ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید اسکنر

فرقی نمی کند که شما اسکنر را برای خانه، اداره و یا شرکت بخواهید، مهم این است که گزینه مناسب و کاربردی را با توجه به نیازهای خود انتخاب کرده باشید. زیرا مواقعی پیش می آید که کاربر خانگی استفاده بیشتری از یک کارمند داشته باشد و یا بالعکس. از این رو انتخاب اسکنر مطابق با نوع نیاز در اولویت قرار می گیرد. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید اسکنر سعی دارد مهمترین فاکتورهای خرید این محصول را برایتان توضیح داده تا در نهایت خریدی خوب و حرفه ای داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

اسکنر چیست؟

اسکنر ها یکی از وسایل جانبی کامپیوتر به حساب می آیند که نقش دستگاه ورودی اطلاعات را برای کامپیوترها ایفا می کنند. منظور از اطلاعات، سندهای کاغذی یا عکس های چاپی هستند که به وسیله اسکنرها، می توان به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن تصویر آنها را به کامپیوتر انتقال داد. از آن پس این سندها و عکس ها به فایل های دیجیتالی تبدیل می شوند که به راحتی می توان آنها را منتقل و یا ویرایش کرد.

درواقع اسکنر ها آمده اند تا تمام اسناد و عکس های کاغذی کاربر را به صورت دیجیتالی به کامپیوترها منتقل کنند.

به زبانی دیگر اسکنر رایانه ای دیجیتالی و نوعی دستگاه ورودی است که اطلاعات را از دنیای واقعی گرفته و آنها را به اطلاعات دیجیتالی برای یک کامپیوتر تبدیل کرده یا به کار می‌برند. اسکنر فقط قادر به ارسال اطلاعات به رایانه است و نمی تواند مانند چاپگر که یک دستگاه خروجی است، اطلاعات را از کامپیوتر دریافت کند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید اسکنر برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کالای دیجیتال، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کالای دیجیتال ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع اسکنر

اسكنر هاي دارای شکل، کاربردها و انواع مختلف می باشند که به طور کلي به دو نوع معمولی (رومیزی) و حرفه ای تقسیم می شوند. اسکنر های معمولی (رومیزی) و حرفه ای نیز خود به دو نوع سیلندری (درام) و مسطح (تخت) تقسیم می شوند. عمده تفاوت این اسکنرها در چگونگی قرار گیری اصل کار در دستگاه می باشد.

اسکنرهای سیلندري (درام)

این اسکنرها که اسکنرهای استوانه ای نیز گفته می شود، در مراکز انتشاراتی معتبر و بزرگ استفاده می شود. با استفاده از این اسکنر می توان تصاویر را با کیفیت و جزئیات بالا اسکن کرد. این نوع اسکنرها از رزولوشن بالايي برخوردارند و دارای کیفیت تصویر و تفکیک رنگ عالی هستند و به خاطر رزولوشن متغیر قابل تنظیم، وضوح عالی تصویر را ممکن می سازد و برای اسکن نقشه و چاپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع اسکنرها از تکنولوژی pmt استفاده می شود و تصاویر دیجیتال تولید شده بر اساس این تکنولوژی با کیفیت خواهد بود که این خود یکی از مزیت های بزرگ این نوع اسکنر محسوب می گردد.

اسکنر های مسطح (تخت)

متداول ترین برای کاربرد خانگی است. در این نوع اسکنر ها، ناحيه اسکن شامل یک صفحه تخت است، که دستگاه فتوکپی است، که سند بر روی آن قرار می گیرد. این نوع اسکنرها بخاطر راحتي در استفاده و فناوری استفاده شده در هد اسکن آنها بیشترین مصرف کننده را دارد. لازم به ذکر است که بعضی از مدل های این اسکنر می تواند نگاتیو فیلم ها و ترانسپرنت ها را نیز اسکن کنند و نیز این مزیت را هم دارد که، اورژینال های غیر قابل انعطاف را هم اسکن می کند و نیز می تواند اشیاء تخت چند بعدی را هم اسکن کند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اسکنر
این نوع اسکنرها انواع مختلفی دارند:

 اسکنرهای خوابیده

این نوع اسکنرها از یک صفحه شیشه ای تخت تشکیل شده که روی نوار حسگرهای توری قرار می گیرد و دری وجود دارد که روی صفحه شیشه ایی می خوابد. کاغذ یا اشیائی چون کتاب باز شده روی شیشه گذاشته می شود، نوری که از زیر شیشه تابیده می شود با برخورد به شیء مورد اسكن، انعکاس می یاید و بوسیله CCD دریافت می شود.

اسکنر های خوابیده جز رایج ترین و خوش دست ترین اسکنرها هستند که هم در مدل رنگی و هم به صورت تک رنگ یافت می شوند. تنها عیب این اسکنرها این است که جای زیادی را روی میز اشغال می کنند. بعضی از اسکنرهای خوابیده قابلیت وصل شدن به آداپتور ترانسپارنسی را دارند.

اسکنرهای برگه خور

در این نوع اسکنر ها، نوار حسگر نوری (بر خلاف اسکنرهای خوابیده) بی حرکت است و در عوض برگه ای که اسکن می شود، روی نوار حرکت می کند. این نوع اسکنر برای کسانی که می خواهند حجم بزرگی از اسناد را اسکن کنند و به متن قابل ویرایش دست یابنده بسیار مناسب است. اسکنرهای برگه خور در دو نوع رنگی و تک رنگ موجودند. البته می توان عکس با صفحات کوچک را وارد اسکنر کرد، اما امکان جمع شدن آن ها وجود دارد. اسکنرهای برگه خور بسیار جمع و جور هستند و به درد فضای محدود می خورند.

اسکنرهای دست گرفتني

پهنای این اسکنر چیزی در حدود 10 تا 12 سانتیمتر است، که امکان جابه جایی و حمل آن را فراهم می کند. عیب این دستگاه این است که باید صفحات را در چند قسمت اسکن کنیم و از آنجا که منبع نوری این اسکنرها کمی ضعيف است، کیفیت تصویر آنها به خوبی اسکنرهای بزرگ در نمی آید. نوع دیگری از اسکنرهای دست گرفتنی، اسکنرهای قلمی هستند. اسکنرهای قلمی برای اسكن روی هر خط از متن چاپ شده کشیده می شود، نرم افزار تشخیص نوری همراه قلم، اسکن ها را به متن قابل ویرایش تبدیل کرده و از طریق USB به رایانه انتقال می دهد.

اسکنر های فیلم ، اسلايد و ترانسپارنتی

کمتر پیش می آید که بخواهیم از فیلک و ترانسپارنتی (صفحه شفاف) اسکن بگیریم. اما کسانی که در صنعت چاپ و نشر فعالیت دارند، زیاد به این موارد مواجه می شوند. از آنجا که نور از اسلاید مدل ترانسپارنت و شفاف که نور از آن عبور می کند، اسکن آنها باید به طرز خاصی انجام شود، تا حسگرهای نوری بتوانند نور منعکس شده را دریافت کنند. اسكنرهایی نیز وجود دارند که فقط می توانند اسلاید را اسکن کنند، این اسکنرها ناحیه کوچکی برای اسکن دارند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اسکنر

نکات مهم هنگام خرید اسکنر

سرعت: این قابلیت درست مانند پرینترها به صورت تعداد صفحات در هر دقیقه نشان داده می‎شود و برای هر کسی که نیاز به اسکن با حجم بالا دارد، مهم است. هر چه عدد بالاتر باشد اسناد سریعتر اسکن می شوند.

اسکن دو طرفه: اسکنرهای دو طرفه دستگاه‎ هایی هستند که می ‎توانند اسکن اسناد دو طرفه را اداره کنند. این ویژگی باز هم بیشتر مربوط به حجم بالا و اسکن منظم و مواقعی است که به آرشیو سریع نیاز است.

اندازه و نوع کاغذهای مورد پذیرش: اسکنرها می توانند کاغذهایی با حداکثر سایز A3 را اسکن نمایند و می توانند انواع مختلفی از کاغذها و از جمله کارت‎ های تجاری و شناسایی را بپذیرند. این ویژگی ها به نیازهای شما بستگی دارد. اسکنرهای A3 برای عکاسان، اسکن‎ های هنری یا طراحی مناسب است، در حالی که بسیاری از صنایع ممکن است اسکنرهایی را که انواع متنوع کاغذها و اسناد را می‎پذیرند، ترجیح بدهند.

رزولوشن یا وضوح: هر کسی که به دنبال اسکن آثار هنری یا عکس ها یا نیازهای خانگی متنوع تر است، احتمالا مایل است روی وضوح بالاتر سرمایه گذاری کند. در حالی که بایگانی‎ های حجیم، تنها به یک کیفیت متوسط و معقول برای اسکن کردن سوابق قدیمی و گاهاً آسیب دیده نیاز دارند و به طور کلی ویژگی سرعت در این موارد اولویت بیشتری نسبت به رزولوشن دارد.

اتصال: انواع اسکنر های مدرن طیف گسترده‎ای از گزینه های اتصال جدید را ارائه می‎دهند، از اسکن های بی سیم و متحرک گرفته تا اسکنرهایی که به راحتی به شبکه‎ های داخلی موجود متصل می شوند. اسکن های قابل حمل و متحرک به طور خاص از این گزینه‎ ها بهره خواهند برد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اسکنر

عمق رنگ: عمق رنگ يا Bit Rate (depth Bit) اسکنر در واقع معياري است براي بيان تعداد رنگ هايي که اسکنر مي تواند شناسايي و ذخيره کند. واحد عمق رنگ بيت در پيکسل است. هر چه اين عمق رنگ بيشتر باشد، توانايي اسکنر در تفکيک رنگ های مختلف از يکديگر بيشتر است و تصاوير طبيعي تر اسکن مي شوند.

قابليت ADF: قابليت تغذيه اتوماتيک سند يا Automatic document feeder که به اختصار ADF ناميده مي شوند، يک قابليت بسيار مهم و کاربردی است. وجود اين قابليت در اسکنر ها به شما اين امکان را مي دهد تا با قرار دادن سند ها درون اسکنر ، به طور خودکار در اختيار اسکنر قرار گيرند. اين قابليت هنگامي که تعداد زيادي سند براي اسکن داريد و يا اسناد شما سايز هاي مختلفي دارند بسيار مهم و کاربردي خواهد بود. پيش از خريد حداکثر سندي که سيستم ADF يک اسکنر مي پذيرد را بررسي کنيد.

تکنولوژي هد اسکنر: اسکنر ها از دو نوع تکنولوژی سنسور هد بهره مي برند. تکنولوژي ( CCD ( Charge couple device  و تکنولوژي Contact Image sensor) CIS ). در مقايسه اين دو نوع تکنولوژي مي توان گفت که  تکنولوژي CCD نوع قديمي تر تکنولوژی سنسور هد است ولي کيفيت آن از سنسور هاي CIS بيشتر است. اما در مقابل اسکنر هاي با سنسور های دارای تکنولوژي CIS ، اندازه کوچکتري دارند و مصرف انرژي پايين تري نيز دارند. اسکنر هاي داراي تکنولوژي CIS اغلب نيازي به سيم برق جداگانه ندارند و همان سيم رابط متصل به رايانه براي تامين برق آن ها کفايت مي کند.

برند و قيمت: قيمت اسکنر ها تا حدود زيادي به نوع آن ها بستگي دارد. از ديگر موارد موثر در قيمت اسکنر ها مي توان به دقت لامپ تصوير ، تکنولوژي هد ، عمق رنگ و … اشاره کرد. شرکت سازنده نيز تا حدودي در قيمت تاثير گذار است. از شرکت هاي معروف سازنده اسکنر مي توان به اچ پي، کنون، ای ويژن، اپسون، کداک و … اشاره کرد.

نحوه نگهداری صحیح از اسکنر

 • بهتر است برای افزایش طول عمر اسکنر قبل از روشن کردن سیستم رایانه خود آن را به کامپیوترتان وصل نمایید.
 • برای باز و بسته کردن درب اسکنر عجله نکنید و آن را به آرامی بر روی کاغذ گذاشته و از وارد کردن فشار اضافه به آن اجتناب نمایید.
 • حواستان را خوب جمع کنید تا صفحه اسکنر که هد دستگاه از قسمت زیرین آن عبور می کند، دچار خش خوردگی و یا شکستگی نشود که در این صورت کل اسکنرتان از کار خواهد افتاد!
 • برای تمیزی بدنه دستگاهتان از دستمال های نیمه مرطوب استفاده کنید و دقت داشته باشید که آب به هیچ عنوان نباید داخل اسکنرتان راه پیدا نماید.
 • برای تمیز کردن صفحه داخل اسکنر نیز می توانید از دستمال های مخصوص تمیز کردن نمایشگرها استفاده کنید که هم نرم هستند و هم بدون پُرز؛
 • یادتان باشد از اسکن کردن کاغذهایی که هنوز جوهر خودکار بر روی آن ها خشک نشده است، اجتناب کنید؛ چرا که دستگاه شما با گرم کردن هد خود آغاز به کار می کند و این گرما می تواند سبب جذب جوهر به صفحه و در نهایت خرابی در آن برایتان شود.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اسکنر لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AD240 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت «ای‌ویژن» (Avision) دستگاه اسکنر«AD240» را با قابلیت‌های مناسب مصارف اداری روانه‌ی بازار کرده است و می‌تواند تمامی خواسته‌های شما را از یک اسکنر برآورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه با هم‌رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید، با این محصول به مشکل برنخواهید خورد. اگر سرعت زیاد لازمه‌ی کارتان است، این اسکنر شرکت ای‌ویژن در 300 dpi با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 40 برگ در دقیقه موجب خواهد شد تا همیشه یک گام جلوتر باشید. فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF در این دستگاه به‌ کار گرفته‌ شده است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیاز به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قراردادن آن‌ها در سینی 80برگی، کار اسکن اسناد را به اسکنر سپرده و به دیگر کارهای خود نیز رسیدگی کنند. قابلیت اسکن دو رو فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته شده است.

اسکنر ای ویژن

اگر قصد خرید اسکنر اسناد و یا به دنبال مدلی پرسرعت هستید و قیمت برایتان اهمیتی ندارد، اسکنر حرفه‌ای اسناد مدل AD240 ساخت شرکت ای ویژن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. این دستگاه ابعاد متوسطی دارد و به‌راحتی بر روی میز کاری شما قرار می‌گیرد و برای اسکن اسناد در تعداد بالا طراحی شده است. این دستگاه به سیستم تغذیه‌ی اتوماتیک اسناد 80 برگی مجهز شده است و شرکت سازنده سرعتی برابر با 40 برگ در دقیقه برای آن اعلام کرده است. شاید تمام نرم‌افزارهای موردنیازتان همراه با این اسکنر عرضه نشود اما در عوض برای جبران این دستگاه قابلیت‌های بسیار چشمگیری را در چنته دارد.  

عملکرد

اسکنر حرفه‌ای اسناد ای ویژن مدل AD240 وزنی برابر با 4 کیلوگرم دارد و به‌راحتی می‌توان آن را بر روی میز کاری قرار داد بدون اینکه بخواهد دید شما را مختل کرده و یا ظاهر میزتان را زشت کند. نصب و راه‌اندازی این اسکنر همانند مدل‌های دیگر است و پیچیدگی خاصی ندارد. تنها کافی است دستگاه را به برق زده و با استفاده از CD نرم‌افزار دستگاه را نصب کرده و سپس با استفاده از کابل USB آن را به رایانه متصل کنید. علاوه بر اسکن اسناد و ذخیره‌ی آن‌ها به‌صورت فایل pdf تصویری و یا قابل جستجو این ابزار می‌تواند فایل‌های اسکن شده را به فرمت‌های دیگر تبدیل کند. این اسکنر مجهز به فناوری Ultrasonic paper jam detection برای جلوگیری از گیرکردن کاغذ است. همچنین امکان اسکن کارت با نقوش برجسته مثل کارت‌های بانکی هم با این اسکنر وجود دارد. همانند دیگر اسکنرهای اسناد، اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AD240 دقتی برابر با 600 پیکسل در هر اینچ ارائه می‌دهد. شرکت آی ویژن سرعت این اسکنر را 40 برگ در دقیقه  برای اسکن رنگی و 40 برگ در دقیقه برای اسکن سیاه و سفید اعلام کرده است. در عمل این اسکنر بدون محاسبه‌ی تأخیر موجود برای ذخیره‌ی فایل در کامپیوتر سرعتی دقیق برابر با میزان اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده دارد. با محاسبه‌ی تأخیر فوق سرعت اسکنر کمی کاهش می‌یابد. بدیهی است که شرکت سازنده هم در محاسبات خود تأخیر فوق را محاسبه نمی‌کند. گفتنی است که اسکنر حرفه‌ای اسناد ای ویژن مدل AD240 قابلیت اسکن دو رو هم دارد. همچنین قابلیت تشخیص متن OCR را هم دارد. این ویژگی به این معنا است که اسکنر توانایی تشخیص اپتیکال کاراکتر را دارد. قابلیتی است که به موجب استفاده آن در بعضی از اسکنرها و دستگاه‌های چند کاره می‌توان محتوای متن اسناد اسکن گرفته شده را به متنی قابل فهم و ویرایش برای کامپیوتر و دستگاه‌های مشابه تبدیل نمود. ویژگی فوق برای اسناد متنی چاپ شده کاربرد دارد و برای تشخیص متن دست خط از فناوری مشابه دیگری استفاده می‌شود. اسکن پیشنهاد شده‌ی روزانه با اسکنر حرفه‌ای اسناد ای ویژن مدل AD240 برابر با 6000 برگ است. عمق اسکن این اسکنر هم 24 بیت است.

جمع بندی

اسکنر حرفه‌ای اسناد ای ویژن مدل AD240 دارای ارزش خرید بالایی است. این اسکنر در دو رنگ مشکی و خاکستری موجود است. اگر به دنبال سرعت بالا به همراه تشخیص متن بسیار عالی هستید، در خرید اسکنر حرفه‌ای اسناد ای ویژن مدل AD240 شک نکنید. این اسکنر از قابلیت اسکن 2 رو  برخوردار است و در اسکن سرعت بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارد. سرعت این دستگاه در اسکن با افزوده شدن تشخیص متنبه طور چشمگیری کاهش پیدا نمی‌کند که در نوع خود بی‌نظیر است و می‌توان گفت که برگ برنده‌ی این اسکنر محسوب می‌شود. چنین قابلیتی کمتر در مدل‌های دیگر دیده می‌شود و اغلب با افزوده شدن مرحله‌ی تشخیص متن زمان اسکن به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.   

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل DR-2580 C خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر DR-2580C ترکیبی از طراحی کارآمد و کم مصرف با انعطاف پذیری برای کنترل دامنه وسیعی از اندازه و ضخامت سند است. با فناوری پیشرفته تصویربرداری کانن و انبوهی از ویژگی های کاربر پسند ، به دست آوردن تصاویر واضح و با کیفیت حتی از اسناد قابل اسکن نیز بسیار ساده است. اتصال USB-2.0 و درایور ISIS / TWIAN یکپارچه سازی آسان سیستم را تضمین می کند واین قابلیت ها DR-2580C را به گزینه ای مناسب برای نیازهای تصویربرداری اسناد در دفتر کار خود تبدیل می کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر تونیونت مدل PICSCANNER 35mm خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر نگاتیو موبایل از برند Tonivent یک دستگاه اسکن فیلم‌های نگاتیو 35میلی متری می‌باشد که با استفاده از موبایل می‌توانید به راحتی فایل نگاتیو را به عکس دیجیتال تبدیل کنید و خاطرات خود را دوباره زنده کنید.استفاده از اسکنر نگاتیو Tonivent بسیار راحت و آسان است، در مرحله اول با اسکن بارکد روی جعبه به اپلیکیشن دستگاه دسترسی پیدا کنید. دو عدد باتری قلمی داخل دستگاه قرار دهید و سپس اجزای اسکنر را به هم متصل کنید. لامپ بک لایت را با استفاده از کلید روشن کنید و سپس نگاتیو 35میلی متری را در محل مخصوص قرار دهید. وارد اپلیکیشن شوید و لنز اصلی موبایل را روی دریچه دایره‌ای شکل تطبیق دهید و از فایل نگاتیو عکس بگیرید.به همین راحتی فایل نگاتیو به عکس دیجیتال تبدیل می‌شود و در انتها عکس‌های خود را به سلیقه‌ی خود ویرایش کنید.(اپلیکیشن برای اندروید و iOS موجود میباشد) برای ذخیره عکس بر روی آیکون دوربین بزنید. توجه داشته باشید برای روشن شدن لامپ بک لایت باید دو عدد باتری قلمی تهیه و در دستگاه قرار دهید.لطفا دفترچه راهنمای محصول را با دقت بررسی کنید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر پلاستک مدل OpticSlim 2610 Plus خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر OpticSlim 2610 Plus از شرکت پلاستک (Plustek) با سنسور CIS از نوع اسکنر تخت است. سایز اسکن این دستگاه A4 و برابر با 297×216 میلی‌متر میباشد و برای مصارف خانگی و اداری گزینه مناسبی محسوب می‌شود. سرعت اسکن A4 این اسکنر در حالت اداری با طیف خاکستری و رزولوشن dpi 300 تنها 10 ثانیه است و برای اسناد رنگی با همان رزولوشن 15 ثانیه میباشد. نکته‌ حائز اهمیت در این اسکنر، دقت اسکن آن است، اسکن در OpticSlim 2610 Plus میتواند با رزولوشن 1200×1200 dpi انجام می‌شود. اسکن روزانه‌ی پیشنهادی برای OpticSlim 2610 Plus برابر با 1000 برگ است. نرم‌افزار ارائه‌شده‌ از سوی پلاستک برای استفاده از این اسکنر‌ در محیط ویندوز، DocAction نام دارد و از رابط کاربری مناسب و امکانات خوبی برخوردار است. اسکنر OpticSlim 2610 Plus طراحی جمع‌وجوری دارد و بدلیل تامین برق مورد نیاز از پورت USB به نوعی قابل حمل هم خواهد بود. اگر حمل اسکنر در کیف همانند لپ‌تاپ مورد نظر شما است این اسکنر نیازهای شما در به همراه داشتن اسکنر در هر محیط بدون نیاز به برق شهری بر آورده خواهد کرد. ابعاد این اسکنر برابر با 33×257×378 میلی‌متر و وزن آن 1.4 کیلوگرم میباشد. 5 کلید قابل برنامه ریزی روی این اسکنر، انجام کار ها از قبیل اسکن، پرینت، OCR و ایمیل را آسان و سریع مینماید. OpticSlim 2610 Plus با سیستم عامل مک نیز سازگار میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C225 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه imageFORMULA DR-C225 ساخت شرکت کانن یکی از مدل‌های حرفه‌ای است که برای مصارف اداری و تجاری به کار می‌رود. سرعت فوق‌العاده‌ی این محصول در اسکن برابر با 25 برگ دو رو و یا 50 صفحه‌ی یک رو نشان از قدرت مثال‌زدنی این محصول دارد. میزان 1500 اسکن در روز برای این دستگاه معرفی‌شده است که دلیل دیگری برای طراحی این مدل درزمینه‌ی حرفه‌ای است. برای اتصال این ویژگی‌های بسیار خوبی در این محصول تعبیه‌شده است که از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود. این دستگاه در درجه‌ی اول سایز قادر را به‌صورت خودکار تشخیص می‌دهد و هرگونه کجی در صفحه را تصحیح می‌کند. همچنین در هنگام اسکن رنگ‌های اسکن بهینه‌سازی شده و تصحیح می‌شوند. درصورتی‌که صفحات خالی بین برگه‌ها وجود داشته باشد دستگاه به‌صورت خودکار آن‌ها را حذف می‌کند. درصورتی‌که صفحات دارای سایه بوده این سایه‌ها حذف شده و کیفیت کلی اسکن بهبود می‌یابد.

جایگاه در بازار

اسکنر DR-C225 درزمینه‌ی سرعت بسیار به دستگاه ScanSnap iX500 ساخت شرکت Fujitsu نزدیک است و سرعت اعلام‌شده برای هر دو دستگاه برابر با 25 برگ دو رو یا 50 برگ تک‌رو است. همچنین هردوی این دستگاه‌ها در عمل به‌سرعت اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده‌ی خود رسیده و با همان سرعت نیز می‌توانند فایل‌های اسکن شده را با قابلیت OCR تشخیص متن داده و به‌صورت فایل pdf ذخیره کنند بدون اینکه زمان اسکن افزایش یابد. مرحله‌ی تشخیص متن OCR در اسکنرهای دیگر زمان بسیار زیادی را به فرآیند کلی اسکن اضافه می‌کند. تفاوت‌های این دو اسکنر در مزایای انحصاری آن‌ها خلاصه می‌شود. اسکنر Fujitsu iX500 در اسکن کارت‌های ویزیت تجاری عملکرد بهتری دارد و همچنین از اتصال بی‌سیم WiFi برخوردار بوده و با تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌های مبتنی بر اندروید و iOS سازگار است. از سوی دیگر اسکنر DR-C225 تشخیص متن دقیق‌تری داشته و نرم‌افزارهای بهتر و کامل‌تری را در بسته به همراه دارد. برای مثال برنامه‌ی Nuance PaperPort (برای مدیریت اسناد)، Nuance OmniPage (برای تشخیص متن) نسبت‌ به برنامه‌های ارائه‌شده برای اسکنر Fujitsu iX500 قابلیت‌های بیشتری را در اختیار کاربر می‌گذارند. اگرچه در DR-C225 فقدان اتصال بی‌سیم به این معناست که نمی‌توانید به‌صورت مستقیم به تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت متصل شوید، می‌توانید با قابلیت Attach to Email در بزار اسکن کانن آن را ایمیل کنید و به تلفن همراه خود بفرستید.

نصب‌ و راه‌اندازی و نرم‌افزار

یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت در DR-C225 این است که نسبت به دیگر اسکنرهای حرفه‌ای فضای بسیار کمی را نیاز داشته و بر روی میز کاری‌تان اشغال می‌کند. همانند اسکنر imageFormula DR-C125 ساخت کانن این دستگاه ابعادی کوچکی داشته و فضای زیادی را برای سینی کاغذ خود نیاز ندارد.

در فرآیند اسکن، هر برگ مسیری U شکل را در داخل دستگاه طی می‌کند و این حرکت از سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF از قسمت پشتی دستگاه آغاز شده و به زیر اسکنر رفته و از سینی خروجی دستگاه که در قسمت دستگاه قرار دارد خارج می‌شود. برای کاغذهای سنگین‌تر و ضخیم‌تر مانند کارت‌های ویزیت، اهرم کوچکی را در کنار اسکنر فشار می‌دهید که درنتیجه‌ کارت ویزیت و یا کاغذهای ضخیم‌تر مسیری را به‌صورت مستقیم در درون دستگاه طی می‌کند. در این حالت کارت به زیر دستگاه رفته و سپس به سمت جلوی دستگاه در شیار نزدیک به خروجی دستگاه می‌رود.

نصب و راه‌اندازی دستگاه همانند دیگر اسکنرهای USB بوده و پیچیدگی خاصی را دربر ندارد. نرم‌افزارهای دیگر در کنار PaperPort و OmniPage برای این اسکنر موجود هستند که از آن‌ها می‌توان به نرم‌افزارهای Presto! BizCard برای کارت‌های ویزیت تجاری، درایورهای Twain، WIA و ISIS، Nuance eCopy PDF Pro Office اشاره نمود. درایورهای اشاره‌شده این امکان را به کاربر می‌دهند تا از هر برنامه‌ی ویندوزی که به فرمان Scan مجهز است با استفاده از این دستگاه اسناد خود را اسکن کنند. همچنین نسخه‌ای از برنامه‌ی CaptureOnTouch برای این دستگاه فراهم شده که فرآیند اسکن بسیار آسانی را به همراه دارد.

صفحه‌ی اصلی در برنامه‌ی CaptureOnTouch به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از 3 پروفایل استاندارد به اسکن بپردازد. همچنین می‌توان نوع اسناد و مقصد اسکن را انتخاب کرده و سپس فرآیند اسکن را آغاز نمود.

به‌صورت پیش‌فرض، گزینه‌های مختلف اسناد در این برنامه شامل «Business Card»، «Text» و «Full Auto» است. مقاصد ذخیره‌سازی فایل‌های اسکن شده شامل برنامه‌های ارائه‌شده با اسکنر، ایمیل، پرینت، Microsoft SharePoint وب‌سایت‌های مختلف مانند OneDrive، SugarSync، Dropbox و Google Drive است. گزینه‌های فوق تنوع خوبی داشته و نیازهای کاربران را برآورده می‌کنند اما در غیر این صورت کاربر می‌تواند هر یک از تعاریف را بر اساس نیازهای خود تغییر دهد. برای مثال کاربر می‌تواند وضوح اسکن را تغیر داده، انواع جدیدی از اسناد را تعریف کند، مقاصد جدیدی برای اسکن تعیین کند و پروفایل‌های جدید بسازد.

سرعت اسکن و مدیریت فایل‌های اسکن‌شده

وضوح 600 ppi اسکن در DR-C225 در اسکنرهای مخصوص اسناد رایج بوده و برای اسکن متن از حد نیاز هم بیشتر است. در بیشتر مواقع وضوح 200 ppi و حالت سیاه‌وسفید برای اسکن متن کافی است. نکته‌ی مثبت در این اسکنر این است که اسکن مرحله‌ی تشخیص متن OCR زمان اسکن را افزایش نمی‌دهد که با توجه به محبوبیت فایل‌های pdf قابل‌جست‌وجو این ویژگی بسیار خوشایند است. قابلیت تشخیص متن OCR بدون افزایش زمان اسکن می‌تواند سبب برتری این محصول نسبت به اسکنرهایی می‌شود که سرعت اسکن بالاتری در حالت ذخیره به‌صورت فایل pdf تصویری داشته اما در حالت تشخیص متن زمان اسکن به‌شدت افزایش می‌یابد.

اسکنر DR-C225 عملکرد خارق‌العاده‌ای در تشخیص حروف و متن OCR از خود نشان می‌دهد. ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار OmniPage قادر است متونی را با فونت Times New Roman و Arial را در سایز 6 بدون اشتباه بخواند. همچنین این دستگاه عملکرد خوبی در تشخیص فونت‌های متفرقه دارد. اسکنرهای برندهای دیگر معمولاً در تشخیص این فونت‌های متفرقه عملکرد خوب نداشته و اشتباهات زیادی در تشخیص حروف دارند. اسکنر DR-C225 بالاترین بدون اغراق حد دقت و عملکرد را در تشخیص متن در اسکنرهای مخصوص اسناد از خود نشان داده است.

بخش تاریک عملکرد در اسکنر DR-C225 در اسکن کارت ویزیت است. اگرچه اسکنر در کنترل و هدایت کارت ویزیت در تعداد بالا عملکرد بسیار خوبی دارد اما اسکن کارت‌ها دقت خوبی ندارد. می‌توان گفت اسکن کارت ویزیت در این دستگاه در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

نتیجه‌گیری

اگر اسکن و مدیریت کارت ویزیت در برنامه‌ی کاری شما از اهمیت بالایی برخوردار است و یا اینکه اتصال به تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت برایتان مهم است، اسکنر Fujitsu iX500 بهترین انتخاب برای شماست. بااین‌حال در بیشتر ادارات نبود اتصال WiFi اهمیت نخواهد داشت و قابلیت تشخیص متن بهتر و دقیق‌تر DR-C225 و مدیریت بهتر اسناد اسکن شده تمامی نواقص و کسری‌های این دستگاه را پوشش می‌دهد. این موضوع برتری نسبی کوچک اما واقعی نسبت به‌تمامی مدل‌های رقیب به این اسکنر می‌دهد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-M160II خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «imageFORMULA DR-M160II» ساخت شرکت «کانن» (Canon) برای مصارف اداری مناسب است. ابعاد این محصول در مقایسه با هم‌رده‌های خود، متوسط است و فضای چندانی را اشغال نمی‌کند. این اسکنر توانایی خوبی در اسکن اسناد و تصاویر دارد. به‌گفته‌ی شرکت سازنده‌، رزولوشن اسکن اپتیکال در 600 dpi انجام می‌شود. کیفیت در کنار سرعت معنا می‌گیرد و این اسکنر در 600 dpi حدوداً 60 برگ را در دقیقه اسکن می‌کند که شامل سه حالت رنگی، سیاه‌وسفید و Grayscale می‌شود. از مهم‌ترین مزایای این دستگاه، قابلیت اسکن دورو و ADF آن است که در کنار سرعت اسکن مناسب، موجب افزایش سرعت کاری و جلوگیری از اتلاف زمان می‌شود. برای انتخاب رزولوشن مناسب در اسکن، دسته‌ای اسناد و تصاویر این دستگاه به Auto Resolution مجهز شده است. با کمک قابلیت ،OCR متون اسکن‌شده در فایل PDF قابل‌ ویرایش و جست‌وجو هستند. حداکثر مصرف انرژی این اسکنر شرکت کانن 27 وات است و در حالت صرفه‌جویی به 1.8 وات می‌رسد. درگاه اتصالی این محصول پورت USB است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اچ پی مدل Scanjet G4050 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

حتما پیش از این درباره‌ی پرینت شش رنگ چیزهایی شنیده اید، این نوع از پرینترها رنگ‌ها را خیلی دقیق تر چاپ می‌کنند. اما اینک قصد داریم اسکنری را معرفی کنیم که توانایی اسکن شش رنگ را دارد. پیش از این به نقد و بررسی اسکنر «Hp ScanJet G4010» پرداخته بودیم و گفتیم که نخستین اسکنر با توانایی ثبت شش رنگ است. اما اکنون G4050 را معرفی می‌کنیم که باز هم این قابلیت را دارد. این اسکنر توانایی اسکن اسناد، عکس، نگاتیو و اسلاید را دارد. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اچ پی مدل 4500 fn1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر از جمله لوازمی است که برای خانه و ادارات از جمله محصولات کارآمد به شمار می‌آید. برای انتخاب اسکنر توجه به برند سازنده اهمیت بسیاری دارد. یکی از برندهایی که اقدام به تولید این نوع کالا را داشته HP است. از کالاهای محبوب در این زمینه می‌توان به اسکنر اچ پی مدل 4500 fn1 اشاره داشت. این مدل در ابعاد 145 × 387 × 520 میلی‌متر و وزن 5.98 کیلوگرم به بازار عرضه شده است. این کالا تکنولوژی Flatbed; ADF دارد. رزولوشن اپتیکال این محصول توسط HP ، 600 × 600 dpi اعلام شده است. این اسکنر سرعت اسکن رنگی برابر با سرعت فیدر 30 برگ در دقیقه/ 60 عکس در دقیقه دارد. یکی از مشخصات مهم این محصول  قابلیت اسکن دو رو آن به شمار می‌آید. اسکنر اچ پی مدل 4500 fn1 عمق اسکن 24 Bits خارجی- 48 Bits داخلی دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد پلاس تک مدل SmartOffice PL4080 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت «پلاس‌تک» (Plustek) دستگاه اسکنر «SmartOffice PL4080» را با قابلیت‌هایی روانه‌ی بازار کرده که برای مصارف اداری گزینه‌ی مناسبی است و می‌تواند تمام خواسته‌های شما را از یک اسکنر برآورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه با هم‌رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید، با این محصول به مشکل برنخواهید خورد. اگر سرعت زیاد لازمه‌‌ی کارتان است، این اسکنر شرکت پلاستک با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 40 برگ در دقیقه در 200 dpiموجب خواهد شد تا همیشه یک گام جلوتر باشید. در این دستگاه فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF به‌ کار رفته است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیازی به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قراردادن اسناد در سینی 50برگی، اسکن آن‌ها را به اسکنر سپرده و خود به کارهای دیگرشان رسیدگی کنند. قابلیت اسکن دو رو، فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار رفته است. قابلیت صاف‌کردن خودکار اسنادی که کج اسکن شده‌اند (Deskew)، قابلیت فیلتر حذف خودکار نویز (Noise Removal) و قابلیت تمیز و پررنگ کردن متون کم‌رنگ از دیگر توانایی‌های اسکنر PL4080 محسوب می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AV5400 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت «ای‌ویژن» (Avision) دستگاه اسکنر«AV5400»  را با قابلیت‌های  مناسب مصارف اداری روانه‌ی بازار کرده است و می‌تواند تمام خواسته‌های شما را از یک اسکنر برآورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه با هم‌رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید با این محصول به مشکلی برنخواهید خورد. اگر سرعت زیاد، لازمه‌ی کارتان است، این اسکنر شرکت ای‌ویژن با سرعت اسکن سیاه‌وسفید 50 برگ در دقیقه و رنگی 30 برگ در دقیقه با 300 dpi موجب خواهد شد که همیشه یک گام جلوتر باشید. در این دستگاه فناوری تغذیه‌‌ی خودکار ADF به کار رفته است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیاز به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قراردادن آن‌ها در سینی 50برگی، کار اسکن اسناد را به اسکنر سپرده و خود به کارهای دیگرشان برسند. قابلیت اسکن دو رو  فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته شده است. قابلیت صاف‌کردن خودکار اسنادی که کج اسکن شده‌اند (Deskew) از دیگر توانایی‌‌های اسکنر AV5400 محسوب می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد فوجیتسو مدل Fi-7260 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر سند دورو- رنگی Fujitsu مدل Fi-7260 ، با سرعت 60 سند یکرو و 120 تصویر دورو سیاه و سفید و 60 سند رنگی در دقیقه است، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) و سیستم اسکن مسطح (Flatbed) بوده و دقت 50 تا 600 نقطه بر اینچ مربع است. ظرفیت فیدر 80 برگ، حداکثر سایز اسکن A4 است. اسکن روزانه 4000 برگ پیشنهاد میشود. اینترفیس USB 3.0 (USB 2.0 compatible)/USB: B type اسکن بصورت سیاه و سفید، 256 رنگ خاکستری و رنگی، نرم افزار پردازش تصویری Kofax-VRS با قابلیت صاف نمودن اسناد کج اسکن شده (Deskew)، تمیز کردن، پر رنگ کردن متون کم رنگ، کم رنگ کردن زمینه و تنظیم اتوماتیک brightness، Threshold و Contrast، تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection)، گرفتن حاشیه سیاه دور تصویر (Cropping)، حذف اتوماتیک نویز (Noise Removal)، تشخیص سند رنگی و اسکن رنگی همان سند (Automatic Color detection)، شبیه سازی طیف رنگهای خاکستری، تصحیح اسنادی که تضاد در میزان روشنایی و تیرگی دارند، تصحیح متون و تصاویر چاپ شده با چاپگر سوزنی که دارای نویز و سایه هستند، حذف پس زمینه رنگی و نمایش محتویات سند با کیفیت بی نظیر از ویژگی های این مدل از اسکنر می باشد. ایجاد فایلهای گرافیکی با ساختار TIFF، JPG، PDF با فشرده سازی مناسب و فایلهای Multi Page ، حذف سه رنگ قرمز، آبی و سبز (Color Dropout)، دارای سیستم تصویر برداری CCD که بهترین سیستم تصویربرداری بوده و بالاترین تکنولوژی کشش سند بصورت فوق مسطح با قابلیت اسکن از اسناد ضخیم و کارتهای بانکی، دارای نمایشگر LCD جهت برنامه ریزی اسکنر، تشخیص اسناد دو یا چندتایی از طریق امواج فراصوتی (Ultrasonic) می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل AD250F خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «AD250F» ساخت شرکت «Avision» اسکنری با نوآوری‌های خاص است و سرعت بالایی را در اسکن رنگی و دورو ارائه می‌دهد که نسبت به قابلیت‌های خود حجم کمی دارد و برخلاف دیگر اسکنرهای این کلاس تنها به تغذیه‌ی خودکار ADF مجهز است و از اندازه‌های متفرقه‌ پشتیبانی نمی‌کند. AD250F، اسکن از طریق ADF و سرعت بالای آن را با اسکن از طریق اسکنر تخت (Flatbed) آمیخته است که در آن اندازه‌های مختلف کاغذ قابل اسکن هستند. فناوری پیشرفته‌ی محافظت از کاغذ (Paper Protection) از اسناد باارزش شما در برابر پارگی و چروکیدگی محافظت می‌کند و به‌محض تشخیص گوشه‌های تاشده فرآیند اسکن متوقف می‌شود. اسکنر AD250F کارایی و عملکرد بسیار بالایی دارد؛ اما بااین‌حال با محیط‌زیست سازگار است. فناوری LED به‌کاررفته در این محصول برای «Warm-up» و یا گرم‌شدن به زمان زیادی نیاز ندارد و بدون تولید گازهای سمی با مصرف کم برق کار می‌کند. ظرفیت اسکن روزانه‌ی این دستگاه برابر با 10.000 برگ است که می‌توانید آن را از طریق تغذیه‌ی خودکار اتوماتیک ADF 100 برگی وارد دستگاه کنید. این ارقام بدین معناست که این مدل برای استفاده در محیط‌های اداری با بار کاری بسیار سنگین طراحی ‌شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد فوجیتسو مدل Fi-7160 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر سند دورو- رنگی Fujitsu مدل Fi-7160 ، با سرعت 60 سند یکرو و 120 تصویر دورو سیاه و سفید و 60 سند رنگی در دقیقه می باشد ، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) است، دقت 50 تا 600 نقطه بر اینچ مربع، ظرفیت فیدر 50 برگ بوده و حداکثر سایز اسکن A4 است. اسکن روزانه 4000 برگ، اینترفیس USB 3.0 (USB 2.0 compatible)/USB: B type، اسکن بصورت سیاه و سفید است، 256 رنگ خاکستری و رنگی و نرم افزار پردازش تصویری Kofax-VRS با قابلیت صاف نمودن اسناد کج اسکن شده (Deskew)می باشد، تمیز کردن، پر رنگ کردن متون کم رنگ، کم رنگ کردن زمینه و تنظیم اتوماتیک brightness، Threshold و Contrast از ویژگی های بارز این اسکنر است. تشخیص اتوماتیک سایز سند (Automatic Size Detection)، گرفتن حاشیه سیاه دور تصویر (Cropping)، حذف اتوماتیک نویز (Noise Removal)، تشخیص سند رنگی و اسکن رنگی همان سند (Automatic Color detection)، شبیه سازی طیف رنگهای خاکستری، تصحیح اسنادی که تضاد در میزان روشنایی و تیرگی دارند، تصحیح متون و تصاویر چاپ شده با چاپگر سوزنی که دارای نویز و سایه هستند، حذف پس زمینه رنگی و نمایش محتویات سند با کیفیت بی نظیر، ایجاد فایلهای گرافیکی با ساختار TIFF، JPG، PDF با فشرده سازی مناسب و فایلهای Multi Page ، حذف سه رنگ قرمز، آبی و سبز (Color Dropout) از دیگر ویژگی های این دستگاه می باشد. دارای سیستم تصویر برداری CCD که بهترین سیستم تصویربرداری بوده و بالاترین تکنولوژی کشش سند بصورت فوق مسطح با قابلیت اسکن از اسناد ضخیم و کارتهای بانکی، دارای نمایشگر LCD جهت برنامه ریزی اسکنر، تشخیص اسناد دو یا چندتایی از طریق امواج فراصوتی (Ultrasonic) می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل AD120 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر AD120 یکی از دستگاه های پرکاربرد کوچک شرکت ای ویژن، که مورد استفاده ادارات و سازمان ها برای اسکن اسناد قرار گرفته است.از سرعت بالایی برخوردار بوده و اسناد را به صورت رنگی و سیاه و سفید اسکن میکند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل FB1000N خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

در زمان قدیم برای نگهداری اسناد آن‌ها را بایگانی کرده که در بسیاری از موارد به علت حجم بالای اسناد فضای زیادی را اشغال می‌کرد. همین مسئله باعث خراب شدن اسناد و یا مفقود شدن آن‌ها می‌شد که با بوجود آمدن اسکنرها این مسئله کاملا حل شد. اسکنرها محصولاتی هستند که به راحتی از اسناد شما فایلی تهیه کرده و آن را در سیستم شما ذخیره می‌کنند. شرکت‌های بزرگی در این زمینه با یکدیگر در حال رقابت هستند که می‌توان به شرکت «اویژن» (Avision) اشاره کرد که در بازار طرفداران زیادی را به سمت خود کشیده است. شرکت Avision محصولی را با نام «FB1000N» به بازار عرضه کرده که از لحاظ امکانات و کارایی جوابگوی بسیاری از کاربران بوده است. این محصول از لحاظ ابعاد به اندازه یک سینی بوده که دارای وزن بسیار کم و ضخامت نازکی است. یکی از مزیت‌های این محصول ضخامت بسیار پایین آن است که جلوه بسیار خاصی در طراحی آن ایجاد کرده است. وزن این کالا به 1.5 کیلوگرم رسیده که بسیار مناسب برای جا به جایی است. رزولوشن اسکن این اسکنر برابر 1200dpi بوده که در بهترین کیفیت این کار را برای کاربران انجام می‌دهد. این اسکنر توسط پورت USB به کامپیوتر اتصال پیدا کرده و فایل مورد نظر شما را به فرمت‌های مختلف برای شما ذخیره می‌کند. سرعت، کیفیت و تکنولوژی در این محصول در نوع خودش بسیار عالی بوده برای برای اسکن اسناد و کتاب بسیار توصیه می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل AD125 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «AD125» ساخت شرکت «Avision» اسکنری کوچک، سریع با قابلیت اسکن رنگی است که برای اسکن اسناد به‌صورت دورو طراحی ‌شده که قادر است تا 20 برگ دورو را در دقیقه اسکن کند و به‌عنوان اسکنری قدرتمند برای مصارف اداری به شمار می‌رود. AD125، علی‌رغم اندازه‌ی کوچک می‌تواند برگه‌های دورو و رنگی را به‌سرعت و به میزان 20 برگ در دقیقه (dpi300) و 25 برگ در دقیقه (dpi200) از طریق درگاه تغذیه‌ی اتوماتیک ADF اسکن کند. اسکنر AD125 به حسگر CCD مجهز شده است که اسکن‌هایی با کیفیت بالا انجام می‌دهد. با نرم‌افزار اختصاصی شرکت Avision به نام «Button Manager V2» که برای اسکنرهای این شرکت طراحی‌ شده است، کاربر می‌تواند تنها با فشار یک دکمه اسناد را اسکن کرده و آن‌ها را به مقاصدی مانند e-Mail، پرینتر، نرم‌افزارهای ویرایش عکس، سرویس‌های ابری «Cloud» مانند «Google Drive» و «Microsoft SharePoint» ارسال کند. این مدل به درایورهای «TWAIN» و «ISIS» مجهز شده است و با نرم‌افزارهای «AVScan X» و «Nuance PaperPort» سازگار است. این نرم‌افزارها در زمینه‌ی پردازش تصاویر و مدیریت اسناد طراحی ‌شده‌اند و بسیار کاربردی هستند.

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AD250 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت «ای‌ویژن» (Avision) دستگاه اسکنر«AD250»  را با قابلیت‌های مناسب مصارف اداری روانه‌ی بازار کرده است و می‌تواند تمامی خواسته‌های شما را از یک اسکنر برآورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه با هم‌رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید، با این محصول به مشکل برنخواهید خورد. اگر سرعت زیاد لازمه‌ی کارتان است، این اسکنر شرکت ای‌ویژن با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 80 برگ در دقیقه در 200 dpiموجب خواهد شد تا همیشه یک گام جلوتر باشید. فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF در این دستگاه به کار رفته است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیاز به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قراردادن آن‌ها در سینی 100برگی، کار اسکن اسناد را به اسکنر سپرده و به دیگر کارهای خود نیز رسیدگی کنند. قابلیت اسکن دو رو فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته شده است. قابلیت صاف‌کردن خودکار اسنادی که کج اسکن شده‌اند (Deskew)، قابلیت فیلتر حذف خودکار نویز (Noise Removal) و قابلیت تمیز و پررنگ کردن متون کم‌رنگ از دیگر توانایی‌های اسکنر AD250 محسوب می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد ای ویژن مدل AD240 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت «ای‌ویژن» (Avision) دستگاه اسکنر«AD240»  را با قابلیت‌های مناسب مصارف اداری روانه‌ی بازار کرده است و می‌تواند تمامی خواسته‌های شما را از یک اسکنر برآورده سازد. ابعاد این اسکنر در مقایسه با هم‌رده‌های خود مناسب است و اگر فضای کاری کوچکی دارید، با این محصول به مشکل برنخواهید خورد. اگر سرعت زیاد لازمه‌ی کارتان است، این اسکنر شرکت ای‌ویژن در 300 dpi با سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی 40 برگ در دقیقه موجب خواهد شد تا همیشه یک گام جلوتر باشید. فناوری تغذیه‌ی خودکار ADF در این دستگاه به‌ کار گرفته‌ شده است تا افرادی که حجم کاری زیادی دارند، نیاز به اسکن تک‌تک اسناد نداشته باشند و با قراردادن آن‌ها در سینی 80برگی، کار اسکن اسناد را به اسکنر سپرده و به دیگر کارهای خود نیز رسیدگی کنند. قابلیت اسکن دو رو فناوری دیگری است که در این اسکنر به کار گرفته شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کداک مدل S2070 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر کداک مدل S2070 اسناد را با سرعت 70 برگ در دقیقه اسکن می‌کند و در اسکن اسناد بصورت دورو و حالت رنگی و حتی در رزولوشن 300dpi هم افت سرعت مشاهده نمی‌شود. این دستگاه جهت استفاده در دبیرخانه‌های شلوغ و بایگانی های با حجم کاری بالا بسیار مناسب است. از این اسکنر می‌توان در پروژه‌های دیجیتال سازی آرشیوها و الکترونیکی نمودن بایگانی‌های اسناد بهره برد و به سبب استفاده از پلاستیک فشرده و ضدضربه در تولید بدنه و اجزای داخلی آن وزن خالص دستگاه بیشتر از 3.2 کیلوگرم نیست. می‌تواند اسناد بسیار کوچک با حداقل طول‌وعرض 5 سانتی‌متر را اسکن کند و همچنین امکان اسکن اسناد بلند با طول حتی تا 3 متر را دارا است و انواع کارت‌های مقوایی و پلاستیکی و PVC نظیر کارت‌های عابربانک، کارت‌ملی، ‌کارت‌ماشین و گواهینامه را اسکن می‌کند. این دستگاه سایز کاغذ ورودی به داخل اسکنر را تشخیص می‌دهد در نتیجه می‌توان مخلوطی از اسناد با سایزهای مختلف تا ظرفیت 80 برگ را به‌صورت دسته‌ای در سینی ورودی کاغذ قرار داد و روزانه حداقل تا 7000 برگ کاغذ را اسکن کرد. این دستگاه رنگی یا سیاه‌وسفید بودن اسناد را تشخیص داده و به‌صورت خودکار تصاویر اسناد کمرنگ را پررنگ می‌کند و به‌صورت اتوماتیک نویزها را از تصاویر اسناد با غلطت رنگ اضافی و کثیف حذف می‌کند. حسگر مافوق صوت Ultrasonic Multifeed Detection جهت تشخیص و جلوگیری از ورود همزمان دو یا چند برگ کاغذ به داخل دستگاه است در نتیجه امکان ندارد که حتی یک برگه اسکن نشده باقی بماند و کاربر متوجه نشود. تکنولوژی تصویر برداری آن سیستم جدید Dual CIS بوده که دقت سخت افزاری آن 600dpi میباشد و تصاویری با کیفیت 1200dpi را تولید کرده و به کامپیوتر منتقل می‌کند. رابط اتصال آن تا تکنولوژی USB-B 3.1 و USB 2.0 را پشتیبانی می‌کند و سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالاست. درایور این اسکنر تصاویر اسنادی که کج اسکن شده اند را بصورت اتوماتیک صاف کند و تصاویر اسناد پاره یا دارای سوراخ پانچ را هم ترمیم کند. این سری از اسکنرهای کداک مجهز به کلیدهای دستوری و صفحه نمایش بر روی بدنه دستگاه هستند که سبب سهولت در استفاده و تسلط بیشتر کاربر در هنگام کار با دستگاه می‌شود. یکی از ویژگی این دستگاه قابلیت اتصال به اسکنر تخت Flatbed بصورت آپشنال است. امکان اتصال به Flatbed Accessory از نوع سایز A4 و سایز A3 دارد.

اسکنرهای پرسرعت نسل جدید

کداک از جمله برندهایی است که اسکنرهای حرفه‌ای را تولید و روانه بازار می‌کند. اسکنرها می‌توانند برای سرعت بخشیدن به انجام امور به ما کمک کنند. اگر در اداره‌ای کار می‌کنید که اسناد زیادی برای اسکن گرفتن وجود دارد؛ به اسکنری با سرعت بالا احتیاج خواهید داشت. اسکنر کداک مدل S2070 یک اسکنر رومیزی اداری حرفه‌ای اسناد در سایز A4 است. این اسکنر در پروژه‌های دیجیتال سازی آرشیوها و الکترونیکی نمودن بایگانی‌های اسناد مورد استفاده قرار می‌گیرد.  این اسکنر در هر دقیقه می‌تواند 70 برگه را برای ما اسکن کند. این اسکنر برای اسکن رنگی و پشت‌ورو هیچ تغییر سرعتی نخواهد داشت و کماکان با همان سرعت به کار خود ادامه دهد.

ویژگی‌های اسکنر

وزن خالص دستگاه بیشتر از 3.2 کیلوگرم نیست.اسناد بسیار کوچک با حداقل طول‌وعرض 5 سانتی‌متر را اسکن کند و همچنین امکان اسکن اسناد بلند با طول حتی تا 3 متر را دارا است و انواع کارت‌های مقوایی و پلاستیکی و PVC نظیر کارت‌های عابربانک، کارت‌ملی، ‌کارت‌ماشین و گواهینامه را اسکن می‌کند. روزانه حداقل تا 7000 برگ کاغذ را اسکن کرد. رزولوشن این اسکنر در حالت اپتیکال 600 dpi بوده و در حالت دیجیتال 1200dpi است. اسناد با حداقل طول و عرض 5 سانتیمتررا می‌توان در این اسکنر اسکن کرد. علاوه بر آن برای اسناد بلند با طول حداکثر تا 3 متر هم می‌توان از این اسکنر استفاده کرد. برای اسکن انواع کارت‌های مقوایی و پلاستیکی و PVC مانند کارت‌های عابربانک، کارت ملی، کارت ماشین و گواهینامه این اسکنر می‌تواند مفید واقع‌شود. اسکنر کداک دارای چهار کلید کنترلی و صفحه نمایش یک و نیم اینچی است. دارای پورت  USB Type-B 3.1و پورت  USB 2.0است.

حسگر مافوق صوت Ultrasonic Multifeed Detection

به دلیل فعالیت بالای اسکنر در طول روز ممکن است برخی از مواقع ممکن است کاغذها به هم چسبیده و بعضی صفحه‌ها اصلا اسکن نشوند؛ بنابراین در این اسکنر حسگری به نام  Ultrasonic Multifeed Detection وجود دارد که مافوق صوت بوده و از چسبیدن برگه‌ها به هم جلوگیری می‌کند.

Dual CIS

برای بالا رفتن سرعت اسکن در این اسکنر یک قابلیت به نام Dual CIS وجود دارد. تکنولوژی CIS یا Contact Imaging Sensor  به‌جای استفاده از لنزهای دوربینی، از لنزهای فیبرنوری برای اسکن استفاده می‌کند. این تکنولوژی مدرن‌تر و ارزان‌تر از تکنولوژی CCD است. ویژگی جذاب این مدل پیشوند Dual برای این فن‌آوری است. این بدان معناست که این مدل قابلیت اسکن دوطرفه یا همان دورو را به شما می‌دهد. با استفاده از اسکنر کداک مدل Alaris S2070 نیازی به جابه‌جایی کاغذ برای اسکن هر طرف ندارید. این ویژگی زمانی که تعداد زیادی مدارک برای اسکن دارید بیشتر به چشم می‌آید.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد

این اسکنر غلظت رنگ را به‌طور خودکار تنظیم می‌کند. علاوه بر آن اسناد سیاه و سفید را از اسناد رنگی تشخیص می‌دهد. اسکنر کداک می‌تواند سایز کاغذ را به‌طور اتوماتیک تشخیص دهد. اگر تصویر شما دارای پس زمینه نامناسبی باشد این اسکنر می‌تواند آن‌ها را حذف کند. از طرفی می‌تواند تصویر اسنادی که کج شده‌اند را صاف کند. این اسکنر می‌تواند محدوده تصویربرداری را به‌صورت خودکار تعریف کند. علاوه بر آن می‌تواند متن و  سیاهی سوراخ پانچ از تصاویر اسکن شده را از تصویر حذف کند.

جمع‌بندی

این اسکنر به عنوان یک اسکنر با کیفیت عمومی مناسب می‌توان در روزهای شلوغ کاری به یاری شما بیاید. به‌طور کلی این اسکنر سرعت اسکن مناسبی دارد و امکانات خوبی ارائه می‌دهد. کیفیت ساخت آن کاملا مناسب است. خرید این اسکنر با توجه به امکاناتی که ارائه می‌دهد و ویژگی‌هایی که دارد و با توجه به قیمتی که دارد مناسب به نظر می‌رسد. این محصول به همراه آداپتور، کابل برق و کابل  USBارائه می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر پلاستک مدل SmartOffice PS188 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه PS188 ساخت شرکت پلاستک اسکنری از دسته اسکنرهای اسنادی (فیدر دار) و برای مصارف اداری ساخته شده است. سرعت اسکن اسناد با این اسکنر 30 برگ دقیقه (در حالت یکرو) و 60 تصویر در دقیقه (در حالت دورو) میباشد. با اسکنر PS188 در هر مرحله تا 50 صفحه را به‌ صورت خودکار میتوان اسکن نمود. توانائی اسکن روزانه این اسکنر تا 4000 برگ تعیین شده و برای بکارگیری در ادارات و شرکتهای خصوصی مناسب میباشد. این اسکنر قابلیت اسکن اسناد حداکثر تا عرض A4 و با طول بلند را دارد، همچنین در موارد مورد نیاز، کارت‌های پلاستیکی مانند کارت‌ ملی، کارت بانکی و گواهینامه‌ رانندگی تا ضخامت 1.2 میلی‌متر را میتوان با آن اسکن نمود. با این اسکنر تنها با فشار یک دکمه می‌توانید عملیات اسکن و ذخیره سازی را مطابق میل انجام دهید. اسکنر PS188 با سیستم های عامل ویندوز و مک سازگار میباشد. شرکت پلاستک برنامه پرقدرت و جدید DocAction II را به منظور کار با این اسکنر در اختيار كاربر قرار داده است، با نصب این برنامه، درایور و برنامه OCR این اسکنر نیز نصب میگردد و تمامی امکانات در اختیار کاربر قرار میگیرد. کلیدهای عملیلتی این اسکنر به دلخواه کاربر تنظیم و عملیات مورد نظر با فشردن یک کلید انجام خواهد شد. علاوه بر استفاده از کلیدهای سخت افزاری روی پنل اسکنر، امکان ایجاد تا 23 پروفایل عملیاتی برای تسریع امور نیز در اختیار کاربر خواهد بود. از امکانات جدید DocAction II میتوان به طبقه بندی اسناد اسکن شده متناسب با بارکد روی آنها، OCR با امکان تشخیص بیش از 120 زبان از جمله زبان فارسی (1) ، اسکن مستقیم به FTP ، تشخیص جهت اسکن اسناد بصورت اتوماتیک و امکان ایجاد پروفایلهای متنوع اسکن برای انجام امور اداری اشاره نمود و در نتیجه توزیع، ارسال و دخیره سریع اسناد در شرکتها و ادارات بزرگ و زیر مجموعه های مربوطه براحتی میسر میگردد. برای کار با این اسکنر همچنین میتوان با توجه به پشتیبانی از استاندارد Twain از برنامه های مجزا که امکان اسکن در آنها گنجانده شده استفاده نمود، با این وجود تمام امکانات حرفه ای این اسکنر با استفاده از نرم افزار خود اسکنر در دسترس کاربر میباشد. (1) توضیح : تشخیص کاراکترهای فارسی با برنامه های OCR، پیچیده و دارای دقت پایین تری نسبت به زبانهای لاتین میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر پلاستک مدل SmartOffice PN2040 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه PN2040 ساخت شرکت پلاستک اسکنری از دسته اسکنرهای اسنادی (فیدر دار) برای مصارف اداری و دفتری است. این اسکنر قابلیت اسکن اسناد بصورت یکرو و دورو با تغذیه اتوماتیک و همچنین امکان اسکن از طریق صفحه تخت را تا سایز A4 دارد. شایان ذکر است دقت اسکن با تغذیه اتوماتیک 600x600dpi و با استفاده از صفحه تخت 600x1200dpi میباشد. با PN2040 دسته های اسناد تا 50 برگ را به‌ صورت خودکار میتوان اسکن نمود. از ویژگی این اسکنر امکان انتخاب اتصال از طریق پورت شبکه RJ45 یا USB2.0 است و در صورت اتصال به شبکه (LAN)، امکان استفاده اشتراکی اسکنر در شرکتها و ادارات فراهم میگردد. کاربر میتواند با استفاده از نرم افزار ارائه شده از سوی شرکت پلاستک از طریق شبکه به اسکنر متصل و از امکانات آن استفاده کند (1). توانائی اسکن روزانه این اسکنر 1000 برگ میباشد و برای بکارگیری در ادارات و شرکتهای خصوصی مناسب است. PN2040 قابلیت اسکن اسناد با حد اکثر عرض A4 و حداکثر طول 35 سانتیمتر را دارد. با این دستگاه تنها با فشار یک کلید (قابل تنظیم) می‌توانید بصورت دلخواه اسکن را انجام دهید که در میان آن‌ها می‌توان به اسکن متون و ذخیره‌ آن‌ها به‌صورت فایل‌های قابل‌ ویرایش (OCR)، اسکن با فرمتها و حالتهای مختلف و پرینت مدارک بلافاصله پس از اسکن اشاره نمود. نتایج با فرمتهای رایج بصورت مجزا یا بصورت تمام صفحات در یک فایل (pdf , tiff) قابل ذخیره خواهند بود. نرم افزار قدرتمند DocAction پلاستک برنامه اصلی این اسکنر میباشد، تشخیص چرخش یا کجی کاغذ تا 10 درجه و تصحیح آن در نتیجه اسکن، پر کردن کناره کار در نتیجه اسکن در صورت نیاز، امکان بهبود کیفیت کاراکترها، امکان حذف کردن کاغذهای سفید از نتایج اسکن، امکان حذف سوراخهای پانچ از نتایج، از جمله امکانات این برنامه میباشند.اسکنر PN2040 با سیستم عامل ویندوز سازگار میباشد. (1) توضیح: در حالت اتصال مستقیم کاربر بوسیله کامپیوتر از طریق شبکه، در هر لحظه یک کاربر میتواند به اسکنر متصل شود و در حالت دیگر با اتصال این اسکنر به شبکه در محیط اداری، کاربران میتوانند با استفاده از کلیدهای قابل تنظیم روی اسکنر، اسکن خود را انجام داده و نتایج از طریق شبکه در پوشه مورد نظر ذخیره میگردند، این عملیات تماما با استفاده از یک کلید انجام میشود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر دستی مدل i scan 16G خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر دستی I Scan همراه با هدیه رم 16 گیگابایت و محفظه پارچه ای برای نگهداری میباشد. این اسکنر بسیار جمع و جور است که به راحتی در کشو یا کیف لپ تاپ شما قرار می گیرد و قابلیت اسکن برگه تا سایز A4 را دارد. چه در خانه باشید، چه در دفتر کار یا کتابخانه یا در حال لذت بردن از یک فنجان قهوه، اسکنر دستی همیشه می تواند آنجا باشد! این اسکنر با ابعاد 26x3x3 سانتی متر و با وزن 193 گرم (با احتساب دو عدد باطری) یکی از کوچکترین و سبک ترین اسکنر ها محسوب میگردد. رزولوشن این اسکنر بین 300/600/900 DPI قابل تغییر میباشد و خروجی PDF / JPG میگیرد. منبع تغذیه این اسکنر 2 عدد باطری AA میباشد. (داخل دستگاه موجود نمیباشد) که با این دو باطری میتوانید بیشتر از 200 برگه A4 را پرینت بگیرید. بر روی اسکنر ISCAN کلیدهایی طراحی شده است که هر یک کارایی خاص خودشان را دارند. در کنار این صفحه کلیدها وجود یک صفحه نمایش الزامی است. این صفحه نمایش با تکنولوژی LCD بوده که جلوه خیره کننده‌ای به دستگاه بخشیده است.جمع بندی در کل می‌توان با توجه به امکانات این محصول به آن تکیه کرد و در بسیاری از امور خانگی و اداری از آن بهرمند شد. با امکان حمل این محصول شما قادر به جا به جایی آن در هر مکانی خواهید بود. اسکنری با وضوح بالا برای اسناد و تصاویر اندازه A4، عملکرد اسکن بسیار ساده و عالی است. اندازه جمع و جور و طراحی سبک وزن، حمل آسان دارد. پشتیبانی از کارت حافظه تا 32G، می تواند فایل های با ظرفیت بالا را ذخیره کند. نصب درایور لازم نیست. مناسب برای بازرگانان، وکلا، دانشجویان، مسافران، هنرمندان و معماران آماتور میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل AD130 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر AD130 یکی از دستگاه های پرکاربرد و قوی شرکت ای ویژن با سرعت اسکن بالا و قابلیت جذاب اسکن و تشخیص چند کارت یا سند در اسکن مسطح با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک و کراپینگ بوده و از نرم افزارهای Twain, ISIS, Button Manager V2, AVScan X بهره میبرد. درضمن کلیه سیستم عاملهای Win 7/ Win 8/ Win 8.1/ Win 10/ Mac/ Linux را نیز پشتیبانی میکند. این دستگاه گزینه بسیار مناسبی برای سازمانها و ادارات با میزان اسکن روزانه 4000 برگ میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کداک مدل S2050 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر یکی از لوازم مورد نیاز در اکثر ادارات و شرکت‌‌ها است. این دستگاه امکان تبدیل مدارک و مستندات کاغذی را به فایل‌‌های دیجیتالی را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از یک دستگاه خوب می‌توان به راحتی تعداد بسیاری از مدارک و اطلاعات خود را اسکن و به صورت فایل‌های الکترونیکی ذخیره کنید. یکی از محصولات بسیار باکیفیت موجود در بازار توسط برند مطرح کداک طراحی شده است. اسکر مدل S2050 محصولی کاربردی و با کیفیت است که می‌تواند تمام نیاز‌‌های شما را برای اسکن برطرف کند. با استفاده از این دستگاه می‌توان تا 5000 برگه در روز را به صورت رنگی و سیاه و سفید اسکن کرد. این اسکنر از هوشمندی کافی برای ایجاد یک خروجی ایده‌‌ال برای شما را دارد. سینی این اسکنر ظرفیتی معادل 80 برگ 80 گرمی را دارد که ظرفیت مطلوب و ایده‌‌‌آلی است. قابلیت اسکن دو رو، تشخیص اتوماتیک سایز کاغذ، تشخیص و تفکیک اتوماتیک اسناد سیاه سفید و رنگی از یکدیگر، حذف اتوماتیک پس زمینه های زاید تصاویر و نویزها و چندین قابلیت کاربردی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌‌های این محصول شرکت کداک هستند.

مقدمه

در زمانی که نیاز به ایجاد نسخه‌ای از مطالب یا اسناد و مدارکی داریم و می‌خواهیم آنها را به صورت سیستمی درون سیستم‌های کامپیوتری، شبکه‌های کامپیوتری و حتی دنیای اینترنت ذخیره یا انتشار دهیم، نیاز به دستگاه‌هایی است که با آن‌ها بتوانی به‌تعداد زیاد یا دلخاه اقدام به نسخه‌برداری یا اسکن کنیم. به دلیل همین نیاز اسکنرها در ابعاد و کارایی های مختلف ابداع و اختراع شده‌اند. درون این اسکنرها چند المان بسیار مهم است که می‌توان به نوع لامپ، تعداد اسکن در روز، کیفیت اسکن، سیاه‌وسفید بودن یا رنگی بودن اشاره داشت که هر یک بر تناسب با نوع نیاز و کاربرد استفاده می‌شوند. کداک یکی از برند‌های نام آشنای این عرصه است که تمامی محصولات خود را با استفاده از دانش روز، تجربه و کارآزمودگی طراحان و مهندسین خود به بازار عرضه می‌کند. کداک از شرکت‌هایی است که از دیرباز با معرفی محصولات باکیفیت به نامی آشنا تبدیل‌شده است و با محبوبیتی که به دست آورده، نیاز به معذرفی بیشتر ندارد. اسکنر کداک مدل S2050 از اسکنرهای بسیار خوب در مصارف سازمانی و خانگی این شرکت است که علاوه بر طراحی ارگونومیک و زیبا، از قابلیت‌های درخور توجهی بهره می‌برد. این دستگاه دارای حجم مناسبی است که مکان یا میزی را بیش‌ازحد اشغال نمی‌کند. این دستگاه که به تغذیه‌ خودکار و اسکن دورو مجهز شده است تا در مدت‌زمان کوتاهی، حجم زیادی از امورات را به اتمام برساند. 

تکنولوژی اسکن CIS

اسکنر کداک مدل S2050 از تکنولوژی «Dual CIS» بهره می‌برد. تکنولوژی اسکن CIS از تکنولوژی‌های نسبتا جدید اسکنرها است. CIS یا Contact Imaging Sensor به‌جای استفاده از لنزهای دوربینی، از لنزهای فیبرنوری برای تبدیل تصویر اورجینال به عکس (یا همان عمل اسکن) استفاده می‌کند. این تکنولوژی مدرن‌تر و ارزان‌تر از تکنولوژی CCD است. از آنجایی که دوربینی در این تکنولوژی به کار نرفته است و سنسورها توسط نرم‌افزار کنترل می‌شوند، هزینه نگهداری به‌مراتب کمتری دارند. اما در پوشش‌دهی عمق مانند تکنولوژی CCD قوی نیستند. همچنین قدرت اسکن تمام جزئیات و خصوصیات رنگ ها را ندارند. در مجموع می‌توان از مزایای تکنولوژی CIS می‌توان به هزینه کمتر، سرویس و نگهداری کمتر، جمع‌و‌جورتر چون از لنز استفاده نشده است و از همه مهم‌تر احتمال خدشه‌دار شدن آن‌ها وجود ندارد. از معایب تکنولوژی CIS هم می‌توانم به پوششدهی ضعیف عمق به‌دلیل استفاده از منبع نوری LED و نسبت سیگنال به نویز (SNR) ضعیف‌تر اشاره کرد.

طراحی و امکانات

اسکنر مدل S2050 هم مانند سایر مدل‌‌های پیشین کداک از یک طراحی ویژه و زیبا بهره می‌برد. کداک برای طراحی این مدل هم از رویه قبلی خود استفاده کرده است. این اسکنر از بدنه‌ پلاستیکی مقاومی ساخته شده است. این دستگاه ابعاد 312x204x182 میلی‌متری دارد و وزن دستگاه معادل 3.3 کیلوگرم است که فضای زیادی را روی میز کار اشغال نمی‌کند؛ و این خود مزیتی بزرگ است. اما با در نظر گرفتن قابلیت‌هایش، این ابعاد چندان به چشم نمی‌آید. از مهم‌ترین نقاط قوت اسکنر S2050، سرعت و کیفیت بالای آن است. این دستگاه دارای قابلیت اسکن رنگی و سایه‌وسفید است. سرعت اسکن S2050 به50 برگ در دقیقه معادل 100 تصویر رنگی یا سیاه‌‌وسفید می‌رسد و بیشینه مقدار اسکن این محصول در روز 5000 برگه است. این اعداد و ارقام نمایان‌گر این هستند که شما می‌توانید از این اسکر برای یک سازمان تقریبا با جمعیت بالا استفاده‌های بسیار مفیدی کنید و تمامی نیازهای خود را در مکانی مانند مدرسه با استفاده از اسکنر کداک مدل S2050 رفع کنید. از این دستگاه می‌توانید در منزل یا دفاتری مانند اسناد رسمی و بسیاری دیگر هم استفاده‌های بسیار مفید و کارآمدی کرد. ظرفیت تغذیه خودکار این اسکنر در حدود 80 برگ 80 گرمی است. رزولوشن دیجیتال این اسکنر 1200 dpi است و اسناد باکیفیت بالایی با جزئیات اسکن می‌شوند. گفتنی است که رزولوشن اپتیکال این اسکنر 600 dpi است. رزولوشن اپتیکال بیان گر قابلیت سیستم‌ها و یا دستگاه‌های تصویرگر مانند اسکنرها در نشان دادن هر چه دقیق‌تر اجزای، تصویر اسکن شده است. dpi (میزان نقطه در اینچ) واحد اندازه گیری مورد استفاده آن است و هر چه این میزان بیشتر باشد به‌معنی دقت بیشتر در اسکن و به تصویر کشیدن محتوای کاربر است. سرعت در اسکنرهای مجهز به تغذیه خودکار بسیار حائز اهمیت است و همانطور که اشاره شد این دستگاه می‌تواند حجم بالایی از اطلاعات را در یک روز اسکن کند. از ویژگی‌های بسیار خوب این اسکنر این است که شرکت کداک از چند نوع سری دوشاخه برق بهره می‌برد تا بتواند در کشورهای مختلف با استانداردهای برقی و پریز مختلف استفاده داشته باشد.

ویژگی‌های منحصربفرد

    این اسکنر غلظت رنگ را به‌طور خودکار تنظیم می‌کند. علاوه بر آن اسناد سیاه و سفید را از اسناد رنگی تشخیص می‌دهد. اسکنر کداک می‌تواند سایز کاغذ را به‌طور اتوماتیک تشخیص دهد. اگر تصویر شما دارای پس زمینه نامناسبی باشد این اسکنر می‌تواند آن‌ها را حذف کند. از طرفی می‌تواند تصویر اسنادی که کج شده‌اند را صاف کند. این اسکنر می‌تواند محدوده تصویربرداری را به‌صورت خودکار تعریف کند. علاوه بر آن می‌تواند متن و  سیاهی سوراخ پانچ از تصاویر اسکن شده را از تصویر حذف کند.

سخن آخر

اگر قصد تهیه اسکنر با امکانات حرفه‌ای در عین حال ابعاد کوچک دارید، اسکنر کداک مدل S2050 گزینه مناسبی برایتان است. این مدل علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. استفاده از این اسکنر باعث شده تا نیازی به ادیت نداشته باشید و بسیاری از تغییرات از طریق دستگاه قابل اجرا است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر پلاستک مدل OpticBook 3800L خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر OpticBook 3800L ساخت شرکت پلاستک، اسکنری از دسته اسکنرهای تخت (Flatbed) و همچنین مخصوص اسکن و آرشیو کتاب میباشد. این اسکنر مجهز به سنسور CCD با کیفیت بالا ساخت شرکت توشیبا ژاپن و برای اسکن کتاب، اسکن اسناد و همچنین امور گرافیکی از جمله اسکن آثار هنری، پارچه و اجسام سخت و نامسطح مناسب است. حداکثر دقت اپتیکال این اسکنر 1200 dpi و اسکن روزانه آن تا 2500 برگ تعیین شده است. OpticBook 3800L قابلیت اسکن تا سایز A4 را دارد و 3 کلید عملیاتی روی اسکنر، انجام کار با آنرا بسیار آسان نموده است. اسکن کتاب حتی کتابهای قطور با این اسکنر بر خلاف اسکنرهای تخت دیگر، بدون سایه و انحنا در نتیجه اسکن انجام میگیرد و سرعت مناسب و امکانات نرم افزاری آن کلیه نیازها بویژه در اسکن و آرشیو کتاب را فراهم میسازد. عمق اسکن این اسکنر در قسمت میانی کتاب تا 6 میلیمتر میباشد و نتایج اسکن صفحات تا این عمق ثبت میگردد. کاربر تنها با فشار یک کلید می‌تواند عملیات را مدیریت نماید و نتایج در پوشه مورد نظر ذخیره خواهند شد، اسکن متون با فرمتهای رایج از قبیل Jpeg – tiff – pdf و امکانات متفاوت و کاربردی مخصوصا در خصوص اسکن کتاب از جمله مواردی است که با کلیدهای عملیاتی اسکنر انجام میگیرد. نتایج پس از اسکن بصورت مجزا یا بصورت یک فایل واحد (pdf , tiff) قابل ذخیره خواهند بود. اسکنر OpticBook 3800L با سیستم عامل ویندوز و مک سازگار میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر پلاستک مدل OpticBook 4800 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر OpticBook 4800 ساخت شرکت پلاستک، اسکنری از دسته اسکنرهای تخت (Flatbed) سریع و همچنین مخصوص اسکن و آرشیو کتاب میباشد. این اسکنر مجهز به سنسور CCD با کیفیت بالا ساخت شرکت توشیبا ژاپن و برای اسکن کتاب، اسکن اسناد و همچنین امور گرافیکی از جمله اسکن آثار هنری، پارچه و اجسام سخت و نامسطح مناسب است. حداکثر دقت اپتیکال این اسکنر 1200 dpi و اسکن روزانه آن تا 2500 برگ تعیین شده است. OpticBook 4800 قابلیت اسکن تا سایز A4 را دارد و 3 کلید عملیاتی روی اسکنر، انجام کار با آنرا بسیار آسان نموده است. اسکن کتاب حتی کتابهای قطور با این اسکنر بر خلاف اسکنرهای تخت دیگر، بدون سایه و انحنا در نتیجه اسکن انجام میگیرد و سرعت مناسب و امکانات نرم افزاری آن کلیه نیازها بویژه در اسکن و آرشیو کتاب را فراهم میسازد. عمق اسکن این اسکنر در قسمت میانی کتاب تا 2 میلیمتر میباشد و نتایج اسکن صفحات تا این عمق ثبت میگردد. کاربر تنها با فشار یک کلید می‌تواند عملیات را مدیریت نماید و نتایج در پوشه مورد نظر ذخیره خواهند شد، اسکن متون با فرمتهای رایج از قبیل Jpeg – tiff – pdf و امکانات متفاوت و کاربردی مخصوصا در خصوص اسکن کتاب از جمله مواردی است که با کلیدهای عملیاتی اسکنر انجام میگیرد. نتایج پس از اسکن بصورت مجزا یا بصورت یک فایل واحد (pdf , tiff) قابل ذخیره خواهند بود. اسکنر OpticBook 4800 با سیستم عامل ویندوز و مک سازگار میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اچ‌پی مدل ScanJet Pro 3600 f1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

محصولی که در این قسمت مشاهده می کنید یکی از اسکنرهای خوب شرکت HP به شمار میرود. این اسکنر که دو حالت تخت و تغذیه ی خودکار را برای اسکن ارائه میدهد به عنوان یکی از بهترین قابلیت های خود میتواند اسناد را به صورت 2 رو اسکن کند. این دستگاه در سینی تغذیه ی خود قادر است تا 60 برگ را نگه دارد و میتوان تا 3000 برگ را در آن به صورت روزانه اسکن کرد که این مطلب این دستگاه را به عنوان انتخابی مناسب برای محیط های کاری و اداری کوچک مناسب می سازد. این دستگاه برای ارتباط با رایانه از درگاه 0.3 USB استفاده میکند .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کداک مدل E1040 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر کداک مدل kodak E1040 ، یک دستگاه اسکنر حرفه‌ای است که برای اسکن و تبدیل اسناد و تصاویر به فرمت دیجیتال استفاده می‌شود. این اسکنر با طراحی کاربرپسند و عملکرد قابل اعتماد خود، مناسب برای استفاده در محیط‌های خانگی و دفاتر کوچک است. یکی از ویژگی‌های برجسته اسکنر Kodak E1040، سرعت بالای اسکن آن است. با سرعت اسکن 20 صفحه در دقیقه، این دستگاه قادر است به طور سریع و کارآمد اسناد را اسکن کند. همچنین، اسکنر دارای قابلیت تغذیه خودکار است که به کاربر امکان می‌دهد تعداد زیادی اسناد را به صورت پشت سر هم و بدون نیاز به دخالت دستی اسکن کند. این اسکنر همچنین دارای رزولوشن بالا است که به کاربر امکان می‌دهد تصاویر با جزئیات دقیق را اسکن کند. با رزولوشن 1200dpi، این اسکنر قادر است تصاویر با کیفیت بالا و رنگهای زنده را تولید کند. همچنین، این دستگاه دارای قابلیت اسکن دو روی کاغذ است که به کاربر اجازه می‌دهد هر دو صفحه از یک سند را به صورت همزمان اسکن کند. اسکنر کداک مدل kodak E1040 همچنین با نرم‌افزارهای پیشرفته‌ای همراه است که به کاربر امکان می‌دهد فایل‌های اسکن شده را به راحتی مدیریت و ویرایش کند. با استفاده از این نرم‌افزارها، کاربران می‌توانند تصاویر را به فرمت‌های مختلف ذخیره کنند، متن‌ها را تشخیص داده و جستجو کنند و حتی تصاویر را به صورت PDF قابل جستجو تبدیل کنند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد فوجیتسو مدل fi-8270 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر سند دورو- رنگی Fujitsu مدل fi-8270 ، با سرعت 70 برگ یکرو و 140 تصویر دورو در دقیقه است، دارای سیستم تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) و سیستم اسکن مسطح (Flatbed) بوده و دقت 50 تا 600 نقطه بر اینچ مربع است. ظرفیت فیدر 100 برگ، حداکثر سایز اسکن A4 است. اسکن روزانه 10000 برگ پیشنهاد میشود. بهینه سازی تصاویر با کیفیت بالا. دارای سیستم تصویر برداری CCD و سنسور تشخیص همپوشانی (سنسور اولتراسونیک). قابلیت اسکن اسناد و کارت های سخت تا 1.4 میلی متر از جمله پاسپورت، شناسنامه و کارت های برجسته. دارای درگاه های ارتباطی شبکه و USB

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر ای ویژن مدل AV332u خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پیشرفته ترین تکنولوژی تصویر برداری.دارای نرم افزار فصل بندی AV.تشخیص اسناد دو یا چند تایی .پیشرفته ترین تکنولوژی کشش و حمل سند.قابلیت اسکن اسناد با طول بلند تا 6متر.قابلیت اسکن کارت شناسایی ویا کارت های بانکی تا ضخامت1.25میلیمتر.قابلیت اتصال اسکن مسطحA4.A3 به صورت (OPTION) تغذیه اتوماتیک.سایزA4.دورو.رنگی.سیستم تصویر برداری CISسیاه سفید1bitخاکستری8bitرنگی24 -سرعت اسکن با دقت 200dpi چهل برگ و80برگ تصویر در دقیقه.رابط اتصال usb2.0(usb3.0compatible) -دقت سخت افزاری600dpi--دقت فایل خروجی 75-1200---منبع روشناییLED.ظرفیت فیدر 50 برگ.اسکن روزانه5000برگ.پشتیبانی سیستم عامل WIN7/WIN8/WIN/8.1 /WIN 10/ MAC/ LINUX.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «ScanJet Pro 2500 f1» ساخت شرکت «hp» یکی از اسکنرهای تخت این شرکت است که می‌تواند برای مصارف خانگی یا اداری مورد استفاده قرار گیرد. البته کاربری اصلی دستگاه اسکنر تخت آن است که وضوح بسیار بالایی برابر با 1200 dpi دارد و برای اسکن عکس هم مناسب است. بااین‌حال می‌توانید از اسکنر ADF دستگاه هم استفاده کنید که قادر است تا 50 برگه را در خود نگه دارد و خود به‌ صورت اتوماتیک و با سرعتی برابر با حداکثر 20 صفحه در دقیقه، به اسکن آن‌ها بپردازد. از قابلیت‌های مثبت این محصول می‌توان به اسکن دورو در یک مرحله اشاره کرد که در زمان، بسیار صرفه‌جویی می‌کند و لازم نیست فرد به ‌صورت دستی برگه را پشت‌ورو کند. 5 دکمه‌ی فیزیکی روی بدنه قرارگرفته‌اند که درنتیجه‌ی آن کاربر می‌تواند به ‌صورت مستقیم دستگاه را کنترل کند. همچنین 7 عدد LED روی بدنه برای اطلاع کاربر از عملکردهای دستگاه طراحی شده‌اند. دستگاه همچنین قابلیت تشخیص متن را به‌ صورت اتوماتیک OCR ارائه می‌دهد که در آن فایل‌های اسکن‌شده به‌ صورت دیجیتال مورد بررسی قرارگرفته و متن موجود در فایل اسکن‌شده به‌ صورت متن text ذخیره می‌شود. البته این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و قادر است تنها متون انگلیسی را آن‌ هم در فونت‌های محدود که استاندارد هستند تشخیص دهد و اغلب با اشتباهاتی هم همراه است و همچنین فونت‌های ریز در آن قابل‌ تشخیص نیستند. 

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 220 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

محصولی که در این قسمت مشاهده می‌کنید یکی از اسکنرهای تخت شرکت کانن است که کیفیتی ایده‌آل برابر با 4800 dpi را ارائه می‌کند. اسکنرهای تخت در مقایسه با مدل‌های ADF وضوح بیشتری را ارائه کرده ولی در عوض سرعت کمتری دارند و برای اسکن اسناد در تعداد بالا مناسب نیستند. از سوی دیگر عکس‌های قدیمی، اسناد حساس و شکننده و همچنین مواردی که سایز استانداردی ندارند را نمی‌توان در اسکنرهای ADF اسکن کرد زیرا به دلیل حرکت مکانیکی این موارد در دستگاه‌های ADF امکان آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد. در این حالت بهترین راه‌حل اسکنرهای تخت هستند که در آن‌ها عکس یا برگه را بر روی بستر شیشه‌ای قرار می‌‌دهید و به‌راحتی آن را اسکن می‌کنید. با تمامی این تفاسیر سرعت اسکن هر برگه در این مدل ‌بالا بوده و یک برگه سایز letter در حدود 11 ثانیه اسکن می‌شود. برای اسکن هم قابلیت‌هایی مانند کاهش خط و خش و آثار گردوخاک، ترمیم خودکار اسناد اسکن شده و موارد دیگر موجود هستند.

ویژگی‌ها، نصب و راه‌اندازی

اسکنر LiDE 220 تغییرات فیزیکی کمی نسبت به LiDE 210 دارد. وضوح اپتیکال و دیگر مشخصات اصلی مانند اندازه و وزن یکسان است. نرم‌افزاری ارائه شده برای LiDE 220 کمی متفاوت است اما در عمل قابلیت‌ها و محدودیت‌های یکسانی نسبت به نرم‌افزار LiDE 210 دارد. نرم‌افزار My Image Garden به‌عنوان آلبوم عکسی عمل می‌کنند که قابلیت‌های بهینه‌سازی عکس را هم به همراه دارد. نرم‌افزاری اختصاصی برای ویرایش عکس در نظر گرفته نشده است ولی ابزار اسکن ارائه شده دارای قابلیت تشخیص خودکار متن است که درنتیجه‌ی آن علاوه بر اسکن متون به‌صورت فایل تصویری PDF، می‌توان اسناد متنی را به‌صورت مستقیم و در یک مرحله به‌صورت فایل PDF قابل جستجو اسکن نمود. همچنین می‌توانید اسناد متنی خود را به‌صورت فایل Text اسکن کنید که چندان توصیه نمی‌شود زیرا فایل اسکن شده از نوع .txt بوده که تمامی فرمت‌های متن مانند صفحه چینی را از دست می‌دهد.

همانند LiDE 120، اسکنر LiDE 220 از روند ادغام با سیستم‌های ابری «Cloud» مانند Evernote پشتیبانی نمی‌کند؛ بااین‌وجود درصورتی‌که برنامه‌ی Evernote را بر روی کامپیوتر خود نصب‌شده داشته باشید، می‌توانید ابزار اسکن را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا فایل‌های اسکن شده را در فولدری ذخیره کند که برنامه‌ی Evernote تحت نظارت داشته و فایل‌های موجود در آن ر اSave می‌کند. بدین طریق با اسکن اسناد و عکس‌ها، آن‌ها در فولدر تخصیص‌یافته‌ به برنامه‌های Cloud ذخیره شده و نرم‌افزار آن‌ها را به‌صورت خودکار در فضای ابری ذخیره می‌شوند. نصب دستگاه همانند دیگر مدل‌های USB بوده و به‌عنوان ویژگی بسیار مثبت، برق مصرفی آن از درگاه USB تأمین می‌شود. تنها کافی است نرم‌افزار دستگاه را نصب‌کرده و سپس کابل آن را وصل کنید. علاوه بر نرم‌افزار My Image Garden، LiDE 220 دارای یک Quick Menu است که همانند ابزاری برای اسکن عمل می‌کند. ابزاری دیگری به نام IJ Scan Utility به همراه درایورهای جامع Twain و WIA برای اسکن ارائه شده‌اند و درایورهای فوق به کاربر اجازه می‌دهند تا با استفاده از هر برنامه‌ی ویندوزی که دارای فرمان Scan در منوهای خود است، فرآیند اسکن را انجام دهند.

اسکن

اسکن با LiDE 220 کار سختی نیست اما می‌تواند گاهی گیج‌کننده باشد زیرا کانن راه‌های مختلفی را برای شروع فرآیند اسکن در اختیار کاربر می‌گذارد. برای مثال می‌توان با استفاده از دکمه‌های روی دستگاه، گزینه‌های موجود در ابزار اسکن IJ Scan، ابزار Quick Menu و یا برنامه‌ی My Image Garden اسکن را شروع کرد. اگر دکمه‌های روی دستگاه و گزینه‌های منو در ابزارها و برنامه‌های فوق یکسان بودند کار بسیار آسان می‌بود اما متأسفانه این‌طور نیست.

گزینه‌هایی مانند Copy (اسکن و ارسال به پرینتر برای چاپ کپی) و Send (اسکن و ارسال آن به‌صورت ایمیل) تنها بر روی پنل جلویی دستگاه دیده می‌شوند. قابلیت Stitch که اسناد را در مرحله در 2 عکس مجزا اسکن کرده و سپس آن‌ها را به هم می‌چسباند، تنها در ابزار IJ Scan و برنامه‌ی My Image Garden دیده می‌شوند. حتی در مواردی کاربرد دکمه‌ها یکسان است، اسامی انتخاب شده برای آن‌ها و یا ترتیب چیدمان آن‌ها متفاوت است.

شاید بهترین راه‌حل برای یادگیری استفاده از اسکنر آشنایی یک‌به‌یک با هر روش است. بدین‌صورت که ابتدا با یک روش آشنایی کامل را به دست آورده و سپس به سراغ روش‌های دیگر بروید. بعدازاینکه با تمامی روش‌ها آشنا شوید می‌توانید موردی را که برایتان راحت‌تر و آسان‌تر است را انتخاب کنید. با در نظر داشتن موارد فوق، برای شروع اسکن می‌توانید از فرمان Auto Scan استفاده نمایید. قابلیت Auto Scan تصویر را بررسی کرده و به‌صورت خودکار آن را به‌صورت تصویر JPG و یا فایل متنی PDF قابل جستجو ذخیره می‌کند. دستگاه به‌خوبی قادر است عکس و متن را شناسایی کرده و فرمت مناسب را انتخاب کند.

کیفیت اسکن

قابلیت Auto Scan عملکرد خوبی دارد و در بیشتر موارد بیشتر نیازهای شما را برآورده می‌کند. همچنین می‌توانید تنظیمات گزینه‌های اسکن را تغییر دهید. در صورت تمایل می‌توانید قبل از هر اسکن، تنظیمات درایور Twain را به‌صورت دستی تغییر دهید. همانند بیشتر اسکنرهای امروزی، درایور LiDE 220 دارای 2 حالت ساده و پیشرفته است. حالت ساده برای افرادی طراحی‌شده که آشنایی کمتری با کامپیوتر دارند. از سوی دیگر حالت پیشرفته دارای تنظیمات بسیار متنوعی است که برای کاربران حرفه‌ای‌تر طراحی‌شده است. علاوه بر تنظیم موارد پایه مانند وضوح اسکن، کنتراست و روشنایی، درایور LiDE 220، امکاناتی را درزمینه‌ی بهینه‌سازی دیجیتال ارائه می‌دهد. این امکانات شامل احیای رنگ «Color Restoration» است که عکس‌ها قدیمی و رنگ‌ورورفته را به بهترین شکل احیا کرده و رنگ را به آن‌ها بازمی‌گرداند. قابلیت حذف آثار گرد‌وخاک هم عملکرد قابل‌قبولی دارد. اما همان‌گونه که در تمامی نرم‌افزارهای اصلاح عکس دیده می‌شود، قابلیت حذف شکستگی و خط‌و‌خش تقریباً کاری انجام نمی‌دهد.

علاوه بر موارد فوق بایستی بگوییم که کیفیت عکس‌های اسکن شده بسیار خوب است. LiDE 220 در اسکن جزئیاتی مانند درخشش لباس ساتن بسیار عالی عمل می‌کند. این قابلیت در بیشتر اسکنرهای عکس دیده نمی‌شود. همچنین جزئیات سایه (جزئیات در نواحی تیره‌تر) از بسیاری از مدل‌های رقیب مانند LiDE 120 و Epson V19 بهتر است.

اسکن اسناد

همانند دیگر اسکنرهای تخت، عدم وجود سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF، دستگاه LiDE 220 را انتخابی ضعیف برای اسکن در تعداد بالا تبدیل کرده است. بااین‌حال می‌توان از آن برخی اوقات برای اسکن اسناد متنی به‌صورت فایل‌های PDF قابل جستجو و یا Text استفاده کرد. اسکنر LiDE 220 می‌تواند متونی را با فونت Times New Roman با حداقل سایز 12 و فونت Arial با حداقل سایز 8 بدون هیچ خطایی اسکن کرده و متن را استخراج کند.

نتیجه‌گیری

اگر به اسکنری ارزان‌قیمت برای اسکن عکس نیاز دارید تا نیاز‌های غیرحرفه‌ای مانند اسکن عکس‌های خانوادگی را با کیفیتی متوسط برآورده کند، می‌توانید اسکنرهای Canon LiDE 120 یا Epson V19 را در نظر داشته باشید؛ اما اگر به دنبال کیفیت بهتر هستید اسکنر LiDE 220 قطعاً ارزش قیمت کمی بیشتر را دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-C240 Office Document Scanner خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه imageFORMULA DR- C240 ساخت شرکت کانن یکی از مدل‌های حرفه‌ای است که برای مصارف اداری و تجاری به کار می‌رود. این اسکنر حرفه‌ای قادر است تا 30 برگ در دقیقه به‌صورت رنگی و 45 برگ در دقیقه به‌صورت سیاه‌وسفید به‌صورت دورو اسکن کند. برای این مدل میزان اسکن 4000 صفحه در روز اعلام شده است که رقم بسیار تحسین‌برانگیزی است و می‌توان گفت که این محصول برای استفاده در اداراتی طراحی شده است که بار کاری بسیار سنگینی دارند و اگر قصد استفاده از آن برای مصارف شخصی دارید بهتر است تجدیدنظر کرده و به سراغ مدل‌های دیگر بروید. همچنین در نظر داشته باشید که این اسکنرها که دارای تغذیه خودکار ADF هستند برای اسکن اسناد با سرعتی بالا طراحی شده‌اند و وضوحی برابر با 600 پیکسل دارند و برای اسکن عکس مناسب نیستند. برای اسکن عکس و موارد مشابه بهتر است به سراغ‌ اسکنرهای تخت بروید که صرفاً برای این منظور طراحی شده‌اند.

نگاه کلی

نصب و راه‌اندازی و نرم‌افزار

اسکنر وزنی برابر با 2.8 کیلوگرم و ابعادی برابر با 228 × 289 × 251 با سینی‌های بسته دارد و به‌راحتی می‌توان آن را بر روی میز کاری قرار داد بدون اینکه بخواهد دید شما را مختل کرده و یا ظاهر میزتان را زشت کند. نصب و راه‌اندازی این اسکنر همانند مدل‌های دیگر است و پیچیدگی خاصی ندارد. تنها کافی است دستگاه را به برق زده و با استفاده از CD نرم‌افزار دستگاه را نصب کرده و سپس با استفاده از کابل USB آن را به رایانه متصل کنید.

تنها برنامه‌ای که کانن برای این اسکنر همراه دستگاه ارائه می‌دهد Nuance eCopy PDF Pro Office است که درواقع ابزاری برای اسکن است و می‌تواند فرآیند تشخیص متن را هم به‌صورت ابتدایی انجام دهد. علاوه بر اسکن اسناد و ذخیره‌ی آن‌ها به‌صورت فایل pdf تصویری و یا قابل جستجو این ابزار می‌تواند فایل‌های اسکن شده را به فرمت‌های دیگر مانند text، word، و یا excel تبدیل کند.

اسکنر همچنین ابزارهای Kofax Virtual Rescan، درایورهای اسکن و 2 ابزار بسیار قدرتمند اسکن CapturePerfect 3.1 و CaptureOnTouch را هم به همراه دارد. ابزار Kofax Virtual Rescan یکی از بهترین برنامه‌ها برای تبدیل اسکن‌های ناخوانا به تصاویر خوانا است. بهینه‌سازی دیجیتال در این برنامه سایه‌های پس‌زمینه، لک و تیرگی، رنگ‌پریدگی و دیگر موارد را حذف می‌کند.

درایورهای اسکن Twain ISIS و WIA به کاربر اجازه می‌دهند تا به‌صورت مستقیم از هر برنامه‌ی ویندوزی که گزینه‌ی اسکن را در منوهای خود دارد عمل اسکن را انجام دهد و آن‌ها را به‌صورت فایل قابل‌جست‌وجو خیره کند که درزمینه‌ی مدیریت فایل‌های اسکن شده مانند اسکن و ارسال آن‌ها به مقاصد مختلف مانند ایمیل و یا پرینتر (برای کپی) بسیار کاربردی است. ابزار CaptureOnTouch همچنین دارای plug-inهایی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا فایل‌های اسکن شده را به‌صورت مستقیم در سرویس‌های ابری «Cloud» مانند Evernote، OneDrive، SugarSync، Dropbox و Microsoft Sharepoint ذخیره کند.

عملکرد

همانند دیگر اسکنرهای اسناد، DR-C240 دقتی برابر با 600 پیکسل در هر اینچ ارائه می‌دهد. در آزمایش‌های انجام‌شده با ابزار CaptureOnTouch در وضوح 200 ppi، که میزان پیش‌فرض برنامه برای اسکن است، در حالت سیاه‌و‌سفید و رنگی دستگاه عملکردی بسیار خوبی از خود نشان داده و تقریباً به میزان اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده نزدیک می‌شود. شرکت کانن سرعت این اسکنر را 45 برگ دو رو در دقیقه و 90 برگ تک‌رو برای اسکن سیاه‌وسفید و 30 برگ دو رو و 60 برگ تک‌رو برای اسکن رنگی اعلام کرده است. در عمل این اسکنر بدون محاسبه‌ی تأخیر موجود برای ذخیره‌ی فایل در کامپیوتر سرعتی دقیق برابر با میزان اعلام‌شده از سوی شرکت سازنده دارد. با محاسبه‌ی تأخیر فوق سرعت اسکنر کمی کاهش می‌یابد. بدیهی است که شرکت سازنده هم در محاسبات خود تأخیر فوق را محاسبه نمی‌کند.

برخلاف اکثر دیگر اسکنرها مانند مدل‌های Xerox و EPSON، اسکنر DR-C240 طی فرآیند تشخیص متن و OCR و ذخیره‌ی فایل اسکن شده به‌صورت فایل pdf قابل‌جست‌وجو، زمان زیادی را به زمان کلی اسکن اضافه نمی‌کند. درواقع در این زمینه‌ اسکنر با اختلاف بسیار از رقبای خود جلوتر است.

دقت این اسکنر در تشخیص متن هم بسیار خوب است. ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار در این دستگاه قادر است تا متن‌هایی را در فونت‌های Arial و Times New Roman را در اندازه‌هایی به کوچکی 5 بدون هیچ اشتباهی بخواند که در این زمینه‌های هم از هر دو اسکنر اپسون و زیراکس بهتر عمل می‌کند. همچنین در تشخیص متن فونت‌های متفرقه این دستگاه بسیار وب عمل می‌کند. اکثر پرینترهای در تشخیص متن فونت‌های متفرقه عملکرد بسیار بدی دارند. این اسکنر توانست 2 عدد از این فونت‌های متفرقه را در سایز 5 و 2 فونت دیگر را در سایز 6 بدون هیچ اشتباهی بخواند.

نتیجه‌گیری

هر سه پرینتری که در این نقد و بررسی ذکر شدند ارزش خرید را دارند و هر یک دارای مزایای خاص خود هستند که در دو مدل دیگر یافت نمی‌شود. اگر برنامه‌ها و ابزارهای اسکنر برایتان مهم است می‌توانید اسکنر Xerox 5445 را در نظر داشته باشید. اگر برنامه‌ها و ابزارهای اسکنر برایتان اهمیتی نداشته و صرفاً اسکن و ذخیره‌ی آن‌ها به‌صورت فایل pdf برایتان در درجه‌ی اول اهمیت قرار دارد می‌توانید پرینتر Epson DS-760 را خریداری کنید که از سرعت بالایی برخوردار است. در آخر اگر سرعت بالا به همراه تشخیص متن بسیار عالی را می‌خواهید در خرید اسکنر حرفه‌ای Canon imageFormula DR-C240 شک نکنید. این اسکنر از سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF 60 برگی به همراه قابلیت اسکن 2 رو به‌صورت اتوماتیک برخوردار است و در اسکن سرعت بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارد. سرعت این دستگاه در اسکن با افزوده شدن تشخیص متن اتوماتیک کاهش پیدا نمی‌کند که در نوع خود بی‌نظیر است و می‌توان گفت که برگ برنده‌ی این اسکنر و دیگر اسکنرهای اسناد شرکت کانن محسوب می‌شود. چنین قابلیتی کمتر در مدل‌های دیگر دیده می‌شود و اغلب با افزوده شدن مرحله‌ی تشخیص متن زمان اسکن به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل DR_2580C خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه اسکنر DR-2580c محصول شرکت ژاپنی Canon میباشد .این شرکت کار خود را در زمینه تولید دوربین های عکاسی و فیلم برداری آغاز نمود و هم اکنون علاوه بر محصولات یاد شده به تولید دستگاه فتوکپی اسکنر و چاپگر پرداخته است.دستگاه اسکنر 2580یک دستگاه هوشمند و شیک و فوق العده جمع و جور و سبک است. این دستگاه در ابعاد 305x168x81 mm دارای 1.9 کیلوگرم وزن میباشد. سرعت اسکن رنگی 4ثانیه و اسکن سیاه و سفید 2.5 ثانیه دارای تابع کنتراست بالا برای اسکن و رزلوشن 600 dpi و عمق اسکن 24 بیت میباشد. حداکثر اندازه کاغذ این دستگاه A4 است نوع کاربری دستگاه اسکنر DR-2580C اداری –سازمانی است. قابلیت اسکن دورو را نیز دارد ودارای پورت اتصال USB 2.0 میباشد. دارای ماژول بارکد.دو مسیر مستقیم وUمانند در اسکن اسناد است. توانایی حذف پانچ اسناد اسکن شده , حذف رنگ سند,تصیح رنگ متن و سند را دارد. قابلیت حذف برگ های سفید, امکان اسکن پیوسته تا 1000mmو تعریف پیش فرض تنظیمات تا100 تنظیم و تصحیح 3 بعدی رنگ سند را دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل imageFORMULA DR-C230 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مدل «imageFORMULA DR-C230» از اسکنرهای پرکار شرکت «کانن» (Canon) است که برای مصارف اداری و تجاری پیشنهاد می‌شود. این دستگاه اسکنر به واحد سنسور اسکن CMOS CIS یک خطی مجهز شده است که می‌تواند به‌ یاری آن اسناد را به صورت سیاه و سفید و رنگی اسکن کند. این دستگاه اسکنر رزولوشن 600 dpi دارد و اسناد را با دقت خاصی که شرکت کانن به آن شهرت دارد، اسکن می‌کند. DR-C230 می‌تواند در هر دقیقه 30 برگ و 60 عکس را اسکن کند. قابلیت‌های این محصول به اینجا ختم نمی‌شود و شرکت کانن آن را به سیستم اسکن دورو مجهز کرده است که تاثیر بسزایی در پیشبرد سریع امورات دارد. بوسیله‌ی قابلیت اسکن دورو می‌توانید اطلاعات هر دو سمت برگه را در یک‌ بار عبور کاغذ از دستگاه، اسکن کنید. این مدل از سینی کاغذ 60 برگی بهره می‌برد و برای محیطی با حجم کاری متوسط مناسب است. اسکن روزانه‌ی پیشنهاد شده برای DR-C230 در حدود 3500 برگ است. این اسکنر شرکت کانن می‌تواند ابعاد سندی که اسکن می‌کنید را به‌صورت خودکار تشخیص دهد تا نیازی به تعریف آن از تنظیمات نباشد. این محصول می‌تواند اسنادی که کج اسکن شده‌اند را صاف کند و رنگ آن‌ها را بهبود بخشد. اگر اسکن اسناد با طول زیاد یکی از نیاز‌هایتان است؛ باید بگوییم که DR-C230 حالت Long Document دارد و با فعال کردن آن می‌توانید سندی به‌طول 3000 میلی‌متر را اسکن کنید.

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر  اچ‌پی مدل Scanjet Pro 2600 f1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر مدل (Pro 2600 f1) یکی از تولیدات جدید کمپانی بزرگ اچ پی در زمینه طراحی و ساخت اسکنرهای رومیزی با کاربری خانگی یا اداری است که با اسکن واضح و واقعی از اسناد، گرافیک و عکس ها با حداکثر رزولوشن 1200 dpi و همچنین کارآیی روزانه تا 1500 برگ بعنوان یک دستگاه قابل اعتماد و حرفه ای از لحاظ بهره وری شناخته می شود، این اسکنر با تجهیز به فناوری (Instant On) به کاربر امکان می دهد عملیات اسکن را به سرعت شروع کند و دیگر نیازی به فرآیند وقت گیر گرم شدن دستگاه نیست، از سوی دیگر قابلیت اسکن دوطرفه و خودکار با فیدر تغذیه (ADF) به ظرفیت 60 برگ، اسکنر (HP Pro 2600 f1) را بسیار محبوب و پرفروش کرده است. اسکنر مدل (ScanJet Pro 2600 f1) با ظاهری جم و جور دارای ساختاری به ابعاد (492x423x388) میلی متر و 5.4 کیلوگرم وزن می باشد و به نسبت کارایی خود از ابعاد و وزن مناسبی برخوردار بوده که فضای کمی روی میز کاز شما اشغال می کند و می توانید گوشه میز خود قرار دهید و میز کار خود را بهینه سازی کنید. ساختار اسکنر مورد نظرمان در قالب بدنه ای از جنس پلاستیک بوده و کنترل پنل اسکنر امکان کنترل و تنظیم دستگاه را به کاربران می دهد و کاربران می توانند به وسیله آن دستوران اسکن را به دستگاه بدهند، همچنین اسکنر فوق از سینی مقاوم و مستحکمی برخوردار است که ظرفیت نگه داری (ADF) 60 برگ در سایز (A4) در خود را دارد. اسکنر مدل (Scanjet 2600) از نوع (Flatbed/ADF) می باشد که قادر بوده با رزولوشن 600dpi در حالت (ADF) و 1200dpi بصورت (Flatbed) اسناد و برگه ها را با کیفیت بالا اسکن کند، همچنین اسکنر مورد نظرمان از سرعت اسکن 25 برگ در دقیقه یا 50 عکس در هر دو حالت رنگی و سیاه و سفید برخوردار می باشد. از دیگر ویژگی های اسکنر (HP ScanJet 2600) می توان به قابلیت اسکن اتوماتیک دوطرفه، اسکن انواع اقلام از جمله کتاب، مجلات و کارت های شناسایی، حافظه 256 مگابایتی، قابلیت تشخیص متن (OCR)، عمق اسکن 24 و 48 بیتی، درگاه (USB 2.0)، درایورهای (WIA/ISIS/Twain) جهت اسکن مستقیم بر روی انواع نرم افزارهای گرافیکی همچون (Adobe Acrobat)، (Corel Draw)، و ورد و اکسل، سایز اسکن حداکثر (297x216) میلی متر و (3100x216) میلی متر در حالت (ADF) و استاندارد مصرف انرژی (Energy STAR) اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اچ‌پی مدل ScanJet Pro 3000 s4 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سریع، مقرون به صرفه، و طراحی شده برای انجام انواع اسکن از رنگی ساده تا اسناد دقیق و پیچیده - این بهترین توصیف خلاصه برای اسکنر اداری-بایگانی HP ScanJet Pro 3000 s4 Sheet-feed میباشد . با این اسکنر فضای روی میزکار خود را آزاد میابید که با وجود کوچکی و باریکی آن ، طراحی بسیار مدرن و مناسبی دارد. این اسکنر HP با سرعتی بالا کارهای اسکن پرحجم شما را تا 50 صفحه به صورت اتوماتیک به صورت دو رو و با دقتی بینظیر اسکن مینماید و میتوانید به آسانی اسناد حجیم خود را به صورت دیجیتال برروی کامپیوتر یا به CLOUD ارسال و بایگانی نمایید. از بزرگترین امتیازات این اسکنر امکان اتصال فلش مموری USBبه آن و ذخیره فایلهای اسکن شده روی فلش مموری میباشد. با اسکنر اچ پی ScanJet Pro 3000 s4 امکان اسکن دو رو اسناد با سرعت بالای 40 برگ در دقیقه تک رو و 80 صفحه دو رو و با توان بالای 4000 برگ در روز میسر میگردد. همچنین با استفاده از OCR داخلی، اسکن ها را به راحتی به متن قابل ویرایش، فایل های PDF قابل جستجو و انواع فایل های دیگر تبدیل کنید. تصاویر را مستقیماً در برنامه‌ها با TWAIN و ISIS® همراه اسکنر و با امکانات کامل با کیفیت و وضوح تا 1200dpiاسکن نمایید . با اسکنر اچ پی ScanJet Pro 3000 s4 اسناد تجاری را مانند یک حرفه ای بایگانی کنید ، پروفایل های اسکن را برای انواع اسناد رایج تعریف کنید و با نرم افزار HP Scan به مقصدهای مختلف اسکن و ارسال نمایید. همچنین اسناد ، کارت‌های ویزیت و انواع مدارک دیگر را با نرم‌افزارهای قدرتمند این اسکنر قابل اسکن و سازماندهی میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اپسون مدل Perfection V370 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «Perfection V370»ساخت شرکت «اپسون» اسکنری تخت مخصوص عکس است که با آن می‌توان عکس، نگاتیو، اسلاید و دیگر اسناد روزانه را با کیفیتی عالی اسکن نمود. این دستگاه قدرتمند آرشیو عکس و اسناد را با وضوحی برابر با 9600 × 4800 dpi بسیار آسان نموده است. همچنین با این دستگاه می‌توانید فایل‌های اسکن شده را به‌صورت مستقیم در سرویس‌های Cloud مانند Google Docs، MS SharePoint، Evernote و دیگر موارد ذخیره کنید. همچنین دکمه‌هایی برای اسکن و ارسال ایمیل و Copy در نظر گرفته شده‌اند. با استفاده از قابلیت Photo Restoration عکس‌های قدیمی و رنگ و رو رفته‌ی خود را به‌راحتی ترمیم کرده و جانی دوباره به آن‌ها ببخشید. در 180 درجه‌ی این محصول به کاربر این امکان را می‌دهد تا به‌سادگی بتواند کتاب، آلبوم عکس و دیگر موارد مشابه را اسکن نماید.

طراحی و ساخت

اسکنر Perfection V370 ابعاد 67 × 430 × 280 میلی‌متری دارد. این دستگاه که مخصوص اسکن عکس است، نسبت به حوزه‌ی فعالیتش بزرگ نیست؛ اما انتظار می‌رفت کمی باریک‌تر طراحی شود. اسکنر V370 وزن 2.8 کیلوگرمی دارد و به‌راحتی قابل‌حمل و جابجایی است. این دستگاه همانند دیگر محصولات شرکت اپسون از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. مدل V370 با بدنه‌ای پلاستیکی در رنگ مشکی عرضه می‌شود. بدنه‌ی این اسکنر حالت زبر و خشنی دارد که به زیبایی آن افزوده و از سوی دیگر، لک و اثرانگشت را به‌آسانی جذب نمی‌کند. کلیدهای کنترلی در اسکنر V37، در گوشه‌ی پایین سمت راست قرار دارند، این کلیدها شامل، پاور، اسکن به ایمیل، اسکن به PDF و کپی می‌شود.

قابلیت‌ها

  چندین سالی است که بازار اسکنرها جنب‌وجوش‌اش را ازدست‌داده و دلیل اصلی آن را می‌توان در عرضه پرینترهای چندکاره دانست؛ البته هم‌اکنون نیز بعضی شرایط وجود دارد که خرید دستگاه تک‌کاره‌ای مانند اسکنر V370 را قوت می‌بخشد و کاربر را مجبور به هزینه‌ی اضافه می‌کند. اسکنر V370 از سری Perfection، به فناوری ReadyScan LED  با سنسور CCD مجهز شده تا نور منعکس‌شده از اسناد یا تصاویر را دریافت و به فایل دیجیتالی تبدیل کند.

گفتنی است، سنسورهای CCD با توانایی بالایشان در رندر بهتر تصاویر و عمق میدان بیشتر شناخته می‌شوند و از همین رو برای اسکن سه‌بعدی اشیا مانند زیورآلات و تصاویر و صفحات دوبعدی  نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه از رزولوشن اسکن 9600 × 4800 dpi بهره می‌برد و توانایی بالایی در اسکن تصاویر دارد. این محصول برای مصارف خانگی، اداری، انتشارات و ... برای اسکن باکیفیت تصاویر معرفی‌شده است.

منبع نور مدل V370 مانند دیگر اسکنرهای مدرن، نوارهای سفید LED است و برخلاف مدل‌های قدیمی، به لوله‌ی کاتد سرد مجهز نیست که بایستی قبل از اسکن گرم شوند. حداکثر سایز اسکن در این اسکنر 297  × 215 میلی‌متر است. اسکنر V370 قابلیت اسکن نگاتیو و اسلایدهای 35 میلی‌متری را دارد؛ با این قابلیت کاربران می‌توانند به‌راحتی نگاتیو و اسلایدهای قدیمی‌شان را به تصاویر دیجیتالی تبدیل کنند. از دیگر قابلیت‌های اسکنر V370 شرکت اپسون می‌توان به پشتیبانی از OCR با نرم‌افزار ABBYY FineReader Sprint OCR اشاره داشت.

نتیجه‌گیری

مدل Perfection V370  عملکرد خوبی در اسکن تصاویر و اسناد از خود به نمایش می‌گذارد و این در حالی است که دستگاه با قیمت معقولی نیز عرضه می‌شود. این محصول می‌تواند نگاتیو و اسلایدهای 35 میلی‌متری قدیمی‌تان را باکیفیت بالایی به فایل دیجیتالی تبدیل کند. رزولوشن اسکن این دستگاه 9600 × 4800 dpi است و برخلاف مدل‌های قدیمی، نیازی به گرم شدن ندارد به‌طوری‌که عمل اسکن پس از فشار دکمه، آغاز می‌شود. V370 می‌تواند در 14 ثانیه یک عکس را به‌صورت رنگی و د ر 11 ثانیه به‌صورت سیاه‌وسفید اسکن کند. این دستگاه از OCR پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 3500 f1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

محصولی که در این قسمت مشاهده می‌کنید یکی از اسکنرهای رده بالای شرکت HP به شمار می‌رود. این پرینتر که دو حالت تخت و تغذیه‌ی خودکار را در آن واحد برای اسکن ارائه می‌دهد به‌عنوان یکی از بهترین قابلیت‌های خود می‌تواند اسناد را به‌صورت 2 رو در یک مرحله اسکن کند. این دستگاه در سینی تغذیه‌ی خود قادر است تا 50 برگ را نگاه دارد و می‌توان تا 3000 برگ را در آن به‌صورت روزانه اسکن کرد که این مطلب این دستگاه را به‌عنوان انتخابی مناسب برای محیط‌های کاری و اداری کوچک مناسب می‌سازد. این دستگاه برای ارتباط با رایانه از درگاه USB 2.0 استفاده می‌کند و همچنین از صفحه‌نمایشی 2 خطی بهره می‌برد که می‌توان از آن برای کنترل دستگاه استفاده کرد. یک عدد عکس 15 × 10 را با وضوح 200 dpi می‌توان در مدت زمان کمتر از 10 ثانیه اسکن نمود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اپسون مدل Perfection V600 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «Perfection V600» ساخت شرکت «اپسون» اسکنری تخت مخصوص عکس است که با آن می‌توان عکس، نگاتیو، اسلاید و دیگر اسناد روزانه را با کیفیتی عالی اسکن نمود. با وضوح 9600 × 6400 این اسکنر قدرتمند در اسکن نگاتیو کیفیتی بالا را تا سایز 22 × 17 اینچ تضمین می‌کند. با فناوری DIGITAL ICE برای اسکن عکس و نگاتیو، ترمیم عکس و نرم‌‌افزار ArcSoft PhotoStudio به‌سادگی عکس‌های قدیمی خود را احیا کنید. قابلیت One-touch Color Restoration تنها با فشار یک دکمه و با استفاده از Epson Easy Photo Fix عکس‌های رنگ‌رفته قدیمی را روحی دوباره می‌بخشد. فناوری DIGITAL ICE در عکس‌های چاپ‌شده‌ی قدیمی آثار پارگی و خط و خش را حذف کرده و در نگاتیو هم آثار گردوغبار را محو می‌کند. همچنین فناوری ReadyScan LED زمان لازم برای آماده شدن دستگاه را به حداقل رسانده تا بتوانید به‌سرعت شروع به اسکن کنید. قابلیت تشخیص متن OCR همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا اسناد اسکن شده را به متن‌های قابل‌ویرایش تبدیل کند.

طراحی و ساخت

اسکنر Perfection V600 ابعاد 118 × 485 × 280 میلی‌متری دارد و به‌عنوان یک اسکنر عکس، فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. وزن این دستگاه 4.1 کیلوگرم است و به‌راحتی می‌توانید آن را در محل کار جابجا کنید. شرکت اپسون این مدل را در رنگ مشکی مات عرضه کرده است. لبه‌های Perfection V600 به یک نوار نقره‌ای مزین شده که ظاهری جذاب و حرفه‌ای به آن بخشیده است. در جلوی این اسکنر تعداد 4 کلید قرار دارد و کاربر می‌تواند بدون نیاز به نرم‌افزار، عمل اسکن را با فشردن کلیدها انجام دهد. این کلیدها شامل Scan، Copy، Scan to E-Mail، Scan to PDF می‌شود. در ِ اسکنر می‌تواند در دو حالت 45 و 90 درجه ثابت شود تا اسناد، تصاویر اسلایدها را به‌راحتی در آن قرار دهید.

قابلیت‌ها

اسکنر Perfection V600 می‌تواند اسناد در سایز A4 را اسکن کند. این دستگاه که از نوع Flatbed است از رزولوشن سخت‌افزاری 9600 × 6400 dpi بهره می‌برد و حداکثر رزولوشن این دستگاه به 12800 × 12800 dpi می‌رسد. این دستگاه که از مدل‌های نیمه‌حرفه‌ای محسوب می‌شود عملکرد قابل‌ملاحظه‌ای در اسکن عکس، نگاتیو و اسلاید دارد. این اسکنر می‌تواند چهار اسلاید در ابعاد 35 میلی‌متر یا دو نوار فیلم 35 میلی‌متری را هم‌زمان اسکن کند. این دستگاه گزینه‌ای عالی برای اسکن فیلم‌های Medium-Format در این محدوده‌ی قیمت محسوب می‌شود.

اسکنر Perfection V600 می‌تواند هر خط سند یا عکس سیاه‌وسفید را در 21 میلی‌ثانیه اسکن کند. حداکثر ابعاد اسکن این دستگاه 29.718 × 21.59 و TPU برابر با 24.13 × 6.85 میلی‌متر است. Transparency Adaptor این اسکنر نیز از 4 فریم ِ اسلاید به ابعاد 35 میلی‌متری و 12 فریم ِ، نوار 35 میلی‌متری و دو نوار مدیوم 22 × 6 سانتی‌متری را پشتیبانی می‌کند. اسکنر Perfect V600 از حالت‌های خودکار و دستی برای اسکن بهره می‌برد که انعطاف‌پذیری اسکنر را دوچندان کرده است. با فشردن کلید Scan به‌راحتی می‌توانید در حالت خودکار اسکن کنید؛ در این حالت درایور، یک پیش اسکن می‌کند و هر آنچه می‌بیند را بررسی می‌کند و سپس تنظیمات مناسب را انتخاب و اسکن می‌کند.

البته دراین‌بین بعضی تنظیمات نیز وجود دارند که حتی کاربران مبتدی نیز بایستی وقت خود را صرف یادگیری آن‌ها کنند. اسکنر Perfection V600 علاوه بر مشخصات سخت‌افزاری قدرتمند، به نرم‌افزار و فناوری‌های کارآمد نیز مجهز شده است. با فناوری DIGITAL ICE، خراش و گردوغبارهای اسلایدها و فیلم‌ها به‌صورت خودکار حذف و ترمیم می‌شوند. با نرم‌افزار Easy Photo Fix شفافیت و عمق رنگ‌ها تنها با یک کلیک بهبود خواهند یافت. با نرم‌افزار ArcSoft PhotoStudio نیز می‌توانید تصاویر دیجیتالی‌تان را ویرایش یا بهبود ببخشید.

نتیجه‌گیری

مدل Perfection V600 را سری اسکنرهای عکس و نگاتیو شرکت اپسون است. این اسکنر که از رزولوشن اپتیکال 6400  dpi بهره می‌برد؛ عملکرد درخور توجهی را از خود به نمایش می‌گذارد؛ این کیفیت در مقایسه باهم رده‌های این دستگاه، به‌وضوح مشهود است. اسکنر Perfection V600 باحالت‌های Auto و دستی انعطاف‌پذیری بالایی دارد؛ به‌طوری‌که کاربر می‌تواند تنها با فشار یک کلید، تنظیمات را به عهده‌ی دستگاه بگذارد یا با قرار دادن روی حالت دستی و Professional، تنظیمات تصحیح رنگ را انجام دهد. همانند دیگر اسکنرهای شرکت اپسون، مدل Perfection V600 نیز به نرم‌افزار و فناوری‌های کارآمدی مجهز شده است که با ترمیم اسلاید و عکس‌های آسیب‌دیده، تجربه‌ی اسکن بی‌عیب و نقص را فراهم می‌سازد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-M1060 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه «imageFORMULA DR-M1060» ساخت شرکت «کانن» (Canon) برای مصارف اداری مناسب است. ابعاد این محصول در مقایسه با هم‌رده‌های خود، متوسط است و فضای چندانی اشغال نمی‌کند. این اسکنر توانایی خوبی در اسکن اسناد و تصاویر دارد. به‌گفته‌ی شرکت سازنده، رزولوشن اسکن اپتیکال در 600 dpi انجام می‌شود. کیفیت در کنار سرعت معنا می‌گیرد و این دستگاه در یک دقیقه، 60 برگ رنگی و سیاه‌وسفید با رزولوشن 200 dpi را اسکن می‌کند. از مهم‌ترین مزایای این دستگاه، قابلیت اسکن دورو و ADF آن است که در کنار سرعت اسکن مناسب، موجب افزایش سرعت کاری و جلوگیری از اتلاف زمان می‌شود. قابلیت فیلتر حذف خودکار نویز Noise Removal، قابلیت صاف‌کردن خودکار اسنـــــادی که کج اسکن‌ شــــده‌اند (Deskew) و قابلیت شبیه‌سازی طیف رنگ‌های خاکستری و تصحیح اسنادی که تضاد در میزان روشنایی و تیرگی دارند، از دیگر ویژگی‌های imageFORMULA DR-M1060 است. درگاه اتصالی این محصول، پورت USB است.

طراحی و ساخت

شرکت کانن اسکنر imageFORMULA DR-M1060 را همانند دیگر مدل‌های این سری بادوام طراحی کرده است. این دستگاه کیفیت ساخت خوبی دارد به‌طوری‌که این مسئله را حتی می‌توان با نگاه کردن، پی برد. ابعاد DR-M1060 در حالت بسته بودن سینی، 120  × 246 × 424 میلی‌متر است و در حالت باز بودن سینی، این ابعاد به 210 × 440 × 424 میلی‌متر می‌رسد.وزن این دستگاه در حدود 6.1 کیلوگرم است و به‌راحتی می‌توان آن را حمل و جابجا کرد. شرکت کانن کلیدهای اسکن را در سمت راست دستگاه  به‌طور منظم چیده است و در بالای این کلیدها یک صفحه‌نمایش LCD قرار دارد

قابلیت‌ها

اسکنر DR-M1060 از فناوری CMOS CIS بهره می‌برد و ابعاد اسکن آن A3 است. این محصول که قابلیت اسکن دورو دارد، برای محیط‌هایی با حجم کاری زیاد گزینه‌ی مناسب ایدئالی محسوب می‌شود. رزولوشن اسکن این مدل 600 dpi است و می‌تواند در هر دقیقه 60 برگ و 120 عکس را به‌صورت رنگی و سیاه‌وسفید، با وضوح 200 dpi اسکن کند. ظرفیت سینی مدل DR-M1060 در حدود 60 برگ است. ورودی اسکن  این مدل 50.80 تا 300 میلی‌متر و کاربر می‌تواند استادی به طول 70 تا 432 میلی‌متر را اسکن کند.

گفتنی است مدل DR-M1060 یک حالت Long document دارد که کاربر می‌تواند اسناد به طول 3000 میلی‌متر را به‌صورت Straight Feeding اسکن کند. ضخامت اسنادی که در این اسکنر قابل‌قبول هستند، شامل، 0.04 تا 0.15 میلی‌متر در حالت U-Turn و 0.04 تا 0.3 میلی‌متر در حالت Straight Through است. اسکنر DR-M1060 از قابلیت اسکن کارت نیز بهره می‌برد و کاربر می‌تواند کارت‌هایی به ابعاد 1.4 × 54 × 86 میلی‌متر را به‌راحتی اسکن کند. این اسکنر به حالت‌های رنگی نیز مجهز شده است تا کاربر بتواند به بهترین و مطلوب‌ترین کیفیت موردنظر خود دست یابد؛ این حالت‌ها شامل، سیاه‌وسفید، Error Diffusion، بهبود متن پیشرفته 1، بهبود متن پیشرفته 2، تشخیص خودکار رنگ، خاکستری 8 بیتی و رنگ 24 بیتی می‌شود. بنا به گفته شرکت کانن، این اسکنر می‌تواند در روز 7500 برگ اسکن کند؛ پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از کاهش طول عمر دستگاه، بیش از این مقدار، اسکن نکنید.

 از سوی دیگر برنامه‌ی Capture Perfect امکان اسکن دسته‌ای اسناد را به‌طور سریع و کارآمد را فراهم می‌سازد. شایان‌ذکر است، این برنامه گزینه‌های خروجی پیشرفته‌ای را پیش روی کاربر قرار می‌دهد؛ از دیگر نقاط قوت این برنامه، اصلاح اسناد اسکن شده و بهبود آن‌ها برای خوانایی بهتر است.

نتیجه‌گیری

اسکنر DR-M160 قابلیت اسکن دورو در ابعاد A3 دارد و کاربر می‌تواند به‌وسیله حالت Long Document اسنادی به طول 3000 میلی‌متر را با Straight Feeding اسکن کند و ازاین‌رو برای مصارف اداری، با حجم کاری زیاد مناسب است. این اسکنر از رزولوشن 600 dpi بهره می‌برد و در هر دقیقه 60 برگ و 120 عکس را با رزولوشن 200 dpi اسکن می‌کند. مدل DR-M160 به همراه چند نرم‌افزار معرفی و عرضه‌شده است که اسکن دسته‌ای و مدیریت آسان به همراه بهبود کیفیت اسناد اسکن شده را فراهم می‌سازد. اگر روزانه حجم زیادی از اسناد را اسکن می‌کنید که شامل اسکن کارت شناسایی و عریض و طولانی می‌شود؛ مدل DR-M160 می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر حرفه ای اسناد کانن مدل DR-6030C خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر مدل « DR-6030C» محصولی از شرکت «کانن» است که قابلیت اسکن اسناد در ابعاد A3 دارد. اسکن اسناد با رزولوشن 600 dpi و با سرعت 80 برگ در دقیقه همراه است. به دلیل سرعت‌بالا و کیفیت مناسب در کنار قابلیت اسکن در ابعاد A3، این دستگاه گزینه مناسبی برای ادارات محسوب می‌شود. تعداد اسکن روزانه پیشنهادشده برای اسکنر  DR-6030C برابر با 10000 برگ است. حداکثر طول سند برای اسکن در این دستگاه 432 میلی‌متر و حداکثر عرض آن 300 میلی‌متر است.اسکنر DR-6030C ازنظر ابعاد بسیار جمع‌وجور طراحی‌شده است، به‌طوری‌که در کنار میز کار شما فضای چندانی را اشغال نمی‌کند و مناسب دفاتر کوچک است. این دستگاه مصرف انرژی 46 واتی دارد و USB درگاه اتصالی آن محسوب می‌شود.

طراحی و ساخت

اسکنر DR-6030C ازنظر کیفیت ساخت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و آن را می‌توان با لمس سطح دستگاه و دکمه‌ها درک کرد. ابعاد این اسکنر 398x312x191 میلی‌متر است البته این ابعاد در حالت باز بودن تغذیه خودکار به 398x668x194 میلی‌متر می‌رسد. با ویژگی‌ها  و قابلیت‌هایی که این دستگاه اسکنر ارائه می‌کند، می‌توان گفت ابعاد آن بسیار جمع جور طراحی‌شده است. این اسکنر به‌راحتی کنار میز کار و مانیتور کامپیوتر قرار می‌گیرد و فضای اشغالی آن به‌هیچ‌وجه موجب نارضایتی نمی‌شود. صدای تولیدی DR-6030C در سطح متوسطی قرار دارد و در حین انجام کار، با تولید صدای غیرعادی توجه را به خود جلب نمی‌کند.

عملکرد و ویژگی‌ها

اسکنر DR-6030C بی‌دلیل برچسب یک محصول حرفه‌ای را نخورده است. این دستگاه اسکنر از فناوری سنسور سه خطی CMOS CIS و فرآیند انتقال فایل تصویر JPEG فشرده‌سازی شده بهره می‌برد. سرعت اسکن سیاه‌وسفید و رنگی این دستگاه به 80 برگ در دقیقه می‌رسد. رزولوشن اپتیکال آن برابر با 600 dpi است. قابلیت اسکن دو رو در اسکنر DR-6030C وجود دارد و سرعت آن به 160 تصویر در دقیقه می‌رسد که این مشخصات نشان از توانایی‌های بالای آن در پیشبرد سریع امورات یک دفتر اداری با حجم کاری بسیار زیاد دارد. سایز اسکن این دستگاه اسکنر شرکت کانن A3 است و اسکن دوروی A3 نیز در بین قابلیت‌های آن دید می‌شود. به‌منظور اسکن دسته‌ای اسناد، اسکنر DR-6030C به تغذیه خودکار ADF مجهز شده است و ظرفیت 100 برگی دارد. عرض سند قابل اسکن از 53 تا 300 میلی‌متر است و حداقل طول سند 70  میلی‌متر و حداکثر تا 432 میلی‌متر امکان‌پذیر است. شایان‌ذکر است برای اسکن اسناد با طول حداکثر 3000 میلی‌متر می‌بایست به کنترل پنل MS Windows  مراجعه کنید. اسکن روزانه پیشنهادشده این اسکنر حدودا 10000 برگ است. به دلیل سرعت‌بالا در اسکن، این دستگاه از ویژگی Ultrasonic Double Feed Detection بهره می‌برد تا هنگام اسکن دسته‌ای، از اسکن تک‌تک اسناد اطمینان حاصل شود و دوبرگه به‌صورت هم‌زمان از اسکنر رد نشود.

نرم‌افزاری که شرکت کانن برای اسکن اسناد در نظر گرفته است Capture Perfect نام دارد. این نرم‌افزار بسیار کاربردی است و تنظیمات مختلفی برای اسناد دارای تصاویر یا متون ارائه می‌کند. از قابلیت‌های این برنامه می‌توان به اصلاح اسناد کج، افزایش خوانایی و وضوح اشاره کرد. گفتنی است این برنامه می‌تواند سایه ایجادشده در حاشیه متون و خطوط غیرضروری را حذف کند که درنهایت منجر به کاهش حجم فایل خروجی می‌شود. در راستای اسکن پیشرفته، چندین حالت اسکن در این نرم‌افزار وجود دارد. اگر قصد اسکن اسنادی دارید که تنها متن و خطوط شامل محتوای آن می‌شوند، بجای حالت Black And White، حالت Advanced Text Enhancement را انتخاب کنید، تا شاهد کیفیت بی‌نظیر در مقایسه با دیگر حالت‌ها باشید. حالت تشخیص خودکار رنگ (Auto Color Detection)، به‌صورت خودکار نوع اسناد ( رنگی، سیاه‌وسفید و متنی) را تشخیص می‌دهد و بر اساس آن تنظیمات مربوطه را اعمال می‌کند. از مزیت‌های این ویژگی می‌توان به حذف نیاز به جدا کردن اسناد بر اساس نوع و کاهش حجم فایل خروجی و افزایش کیفیت تصاویر اسکن شده، اشاره کرد.

خروجی کاغذ اسکنر DR-6030C، تطبیق‌پذیر طراحی‌شده است؛ به‌طوری‌که در خروجی U-turn کاغذ به‌صورت عادی از ورودی به سمت بالا یعنی به حالت U خارج می‌شود. اما در حالت Straight Path، کاغذ بجای خروج از قسمت بالا، از قسمت پشتی و روبروی ورودی کاغذ خارج می‌شود. برای اسکن اسناد با طول زیاد یا کارت‌های بانکی از حالت Straight Path استفاده می‌شود و از مزیت‌های آن می‌توان به گیر نکردن اسناد و همچنین امکان اسکن اسناد ضخیم اشاره کرد. مصرف انرژی اسکنر DR-6030C در هنگام اسکن 46 وات و در حالت خواب 3.7 وات است که در مقایسه با هم رده‌های خود کم‌مصرف‌ترین محسوب می‌شود. درگاه‌های ارتباطی این اسکنر شامل High speed USB 2.0 و SCSI-3 می‌شود.

نتیجه‌گیری

اسکنر DR-6030C ساخت کانن ازنظر سرعت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارد. رزولوشن اسکن آن 600 dpi است و در هر دقیقه 80 برگ را اسکن می‌کند. ابعاد اسکن آن A3 است و باحالت Long Document اسناد با طول 3000 میلی‌متر را اسکن می‌کند. قابلیت اسکن دو رو دارد و سینی آن تا 100 برگ را در خود جای می‌دهد. تمامی این ویژگی‌ها نشان از حرفه‌ای بودن و پتانسیل بالا برای مسئولیت‌پذیری در یک دفتر کاری با حجم کاری بسیار زیاد دارد؛ بنابراین اگر قصد خرید این اسکن برای مصارف خانگی یا اداری کوچک دارید، باید بگوییم که نیاز به هزینه چنین مبلغی نیست و اسکنرهای ارزان‌تر نیز جوابگوی شما خواهند بود. قابلیت اسکن دو رو در کنار ویژگی‌هایی مانند تشخیص خودکار سایز صفحه، تصحیح رنگ‌رفتگی اسناد رنگی و اصلاح میزان روشنایی برگ، این دستگاه را به همه‌فن‌حریف تبدیل کرده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 400 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

Canon CanoScan LiDE 400 اسکنری برتر با سرعت ، کیفیت و سبک استثنایی . اسکنر مدل CanoScan LiDE 400 از شرکت CANON تمامی این صفات را یکجا با هم داراست. یک اسکنر درجه یک با سرعت بالا و قابلیت وضوح بالا برای اسکن همه چیز اعم از اسناد ، عکس و کتاب که بطور موثری در فضا ، قدرت و زمان صرفه جویی می کند. طراحی بسیار زیبا و شیک ، پایه جمع و جور برای اسکن در حالت ایستاده ، اسکنر CanoScan LiDE 400 را تبدیل به گزینه ای بسیار مناسب برای کار در خانه یا دفتر کار ایده آل مینماید. اسکن سایز A4 با رزولوشن اپتیکال بسیار بالای 4800x4800 dpi و سرعت اسکن رنگی 8 برگ در دقیقه از آن یک اسکنر بسیار محبوب میان مصرف کنندگان ساخته است. اتصال USB Type-C اسکنر ، علاوه بر اتصال به کامپیوتر شخصی ، استفاده آن را بی نیاز از اتصال به برق شهری مینماید و به راحتی با حضور یک لپ تاپ در هر موقعیت مکانی و زمانی میتوان اسکن اسناد را انجام داد. همچنین امکانات نرم افزاری جالبی مانند قابلیت‌ کاهش خط و خش و آثار گرد و خاک، ترمیم خودکار اسناد اسکن شده و موارد دیگر برای این اسکنر تعبیه شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اپسون مدل DS-870 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه DS-870 ساخت شرکت اپسون، اسکنری تخت برای اسناد است که طراحی مدرن و شیکی دارد. این اسکنر قدرتمند یکی از سریع‌ترین مدل‌های موجود در بازار است که به گفته‌ی شرکت سازنده می‌تواند به سرعت 130 برگ یکرو در دقیقه یا 65 برگ دورو در دقیقه دست یابد. این اسکنر با فشرده‌سازی داخلی JPEG اسکن‌های بزرگ را در سرعتی بالاتر و زمانی کمتر انجام می‌دهد. درنتیجه‌ی فناوری ReadyScan این محصول عاری از ترکیبات جیوه بوده و برای اسکن به زمان گرم شدن نیازی ندارد. این دستگاه قدرتمند را می‌توانید در محیط‌های اداری و تجاری استفاده کنید. درایورهای WIA، TWAIN و ISIS این محصول این امکان را به کاربر می‌دهند تا اسکنر از در برنامه‌های بسیاری مورداستفاده قرار دهد. قابلیت تشخیص متن این محصول همچنین این امکان را به کاربر می‌دهد تا اسناد متنی را در زبان انگلیسی تشخیص متن داده و آن‌ها را به‌صورت فایل‌های قابل جستجو ذخیره کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر اپسون مدل Perfection V19 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنر «Perfection V19 Scanner» ساخت شرکت «Epson» می‌تواند بهترین گزینه‌ی شما برای اسکن اسناد و بویژه عکس‌هایتان باشد. قطعا شما هم عکس‌های بسیاری از گذشته دارید و با پیشرفت تکنولوژی و کمرنگ شدن آلبوم‌های عکس سنتی، شاید دوست داشته باشید که آنها را به صورت دیجیتال داشته و با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد برای انجام این کار رو به دوربین‌های موبایل خود می‌آورند و صد البته نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌گیرند. اما با ظهور اسکنرهای عکس دیگر اسکن عکس کار سختی نیست. این اسکنر مقرون به صرفه برای اسکن روزانه شما بسیار مناسب است. عکس‌های‌تان را با وضوح 4800 × 4800 dpi اسکن کنید و از دقت و شفافیت تصاویر اسکن شده لذت ببرید. نرم‌افزار «Epson Easy Photo Scan» این امکان را به شما می‌دهد تا تصاویر مورد نظر را اسکن کرده و به آسانی آنها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. فرآیند اسکن با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. یکی از مزایای جالب توجه در این اسکنر این است که می‌توانید با اتصال آن از طریق درگاه «USB» برق مورد نیاز آن را تامین کنید و نیازی به کابل برق جداگانه نیست. همچنین با تکنولوژی «Easy Photo Fix» عکس‌های قدیمی و آسیب دیده‌ی خود را به راحتی صلاح کنید و شکستگی و لکه‌های موجود بر روی تصاویر را حذف کنید.

نصب‌ و راه‌اندازی و نرم‌افزار

اسکنر Perfection V19، ابعادی برابر با 39 × 249 × 364 میلی‌متر و وزنی برابر با 1.5 کیلوگرم دارد.

نصب این دستگاه همانند دیگر اسکنرهای USB است که از برق USB برای عمل کردن استفاده می‌کنند. تنها کافی است نرم‌افزار اسکنر را نصب نموده و سپس دستگاه را با کابل USB به رایانه متصل کنید.

می‌توانید اسکنر را به‌صورت تخت بر روی میز خود قرار دهید یا اینکه از پایه‌ی دستگاه استفاده کرده و آن را با زاویه بر روی میز قرار دهید تا فضای کمتری را اشغال کند. ترجیح ما این است که دستگاه را به‌صورت تخت بر روی میز قرار دهیم زیرا در حالت دوم قرار دادن عکس بر روی اسکنر کمی سخت است.

همانند دیگر اسکنرهای ارزان‌قیمت، Perfection V19 نرم‌افزاری خاصی را در هنگام خرید به همراه ندارد و درنتیجه بایستی از خدماتی مانند Evernote و ابزارهای رایگان برای سازمان‌دهی، ویرایش تصاویر و مدیریت اسناد استفاده کنید. نرم‌افزاری که با دستگاه ارائه می‌شود به دو قسمت محدود شده است. بخش اول ابزار کپی؛ درایورهای Twain و WIA هستند که به شما اجازه می‌دهند تا از نرم‌افزار ویندوزی که دارای فرمان Scan در منوهای خود است با استفاده از دستگاه اسکن کنید. بخش دوم برنامه‌ی Easy Photo Scan است که ابزارهای ابتدایی را درزمینه‌ی ویرایش عکس را ارائه می‌دهد.

ابزار Epson Scan از درایور Twain استفاده می‌کند و درنتیجه می‌توانید از دستگاه به‌صورت مستقیم استفاده کنید و نیازی نیست تا از طریق برنامه‌ای خاص فرمان Scan را ارسال کنید. ابزار PDF اسناد شما را به‌صورت فایل pdf ذخیره می‌کند و این انتخاب را به شما می‌دهد تا آن را به‌صورت فایل pdf تصویری و یا قابل جستجو ایجاد کنید. با انتخاب گزینه‌ی Scan در ابزار می‌توانید صفحات دیگر را برای هریک اضافه کنید و با انتخاب گزینه‌ی Finish فرآیند اسکن را پایان دهید و فایل‌ را بر روی حافظه ذخیره کنید.

ابزار Copy فایل‌های اسکن شده را به رایانه می‌فرستد و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کرده و در صورت نیاز قبل از ارسال فرمان پرینت فایل اسکن شده را Rotate کنید. نرم‌افزار Easy Photo Scan عملکرد مشابهی دارد و قبل از ذخیره‌ی فایل اسکن شده امکان مشاهده‌ی آن را فراهم می‌کند. هر دو ابزار Copy و Easy Photo Scan از درایور Twain برای اسکن استفاده می‌کنند. مقاصد ذخیره‌ی فایل اسکن شده در Easy Photo Scan شامل ذخیره در حافظه‌، ارسال ایمیل، و ذخیره در سرویس‌های Cloud مانند Picassa، Facebook، Evernote و SugarSync هستند.

سکن و کیفیت اسکن

اسکن با دستگاه Perfection V19 کار سختی نیست. هر یک از 4 دکمه‌ی موجود بر روی بدنه‌ی دستگاه یکی از 4 ابزار Epson Scan، scan to PDF format، Copy و Easy Photo Print را اجرا می‌کند. تنها کافی است ابزار مناسب را اجرا کرده و اسکن را انجام دهید. همانند دیگر نرم‌افزارهای اسکن، ابزار اسکن اپسون چندین حالت مختلف را ارائه می‌دهد. حالت پیش‌فرض Fully Automatic (تمام اتوماتیک) است که یک پیش‌اسکن انجام داده، تصویر بررسی شده، تنظیمات تغییر یافته و اسکن بدون دخالت شما انجام می‌شود. در حالت دیگر به نام Advanced، کاربر اختیار تام داشته و در حالت‌های میانی دیگر فرآیند کار برای افراد کمتر آشنا با اسکن طراحی شده است.

حالت پیش‌فرض کاملاً اتوماتیک در اکثر موارد به‌خوبی اسکن را انجام می‌دهد. بااین‌حال برای استفاده از برخی از ویژگی‌ها باید حالت‌های دیگر را انتخاب کنید. برای مثال قابلیت احیای رنگ «Color Restore» در احیای رنگ عکس‌های قدیمی و رنگ‌ورورفته بسیار عمل می‌کند اما برای استفاده از آن نمی‌توانید از حالت پیش‌فرض اتوماتیک استفاده کنید. کیفیت اسکن عکس تقریباً عالی است. در اسکن عکس تغییر رنگ بسیار کمی دیده می‌شود اما همچنان رنگ‌ها در طیف قابل‌قبولی هستند. همچنین این دستگاه در اسکن جزئیات مانند برق پارچه‌ی ساتن بسیار خوب عمل می‌کند که در اسکنرهای دیگر چنین جزئیاتی معمولاً اسکن نمی‌شود.

اسکن اسناد

اسکنر Perfection V19 همانند اسکنرهای Canon 120 و Canon 210 اسکنری تخت بوده و سیستم تغذیه‌ی اتوماتیک اسناد ADF در آن تعبیه نشده است و ازاین‌رو برای انجام اسکن‌های اداری و تجاری مانند اسکن اسناد طراحی نشده است. بااین‌حال می‌توانید گاهی اوقات از آن برای اسکن اسناد هم استفاده کنید به شرطی که اسناد شما به چند برگ محدود باشد در غیر این صورت بایستی زمان زیادی را پای اسکنر صرف عوض کردن برگه‌ها در دستگاه سپری کنید.

نتیجه‌گیری

اگر نیاز دارید تا نگاتیو اسکن کنید می‌توانید اسکنر HP Scanjet G4050 Photo Scanner و Epson Perfection V550 Photo Color Scanner را هم در نظر داشته باشید. درصورتی‌که نیت شما از خرید اسکنر فقط اسکن عکس‌های چاپ‌شده است، مدل‌های Canon 120، Canon 210 و Perfection V19 انتخاب‌های بسیار خوبی هستند. در میان این مدل‌ها دو مدل کانن درزمینه‌ی اسکن و ذخیره‌ی اسناد به‌صورت فایل‌های قابل‌ویرایش Text نسبت به مدل Perfection V19 برتری دارند. بااین‌حال Perfection V19 از Canon 120 وضوح بیشتری داشته و نسبت به Canon 210 ارزان‌تر است. درصورتی‌که به قابلیت ذخیره‌ی اسناد به‌صورت فایل‌های قابل جستجو نیازی ندارید، بدون شک دستگاه Perfection V19 بهترین انتخاب برای شماست.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اسکنرهای تخت در مقایسه با مدل‌های ADF وضوح بیشتری را ارائه کرده ولی در عوض سرعت کمتری دارند و برای اسکن اسناد در تعداد بالا مناسب نیستند. از سوی دیگر عکس‌های قدیمی، اسناد حساس و شکننده و همچنین مواردی که سایز استانداردی ندارند را نمی‌توان در اسکنرهای ADF اسکن کرد زیرا به دلیل حرکت مکانیکی این موارد در دستگاه‌های ADF امکان آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد. در این حالت بهترین راه‌حل اسکنرهای تخت هستند که در آن‌ها عکس یا برگه را بر روی بستر شیشه‌ای قرار می‌‌دهید و به‌راحتی آن را اسکن می‌کنید. با تمامی این تفاسیر سرعت اسکن هر برگه در این مدل ‌بالا بوده و یک برگه سایز letter در حدود 11 ثانیه اسکن می‌شود. برای اسکن هم قابلیت‌هایی مانند کاهش خط و خش و آثار گردوخاک، ترمیم خودکار اسناد اسکن شده و موارد دیگر موجود هستند.

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo