دیجی پرایم - راهنمای خرید اکسسوری مردانه

راهنمای خرید اکسسوری مردانه

اکسسوری مردانه یکی از مهمترین عوامل در تمایز یک استایل مردانه معمولی و یک استایل خاص و جذاب است. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر برای خریدی هوشمندانه در ادامه با مقاله راهنمای خرید اکسسوری مردانه همراهمان باشید.

اکسسوری چیست؟

اکسسوری ها اجزایی جدا از قسمت های اصلی لباس هستند که برای کامل کردن هر تیپ و لباسی لازم می باشند.

انواع اکسسوری مردانه

انواع اکسسوری ها به دو دسته اکسسوری های پوشیدنی و اکسسوری های حمل کردنی تقسیم بندی می شوند که در زیر هر دسته را مورد بررسی قرار می دهیم؛

اکسسوری های حمل کردنی

اکسسوری‌هایی که حمل می‌شوند شامل کیف پول و کیف‌های دستی، عینک آفتابی، بادبزن‌های دستی، چتر‌های آفتابی و چتر‌های معمولی، کیف جیبی، چوب‌های دستی، کروات ، جاکلیدی، آویز های مختلف و مواردی از این دست می باشد. بهتر است برای انواع اکسسوری های حمل کردنی از رنگ های شاخص و متفاوت استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی در استایل شما ایجاد تنوع کند.

اکسسوری های پوشیدنی

اکسسوری‌هایی که پوشیده می‌شوند شامل دستمال سر، دستمال گردن، شال گردن، کت، چکمه و کفش، کراوات، کلاه، کلاه‌های بی لبه، کمربند و بند‌های شلوار یا ساس بند، جوراب، دستکش، جواهرات، ساعت، دستبند و … است.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید اکسسوری مردانه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی البسه و وسایل مورد نیاز آقایان و بانوان، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( مد و پوشاک ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید اکسسوری مردانه

در ادامه به توضیح برخی از این اکسسوری های دلربا می پردازیم؛

کروات

آقایان معمولا در مهمانی های رسمی یا محیط های کاری از کت و شلوار و کروات استفاده می کنند. کروات یک اکسسوری مردانه است که در طرح و رنگ های مختلف وجود دارد و می تواند استایل مردانه را تا حد زیادی تغییر دهد، اما به خاطر داشته باشید که مانند هر اکسسوری دیگری باید درست استفاده شود. این اکسسوری جزیی از استایل کلاسیک است و در سایر استایل ها استفاده از آنها نا به جا است.

کروات ها به دو دسته رسمی و غیر رسمی تقسیم می شوند. هر چه رنگ کروات تیره تر و ساده تر باشد رسمی تر و هر چه رنگ آن روشن تر و طرح دارتر باشد، غیر رسمی تر می شود. اولین نکته در ست کردن کروات و کت و شلوار انتخاب کت و شلوار مناسب با فرم بدن شما است. پس از آن انتخاب رنگ کت و شلوار است. کت و شلوار های خود را می توانید از رنگ های تیره ،خنثی و یا رنگ های روشن استفاده کنید.

توصیه: یک کراوات قرمز حتما داشته باشید، زیرا با چهار رنگ اصلی کت و شلوار (مشکی، طوسی، سورمه ای و کرم قهوه ای) به خوبی ست می شود.

نکته: اگر دوست دارید از کروات طرح دار استفاده کنید، دقت کنید که پیراهن و کت و شلوار شما باید ساده بوده و هیچ گونه طرحی نداشته باشد.

به یاد داشته باشید که مهمترین قانون در کراوات آن است که آقایان لاغر اندام از کراوات پهن و آقایان درشت هیکل از کراوات باریک استفاده کنند. البته افرادی با اندام متوسط می توانند از هر دو نوع کراوات استفاده کنند.

گیره کروات

گیره کراوات کاربردی‌ ترین نوع اکسسوری مربوط به کراوات است. این گیره کمک می‌کند تا دو بخش جلویی و عقبی کراوات به هم و به پیراهن متصل باقی بمانند و وقتی که در فضای باز و در مقابل جریان باد هستید ظاهر مرتب‌ تری داشته باشید. علاوه بر این گیره کراوات ظاهر آقایان را شیک و کلاسیک نشان می‌ دهد و بیشتر استایلی رسمی و اداری دارد. بهترین رنگ برای گیره کراوات، طلایی و نقره‌ای است، به خصوص نقره‌ ای که با کت و شلوار مشکی هماهنگی زیبایی به وجود می‌ آورد. البته می‌ توانید از رنگ‌ های دیگر نیز به شرطی که با بقیه تیپ شما همخوانی داشته باشد، استفاده کنید.

پاپیون

اگر برای بار اول می خواهید از پاپیون استفاده کنید، رنگ مشکی را به شما توصیه می کنیم. استفاده از پاپیون تنها در استایل های مهمانی مجاز است و در محل کار و قرار های رسمی باید از کراوات استفاده کنید.

نکته: پاپیون هم مانند کراوات اگر طرحدار باشد باید با پیراهن ساده ست شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اکسسوری مردانه

دکمه سر دست

دکمه سر دست فقط یک اکسسوری ساده نیست بلکه یک ضررت برای پیراهن است.
دکمه سر دست‌های فرانسوی را معمولا در مواقع رسمی استفاده می کنند و استفاده از آنها در یک مراسم و مهمانی رسمی هم واجب است و هم یک امتیاز محسوب می شود.
دکمه سر دست‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند. همچنین محدودیت زمانی برای استفاده از آنها وجود ندارد مگر اینکه گم کنید یا زیادی برایتان تکراری شوند.

کلاه

برای انتخاب کلاهی که بیشترین همخوانی را با پوشش شما داشته باشد باید وقت بگذارید. انتخاب این آیتم نباید سرسری گرفته شود و شما باید بدانید دلیل استفاده‌تان از کلاه برای مسئله استایل شخصی چیست و پس از آن بر اساس کاربرد انواع مختلف کلاه‌ها، به انتخاب مناسب برسید.

جوراب‌های رنگارنگ

امروزه در دنیای مد جوراب‌های رنگارنگ جایگاهی ویژه در اکسسوری مردانه به ویژه جوانان باز کرده‌ است. این جوراب‌ها دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوع هستند که به استایل‌تان زیبایی خاصی می‌بخشد. اگر دوست دارید استایلی مخصوص به خود داشته باشید می‌توانید با اضافه کردن این سبک از اکسسوری‌ها متفاوت به نظر برسید. استفاده از جوراب‌های رنگارنگ معمولا برای مکان‌های رسمی مناسب نمی‌باشد، بنابراین سعی کنید برای استفاده از اکسسوری‌ها برای هر مکان شرایط راهم در نظر بگرید.

ساعت

همانطور که حتما می‌دانید ساعت مچی یکی از پرطرفدارترین اکسسوری‌های مردانه حتی در نزد خانم‌هاست. انتخاب ساعت مچی را بر طبق پسند شخصی خود انجام دهید اما دو نکته طلایی را فراموش نکنید:

یک اینکه هنگام خرید ساعت بین قیمت، کیفیت و زیبایی می‌بایست تعادلی برقرار کنید تا به انتخاب بهتر برسید و دوم اینکه رنگ ساعت مچی را همرنگ با دیگر اکسسوری‌هایی که بیشتر استفاده می‌کنید مانند کمربند، انتخاب کنید.

حلقه

به حلقه‌ها میتوان لقب اکسسوری خاطره‌ها را داد چرا که معمولا نشانگر رویدادی مهم هستند. البته آقایان وقتی وارد مغازه حلقه فروشی می شوند معمولا قصد خرید حلقه برای خود ندارند، بلکه حلقه را برای هدیه دادن به یک نفر خاص می خرند. ولی در کل حلقه‌های عقیق، حلقه‌های ازدواج و حلقه‌های قهرمانی از تیم‌های ورزشی حلقه‌های جالب توجهی هستند که باید با غرور در موقعیت‌های مهم و خاطره انگیز استفاده شوند.

دستبند

دسبند، از اکسسوری‌های جذاب مردانه می باشد که چند سالی است بین آقایان ترند شده و انتخاب نوع دسبند رابطه مستقیمی با استال شخصی شما دارد. چه استایل کلاسیک داشته باشید چه استایل خیابانی، مطمئن باشید دستبند مناسب برای استایل شما وجود دارد. برای مثال اگر کت و شلوار پوش هستید دستبند‌های متالیک و لوکس برایتان مناسب است یا اگر کمد لباستان پر از لباسهای راحتی و معمولی است دستبندهای کژوال و اسپرت بهترین گزینه هستند. به یاد داشته باشید دسبند به عنوان یک اکسسوری ظریف در استایل آقایان به شمار می رود. پس دستبندی انتخاب نکنید که بر استایلتان غالب شود، بلکه به عنوان جزئی مجزا از استایل به چشم می آید.

عینک آفتابی

عینک آفتابی جزو یکی از مهم‌ترین اکسسوری مردانه است که برای خرید آن باید نکاتی را در نظر داشته باشید و بتوانید تشخیص دهید که چه نوع سبک عینک آفتابی به فرم صورت و سبک لباس پوشیدنتان می‌آید.

گردنبند مردانه

استفاده از گردنبند کاملا به انتخاب و سلیقه شخصی شما باز می‌گردد. اکسسوری گردنبند معمولا برای استایل اسپرت کارایی دارد و انتخاب درست می‌تواند استایلتان را بهتر به نظر برساند. اگر از پوشش رسمی استفاده می‌کنید و علاقه به اکسسوری گردنبند دارید بهتر است از زنجیرهای تک استفاده کنید. زنجیر حالت رسمی تری نسبت به گردنبندهای چوبی، مهره‌ای، چرمی و… دارد.

کیف مردانه

کبف بخش مهمی از یک استایل است. حال فرقی ندارد از چه نوع کیفی استفاده می‌کنید، کوله، کیف پول یا کیف دستی. نکته‌ای را که باید نظر بگیرید این است، برای هر استایل سبک کیف مخصوص به همان را استفاده کنید. به عنوان مثال با کفش کتانی کیف دستی استفاده نکنید، بلکه بایستی از کوله پشتی استفاده کنید. هماهنگی در استایل بسیار مهم است. بهتر است رنگ و جنس کیف‌تان با کفشی که استفاده می‌کنید یکی باشد، این ترفند باعث می‌شود شیک‌تر به نظر برسید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اکسسوری مردانه

شال گردن

استفاده از شال گردن می تواند تیپ و استایل شما را به صورت کلی دگرگون کند و به دلیل بزرگ بودن بر خلاف ساعت و دستبند، بسیار در چشم مخاطب جلوه می کند و از سوی دیگر بایستی در انتخاب آن دقت کنید. زیرا یک شال زشت و نامرتب می تواند استایل بدی را برای شما ست کند و بالعکس.
البته مشکلی که در استفاده از این اکسسوری وجود دارد این است که شما دچار محدودیت هستید. به طور مثال در فصل تابستان بستن یک شال گردن ضخیم و گرم میتواند بسیار رشت و اذیت کننده باشد، اما راهکار این است که در فصل تابستان از دستمال های گردن باکلاس و طرح دار استفاده کنید. در انتخاب شال گردن به طرح و رنگ آن دقت کنید زیرا می تواند استایل شما را دگرگون کند.

دستکش

استفاده از دستکش برای مردان می تواند ارمغان و نشان دهنده یک تیپ فوق کلاسیک باشد، البته این موضوع منحصربه دستکش های لاکچری از جنس چرم می باشد و دستکش های پشمی را شامل نمی شود. انتخاب رنگ دستکش به عهده خودتان می باشد اما بهتر است تا از رنگ های تیره استفاده کنید تا قردی جنتلمن وکاریزماتیک به نظر برسید. شما می توانید از دستکش های چرم برای تیپ های کلاسیک و اسپرت خود استفاده کنید، اما دشتکش های پشمی صرفا اکسسوری خوبی برای تیپ و استایل های اسپرت به حساب می آیند.

کمربند چرمی

کمربند وسیله ضروری برای تمامی آقایان می‌باشد، اما انتخاب صحیح و مناسب آن، تاثیر بسزایی در تیپ شما خواهد گذاشت. خوب است که آقایان چند عدد کمربند مختلف برای موقعیت های مختلف داشته باشند.

برای مثال کمربند های نخی برای ماه های گرمتر سال پیشنهاد می‌شوند، زیرا علاوه بر این که تیپ شما را همچنان شیک و رسمی نگه می دارد، کمی جذابیت نیز به آن اضافه می کنند. البته اگر بیشتر به مدل های کلاسیک تمایل دارید، ما به شما مدل چرمی را پیشنهاد می کنیم. این کمربند ها برای موقعیت های رسمی بهتر هستند.

عطر

اکسسوری فقط شامل وسایل و تجهیزات شما نمی شود. رایحه شما هم اکسسوریتان می باشد که قطعا باید با استایلتان هم خوانی داشته باشد.

نکته: گاهی استفاده از یک اکسسوری کوچک که به درستی انتخاب گردد، می تواند جلوه ای زیبا به لباس شما ببخشد. توجه کنید که استفاده از هر نوع اکسسوری باید متناسب با المان هایی همچون فصل، محیطی که در آن حضور داریم و نوع فرهنگ و علایق باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید اکسسوری مردانه

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید اکسسوری مردانه

یادآوری

شما نباید در استفاده از زیورآلات بیش از حد زیاده روی کنید و یا در انتخاب هماهنگ آن‌ها با یکدیگر اشتباه کنید. پس برای پیدا کردن انتخاب مناسب و سلیقه شخصی خود وقت بگذارید. در این زمینه یک نکته بسیار مهم که به کمک شما می‌آید این است که درباره انتخاب رنگ خانواده اکسسوری‌ها فراتر از “سه رنگ” نروید. این سه رنگ را یا از یک خانواده یا گروه رنگی انتخاب کنید و یا اینکه توجه داشته باشید درجات مختلف کم رنگ یا پررنگ یک رنگ بخصوص باشند. و یا اینکه طبق قوانین ست شدن رنگ‌ها با یکدیگر هارمونی داشته باشند. همچنین هیچگاه کاربردی بودن را فدای زیبایی ظاهری اکسسوری نکنید.

خلاصه مقاله

  1. اکسسوری مردانه یکی از مهمترین عوامل در تمایز یک استایل مردانه معمولی و یک استایل خاص و جذاب است.
  2. اکسسوری ها اجزایی جدا از قسمت های اصلی لباس هستند که برای کامل کردن هر تیپ و لباسی لازم می باشند.
  3. انواع اکسسوری ها به دو دسته اکسسوری های پوشیدنی و اکسسوری های حمل کردنی تقسیم بندی می شوند.
  4. اکسسوری‌هایی که حمل می‌شوند شامل کیف پول و کیف‌های دستی، عینک آفتابی، بادبزن‌های دستی، چتر‌های آفتابی و چتر‌های معمولی، کیف جیبی، چوب‌های دستی، کروات ، جاکلیدی، آویز های مختلف و مواردی از این دست می باشد.
  5. اکسسوری‌هایی که پوشیده می‌شوند شامل دستمال سر، دستمال گردن، شال گردن، کت، چکمه و کفش، کراوات، کلاه، کلاه‌های بی لبه، کمربند و بند‌های شلوار یا ساس بند، جوراب، دستکش، جواهرات، ساعت، دستبند و … است.
  6. گاهی استفاده از یک اکسسوری کوچک که به درستی انتخاب گردد، می تواند جلوه ای زیبا به لباس شما ببخشد.
  7. توجه کنید که استفاده از هر نوع اکسسوری باید متناسب با المان هایی همچون فصل، محیطی که در آن حضور داریم و نوع فرهنگ و علایق باشد.
  8. شما نباید در استفاده از زیورآلات بیش از حد زیاده روی کنید و یا در انتخاب هماهنگ آن‌ها با یکدیگر اشتباه کنید. پس برای پیدا کردن انتخاب مناسب و سلیقه شخصی خود وقت بگذارید.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اکسسوری مردانه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *