دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

راهنمای خرید شلوار مردانه

با اینکه انتخاب شلوار مردانه با مدل مناسب در مکان رسمی و غیررسمی شما را می‌تواند خوش پوش نشان دهد، اغلب بیشتر آقایان تصور می‌کنند انتخاب لباس برای استایل‌شان کار ساده‌ای است. اما اگر به آیتم‌های متفاوت لباس‌شان دقت کنیم، متوجه می‌شویم نکات زیادی را باید برای خوش استایل بودن در نظر گرفت. در ادامه با مقاله راهنمای خرید شلوار مردانه همراهمان باشید تا در مورد این پوشش اطلاعات کامل تری کسب نمائید. 

انواع شلوار مردانه

همانطور که در بالا اشاره شد اولین قدم برای رسیدن به استایل جذاب انتخاب یک شلوار مردانه مناسب است. برای همین منظور شما باید برای خرید شلوار، انواع آنها را شناخته و با رعایت نکاتی اقدام به خرید نمائید. از این رو در ادامه برای آشنایی با انواع شلوارهای مردانه همراهمان باشید. 

شلوار مردانه اسپرت

برای داشتن ظاهری اسپرت و شیک، انتخاب شلوار مردانه اسپرت مناسب با اندام و سن شما می تواند در ایجاد یک استایل اسپرت به شما کمک زیادی کند. بنابراین شلوار های جین و کتان برای ظاهری اسپرت و نیمه رسمی مناسب هستند. آقایان می توانند برای تیپ غیر رسمی یا نیمه رسمی و یک استایل کژوال از شلوار مردانه اسپرت به همراه اکسسوری هایی چون دستبند های چرم با رنگ هماهنگ استایل اسپرت خود و تیشرتی زیبا استفاده کنند، تا جذابیت بیشتری در تیپ اسپرت مردانه خود ایجاد کرده باشند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه رسمی 

پوشیدن لباس های رسمی همانطور که از اسم آن مشخص است باید در عین سادگی و شیکی حالتی زیبا و رسمی برای فرد ایجاد کند. پس به هنگام انتخاب خرید یک شلوار رسمی مردانه به پارچه شلوار توجه کنید که نباید زود چروک شود و دقت داشته باشید که سایز شلوار رسمی با اندام فرد مطابقت داشته باشد. برای ایجاد یک تیپ رسمی زیبا از پوشیدن شلوارهایی که برای شما گشاد هستند خودداری کنید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه جین

شلوارهای مردانه جین محبوبیت خاصی بین آقایان دارند. زیرا بسیار کاربردی بوده و استفاده از آنها در بیشتر مکان ها و مراسم ها جایز می باشد.

برای انتخاب یک شلوار جین مردانه مناسب باید توجه داشته باشید که به هنگام پوشیدن آن فعالیت زیادی خواهید داشت یا نه. اگر فعالیت شما زیاد است و در محیط کاری خود می خواهید از شلوار جین استفاده کنید، باید از نوع کشی و مناسب سایز خود استفاده کنید تا حرکت کردن شما دشوار نباشد. زیرا آقایان به راحتی لباس بیشتر از موارد دیگر آن اهمیت می دهند. اما اگر به هنگام پوشیدن شلوار جین فعالیت چندانی ندارید، سعی کنید از نوع کلاسیک و اندامی آن بهره ببرید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه کتان

شلوار مردانه کتان دو نوع دارد که یکی از آنها جنس پارچه کتان آن نرم بوده و برای پوشیدن در مکان های نیمه رسمی و غیر رسمی استفاده می شود. برای پوشیدن این نوع شلوار کتان مردانه از پیراهن های طرح دار مناسب بهار، تابستان و یا از ژاکت های کش بافت و پیراهن کلاسیک انگلیسی (آکسفورد) استفاده نمائید.

نوع دیگر شلوار کتان مردانه پارچه ضخیم تری دارد که می توان در محیط کار از آن استفاده کرد و خصوصیت دیگر این مدل شلوار کتان این است که در قسمت بالا و نشیمن گاه تنگ نیست و ظاهری معقول تر برای فرد ایجاد خواهد کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه پارچه ای

شلوار مردانه پارچه ای بهترین انتخاب برای مراسم های کاری، قرارهای رسمی و مهمانی های شام است. البته دقت داشته باشید که باید نوع و مدل شلوارپارچه ای مناسب و بسیارخوش دوخت بوده و با فرم بدن شما سازگار باشد. زیرا مهم ترین قسمت برای ایجاد یک استایل لاکچری در آقایان پوشیدن شلوار مناسب است تا ظاهر آنها را شیک وجذاب نشان دهد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه مخمل کبریتی

بهترین انتخاب برای خوش پوشی در فصل سرما استفاده از شلوار مردانه مخمل کبریتی است. این مدل شلوار از سالها قبل مورد توجه بوده و خصوصیت بارز آن بادوام بودن است. 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

شلوار مردانه پشمی

شلوار مردانه پشمی انتخاب مناسبی برای جایگزین کردن با شلوار جین است که می توان آن را در هر موقعیت غیر رسمی و رسمی پوشید. بهتر است یک شلوار پشمی را به کمد لباس هایتان اضافه کنید، زیرا هم استفاده از آن راحت بوده و به سادگی تمیز می شود و با آویزان کردن آن در کمد چروک هایش از بین می رود.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

شلوار مردانه جاگر

شلوار مردانه جاگر شلواری است که قسمت مچ پای آن دارای کش بوده و به هیچ عنوان مناسب استفاده در محیط های رسمی و کاری نیست. شلوار جاگر یک شلوار راحت برای انجام فعالیت های پرتحرک روزانه است و به عنوان یک شلوار مردانه دم دستی از آن یاد می شود.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه سه ربع یا آنکل سویینگرز

شلوار مردانه سه ربع یا آنکل سویینگرز دارای قدی کوتاه تر از قد شلوار معمولی است که پوشیدن این نوع شلوار برای رهایی از شلوارهای تکراری مناسب است. شلوار سه ربع یا آنکل سویینگرز مناسب فصل تابستان بوده و کوتاهی آن باعث می شود که به کفش شما توجه بیشتری شود. اگر علاقه به پوشیدن این نوع شلوار دارید بهتر است بدانید که شلوار سه ربع مناسب فرم رسمی و غیر رسمی می باشد. اما به یاد داشته باشید که لباس های مناسب محیط رسمی باید از گزینه سادگی و شیکی پیروی کنند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

شلوار مردانه کارگو

شلوار مردانه کارگو مدلی از شلوار است که در دهه 1930 برای نظامیان، کارگران و خدمه کشتی طراحی شد. شلوارمردانه کارگو را به دلیل جیب های متعددی که دارد شلوار شش جیب هم می نامند. جیب های طراحی شده بر روی شلوار کارگو برای نگهداری وسایل و آذوقه این افراد تعبیه شده بود ولی در سال 2019 شلوار کارگو یکی از ترندهای شلوار بشمار می رود که با رنگهای زیادی در بازار عرضه شد. خصوصیات ظاهری شلوار کارگو کمی گشاد است و گاهاً به آن شلوار گت دار و پایین کش هم می گویند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید شلوار مردانه

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید شلوار مردانه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید شلوار مردانه

در ادامه چند نکته مهم که به هنگام خرید شلوار مردانه باید به آنها توجه داشته باشید را بیان می کنیم. 

فاق 

فاق به بلندی شلوار در قسمت جلو که از کمر شلوار تا پایین و انتهای زیپ شلوار امتداد دارد، گفته می‌شود. فاق‌ها برحسب بلندی و اندازه، سه نوع دارند:

بلند: این اندازه‌ی فاق حدود ۲۵ سانتی‌متر بلندی دارد که ازگودی خط کمر شروع می‌شود.

متوسط: اندازه‌ی متوسط، مرسوم‌ترین قد فاق در شلوار آقایان است که مناسب اغلب آقایان با قد متوسط است.

کوتاه: برای استایل‌های کژوال (غیررسمی) مناسب است و به نحوی طراحی شده که از ناحیه‌ی زیر کمر پوشیده شود.

زیپ یا دکمه

شلوارهایی که درز جلوی آنها با زیپ (به‌جای دکمه) بسته می‌شوند، محبوب‌تر می باشند. از آن‌جایی که استفاده از زیپ‌ برای بستن شلوار سریعتر و راحت‌تر است، کاربردی تر هستند. در اینجا امتیازات استفاده از زیپ و دکمه آورده شده است.

زیپ: سریع و راحت با اطمینان کم‌تر (احتمال فراموش کردن بستن آن وجود دارد.)

دکمه: مطمئن، اما احتیاج به زمان و کمی حوصله دارد.

سایز

شلوار مردانه لباسی است که هر مردی چه اسپورت پوش و چه کلاسیک آن را به تن می کند پس برای شیک پوش بودن دقت به تناسب شلوار با سایز و .. بسیار مهم است.

پلیسه‌دار یا بدون پلیسه

برای طرح جلوی شلوار دو انتخاب وجود دارد: «پلیسه‌دار» یا «بدون پلیسه»

پلیسه‌دار: پلیسه در واقع تا و حجم اضافه‌ی پارچه است که به‌شکل تای عمودی از زیر کمر شلوار قرار داده می‌شود. این طرح برای ایجاد راحتی بیشتر با ایجاد فضای گشادتر است که متناسب با آقایان درشت اندام است.

بدون پلیسه: در شلوارهای بدون پلیسه، حجم اضافه برای داشتن ظاهر باریک و کشیده گرفته می‌شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید شلوار مردانه

نوع برش

اندازه و فیت بودن شلوار بستگی به نوع برش دارد. این برش‌ها شامل:

باریک (Slim): در واقع این اصطلاح مربوط به برش و میزان تنگی شلوار است. برش اسلیم، تنگ است و به بدن می‌چسبد که این طرح مناسب اندام باریک است.

راسته (Straight): برشی نسبتا تنگ دارد، البته نه به تنگی اسلیم فیت. کمی گشادتر از اسلیم فیت که در ناحیه‌ی ران کمی چسبان ‌می‌شود. این نوع برش مناسب برای بدن بزرگ و نسبتا چاق است.

گشاد (Relaxed): همان‌طور که از نام آن پیداست، برش این طرح در مقایسه با دو نمونه قبلی گشادتر است و برای آقایان چاق مناسب‌ می باشد.

بلندی قد دمپا، تای و شکست دمپای شلوار (Break)

دمپای بلند: بلندی قد این نوع شلوار به اندازه‌ای است که با ایجاد یک تای بزرگ و چین پارچه کاملا روی کفش می‌افتد.

دم‌پای صاف: بلندی قد این نوع شلوار ‌به اندازه‌ای است که به کفش‌ها می‌رسد. (از پشت دقت کنید دم‌پای شلوار باید در تماس با لبه‌ی بالای پشت کفش باشد) با ایجاد یک تای کوچک و شکستگی پارچه در جلوی شلوار. این قد دم‌پا بهترین انتخاب برای اکثر آقایان است.

دم‌پای بدون تا: دم‌پای شلوار آن‌قدر کوتاه است که به لبه‌ی کفش هم نمی‌رسد و شلوار کاملا صاف و بدون تا می‌ایستد.

گشادی دمپای شلوار:

میزان گشادی دم‌پاهای شلوار که بستگی به تنگی پاچه‌ی شلوار در قسمت قوزک پا دارد.

دم‌پای تنگ (Tapered): به اسامی مختلفی از جمله میخی، شمعی، لوله تفنگی و چسبان مرسوم است. این طرح شلوار از قسمت زانو تا قوزک پا برش تنگ و چسبان دارد.

دم‌پای راسته(Straight) : گشادی دم‌پا به اندازه‌ای است که نزدیک قوزک پا می‌ایستد. آزادی کمی از ناحیه‌ی ‌ساق شلوار دارد؛ اما از طرح تنگ (میخی) آزادتر است.

دم‌پا گشاد (Boot cut): طرحی است با دم‌پای گشاد و کاملا آزاد. از نام آن پیداست شلواری مناسب برای پوشیدن چکمه‌هایی با بلندی حتی تا زیر زانو است. هرچند الزاما نباید همراه با چکمه پوشیده شود.

نکته: دربین این نمونه ها، طرح دم‌پای چسبان و راسته انتخاب‌های بهتر و مناسب برای اکثر آقایان ‌است. از پوشیدن دمپا گشاد (Boot cut) پرهیز کنید؛ مگر این‌که به اقتضای کاری که به آن مشغولید چکمه‌های بزرگ و حجیم پوشیده‌اید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید شلوار مردانه

رنگ‌ شلوار 

در انتخاب رنگ شلوار؛ قهوه‌ای، سیاه، خاکستری و سرمه‌ای از بیشترین میزان محبوبیت و ظرافت برخوردار هستند. به صورت متداول‌تر رنگ شلوار را هماهنگ با رنگ ژاکت، پیراهن و یا کت انتخاب می‌کنند که در ظاهر کلی فرد نمای زیبا‌تری داشته باشد.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید شلوار مردانه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *