دیجی پرایم - راهنمای خرید رژ گونه

راهنمای خرید رژ گونه

از زمان قدیم وقتی که می‌خواستند سالم بودن فردی را عنوان کنند، می‌گفتند که لپ‌هایش گل انداخته. یقینا اولین فلسفه در آرایش کردن شاید این باشد که صورت فرد از حالت رنگ‌پریده خارج شود. لواز آرایش کمک می‌کنند تا صورت شما شاداب‌تر جلوه کند. در گذشته دور، از سرخ آب برای این منظور استفاده می کردند. اما در حال حاضر برای اینکه صورتتان شادابی منحصر به فردی داشته باشد، باید از رژگونه استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این محصول زیبا کننده با ادامه مقاله راهنمای خرید رژ گونه همراهمان باشید.

در حال حاظر رژ لب پر کاربرد‌ترین وسیله آرایشی است و در عین حال کمتر کسی به رژگونه توجه می‌کند. البته شاید دلیل اصلی این باشد که با کاربرد آن در آرایش آشنایی نداریم. یکی از دلایل مهم دیگر این است که نحوه درست استفاده رژ گونه را نمی دانیم.

رژ گونه چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم رژگونه از مهمترین انواع لوازم آرایشی است که باعث بر جسته شدن گونه ها می شود. اکثر بانوان طرفدار زیبایی هستند و دوست دارند زیبا تر جلوه کنند. رژگونه به صورت شما، شادابی داده و چهره را سرزنده تر نشان می دهد. همچنین برخلاف چیزی که اغلب عموم تصور می‌کنند، رژگونه برای رنگی کردن صورت نمی باشد. بلکه کاربرد اصلی آن، حجیم‌تر نشان دادن گونه است.

دیجی پرایم - راهنمای خرید رژ گونه

رژ گونه پخته چیست؟

رژگونه پخته یک نوع تکنیک است، که قبل از بسته بندی به جای فرمول پودر فشرده، رژگونه مایع را روی کاشی خاک رس پخته می کنند. این رژگونه به مدت 24 ساعت باید بر روی کاشی باقی بماند. در این صورت به غلظت مورد نظر می رسد. این ترکیب باید به ماده ای سفت و خامه ای تبدیل شود، تا بتوان از آن استفاده کرد.

نکته: از مزایای استفاده این محصول نسبت به دیگر رژگونه ها این است که خامه ای تر بوده و از ماندگاری بهتری برخوردار است.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید رژ گونه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

ترکیبات به کار رفته در رژگونه

رژگونه از ترکیبات گوناگونی حاصل می شود، که دلیل آن می تواند انواع در تنوع این زیبا کننده آرایشی باشد. در حال حاظر این محصول در سه نوع پودری، مایع و کرمی در بازار یافت می شود. هر یک از انواع رژگونه ها متناسب با پوست های مختلف تولید شده است. به عنوان مثال، بانوانی که دارای پوست خشک هستند، انواع رژگونه های کرمی و مایع مناسبشان می باشد. برعکس، افراد دارای پوست چرب بهتر است که از نمونه پودری استفاده کنند. در این صورت پوست صورتشان به مرور زمان برق نمی افتد.
به طور کلی، بهتر است رژگونه ای را انتخاب و خریداری کنید که در تهیه آن از پودر تالک، رنگدانه، جاذب چربی و مواد نگهدارنده و متراکم کننده به کار رفته باشد. این محصولات به دلیل داشتن جاذب چربی، بهتر روی پوست نشسته و مدت زمان بیشتری ماندگاری دارد.

انتخاب رژ گونه بر اساس رنگ پوست

به طور حتم انتخاب هر کدام از لوازم آرایشی که با توجه به رنگ پوست انتخاب می شود، بیشتر در چهره جلوه می کند. بنابراین به این نکته بسیار دقت داشته باشید.

رژگونه برای پوست های روشن: این گونه از افراد بهتر است برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ های هلویی و مرجانی استفاده کنند.
رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی: بهتر است این افراد سراغ رژگونه ای با تن بنفش و یا صورتی تیره و رنگ های هلویی بروند. زیرا رنگ های تیره تر از این محدوده باعث خستگی در چهره این اشخاص می شود.
رژگونه برای پوست های سبزه تیره: این افراد می توانند از رنگ های آجری و پرتغالی و یا حتی قرمز بهره گیرند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید رژ گونه

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید رژ گونه

رژگونه بر اساس رنگ چشم

رنگ چشم در انتخاب رنگ رژ گونه بسایر اهمیت دارد. زیرا اجزای صورت در کنار هم از یکدیگر تاثیر می گیرند. به همین علت رنگ چشم در زدن رژگونه تاثیر گذار خواهد بود.

رنگ چشم آبی و سبز: این افراد به هیچ عنوان نباید از رژگونه هایی با رنگ های قهوه ای، آجری، برنزی استفاده کنند. رنگ های قهوه ای و تناژ آن، قدرت نفوذ چشمان سبز و آبی را مهار کرده و نمی گذارد چشمان درخشندگی ازم را داشته باشند. اما استفاده از رنگ صورتی، مرجانی و رنگ هایی از این قبیل جذابیت چهره و چشم های آن ها را چندین برابر خواهد کرد.

رنگ چشم میشی، قهوه ای و عسلی: در مورد بانوانی که رنگ چشم قهوه ای یا تناژ آن را دارند، رنگ های روشن باعث کاهش درخشش چشم های آنها می شود. این در حالی استت که رنگ هایی با تناژ قرمز، جیگری، بادمجانی و انواع رنگ هایی که رگه های قرمز و اناری دارند، باعث بهتر جلوه کردن رنگ چشمان این افراد خواهد شد.

نکات مهم هنگام خرید رژ گونه

هنگام خرید این محصول مانند تامی وسایل آرایشب باید نکاتی را مد نظر قرار دهید، تا بهترین انتخاب را داشته باشید. به عنوان مثال:

 1. تن رنگ پوستتان را بدانید.
 2. رنگ مناسب با پوستتان خریداری کنید.
 3. انواع مختلف رژ گونه را بشناسید.
 4. متناسب با نوع پوستتان نوع رژ گونه را انتخاب نمائید.
 5. رژ گونه مناسب با فصل انتخاب کنید.
 6. فرچه مناسبی تهیه کنید.
 7. محصولی انتخاب نمائید که دارای ماندگاری بالایی باشد.
 8. به تاریخ انقضا محصول دقت نمائید.
 9. از برندهای معتبر و به نام خرید کنید.
 10. در نهایت قیمت را بسنجید.

با رعایت موارد ذکر شده در بالا انتخابی مناسب و رضایت بخش خواهید داشت. این انتخاب با کیفیت می تواند رابطه ای مستقیم با سلامت پوستتان داشته باشد.

نکته: رژ گونه برای بانوانی که از کرم پودر با پوشش متوسط و زیاد استفاده کرده‌اند، یک وسیله آرایشی ضروری محسوب می شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید رژ گونه

نحوه صحیح زدن رژگونه

نحوه استفاده از این محصول به این نحو است که ابتدا جام چهره خود را بشناسید. زیرا مدل زدن رژگونه باید با چهره تان به خوبی تناسب داشته باشد. به عنوان مثال، صورت های کشیده را باید به گونه ای آرایش کرد که کوتاه تر و پهن تر نشان داده شود. یا برای صورت گرد بهتر است به گونه ای آرایش کنید که کشیده جلوه کند.

نکته: رنگ انتخابی رژگونه بهتر است که تیره باشد.

با رعایت نکات ذکر شده می توانید حال اقدام به زدن رژ گونه کنید.

 1. براش ( فرچه ) را به مقداری پودر یا کرم رژگونه آغشته کنید.
 2. پودر اضافه را با ضربه بتکانید یا کرم اضافه را به پشت دست بزنید.
 3. به آینه نگاه کنید لبخند بزنید. این کار کمک میکند تا مکان سیب گونه و خط گونه را بدانید.
 4. رژگونه را به سیب گونه زده و همیشه براش را فقط به یک سمت بکشید.
 5.  اگر احساس کردید که مقدار رژگونه ( پودری ) بیش از حد شده، میتوانید مقداری پنکیک بر روی آن بزنید. یا با حرکات ضربه ای دستمال کاغذی رنگ اضافی را بردارید. در مورد رژگونه ی مایع تنها راه استفاده مقداری مرطوب کننده روی رژگونه و پخش کردن یا شستن آن است.
 6. در انتها مقداری هایلایتر به قسمت بالای گونه بزنید.
 7. رژگونه یک محصول آرایش بسیار ناپایدار است. برای بالاتر برن دوام و ماندگاری آن میتوانید از مقداری پودر فیکساتور استفاده کنید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید رژ گونه

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. رژگونه از مهمترین انواع لوازم آرایشی است که باعث بر جسته شدن گونه ها می شود.
 2. رژگونه پخته یک نوع تکنیک است، که قبل از بسته بندی به جای فرمول پودر فشرده، رژگونه مایع را روی کاشی خاک رس پخته می کنند.
 3. رژ گونه پخته خامه ای تر بوده و از ماندگاری بهتری برخوردار است.
 4. رژگونه از ترکیبات گوناگونی حاصل می شود، که دلیل آن می تواند انواع در تنوع این زیبا کننده آرایشی باشد.
 5. رژ گونه ها در سه نوع پودری، کرمی و مایع در بازار موجود می باشند.
 6. هنگام استفاده از رژ گونه به رنگ پوست و چشمانتان دقت داشته باشید.
 7. نکات مهم هنگام خرید این محصول را رعایت نمائید.
 8. نحوه صحیح زدن رژ گونه را آموزش ببینید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید رژ گونه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *