دیجی پرایم - راهنمای خرید نردبان

راهنمای خرید نردبان

چنانچه تمایل دارید برای دسترسی به میله پرده و یا قرار دادن محصولات مختلف در طبقات بالای کمد خانگی و یا محل کارتان از نردبانی مستحکم و زیبا برخوردار شوید، توصیه می کنیم در ادامه با مقاله راهنمای خرید نردبان همراه شوید تا شما را با نکاتی مهم در خصوص خرید این وسیله آشنا نماییم.

نربان چیست؟

نردبان ابزاری برای دست یابی به ارتفاعات بالاتر است که در انواع مختلف، ارتفاعات متنوع و جنس‌های گوناگون ساخته می‌شوند.

انواع نردبان از نظر جنس

نردبان چوبی: اولین و قدیمی‌ترین نردبان های ساخته شده به دست بشر از جنس چوب هستند. این نردبان ها از چوب بدون رگه، تراش و ترک ساخته می شوند. وزن چوب مورد استفاده باید سبک و مقاوم باشد، این کار به حمل راحت تر نردبان کمک می کند.

نردبان فلزی: این نردبان ها از جنس آهن و آلومینیوم ساخته می شوند. نردبان های آهنی را با لوله آهنی می سازند و معمولا دست ساز هستند. به دلیل عدم استاندارد لازم خرید این جنس را به شما توصیه نمیکنم. بهترین نوع نردبان های فلزی جنس آلومینیومی هستند. این نردبان ها بسیار سبک و ایمن می باشند.

نردبان پلاستیکی یا فایبرگلاس: این نردبان ها زیاد بلند نیستند، به دلیل اینکه فایبر گلاس از چوب فشرده تر است، وزن آن ها در مقایسه با نمونه چوبی مقداری سنگین تر می باشد. فایبرگلاس در شرایط خشک رسانای جریان برق نیست، دما را نیز از خود عبور نمی دهد. در دماهای خاص حالت خود را حفظ می کند.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید نردبان برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید نردبان

انواع نردبان از نظر ساختار

مدل های ساده: اصلا نیاز به گفتن نیست. این مدل از نردبان ها کاملا ساده هستند و تنها بسته به جنس بدنه و همچنین میزان ارتفاع خود، قیمت گذاری شده و در بازار به فروش رسانده می شوند.

مدل های تلسکوپی: مدل های تلسکوپی یکی از بهترین و پرفروش ترین نردبان های عصر ما هستند که به راحتی می توان اندازه بلندی آنها بسته به سطح کارایی مورد نظرتان تنظیم نمایید و در نهایت با بهره گیری از قفل ارتفاع، میزان بلندی آن را تثبیت کنید. ناگفته نماند خودِ این مدل از نردبان ها نیز به دو دسته تلسکوپی ساده و تلسکوپی تاشو تقسیم بندی می شوند.

مدل های تاشو: این نوع از پلکان ها همانطور که از نامشان نیز مشخص است، از قابلیت تاشوندگی برخوردار هستند. می توان آن را برای هر بار استفاده نمودن باز و بسته کرد و به دلیل تاشو بودن ساختار کلی آن ها نیز برای نگهداری نیاز به جا و مکان کمتری در هر محیط خانگی و صنعتی پیدا کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید نردبان

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید نردبان

نکات مهم هنگام خرید نردبان

 • اولین نکته ای که هنگام خرید نردبان باید به آن توجه کنید، نوع ساختار کالای مورد نظرتان است. پلکان ها بطور کلی در سه ساختار مختلف: ساده، تلسکوپی و تاشو طراحی و تولید می شوند.
 • نکته دوم بعد از انتخاب نوع ساختاری پلکان مورد نظرتان، مربوط به جنس بدنه آن است. امروزه برای ساخت پلکان ها از متریال های گوناگونی نظیر: چوب، آهن، آلومینیوم، استیل و همچنین پلاستیک استفاده می شود.
 • نکته مهم بعدی در انتخاب و خرید نردبان مربوط به وزن قابل تحمل آن می شود که در این خصوص شما عزیزان بایستی با در نظر داشتن میانگین وزن خود و دیگر کسانی که احتمالا از محصول شما استفاده خواهند کرد، خرید خود را انجام دهید.
 • نکته مهم بعدی در انتخاب یک نردبان خوب و مستحکم توجه به طراحی پایه و هم‌چنین پایداری آن برای شما به عنوان کاربر است. توصیه می کنیم در این مورد کاملاً سختگیرانه رفتار کرده و از خرید هر نوع نردبانی که گمان می کنید دارای پایه هایی سست و غیر ایمن است، خودداری فرمایید!
 • سطح پله ها بایستی از مساحت مطلوبی برخوردار باشد تا شما بتوانید به راحتی پایتان را بر روی آن قرار دهید و تعادل خود را بر روی محصول کاملا حفظ کنید.
 • برخی از نردبان ها دارای دو قسمت جهت استفاده دو نفر به صورت همزمان هستند که برای این منظور شما باید به استحکام هر دو نردبان متصل شده به یکدیگر و طراحی استاندارد هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه بپردازید.
 • تعبیه کردن قفل ارتفاع برای یک نردبان نیز از دسته موارد ایمنی برای این کالا بحساب آورده می شود که سبب اطمینان خاطر شما از عدم برهم خوردن بلندی آن خواهد شد.
 • عمدتا نوع، طول و هم‌چنین جنس به کار رفته در ساخت است که قیمت نردبان را برای شما مشخص می کند. با این حال اما یادتان باشد توجه به تناسب استفاده از نردبان با محیط مصرفی که قرار است در آن مورد بهره گیری قرار بگیرد نیز فوق العاده حائز اهمیت است. زیرا برای انجام کارهای خانگی خرید یک پلکان بلند و صنعتی هیچ توجیهی ندارد.

روش صحیح استفاده از نردبان

نردبان ابزاری ساده شناخته شده و به همین دلیل بسیاری به ماهیت خطرناک آن واقف نیستند. اگر احتیاط لازم هنگام استفاده از این ابزار درنظرگرفته نشود منجر به سقوط، صدمات جدی و حتی مرگ کاربر می‌شود. برای به حداقل رساندن خطرات استفاده از نردبان نکات زیر را رعایت کنید:

  • هرگز نباید دو نفر در یک زمان از یک نردبان بالا برود.
  • از نردبان دوپله دوپله بالا یا پایین نروید.
  • قبل از استفاده کف کفش‌ها را تمیز کنید.
  • برای نگهداری ابزارآلات از کمربند ابزار استفاده کنید یا آن‌ها را به دستیار بسپارید.
  • از حرکات ناگهانی اجتناب کرده و به آرامی بالا بروید.
  • آن را روی سطح صاف قرار دهید.
  • از نردبان‌های فلزی برای کارهای الکتریکی استفاده نکنید.
  • از تکیه دادن نردبان به ستون یا تیرک چوبی جلوگیری کنید.
  • از آن برای بالابردن بارهای سنگین و حجیم استفاده نکنید.
  • در مرکز نردبان بایستید و از تکیه دادن به ان اجتناب کنید.
  • برای نگهداری ابزارآلات از کمربند ابزار استفاده کنید یا آن‌ها را به دستیار بسپارید.
  • و … 

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید نردبان

دیجی پرایم - بهترین راهنما

روش نگهداری از نردبان

 • همیشه قبل و بعد از هر استفاده اتصالات‌نردبان را مورد بررسی قرار دهید و در صورت شل بودن آن ها را محکم کنید.
 • اگر نردبان‌شما دارای چرخ، قرقره، قفل یا پولی می باشد، هر چند وقت یکبار آن ها را روغن کاری نمایید.
 • اگر طناب یا زنجیر نردبان‌ کهنه و فرسوده است، آن ها را تعویض کنید.
 • همیشه بعد از استفاده بدنه و روتین های نردبان‌را تمیز کنید. این کار باعث افزایش طول عمر وسیله می شود.
 • بعد از استفاده نردبان را در محلی قرار دهید که روی شخص دیگری که در آن مکان قرار دارد، یا روی زمین نیوفتد.
 • و … 

خلاصه مقاله

 1. نردبان ابزاری برای دست یابی به ارتفاعات بالاتر است که در انواع مختلف، ارتفاعات متنوع و جنس‌های گوناگون ساخته می‌شوند.
 2. پلکان ها بطور کلی در سه ساختار مختلف: ساده، تلسکوپی و تاشو طراحی و تولید می شوند.
 3. امروزه برای ساخت پلکان ها از متریال های گوناگونی نظیر: چوب، آهن، آلومینیوم، استیل و همچنین پلاستیک استفاده می شود.
 4. نردبان ابزاری ساده شناخته شده و به همین دلیل بسیاری به ماهیت خطرناک آن واقف نیستند. اگر احتیاط لازم هنگام استفاده از این ابزار درنظرگرفته نشود منجر به سقوط، صدمات جدی و حتی مرگ کاربر می‌شود.
 5. هنگام خرید نردبان بایستی به نوع، جنس، ارتفاع، دوطرفه بودن و با نبودن و … توجه نمود.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید نردبان لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *