیز از خود به نمایش می‌گذارند. دوربین ورزشی «آکی» مدل «AC-LC2» دوربینی کوچک و سبک است و می‌توان آن را به‌راحتی با یک دست نگه داشت. AC-LC2 برای استفاده در شرایط سخت طراحی شده است و با قراردادن این دوربین درون محفظه‌ی شیشه‌ای ضدآب، می‌توان در محیط‌های مرطوب، بدون نگرانی از آن استفاده کرد. با وجود این محافظ ضدآب در صورت سقوط دوربین در رودخانه و دریاچه و استخر تا عمق 30متری، هیچ آبی به درون آن نفوذ نمی‌کند.

کیفیت فیلم و عکس

دوربین‌های ورزشی معمولا کیفیت تصویر چندان قابل توجهی ندارند، چرا که برای ضبط ویدئوهای حرفه‌ای ساخته نشده‌اند. اما کیفیت تصاویر AC-LC2 واقعا خیره‌کننده است. این دوربین ورزشی کوچک و سبک می‌تواند تصاویر با کیفیت 4K ضبط کند. لنز زاویه باز این دوربین هیچ صحنه‌ای را نادیده باقی نمی‌گذارد و با توجه به مقاومت آن در برابر نفوذ آب می‌توان تصاویر منحصر به فردی از زیر سطح آب ثبت کرد. همچنین امکان ثبت عکس با کیفیت 12 مگاپیکسل در این دوربین وجود دارد.

لنز موجود روی AC-LC2 مطابق لنز مرسوم اکثر دوربین‌های ورزشی «چشم ماهی» (Fisheye) است و زاویه‌ی دید گسترده‌ای به اندازه‌ی 170 درجه دارد. با این لنز مطمئن خواهید بود که دوربین، هر آنچه را که شما می‌بینید، ثبت می‌کند. گشودگی دیافراگم AUKEY AC-LC2 برابر f/2.2 است. با چنین دیافراگمی عملکرد دوربین در شرایط نور کم بسیار قابل توجه است.

امکانات و قابلیت‌ها

دوربین ورزشی AC-LC2 از کارت حافظه‌ی MicroSD تا حداکثر ظرفیت 32گیگابایت پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید که برای ضبط فیلم با رزولوشن 4K حتما باید از کارت حافظه‌های کلاس 10 استفاده کنید. در طول فیلم‌برداری، چراغ LED کنار لنز چشمک می‌زند و تا زمانی‌که این چراغ چشمک می‌زند، می‌توانید مطمئن باشید که دوربین شما در حال فیلم‌برداری است. AC-LC2 حالت «تایم لپس» (Time-lapse) هم دارد؛ در این حالت شما می‌توانید عکس‌های پی‌در‌پی با فاصله‌ی زمانی دلخواه بگیرید و با استفاده از نرم‌افزارهای ساخت تایم‌لپس ویدیوهای هیجان‌انگیزی تولید کنید. با وجود نمایشگر LCD دواینچی روی AC-LC2 می‌توان عکس‌های ثبت‌شده را روی دوربین مرور کرد و در صورت نیاز، عکاسی را مجدد انجام داد.

وجود یک میکروفون داخلی به این معناست که AC-LC2 می‌تواند به همراه ویدیو صدا را نیز ضبط کند. این میکروفون زمانی که دوربین درون قاب ضدآب قرا می‌گیرد، همچنان قابل‌استفاده است؛ اما ممکن است صدا کمی خفه شود. باتری این دوربین یک باتری قابل‌شارژ 1050میلی‌آمپر ساعتی است که با یک بار شارژشدن تا حدود 90دقیقه به صورت متوالی قابل‌استفاده است. قابل ‌تعویض‌ بودن باتری این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید باتری یدکی به همراه داشته باشید و در صورت نیاز، باتری دوربین را تعویض کنید. برای این منظور یک باتری یدکی نیز در جعبه دوربین وجود دارد. این باتری قابلیت شارژ شدن به صورت مستقیم روی دوربین را دارد.

ریموت کنترل همراه دوربین AC-LC2 بسیار کاربردی است. با بستن این ریموت ساده به مچ دست، در هر شرایطی می‌توان از آن برای عکس‌گرفتن یا قطع و وصل فیلم‌برداری استفاده کرد. این ریموت به‌ویژه در شرایطی که دوربین به جایی دور از دسترس مانند دوچرخه، خودرو یا بالای کلاه‌ایمنی متصل شده، بسیار کارآمد است.

با خرید دوربین ورزشی آکی مدل AC-LC2 شما به مجموعه کاملی از لوازم جانبی این دوربین دسترسی خواهید داشت که استفاده از این دوربین را بسیار هیجان‌انگیزتر می‌کند. به جز محافظ ضدآب و کنترل از راه دور و باتری یدکی، تعداد زیادی قطعه برای اتصال دوربین به جاهای مختلف و ثبت تصاویری خلاقانه‌تر وجود دارد.

به کمک ماونت‌هایی که همراه این دوربین وجود دارد می‌توان دوربین را به دوچرخه، اسکیت یا سایر وسیله‌های حرکتی متصل کنید. همچنین می‌توان این دوربین را به داشبورد خودرو و کلاه ایمنی نیز متصل کرد. وجود ماونت‌هایی با چنین گستردگی‌ای در جعبه دوربین در هیچ یک از نمونه‌های مشابه وجود ندارد. قیمت AC-LC2 با توجه به کیفیتی که ارائه می‌کند، در کنار بسته کامل لوازم جانبی که دارد باور نکردنی است. رقبای این دوربین بدون داشتن چنین لوازم جانبی‌ای قیمتی دو سه برابر AC-LC2 را دارند.

علاوه‌بر عملکرد تصویری قابل توجهی که AC-LC2 ارائه می‌کند قابلیت‌های دیگر دوربین نیز آن را به یک دوربین ورزشی قابل اتکا تبدیل می‌کند. امکان اتصال Wi-Fi امکان کنترل از راه دور دوربین از طریق گوشی تلفن همراه را فراهم کرده است. با استفاده از برنامه‌ی iSmart DV که برای گوشی‌های اندرویدی و گوشی‌های آیفون به صورت رایگان در دسترس است می‌توان به این دوربین متصل شد و علاوه بر اعمال تغییرات روی دوربین از این طریق، امکان مشاهده و سیو کردن عکس‌ها و ویدئوهای گرفته شده به وسیله دوربین روی گوشی هوشمند وجود دارد.

جمع‌بندی

زندگی همیشه در حال حرکت است و لحظاتی وجود دارند که باید در لحظه‌ای که به وقوع می‌پیوندند ثبت شوند و نمی‌توان برای ثبت این لحظه‌ها متوقف شد. دوربین ورزشی آکی مدل AC-LC2 برای استفاده در شرایط پرریسک بسیار کاربردی است و امکانات گسترده‌ی آن در مقابل قیمت، ارزش خریدش را دو چندان می‌کند. توجه داشته باشید جنس تصاویری که به وسیله این دوربین ضبط می‌شود با جنس تصاویر دوربین‌های حرفه‌ای و حتی دوربین‌های گوشی‌های هوشمند بسیار متفاوت است و نباید انتظار تصاویری شسته رفته مانند یک دوربین فیلم‌برداری حرفه‌ای را از چنین دوربینی داشته باشید. این دوربین برای استفاده در شرایط غیرمرسوم است؛ شرایطی که شاید ترجیح دهید هیچ وسیله‌ی دیگری همراه خود نداشته باشید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری ورزشی گوپرو مدل Hero 10 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین ورزشی گوپرو مدل GoPro HERO10 Black با حسگر 23 مگاپیکسلی و پردازنده جدید G2 سرعت، کارایی، عملکرد و پاسخدهی لمسی بهتری نسبت به نسل قبل دارد. البته شاید مهم‌ترین پیشرفت این سری نسبت به نسل قبلی، نرخ فیلمبرداری بیشتر نسبت به نسل قبل است. پرچمدار جدید گوپرو قابلیت فیلمبرداری 5.3K60، 4K120 و 2.7K240 را در کنار عکاسی 23 مگاپیکسلی دارد که به لطف تنظیمات حرفه‌ای و به روز شده، کارایی بیشتری پیدا کرده است. نمایشگر جلویی که در نسل‌های پیشین وظیفه نمایش وضعیت دوربین را بر عهده داشت حالا بزرگتر شده و قابلیت نمایش زنده تصویر را دارد. این نمایشگر 1.4 اینچی برای کادربندی راحت‌تر یا ضبط محتوای ویدئوبلاگ بسیار کارامد است. لرزشگیر دیجیتال HyperSmooth 4.0 به کمک تنظیم سطح افق، قابلیت ضبط تصاویری یکنواخت‌تری را حتی بدون گیمبال فراهم می‌کند. با اینکه این محصول هنوز هم یک دوربین ورزشی تمام‌عیار است؛ امکان استفاده از آن به عنوان یک وبکم 1080p برای استریم مستقیم نیز وجود دارد. برای رهایی از دغدغه ذخیره‌سازی فیلم‌ها، گوپرو سرویس آپلود خودکار فایل‌ها را بر روی فضای ابری اختصاصی فراهم کرده است. مقاومت تا عمق 10 متری در برابر نفوذ آب نیز دیگر نگرانی بابت فیلمبرداری در شرایط مختلف و غیرمنتظره وجود نخواهد داشت. قابلیت LiveBurst، 1.5 ثانیه قبل و بعد از هر عکس را ثبت می‌کند و فیلمبرداری اسلوموشن نیز با سرعت 8X ممکن است. سه عدد میکروفون با قابلیت کاهش نویز پیشرفته باد و تنظیمات حرفه‌ای صدا و تصویر نیز در این دوربین به چشم می‌خورد. به علاوه، قابلیت فرمان‌های صوتی با 14 عملکرد متفاوت نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری مدل 4K 64MP Auto Focus 4.0 Touch 18X Whit Mic LED 128 SD خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین فیلمبرداری حرفه ای 4K Ultra HD 64MP با میکروفون خارجی و نور ال ای دی و 128 گیگ کارت حافظه جانبی و صفحه نمایش لمسی 4.0 اینچی با پخش جریانی 64 مگاپیکسلی دارای عملکرد چندگانه با زوم دیجیتال 18 برابر از بهترین دوربین های حرفه ای روز دنیا میباشد و با 6400 پیکسل رزولویشن بسیار مناسب برای یوتیوب، فیس بوک و غیره، پلتفرم اجتماعی میباشد. که از ویژگی های بارز آن میتوان به برنامه تلفن و کنترل از راه دور ، ضبط آسان از زوایای مختلف ، فوکوس خودکار (شما می توانید عکس ها یا فیلم های واضح را حتی در فاصله کوتاه دریافت کنید) ، دوربین فیلمبرداری 4K 18X زوم دیجیتال قدرتمند ، ویدیو با تایمر (Time Lapse) ، با کیفیت فیلمبرداری فوق العاده بالا و باتری باتری 4500 لیتیوم یونی تمام نیازهای شما را برآورده میکند

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری ورزشی اینستا 360 مدل GO2 32G خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اینستا 360 مدل Go 2 ، دوربینی اکشن با ابعاد جمع و جور و وزن سبک مناسب هرگونه فعالیتی است. این دوربین با حافظه 32 گیگابایتی امکان ضبط تصاویر مختلفی را دارد. این محصول با رزولیشن عکاسی 9 مگاپیکسلی و ابعاد فیلمبرداری 3k کیفیت مناسبی را برای اشتراک تصاویر در شبکه های اجتماعی ارائه می دهد. Insta360 که با تمرکز تولید بر دوربین های اکشن بوجود آمده است اینک دوربینهای با کیفیتی را تولید می کند و ویژگی‌های خاص محصولات این کمپانی باعث شده است طرفداران بیشتری پیدا کند. دوربین insta 360 go 2 با ویژگی های منحصر به فرد برای ضبط ویدئوهای اسپرت عالی به نظر می رسد. این دوربین کوچک که تنها 26 گرم وزن دارد با طراحی خاص خود امکان قرارگیری در موقعیت‌های مختلف و ضبط فیلم‌های خاص را فراهم کرده است. اتصال آهنربایی در پشت دوربین باعث می شود دوربین به راحتی به وسایل فلزی بچسبد. همچنین با نگهدارنده گردنی درون جعبه میتوانید دوربین را پایین تر از یقه لباس خود نگه دارید و فیلم های جذاب بگیرید. فیلم برداری insta360 go 2 با کیفیت 3k رکورد می شود هم چنین می توان تصاویر 120 فریم بر ثانیه با رزولیشن full hd ضبط کرد. ابعاد تصویربردای دوربین 16:9 ، 1:1 است. اینستا360 گو 2 با وای فای داخلی قابلیت اتصال به انواع اسمارت فون یا تبلت را دارد که می توان برای پیشنمایش تصاویر یا ویرایش آنها به کار گرفته شود. هم چنین insta360 سری go به صورت مستقیم به تلفن همراه با پورت لایتینگ یا MicroUSB متصل میگردد که برای انتقال سریع تصاویر مطلوب است. کیت شارژ دوربین insta360 go2 قابلیت ریموت دوربین و کنترل از راه دور را دارد. همچنین با اتصالات مختلف امکان قرارگیری دوربین در وضعیت های مختلف فراهم است. این دوربین با قابلیت ضد آب همه ویژگی های یک دوربین اکشن خوب را فراهم کرده است. گر در حین عکاسی یا فیلمبرداری به امواج برخورد می‌کنید، نیازی به نگرانی نیست، زیرا GO 2 به خاطر ضدآب بودن IPX8 می‌تواند تا 13 فوت در برابر آب مقاومت کند. همچنین محافظ لنز شیشه‌ای مقاوم در برابر خراش، از لنز دوربین در برابر آلودگی، گرد و خاک و حتی پاک‌ترین مواد پاک کننده محافظت می‌کند. شاید جالب‌ترین ویژگی Go 2 زمینه دید فوق‌العاده و قابل تنظیم باشد که می‌توانید زاویه‌های مختلف را امتحان کنید تا عکس دلخواهتان را با بهترین کیفیت ثبت کنید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلمبرداری سامسونگ مدل HMX-F80 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین فیلمبرداری سامسونگ مدل HMX-F80 فیلم‌برداری با کیفیت HD در آن انجام می‌شود. این دوربین دارای ابعاد جمع‌وجور و ارگونومیک است. این ابعاد و وزن کم، باعث می‌شود که به‌راحتی بتوانید آن را با خود حمل کنید. در این دوربین ثبت تصاویر توسط یک حسگر از نوع CMOS با ابعاد ۲/۱.۳ اینچ صورت می‌گیرد. علاوه‌بر فیلم‌برداری باکیفیت، این دوربین قادر است عکس‌ها را با رزولوشن ۱.۶ مگاپیکسلی ذخیره کند. از ویژگی‌های دوربین فیلمبرداری سامسونگ مدل HMX-F80 می‌توان به قابلیت ضبط صدای دو کاناله با فرمت AAC اشاره کرد. این دوربین مجهز به لرزشگیر تصویر است و به‌وسیله این سیستم در صورت لرزش دوربین، تصویر می‌تواند به‌وسیله‌ی فرآیندی مکانیکی یا دیجیتالی پایدار شود تا تصویری بدون لرزش و تارشدگی بدست آید. دوربین فیلمبرداری سامسونگ مدل HMX-F80 دارای فوکوس دستی و خودکار است. نوع صفحه‌نمایش به‌کار رفته از نوع صفحه‌نمایش چرخان است. گفتنی است دوربین فیلمبرداری سامسونگ مدل HMX-F80 دارای خروجی HDMI و USB است.

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری ورزشی گوپرو مدل Hero 11 به همراه لوازم جانبی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین فیلمبرداری ورزشی گوپرو هیرو 11 بلک از سنسور 1/1.9 اینچی استفاده کرده که رزولوشن عکس 27 مگاپیکسل و به کمک این سنسور میتواند رنگ های 10 بیتی کامل را ضبط کند و میتواند برای فیلم های با سرعت 60 فریم در ثانیه با رزولوشن 5.3K یا برای فیلم های با سرعت 120 فریم در ثانیه با رزولوشن 4K فیلمبرداری کند. گوپرو هیرو 11 برای فیلمبرداری در نور کم از حالت های جدیدی مثل Vehicle Lights و Star Trails اشاره کرد، ویژگی Auto Boost را به کاربران ارائه می دهد تا با لرزان ترین ویدئوها نیز به خوبی عمل میکند. دوربین گوپرو 11 از فناوری تثبیت کننده یعنی Hyper Smooth 5.0 استفاده شده تا عکس های ثابت و با کیفیت ثبت کند.با اتصال به وای فای به طور خودکار فیلم خود را در فضای ابری آپلود کنید و یک ویدئوی عالی و با کیفیت به تلفن شما ارسال میشود که میتوانید به طور دلخواه ویرایش کنید. باتری گوپرو 11 بلک با ظرفیت 1720 میلی آمپر ساعت تعبیه شده است که قدرت طولانی و عملکرد بالایی در دماهای شدید ارائه می دهد. اقلام همراه دوربین: مموری کارت سندیسک الترا 64 گیگابایت و کیف 53 تکه لوازم جانبی برند پلوز می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری دی جی آی مدل اسمو پاکت 2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

DJI Pocket 2 توانایی ضبط ویدیوهای 4K بدون لرزش را با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه دارد و مثل DJI Osmo Pocket که دو سال پیش عرضه شد، به راحتی در کف دستان شما جای می‌گیرد. اکنون این گیمبال سه محوره‌ی کوچک یک سنسور بزرگتر دارد که کیفیت تصویر بهتری را نسبت به هر دوربین موبایلی در اختیار شما قرار می‌دهد، لنز بزرگتری هم دارد که تمامی ولاگرها را خوشحال می‌کند. همچنین زوم 4 برابری در زمان فیلمبرداری و 8 برابری در زمان عکاسی به شما اجازه می‌دهد که به سوژه‌های خودتان نزدیک‌تر شوید. به لطف طراحی ماژولار این دستگاه، اتصال لوازم جانبی به آن خیلی ساده است و شما اکنون می‌توانید یک سه پایه یا میکروفون را هم به پایه‌ی این محصول اضافه کنید. این تجهیزات در کیت Creator این محصول گنجانده شده‌اند. DJI دیگر نقاط ضعف نسخه‌ی اولیه این گیمبال یعنی DJI Osmo Pocket را هم رفع کرده است. اکنون 4 عدد میکروفون روی بدنه‌ی محصول قرار دارد. هر 4 میکروفون هم به شکلی قرار گرفته‌اند که در زمان در دست داشتن گیمبال زیر دست شما قرار نگیرند. همچنین نحوه‌ی قرارگیری آن‌ها به صورتی است که فقط صداهای محلی که دوربین را به سمت آن‌ گرفته‌اید ضبط خواهد شد. تایم‌لپس‌های متحرک (Motion Timelapse)، که معمولا برای اجرا به تجهیزات زیادی نیاز دارد یکی از نقاط قوت این گیمبال کوچک است. این حالت در کنار حالت‌های تایم لپس معمولی و Hyperlapse قرار دارد و شما اکنون می‌توانید از عکاسی Raw و سیستم ردیابی Active Track 3.0 خود DJI نیز بهره ببرید. مشخصات دوربین این محصول چیزی است که بیشتر از همه ما را شگفت زده کرد: یک سنسور 1/1.7 اینچی داخل این محصول به کار رفته است که از سنسور مورد استفاده داخل گوشی‌های موبایل iPhone 12 و سامسونگ گلکسی نوت 20 الترا نیز بزرگتر است و لنز 20mm f/1.8 مورد استفاده، وایدتر و روشن‌تر از لنزی است که در اسمو پاکت اورجینال به کار رفته است. فیلمبرداری 4K، با وجود ابعادی که این محصول دارد، باعث شده است که DJI Pocket 2 به یکی از خارق‌العاده‌ترین گجت‌ها برای تولیدکننده‌های محتوای ویدیویی و فیلمبردارها تبدیل شود. مهم‌تر از همه اینکه برای فیلمبرداری با این دوربین، نیازی به کالیبره کردن گیمبال‌های دوربین بزرگتر ندارید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم برداری خودرو مدل Silicon 2k Quad HD خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین خودرو ثبت وقایع اطراف و داخل خودرو با کیفیت ضبط 4K این وسیله جهت ضبط تصادفات احتمالی ویا سرقت لوازم خودرو کاربرد دارد همچنین قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه جهت تخلیه فیلمهای ضبط شده را دارد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دوربین فیلم‌برداری پاناسونیک مدل HC-V180 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دوربین فیلم‌برداری پاناسونیک مدل «HC-V180» امکان ضبط ویدئوهایی با کیفیت Full HD 1080p از سوژه‌های دور یا نزدیک را فراهم کرده است. بزرگنمایی اپتیکال 50 برابر در کنار بزرگنمایی هوشمند 90 برابر ضبط ویدیو از سوژه‌هایی در دوردست را بدون افت کیفیت تصویر فراهم می‌کند. با چنین زومی کوچک‌ترین حرکت دست لرزش زیادی در تصویر ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل تثبیت کننده تصویر 5 محوره بسیار دقیقی در این دوربین به کار رفته است که حرکت‌های دوربین را تا حد زیادی تعدیل می‌کند و در نتیجه تصاویر شارپ‌تری ثبت می‌کند. همچنین برای ضبط صدای واضح‌تر HC-V180 به یک میکروفون زوم دوکاناله مجهز شده که با زوم لنز همراه است. سنسور پیشرفته BSI این دوربین عملکرد بسیار خوبی دارد و می‌تواند تصاویر درخشان و با کیفیت بالا، چه در محیط‌های روشن و چه در محیط‌های کم‌نور ثبت کند. این بدان معناست که شما می‌توانید تصاویر زیبایی از سوژه‌های خود در شرایط گوناگون از جمله صحنه‌های داخلی و شبانه با کمترین میزان نویز ضبط کنید. ویژگی جالب توجه دیگری که این دوربین دارد، افکت‌های خلاقانه ویدئویی شامل افکت مینیاتوری، فیلم 8 میلی‌متری، فیلم بی‌صدا و تایم‌لپس است. با بهرمندی از این افکت‌ها می‌توانید ویدیوهای جالب و خلاقانه‌ای تولید کنید.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo