دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال

راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال

یکی از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه سرویس قاشق و چنگال است. از آنجا که سرویس قاشق و چنگال از آن دسته کالاهایی است که تا مدت‌ها از آن استفاده خواهید کرد و قیمت بالایی هم دارد، هنگام خرید سرویس قاشق و چنگال باید کاملا دقت کنید. از این رو تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال نکاتی را در اختیارتان قرار خواهد داد تا انتخابی رضایتبخش داشته باشید.

انواع قاشق و چنگال از لحاظ ظاهری

اینکه بخواهید قاشق و چنگال مات بخرید یا براق کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. هر کدام از این مدل قاشق و چنگال ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را بیان می‌کنیم آنگاه می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

ویژگی قاشق و چنگال مات

این نوع قاشق و چنگال‌ها در برابر خط و خش مقاوم‌تر هستند و چنانچه دچار خط و خش شوند آنچنان به چشم نمی‌آید. قاشق و چنگال‌ مات به گونه‌ای ساخته شده‌اند که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند بدون آنکه آسیبی ببینند. همچنین این نوع قاشق و چنگال‌ها لکه‌ها را کمتر نشان می‌دهند.

ویژگی قاشق و چنگال براق

قاشق و چنگال‌های براق به واسطه درخشش و انعکاس نوری که دارند بسیار زیبا و جلوه‌گر هستند و به دلیل همین براقیت آن‌ها بسیاری این نوع قاشق و چنگال را ترجیح می‌دهند. این نکات را در ارتباط با قاشق و چنگال براق در نظر داشته باشید که قاشق و چنگال‌های براق را پس از شستشو باید فوراً خشک نمود زیرا قطرات آب اگر به خودی خود بر روی آن‌ها خشک شوند باعث ایجاد لکه می‌شوند و جلوه زیبایی ندارند. همچنین این قاشق و چنگال‌ها به راحتی دچار خط و خش می‌شوند پس قاشق و چنگال براق نسبت به قاشق و چنگال‌های مات احتیاج به مراقبت بیشتری دارند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال

اجزای اصلی سرویس قاشق و چنگال

هر سرویس قاشق و چنگال معمولا قطعات اصلی را دارد. بااین‌حال بعضی از مدل‌ها ممکن است همه موارد موردنیازتان را نداشته باشند. از طرفی همیشه در سرویس قطعاتی مانند چنگال مخصوص دسر، قاشق شکلات‌خوری و قطعات فانتزی دیگری هست که شاید هرگز استفاده نشوند؛ زیرا به راحتی با چنگال و قاشق‌های دیگر جایگزین می‌شوند. برای قطعات اضافی کاری نمی‌توانید بکنید؛ اما اگر قطعه‌ای هست که در سرویس انتخابی شما موجود نیست، آن را همان موقع تهیه کنید و جداگانه بخرید. زیرا ممکن است بعدها دیگر مدل آن را پیدا نکنید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال

مشخصات قاشق چنگال خوب

در رابطه با مشخصات قاشق چنگال خوب باید گفت که:

 1. قاشق و چنگال خوب به سرعت خش نمی افتد.
 2. قاشق و چنگال خوب تمام اقلام مورد نیاز ما را دارا می باشد.
 3. قاشق و چنگال خوب بسته بندی شیک و مناسبی دارد.
 4. قاشق و چنگال خوب از طراحی زیبا و دلنشینی برخوردار است.
 5. قاشق و چنگال خوب پس از چند بار استفاده رنگ اصلی خود را از دست نمی هد.
 6. قاشق و چنگال خوب پس از چندین بار استفاده و شست و شو کدر و مات نمی شود و براقیت خود را حفظ می کند.
 7. و … 

نکات مهم هنگام خرید قاشق و چنگال

 • اول باید تعیین کنید که برای خرید سرویس قاشق و چنگال حاضرید چقدر هزینه کنید؟ بنابراین مقدار پولی که برای این منظور کنار گذاشته‌اید، رنج انتخاب شما را مشخص می‌کند.
 • برندهای مختلفی اعم از خارجی و ایرانی در بازار موجود است که شما می‌توانید با بررسی دقیق انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.
 • تعداد قاشق و چنگال‌های موردنیازتان را برآورد کنید، این کالا درست‌های ۶ نفره، ۱۲ نفره، ۱۸ و ۲۴ نفره در معرض فروش قرار می‌گیرد.
 • جنس محکم و مقاوم انتخاب کنید، این ویژگی را می‌توانید از اعداد و ارقام روی بسته‌بندی سرویس تشخیص دهید که نشان‌دهنده‌ی آلیاژ ترکیبی از کروم و نیکل در استیل است.
 • کروم از خوردگی و زنگ‌زدگی استیل جلوگیری می‌کند و نیکل موجب جلا و درخشندگی بیشتر استیل می‌شود. علاوه بر این‌ها، استحکام موجب می‌شود هنگام شست‌وشو و قرار دادن در ماشین ظرف‌شویی، سرویس دچار خش و آسیب نشود.
 • یادمان باشد استیل ضدزنگ در صورت وجود نیکل در آن جذب آهن‌ربا نمی‌شود، اگر آهن‌ربا به آن چسبید، سرویس چندان مرغوب نیست.
 • عده‌ای طرفدار قاشق و چنگال با وزن سنگین هستند، عده‌ای هم سرویس سبک را ترجیح می‌دهند، به‌هرحال نازکی قاشق و چنگال نباید به‌گونه‌ای باشد که خم یا شکسته شود.
 • سرویس قاشق و چنگال را از محل‌های معتبر و با ضمانت‌نامه سرویس را تهیه نمایید.
 • هریک از قطعات سرویس در جای خود قالب‌بندی شده‌اند، هنگام خرید دقت کرده و بااحتیاط عمل کنید که سرویس کسری نداشته باشد، یک سرویس کامل شامل انواع قاشق و چنگال، کارد و ابزار سرو غذا می‌باشد.
 • سرویس قاشق و چنگال کودک با طرح‌های فانتزی و جذاب، برای جلب‌توجه و ترغیب کودک به خوردن غذا در بازار موجود است.
 • طرح سلیقه ای میباشد و ما پیشنهاد خاصی در این مورد نداریم جز ذکر این موضوع که طرح‌های با جزئیات زیاد و خطوط منحنی یا گلدار یادآور طرح‌های سنتی هستند و طرح‌هایی یا خطوط صاف و مستقیم امروزی‌ترند.
 • سرویس قاشق و چنگال معمولاً به دو صورت چمدانی و سامسونتی با روکش جیر و چرم و هم‌چنین به شکل کنسولی که شبیه میز پایدار است، به بازار عرضه می‌شود.
 • از برندهای به نام وشناخته شده در این زمینه می توان به یونیک، کلاسی، ام جی اس، درسا، صنایع استیل ایران، پاشا و … اشاره کرد.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکته: هنگام خرید سرویس قاشق و چنگال آهن‌ربا با خودتان ببرید! استیل ضد زنگ در صورت وجود نیکل جذب آهن‌ربا نمی‌شود. اگر آهن‌ربا به آن چسبید، بدانید سرویسی که دارید خریداری می‌کنید، چندان مرغوب نیست.

خلاصه مقاله

 1. از آنجا که سرویس قاشق و چنگال از آن دسته کالاهایی است که تا مدت‌ها از آن استفاده خواهید کرد و قیمت بالایی هم دارد، هنگام خرید سرویس قاشق و چنگال باید کاملا دقت کنید.
 2. اینکه بخواهید قاشق و چنگال مات بخرید یا براق کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. هر کدام از این مدل قاشق و چنگال ویژگی‌هایی دارند که بایستی آنها را مورد ارزیابی قرار دهید.
 3. هر سرویس قاشق و چنگال معمولا قطعات اصلی را دارد. بااین‌حال بعضی از مدل‌ها ممکن است همه موارد موردنیازتان را نداشته باشند. پس به تعداد و اجزای آنها دقت داشته باشید.
 4. گر قطعه‌ای هست که در سرویس انتخابی شما موجود نیست، آن را همان موقع تهیه کنید و جداگانه بخرید. زیرا ممکن است بعدها دیگر مدل آن را پیدا نکنید.
 5. سرویس قاشق و چنگال معمولاً به دو صورت چمدانی و سامسونتی با روکش جیر و چرم و هم‌چنین به شکل کنسولی که شبیه میز پایدار است، به بازار عرضه می‌شود.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سرویس قاشق و چنگال لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *