دیجی پرایم - راهنمای خرید سنگ ماساژ

راهنمای خرید سنگ ماساژ

ماساژ سنگ داغ نوعی درمان آرام بخش عمیق و ماساژی بسیار لذت بخش است. در ماساژ سنگ داغ، ماساژور با استفاده از سنگ های آتش فشانی به رفع گرفتگی ها و تنش های عمیق عضلانی می پردازد. برای اطلاع بیشتر از اینگونه ماساژها و نحوه انتخاب درست این سنگهای ارزشمند و البته آرامش بخش با ادامه مقاله راهنمای خرید سنگ ماساژ همراهمان باشید.

سنگ ماساژ چیست؟ 

تاریخ حکایت کننده آن است که چینی ها سنگ ماساژ گرم را قبل از 2000 سال پیش به عنوان وسیله ای برای بهبود عملکرد اندام های داخلی مورد استفاده قرار می داده اند. آنها بر این باور بودند نیروی جادویی سنگ باعث آرامش و کاهش درد می شود. بعدها به این اساس رسیدند که گرمای سنگ نیروی جادویی موجود در سنگ را چندین برابر می کند که این یک قاعده اصلی در استفاده از سنگ ماساژ شد. آنها با استفاده از تکنیک های ماساژ و با در اختیار داشتن سنگ ها، انجام ماساژ را به شکلی حرفه ای به تکامل رساندند.

نوع سنگ داغ برای ماساژ

هنگام خرید یا استفاده از سنگ های داغ باید این نمونه ها را در اختیار داشته باشید. مانند: 

 1. سنگ قابل استفاده برای پشت باشد 
 2. سنگ قابل استفاده برای ران و معده 
 3. سنگ قابل استفاده تاج سر و مخچه و بالای سر
 4. سنگ برای پشت زانو و پشت کمر
 5.  سنگ برای ساق پا
 6.  سنگ مینیاتور نقطه ای فشرده برای عضلات بافت عمیق
 7.  سنگ برای انگشتان پا
 8.  سنگ چاکرا

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید سنگ ماساژ برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سنگ ماساژ

مزایای استفاده از سنگ ماساژ 

برای برخی افراد گرمای سنگ‌های داغ بسیار راحت کننده و آرامش بخش می باشد. ماساژ سنگ داغ، برای افرادی که در بدنشان احساس سرما دارند بسیار مناسب است. همچنین برای افرادی که گرفتگی عضلانی دارند، اما ماساژ های سبک را ترجیح می‌دهند، نیز کاربردی می باشد. حرارت، ماهیچه‌ها را ریلکس کرده و به ماساژ تراپیست این امکان را می‌دهد که با فشار کمتری روی عضله‌ها کار کند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ماساژ سنگ داغ دارای فواید دیگری نیز می باشد. مانند:

 1. درمان و تسکین دردهای مزمن عضلانی
 2. بهبود عملکرد قلب
 3. بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 4. درمان و تسکین دردهای رماتیسم
 5. درمان و تسکین دردهای آرتروز
 6. درمان دردهای سیاتیک
 7. بهبود قوای جسمی و جنسی
 8. بهبود قدرت بینایی
 9. بیرون کشیدن درد از بدن و سم زدایی
 10. کاهش استرس و بهبود خواب
 11. و …

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید سنگ ماساژ

موارد منع استفاده از ماساژ سنگ داغ

با وجود بسیاری از مزایایی که مرتبط با ماساژ با سنگ داغ ذکر کردیم، به طور حتم این درمان برای همه افراد مناسب نمی باشد. این امری طبیعی است که برخی از افراد در استفاده از ماساژ، به خصوص ماساژ با سنگ داغ محدودیت داشته باشد. محدودیت های استفاده از ماساژ با سنگ داغ و یا عواملی که فرد نمی تواند از یک روش خاص درمانی استفاده کند، شامل موارد نام برده در ادامه می شود.

 1. وجود آسیب های پوستی، زیرا داشتن این امراض ( کوفتگی شدید، بریدگی یا خراش، آفتاب سوختگی، وجود رگ های واریسی ) و استفاده از ماساژ با سنگ داغ آسیب را بیشتر می کند.
 2. وجود بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا که در این حال با استفاده از ماساژ میکروب های بدن گسترش پیدا کرده و کنترل درجه حرارت بدن، دشوار می شود.
 3. بیماری قلبی می تواند باعث تورم و یا مشکلات دیگر در رگ و یا شریان های پاها شود. وجود هر دو این علائم تاثیر منفی از ماساژ می پذیرند.
 4. افراد دیابتی، اکثر افرادی که به دیابت مزمن و شدید مبتلا می باشند، متوجه آسیب های مانند سوختگی هنگام ماساژ نمی شوند. بنابراین زمانی که در ماساژ از سنگ داغ استفاده می شود و درمانگر فشار بیش از حد بر روی پوست وارد می کند، ممکن است فرد مبتلا به دیابت متوجه سوختگی پوست نشود.
 5. بانوان باردار، ماساژ در دوران بارداری بسیار آرامش بخش بوده و برای بسیاری از بانوان باردار مفید می باشد. در عین حال برخی از پزشکان استفاده از ماساژ سنگ داغ را برای بانوان باردار توصیه نمی کنند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سنگ ماساژ

قابلیت های مهم در سنگ داغ برای ماساژ

 1.  سنگ ماساژ داغ با کیفیت باید گرما را به خوبی در خود برای چندین ساعت حفظ و نگهداری کند.
 2. سنگ ماساژ خوب توپر بوده و به سختی شکسته شده و از بین می رود.
 3. سنگ های ماساژ مرغوب معمولا دارای رنگ بسیار تیره ای می باشند.
 4. سنگ های مخصوص ماساژ داغ از نوع سنگ های آتشفشانی بازالت هستند.
 5. سنگ های ماساژی خوب و مناسب هستند که سطحی صاف و صیقلی داشته باشند.
 6. این سنگ ها باید به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن باشند.مخصوصا اگر در تماس با روغن ماساژ بوده اند. 

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید سنگ ماساژ

نحوه نگهداری صحیح از سنگ داغ ماساژ 

 1.  از قرار دادن سنگ ها در داخل ماکرویوو یا فِر به شدت خودداری کنید.
 2. قبل از استفاده سنگ ها بر روی بدن اطمینان یابید که میزان حرارت بالا نبوده و فرد توان تحمل آن را دارد.
 3. در صورت برخورد سنگ ها با روغن بعد از اتمام کار آنها را به خوبی تمیز نمائید. 
 4. حتما از جعبه چوبی بامبو برای نگهداری از سنگ داغ استفاده کنید.
 5. سنگ های داغ ماساژ را در زمان استفاده در داخل هیتر مخصوص قرار دهید.

نکات مهم پیش از دریافت ماساژ سنگ داغ

اگر برای اولین بار است که می خواهید ماساژ سنگ داغ دریافت نمائید، در مورد اینکه آیا این ماساژ برایتان مناسب است یا نه مشورت کنید. این ماساژ برای بسیاری از مردم عمیقا آرامش بخش بوده و برای ذهن، بدن و روح مفید واقع می شود. اما شما هم باید از این موضوع اطمینان کسب نمائید. به ویژه اگر وضعیت سلامتی خاصی دارید. از جمله نکاتی که باید قبل از ماساژ رعایت کنید این است که غذای سنگین نخورید. قبل و بعد از ماساژ آب آشامیدنی بخورید. اگر سنگ ماساژ بیش از حد گرم بوده و یا فشار بیش از حد شدید شد، به درمانگر اطلاع دهید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. ماساژ سنگ داغ نوعی درمان آرام بخش عمیق و ماساژی بسیار لذت بخش است.
 2. در ماساژ سنگ داغ، ماساژور با استفاده از سنگ های آتش فشانی به رفع گرفتگی ها و تنش های عمیق عضلانی می پردازد.
 3. تاریخ حکایت کننده آن است که چینی ها سنگ ماساژ گرم را قبل از 2000 سال پیش به عنوان وسیله ای برای بهبود عملکرد اندام های داخلی مورد استفاده قرار می داده اند.
 4. هنگام خرید سنگ داغ به نوع و محل قرارگیری آن دقت کافی داشته باشید.
 5. برای برخی افراد گرمای سنگ‌های داغ بسیار راحت کننده و آرامش بخش می باشد. البته باید خاطر نشان کرد که اساژ سنگ داغ برای برخی افراد مناسب نمی باشد. مانند افراد دیابتی، آسیب های پوستی و … .
 6. سنگ داغ باید بتواند گرما را در خود حفظ کرده و آرامش بخش باشد.
 7. اگر برای اولین بار است که می خواهید ماساژ سنگ داغ دریافت نمائید، در مورد اینکه آیا این ماساژ برایتان مناسب است یا نه مشورت کنید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سنگ ماساژ لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *