دیجی پرایم - راهنمای خرید بخار شوی

راهنمای خرید بخارشوی

در حال حاضر استفاده از دستگاه بخارشوی بهترین و مطمئن ترین روش برای تمیز کردن بوده که از بخار استفاده می شود. استفاده از نیروی بخار، وقتی که بخار ایجاد شده در دمای بالا باشد ( 100 درجه سانتی گراد ) می تواند خاصیت میکروب کشی و در نهایت پاکیزگی بیشتری را به وجود آورد. بدین وسیله می توان به بهداشت محیط خانه و سلامت افراد کمک زیادی کرد. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید بخارشوی سعی در معرفی هر چه بهتر این محصول داشته است. لطفا با ما همراه باشید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید بخارشوی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع بخارشوی در مقاله راهنمای خرید بخارشوی

دستگاههای بخار شوی نسبت به نو عکارایی در مدل های متفاوتی طراحی و تولید می شوند؛

 1. بخارشوی دستی
 2. تی بخارشوی
 3. بخارشوی مکش دار
 4. بخارشوی چند منظوره
 5. بخارشوی با بخار خشک

بخارشوی دستی

بخارشوی های دستی بسیار جمع و جور بوده و وزن کمتری نسبت به نوع دیگر بخارشوها دارند. استفاده از بخارشوی دستی به لوازم همراه آن بستگی دارد. اما به طور معمول این نوع از بخارشوی ها برای تمیز کردن درها، دیوارها، سینک، شیشه، پنجره، اتاق گاز و قسمت‌های که قابل دید و در دسترس هستند، مورد استفاده قرار گرفته و بهترین کارایی را خواهند داشت.  بخارشوهای دستی دارای مخزن کوچک و توان کمتری هستند. بنابراین اگر میزان نیاز محدودی دارید سراغ این نمونه بروید.

تی بخارشوی

مدل های کف شوی یا در اصطلاح تی بخارشوی ها صرفاً برای تمیز کردن سنگ، سرامیک و پارکت طراحی و تولید شده و در تمیز کردن سایر نقاط و وسایل کارآیی ندارند. با استفاده از این بخارشوی ها که مانند جارو برقی دارای دسته بلند می باشند، تمیز کردن کف منزل را به راحت ترین حالت ممکن می توانید انجام دهید. تی بخار ها در دو صورت شارژی و برقی طراحی و تولید می‌شوند. هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. به عنوان مثال نوع شارژی پس از مدتی استفاده نیاز به شارژ مجدد پیدا می‌کند. اما می توان از آن در هر مکانی بدون نیاز به پریز به راحتی استفاده کرد. اگر عمده نیاز شما به بخارشوی تمیز کردن سطوح کف زمین است و بیشتر کف منزلتان را سنگ، پارکت و سرامیک تشکیل داده، تی بخار بهترین گزینه برای این قسمت ها و جلوگیری از آسیب دیدن اعضای بدنتان می باشد.

بخارشوی مکش دار

بخارشوهای مکش دار دارای دو مخزن مجزا از هم می باشند، که هر کدام از این دو مخزن برای انجام کار خاصی تعبیه شده اند. مخزن اول دارای آب تمیز است که به بخار تبدیل شده و مخزن دوم برای جمع آوری آب کثیف می باشد. یکی از مزایای این دستگاه جمع آوری آب کثیف بوده که در این صورت نیازی به خشک کردن سطح نمی باشد. با ادامه مقاله راهنمای خرید بخارشوی همراهمان باشید.

بخارشوی چند منظوره

بخارشوهای چند منظوره تکامل یافته نمونه های بالا است که با سری های متنوع امکان تمیز کردن هر جایی را فراهم می‌کنند. بخارشوی های چند منظوره سایز بزرگتری داشته و فضای بیشتری را اشغال می کنند. مخزن مدت زمان بیشتری برای جوش آمدن و تولید بخار نیازمند است. این دستگاه انتخابی خوب و کاملی برای پاک کردن تمام سطوح می باشد. زیرا دارای تنظیمات متعدد از قبل تنظیم ارتفاع دسته، تنظیم و کنترل فشار آب برای مصارف گوناگون می باشند. به دلیل لوازم جانبی متعدد قیمت آن نسبت به سایر نمونه ها بیشتر است.

بخارشوی با بخار خشک

این بخارشوی ها با ایجاد بخار کم آب و زود خشک شونده نمونه پیشرفته بخارشوی های معمولی می باشند. دستگاه‌هایی در این دسته از محصول قرار دارند که بخار تولیدیشان در حد 5 الی 5 درصد باشد. این نوع از بخارشوی ها برای افرادی که تمایل خشک کردن رطوبت از کف یا سایر سطوح را پس از استفاده از دستگاه ندارند، بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید بخارشوی

بهترین موارد استفاده از بخارشوی

 1. پاک کردن لکه چسب، آدامس و مواد سخت
 2. ذوب کردن یخ
 3. ضدعفونی کردن تشک
 4. تمیز کردن لوستر های کریستالی و جواهرات
 5. تمیز کردن درزهای کاشی
 6. براق کردن کاشی و سرامیک
 7. و …

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید بخارشوی

قطعات مهم بخارشوی در راهنمای خرید بخارشوی

شیر تنظیم بخار: توسط این شیر به راحتی بخار درون مخزن را تنظیم می‌کنید.

پمپ: این قطعه باعث جریان سیال آب درون محفظه شده و به تبدیل شدن آب به بخار کمک می‌کند.

مخزن آب: محفظه ای که با ریختن آب درون آن پس از مدتی آب به دمای 140 درجه سانتی گراد رسیده و ایجاد بخار می‌کند.

نازل: نازل جزو قطعاتی است که به تولید آب جوش کمک زیادی می‌کند.

ویژگی های مهم در خرید بخارشوی

انتخاب یک بخارشوی خوب با عملکرد بالا نیاز به کمی اطلاعات دارد. در این قسمت از مقاله راهنمای خرید بخارشوی به این نکات مهم می پردازیم.

توان

توان در بخارشوی ها نشان کیفیت و قدرت محصول در تولید بخار است. بهترین توان برای استفاده خانگی از بخارشوی بین 1500 الی 2000 می باشد. هر چه میزان توان دستگاه بالاتر باشد، آب را در مدت زمان کمتری به بخار تبدیل می‌کند.

قدرت

میزان قدرت در بخارشوی ها یکی از موارد مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. قدرت تولید بخار در این دستگاه با واحد بار اندازه گیری می شود. هرچه این عدد بالاتر باشد، بخارشوی قدرت پرتاب بخار بالاتری دارد. بهترین میزان قدرت در بخارشوی برای مصارف خانگی بین 2 الی 5 بار است.

گنجایش

عموماً بخارشوی های موجود در بازار حجمی بین 300 میلی لیتر دارند. هنگام خرید دقت کنید اگر بخارشوی انتخابی شما دارای حجم کمی است، حتماً قابلیت اضافه کردن آب هنگام استفاده از دستگاه را داشته باشد.

سایز

اگر در منزل فضای زیادی برای نگهداری از بخارشوی ندارید، هنگام خرید توجه به سایز به میزان فضای اشغال شده توسط آن مهم می باشد. بنابراین قبل از اقدام به خرید محل قرارگیری دستگاه را مشخص نمائید.

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

وزن

وزن در این محصول یکی از مهمترین فاکتورها است. قبل از خرید دستگاه را در دست گرفته و از وزن مناسب آن اطمینان حاصل نمائید.

ایمنی

حتما ایمنی دستگاه را چک کنید. در صورت ایمن نبودن دستگاه و نداشتن نشان استاندارد بخارشوی کیفیت و عملکرد خوبی نخواهد داشت، و بخار ایجاد شده با دمای بالا امکان سوختگی را زیاد می‌کند. از موارد دیگر ایمنی به کار رفته در بخارشوی به مخزن ضد انفجار و قفل کودک می توان اشاره کرد.

نحوه شستشو

نحوه جمع ‌آوری رطوبت و آلودگی در بخارشوی ها در دو نوع انجام می‌شود. در برخی مدل ها به کمک حوله که سری مخصوص دارند و در برخی دیگر به وسیله مکش، رطوبت حاصله جمع‌آوری می‌شود. با ادامه مقاله راهنمای خرید بخارشوی همراهمان باشید.

قابلیت جدا شدن لوله

یکی از نکاتی که هنگام خرید عموما به آن توجه نمی شود، همین قابلیت جدا شدن لوله از بدنه است .شاید بتوان در صورت عدم وجود محفظه سیم آن را دور دستگاه پیچید، اما جدا نشدن لوله از بدنه باعث اشغال فضای زیادی در منزل می‌شود که به هیچ وجه امکان تغییر حالت ندارد.

برندهای معتبر

اگر بخواهیم از بهترین مارک بخارشوی نام ببریم، باید بدانید که انتخاب یک برند مناسب برای هر وسیله ای تا حد زیادی به میزان توان پرداختی شما برای این کار را دارد. اما بهترین برندهای خوب مرتبط به برندهای مانند کرشر، کنوود، دلونگی، بوش و براون می باشد.

گارانتی

اگر محصول خریداری شده شما دارای گارانتی باشد، در صورت خرابی می توانید از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده کنید.

قیمت

در بسیاری از موارد ارزان بودن قیمت به دلیل پایین بودن کیفیت قطعات به کار رفته در دستگاه می باشد. پس در حد توان سعی کنید از برندهای معتبر که قیمت مناسب و استانداردی دارند، خریداری کنید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

سایر ویژگی ها در بخارشوی

در بخارشوی ها هر دستگاهی باید دارای امکانات منحصر به فرد و کاربردی در خود باشد. که این قابلیت ها در بخارشور ها شامل موارد زیر می باشد؛

تعداد و نوع سری

سری های متنوع و مختلف باعث سهولت در تمیزکاری منزل می باشد. وجود سری های متعدد عملکرد دستگاه را بالا می برد.

سیستم ضد چکه

یکی از قابلیت های متمایز کننده این دستگاه دارا بودن قابلیت ضد چکه می باشد. زیرا در برخی بخارشوها آب به همراه بخار چکه می‌کند که اگر این مطلب برای شما اهمیت دارد، باید دستگاه قابلیت ضد چکه خریداری نمائید.

دکمه تنظیم درجه بخار

یکی از پارامترهای مهم در بخارشوی ها دارا بودن کلید تنظیم میزان بخار خروجی است. زیرا برای نظافت چربی ها به بخار بیشتر با بالاترین حرارت مورد نیاز می باشد.

دکمه اتومات خروج بخار

با دارا بودن دکمه اتومات خروج بخار در این دستگاه باعث می‌شود دیگر برای خروج بخار نیاز به نگه داشتن شاسی هنگام استفاده نباشد.

در ادامه مقاله بخوانید: راهنمای خرید بخارشوی

قابلیت های ویژه بخارشوی در مقاله راهنمای خرید بخارشوی

 1. سهولت در پر کردن مخزن
 2. سهولت در تعمیر و تعویض قطعات
 3. نحوه عملکرد دستگاه در موقعیت های گوناگون

مزایای استفاده از بخارشوی

 1. لکه بری و رفع بوی نامطبوع
 2. استفاده راحت در تمیز کردن انواع وسایل مانند صندلی اتومبیل
 3. بهترین چربی زدا
 4. ضدعفونی کننده سطوح
 5. عدم استفاده از مواد شوینده
 6. سرعت و دقت بالا در تمیز کردن
 7. کاهش هزینه در خرید مواد شوینده

معایب استفاده از بخارشوی

 1. محدود بودن مخزن در برخی بخارشوی ها
 2. ایجاد سوختگی در صورت استفاده نادرست

نکات ایمنی در استفاده از بخارشوی

 1. از ایمن بودن ابزار جانبی به درستی مطمئن شوید.
 2. نسبت به تغییرات دمایی که می‌تواند باعث شکستن وسایل شود، آگاه شوید.
 3. از وسایلی که تحمل حرارت بالا را ندارند، هنگام استفاده مراقبت بیشتری نمائید.
 4. قبل از پر کردن مخزن و جابجایی قطعات دستگاه را از پریز بکشید.
 5. ترجیحاً از آب مقطر برای پر کردن مخزن استفاده کنید.
 6. استفاده از بخارشوی برای سطوح تازه رنگ شده توصیه نمی‌شود.
 7. از بخارشوی برای تمیز کردن وسایل چوبی استفاده نکنید.
 8. قبل از استفاده دستورالعمل دستگاه را با دقت بخوانید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید بخارشوی

خلاصه مقاله

 1. در حال حاضر استفاده از دستگاه بخارشوی بهترین و مطمئن ترین روش برای تمیز کردن بوده که از بخار استفاده می شود.
 2. امروزه بخارشوی ها در انواع مختلفی ( دستی، مکشی، تی بخار، چند منظوره و بخار خشک ) در بازار موجود می باشند.
 3. از بخار شوی ها در بسیاری از موارد می توان استفاده کرد. مانند ضدعفونی کردن، پاک کردن، ذوب کردن و … .
 4. قطعات مهم بکار رفته در بخار شوی ها شامل شیر تنظیم بخار، پمپ، نازل و مخزن می باشد.
 5. از ویژگی های مهم در خرید بخارشوی می توان به ظرفیت، توان، قدرت و … اشاره کرد.
 6. وجود قابلیت هایی مانند سری های متعدد، ضدچکه و … برندی را نسبت به برند دیگر برتری می دهد.
 7. بخار شوی ها هم مانند تمام وسایل دارای مزایا و معایبی می باشند.
 8. هنگام استفاده از بخارشوی باید نکات ایمنی را با دقت رعایت کرد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید بخارشوی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *