دیجی پرایم - راهنمای خرید اتو پرس

راهنمای خرید اتو پرس

با اطمینان خاطر می توان گفت پیشرفت تکنولوژی آن قدر همه گیر شده که حتی ساده ترین کار های روزمره را برایمان آسان‌تر کرده است. یکی از وسایلی که دگرگونی زیادی طی سالیان دراز داشته می توان به اتو پرس اشاره کرد. هنگام خرید اتو پرس باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید اتو پرس به توضیح یکایک آنها می‌پردازد.

اکثر افرادی که به آراستگی ظاهری خود اهمیت می دهند، علاقه دارند لباس‌هایشان همیشه اتو کشیده و تمیز باشد. از آنجایی که عملاً هزینه اتوشویی برای لباس های روزمره زیاد بوده و از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد با انتخاب یک اتو پرس مناسب و کاربردی می توانید اغلب قابلیت‌های خشکشویی را در منزل برای خود فراهم کنید. استفاده از اتوپرس در منزل کارایی ساده ای داشته و نیاز به مهارت خاصی نمی باشد. این اتوها نسبت به نوع دستی بخار بیشتری تولید کرده که تقریباً هر نوع لباسی با هر ضخامتی را می توانید به راحتی اتو کنید. قبل از انتخاب نوع اتو پرس نیاز روزمره خود را شناسایی کنید که بیشتر چه لباسهایی را اتو می کنید. به عنوان مثال لباس هایی که دارای الیاف طبیعی مانند کتان و ابریشم، لباسهای با پارچه های ضخیم مانند جین رانندگی هنگام اتو کردن بخار بیشتری برای اتوکشی نیاز دارند. شما در این صورت باید مدلی که دارای اسپری بخار و یا بخار پرفشار می باشد را برگزینید.

سایز صفحه اتو پرس تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی محصول می گذارد. در حال حاضر اتو پرس‌ها با صفحاتی در سایزهای 26، 28 و 32 اینچی در بازار موجود می باشند. برای انتخاب بهترین سایز باید نیازها و تعداد افراد خانوار را ملاک قرار دهید. از طرفی دیگر میزان کنترل بخار در این محصول بسیار اهمیت دارد. در برخی از اتو پرس ها کنترل بخار به صورت دیجیتالی و در برخی دیگر به صورت پیچی تعیین شده که نمونه دیجیتالی دارای کارکرد ساده تری بوده و بسیار پرطرفدار است. میزان قدرت بخار دهی در دستگاه از موارد مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. این میزان با واحد گرم بر دقیقه اندازه‌گیری می‌شود. هر چه قدرت بخار بالاتر باشد، چین و چروک لباس ها راحت تر از بین می‌رود. البته باید به یاد داشت که امروزه اتو پرس ها دارای صفحه نمایش بوده و از این طریق میزان دما، زمان و سایر اطلاعات مورد نیاز را نمایش می دهند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید اتو پرس برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع اتو

در حال حاضر اتو ها با انواع گوناگون در بازار موجود می باشند. که در ادامه مختصر به توضیح آن ها می پردازیم.

اتوی خشک

این نمونه از اتو ها برای پارچه های غیر پشمی بسیار مناسب بوده که در طرح ها و مدل های مختلف روانه بازار می‌شوند. این محصولات دارای ساختمانی سادهT ارزان و به کارگیری راحتی دارا می باشند.

اتو بخار

در این نمونه از اتوها نیروی بخار سبکی وجود دارد، که علاوه بر جلوگیری از سوختن لباس به راحتی اتوکشی کمک شایانی می‌کند.

اتو پرس

در عین حالی که در هر خانه یک اتو بخار وجود دارد، اما با ورود یک اتوپرس می توانید یک تجربه متفاوتی را احساس کنید. به دلیل نحوه عملکرد خوب و به صرفه بودنشان استفاده از آنها به شدت رو به افزایش می باشد. این محصولات دارای ویژگی های متفاوتی هستند که کیفیت اتوکشی را به شدت بالا برده است.

اتو با مخزن مجزای بخار

اتو کشی البته با این نمونه از اتو لذت اتوکشی را چندین برابر می کند. کنار اتو در این محصول مخزنی تعبیه شده که توسط یک سیم و شلنگ به دستگاه متصل می شود. این مخزن بر روی میز اتو کشی قرار گرفته و به صورت ثابت می باشد. بخار تولید شده از طریق لوله به اتو منتقل می شود. از مزایای این دستگاه میتوان به اتو کردن لباس با حجم زیاد بخار، امکانات اتوکشی با صفحه سرد اتو فقط توسط بخار نام برد. این محصول برای اتوکشی کت و شلوار مناسب بوده و از برق افتادن پارچه جلوگیری به عمل می آورد.

بخارگر

این محصول فقط دارای بخش تامین کننده بخار می باشد. اتوکشی فقط توسط بخار انجام می‌شود. در این مدل ایمنی کامل در اتوکشی حفظ شده و مناسب لباس های گران قیمت می باشد. در این محصول هیچ صفحه داغی وجود نداشته و دسته اتو کشی از جنس پلاستیک می باشد. با ادامه مقاله راهنمای خرید اتو پرس همراهمان باشید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

راهنمای خرید اتوپرس

قطعات جانبی در اتوپرس

اتوپرس ها نسبت به برند تولیدیشان دارای قطعات جانبی مختلفی می باشند، که هنگام خرید باید با نحوه عملکرد آنها به خوبی آشنا شده و در نهایت با آگاهی کامل دستگاه مورد نظرتان را خریداری نمائید.

پایه اتو پرس: کار کردن با اتوپرس بدون پایه امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل تمامی برند های عرضه شده به بازار با پایه می باشند. برخی از این پایه ها قابلیت تنظیم دستی داشته و شما نسبت به قدتان آن را تنظیم می کنید که به نوع تلسکوپی شناخته می‌شود. برخی دیگر دارای پایه ثابت بوده که امکان تنظیم ندارند.

مخزن درجه‌دار: این مخزن عموما در تمامی اتو پرس ها وجود دارد که برای ریختن آب در آن تعبیه شده است.

بالشتک: شما به وسیله این قطعه جانبی می توانید اتوکشی راحت تری داشته باشید.

بطری: با وجود بطری بر روی محصول خریداری شده می توانید هنگام استفاده از محصول خریداری شده به راحتی بر روی لباس ها آب بپاشید و کمی آن ها را مرطوب نمائید.

دستگیره: نوع دستگاه سلیقه‌ای بوده و و خللی در عملکرد محصول ایاد نمی کند و شما مختار به انتخاب هر یک از ول ها که دوست دارید، هستید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید اتو پرس

در دیجی پرایم بخوانید:راهنمای خرید اتو پرس

ویژگی های کاربردی مهم اتوپرس

ظرفیت مخزن

تمامی اتوپرس ها دارای مخزن درجه بندی شده می باشند که اگر از آن دسته افرادی هستید که تعداد زیادی لباس را همزمان اتو می کنند، اتوبوس با ظرفیت بالا خریداری نمائید.

جنس کف اتو

ملاک قرار دادن جنس کف اتو در تمامی اتو ها مهم می باشد. زیرا اگر کف اتو نچسب باشد، در صورت چسبیدن لباس به کفی راحت تمیز می شود.

سیستم ضد رسوب

وجود این قابلیت باعث افزایش عمر دستگاه شده و از ایجاد لک به دلیل رسوب بر روی لباس ها جلوگیری می کند.

سیستم قطع خودکار

وجود این ویژگی باعث می شود اگر اتو به مدت طولانی بر روی لباس قرار بگیرد، به طور خودکار قطع کرده و مانع سوختن لباس شود.

تنظیم دما

امکان تنظیم دما در اتوپرس باعث می‌شود هنگام اتوکشی آسیبی به بافت لباس وارد نشده و دمای مخصوص برای هر لباس را به راحتی تنظیم کنید.

وزن اتو پرس

علاوه بر نحوه کارایی باید به وزن محصول هم توجه فراوان نمود تا در صورت نیاز به جابجایی این عمل به راحتی انجام شود.

قدرت بخار

هرچه میزان بخار خروجی از دستگاه بیشتر باشد، لباس ها راحت تر اتو می شوند. پس به قدرت خروجی بخار هنگام خرید دقت نمائید.

زمان تولید بخار

هر چقدر میزان زمان مورد نیاز برای تولید بخار کمتر باشد، بهتر است. علی الخصوص اگر در هر بار اتو کردن بخار زیادی استفاده می کنید، این مسئله را هنگام خرید بررسی نمائید.

سیستم ضد چکه

زمانی که دمای اتوپرس برای بخار به حد مناسب نرسیده این قابلیت به طور خودکار باعث بسته شدن محفظه بخار شده و از چکه کردن آب جلوگیری به عمل می آورد.

بخاردهی مداوم

در این ویژگی می توانید دستگاه را تنظیم نماید که به طور مداوم چه میزان بخاردهی داشته باشد.

بخاردهی دوطرفه

دستگاهی که دارای این قابلیت است می‌تواند به طور همزمان از صفحه‌ بالایی و پائینی بخاردهی کند. علاوه بر این می توان از بخار در صفحه به طور مجزا استفاده کرد.

صفحه نمایشگر

اتو پرس ها عموما در دو نوع آنالوگ و دیجیتال در بازار موجود می باشند، که نسبت به نیاز خود نوع مناسب را انتخاب نمائید.

قفل دسته

این قابلیت برای خانواده‌هایی که دارای بچه کوچک هستند، بسیار کاربردی می باشد.

سیستم هوشمند تصفیه آب

با این قابلیت دستگاه به طور هوشمند مانع خروج املاح داخل آب به وسیله فیلتر شده و از ایجاد رسوب جلوگیری میکند. با ادامه مقاله راهنمای خرید اتو پرس همراهمان باشید.

سیستم EMC

در صورت بالا بودن مواد معدنی موجود در آب و تمام شدن عمر مفید فیلتر ضد رسوب، دستگاه به طور هوشمند به کاربر اخطار می دهد.

تقویت کننده بخار یا Booster

این قابلیت برای پارچه هایی که نیاز به بخار بیشتری می باشند، بسیار مناسب بوده و به میزان حداقل ۳۰ درصد بخار خروجی را افزایش می‌دهد.

قابلیت عملکرد به صورت خشک

این ویژگی در صورتی که لباس دارای مقداری رطوبت بوده یا به دلیل جنس خاص نیاز به رطوبت ندارد، می‌توان با این قابلیت لباس را اتوکشی کرد.

برند

از بین برندهای موجود در بازار با توجه به میزان توان پرداخت بهترین گزینه با بیشترین قابلیت را برگزینید. از جمله برندهای معروف می‌توان به بایترون، ژانومه و بکو اشاره کرد.

گارانتی

با وجود اینکه ضمانت‌نامه مبلغی به قیمت کل محصول اضافه می‌کند، ولی توصیه می شود حتما دستگاه با ضمانتنامه خریداری کنید. تا در صورت خرابی احتمالی از خدمات پس از فروش محصول استفاده نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نحوه نگه داری از اتوپرس پس از خرید

  1. از وارد آمدن هرگونه ضربه به اتوپرس جلوگیری کنید.
  2. هرگز بر روی اتو آب نریزید.
  3. برای جلوگیری از رسوب از آب مقطر استفاده نمائید.
  4. مخزن دستگاه را تا حد مجاز آب کنید.
  5. کفی اتو را بر روی زیپ، دکمه و سگک نکشید.

خلاصه مقاله

  1. با استفاده از اتوپرس هر نوع لباسی با هر ضخامتی را می توانید به راحتی اتو کنید.
  2. سایز صفحه اتو پرس تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی محصول می گذارد.
  3. اتوها انواع مختلفی دارند که باید نسبت به نوع نیاز خریداری گردنند.
  4. قبل از اقدام به خرید اتو نیازهای خود را بشناسید.
  5. هنگام خرید به امکانات محصول مورد نظر توجه کافی داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اتو پرس لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید اتوپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *