دیجی پرایم - راهنمای خرید اتو بخار

راهنمای خرید اتو بخار

هیچ چیز به اندازه لباس های چروک و نامرتب نمی‌تواند یک تیپ و استایل زیبا را خراب کند. لباس های اتو کشیده و مرتب همیشه نشانگر برازندگی و شخصیت صاحب لباس می باشد. اما برای از بین بردن چین و چروک های روی لباس استفاده دائمی از خدمات خشکشویی علاوه بر صرف زمان، نیازمند هزینه زیادی می باشد. این عمل مقرون به صرفه نیست. در چنین زمانی فکر خرید یک اتو بخار خانگی مناسب بهترین گزینه محسوب می‌شود. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم در مقاله راهنمای خرید اتو بخار سعی در معرفی هر چه بهتر مشخصات این محصول پر کاربرد در زندگی روزمره را دارد. لطفاً با ما همراه باشید.

انواع اتو بخار

اتو بخار های خانگی دارای چند نوع در بازار می باشند،که شامل موارد زیر است؛

 1. اتو بخار معمولی
 2. اتو بخار با مخزن جداگانه
 3. اتو بخار ایستاده
 4. اتو بخار سفری

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید اتو بخار برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

اتو بخار معمولی

اتو بخارها محبوب ترین نوع اتو ها می باشند که علیرغم سبکی کارایی بالایی در زندگی روزمره ایفا می‌کنند. قدرت این اتوهای خانگی بین 1200 الی 1400 وات می باشد. هنگام استفاده از اتو بخار، بر حسب نوع جنس پارچه درجه حرارت را تنظیم می‌کنید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید اتو بخار

اتو با مخزن جداگانه

این نوع اتو بخار بسیار قدرتمند بوده و بخار زیادی تولید می‌کند، که در نتیجه اتوکشی لباس ها راحت تر می شود. این نوع اتو نسبت به سایر این محصول قیمت بیشتری داشته ولی ارزش خرید در قبال کار حرفه‌ای را دارند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید اتو بخار

اتو بخار ایستاده

از این نوع اتو به صورت عمودی می توان استفاده کرد، که برای لباس های آویزان شده و پرده ها بسیار پر کاربرد می باشند. این مدل از اتوهای بخار در بوتیک ها و فروشگاه های لباس بیشترین استفاده را دارند. با ادامه مقاله راهنمای خرید اتو بخار همراهمان باشید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

اتو بخار سفری

این نوع اتو بسیار کوچک و جمع و جور بوده و بهترین گزینه برای استفاده هنگام سفر می باشد. برخی از مدل‌های سفری دارای دسته تاشو بوده که فضایی بسیار کمی را اشغال می کنند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکات مهم در خرید اتو بخار

هنگام خرید اتو بخار برای مصارف خانگی باید نکاتی را رعایت کرده و مدنظر داشته باشید، تا هزینه ای را که صرف خرید محصول می کنید، نیازهای شما را برآورده کند. در ادامه مقاله راهنمای خرید اتو بخار به توضیح یکایک این نکات مهم می پردازیم.

 

راهنمای خرید اتو بخار

توان

میزان توان مصرفی در اتو در واقع نشانگر توان المنت دستگاه می باشد، که با واحد وات سنجیده می‌شود. توان در هم محصول نشانگر قدرت بوده و رابطه مستقیم با کارایی دارد. هرچه اتوی شما توان بالاتری داشته باشد، در مدت زمان کمتری آماده به کار می شود. توان بالاتر باعث مصرف برق بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر برای قبض پرداختی می باشد.

وزن

وزن مناسب برای اتو به خود شما بستگی دارد. اگر اتویی با وزن بسیار کم خریداری نمائید، هنگام استفاده به دلیل فشار کم اتوکشی دلچسبی نخواهد داشت. در مقابل اگر وزن اتو زیاد باشد، هنگام استفاده خسته کننده بوده و به راحتی نمی توانید آن را روی لباس بکشید. پس هنگام خرید اتویی با وزن مناسب با توجه به نیاز و قدرت بدنی خود انتخاب کرده که بیش از اندازه سبک و سنگین نباشد.

کفی اتو بخار

برای از بین بردن هر چه بهتر چین و چروک، کفی اتو باید کیفیت مناسبی داشته باشد. کفی ها  از جنس های متفاوتی تولید می‌شوند؛ از جمله: استیل، سرامیک و تیتانیوم. اتو بخار هایی که دارای کفی استیل می باشند، عموما در اتو های خشک به کار گرفته شده اند. امروزه اتوهای خشک از دسترس خارج شده و دیگر ارزش خریدن ندارند. هنگام استفاده از اتو با کفی های سرامیکی و تیتانیومی مشکلی برای سر خوردن روی لباس نخواهید داشت و به لباس های نازک یا پلی استر نمی چسبند. این کفی ها به الیاف پارچه آسیبی نرسانده و به راحتی تمیز می شوند.

طراحی کف اتو بخار

هر چه کفی اتو بخار پهن تر باشد، با یک بار کشیدن بر روی لباس سطح بیشتری را اتو می کنید. همچنین محل قرارگیری سوراخ های کف را مدنظر قرار داشته باشید.

پنل کنترل اتو

پنل کنترل اتوهای بخار به اشکال مختلف و در قسمت های متفاوتی بر روی این وسیله پرکاربرد جایگذاری شده است، که می تواند به شکل آنالوگ یا دیجیتال باشد. پنل کنترل باید در دسترس بوده و تنظیمات به خوبی نشانه گذاری شده باشند.

ظرفیت مخزن آب

همانطور که می دانید آب در داخل مخزن اتو به جوش آمده و بخار می شود. بخار حاصله توسط منافذ کف اتو روی لباس منتقل می‌شود. هر چه مخزن اتو بزرگتر باشد، هنگام استفاده بدون اضافه کردن آب برای مدت طولانی تری می توانید اتوکشی کنید. گرچه حجم بیشتر مخزن سایز و طراحی نوع اتو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حجم مخزن آب بر حسب سی سی اندازه گیری می شود. با ادامه مقاله راهنمای خرید اتو بخار همراهمان باشید.

خاموش کن خودکار

این قابلیت با توجه به حرکات اتو آن را خاموش و روشن می کند. خاموش کردن خودکار را نباید با ترموستات اشتباه گرفت. زیرا ترموستات با حرارت ایجاد شده در کف اتو المنت های آن را خاموش و روشن می کند. به عنوان مثال اگر اتو برای مدت زمانی در یک حالت ( ایستاده و خوابیده ) قرار گرفته باشد به طور اتوماتیک قطع خواهد شد.

ضد رسوب

با وجود این قابلیت رسوبی درون محفظه آب تشکیل نشده و نیازی به استفاده از محلول های ضد رسوب نمی باشد. این عملکرد باعث طول عمر دستگاه می‌شود.

ضد چکه

از آنجایی که قطرات آب بر روی لباس ممکن است ایجاد لکه کند، اگر اتو مصرفی شما دارای این قابلیت باشد، از چکه کردن و در نهایت لکه شدن لباس ها جلوگیری می کند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اتو بخار

میزان خروجی بخار

در اتو بخار ها دو نوع بخاردهی وجود دارد. بخاردهی پیوسته و بخاردهی لحظه ای. هر چه میزان بخاردهی بیشتر باشد، لباس ها راحت تر اتو می شوند.

بخاردهی عمودی

این قابلیت به شما امکان اتو کردن در حالت عمودی را می‌دهد. مانند اتو کردن پرده ها و لباس های آویزان شده.

اسپری آب

اگر لباس برای اتو کشی نیاز به مقداری رطوبت داشته باشد، به وسیله اسپری تعبیه شده به راحتی لباس را مرطوب می کنید. اسپری آب مورد نیاز را از مخزن خارج کرده و روی سطح لباس می پاشاند.

طول سیم

یکی از مشکلات عمده بانوان هنگام کار با اتو بخار طول نامناسب سیم دستگاه می باشد. هرچه طول سیم بیشتر باشد، هنگام اتوکشی امکان مانور بیشتری بر روی لباس خواهید داشت.

چرخش 360 درجه سیم

این ویژگی هنگام اتو کردن بسیار کمک کننده می باشد. زیرا در زمان استفاده از اتو سیم به دور خود و دستگاه نمی پیچد و گره نمی خورد.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید اتو بخار

نکات مهم در نگه داری از اتو بخار

 1. از زمین خوردن اتو بخار جلوگیری نمائید.
 2. پس از خنک شدن کفی اتو آن را جمع آوری کنید.
 3. اتو بخار را تاحد مجاز آب کنید، نه بیشتر.
 4. از آب تصویه شده برای مخزن اتو استفاده کنید.
 5. بعد از اتمام اتوکشی آب داخل محفظه را خالی کنید.

خلاصه مقاله

 1. هیچ چیز به اندازه لباس های چروک و نامرتب نمی‌تواند یک تیپ و استایل زیبا را خراب کند.
 2. اتو بخارها دارای انواع گوناگونی می باشند.
 3. هنگام خرید به نکات مهمی مانند توان، وزن، جنس کفی، طرح کفی و … توجه نمائید.
 4. از ورود آسیب به اتو خودداری نمائید.
 5. هنگام اتوکشی مراقب اطفال باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اتو بخار لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید اتو بخار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *