دیجی پرایم - بهترین راهنما

راهنمای خرید مایو مردانه

شنا از معدود ورزش هایی است که هیچ منافاتی با سن وسال افراد ندارد. شاید به همین دلیل است که این ورزش جزو محبوب ترین ورزش ها در میان مردم است، به وِیژه در فصول گرم سال که نقش مهمی در پر کردن اوغات فراغت افراد دارد. تنها اسباب مورد نیاز برای حظ بردن از این ورزش جذاب مایو یا همان لباس شناست. اما مساله ای که در اینجا حایز اهمیت است نحوه انتخاب مناسب ترین مایو مردانه می باشد. در ادامه با مقاله راهنمای خرید مایو مردانه همراهمان باشید تا روش صحیح خرید یک مایو خوب و باکیفیت که با توجه به نیاز و بدنتان انتخاب شده باشد را بهتر بشناسید. 

انواع مایو مردانه

مایو شورتی: به این نوع از مایو مردانه اسپیدو نیز گفته می‌شود و اغلب شناگرانی که وارد یک دوره مسابقات حرفه‌ای می‌شوند، از آن استفاده می‌کنند.

این مدل مایو کم‌ترین محدودیت حرکتی و وزنی را برای شناگران ایجاد می‌کند. در واقع اسپیدو نام برندی است که برای نخستین بار این نوع از مایوها را تولید و به بازار عرضه کرد و از همان وقت این اسم بر روی این مدل از مایوها باقی ماند.

مایو شلوارکی: مایوهای شلوارکی همانند یک شلوارک، خنک و سبک هستند که بیشتر از سوی موج سواران مورد استفاده قرار می‌گیرند و تا بالای زانوی آنان را به خوبی پوشش می‌دهند.

مایو پادار: به جرات می‌توان گفت که لباس شنای پا‌دار محبوب‌ترین و در عین حال پر فروش‌ترین مایو مردانه موجود در بازار کشورمان به شما می‌رود.

مایو پادار در حقیقت همچون یک شلوارک می‌باشد که میزان بلندی آن به نظر و سلیقه شخصی شما دوست عزیز و شناگر بستگی دارد. گفتنی است که از این نوع مایوها می‌توان برای ساحل‌گردی نیز استفاده کرد.

مایو پادار چسبان: مایو مردانه پادار چسبان یک گزینه ایده‌آل برای انجام تمرینات سرعتی از سوی شناگرانی محسوب می‌گردد که عازم مسابقات حرفه‌ای هستند.

این گونه از محصولات دقیقاً شبیه همان شلوارک‌های چسبانی هستند که دوچرخه سواران از آن‌ها استفاده می‌نمایند.

مایو پادار اسکوئر: اسکوئر نام یک مدل دیگر از مایوهای مردانه موجود در بازار است که البته مشتری پروپاقرص آن بیشتر بازیکنان والیبال ساحلی هستند. اما با این حال می‌توان از این نوع مایو برای آموزش و تمرین شنا نیز استفاده‌های زیادی به عمل آورد.

مایو دراگ سوئیت: از مایوهای مدل سوئیت در هر جا که خواستید، می‌توانید استفاده کنید، ولی برای تورنومنت‌های شنا گزینه خوبی نیستند.

این نوع از مایوها از ساختاری توری شکل تولید شده‌اند که استفاده از لباس زیر مردانه (شورت) در زیر آن امری سلیقه‌ای می‌باشد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید مایو مردانه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه و وسایل مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید مایو مردانه

انتخاب مایو با توجه به ساختار بدن

مایو باید با فیزیک و ساختار بدنی شما متناسب باشد. ابتدا ببینید در کدام دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرید و سپس با توجه به نکاتی که برای هر دسته گفته‌ایم مایوی مناسب خودتان را انتخاب کنید.

اگر قدبلند و عضلانی هستید

هرچه دوست دارید می‌توانید بپوشید، همه نوع مایویی به شما می‌آید! اگر قدتان بیشتر از ۱۸۲ سانتی‌متر است و بدن عضلانی محکمی دارید، هر رنگ، سبک و اندازه‌ای (بلند، کوتاه، تنگ یا گشاد) از لباس شنا برایتان مناسب است.

بااین‌حال اگر رنگ پوستتان برنزه است، بهتر است رنگ‌های روشن‌تر و درخشان‌تر را انتخاب کنید. حتی رنگ سفید می‌تواند جذابیت شما را دوچندان کند. البته خرید مایو سفید کمی چالش‌برانگیز است چون به‌مرور زمان رنگش تیره و کدر می‌شود.

اگر قدبلند و لاغر هستید

اگر قدتان بیشتر از ۱۸۲ سانتی‌متر است و خیلی لاغر هستید بهتر است مایوی شلوارکی بپوشید. برای اندام شما درز میان پای شلوارک نباید بیشتر از ۲۰ سانتی‌متر باشد. از ما به شما نصیحت کلا بی‌خیال مایوهای شورتی (معروف به اسپیدو) شوید، چون حالت پسرانه به شما می‌دهد. همچنین مایو را طوری انتخاب کنید که روی آن نوارها و خطوط عمودی نداشته باشد؛ زیرا شما را بیش‌ازحد لاغر و باریک نشان خواهد داد. دنبال مایویی باشید که نوارها و طرح‌های افقی داشته باشند.

اگر رنگ‌پریده هستید از رنگ‌های بیش‌ازحد روشن یا بیش‌ازحد تیره اجتناب کنید. اگر برنزه هستید رنگ درخشان و روشن می‌تواند برایتان مناسب باشد.

اگر قدبلند و درشت‌اندام هستید

اگر اضافه‌وزن دارید ولی قدتان هم بلند است، بهتر است شلوارک‌های نسبتا بلند تا زانو با رنگ‌های تیره را انتخاب کنید. دنبال مایوهای تنگ نباشید، اما مایوهایی را هم که در قسمت ران کمی گشاد هستند (معروف به شلوارک بگی) فراموش کنید. مایوی کمر کش‌دار برایتان مناسب نیست؛ زیرا چین‌های آن شما را اذیت می‌کند و هم شکمتان را چاق‌تر نشان می‌دهد. شورت اسپیدو و پادار هم نمی‌توانند ظاهر خوبی به شما بدهند. رنگ‌های تیره مانند مشکی، سبز یا آبی تیره به شما کمک می‌کنند لاغرتر به‌نظر برسید.

اگر کوتاه‌قد و عضلانی هستید

اگر کوتاه‌قد هستید اما هیکل ورزشکاری دارید، مایوهای باکسر (نوعی شورت کمر کش‌دار و پادار) یا شورت‌های پادار را انتخاب کنید. مایوی باکسر شبیه شورت بوکسورهاست که چند ردیف کش دارد و زیاد بلند نیست. به‌طورکلی یادتان باشد شلوارک‌های بلند را انتخاب نکنید زیرا پاهایتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

اگر کوتاه‌قد و لاغراندام هستید

اگر قدتان کوتاه است اما زیادی لاغر هستید، شلوارک‌های نازک‌تر یا شورت‌های پادار برایتان بهتر است. درز میان پای این مایو نباید زیاد بلند باشد. ازآنجاکه قدتان کوتاه است، مایوهای بلند باعث می‌شوند پاهایتان کوتاه به‌نظر بیاید. اگر مایوی طرح‌دار می‌خرید، بهتر است نوارهای افقی تیره داشته باشد که کمی به ابعاد بدنتان اضافه کند.

از رنگ‌هایی که زیاد مشخص و پررنگ هستند استفاده نکنید. رنگ‌های ملایم با طرح‌های ریز یا نوارهایی که تضاد زیادی با رنگ زمینه نداشته باشند بهتر است.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید مایو مردانه

اگر کوتاه‌قد و چاق هستید

شورت‌هایی که برش آنها در پهلو به‌صورت اریب است ممکن است کمی پاهایتان را بلندتر نشان دهد. همچنین کمر آن را از نوع کشی انتخاب نکنید. زیرا شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. مایوهایی که با دکمه بسته می‌شوند گزینه بهتری برای شما هستند. رنگ‌های تیره یا راه‌راه‌های باریک تیره عمودی برایتان مناسب است و کمک می‌کند که لاغرتر به‌نظر بیایید.

نکات مهم هنگام خرید مایو مردانه

قیمت لباس شنا: قیمت نقش بسیار مهمی در انتخاب شما دارد، قبل از هر کاری میزان بودجه برای خرید مایو شنا را مشخص کنید. با مشخص کردن مقدار بودجه خیلی از مدل‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.

نوع مایو شنا: نوع مایو شنای شما بستگی به سبک شنا کردن شما دارد و اینکه به جنس ریون حساسیت داشته باشید یا خیر. اگر مایو را برای مسابقه شنا می‌خواهید، بهتراست از مایو شنا رکابی استفاده کنید. این مایو‌ها سرعت شنا را در شما افزایش می‌دهند. اگر بیشتر مایو را برای شنای تفریحی می‌خواهید، بهتر است از مایوهای پا‌دار استفاده نمایید.

جنس مایو شنا: باید به جنس پارچه‌ای که مایو از آن دوخته می‌شود توجه داشته باشید، معمولا لباس شنا از پارچه‌های مصنوعی و پلاستیکی ساخته می‌شوند. این امر باعث می‌شود که خیلی سریع خشک شوند و همچنین به علت اینکه آب را به خود جذب نمی‌کنند، سرعت شما را برای شنا افزایش می‌دهند.

مایو ضد آلرژی: برخی افراد به پارچه مصنوعی و پارچه پلاستیکی حساسیت دارند. این افراد بعد از استفاده از این نوع مایو ها دچار آلرژی‌های پوستی مانند: قرمزی پوست و خارش پوست می‌شوند. این افراد می‌بایست از لباس شنای ضد آلرژی استفاده کنند. اگر شما هم به این نوع پارچه حساسیت دارید، باید مایوهای ضد آلرژی را خریداری کنید.

ضد کلر: همان طور که می‌دانید، کلر می‌تواند به پارچه‌های معمولی آسیب بزند. این آسیب می‌تواند تغییر رنگ یا پوسیده شدن پارچه باشید. بنابراین اگر می‌خواهید مایو شنا شما بعد از چند بار استفاده خراب نشود. مایو شنا ضد کلر را خریداری کنید. این مایوها طول عمر بالاتری نسبت به مایوهای معمولی دارد.

نوع دوخت: نوع دوخت مایو می‌تواند نشانه‌ای از کیفیت بالای مایو داشته باشد. معمولا مایوهای باکیفیت به خوبی دوخته می‌شوند و برای دوختن آن‌ها زمان در نظر گرفته می‌شود. اما متاسفانه مایوهای بی‌کیفیت به خوبی هم دوخته نمی‌شوند و در بیشتر مواقع حتی قبل از خراب شدن پارچه، از محل دوخت پاره می‌شوند. بنابراین همیشه هنگام خرید مایو به نحوه دوخته شدن آن توجه داشته باشید.

رنگ مایو شنا: همیشه رنگ مایو شنای خود را با کلاه و عینک شنا ست نمایید. این کار باعث می‌شود شما مرتب تر و کار بلدتر از سایرین به نظر برسید. نوع رنگ مایو یک مسئله‌ شخصی است و شما باید با توجه به سلیقه و علاقه خود رنگ مایو و سایر تجهیزات شنای خود را مشخص کنید.

سایز مایو شنا: به سایز و اندازه مایو هم توجه داشته باشید. مایو شنا باید دقیقا سایز شما باشد. مایو شنای شما نباید خیلی تنگ باشد زیرا در آن احساس راحتی نخواهید داشت و اگر خیلی گشاد باشد ممکن است حین شنا یا شیرجه زدن از پای شما خارج شود. بنابراین باید دقیقا سایز بدن خود را انتخاب نمایید.

بهترین برند مایو مردانه: در بین برندهای مطرح لباس مایو مردانه، برندهایی نظیر آدیداس (Adidas)، کوتون (Koton) و سوپردرای (Superdry) از پرچمداران تولید لباس شنای مردانه به شمار می آیند. این برندها تمرکز ویژه ای برای تولید جدیدترین لباس شنای مردانه صرف می کنند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید مایو مردانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید مایو مردانه

خلاصه مقاله

  1. شنا از معدود ورزش هایی است که هیچ منافاتی با سن وسال افراد ندارد. شاید به همین دلیل است که این ورزش جزو محبوب ترین ورزش ها در میان مردم است، به وِیژه در فصول گرم سال که نقش مهمی در پر کردن اوغات فراغت افراد دارد.
  2. تنها اسباب مورد نیاز برای حظ بردن از این ورزش جذاب مایو یا همان لباس شناست.
  3. مایو باید با فیزیک و ساختار بدنی شما متناسب باشد.
  4. از مایو مردانه اسپیدو اغلب شناگرانی که وارد یک دوره مسابقات حرفه‌ای می‌شوند، از آن استفاده می‌کنند.
  5. مایوهای شلوارکی همانند یک شلوارک، خنک و سبک هستند که بیشتر از سوی موج سواران مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  6. مایو پادار در حقیقت همچون یک شلوارک می‌باشد که میزان بلندی آن به نظر و سلیقه شخصی شما دوست عزیز و شناگر بستگی دارد.
  7. مایو مردانه پادار چسبان یک گزینه ایده‌آل برای انجام تمرینات سرعتی است.
  8. اسکوئر نام یک مدل دیگر از مایوهای مردانه موجود در بازار است که البته مشتری پروپاقرص آن بیشتر بازیکنان والیبال ساحلی هستند.
  9. از مایوهای مدل سوئیت در هر جا که خواستید، می‌توانید استفاده کنید، ولی برای تورنومنت‌های شنا گزینه خوبی نیستند.
  10. هنگام خرید مایو مردانه بایستی به سایز، جنس، نوع و … دقت کافی داشته باشید. 

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید مایو مردانه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *