ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره )

استفاده از ماوس هنگام کار کردن با کامپیوتر یا لپ تاپ می‌تواند منجر به افزایش سرعت و کیفیت کار شما شود. پرکاربرد بودن موس دلیل محکمی برای این است که پیش از خرید آن وقت کافی برای تحقیق صرف کنید. برای افزایش سرعت تحقیقات شما، در این قسمت راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره ) ارائه شده است که می توانید با مطالعه آن موس مورد نیازتان را مشخص کنید.

موس (Mouse) چیست؟

موشواره، موشی یا ماوس (Mouse) که امروزه به عنوان کاربردی ترین ابزار ورودی رایانه مورد استفاده قرار می گیرد، برای ورود اطلاعات در سیستم عامل های مبتنی بر نمایش گرافیکی نظیر سیستم عامل ویندوز طراحی شده و به کمک آن کاربر می تواند دستورات لازم را به واحد کنترل ارسال کند. موشواره، همانند صفحه‌کلید، یک واسط کاربر سخت‌افزاری محسوب می‌شود که معمولاً دو دکمه دارد و با کابل به رایانه وصل می‌شود. در نرم‌افزارهای کنونی موشواره قابلیت بخش عمده‌ای از وظایف صفحه‌کلید را عهده‌دار است. ماوس اصلی‌ترین وسیله برای کنترل کامپیوتر می باشد. 

طرز کار موس کامپیوتر

شاید بپرسید موس چطور جهت و سرعت حرکت را تشخیص می دهد و به کامپیوتر ارسال میکند؟ در ماوس دوربین های بسیار کوچکی کار گذاشته شده است که در هر ثانیه در حدود ۱۵۰۰ عکس می گیرند. به این ترتیب موقعیت لحظه ای و صدم ثانیه به صدم ثانیه ای از ماوس را ثبت کرده و میتواند سرعت و جهت جابجایی را در هر صدم ثانیه تشخیص دهد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره ) برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کالای دیجیتال، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کالای دیجیتال ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع ماوس کامپیوتر

ماوس‌های کامپیوتر بسته به استفاده‌ای که برای آن طراحی شده‌اند یا ویژگی اصلی‌ که ارائه می‌دهند به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند :

 • ماوس بی‌سیم
 • ماوس سیم‌دار
 • ماوس اپتیکال
 • ماوس لیزری
 • ماوس گیمینگ
 • ماوس توپی
 • ماوس ارگونومیک

در ادامه به توضیح هرکدام از انواع موس خواهیم پرداخت.

ماوس بی سیم 

یکی از انواع موس کامپیوتر موس بی سیم یا بلوتوث است که با عنوان ماوس وایرلس نیز شناخته می‌شود با توجه به اسم آن ماوسی است که سیمی به آن متصل نیست و به جای آن گیرنده‌ای را به همراه آن دریافت می‌کنید که با امواج رادیویی (RF) اطلاعات را به کامپیوتر ارسال می‌کند. کارکرد این دسته از ماوس‌ها دارای دو مرحله است :

 • فرستنده‌ای که در ماوس تعبیه شده اطلاعات دکمه‌های کلیک شده را برای گیرنده می‌فرستد.
 • گیرنده ماوس این اطلاعات را دریافت و به کامپیوتر منتقل می‌کند تا دستورات انجام شوند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره )

ماوس سیم دار

همانطور که مشخص است ماوس سیم‌دار به کمک سیم به کامپیوتر شما متصل می‌شود. افرادی که فکر می‌کنند ماوسه‌ای بی‌سیم کاملاً نسبت به ماوس‌های سیمدار برتری ‌دارند باید عرض کنیم ماوس‌های سیم‌دار ارتباط قوی‌تر و سریع‌تری نسبت به متوس‌های بی‌سیم دارند و به دلیل عدم وجود برد‌های مربوط به فرستنده امواج و باتری وزن کمتری دارند و نیازی نیست تا نگران میزان شارژ آن‌ها باشید.

ماوس اپیتکال

یکی دیگر از انواع ماوس کامپیوتر، موس اپتیکل است. اکثر ماوس‌هایی که در همه‌جا آن‌ها را مشاهده می‌کنید از انواع ماوس اپتیکال است. ماوس‌های اپتیکال از یک لامپ LED و سنسوری برای تصویربرداری بازتاب این لامپ بر روی ماوس‌پد استفاده می‌کند و با تغییرات در تصاویر گرفته شده توسط سنسور جهت و سرعت حرکت ماوس را تشحیص می‌دهد.

ماوس لیزری

اگر شما هم با این نوع ماوس کار می‌کنید احتمالا نور یا لیزر منعکس شده از ماوس را مشاهده کرده اید. ماوس با استفاده از نور یا لیزر منعکس شده توسط دیود های تابش نور حرکات کاربر را تشخیص داده و آنها را به سیستم ارسال می‌کند.

با توجه به نوع مکانیزم طراحی ماوس‌ لیزری قابلیت اطمینان این نوع ماوس در برابر شکستگی و ضربه پذیری نسبتا بالاست، علاوه بر این ماوس‌های نوری و لیزری از دقت و حساسیت بسیار بیشتری نسبت به ماوس‌های مکانیکی برخوردار هستند. تنها نکته ای که باید در هنگام خرید ماوس نوری توجه داشت این است که این نوع ماوس بر روی سطوح شیشه ای و براق به دلیل بازتاب نور کارکرد مناسبی نخواهد داشت. البته این محدودیت در ماوس‌های لیزری وجود ندارد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره )

ماوس گیمینگ

ماوس‌های عادی معمولاً دارای ۳ دکمه هستند، در حالی که ماوس‌های گیمینگ اکثراً دارای تعداد بیشتری دکمه هستند تا برای انجام کارهایی با سرعت بالاتر در بازی تنظیم شوند تا به فردی که بازی می‌کند سرعت واکنش‌پذیری بالاتری بدهد. همچنین این نوع ماوس قابلیت تنظیم DPI را نیز دارند که در مطلب DPI چیست به صورت کامل به توضیح این موضوع پرداخته‌ایم.

البته این دکمه‌ها را می‌توانید برای کارهای دیگری نیز تنظیم کنید و امکانات این دسته از ماوس‌ها تنها در بازی استفاده نمی‌شود.

ماوس توپی

ماوس های مکانیکی با نام موس توپی نیز معروف شده اند. در موس های مکانیکی دو غلطک وجود دارد که شما میتوانید از این غلتک ها برای پیمایش صفحه و چرخش در جهت های مختلف استفاده کنید.

این موس ها چندان پیشرفته نیشتند و به همین دلیل قیمت پایین تری نسبت به موس ها لیزری و نوری دارند. توپ کار گذاشته شده در ماوس های توپی با دست قابل کنترل می باشند.

نوع دیگری از موس های توپی وجود دارند که درجای ثابت قرار می گیرند و قابل جابجایی نیستند. شما تنها از طریق توپ های این موس میتوانید عوامل موجود در صفحه نمایش را کنترل کنید. غلطک هایی که دراین موس استفاده شده است از جنس پلاستیک های فشرده و یا شیشه می باشند. دلیل استفاده از شیشه و پلاستیک برای آنها است که با گذشت زمان خراب و فرسوده نشوند و طول عمر بیشتری داشته باشند.

ماوس ارگونومیک

اگر با ماوس زیاد کار میکنید پیشنهاد میکنیم ماوس ارگونومیک را برای کارهای خود انتخاب کنید. برای طراحی موس های ارگونومیک از طراحی های خاصی استفاده شده است تا دست کاربر در جهت و حالتی قرار گیرد که کمترین فشار بر روی دست حس شود. طی سال ها تحقیق محققان توانستند موسی را طراحی کنند که کمرین آسیب رابرای طراحان گرافیک و مهندسان کامپیوتر داشته باشد و موجب خستگی آنها نشود.

این موس برای گرافیست ها که با موس بسیار کار میکنند گزینه مناسبی است. زیرا به طرز عجیبی از خستگی شما کم میکند و شما میتوانید برای ساعات طولانی بدون خستگی کار خود را انجام دهید.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره )

ماوس سایلنت

همان طور که میدانید سایلنت یعنی بیصدا و موس های سایلنت در حین کار کردن کمترین صدا را تولید می کنند. در طراحی این موس الگوریتمی رعایت شده است و از موادی استفاده شده که باعث شده چند پله بالاتر از سایر ماوس ها قرار بگیرد. کلیک هایی که روی این موس می شود نرم تر بوده و دست شما کمتر خسته می شود.

اگر به دنبال یک موس مناسب برای گیمینگ هستید، موس سایلنت چندان برای کاربردی نخواهد بود. زیرا جابجایی دکمه های این موس کم است. این موس برای محیط هایی که سکوت مهم است مانند شرکت هایی با کارمندان زیاد بسیار مناسب است.

استفاده از ماوس سایلنت باعث میشود کارمندان تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشند و صدای ماوس تمرکز آن ها به هم نمیزند.

نوع اتصال ماوس

ماوس ها از نظر اتصال، به دو دسته بی سیم و با سیم تقسیم می شوند.

ماوس های با سیم از قیمت کمتری نسبت به ماوس های بی سیم برخوردار هستند. همچنین ماوس های با سیم دارای دقت بیشتری نسبت به ماوس های بی سیم هستند. در مقابل ماوس بی سیم از طریق دانگل وایرلس و یا بلوتوث به دستگاه متصل می شود. برد این ماوس ها از 10 تا 15 متر می باشد که براحتی می توانید از این ماوس در فواصل مختلف استفاده کنید. همچنین این ماوس ها را براحتی می توان جابجا کرد و می توان آن ها را بهترین گزینه ماوس مناسب لپ تاپ نامید.

ماوس های بی سیم بدلیل نداشتن سیم، دارای طول عمر بیشتری هستند و مشکل قطعی سیم را ندارند. اما این ماوس ها دائما نیاز به یک منبع انرژی دارند که آن را از باتری بدست می آورند. در نتیجه بعد از مدتی کار کردن نیاز به باتری های جدید برای آن ها می باشد. به دلیل اینکه این ماوس دارای ارتباط بی سیم هستند ، ممکن است که زمانی که سیگنال هایی نظیر موبایل در کنار آن قرار بگیرد دچار اختلال شوند و عملکرد ماوس را تحت تاثیر قرار دهند.

در مجموع ماوس های باسیم برای استفاده های گیمینگ و طراحی و کارهای حساس و ماوس های بی سیم برای استفاده در لپ تاپ و سیستم های اداری و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم هنگام خرید ماوس 

همانطور که در بالا ذکر شد موس یکی از پراستفاده‌ترین اجزای کامپیوتر شماست، بنابراین خیلی عاقلانه نیست که سال‌ها به همان موس ارزان قیمت و قدیمی‌مان بچسبیم و ولش نکنیم. عوض کردن موس علاوه‌بر‌اینکه به شما کمک می‌کند تا کار‌های خود با کامپیوتر را بهتر انجام دهید، می‌تواند باعث جلوگیری از درد‌های ناشی از کار‌کردن با موس‌های غیر ارگونومیک شود.

در ادامه با نکات مهم هنگام خرید ماوس آشنا خواهید شد. 

 • موسِ متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید.
 • DPI بالا لزوماً به‌معنی بهتر‌بودن نیست. 

DPI یکی از مواردی است که شرکت‌های تولیدکننده موس، مانور تبلیغاتی زیادی را روی آن انجام می‌دهند. DPI که خلاصه‌شده عبارت نقطه بر اینچ (Dot Per Inch) است، نشان می‌دهد هر بار که خود موس را به اندازه یک اینچ حرکت می‌دهیم، در واقع نشانگر موس در کامپیوتر چقدر حرکت می‌کند.

به‌عنوان نمونه، یک نمایشگر با کیفیت 4K را در نظر بگیرید که ۳۸۷۰ پیکسل عرضی دارد. برای حرکت از گوشه چپ نمایشگر به گوشه راست با یک موس 400DPI، شما باید موس را در محیطی نزدیک به ۱۰ اینچ حرکت دهید؛ اما این مقدار برای موس 3000DPI چقدر خواهد بود؟ چیزی حدود یک اینچ و نیم!

با‌این‌حال، در‌حالی‌که در دنیای فناوری همواره ارقام بالاتر به‌معنای بهتر‌بودن است؛ ولی در این مسئله استثنائاً چنین موضوعی صدق نمی‌کند. DPI نشان می‌دهد که نشانگر موس چقدر سریع می‌تواند حرکت کند، و سریع بودن همیشه بهتر نیست.

این‌ موارد را مدنظر داشته باشید که:

 1. اغلب کاربران عادی نباید درباره میزان DPI نگرانی داشته باشند.
 2. میزان DPI بالا برای نمایشگرهایی با وضوح بالا یا دستگاه‌هایی که از چندین نمایشگر استفاده می‌کنند عالیست؛ زیرا باعث می‌شود تا برای پیمایش در صفحه، موس را در مسافت کمتری حرکت دهید.
 3. برای مصارف مرتبط با بازی، DPI بالا سرعت واکنش شما را افزایش می‌دهد؛ درحالی‌که که DPI پایین‌ دقت‌تان در نشانه‌گیری را افزایش می‌دهد. گیمرها باید به‌دنبال موس‌هایی باشند که قابلیت تنظیم DPI‌ داشته باشند.
 4. برای فتوشاپ یا دیگر برنامه‌هایی که نیاز به دقت زیادی دارند، موسی با DPI کم‌تر می‌تواند بهتر باشد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره )

 • نرخ کشش نیز تاحدی مهم است.

 نرخ کشش که با هرتز (Hz) نشان داده می‌شود، تعداد دفعات ارسال موقعیت موس به کامپیوتر در هر ثانیه است. در این قسمت نیز، ارقام بالاتر به‌معنی دقت و روان بودن بیشتر است؛ حداقل در تئوری!

فاصله بین ۵۰۰ هرتز تا ۱۰۰۰ هرتز شاید زیاد به‌نظر برسد؛ اما در واقعیت، تفاوت بین ۲ میلی‌ثانیه و ۱ میلی‌ثانیه است که چشم به‌هیچ‌عنوان قادر به تشخیص آن نخواهد بود. معمولاً گیمرها باید به موس‌هایی با نرخ کشش بالاتر از ۵۰۰ هرتز فکر کنند؛ اما کاربران عادی نباید زیاد خود را درگیر این مسئله کنند.

 • ماوس را در دست گرفته و اندازه آن را مورد بررسی قرار دهید. 

ماوس ها دارای اندازه و حجم های مختلفی هستند. استفاده از یک ماوس با اندازه کوچک و یا بزرگ تنها بسته به سلیقه شما دارد. معمولا از ماوس های کوچک به جهت کاهش قابلیت کنترل آنان برای کارهای حرفه ای استفاده نمی شود.

 • وزن موس یکی دیگر از نکات مهم می باشد.

وزن یک ماوس بی سیم با توجه به ساختار آن در مقایسه با وزن یک ماوس سیمی بیشتر است.

سبکی و چابکی در استفاده از یک ماوس خصوصاً برای کسانی که ساعات زیادی را با سیستم های رایانه ای سروکار دارند، بسیار مهم است.

 • حسگری متناسب با نیاز خود انتخاب نمائید.

ماوس ها با حسگرهای مختلف لیزری و یا اپتیکالی در بازار موجود می باشند. ماوس های اپتیکالی از حساسیت کمتری نسبت به گرد و خاک و همچنین سطح پد ماوس شما برخوردار هستند. اما ماوس های لیزری اصولا از دقت عملیاتی بالاتری به نسبت مدل های اپتیکالی بهره مند می باشند.

هر یک از این دو حسگر دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید نظر نهایی را در خصوص خرید آنها بدهید.

 • طراحی ظاهری ماوس را مدنظر داشته باشید. 

زیبایی یک ماوس برای آن دسته از کاربرانی که به ظاهر میز کامپیوتر خود اهمیت می دهند، بسیار مهم است. از این رو ماوس های موجود در بازار امروز در رنگ ها و طراحی های مختلفی از ساده گرفته تا شکل های فضایی ساخته و تولید شده اند. مدل های ارگونومیکی از جمله سبک های تازه راه یافته به بازار مصرفی این مدل از محصولات دیجیتالی می باشد که از شکل بخصوصی برخوردار نیستند و به نوعی از سبک های فانتری تبعیت می کنند.

 • نحوه اتصال ماوس از نکات مهم می باشد.

توجه به نحوه اتصال محصول در هنگام انتخاب و خرید ماوس بسیار مهم است. بنابراین با توجه به نوع نیاز شخصی خود سعی در انتخاب بهترین نمونه داشته باشید. 

 • استفاده ماوس با هر دو دست را مورد ارزیابی قرار دهید.

برخی از ماوس ها تنها قابل استفاده برای راست دست ها و برخی دیگر تنها مناسب استفاده چپ دست ها با توجه به طراحی خود هستند.

می توان در بازار با مدل هایی مواجه شد که قابل استفاده با هر دو دست شما نیز باشند.

نحوه گرفتن ماوس در دست و راحتی در جا به جایی آن از دیگر موارد مهمی است که حتما باید در خرید ماوس خود به آن توجه داشته باشید.

 • برند و قیمت یکی از مهم ترین ملاک های خرید ماوس است.

از برندهای به نام و شناخته شده در زمینه تولید ماوس می توان به تسکو، فور تک، لاجیتک، جنیوس، فراسو و … اشاره کرد. این برندها در کنار کیفیت مطلوب دارای قیمت مناسبی نیز می باشند.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ماوس کامپیوتر ( موشواره ) لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی استیل سریز مدل Aerox 3 RGB Snow خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس گیمینگ استیل سریز مدل Aerox 3 RGB Onyx بی سیم یکی از بی نظیرترین ماوس های بی سیم این شرکته که با قابلیت های زیادش کلی حرف برای گفتن داره. از ویژگی های بی نظیر این ماوس میشه به این گزینه ها اشاره کرد: دارای 6 دکمه، نوع حسگر: اپتیکال، محدوده دقت: 100 - 18,000، نورپردازی: 3 منطقه RGB، نوع سنسور: سنسور بازی SteelSeries TrueMove Air که یک سنسور ردیابی واقعی 1 به 1 سفارشی که با PixArt مخصوصاً برای عملکرد بی سیم ساخته شده است، قابلیت اتصال USB Type-C، اسکیت های PTFE 100% Virgin Grade، طراحی ارگونومیک، مخصوص راست دست‌ها، مجهز به فناوری کاملا جدید Quantum 2.0 Wireless، مجهز به قابلیت AquaBarrier™ Protection IP54: مقاومت در برابر آب، محافظت در برابر گرد و غبار، خاک، روغن، خز، دارای سوئیچ های مکانیکی SteelSeries با عمر 80 میلیون کلیک و 3 برابر ماندگاری بیشتر: سوئیچ های نسل جدید Golden Micro IP54، دارای پوسته هولی بدنه سوراخ دار 18 گرمی و در عین حال مستحکم و با‌دوام برای شدیدترین جلسات بازی، PCB بسیار نازک، لوازم الکترونیکی مهندسی مجدد که دارای برد مدار 50 درصد باریک‌تر و در عین حال بادوام تر، عمر باتری: حالت وایرلس: تا 80 ساعت، حالت بلوتوث: تا 200 ساعت، نوع رابط: Bluetooth - دانگل USB اگر به دنبال یک ماوس گیمینگ بی سیم میگردید، شک نکنید که این ماوس میتواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی لاجیتک مدل G Pro X Superlight خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اوس بی سیم Logitech G PRO X سفید به عنوان سبک ترین و سریع ترین ماوس حرفه ای تولید شده توسط لاجیتک شناخته می‌شود و می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تجربه کاربری را از یک موس حرفه ای داشته باشید. این محصول برای کسانی که می‌خواهند یک ماوس واقعا سبک وزن را تجربه کنند با وزن 63 گرم می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد و بدون ایجاد سر و صدا می‌تواند عملکرد واقعا خوبی را از خود نشان دهد. باید در نظر داشته باشید که فلسفه طراحی که برای ماوس لاجیتک G PRO X سفید به این صورت بوده است که تمامی موارد اضافه از یک موس حذف شده و این محصول بتواند عملکرد واقعا خوبی را از خود به جای بگذارد. با ما در ادامه همراه باشید تا در خصوص ویژگی‌های این محصول اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم و همچنین در خصوص ویژگی‌های آن با شما صحبت داشته باشیم. ماوس Logitech G PRO X سفید این محصول در نتیجه همکاری مهندسانی طراحی شده است که تمامی آن‌ها یک هدف را دنبال می‌کرده اند، ایجاد یک محصول سبک برای بازی که کیفیت لازم را داشته باشد، یکپارچگی در آن رعایت شده باشد و همچنین بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید شده باشد. با این وجود می‌توان گفت که ماوس Pro X Superlight بر اساس استاندارد لاجیتک تولید شده و همچنین می‌تواند یک انتخاب واقعا خوب برای کسانی باشد که در طول روز ساعت‌ها با کامپیوتر بازی می‌کنند و یا موس را برای کارهای حرفه ای خود باید مورد استفاده قرار دهند. سرعت بالا در عملکرد و همچنین استفاده از سنسور واقعا قوی در این محصول با دقت بالا می‌تواند از دیگر ویژگی‌هایی باشد که برای ماوس Pro X Superlight می‌توان بیان کرد و باعث شده است تا این محصول بتواند عملکرد خوبی را از خود نشان دهد. در بررسی تخصصی ماوس Pro X Superlight باید اضافه کرد که این محصول از لحاظ استحکام در کنار وزن سبک در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داده می‌شود و از این روی شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده داشته باشید. استفاده از تکنولوژی Lightspeed در تولید این محصول باعث شده است که عملکرد موس در پاسخگویی و رفتار مناسب با نیاز شما بسیار بهبود پیدا کند و از این روی می‌توان گفت که ماوس Pro X Superlight یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما به شمار می‌رود.

نگاه کلی

مقایسه

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی ریزر مدل BASILISK V3 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کلید اسنایپر خانواده‌ی Basilisk دارای کلیدی جذاب و کاربردی هستند که با نام کلید اسنایپر شناخته می‌شود و خوشبختانه ماوس جدید این خانواده هم از این کلید برخوردار است. این کلید در سمت چپ ماوس قرار دارد و زمانی که ماوس را در دست می‌گیرید، انگشت شست‌تان روی این کلید قرار می‌گیرد. این کلید اسنایپر در بازی‌های fps و در کل هر بازی تیراندازی دیگری به شما کمک می‌کند که هنگام هدف‌گیری، به‌صورت موقت dpi را کاهش دهید تا هدف‌گیری دقیقی داشته‌باشید. پس از شلیک، می‌توانید انگشت‌تان را از روی این کلید بردارید تا dpi به سطح قبلی بازگردد. البته که با نرم افزار Synapse 3 می‌توانید عملکرد دیگری برای این کلید تنظیم کنید. RGB قابل‌تنظیم طراحان ریزر هنگام طراحی ماوس گیمینگ ریزر Basilisk V3 سنگ‌تمام گذاشته‌اند و هرآن‌چه که می‌تواند رضایت گیمر را جلب کند در این ماوس قرار داده‌اند. این محصول برند ریزر از RGB پشتیبانی می‌کند و اتفاقاً دارای تکنولوژی اختصاصی ریزر یعنی Razer Chroma است. می‌توانید با نرم افزار ریزر از بین افکت‌های متعدد و البته 16.8 میلیون رنگ، حالت‌های پخش نور یا RGB اختصاصی خودتان را بسازید. DPI حداکثری 26000! از سنسور RAZER™ FOCUS+ برای این ماوس استفاده شده که حاصل آن رسیدن حداکثرِ DPI به 26000 است. این خبری خوب برای گیمرهایی است که از سطح بالای DPI در ماوس گیمینگ استقبال می‌کنند. ذخیره‌ی 5 پروفایل تنظیمات مربوط به اسکرول، کلیدهای ماکرو، RGB و سایر تنظیمات را می‌توانید با پروفایل‌های مختلف درون حافظه‌ی خود ماوس ذخیره کنید و همواره از آن‌ها در هر زمان و مکانی استفاده کنید.

مقایسه

ماوس مخصوص بازی ریزر مدل BASILISK V3

ماوس Razer Basilisk V3 یکی از ماوس‌های جذاب گیمینگ است. کلید Sniper برروی ماوس به‌خوبی در بازی‌های شوتر کاربرد دارد. با این کلید می‌توان DPI را به‌صورت موقت کاهش داد تا هدفگیری بهتری داشته‌باشیم. همچنین می‌توان با استفاده از نرم‌افزار قابل شخصی‌سازی از این کلید به صورت دیگری استفاده کرد. ماوس Razer Basilisk V3 زیره‌هایی از نوع PTFE زیر خود دارد که برای حرکت روان ماوس بسیار مفید است. کابل ماوس از نوع USB-A با روکش بافته‌شده است که محافظت خوبی برای آن ایجاد می‌کند. علاوه بر این، کیفیت سیم این مدل به‌عنوان یکی از ویژگی‌های محبوب ماوس‌های Basilisk شناخته شده است.

ویژگی‌های ظاهری و فنی

این ماوس تمامی قابلیت‌های Basilisk V2 را با کارایی بیشتری ارائه می‌دهد. از جمله قابلیت حداکثر DPI 26000 که برای هر ماوسی بسیار بالاست. با این DPI حداکثر، ماوس بسیار چابک شده و به‌خصوص در بازی‌های محبوب مانند CS:GO و Apex Legends بهتر عمل می‌کند. اما کمتر کاربری وجود دارد که از DPI حداکثر این ماوس بهره‌برداری کند. کلید اسنایپری که قبلاً مورد اشاره قرار داده شد، در بازی‌های شوتر بسیار مفید است. با استفاده از این کلید، نیازی به چند بار کاهش DPI قبل از تیراندازی و چند بار افزایش DPI بعد از تیراندازی نیست. به‌جای آن، قبل از تیراندازی، با انگشت شست کلید اسنایپر را فشار داده و بعد از تیراندازی انگشت شست را از روی کلید برمی‌داریم. تغییری ویژه در ماوس Razer Basilisk V3 اضافه شده است و آن اسکرول 4 حالته است. چرخ اسکرول این ماوس به صورت پیشرفته برنامه‌ریزی شده است و می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار حالت‌های مختلفی را برای آن تنظیم کنید، این حالت‌ها شامل حالت TACTILE CYCLING، حالت FREE-SPIN SCROLLING (چرخش سریع) و حالت SMART-REEL (تغییر خودکار بین حالت کنده و حالت چرخش سریع) است. حالت Virtual Acceleration در ماوس ریزر Basilisk V3، به صورت روان و سریع حرکت می‌کند و امکان اسکرول بسیار سریع‌تر را در صفحه‌نمایش فراهم می‌کند. این حالت به‌خوبی برای اسکرول بین محتواها و اسناد طولانی مناسب است. با استفاده از یک کلید نزدیک به چرخ اسکرول، می‌توانید بین حالت‌های مختلف سوییچ کنید و حالتی را که ترجیح می‌دهید انتخاب کنید. در ضمن، با نصب نرم افزار Synapse 3 روی رایانه خود، می‌توانید کلیدهای موجود بر روی ماوس را شخصی‌سازی کنید و نورهای RGB را برای 11 قسمت مختلف ماوس هم تنظیم کنید. این قابلیت های بی‌نظیر را معمولا در ماوس‌های گیمینگ دیگر نخواهید یافت، اما ماوس ریزر Basilisk V3 طراحی 11 منطقه برای نمایش نورهای RGB دارد و نشان می‌دهد که ریزر توانایی خلاقیت بالا و عملی‌کردن ایده‌های خلاقانه‌شان را دارد.

جمع بندی

اگر به دنبال لذت بیشتری در بازی هستید و عملکرد بهتری را می‌خواهید تجربه کنید ، باید ماوس ریزر Basilisk V3 را در اولویت خرید خود قرار دهید. این ماوس بیشینه Dpi 26000 دارد و حالت‌های مختلفی برای چرخ اسکرول ارائه می‌دهد. همچنین، دارای 11 کلید ماکرو، طراحی ارگونومیک، کلید اسنایپر، نور RGB حرفه‌ای در 11 نقطه و ویژگی‌های دیگری است که مزایای خاص این ماوس را تشکیل می‌دهند. اما برخی از گیمرها ممکن است استفاده از ماوس بی‌سیم را ترجیح دهند، اگرچه برای جلوگیری از تأخیر، بسیاری از گیمرها هنوز هم ماوس‌های باسیم را ترجیح می‌دهند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی لاجیتک مدل G502 HERO HIGH PERFORMANCE خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خرید یک ماوس گیمینگ مناسب مستلزم مشاهده و بررسی محصولات مختلف است. تنها در این صورت می‌توانید به سراغ یک ماوس مناسب بروید. ماوس گیمینگ لاجیتک G502 Hero High Performance از جمله ماوس‌های گیمینگ محبوب شرکت لاجیتک است که با ارگونومی خاص، نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌ این ماوس را می‌توان کیفیت بسیار مناسب ساخت آن دانست. البته، این امر باتوجه‌به شرکت سازنده آن یعنی لاجیتک چندان تعجب برانگیز نیست. همه ما انتظار محصولاتی بی‌نظیر را از این شرکت آمریکایی داریم.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی لاجیتک مدل G203 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

کمپانی لاجیتک یک برند سوئیسیِ فعال در زمینه تولید لوازم جانبی رایانه به ویژه ماوس و کیبورد است که در بیش از 100 کشور دنیا مشغول به ارائه محصولات خود می باشد و توانسته با ارائه محصولاتی مرغوب و طراحی شده بر اساس نیاز مشتریان به عنوان برند شماره یک لوازم جانبی در جهان شناخته شود. کمپانی Logitech با تکیه بر نوآوری و کیفیت بالای محصولات خود موفق شده تجربه کاربری بهتری را برای کاربران دنیای دیجیتال ارائه نمایند از همین رو رضایت مصرف کنندگان حرفه ای این حوزه را جلب کرده و به انتخاب اول این افراد بدل شده است.ماوس G203 محصولی از برند لاجیتک است که مناسب برای هر بازی و تمام بازیکنان طراحی شده است و عملکرد درجه‌ یکی را با کمک بدنه‌ی ارگونومیک و سبک خود ایجاد می‌کند. ماوس گیمینگ G203 تا هشت برابر سریعتر از ماوس‌های استاندارد عمل می‌کند و این بدین معنا است که با حرکت و کلیک بر این ماوس، پاسخی فوری از صفحه‌ی نمایش دریافت می‌شود. طراحی ارگونومیک این ماوس گیمینگ به شکلی انجام گرفته است که در دستان شما به خوبی جای گیرد و نور آن تا 16.8 میلیون رنگ قابل شخصی سازی است. همچنین G203 از یک حافظه بهره می‌برد، حافظه‌ای که می‌تواند تنظیمات شما را به هر موقعیتی منتقل کند. با G203 عملکرد شما در بازی‌ها بهتر می‌شود و شما تجربه بهتری خواهید داشت. Logitech G203 می تواند مستقیماً به محض خارج شدن از بسته بندی مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از برنامه G HUB به تنظیمات دلخواه شما برسد. گیمرهای حرفه‌ای می‌توانند هر 6 دکمه را برای ساده تر کردن حرکات خود در بازی، پیکربندی کنند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

از سال 2012، مایکروسافت با مجموعه سرفیس، امکانات بی‌نظیری را برای کاربران خود ارائه داد. این مجموعه، به ویژه برای دانشجویان، اساتید و مدیران، امکانات منحصربه‌فردی از جمله ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile فراهم کرده و با تکمیل سبد محصولات و لوازم جانبی هماهنگ با ویندوز به تقویت این بخش ادامه داده است. یکی از محصولات این سری، ماوس بی سیم مدل Surface Mobile بوده که با طراحی پیشرفته و ابعاد جمع‌وجور، بسیار برای حمل‌ونقل مناسب خواهد بود. این ماوس با نام ماوس آرک سرفیس هم شناخته شده و در سه رنگ آجری (Burgundy)، خاکستری (Platinum) و آبی کبالت (Cobalt Blue) عرضه می‌شود. کیفیت، سرعت، زیبایی و سبکی از جمله مؤلفه‌های حیاتی در انتخاب ماوس برای کاربران کامپیوتر و لپ‌تاپ به شمار می‌آیند. مایکروسافت با توجه به این نیازها، ماوسی را طراحی کرده که همه این ویژگی‌ها را یکجا فراهم کند. یکی از محصولات این خط، ماوس بی‌سیم Microsoft Surface Modern Mobile Mouse است که از طریق تکنولوژی بلوتوث به سیستم متصل شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا هیچ پورتی از سیستم خود را اشغال نکنند. مایکروسافت Surface Modern Mobile Mouse با وزن سبکی طراحی شده است و توان مورد نیاز آن توسط دو باطری نیم‌قلم (AAA) تأمین می‌شود. جنس بدنه از پلاستیک با‌کیفیت و جنس اسکرول از فلز است که حس بهتری را به کاربران ارائه می‌دهد. طراحی زیبا و شیک این ماوس نه‌تنها زیبایی میز کامپیوتر شما را افزایش می‌دهد؛ بلکه به دلیل طراحی مینیمالیستی، باریک بوده و در کیف‌های لپ‌تاپ جای زیادی نمی‌گیرد.

ویژگی های ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile

از سال 2012، مایکروسافت با معرفی مجموعه سرفیس، امکانات منحصر به فردی را برای افرادی مانند دانشجویان، اساتید و مدیران فراهم کرده است. این کمپانی با ارتقاء محصولات و افزودن لوازم جانبی همگام با ویندوز به توسعه و بهبود این دسته از محصولات ادامه داده است. یکی از این لوازم جانبی، ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile است که طراحی پیشرفته و ابعاد جمع و جوری دارد.این ماوس به صورت انحصاری در سه رنگ زیبا و متنوع به نام‌های آجری (Burgundy)، خاکستری (Platinum) و آبی کبالت (Cobalt Blue) در دسترس قرار گرفته است. در ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile سنسور BlueTrack وجود دارد که می‌توان در هر سطحی از آن استفاده کرد. از طریق تکنولوژی بلوتوث 4.2، می‌توانید آن را به صورت بی‌سیم به سیستم خود وصل کرده و برای تأمین انرژی از دو باتری استفاده کنید. تکنولوژی BlueTrack قدرت پردازش سنسور را افزایش داده و ردیابی دقیق را حتی بر روی سطوح غیرهم‌سطح هم امکان‌پذیر می‌سازد. این ماوس با قطر تنها 25.80 میلی‌متر و وزن 78 گرم (شامل باتری)، عملکرد راحت و امکان حمل و نقل آسان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. طراحی کاملاً قرینه آن باعث شده تا افراد چپ ‌دست هم بتوانند از آن استفاده کنند. درب محفظه باتری ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile به صورت مغناطیسی طراحی شده است.وجود چراغ LED کوچک زیر سطح با پوشش مات، در هنگام pair شدن با دستگاه، اطلاعات لازم را به کاربر منتقل می‌کند. ماوس سرفیس موبایل از غلتک اسکرول فلزی بهره می‌برد که بهبود کیفیت و ارائه حس خاص بودن را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

قابلیت‌های ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobil

با دانلود اپلیکیشن Microsoft Mouse and Keyboard Center کاربر می‌تواند به تنظیمات گسترده‌ای دسترسی داشته باشد.این تنظیمات شامل تغییر محدوده DPI از 400 تا 1800، تنظیمات اسکرول و تغییر وظیفه کلیک اسکرول، تعویض جای راست کلیک و چپ کلیک برای استفاده افراد چپ دست و حتی گزارش عمر باتری می‌شود. درب محفظه زیر ماوس که برای قرارگیری باتری‌ها استفاده می‌شود، بر خلاف بسیاری از محصولات بازار، از هیچگونه مکانیزم پلاستیکی برای چفت شدن استفاده نمی‌کند؛ به جای آن، از یک مکانیزم مغناطیسی استفاده می‌کند که سر جای خود قرار گرفته و بی‌حرکت باقی می‌ماند. ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile از دو باتری آلکالاین استاندارد سایز AAA برای کارکرد خود استفاده می‌کند. عمر باتری این ماوس با استفاده روزانه حدود 12 ماه تخمین زده شده است. ماوس سرفیس موبایل از بلوتوث نسخه 4 برای اتصال استفاده می‌کند و به هیچ دانگل یا اتصال سیمی نیاز ندارد. برای انجام عمل Pairing، کافی است دکمه پاور زیر ماوس را نگه دارید؛ چراغ LED کوچکی که زیر سطح مات مخفی شده است، هنگام Pairing شدن با شما همراهی خواهد کرد. همچنین، محدوده پاسخگویی ماوس سرفیس موبایل در فضای باز 10 متر (33 فیت) و در فضای داخلی و دفتر 5 متر (16 فیت)است. ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile از تکنولوژی رهگیری نور آبی بهره می‌برد که با نورپردازی وسیع‌تر بر سطح مورد پیمایش، مقاومت بیشتر در برابر عوامل محیطی مانند گرد و خاک را فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که ماوس بتواند روی هر نوع سطحی که در منزل یا محل کار عملکرد خود را نشان بدهد (از جمله چوب، سنگ و حتی روی بالش) و با دقت بالا عمل رهگیری و پیمایش را انجام دهد.

مزیت های جذاب ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile

ماوس بی‌سیم مایکروسافت سرفیس مدل Surface Mobile Mouse دارای 4 کلید (راست، چپ، اسکرول و پاور) است که امکان برنامه‌ریزی برای دسترسی سریع به برنامه‌ها و فایل‌ها را فراهم می‌کند. با نگه داشتن دکمه‌ی پاور روی ماوس، می‌توان به سرعت به دستگاه متصل شد. همچنین، یک کلید بلوتوث در زیر ماوس برای جفت کردن ماوس با دستگاه مقصد وجود دارد. برد این ماوس در فضای باز تا 10 متر و در فضای بسته تا 5 متر است. مهمترین ویژگی این ماوس، طراحی آن است. به گونه‌ای که با استفاده طولانی‌مدت، کاربر احساس خستگی نخواهد کرد. ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Surface Mobile با ابعاد جمع و جور و قطر تنها 25.80 میلیمتر، توانایی حمل و نقل بالایی را برای کسانی که به کار با ماوس عادت دارند، فراهم می‌کند. از ویژگی‌های این ماوس می‌توان به هماهنگی کامل با ویندوز 8.1 و ویندوز 10 ، عمر باتری 12 ماهه، کیفیت ساخت بالا، دقت بالا، پیمایش سریع و بهره‌گیری از تکنولوژی رهگیری نور آبی اشاره کرد.این ویژگی‌ها این ماوس را به یک انتخاب عالی برای جابه‌جایی روزانه و حتی سفرهای کاری تبدیل می‌کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مایکروسافت مدل RJN خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس بی‌سیم «RJN» از سری محصولات برند مطرح و شناخته شده‌ی مایکروسافت (Microsoft) است. این محصول مایکروسافت با استفاده از فناوری بلوتوث به کامپیوتر متصل می‌شود و کاربر را در انجام کارهای روزمره همراهی می‌کند. این محصول مایکروسافت با انواع سیستم‌عامل‌های مطرح مانند ویندوز، مک و اندروید سازگار است تا بتوانید در انواع و اقسام سیستم‌های کامپیوتری از آن استفاده کنید. این محصول مایکروسافت دارای سنسوری پرقدرت است و دقت بالایی دارد. بدنه خمیده و لاستیکی این محصول باکیفیت است و در استفاده درازمدت اصلاً آزاردهنده نیست. گفتنی است این محصول با استفاده از یک باتری قلمی AA تغذیه می‌شود و به‌عنوان مکملی برای لپ‌تاپ، کامپیوتر و تبلت مورداستفاده قرار می‌گیرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به داشتن قابلیت کار کردن با هر دو دست و داشتن 3 کلید به همراه کلید پاور که باعث افزایش سرعت کار کردن می‌شوند اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مایکروسافت مدل Modern Mobile خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس بی‌سیم «Modern Mobile» از سری محصولات برند مطرح و شناخته شده‌ی مایکروسافت (Microsoft) است. این محصول مایکروسافت با استفاده از فناوری بلوتوث به کامپیوتر متصل می‌شود و کاربر را در انجام کارهای روزمره همراهی می‌کند. این محصول مایکروسافت با انواع سیستم‌عامل‌های مطرح مانند ویندوز، مک و اندروید سازگار است تا بتوانید در انواع و اقسام سیستم‌های کامپیوتری از آن استفاده کنید. این محصول مایکروسافت دارای سنسوری پرقدرت است و دقت بالایی دارد. بدنه خمیده و لاستیکی این محصول باکیفیت است و در استفاده درازمدت اصلاً آزاردهنده نیست. گفتنی است این محصول با استفاده از ۲ باتری AAA تغذیه می‌شود و به‌عنوان مکملی برای لپ‌تاپ، کامپیوتر و تبلت مورداستفاده قرار می‌گیرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به داشتن قابلیت کار کردن با هر دو دست و داشتن 3 کلید که باعث افزایش سرعت کار کردن می‌شوند اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی ردراگون مدل Redragon Perdiction Elite M901 P-KS خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس‌هایی که کلیدهای زیادی برای شخصی‌سازی دارند، بهترین گزینه‌ها برای گیمرهایی هستند که اهل بازی‌های MMO و البته FPS اند. البته که ماوس‌هایی که کلیدهای ماکروی‌شان زیاد است، معمولاً قیمتی بسیار زیاد دارند، اما طراحان برند مشهور ردراگون، آمده‌اند و ماوسی با کلیدهای متعدد به بازار روانه کرده‌اند که حتی نصف قیمت ماوس‌های پُر کلید دیگر را ندارد. ماوس ردراگون Mouse Redragon Perdiction Elite M901 P-KS دارای 12 کلید قابل تنظیم یا ماکرو در سمت چپ و مجموعاً 19 کلید ماکرو است و آماده است تا به شما برای بهتربازی‌کردن کمک کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی ریزر مدل VIPER ULTIMATE خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اگر قصد خرید یک ماوس مخصوص بازی و کار‌های مالتی مدیا را دارید و وایرلس بودن آن نیز برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است به شما پیشنهاد می‌کنیم که فکر خودتان را به سمت ماوس جدید ریزر تغییر دهید. بنابر گفته شرکت ریزر Viper Ultimate حدود 25 درصد واکنش سریع‌تر نسبت به تمامی ماوس‌های بی‌سیم داخل بازار دارد و این مورد می‌تواند تا حدی بخاطر استفاده از تکنولوژی جدید این کمپانی با اسم HyperSpeed درست باشد. Viper Ultimate برای اتصال از یک دانگل 2.4 گیگاهرتزی استفاده می‌کند که همانطور که گفته شد حدود 25 درصد از تمامی ماوس‌های وایرلس داخل بازار سریع‌تر است. در کنار این مورد ریزر از سنسوری با دقت 20 هزار DPI مجهز کرده است که قدرت تشخیص 650 اینچ شتاب در ثانیه را دارد. ماوس مخصوص بازی بدون داشتن کلید‌های بغل ماوس تقریبا ماوس گیمینگ حساب نخواهد شد و ریزر از این جهت نیز برای Viper Ultimate کم نگذاشته است و این ماوس را با 8 دکمه قابل برنامه ریزی وارد بازار کرده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید طول عمر کلید‌های این ماوس 70 میلیون بار کلیک خواهد بود و دلیل آن هم استفاده ریزر از سوییچ اپتیکال است. پس انتظار این را داشته باشید که این ماوس سالیان سال برای شما مثل روز اول کار کند و کارایی خودش را از دست ندهد. ریزر همیشه مشهور به استفاده از رنگ بندی‌های جذاب برای محصولات خودش بوده است و تقریبا می‌توان گفت که تمامی محصولات کنونی ریزر دارای نورپردازی جذاب با قابلیت تنظیم 16 میلیون رنگ برای هر چراغ هستند و وایپر آلتیمیت نیز از این موضوع جا نمانده است و ریزر Chroma Lighting را نیز برای این ماوس در نظر گرفته است. طول عمر باتری برای این ماوس حدود 70 ساعت بعد از هر بار شارژ گفته شده است

مقایسه

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس گیمینگ کوگر مدل DualBlader خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

Cougar Gaming بیش از یک دهه است که خستگی ناپذیر کار کرده است تا گیمرها ابزار مورد نظر خود را ارائه دهد. در طول سال‌ها خط تولید آن از منابع تغذیه و کیس‌ها گرفته تا موس، کیبورد و صندلی متفاوت بوده است. کوگار که همیشه به دنبال راه‌های جدید و نوآورانه برای رسیدن به این هدف است، جدیدترین موس بازی خود را معرفی کرده است. Dualblader یک ماوس کاملاً قابل تنظیم است و تقریباً هر گزینه ای را که می توان تصور کرد مطابق با نیازهای یک گیمر ارائه می دهد. Dualblader با مجموعه‌ای از دکمه‌ها، دستگیره‌ها و ارگونومی دوسویه‌ای با قابلیت تعویض داغ، قصد دارد تجربه‌ای از ماوس را برای سبک خاص هر گیمر ارائه دهد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی یوریج مدل Reaper 500 -186054 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

فوق العاده سبک، چشم نواز و دقیق: با این مدل همیشه یک کلیک از حریفان خود پیش هستید. این ماوس مخصوص بازی، هندلینگ عالی، ظاهر جذاب و حس بهتری نسبت به ماوس‌های دیگر دارد. سنسور مخصوص بازی 10000 نقطه در اینچ، بالاترین دقت ماوس را برای بازیکن به همراه دارد. استفاده طولانی مدت این محصول تضمین شده است: سوئیچ های کلیک Omron تا 20 میلیون کلیک بدون مشکل را امکان پذیر می‌کنند. اگر به دنبال عملکرد عالی در همه سطوح هستید، Reaper 500 انتخابی ایده‌آل خواهد بود. مشخصات محصول: ماوس دقیق مخصوص بازی dpi قابل تنظیم تا 10000 واحد، برای افزایش یا کاهش دقت ماوس/ نرخ پاسخ به سیستم 1000 هرتز دارای سیستم نورپردازی قابل تنظیم RGB (با 16.8 میلیون رنگ) وزن کم برای استفاده بهتر و افزایش سرعت استفاده از سنسور مخصوص بازی Avago‌ برای دست‌یابی به دقت 10000 dpi/ استفاده از دکمه‌های برند Omron برای دست‌یابی به بیشترین کیفیت و دوام/ طراحی ارگونومیک مناسب استفاده طولانی مدت/ پایه‌های زیرین ساخته شده با روکش پولیمری، جهت ایجاد حرکات نرم/ دارای پوشش ضد سرخوردن 6 کلید واکنش سریع/ 6 کلید قابل تنظیم در جریان بازی (شامل ماکرو گیمینگ، تنظیمات پروفایل، نورپردازی و غیره)/ دکمه dpi امکان تغییر فوری دقت ماوس را فراهم می‌کند. کابل 2 متری بافته شده، برای افزایش دوام و جلوگیری از پیچ خوردن سیم

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی گلوریس مدل O2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

صنعت تولید ماوس‌های گیمینگ روز به روز رقابتی‌تر می‌شود. این یعنی شرکت‌های مختلف سعی می‌کنند تا حد امکان، ویژگی‌های خود را با رقبای‌شان تطبیق دهند. این قضیه شامل هر گونه فناوری جدید یا ویژگی منحصر به فرد که اولویت خرید را تعیین می‌کند، هم می‌شود. در چنین شرایطی انتظار مخاطب هم به تناسب این پیشرفت، بیشتر از قبل هم شده است. شاید چند سال پیش، استفاده از فناوری RGB یا سرعت و دقت چندان برای مخاطب ملاک نبود و خریدار عموماً با توجه به برند و البته قیمتی که مدنظر داشت، گزینه‌ نهایی‌اش را انتخاب می‌کرد. اما حساسیت‌های شکل گرفته امروزی که بخشی از آن به واسطه آگاهی بیشتر مخاطب امروزی است، باعث شده تا شایستگی کالا‌ ملاک اول و آخر باشد. برند Glorious هم یکی از همین سازندگان بود که در رقابت با ابرغول‌های تکنولوژی توانست به واسطه خلاقیت و ویژگی‌های محصولش همه‌مان را غافلگیر کند. Glorious Model O در حالی به بازار عرضه شد که ماوس‌های گیمینگ برندهای دیگر هم در اوج بودند. اما فروش بسیار خوب این محصول در کنار رضایت بسیار بالای مخاطبین باعث شد تا مدل جدید آن تحت عنوان O2 به بازار عرضه شود. اگر شما هم به دنبال یک محصول ایده‌آل با قیمت مناسب هستید خرید ماوس بی سیم گیمینگ گلوریوس Glorious Model O2 Wireless بهترین گزینه پیش روی شماست.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مایکروسافت مدل Precision خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس Surface Precision دارای شش دکمه است که از این مجموعه، امکان سفارشی سازی و تغییر کاربری سه دکمه در اختیار کاربران قرار دارد. مایکروسافت اعلام کرده است که کاربران می‌توانند از این ماوس با طراحی ارگونومیک هم به صورت بی‌سیم و هم به صورت باسیم استفاده کنند. ارتباط بی‌سیم در این ماوس با استفاده از بلوتوث 4.0 صورت می‌گیرد و طبیعتاً سیستم‌های کاربران باید برای پشتیبانی از این محصول، به این نسخه از ارتباط بلوتوث دسترسی داشته باشند. مایکروسافت اعلام کرده است که ماوس Surface Precision همچنین قابلیت‌ آن را دارد که به صورت همزمان کنترل سه سیستم مختلف را در دست داشته باشد. پشتیبانی کامل از تمامی نسخه‌های ویندوز 10 و 8.1، وزن 135 گرمی و باتری لیتیوم یون داخلی و قابل شارژ، از دیگر ویژگی‌های عالی این ماوس است. مایکروسافت پیش از این و در هنگام انتشار بیلد 17093 از ویندوز 10 به معرفی قابلیتی تازه پرداخته بود که به دستگاه‌های مبتنی بر ارتباط بلوتوث اجازه می‌دهد با سرعت بسیار بالایی به این سیستم عامل متصل شوند و امکانات لازم برای استفاده را مهیا کنند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت این قابلیت در به‌روز رسانی بزرگ بعدی از ویندوز 10 تنها با یک کلیک در دسترس خواهد بود و دیگر نیازی به وارد کردن کد جهت جفت شدن دستگاه‌ها با یکدیگر نیست. اما استفاده از این قابلیت منوط به پشتیبانی دستگاه‌های مختلف است. مایکروسافت در آن زمان اعلام کرده بود که ماوس Surface Precision اولین محصولی است که این قابلیت را در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار می‌دهد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی ایپیک گیر مدل Morphax EGMMX1-BGDAA خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این موس کیفیت موس های بازی را به سطح جدیدی ارتقا داده است. با استفاده از ایده سنسور ماژولار، امکان استفاده از دو سنسور اپتیکال و لیزری در این موس فراهم شده است. نوآوری دیگر این محصول ایجاد قابلیت استفاده ساده از میکرو سوییچ ها با مقاومت مختلف در برابر کلیک های کاربر است. از دیگر امکانات این موس تخصیص دکمه برای تنظیم DPI، پروفایل های بازی و میزان گزارش USB از طریق نرم افزار اختصاصی این موس قابل برنامه ریزی است. هر منحنی و خط در طراحی به صورت متقارن ایجاد شده است تا امکان برقراری توازن عالی برای تمامی کاربران فراهم شود. MSC به راحتی مبادله بین دو نوع مختلف سنسور امکان پذیر است. از طریق موس Epicgear MorphaX EGMMX1 دارای سنسور لیزری 8200dpi و آخرین سنسور IR LED 12000dpi Modular-Switch-Structure که امکان مبادله میکرو سوئیچ ها با نیروی مختلف را فراهم می کند. تکنولوژی MMS دارای دو نوع سنسور مختلف است. EG نارنجی – متوسط، EG Purple – pro وزن و سیستم تعادل به راحتی قابل تنظیم است انعطاف پذیری بدون نیاز به تنظیم MorphA X به وزن ترجیحی و تعادل. مجموع 20 گرم با چهار قطعه 5 گرم MorphA X دارای روشنایی LED RGB قابل تنظیم است که می تواند از طریق نرم افزار GUI برنامه ریزی شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی گلوریس مدل O خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس بازی بی سیم مدل O گلوریس با سرعت و پاسخ دهی بی نظیر و نرخ بازیابی2.4گیگاهرتز اتصال وایرلس با کمترین تأخیر ممکن را ارائه میدهد. گلوریس با بهره گیری از فناوری پیشرفته و توان صنعتی بالا اقدام به طراحی و تولید این محصول نموده که از بالاترین نرخ پاسخگویی نسبت به هر ماوس دیگری در نوع خود برخوردار است .با کلیک های واکنشی آنی و بازخورد واضح، بدون دابل کلیک ناخواسته. BAMF یک حسگر بی سیم ممتاز و پیشرفته جدید است که با همکاری Pixart ساخته شده است. BAMF برای عملکرد بالا ،صرف کمترین انرژی بهینه شده است. از مهمترین مشخصات آن میتوان به سرعت پیمایش 400 IPS ، تفکیک پذیری تا 19000 DPI قابل برنامه‌ریزی و نرخ بازیابی تا 1000هرتز اشاره نمود. ماوس گیمینگ بیسیم مدل Oگلوریس سبکترین ماوس بیسیم در نوع خود است با وزن 69 گرم و همان شکل متقارن مدل O سیم دار که جوایز و افتخارات متعددی را به خود اختصاص داده بود. ماوس بیسیم مدل O گلوریس در دو حالت بیسیم و باسیم قابل استفاده است. با همان کابل خاص و انعطاف پذیر موسوم به Ascended و یک اتصال سرعت بالای USB-C عرضه میشود که درصورت نیاز به شارژ بیشتر میتوانید متصل نموده و حین شارژ شدن نیز بدون توقف بازی خود را ادامه دهید. مدل O بیشترین ماندگاری باتری را در بین ماوس های کلاس خود دارد. حداکثر 71 ساعت کارکرد بیسیم. بنابراین می توانید تمام شب را بدون شارژ مجدد به بازی ادامه دهید . (این زمان با فرض خاموش بودن نورپردازی RGB محاسبه شده است. ) طرح لانه زنبوری بدنه ضمن حفظ استحکام به کاهش وزن ماوس نیز کمک شایانی می کند. تمیز کردن آسان است و همچنین موجب جریان یافتن هوا در هنگام بازی میشود که این امر مانع عرق کردن کف دست کاربر شده و بهبود تجربه گیمینگ را در پی دارد. با 3 ناحیه مستقل نورپردازی RGB و پالت 16/8 میلیون رنگ با قابلیت طراحی سفارشی و پروفایلهای مجزا و تماماً قابل تنظیم، نورپردازی خیره کننده ای را ارائه میدهد. پروفایلهای نورپردازی جداگانه برای حالتهای بی سیم و سیمدار ذخیره کنید. مجموعه نرم افزاری یکپارچه Glorious Core به شما امکان کنترل کامل و جامعی می دهد تا بتوانید همانطور که دوست دارید بازی کنید. این نرم افزار اختصاصی جامع کاربردی رابط کاربری آسان و سریعی است برای شخصی سازی به شما میدهد

مقایسه

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی گلوریس مدل D خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

موس وایرلس گلوریوس مدل دی یه موس گیمینگ با سنسور بامف(BAMF) و دقت 19000 دی پی ای می باشد. سرعت رهگیری این موس گیمینگ 400 آی پی اس است. این موس دارای 6 کلید قابل برنامه ریزی بوده که در نرم افزار مخصوص قابلیت شخصی سازی دارد. شارژدهی این موس تا 71 ساعت است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مخصوص بازی گلوریس مدل O Minus خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ماوس مدل O Minus گلوریس از سبکترین ماوسهای بازی در جهان است که دارای نورپردازی RGB است. این محصول توسط گروهی از گیمرها طراحی شده که در جستجوی لوازم بازی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب بودند تا همه قادر به تهیه آنها باشند. این محصول برای سرعت، کنترل و راحتی کاربر با کمترن وزن ممکن و در یک قالب ارگونومیک تهیه شده که چند ویژگی ممتاز را در خود گردآورده است. طراحی بدنه با فرم لانه زنبوری نقطه دستیابی به سبکی پَرمانند و استحکام بالاست. در طول بازی به ندرت ممکن است سوراخها را احساس کنید، ولی آنها تهویه مناسبی را برای اینکه کف دست شما همواره خشک و خنک باشد فراهم میکنند. محصول دارای یک کابل اختصاصی تافته بوده که بی اندازه انعطاف‌پذیر سبک است. همچنین اسکیتهای اختصاصی به کار رفته در آن از جنس PTFE خالص بوده که برای این منظور بدقت طراحی شده است. دارای پایین ترین ضریب اصطکاک است و ذرات و گرد و غبار به آن نمیچسبد. با لبه های مدور که روی نسوج هر سطحی همانند تیغ کفش پاتیناژ روی یخ، سیال و روان حرکت میکند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم ساتچی مدل M1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

برند ساتچی دارای محوریت کیفیت بالای محصول و طراحی مدرن می باشد. محصولات ساتچی جز معدود محصولاتی است که بصورت رسمی در اپل استور بفروش میرسد و عملا تایید اپل را دارد. ماوس بلوتوثی M1 با طراحی فوق العاده و ارگونومی عالی یکی از بهترین جایگزین ها برای ماوس اپل که ارگونومی مناسبی ندارد ،می باشد. این محصول سبک از آلومینیوم براش خورده و بصورت یکپارچه تشکیل شده است. چرخ اسکرول این ماوس از متریال آلومینیوم بوده و بسیار با کیفیت است بصورتی که حس بسیار خوبی به کاربر میدهد. این محصول بیسیم بوده و با USB C شارژ میگردد. نحوه اتصال با بلوتوث بوده و براحتی در انواع محصولات اپل و ویندوز قابل راه اندازی است. این ماوس با توجه به رنگ بندی زیبا و متریال بسیار با کیفیت خود یکی از خاص ترین موسها مخصوصا برای لپ تاپ های اپل و مایکروسافت می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس بی سیم مخصوص بازی ریزر مدل Viper Ultimate به همراه پایه شارژر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ریزر به عنوان یکی از مطرح‌ترین و بهترین برندهای تولید کالاهای جانبی گیمینگ شناخته می‌شود و محصولات این شرکت همواره در کنار کیفیت ساخت فوق‌العاده بالا، از طراحی‌های نوآورانه، مدرن و زیبایی بهره‌مند هستند. ماوس ریزر مدل Viper Ultimate از محصولات پرطرفدار این شرکت است که به واسطه‌ی ویژگی‌های مختلف و فناوری‌های خود می‌تواند گزینه‌ای فوق‌العاده برای گیمرها، به خصوص علاقه‌مندان به عناوین شوتر باشد. این ماوس به وسیله‌ی دانگل USB به صورت بی‌سیم و به وسیله‌ی کابل و رابط به صورت باسیم می‌تواند به دستگاه‌های دیگر متصل شود. همچنین، این ماوس دارای یک باتری داخلی است که تا 70 ساعت می‌تواند شارژدهی داشته باشد و همچنین این باتری به وسیله‌ی پایه‌ی شارژر مخصوص خود شارژ می‌شود. نورپردازی اختصاصی ریزر Chroma RGB از جمله ویژگی‌های اکثریت قریب به اتفاق محصولات این شرکت هستند که در این محصول هم به چشم می‌خورد و جلوه‌ی زیبایی به ظاهر آن می‌بخشد. ناگفته نماند که وزن 74 گرمی این ماوس و طراحی ارگونومیک آن به خودی خود می‌توانند ارزش خریدش را دو چندان کنند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ماوس مایکروسافت مدل Arc Touch Bluetooth خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

Arc Touch Bluetooth نام یک ماوس انعطاف‌پذیر با قابلیت اسکرول لمسی می‌باشد که توسط کمپانی مایکروسافت طراحی و تولید شده و به شما این امکان را می‌دهد تا جستجوهای خود را با فقط با یک لمس و حرکت انگشت، مدیریت نمایید. ماوس Arc Touch Bluetooth با یک قوس بسیار جالب و زیبا طراحی شده که این ماوس را به گجتی بی‌نظیر مبدل نموده که می‌تواند به بهترین شکل ممکن در دستان شما جای بگیرد. این محصول از حسگر لیزر/اپتیکال با قابلیت تشخیص 1000 نقطه در هر اینچ بهره می‌برد یا به عبارتی دقت حسگر این ماوس 1000dpi است. مایکروسافت بر روی ماوس Arc Touch Bluetooth تکنولوژی BlueTrack را قرار داده تا شما قدرت یک حسگر اپتیکال و دقت یک حسگر لیزری را با این ماوس داشته باشید درضمن این امکان را هم دارید تا از این ماوس بر روی تمامی سطوح مانند شیشه، فرش، موکت، سنگ و.... به‌راحتی استفاده نمایید. برخلاف ماوس‌های معمولی که دارای یک گوی چرخان برای اسکرول کردن هستند، بر روی این ماوس هیچ‌گونه گوی یا چرخی دیده نمی‌شود و تنها یک صفحه مستطیلی شکل کوچک در قسمت اسکرول قرار دارد که شما می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت بالا و یا پایین عمل اسکرول را انجام دهید. استفاده از تکنیک سنجش خازنی و نوار حسگر روی این ماوس، سبب شده تا نوار اسکرول به هر تغییر سرعت و موقعیت انگشت شما حساس بوده و به دقت پاسخ دهد و یک پیمایش دقیق را همراه با قابلیت کنترل بیشتر، صرف‌نظر از میزان سریع یا آهستگی حرکت انگشت شما، فراهم آورد. شما می‌توانید از فرمان تک انگشتی برای Scroll کردن، جا به جا کردن و حرکت در جهت مورد نظر استفاده نمایید. فرمان دو انگشتی نیز برای استفاده از پنجره‌های مختلف به‌صورت همزمان و یا کوچک و بزرگ کردن صفحات کاربرد دارد و فرمان سه انگشتی نیز برای نشان دادن تمام پنجره‌های در حال اجرا و یا مخفی کردن آن‌ها به کار می‌آید. ماوس Arc Touch Bluetooth انرژی مورد نیاز خود را از 2 عدد باتری قلمی آلکالاین سایز AAA تأمین می‌کند که این باتری‌ها تا 6 ماه به شما خدمت می‌کنند. مایکروسافت به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای این ماوس دکمه خاموش/روشن تعبیه نکرده است؛ اما قابلیتی برای این ماوس در نظر گرفته که بسیار جالب و کارآمد است و به شما این امکان را می‌دهد تا هنگامی‌که ماوس را به حالت منحی درآورید، روشن شود و وقتی‌که ماوس به‌صورت صاف و مسطح باشد، به‌صورت خودکار خاموش می‌شود و خود این قابلیت نیز برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی عالی است.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo