ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید طناب ورزشی

طناب بازی یا طناب‌زدن یک ورزش ساده است که کودکان و نوجوانان برای بازی یا ورزش از روی طناب می‌پرند. در طناب ‌بازی یک یا چند شرکت‌کننده طناب را به نحوی می چرخانند که از زیر پاها و بالای سرشان بگذرد. امکان دارد یک شرکت‌کننده طناب را چرخانده و خود از رویش بپرد یا چند شرکت‌کننده (دست‌کم سه نفر) به ترتیب دو نفر طناب را چرخانده و یکی از روی آن بپرد. همانطور که می دانید و ذکر هم شد طناب بازی نیازمند به یک طناب ورزشی بوده که بتوان این ورزش یا بازی را انجام داد. برای آشنایی بیشتر با طناب ورزشی با ادامه مقاله راهنمای خرید طناب ورزشی همراهمان باشید.

فواید استفاده از طناب ورزشی 

طناب زدن از تمرینات قدیمی و محبوب بدن‌سازی و آمادگی جسمانی است که بالابردن تسلط بدن، سرعت عمل و واکنش، همچنین چربی سوزی از فایده‌های استفاده از این وسیله سبک و قابل حمل می باشد. این وسیله کاربردی بر روی سیستم تنفسی تاثیر مثبت گذاشته و باعث ایجاد هماهنگی بین اعصاب و عضلات، افزایش سرعت و استقامت بدن می‌شود. شما با طناب زدن عضلات بزرگ بدن را درگیر کرده و به تقویت آن‌ها می پردازید. از طرفی هم طناب زدن ضربان قلب را بالا برده و عضلات را تقویت و گردش خون را افزایش می دهد. این ورزش در هر دقیقه می‌تواند بیش از ۹ کیلو‌ کالری بسوزاند. 

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید طناب ورزشی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با ورزش و سفر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( ورزش و سفر ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع طناب ورزشی 

مانند تمام تجهیزات ورزشی، طناب های مخصوص ورزش نیز دارای انواع گوناگونی هستند که تمامی آنها با ایجاد هماهنگی و افزایش قدرت عضلات پاها، توان استقامتی، سطح چابکی، سرعت جسمانی و غیره سبب تضمین سلامتی و تندرستی برای شما ورزشکاران مبتدی تا حرفه ای خواهند شد. بطور کلی این دسته از محصولات ورزشی به دو دسته طناب های قدرتی (سنگین) و طناب های سرعتی (سبک) تقسیم می شوند که عبارتند از:

طناب های قدرتی

 این نوع از طناب ها به استفاده کننده امکان کاهش وزن بیشتر و شکل دهی بهتر عضلات در قسمت نیم تنه بالایی بدن را می دهد و سبب می شود تا قدرت عضلات ورزشکار در زمان مقایسه ای با استفاده از یک طناب سبک و سرعتی، سریعتر افزایش پیدا کند. به یاد داشته باشید شرط اول طناب زنی با این نوع از طناب ها، داشتن آمادگی جسمانی مطلوب می باشد.

دیجی پرایم – طناب ورزشی قدرتی

طناب های سرعتی

 از این نوع طناب ها بیشتر برای کارهای نمایشی و همچنین افراد مبتدی استفاده می شود، که به تازگی ورزش طناب زنی را آغاز کرده و می خواهند با مرور زمان و انجام تمرینات منظم، بصورت تدریجی میزان هماهنگی میان حرکات دست ها و پاهایشان را بهبود ببخشند.

دیجی پرایم – طناب ورزشی سرعتی

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید طناب ورزشی

انواع طناب ورزشی از لحاظ جنس

با توجه به سطح شخص استفاده کننده و اهداف آن از طناب‌زدن، نوع جنس طناب‌ها نیز متفاوت است.

طناب چرمی

این طناب بیشتر برای افزایش قدرت فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین علت به طناب بوکس معروف است. این نوع طناب به علت اینکه برای چرخاندن آن باید قدرت بیشتری صرف کرد، برای افراد مبتدی مناسب نبوده و احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد.

طناب PVC

طناب PVC بهترین نوع طناب‌های سرعتی برای بهبود مهارت پرش می باشد. این نوع طناب از طناب‌های ضخیم پی‌وی‌سی ساخته می شود.

طناب کابلی

این طناب‌ها از جنس کابل نازک بوده و کشسانی بالایی نداشته و برای تمرین‌های سرعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما ناگفته نماند که احتمال خراب شدن‌شان زیاد است. همچنین در سرعت‌های بالا احتمال اصابت به اعضای بدن و ایجاد آسیب های جدی به شخص وجود دارد.

طناب تزئینی

این نوع طناب از تیکه‌های پلاستیکی یا پنبه‌ای تشکیل شده‌است که به یکدیگر متصل شده‌اند. از آنها می توان در مدارس و فضای آزاد استفاده کرد. همچنین با توجه به تنوع در وزن آن برای رده‌های سنی متفاوت قابل استفاده است.

طناب پنبه‌ای یا نایلونی

این طناب‌ها چرخش‌های آرام و بلندی دارند که برای ورزشکاران توصیه نمی‌شود. طناب پنبه‌ای یا نایلونی بیشتر توسط افراد عادی و مبتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات مهم هنگام خرید طناب ورزشی 

 1. هنگام خرید طناب ورزشی، طول آن را درنظر بگیرید.
 2. وزن، یکی دیگر از نکات مهم در خرید طناب ورزشی مناسب است.
 3. به ضخامت و تراکم کابل هنگام خرید طناب ورزشی توجه نمائید.
 4. دسته‌های طناب ورزشی و جنس آنها را فراموش نکنید. 
 5. مکانی که در آن طناب می‌زنید هم مهم است.
 6. قابلیت تنظیم ارتفاع طناب را بررسی نمائید.
 7. قابلیت های ویژه مانند شماره انداز را در نظر داشته باشید.
 8. در نهایت قیمت طناب ورزشی را بررسی نمائید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید طناب ورزشی

نکات مهم برای انجام ورزش طناب زنی

برای انجام ورزش طناب زنی باید پس از خرید یک طناب ورزشی کاربردی و متناسب با نوع نیازتان نکاتی را برای انجام هر چه بهتر این ورزش رعایت نمائید. مانند:

 1. هنگام طناب زنی لباس زیر (سوتین ) مناسب بپوشید.
 2. روی سطوحی که ضربه را جذب کرده و صاف هستند، طناب بزنید.
 3. منطقه مناسبی بدون ایجاد دلهره را برای طناب زنی انتخاب نمائید.

دیجی پرایم – نکات مهم برای انجام ورزش طناب زنی

انواع طناب زنی

طناب زنی دوبل

معمول ترین نوع طناب زنی پریدن دوبل است. این روش اغلب با سرعت بالا انجام شده و کالری بیشتری را می سوزاند. شدت پرش های دوبل می تواند با توجه به سرعت و میزان پرش متفاوت باشد. پاهای خود را به طور کامل از زمین برداشته و یا فقط به اندازه کافی از طناب عبور دهید. بالا پریدن باعث کاهش سرعت طناب زنی می شود، اما برای ماهیچه ها بسیار خوب می باشد. از طرفی دیگر، کند و تند بودن طناب برای استقامت خوب است.

طناب زنی کراس

طناب زنی کراس حداقل شدت را داشته و این سبک اغلب در ورزش با شدت بالا در زمانی که فرد نیاز به ورزش هوازی دارد، انجام می شود. بهتر است هنگام طناب زنی به جای توقف به طور کلی، کراس را ادامه دهید.

طناب زدن به روش تک ساق پا

طناب زنی تک ساق پا یک سطح پیشرفته طناب زنی است که به تعادل خوبی نیاز دارد. در طناب زنی به روش تک ساق پا وزن بیشتر روی یک پا قرار می گیرد. این روش زمانی باید انجام شود که فرد بتواند طناب دوبل و کراس را به خوبی انجام دهد.

وسایل مورد نیاز طناب زنی

ورزش طناب زنی ورزشی بسیار ساده ولی تاثیر گزار بوده که تنها یک جفت کفش ورزشی مناسب و یک طناب کاربردی و البته متناسب با قد و قدرت دست ورزشکار نیاز می باشد. سادگی و کم هزینه بودن این رشته جزو فواید آن است.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید طناب ورزشی

نحوه صحیح طناب زنی 

 1. دسته های انتهای طناب را به آرامی و اما محکم در دست بگیرید.
 2. آرنج ها را نزدیک بدن نگه داشته و شانه ها را شل نمائید. 
 3. مقداری زانوهایتان را خم کرده و از مچ دستانتان برای تاب دادن طناب استفاده کنید.
 4. طناب را با تب دادن مچ هایتان بچرخانید و نه با حرکت بازوهایتان.
 5. سر و پشتتان را هنگام پریدن صاف نگه داشته و به جلو خم نکنید.
 6. با بینی نفس بکشید نه با دهان.
 7. بیش از اندازه بالا نپرید. زیرا ممکن است به زانو و قوزکتان آسیب وارد نمائید.
 8. طناب زنی سرعت ضربان قلب را بالا می برد. بنابراین پیش از شروع این ورزش با پزشکتان مشورت نمائید.

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید طناب ورزشی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی مدل قدرتی کد NK-7801 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تأثیرگذاری و بازدهی تمرین با طناب قدرتی، 5 برابر بیشتر از طناب پرش معمولی است. تمرین با این نوع طناب می تواند عضلات مرکزی، شانه ها و پشت شما را تقویت کند و قدرت شما را بهبود بخشد. از دیگر مزیت های تمرین با طناب قدرتی ایجاد تعادل بهتر، کالری سوزی بیشتر، افزایش چابکی، افزایش استقامت عضلانی و سلامت قلبی عروقی است. طناب قدرتی بدنسازی از الیاف پلی استر بسیار محکم تولید شده که با بهترین دستگاه ها در هم تنیده شده است و دوام و استحکام بالایی دارد. ضخامت این طناب 25 میل و طول آن 300 سانتی متر می باشد. لازم به ذکر است که طول طناب، متناسب با قد افراد انتخاب می شود. پوشش سطح طناب در برابر سایش مقاوم است و در استفاده ی طولانی دچار پارگی نمی شود. قسمت دسته های این طناب قدرتی با تکنولوژی ترموپلاستیک پوشانده شده که به راحتی در دست نگه داشته می شود و ضد لغزش است. اگر می خواهید یک تمرین فول بادی عالی داشته باشید و به فرم ایده آل بدن خود برسید، تمرین با طناب قدرتی بدنسازی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی مدل قدرتی کد NK-7802 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تمرین با طناب های قدرتی می تواند به افزایش قدرت، انعطاف پذیری و استقامت کمک بسیاری کند. نتیجه نهایی تمرینات مداوم با این نوع طناب ، تقویت عضلات و چربی سوزی است. استفاده از طناب‌های قدرتی می‌تواند عدم تعادل اسکلتی عضلانی را اصلاح کند. طناب قدرتی بدنسازی از الیاف پلی استر بسیار محکم تولید شده که با بهترین دستگاه ها در هم تنیده شده است و دوام و استحکام بالایی دارد. در دو قسمت انتهایی طناب از یک لایه ی ترموپلاستیک به عنوان دسته های طناب و به منظور محافظت از کف دست ها در برابر تاول زدن و همچنین ایجاد پایداری بیشتر در مقابل عرق کردن دست ها استفاده شده است. طول این طناب 320 سانتی متر و ضخامت آن 25 میل می باشد. لازم به ذکر است که طول طناب، متناسب با قد افراد انتخاب می شود. طناب قدرتی بدنسازی می تواند عضلات مرکزی، شانه ها و پشت شما را تقویت کند و قدرت شما را در کوتاه مدت بهبود بخشد. این محصول مناسب مردان و زنان، به ویژه شناگران، بوکسورها، رزمی‌کاران و بازیکنان بیسبال، فوتبال و تنیس می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی دکتلون مدل speed rope خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

برند decathlon از سال 1976 میلادی در لیل فرانسه در زمینه‌ی طراحی و تولید ابزار ورزشی آغاز به کار کرد. این برند هم‌اکنون در نقاط مختلف جهان مانند اسپانیا، آلمان، آمریکا و دیگر کشورها به تولید محصولاتی هم‌چون ساعت‌های ورزشی و کیت‌های ورزشی مشغول است. از جمله محصولات تولیدی این برند می‌توان به ساعت ورزشی، کفش ورزشی، لباس ورزشی، دوربین ورزشی و ... اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی مدل قدرتی کد NK-7801 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تأثیرگذاری و بازدهی تمرین با طناب قدرتی، 5 برابر بیشتر از طناب پرش معمولی است. تمرین با این نوع طناب می تواند عضلات مرکزی، شانه ها و پشت شما را تقویت کند و قدرت شما را بهبود بخشد. از دیگر مزیت های تمرین با طناب قدرتی ایجاد تعادل بهتر، کالری سوزی بیشتر، افزایش چابکی، افزایش استقامت عضلانی و سلامت قلبی عروقی است. طناب قدرتی بدنسازی از الیاف پلی استر بسیار محکم تولید شده که با بهترین دستگاه ها در هم تنیده شده است و دوام و استحکام بالایی دارد. ضخامت این طناب 25 میل و طول آن 300 سانتی متر می باشد. لازم به ذکر است که طول طناب، متناسب با قد افراد انتخاب می شود. پوشش سطح طناب در برابر سایش مقاوم است و در استفاده ی طولانی دچار پارگی نمی شود. قسمت دسته های این طناب قدرتی با تکنولوژی ترموپلاستیک پوشانده شده که به راحتی در دست نگه داشته می شود و ضد لغزش است. اگر می خواهید یک تمرین فول بادی عالی داشته باشید و به فرم ایده آل بدن خود برسید، تمرین با طناب قدرتی بدنسازی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی مدل قدرتی کد NK-7801 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تأثیرگذاری و بازدهی تمرین با طناب قدرتی، 5 برابر بیشتر از طناب پرش معمولی است. تمرین با این نوع طناب می تواند عضلات مرکزی، شانه ها و پشت شما را تقویت کند و قدرت شما را بهبود بخشد. از دیگر مزیت های تمرین با طناب قدرتی ایجاد تعادل بهتر، کالری سوزی بیشتر، افزایش چابکی، افزایش استقامت عضلانی و سلامت قلبی عروقی است. طناب قدرتی بدنسازی از الیاف پلی استر بسیار محکم تولید شده که با بهترین دستگاه ها در هم تنیده شده است و دوام و استحکام بالایی دارد. ضخامت این طناب 25 میل و طول آن 300 سانتی متر می باشد. لازم به ذکر است که طول طناب، متناسب با قد افراد انتخاب می شود. پوشش سطح طناب در برابر سایش مقاوم است و در استفاده ی طولانی دچار پارگی نمی شود. قسمت دسته های این طناب قدرتی با تکنولوژی ترموپلاستیک پوشانده شده که به راحتی در دست نگه داشته می شود و ضد لغزش است. اگر می خواهید یک تمرین فول بادی عالی داشته باشید و به فرم ایده آل بدن خود برسید، تمرین با طناب قدرتی بدنسازی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز طناب ورزشی مدل شمارش هوشمند Merach - j1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

راندمان چربی سوزی طناب پرش بسیار بیشتر از دویدن و شنا است. با طناب پرش هوشمند Merach J1 می توانید همیشه خود را در فرم عالی نگه دارید. برنامه MERIT. این برنامه نتایج تمرینات شما را در پنج بعد ارزیابی می کند: نگهداری، استقامت عضلانی، استقامت قلبی تنفسی، قدرت و افزایش. همچنین این اپلیکیشن می تواند اثربخشی چربی سوزی را مرحله به مرحله تجزیه و تحلیل کند. توجه: استفاده رایگان از برنامه تا 1 هفته. معمولا در فضای محدود استفاده از طناب مخصوصا در خانه های اپارتمانی بسیار دشوار است. برای همین در کناره های دسته توپ های آویزان ارائه شده است که به ایجاد احساس پریدن کمک می کند. در شرایط فضای محدود، این بهترین راه حل است! Merach J1 به باتری لیتیوم یونی با کارایی بالا مجهز است، بنابراین می توانید بدون شارژ مجدد به مدت 30 روز از طناب استفاده کنید. دسته های طناب دارای یک صفحه نمایش دیجیتال با نور پس زمینه برای نمایش داده ها با کیفیت بالا هم در روز و هم در تاریکی هستند. در پرش حرفه ای، زاویه خروج طناب 90 درجه عمود بر دسته است، واین زاویه دقیق پرش را حرفه ای تر می کند. طراحی طناب دارای قفلی است که به شما امکان می دهد طول طناب را بسته به قد کاربر تنظیم کنید.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo