ام کیو ال یار | mqlyar

ODS چیست؟

مرگ و میرهای که به علت احتراق ناقص و نشت گاز منوکسیدکربن در فضاهای بسته علی الخصوص منازل به وجود آمده، آمار وحشتناکی می باشد. سنسور یا پیلوت ODS وسیله‌ای است که در صورت عملکرد صحیح می‌تواند به خوبی از این خطرات و حوادث جلوگیری کند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله در مورد پیلوت یا همان ODS برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

ODS چیست؟

سنسور ODS مطمئن ترین و امن ترین قطعه در بخاری های دودکش دار و بدون دودکش است. سنسور ODS یک پیلوت هوشمند می باشد که با وجود کم شدن اکسیژن در محیط برای احتراق که باعث بد سوزی و تولید گازهای سمی منواکسیدکربن می‌شود، سریعاً عکس العمل نشان داده و با قطع شعله از خطرات جدی پیشگیری به عمل می آورد. سنسور ODS قابلیت کنترل و تنظیم بسیار دقیق در مخلوط کردن گازها، هوا و سرعت احتراق در بخاری های گازی می باشد.

ODS مخفف کلمه Oxygen Depletion Sensor است که یک سیستم ایمنی و منحصر به فرد می باشد. این پیلوت در کنار قطعاتی مانند مگنت و ترموکوپل ایمنی بخاری را به بالاترین حد ممکن می رساند. این سنسور از قسمت های مختلفی تشکیل شده که آنالیزور یا حسگر اکسیژن موثرترین قطعه با حساسیت بسیار دقیق برای سنجش درصد اکسیژن در محیط می باشد. در نسل جدید این قطعه بسیار حساس شده که با کوچک ترین کم شدن اکسیژن شعله خاموش شده و در نتیجه شعله به سر ترموکوپل نخورده و مسیر اصلی گاز بسته می شود.

باید مد نظر داشت که خرابی این سنسور می تواند سلامتی تمام افرادی که در آن محیط هستند، به خطر بیاندازد. به همین دلیل حتماً هر سال قبل از شروع فصل سرما و جای گذاری بخاری نسبت به تست این پیلوت و سلامت بخاری خانگی اقدام کنید. برخی از افراد به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها در صورت خرابی سنسور ODS اقدام به تعمیر به‌جای تعویض می‌کنند، که به دلیل پرخطر بودن این عمل به هیچ وجه توصیه نمی شود.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله ODS لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo