دیجی پرایم - راهنمای خرید ماشین اصلاح

راهنمای خرید ماشین اصلاح

تا مدت های زیادی تیغ تنها ابزار برای اصلاح سر و صورت آقایان محسوب می شد. اما با گذشت زمان و پیشرفت در علم و تکنولوژی، ریش تراش های برقی برای داشتن ظاهری آراسته و مناسب طراحی و تولید شدند. این محصول به راحتی توانست جای تیغ ها را در بازار از آن خود کند. زیرا تیغ هر چقدر هم که با کیفیت باشد، باز هم به بخشی از سلول های زنده ی پوست آسیب خواهند رساند. به این ترتیب ماشین‌های ریش تراش با پوشش محافظ توری یا فویلی و چرخشی بهترین گزینه برای اصلاح می باشند. این محصول در انواع متنوعی در بازار موجود می باشد که برای انتخاب بهترین گزینه باید اطلاعات اولیه ای دانست. به همین منظور با ادامه مقاله راهنمای خرید ماشین اصلاح همراهمان باشید.

ماشین اصلاح چیست؟

این وسیله یک ابزار تخصصی برای کوتاه کردن موهای سر و صورت می باشد. در ماشین‌های اصلاح از یک جفت تیغه شانه مانند برای کوتاه کردن موها استفاده شده است. به این نحو که موها بین دو تیغه در حال لغزش گیر کرده و کوتاه می شوند. می توان این فرآیند را تا زمانی که به نتیجه مورد نیاز رسید، ادامه داد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید ماشین اصلاح

ریش تراش چیست؟

ریش‌تراش یا خودتراش نوعی ابزار تیغ‌دار است که از آن برای تراشیدن موی بدن و معمولاً ریش و موهای زاید بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید ماشین اصلاح

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ماشین اصلاح برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع ماشین اصلاح

ماشین اصلاح با موتور چرخشی DC: اغلب دستگاه های موجود فعلی در این دسته قرار گرفته و  معمولا در دو نوع برقی و شارژی می باشند. همچنین می توان آنها را به دو دسته کلیپر و تریمر تقسیم بندی کرد.

ماشین اصلاح با موتور چرخشی AC: این گروه از دستگاه های اصلاح مو دارای وزن زیادی می باشند. به همین علت در حال حاظر مورد استفاده قرار نمی گیرند. این گروه محصول فقط با برق کار می کنند.

ماشین اصلاح با موتور بوبینی  AC: (موتور خطی با حرکت به چپ و راست): این گروه از محصولات با توجه به سابقه طولانی در بازار، در اغلب آرایشگاه ها استفاده می گردند. این محصول فقط در نوع برقی موجود می باشد و نمی توان آنها را در نوع شارژی مشاهده کرد.

نمونه ای حرفه ای دیگری هم در بازار موجود است که با باتری قلمی کار می کند. از این محصول در برخی آرایشگاه ها برای سفید کردن پشت گردن یا خط انداختن به کار گرفته می شود.

انواع ریش تراش

به طور کلی ریش تراش‌ها دارای دو نوع تیغه‌ی برش دوار و فویلی (ورقه‌ای) می باشند. هر کدام از این نمونه ها طرافداران مخصوص به خود را دارند. مکانیزم عملکرد این دو نوع با هم متفاوت است که در تصمیم گیری برای خرید این دستگاه بسیار مهم خواهد بود. در نهایت این خریدار است که نسبت به نوع استفاده و نیاز خود باید بهترین گزینه را انتخاب نماید.

ماشین ریش تراش دوار

ماشین‌های ریش تراش با مکانیزم تیغه‌های دوار با برخورداری از تیغه‌هایی دایره‌ای شکل و انعطاف‌پذیر، تجربه اصلاحی تمیز و عالی را برای شما فراهم می آورند. زیرا این نمونه را می‌توان به راحتی بر روی پوست حرکت داد. همچنین با استفاده از این نمونه استفاده کننده توان اصلاح صورت را در تمامی جهت ها دارد. موتور این نوع از ریش تراش صدای کمتری نسبت به مدل‌های فویلی دارد. همچنین می توان به آسانی موهای بلند را اصلاح کرد. ماشین‌های دوار به وسیله‌ تیغه‌ی خود موها را بلند کرده و آن را می‌تراشد. ماشین اصلاح صورت برای کسانی که مایل به اصلاح هر روزه‌ی صورت خود نیستند یا برای کسانی که دارای موهایی با ضخامت زیاد هستند بسیار مناسب و کاربردی است. این محصول دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماشین اصلاح

مزایا ریش تراش دوار
 1. سری قابل انعطاف
 2. قابلیت اصلاح مو با ضخامت زیاد
 3. دسترسی به تمامی نقاط صورت
 4. صدای کمتر نسبت به مدل فویلی
معایب ریش تراش دوار
 1. برای پوست های حساس مناسب نیست
 2. وزن زیاد نست به مدل فویلی

ماشین ریش تراش فویلی

ماشین های ریش تراش فویلی از تیغه های نوسانی در پشت ورقه‌های فلزی سوراخ مانند استفاده می‌کنند. قسمت فویلی تعبیه شده در این محصول، مو را بلند کرده و آن را به سمت تیغ هدایت می‌کند. در نهایت با این نحوه عملکرد یک اصلاح تمیز حاصل خواهد شد. ماشین‌های اصلاح فویلی معمولا با سه یا چهار تیغه در بازار موجود می‌باشند. وجود تیغه‌های متعدد به مصرف کننده این امکان را می‌دهد که یک اصلاح تمیز و سریع داشته باشد. برخی از ریش تراش‌های فویلی شامل یک سر فنری انعطاف پذیر هستند تا در زمان های مختلف فشار متناسب ایجاد شود. اما باید بگوییم که این نمونه اغلب دارای موتور با صدای بلندی بوده و برای کوتاه کردن موهای بلند مشکل دارد.

مزایا ریش تراش فویلی
 1. وجود تیغه‌های متعدد
 2. وزن سبک دستگاه
معایب ریش تراش فویلی
 1. صدای زیاد موتور دستگاه
 2. برای اصلاح موهای بلند مناسب نیست

تفاوت ریش تراش و ماشین اصلاح

ریش تراش ها معموما به صورت سه تیغ و فقط مخصوص صورت می باشند. هنگام استفاده از ریش تراش باید سایز موهای صورت بسیار کم باشد تا بتوان از ریش تراش استفاده کرد. ریش تراش به طور کلی موهای صورت را از بین برده و مانند تیغ عمل می‌کند. در مقابل ماشین اصلاح و خط زن هم برای اصلاح سر و هم صورت می توان استفاده کرد. تیغه‌های آنها به نحوی طراحی شده است که نمی‌توان موهای صورت و سر را کاملاً صفر کرد. بلکه در حد چند میلی متر باقی می‌مانند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید ماشین اصلاح

نکات مهم هنگام خرید ماشین اصلاح

با توجه به عمل خاصی که اینگونه محصولات دارند، هنگام خرید باید نکات مهمی را برای انتخاب بهتر داشتن مدنظر قرار داد. مانند:

 1. انتخاب نوع متناسب با نوع نیاز
 2. کیفیت مرغوب
 3. وزن مناسب
 4. تیغه قابل تعویض
 5. استفاده آسان و ارگونومیک
 6. نوع منبع تغذیه و مصرف
 7. قابلیت استفاده در حالت خشک و مرطوب
 8. سری متناسب با نوع نیاز
 9. قابلیت ها و امکانات جانبی
 10. نشانگر شارژ
 11. ضد آب
 12. بی سر و صدا بودن
 13. برند و قیمت

نحوه استفاده از ریش تراش

 1. قبل از شروع استفاده از سلامت دستگاه اطمینان حاصل نمائید.
 2. صورت خود را با آب گرم بشسته و خشک نمائید.
 3. از ژل یا کرم های تمیز کننده الکل دار مخصوص قبل از اصلاح استفاده نمائید.
 4. با یک دست ریش تراش و با دست دیگر پوست را بکشید.
 5. شروع به اصلاح نمائید.
 6. بعد از اتمام اصلاح، صورت خود را مجدد شسته و بعد از خشک کردن لوسیون یا افترشیو استفاده نمائید.
 7. ریش تراش را بخ خوبی تمیز کنید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. ریش تراش های برقی برای داشتن ظاهری آراسته و مناسب طراحی و تولید شدند.
 2. ماشین اصلاح یک ابزار تخصصی برای کوتاه کردن موهای سر و صورت می باشد.
 3. ریش‌تراش یا خودتراش نوعی ابزار تیغ‌دار است که از آن برای تراشیدن موی بدن و معمولاً ریش و موهای زاید بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. ماشین های اصلاح را می توان در دو دسته کلیپر و تریمر تقسیم بندی کرد.
 5. ریش تراش ها در دو نمونه دوار و فویلی موجود می باشند.
 6. هر کدام از این محصولات دارای مزایا و معایبی است که استفاده کننده باید متناسب با نوع نیاز شخصی خود بهترین گزینه ر انتخاب و خریداری نماید.
 7. بین ریش تراش ها و ماشین های اصلاح تفاوت هایی وجود دارد که باید به خوبی آنها را شناخت.
 8. هنگام خرید اینگونه وسایل نکات مهمی مانند نوع، وزن، کیفیت، برند و … را مورد بررسی قرار دهید.
 9. از ریش تراش به درستی استفاده و نگهداری نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ماشین اصلاح  لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *