دیجی پرایم - راهنمای خرید لباس بارداری

راهنمای خرید لباس بارداری

دوران بارداری یکی از زیباترین دوره های زندگی هر بانویی است. در این دوران، بدن او دست خوش تغییرات فیزیکی می شود و به لباس های نرم و راحت احتیاج دارد. از طرفی هم لباس مناسب بارداری بایستی دارای شرایط ویژه ای باشد تا راحتی مادر باردار را فراهم آورد. برای اطلاع از این ویژگی ها در ادامه مقاله راهنمای خرید لباس بارداری همراهمان باشید. 

لباس بارداری در مراحل مختلف 

لباس بارداری به مرحله بارداری بستگی دارد: در بارداری راحتی لباس مهم ترین چیز است. اما گاهی لباس هفته 9 بارداری مناسب هفته 14 بارداری نیست.

لباسی که در سه ماهه دوم بارداری مناسب شما است ممکن است در انتهای بارداری مناسب نباشد. در بارداری لباس با سایز مناسب خریداری کنید. لباس های بزرگتر نخرید، مگر اینکه دوست داشته باشید چاق تر به نظر برسید.
 لباس های مخصوص بارداری بخرید. این لباس ها راحت تر هستند و معمولا خرید لباس بارداری بهتر از خرید لباس معمولی با سایز بزرگتر است. در سه ماهه اول بارداری می توانید لباس های معمولی بپوشید.
 لباس های بسیار بزرگترتر نخرید. مشکل لباس های بزرگتر این است که شما را خیلی بزرگتر نشان میدهد. لباس های بارداری معمولا برای بارداری طراحی شده است و فضای مناسب در اختیار شما قرار می دهند. 

نوع بدن و فرم آن را بشناسید: افراد مختلف جنین را به شکل های مختلف حمل می کنند. در بعضی افراد شکم بالا می آید و در بعضی افراد جنین پایین قرار می گیرد.

برای کسانی که جنین پایین شکم قرار دارد، لباس ها کمردار مناسب است (اندازه شکم در ماههای مختلف بارداری). پیراهن زیر شکم نیز می تواند جذاب باشد.
 اگر جنین بالا قرار گرفته، می توانید کمربندی بین سینه ها و شکم قرار دهید.
 ناراحت نباشید. بارداری به این معنی نیست که نمیتوانید معمولی لباس بپوشید. 
دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید لباس بارداری برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه و وسایل مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

لباس های سه ماهه اول بارداری

در سه ماهه اول، بسیاری از مادرها می خواهند بارداری را پوشیده نگه دارند و نمیخواهند کسی از راز آن ها خبردار شود. بنابراین، می توانید از لباس های غیر بارداری برای سه ماه اول استفاده کنید.
 چه کاری باید انجام دهید: لباس هایتان را بررسی کنید و آن هایی که بیش از حد تنگ و یا چسب هستند را کنار بگذارید. لباس هایی که در قسمت شکم، باسن و ران ها گشاد هستند را انتخاب کنید.
 جوراب های نرم، دامن، دمپایی و پیراهن های گرهی استفاده کنید. بلوز هم در سه ماهه اول بارداری خوب است: می توانید بلوزهایی بپوشید که در قسمت پایین کمربند دارند ولی فضای کافی برای شکم دارند. در این لباس ها پارچه راحت بر روی شکم می افتد و کمربند ظاهر مناسبی به لباس می دهد.
 شلوار جین بارداری نیز برای این زمان مناسب است. اکثر لباس های بارداری فضای کافی برای شکم دارند اما از آن جایی که قسمت های دیگر بدن نیز بزرگ شده است لباس های قبل از بارداری مناسب شما نیست. 

لباس های سه ماهه دوم بارداری

مشکل این دوره این است که در هر هفته سایز شما تغییر می کند و نمی توانید هر روز لباس جدید بخرید.
 چه کاری باید انجام دهید: لباس هایی بخرید که با چاق شدن شما مناسب باشند. به دنبال لباس هایی باشید که دارای کراوات، دکمه یا کمربند هستند و می توانید آن ها سفت یا شل کنید.

لباس های سه ماهه آخر

لباس هایی بخرید که دوبرابر سایز شما هستند.

شلوار بارداری بسیار راحت است و در دوران بارداری شیک است. کفش پاشنه بلند نپوشید، زیرا ممکن است باعث کمر درد شود. به جای آن کفش های راحتی بپوشید.

 اگر فکر می کنید لباستان زشت است با اضافه کردن روسری یا کت، کمربند، گردنبند و غیره آن را قشنگ کنید.
 شلوار خیلی مهم است. شلوار راحت بخرید. پیراهن را در بیشتر زمان ها استفاده می کنید و بعدها دیگر این پیراهن ها به درد شما نمی خورند. اگر پیراهن بارداری می خرید، مطمئن شوید برای زمان شیردهی نیز مناسب هستد. 
در ادامه بخوانید: راهنمای خرید لباس بارداری
دیجی پرایم - راهنمای خرید لباس بارداری

رنگ مناسب برای لباس بارداری 

خیلی ها اعتقاد دارند، برای مخفی کردن چاقی و تغییر شکل بدن هنگام بارداری، باید از رنگ های تیره ای مثل مشکی، قهوه ای و خاکی استفاده کنید تا کمتر غصه چاق شدن تان را بخورید، اما عمل کردن به نظر این عده در ایامی که روحیه شما به خاطر تغییرات هورمونی و شکل بدن تان کمی متفاوت با ایام دیگر است کار مناسبی به نظر نمی رسد. شما به رنگ های شادتری نیاز دارید تا روزهای بارداری تان را زیباتر بکنند! بنابراین استفاده از رنگ های شاد را فراموش نکنید. اگر خیلی روی تغییر شکل بدن تان حساس هستید می توانید از رنگ های تیره ذکر شده در بالا برای شلوار یا دامن تان استفاده کنید ولی برای بالاپوش تان سراغ سایر رنگ ها بروید.

لباس زیر  مناسب بارداری

از آغاز بارداری تا پایان این دوران حجم و سایز سینه و باسن زنان شروع به اضافه شدن می کند و لباس های زیر قبلی، دیگر برای این دوران مناسب نیست. انتخاب لباس زیر مناسب در دوران بارداری می تواند سیر رشد سینه ها را کنترل کند. بهتر است در این دوران لباس های زیر نخی انتخاب کنید و از پوشیدن سوتین های فانتزی اجتناب کنید زیرا این لباس های زیر تمام سینه را نمی پوشانند .

همچنین در این دوران سوتین فنردار نپوشید ، این سوتین ها اغلب باعث ناراحتی مادر می شود و همچنین ممکن است فنر آنها خارج شود و سینه را زخم کند. در ماه های آخر بارداری برای خرید سوتین اقدام می کنید، می توانید سوتین هایی را انتخاب کنید که برای دوران شیردهی نیز مناسب است.

پیراهن و تاپ مناسب بارداری

پیراهن و تاپ یکی از انواع لباس هایی هستند که برای دوران بارداری بسیار مناسب اند برای این که یک پیراهن مناسب برای این دوران بخرید سعی کنید پیراهن‌های گشاد و تا روی زانو بخرید زیرا با گذشت زمان و بزرگ تر شدن شکم در طول این چند ماه شکم بزرگ شده و باعث بالا آمدن پیراهن میشود و پیراهن کم کم بالاتر خواهد آمدهمچنین این پیراهن ها بسیار راحت بوده و شما احساس راحتی خواهید کرد در مورد تاپ ها آن ها نیز مدل های مختلفی از آنها مناسب بارداری تولید شده اند که می توانید از آنها استفاده کنید این لباس ها بسیار راحت هستند و حتی شما می توانید از این لباس ها بعد از این دوران نیز استفاده کنید رنگ بندی های مختلفی در این لباس ها وجود دارد. 

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید لباس بارداری

شلوار مناسب برای دوران بارداری

شاید بتوانید از خرید اغلب لباس های مخصوص دوران بارداری خودداری کنید اما خرید شلوارهای بارداری بسیار ضروری است زیرا شما مجبورید در طول روز به مکان‌های مختلفی بروید برای همین امر نیاز دارید شلواری داشته باشید تا شما در آن راحت باشید

شلوارهای جین مخصوص بارداری همانطور که در بالا نیز به آنها اشاره کردیم می‌تواند مناسب باشد اگر دوست داشتید شلوار جین معمولی را نیز میتوانید به پا کنید اما باید از کش های نگهدارنده شلوار مخصوص دوران بارداری استفاده کنید این کش ها می‌تواند جلوی افتادن شلوار را بگیرد

همچنین اگر شلوار مخصوص بارداری می خرید جنس پارچه ای که برای شلوار های بارداری در نظر گرفته می‌شود علاوه بر راحتی مادر بر سلامت و بهداشت او نیز تاثیرگذار است شلوار های پارچه ای در دوران بارداری بسیار مناسب هستند زیرا مانع تنفس پوست نمی شوند.

کفش مناسب بارداری

با توجه به موارد ذکر شده در بالا باید بگوییم که پوشیدن کفش‌های بدون پاشنه و هم پاشنه بلند، در دوران بارداری ممنوع است. بهترین کفش برای این دوران، کفش لژدار سه سانتی است. فراموش نکنید در دوران بارداری، پاها و کمر حساس‌تر از قبل و قوزک پا ضعیف‌تر است و وزن جنین می‌تواند به راحتی تعادل خانم باردار را به هم بزند.

انتخاب کفش‌های بدون پاشنه و تخت یا کفش‌های با پاشنه بیش از چهار سانت، می‌تواند باعث درد کمر، انقباض عضلات پا و درد زانو شود.

کفشی که انتخاب می‌کنید، اگر پاشنه‌دار است، باید سه سانتی و پاشنه آن پهن باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید لباس بارداری

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید لباس بارداری

نکات مهم هنگام خرید لباس بارداری

  • لباس هایی بخرید که اطراف شکم انعطاف پذیر باشد.
جنین در شکم حرکت و رشد می کند بنابراین در شکم فعالیت های زیادی انجام می شود. 
شلوار استرچ می تواند بهترین دوست شما باشد. شلوار استرچ دو سایز بزرگتر از اندازه طبیعی و یا یک جفت ساق زایمان خریداری کنید. این شلوارها با ژاکت های بلند و پیراهن بسیار زیبا هستند.
 از خرید پارچه های سفت اجتناب کنید. در عوض پارچه های کشی را انتخاب کنید. شلوار یوگا نیز انتخاب خوبی خواهد بود زیرا شلوارهای شل و راحتی هستند. از زیپ و دکمه بپرهیزید. شلوار یا دامن کشی بپوشید که نیازی به زیپ یا دکمه ندارد.
  • از لباس های بیش از حد تنگ استفاده نکنید.
 در عین حال، خرید لباس مناسب برای بارداری باعث می شود باریک تر به نظر برسید. ساتن پارچه حاملگی مناسب نیست و رنگ های روشن نیز مناسب بارداری نیستند.
 از تاپ هایی که موج دار هستند اجتناب کنید. لباس هایی بخرید که وزن اضافی شما را می پوشانند و در عین حال کمی نیز ظاهر شما را زیباتر می کنند. تونیک ها انتخاب عالی هستند. در حالی که تونیک در سرشانه ها و بازوها مناسب، میانه بدن را می پوشاند و وزن اضافی را نشان نمی دهد. پیراهن های یقه هفت ، انتخاب خوبی هستند زیرا آنها خط گردن را به سمت بالا می کشند (در دوران بارداری زیباتر شوید).
  • تاپ های لایه ای خریداری کنید.
 این تاپ می تواند سینه های در حال رشد شما را پوشش دهد (بزرگ و حساس شدن سینه زنان در دوران بارداری از همان ماه اول). 
  • دامن و لباس مناسب انتخاب کنید.
پوشیدن دامن و لباس می تواند در بارداری پیچیده باشد. به ویژه که می خواهید از دامن های بیش از حد کوتاه بپرهیزید.
 لباس ها و دامن هایی که پشت طولانی تری دارند اغلب برای بارداری مناسب هستند. یک لباس شیک یا ماکسی انتخاب خوبی است. 
 اگر می خواهید دامن بپوشید مطمئن شوید دارای حجم کم و فیت بدن است.
 دامن با پارچه راحت انتخاب خوبی است زیرا بر روی زانوها می افتد. لباس مناسب بارداری بپوشید. این لباس ها راحت هستندو شکم را اذیت نمی کنند.
  • شلوار مخصوص بارداری بخرید.
شلوار بارداری اساسا کشی است ، بنابراین باعث نگرانی نمی شوند.
 شلوار بارداری به شکل شلوار لی نیز می باشد اما کمربند کشی دارد
 بهتر است از شلوارهای زیپ دار یا دکمه دار اجتناب کنید.
قسمت سوم: انتخاب رنگ های مناسب و زیورآلات در بارداری
  •  رنگهای لطیف استفاده کنید.
سیاه باعث می شود لاغرتر به نظر برسید. همچنین لباس های با خط های عمودی استفاده کنید.
 سفید شکم شما را واضح تر نشان میدهد. برخی از رنگ های انتزاعی مثل تاپ نئون با شلوارهای تیره باعث جلب توجه به سمت شکم می شود. اگر سیاه خیلی خسته کننده شد، می توانید از رنگ های دیگر مانند خاکستری استفاده کنید. سعی کنید یک رنگ ثابت از بالا تا پایین  بپوشید. 
 نوارهای عمودی بسیار بهتر از افقی هستند. بهتر است رنگ های تیره تر عمودی در طرفین و راه راه های روشن تر در مرکز بپوشید.
 از لباس های با تصاویر بزرگ استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید رنگ تیره تر در قسمت پایین و روشن تر در قسمت بالا چشم بیننده را به طرف چهره شما برمی گرداند.
  • کفش راحت بپوشید.
کفش ها بسیار مهم هستند زیرا با رشد فرزندتان، خون و سایر مایعات شما افزایش می یابد و اغلب موجب تورم در مچ پا و پاها می شود (این مسئله می تواند به طور دائمی اندازه کفش شما را تغییر دهد).  کفش های راحت صاف بپوشید. کفش پاشنه بلند در دوران بارداری ایده بدی است به خصوص اگر بیفتید بسیار خطرناک است. همچنین باید کفشی بخرید که فضای کافی داشته باشد.
  • زیورآلات مناسب استفاده کنید.
گردنبندهای لایه ای که کوتاه تر از شکم هستند، استفاده کنید تا توجه را به سمت خود جلب کنند.
سعی کنید سرویس خوبی بپوشید. این کار باعث می شود توجه مردم از شکم شما به سمت سرویس جلب شود (برای شیک پوش بودن در بارداری چه کنم؟).
از عینک آفتابی های بزرگ و شیک استفاده کنید.
در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید لباس بارداری

نکات تکمیلی بعد از بارداری

بعد از به دنیا آمدن فرزندتان منتظر نباشید که خیلی زود بدن تان به حالت اولیه برگردد. یادتان باشد، بدنی که طی 9 ماه از شکل همیشگی اش خارج شده حداقل 9 ماه زمان می برد تا به حالت اولیه اش برگردد! خانم ها معمولا بعد از زایمان گلایه می کنند که لباس های قبل از بارداری شان نه تنها دیگر اندازه شان نیستند بلکه قدیمی هم به نظر می رسند. از آن جایی که باز هم بدن تان در حال تغییر است، دست به خرید لباس های متعدد نزنید. برای به روز کردن ظاهرتان چند اقدام ساده انجام بدهید:
یک شلوار جین ساده و راحت بخرید. جین ها معمولا قیمت زیادی ندارند و با همه چیز هماهنگ می شوند. خیلی هم ظاهر را امروزی می کنند.
در مرحله بعدی سراغ بلوزها و پیراهن هایی بروید که آزاد هستند. بلوزهایی که راه راه عمودی دارند شما را لاغرتر نشان می دهند.
از آن زمانی که به اصطلاح شکم دارید، می توانید سراغ شلوارهایی با فاق های خیلی بلند بروید، شلوارهایی که می توانند شکم شما را جمع تر نشان بدهند انتخاب های خوبی هستند.
ممکن است کمی ریزش مو پیدا کرده باشید. علاوه بر این، باید در دوره بارداری و بعد از زایمان تغذیه خیلی خوب و درستی داشته باشید. برای پنهان کردن ریزش موهای تان هیچ ایرادی ندارد اگر یک مدل جدید و لایه لایه را برای کوتاه کردن موهای تان انتخاب کنید. مدل های لایه لایه یا خرد، موهای شما را پر پشت تر نشان می دهند. یک ظاهر جدید تاثیر خوبی هم در روحیه تان خواهد گذاشت.
دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید لباس بارداری لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *