ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید کفش ورزشی

قسمت ضروری انجام هر تمرین ورزشی کفش مناسب آن ورزش می باشد. به همین دلیل کفش‌های ورزشی دارای استانداردهایی هستند که باید توسط تولیدکنندگان رعایت شوند. انتخاب کفش ورزشی مناسب در سلامت عضلات و اسکلت فرد هنگام ورزش بسیار موثر می باشد. یک کفش مناسب می‌تواند جلوی بروز بسیاری حوادث، جراحات و دردها را بگیرد. در مقابل آن با انتخاب کفشی نامناسب باعث بیماری‌های پوستی، میخچه، تاول و آسیب‌های جدی به استخوان پا و کمر می‌شوید. بنابراین هنگام خرید کفش ورزشی، شناخت مناسب از انواع کفش ها برای رشته های مختلف ورزشی بسیار حائز اهمیت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ادامه مقاله راهنمای خرید کفش ورزشی همراهمان باشید.

ویژگی اصلی یک کفش ورزشی مناسب

به طور کلی یک کفش ورزشی خوب باید دارای قابلیت های ذکر شده در زیر باشد، تا بتوان از آن به عنوان کفشی مناسب و کاربردی یاد کرد.

 1. از پا محافظت کند.
 2. پا در آن راحت باشد.
 3. اندازه ی پا باشد.
 4. وزن مناسبی داشته باشد.
 5. نرم و انعطاف ‌پذیر باشد.
 6. آب و رطوبت در آن نفوذ نکند.
 7. هنگام حرکت، فشار‌ها و نیروهای وارد به پا را تعدیل کند.
 8. هوا بتواند در آن جریان پیدا کند و قابلیت تبادل هوا را داشته باشد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید کفش ورزشی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با ورزش و سفر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( ورزش و سفر ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع کفش ورزشی 

پیدا کردن بهترین کفش ورزشی دغدغه‌‌ی همیشگی افرادی است که به ورزش کردن علاقه‌ دارند. این روزها با وجود تنوع محصولات، پیدا کردن کفش ورزشی مناسب بسیار مشکل است. به‌همین علت نمی‌توان فهرستی تهیه کرد که برای همه ورزش ها مناسب باشد. زمانی که کوچک‌تر بودیم از کتانی‌های ورزشی برای هر کاری مثل دوچرخه‌سواری، بالارفتن از درخت و فوتبال استفاده می‌کردیم. اما امروزه برای هر ورزش یک کفش ورزشی مخصوص با انواع مختلف وجود دارد، که باید متناسب با نوع نیاز و ورزش مورد نظر خود بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کرد. انواع کفش های ورزشی شامل نمونه های زیر می باشند:

 1. کفش کتانی (این کفش ها برای پیاده‌روی و دویدن مناسب بوده و اصلی‌ترین رویه برای کفش‌های کتانی پارچه است. این جنس قابلیت تنفس‌پذیری خوبی داشته و پا در آن عرق نمی کند. همچنین دارای خاصیت کشسانی بوده تا پا در آن راحت باشد.
 2. کفش پیاده‌روی (رویه کفش پیاده‌روی از جنس پارچه یا پلاستیک است. با خرید کفش ورزشی پیاده‌روی، می‌توانید از آن حتی برای فعالیت‌های روزمره نیز استفاده نمائید.)
 3. کفش بدنسازی (کفش مناسب این ورزش کفشی سبک و راحت است. قسمت کف کفش به‌ ویژه در ناحیه نوک بسیار محکم است، زیرا در این ورزش به‌‌ طور‌معمول نوک کفش برخورد زیادی با زمین دارد. در ضمن قوزک‌ پا در این کفش‌ها کاملا حفظ می‌شود.)
 4. کفش تنیس (کفش‌های مخصوص این ورزش به نوعی تعبیه شده‌اند که ثبات بالایی روی زمین دارند و نامتعادلی ناشی از حرکات فراوان را دفع می ‌کنند. کف این کفش‌ها نیز از جنس بسیار مقاوم و سخت است.)
 5. کفش فوتبال (مهم‌ترین نکته درباره کفش‌ فوتبال، استوک و رویه کفش است تا جلوی لیز خوردن بازیکن را بگیرد و در پی ضربات فراوان به توپ، پاره نشود.)
 6. و … 

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید کفش ورزشی

نکات مهم هنگام خرید کفش ورزشی 

انتخاب کفش ورزشی پیاده روی و یا کفش مخصوص دویدن و … کار آسانی خواهد بود اگر با نکات مهم در انتخاب یک کفش حرفه ای ورزشی آشنا باشید.

پاهای خود را بشناسید

هنگام خرید کفش ورزشی آگاهی از انحنا و فرم پاها در انتخاب کفش راحت، نقش مهمی دارد. با اینکه اغلب برندهای معروف کفش های استانداردی مناسب برای انواع پاها تولید می کنند، اما باز هم توجه به این نکته بسیار مهم است. 

جنس کفش

هنگام خرید کفش ورزشی باید توجه داشت که این کفش ها در جنس‌های متنوعی مانند چرم، پلاستیک، پارچه و… تولید می‌شوند. هنگام انتخاب جنس کفش مورد نظر باید توجه به رشته ورزشی خود کرده و بهترین جنس را انتخاب نمائید.

سایز پاها

این یک باور غلط است که سایز پاهای بزرگسالان تغییر نمی کند. در واقع، به مرور زمان سایز پاها تغییر می کند. در این حالت سالی دو مرتبه پاهای خود را اندازه بگیرید. البته به یاد داشته باشید که بین برندهای متنوع سایزها متفاوت است. بنابراین بر اساس برند مورد نظرتان سایز پاهایتان را شناسایی نمائید.

سبک بودن کفش

یکی از مهم ترین ویژگی‌های مهم در کفش ورزشی، سبک بودن وزن آن می باشد. کفش مناسب باید سبک بوده و به گونه‌ای باشد که با حرکت پا خم شود. جریان هوا در آن به راحتی تعدیل شده و ضربه‌گیری در آن رعایت شود.

قابلیت تنفس

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش ورزشی مناسب، قابلیت تنفس در آن می باشد. با توجه به این که هنگام فعالیت‌های ورزشی سوخت و ساز بدن و میزان گردش خون زیاد می‌شود، میزان دما در پا بالا خواهد رفت. بنابراین یکی از نکات بسیار مهم برای انتخاب کفش مناسب برای ورزش قابلیت تنفس در آن است. تنفس خوب کفش با گردش هوای بیشتر در بخش داخلی، علاوه بر تعرق کمتر پا، به خنک ماندن سطح پوست کمک زیادی خواهد کرد.

کفش های چند کاره

اگر قصد انجام دو ورزش را دارید، حتما دو کفش مجزا خریداری نمائید. زیرا کفش های مناسب برای هر نوع ورزشی دارای خصوصیات خاصی هستند که باید آنها را برای حفظ سلامتی خود رعایت کنید. به عنوان مثال کفش پیاده روی معمولا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند. در حالیکه، کفش های مناسب دویدن، انعطاف بیشتری داشته و راحت تر خم می شوند.

کفش را به پا کنید

به نظر و حرف فروشنده اعتماد صد در صد نداشته باشید و راحتی خود را ملاک خرید قرار دهید.

به شست پا توجه کنید

همیشه باید حدود 2 سانتی متر بین شست پا و جلوی کفش فاصله باشد. بنابراین، نباید کفشی را بخرید که پنجه پایتان را محکم بگیرد.

ظاهر و زیبایی

برخی از افراد عادی و یا حتی ورزشکاران هنگام خرید کفش ورزشی تنها جنبه های زیبایی را در نظر می‌گیرند و دوست دارند انتخابشان مطابق با مد روز باشد. اما شما این اشتباه را تکرار نکرده و هنگام خرید کفش ورزشی به راحتی و کیفیت آن بیش از ظاهر اهمیت بدهید. ظاهر و زیبایی کفش را برای آخرین مرحله بگذارید. 

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید کفش ورزشی

قیمت و برند کفش

یك برند خوب و باکیفیت، حس اعتماد را در ذهن مشتری افزایش داده و خریدار را ترغیب به خرید کالا می‌کند. از این رو کفش‌های ورزشی که دارای برند معتبرتری هستند، به دلیل کیفیت بیشتر، خواهان بیشتری حتی در قبال قیمت بالاتر دارند.

نحوه نگهداری از کفش ورزشی 

اغلب افراد وقتی کفش ورزشی مورد علاقه خود را خریداری می کنند، آنقدر از آن استفاده می‌کنند تا از کار بیافتد و بعد سراغ یک کفش دیگر می روند. اما بهتر است در طول هفته، بعضی از روزها و برخی مسیرها را از کفش‌های دیگر استفاده کنید تا کفش ورزشی مورد علاقه‌تان زود فرسوده نشده و کمی استراحت کند. البته به یاد داشته باشید زمانی که به کفش خود استراحت می‌دهید، آن‌ها را در جایی خشک و خنک و بدون چروکیدگی و فشار نگهداری کنید.

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید کفش ورزشی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه تیمبرلند مدل BRADSTREET ULTRA خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کتانی های مردانه به سبک آکسفورد دارای بالشتک راحتی در زیر پا و مسئولیت پذیری محیطی از پاشنه تا پا هستند. کفی های GreenStride™ ما از 75 درصد مواد تجدیدپذیر، از جمله نیشکر و لاستیک طبیعی مسئول ساخته شده است. مواد سازگار با محیط زیست همچنین شامل یک زیرپایی ساخته شده از 70٪ مواد زیستی، توری های PET بازیافت شده و چرم مسئولانه هستند. رویه ساخته شده با بهترین نوع چرم از نوبوک ممتاز از دباغی با درجه نقره توسط گروه کاری چرم به دلیل شیوه های مدیریت آب، انرژی و زباله زیره راحتی GreenStride™ ساخته شده

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه مدل چرم طبیعی کد 00211 رنگ مشکی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش تمام چرم طبیعی دستدوز تبریز .کاری فوق العاده شیک و جذاب با استایل اسپرت و نیمه رسمی و طبی . مناسب استفاده روزمره با جنس رویه تمام چرم طبیعی گاوی پلیشی درجه 1 و جنس آستر تمام چرم میشن بزی ضد تعریق و کفی طبی تمام چرم و زیره ترمو ضد سایش خارجی می باشد. قالب کار ترک بوده و یک سایز بزرگ می باشد .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه مدل A.A کد sp1009m خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کالا یکی از پر طرفدارترین کفش های مردانه چرم تبریز میباشد که با بکارگیری از مرغوب ترین نوع چرم طبیعی گاوی تبریز توانسته علاوه بر زیبایی ، دوام فوق العاده ای نیز داشته باشد ، همچنین با توجه به بکارگیری کفی طبی و قالب سازی کاملا طبی ، راحتی بسیار زیادی را برای استفاده های طولانی در راه رفتن برای پای شما به همراه می آورد ؛ که این مهم ترین مشکل در کفش های مردانه قلمداد می شود . در واقع همین تخت بودن زیره و طبی نبودن کفش است که موجب آسیب به پا و کمر می شود که این مشکل در این کفش با توجه به طراحی آن کاملا حل شده است. این کالا با بهره گیری از رویه ، آستر و کفی چرم گاوی ، یکی از مدل های تمام چرم کفش مردانه است. زیره ی این محصول puترک میباشد که دارای مقاومت در برابر سایش و شکنندگی و بسیار سبک میباشد کفی چرم این محصول با بهره گیری از اسفنج پلی اورتان ، نهایت نرمی و راحتی را برای پا به همراه داشته و این محصول را به انتخابی طبی ، مقاوم و مناسب برای تمام فصول سال تبدیل کرده است. دوخت این کالا بسیار تمیز بوده و به دلیل نرمی فوق العاده بالا، انتخابی مناسب و فوق العاده راحت برای مصارف روزمره و سر پا ایستادن های طولانی میباشد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه مدل چرم طبیعی کد 00151t.k رنگ طوسی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش مدل 00151 کفش تمام چرم طبیعی با استایل اسپرت و نیمه رسمی و سبک ونس می باشد. که جنس رویه آن تمام چرم گاوی حوله ای هورس پلیشی درجه 1 و جنس آستر تمام چرم طبیعی بزی میشن ضد تعریق با زیره ترمو خارجی ترک آنتی شوک و ضد سایش می باشد .که به صورت پرس مستقیم و دوردوخت به رویه متصل شده است این کفش دارای کفی طبی تمام چرم بزی آنتی باکتریال می باشد .این کفش تمام چرم دستدوز تبریز بوده و از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار است .رنگ این کفش طوسی می باشد. برند معتبر و پرفروش قالب این کفش ترک و بسیار راحت می باشد. اگر پای پنجه پهن داریدسایز خودتان را انتخاب کنید واگر پای نرمال و لاغر دارید یک سایز کوچکتر از سایز خودتان انتخاب فرمایید

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه مدل چرم طبیعی کد 0080 رنگ عسلی خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کفش تمام چرم طبیعی دستدوز با استایل اسپورت و کژوال باجنس رویه تمام چرم گاوی درجه 1 شبرو و جنس آستر تمام چرم طبیعی بزی ضد تعریق و آنتی باکتریال و ضد بو و جنس زیره ترمو آنتی شوک و ضد سایش که به صورت کف دوخت مخفی به رویه به صورت دست دوز متصل شده است . و جنس کفی این کفش تمام چرم بزی ضد تعریق و ضد بو می باشد . این کفش تمام چرم طبیعی از مرغوب ترین چرم گاوی بوده و از کیفیت و دوام بسیار بالایی در کنار شیکی برخوردار می باشد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه چرم عطارد مدل چرم طبیعی کد SH72 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مهم‌ترین تمایز کفش های ونس برند رسمی چرم عطارد با سایر ونس ها، استفاده از چرم طبیعی گاوی و بزی در تولید تمام رویه و داخل کفش است. تمام قسمت رویه کفش ترکیب «چرم طبیعی گاوی بورنیش و هرمس برند چرم عطارد» میباشد. حتی قسمت زبانه کفش (زیر بند کفش) تمام چرم طبیعی است. جنس آستر داخل کفش نیز تماما «چرم طبیعی بزی» است. کفی این کفش بسیار نرم بوده و مهم‌ترین ویژگی آن پرس کردن «چرم طبیعی بزی» به روی کفی آن است. زیره کفش جزو لوکس ترین زیره های کفش های روزمره محسوب میشود و از خستگی پا در طولانی مدت جلوگیری میکند. این کفش با توجه به متریال لوکس به کار رفته در آن وزن بسیار پایینی دارد که پای شما احساس راحتی زیادی در آن خواهد کرد. این محصول در بسته بندی چوبی مخصوص با حک لوگو و نوشته چرم عطارد به صورت وکیوم شده و پلمپ برای شما عزیزان ارسال می‌شود که بسیار مناسب برای هدیه است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه مدل طاها کد 99880-balz-prs خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کالا یکی از پر طرفدارترین کفش های مردانه چرم تبریز میباشد که با بکارگیری از مرغوب ترین نوع چرم طبیعی گاوی تبریز توانسته علاوه بر زیبایی ، دوام فوق العاده ای نیز داشته باشد ، همچنین با توجه به بکارگیری کفی طبی و قالب سازی کاملا طبی ، راحتی بسیار زیادی را برای استفاده های طولانی در راه رفتن برای پای شما به همراه می آورد ؛ که این مهم ترین مشکل در کفش های مردانه قلمداد می شود . در واقع همین تخت بودن زیره و طبی نبودن کفش است که موجب آسیب به پا و کمر می شود که این مشکل در این کفش با توجه به طراحی آن کاملا حل شده است. این کالا با بهره گیری از رویه ، آستر و کفی چرم گاوی ، یکی از مدل های تمام چرم کفش مردانه است. در زیره ی این محصول از مواد پلی اورتان استفاده شده است که دارای مقاومت در برابر سایش و شکنندگی وبسیار سبک وراحت میباشد کفی چرم این محصول با بهره گیری از اسفنج پلی اورتان ، نهایت نرمی و راحتی را برای پا به همراه داشته و این محصول را به انتخابی طبی ، مقاوم ، سبک و مناسب برای تمام فصول سال تبدیل کرده است. دوخت این کالا بسیار تمیز بوده و به دلیل نرمی فوق العاده بالا، انتخابی مناسب و فوق العاده راحت برای مصارف روزمره و سر پا ایستادن های طولانی و پیاده روی میباشد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه چرم عطارد مدل چرم طبیعی کد SH61 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مهمترین تمایز کفش SH61 برند رسمی چرم عطارد با سایر کفش ها ، استفاده صدرصدی از چرم طبیعی در تولید رویه و داخل این محصول است که توضیحات جز به جز آن را برایتان بازگو میکنیم. تمام رویه کفش از ترکیب«چرم طبیعی گاوی رُستیک برند چرم عطارد» تولید شده است. جنس آستر داخل کفش صدرصد«چرم طبیعی بزی» است. این کفش دارای قسمتی به نام جورابگیر میباشد که پشت کفش از پای شما بیرون نیاید و با جوراب شما اصطحکاک برقرار کند ، که قسمت جواربگیر نیز چرم طبیعی بزی میباشد. کفی این کفش طبی و بسیار نرم است و مهمترین ویژگی آن پرس کردن «چرم طبیعی بزی» به روی کفی طبی آن است که باعث میشود احساس بسیار راحتی پا شما بر روی ترکیب کفی طبیعی و رویه چرم طبیعی در درون کفش داشته باشد. و در نهایت زیره لوکس این کفش با ارتفاعی که آن را در رده کفشهای طبی قرار میدهد از خستگی پا جهت استفاده طولانی مدت جلوگیری کرده و بسیار سبک و راحت میباشد. با توجه به استفاده از چرم طبیعی و زیره خاص آن میتوان این کفش را از با کیفیت ترین کفش های تمام چرم طبیعی گاوی نامید. در هنگام ثبت سفارش لطفا راهنمای سایز را مطالعه بفرمایید. این محصول در بسته بندی چوبی مخصوص با حک لوگو و نوشته چرم عطارد به صورت وکیوم شده و پلمپ برای شما عزیزان ارسال میگردد که بسیار مناسب برای هدیه میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کفش روزمره مردانه چرم عطارد مدل SH05 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مهم‌ترین تمایز کفش مدل SH05 برند رسمی چرم عطارد با سایر کفش‌ها، استفاده از چرم طبیعی گاوی و بزی در تولید رویه و داخل این محصول است. تمام قسمت رویه کفش «چرم طبیعی گاوی بُرنیش برند چرم عطارد» تولید شده است. قسمت زیرین زبانه کفش (زیر بند کفش) چرم طبیعی بزی طوسی رنگ است. جنس آستر داخل کفش نیز «چرم طبیعی بزی» به رنگ طوسی است. برای گردش هوا نیز در زیر یک لایه رویه اصلی کفش در تمام قسمت جلویی که چرم طبیعی گاوی بُرنیش است، یک پارچه بسیار نازک زده شده است. کفی این کفش طبی بسیار نرم بوده و مهم‌ترین ویژگی آن پرس کردن «چرم طبیعی بزی» به رنگ طوسی به روی کفی طبی آن است که باعث می‌شود احساس بسیار راحتی پا شما روی ترکیب کفی طبیعی و رویه چرم طبیعی کفی در درون کفش داشته باشد. وزن هر جفت کفش SH05 برند چرم عطارد سایز 40 حدود 680 گرم و هر جفت سایز 44 حدود 780 گرم است. این محصول در بسته بندی چوبی مخصوص با حک لوگو و نوشته چرم عطارد به صورت وکیوم شده و پلمپ برای شما عزیزان ارسال می‌شود که بسیار مناسب برای هدیه است.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo