دیجی پرایم - PSI چیست؟

PSI چیست؟

PSI چیست؟

PSI مخفف (pounds per square inch) می باشد. واحد فشار بر هوا بوده که فشار حاصل از نیروی یک پوندی بر سطح یک اینچ مربعی که با نماد PSI نمایش داده می شود. هر پوند بر اینچ مربع تقریبا مساوی است با 6894/757 پاسکال که هر 14.5 پاسکال با 1 بار برابر می باشد.

نماد PSI در قسمت های متفاوتی به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال تست لوله های گاز واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی که باید لوله ها فشار 10PSI  را تحمل کنند، یا میانگین فشار خون انسان  که 2.32/1055PSI ، فشار هوا در سطح دریا، اختلاف فشار تایر خودرو، اختلاف فشار تایر دوچرخه، فشار وارد در محصولات خانگی مانند زودپز و … می باشد.

PSI به کار رفته در زودپزها میزان فشار بخار داخل محفظه را تعیین می کند. اگر فشار داخلی از آن حد تعیین شده بیشتر باشد، باعث ترکیدن زودپز می شود. با سوال کردن از فروشنده لوازم خانگی و دانستن PSI محصول خریداری شده می توانید از محصول خریداری شده بهترین استفاده را با ایمنی کامل داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله PSI لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید آرام پز و زودپز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *