دیجی پرایم - راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک

راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک

در آغوش گرفتن نوزاد یکی از لذت های فوق العاده برای پدر و مادر و حتی خود کودک می باشد. هنگام استفاده از آغوشی نوزادتان با خیال آسوده در آغوشتان است، و می توانید با خیال آسوده به کارهای روزمره رسیدگی کنید. محققان بر این عقیده اند که کودکان بهانه گیر و یا کودکانی که از کولیک رنج می‌برند، هنگامی که در آغوشی قرار می گیرند، آرام تر هستند. در این مقاله سعی بر این داشته ام با راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک که تمامی نیازها و خواسته‌های کودک و والد را در بر می گیرد بپردازیم.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

آغوشی نوزاد چیست و چه فوایدی دارد؟

یک وسیله امن برای نوزادان و کودکان نوپا می باشد با استفاده از آغوشی مناسب، بدن نوزاد و کودک به حالت عمودی قرار می‌گیرد. استفاده از آغوشی برای حمل کودک نسبت به سایر وسایل مزایای بیشتری دارد. این وسیله هم برای والدین و هم برای کودک راحت و کم هزینه است. یک نوزاد تازه متولد شده در نزدیکی قلبتان به او کمک می‌کند تا با زندگی در خارج از رحم آشنا، ریتم ضربان قلب، نفس کشیدن و صدای شما آشنا شود و آنچه در دنیای اطرافش رخ می‌دهد را بهتر درک کند.با ادامه مقاله راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک همراهمان باشید.

آشنایی با انواع آغوشی

آغوشی ها انواع مختلفی دارند که در مقاله راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک به توضیح بیشتر آن می پردازیم و سعی بر آن داشته ام که خرید مناسب ترین آغوشی را به شما عزیزان معرفی نمائیم.

آغوشی یکطرفه با یک بند پهن

این نوع آغوشی ها به دور تنه و یکی از شانه های والدین قرار می‌گیرد، که ممکن است دارای یک حلقه باشد. کودکی که از شیر مادر تغذیه می‌کند با آغوشی یک طرفه به دلیل گشاد و پهن بودن، شیردهی به کودک را آسان‌تر می‌کند. اما از طرفی استفاده از این نوع آغوشی به دلیل یکطرفه بودن و افزایش وزن کودک بسیار طاقت فرسا و سخت می‌باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک

آغوشی از جلو

این مدل آغوشی دو بند که وظیفه حمایت از قسمت نشیمنگاه پارچه ای که کودک روی آن است را به عهده دارد. در این مدل آغوشی کودک بهترین وضعیت را دارد. شما می توانید او را به راحتی ببینید. دو طرفه بودن این نوع آغوشی باعث شده شما وزن کودک را به راحتی تحمل کنید و کودک بتواند اطراف را به خوبی ببینند. اما در این مدل شیردهی به نوزادی که از شیر مادر تغذیه میشود، امکان ندارد. آغوشی از جلو برای نوزادان تازه متولد که توانایی حفظ تعادل خود را ندارند، بسیار نامناسب می باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک

آغوشی قنداقی

این نوع آغوشی ها از قدیمی ترین روش حمل نوزاد و یا کودک هستند. آغوشی قنداقی توسط یک تکه پارچه عریض به دور بچه و شانه مادر بسته می‌شود، و هر کس به هر شکلی که می‌خواهد می‌تواند با کشیدن پارچه وضعیت کودک را تغییر دهد. آغوشی قنداقی بسیار تطبیق پذیر هستند. شیردهی در این مدل آغوشی آسان بوده اما نکته منفی که در این مدل آغوشی وجود دارد این است که هنگام استفاده یا درآوردن می‌تواند وقت‌گیر و گیج کننده باشد، و حمل کودکان سنگین وزن با این نوع آغوشی مشکل می‌ باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک

مقاله راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک سعی دارد مهم ترین مطالب در مورد خرید اغوشی نوزاد و کودک را با شما همراهان گرامی در میان بگذارد. لطفا همچنان همراهمان باشد.

 

خرید مستقیم آغوشی کودک

آغوشی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

آغوشی کودک باید از لحاظ انعطاف پذیری، گشاد بودن سوراخ ها، داشتن زیر سری، استحکام، توجه به تغذیه با شیر مادر، استفاده آسان وشستشوی راحتی داشته و حمل کودک را با مشکل روبرو نکند.

نکات ایمنی در استفاده از آغوشی

 1. قبل از استفاده از آغوشی با پزشک کودک خود مشورت نمائید.
 2. در مدتی که کودک درون آغوشی قراردارد، مرتبا او را چک کنید.
 3. میزان دمای بدن کودک که درون آغوشی است را دائمه چک کنید.
 4. از ایمنی بند ها، کمربند و قفل تعبیه شده بر روی آغوشی اطمینان حاصل نمائید.
 5. آغوشی باید دوخت مناسبی داشته باشد.
 6. دقت کنید بدن نوزاد درون آغوشی به درستی تنظیم شده باشد.
 7. آغوشی را انتخاب نمائید که دارای جایگاه مجزا برای نگهداری از سر کودک می باشد.

خلاصه مقاله

 1. آغوشی یک وسیله امن برای نوزادان و کودکان نوپا می باشد.
 2. با استفاده از آغوشی با خیال راحت به کارهای روزمره رسیدگی کنید.
 3. آغوشی یک طرفه به دلیل گشاد و پهن بودن، شیردهی به کودک را آسان‌تر می‌کند.
 4. در آغوشی یکطرفه حمل کودک به دلیل یکطرفه بودن و افزایش وزن کودک بسیار طاقت فرسا و سخت می‌باشد.
 5. در آغوشی از جلو، کودک بهترین وضعیت را دارد.
 6. هنگام استفاده آغوشی از جلو شیردهی به نوزادی که از شیر مادر تغذیه میشود، امکان ندارد.
 7. آغوشی از جلو برای نوزادان تازه متولد شده مناسب نیست.
 8. در آغوشی قنداقی کودک توسط یک تکه پارچه عریض به دور بچه و شانه مادر بسته می‌شود.
 9. هنگام استفاده از آغوشی قنداقی شیردهی راحت می باشد.
 10. هنگام استفاده یا درآوردن آغوشی قنداقی ممکن است وقت‌گیر و گیج کننده باشد.
 11. در هنگام استفاده از آغوشی به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید آغوشی نوزاد و کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *