دیجی پرایم - راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

جاروبرقی ها نمونه تکامل یافته و پیشرفته جاروهای دستی هستند، که از جاروی نپتون الگو گرفته اند. این وسیله کاربردی بسیار در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد، و یکی از وسایل ضروری در هر خانه محسوب می‌شود. جاروبرقی ها دارای انواع متفاوتی می باشند. در ادامه مقاله راهنمای خرید جاروبرقی خانگی به توضیح کامل این وسیله بی نظیر می پردازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

ساختار جاروبرقی در راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

اجزای این محصول به دو قسمت کلی تقسیم می شود:

الکتریکی

اجزای الکتریکی به کار رفته در ساختار جاروبرقی شامل استاتور، کلکتور و جاروبک ها می باشد.

مکانیکی

اجزای مکاانیکی به کار رفته در جاروبرقی شامل سیم جمع کن، مخزن زباله و فیلتر می باشد.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید جاروبرقی خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع جاروبرقی در راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

 1. جاروبرقی هتلی
 2. جاروبرقی نیمه صنعتی
 3. جاروبرقی صنعتی
 4. جاروبرقی خانگی

جاروبرقی هتلی

جارو برقی هتلی در دو نوع موجود می باشد، سیستم مرکزی و مخزن دار متحرک. نمونه سیستم مرکزی که با نام جاروی مرکزی شناخته می شود، امکان استفاده چند کاربر وجود دارد. به این نحو که جاروبرقی قوی در ساختمان‌های بزرگ به کار رفته و در یک محل ثابت قرار می‌گیرد. این جاروی مرکزی توسط دریچه های تعیین شده از طریق لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع جاروبرقی بسیار بادوام تر و مقاوم تر نسبت به سایر مدل های این محصول می باشند.

در نمونه مخزن دار متحرک جاروبرقی های هتلی مانند سایر جاروبرقی ها البته با توان بالاتر می باشند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

جاروبرقی نیمه صنعتی

جاروبرقی های نیمه صنعتی دارای ظاهری ساده و مخزن سطحی می باشند. به دلیل وجود موتور پر قدرت توانایی جاروکشی بدون هیچ مسئله‌ای با مدت زمان طولانی را دارند. با ادامه مقاله راهنمای خرید جاروبرقی خانگی همراهمان باشید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی قوی ترین نوع این محصول می باشد. زیرا با در نظرگرفتن ویژگی های کارخانه های صنعتی، زباله ها و میزان آلودگی می‌خواهد کشیده شود، طراحی و تولید می‌شوند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

جاروبرقی خانگی

این جاروبرقی ها در واقع همان دستگاه‌های هستند که در این مقاله می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم.

دیجی پرایم - راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

انواع جارو برقی خانگی

جاروبرقی های خانگی دارای انواع مختلف با ظاهر متفاوت و البته کارایی منحصر به فرد می باشند، که شامل موارد زیر هستند؛

 1. ایستاده ( عصایی )
 2. شارژی
 3. خوابیده
 4. رباتی ( هوشمند )

جارو برقی های خوابیده خانگی به دو گروه کیسه دار و مخزن دار تقسیم می‌شوند.

جاروبرقی ایستاده

جاروهای ایستاده که به نوع عصایی هم شناخته می‌شوند، مدلی است که کیسه زباله، موتور، سری و دستگیره همگی در یک بدنه قرار گرفته و مهمترین ویژگی در آنها نداشتن خرطوم می باشد. با پیشرفت تکنولوژی در این مدل جاروبرقی تغییرات زیادی در موتور و مخزن به وجود آمده است. جاروهای عصایی به دلیل ظرفیت محدود مخزن زباله برای مکان هایی که مساحت بزرگی دارند، مناسب نیستند. عموماً فاقد سیم جمع کن بوده و به صورت دستی باید سیم را جمع کرد. در مدل پیشرفته‌تر، موتور امکان جدا شدن از بدنه را داشته تا بتوانید از بدنه به عنوان جاروی دستی استفاده کنید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

جاروبرقی شارژی

استفاده از جاروبرقی شارژی برای کارهای کوچک بسیار مناسب است. اکثراً بی سیم بوده و در تمیز کردن سریع و آسان کاربردی راحت دارند. جاروهای شارژی به عنوان یک مکمل عالی درکنار نمونه‌های دیگر جاروها می باشند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

جاروبرقی خوابیده

جاروهای برقی در این دسته به دو نوع کیسه‌ای و مخزنی تقسیم می‌شوند. دستگاه‌هایی که در این گروه دسته بندی می شوند، برای راحتی و آسایش استفاده کننده اهمیت ویژه ای قائل شده و امکانات زیاد و جمع و جوری که از آنها در منازل کوچک هم توانایی استفاده داشته و فضای زیادی را اشغال نکند را مهیا کرده اند. در جارو‌های کیسه‌ای برای نگهداری گرد و خاک و زباله‌های جمع شده از کیسه ای که جنس آن پارچه، پلیمر و کاغذ است،استفاده می‌شود. از ویژگی‌های دیگر جاروبرقی های دارای کیسه به لوله تلسکوپی و سری های متنوع می توان اشاره کرد. وجود کابل برق بلند، خرطومی و لوله اصلی محدود عملکرد دستگاه را بسیار بالا برده است. در جاروبرقی های مخزنی مکانی برای نگهداری گرد و خاک و زباله‌های جمع شده، از مخزن پلاستیکی شفاف استفاده شده است، که گرد و خاک به صورت فشرده جمع می شود. با ادامه مقاله راهنمای خرید جاروبرقی خانگی همراهمان باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

جاروبرقی ها در هر دسته ای که باشند، می‌توانند امکانات جانبی متفاوتی داشته باشند. ایسن لوازم جانبی هر مدلی را نسبت به مدل دیگر برتری می دهد. وجود هر یک از لوازم جانبی بر روی عملکرد و راندمان دستگاه تاثیر می گذارد.

اگر عزمتان را برای خرید جاروبرقی جزم کرده اید، باید بدانید که این دستگاه وسیله ای تزئینی نیست که بعد از مدتی آن را تعویض کنید. به دلیل اینکه جاروها ارتباط مستقیم با تمیزی منزل و محل زندگی‌تان دارد، باید توجه بسیاری در خرید آن داشته باشید. برای اینکه بتوانید خرید خوب و رضایت بخشی داشته باشید، در درجه اول نیازهای خود را شناسایی کرده و سپس نکات مهم در خرید جاروبرقی را رعایت نمائید.

نکات مهم در خرید جاروبرقی

قدرت

از شکل ظاهری و  امکانات متفاوت در جاروبرقی که بگذریم، مهمترین ویژگی در تهیه این محصول میزان قدرت و مکش آن می‌باشد. هر چه میزان قدرت در جاروبرقی بیشتر باشد، مکندگی دستگاه بیشتر شده و عمل جارو کردن را آسان‌تر می‌کند. به طور کلی جاروبرقی های کیسه دار دارای قدرت مکش بالایی بوده که مناسب برای فرش های ضخیم و پرزدار می باشد. اگر مکش جاروبرقی کیسه دارتان کم شده، لازم است که تخلیه شود. جاروبرقی های معمولی میزان توان متفاوتی دارند که از 1300 تا 2200 متغیر است. میزان ریخت و پاش، تعداد اعضای خانواده و حتی سن  آنها بر روی تعیین میزان توان تاثیر گذار می باشد.

میزان صدا

از قدیم جاروبرقی ها دستگاه هایی پرسروصدا شناخته شده‌اند. این میزان صدا به دلیل صدای بلند موتور و مکیدن هوا از طریق لوله ها صورت می گیرد. با اینکه استفاده از جاروبرقی ها در طول روز مداوم و پیوسته نیست، اما باز هم بلند بودن صدا باعث آزار می شود. شرکت های تولیدی این محصول با پیشرفت تکنولوژی در سایر قسمت‌ها تلاش زیادی در برطرف کردن میزان صدای موتور تمرکز کرده اند. در حقیقت تفاوت چندانی بین جاروهای کیسه دار با مخزنی وجود ندارد. بلکه هرکدام میتواند از نمونه دیگر صدای بلندتری تولید کند. در واقع میزان صدا در جاروبرقی به عایق بودن و نبودن بدنه بستگی دارد. برخی شرکت‌های معتبر با تولید جاروبرقی های گران قیمت سعی در کاهش و یا حذف صدا داشته اند. در این نمونه دستگاه ها با استفاده از مایعات در اطراف موتور باعث حذف حداکثری صدای موتور می شوند. برای برخی از افراد حذف صدا در برابر قیمت بیشتر ارزش ندارد. این افراد صبر و تحمل  را در برابر صدای تولید شده ترجیح می دهند.

وزن در راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

هنگام خرید جاروبرقی مسئله مهمی که باید مورد بررسی قرار گیرد، میزان وزن این دستگاه می باشد. زیرا به دلیل نحوه کارایی جاروبرقی ها در هر بار استفاده ناچار به جابجایی های مکرر در آن می‌شوید. اگر این وسیله وزن سنگینی داشته باشد، کار نظافت را دشوار و خسته کننده کرده و با مرور زمان باعث آسیب رسیدن و فرسوده شدن اعضای بدن می‌شود. پس توجه ویژه هنگام خرید به این مسئله داشته باشید.

زیبایی

لازم به توضیح و گفتن نیست که جاروبرقی چقدر در ظاهر دکوراسیون منزل تاثیر گذار می باشد. در سال‌های اخیر برندهای معتبر دست به تولید جاروبرقی های شیک با کارآیی بالا تولید و روانه بازار کردند، که دیگر نیازی نباشد این وسیله ارزشمند را در هر جایی از منزل پنهان کرد.

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

فیلتر هپا HEPA

به‌طور حتم نام فیلتر هپا ( HEPA ) به گوشتان خورده است. وجود این فیلتر در برندهای معتبر جاروبرقی مانع از انتشار گرد و خاک در هوا می‌شود.

طول سیم

طول سیم در این نمونه از وسایل خانگی 6 الی 9 متر استاندارد می باشد. در غیر این صورت اگر دستگاه طول نامناسبی داشته باشد، در هر بار استفاده برای جاروکردن هر نقطه ناچار به تعویض جا و پریز دستگاه می شوید.

حرکت

به دلیل اینکه عملکرد خوب در جاروبرقی با حرکت های مداوم در هم آمیخته شده، باید به روان بودن چرخ های تعبیه شده در زیر دستگاه دقت کنید، تا جاروبرقی هنگام استفاده امکان مانور بیشتری داشته باشد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

نوع کیسه

نوع کیسه و جمع آوری زباله‌ها و گرد و خاک در جاروبرقی ها متفاوت می باشد. برخی دارای کیسه از جنس های مختلف بوده و برخی دیگر مخزن سر خود برای جمع آوری آشغال ها دارند. کیسه در جاروبرقی های کیسه ای می تواند قابل شستشو و یا یک بار مصرف باشند. برای حفظ سلامتی و بهداشت بهتر است که جاروبرقی امکان تعویض و یا استفاده از کیسه یکبار مصرف داشته باشد. منظور از یکبار مصرف نوع محصول بوده که امکان شستشو ندارد. کیسه های یکبار مصرف با پر شدن باید دور انداخته شوند.

نشانگر وضعیت کیسه

توسط این شانگر می توانید به راحتی از وضعیت آن در دستگاه مطلع شوید.

تکنولوژی نانو سیلور

فیلتر بعضی مدلهای جاروبرقی از فناوری پودر نقره ( Nano Silver ) به کار گرفته شده است، که باعث جلوگیری از بوی نامطبوع، رشد باکتری و مانع بروز آلرژی هنگام استفاده می شود. در تکنولوژی های متعدد به کار رفته در جاروبرقی ها می توان به تمام اتوماتیک بودن ( این دستگاه قابلیت شارژ، اسکن کردن محیط و جاروکشی خودکار اشاره کرد. ) تعقیب کننده ( این محصولات هنگام استفاده کاربر را تعقیب کرده و نیاز به جابجایی توسط استفاده کننده ندارند. )، هوای امگا ( وجود این فناوری صدای دستگاه را 10 برابر کمتر می‌کند. )،  تکنولوژی Multi chamber ( این سیستم با ایجاد گردبادهای کوچک در مخزن، چندین بار گرد و خاک ها را تصفیه کرده و مانع مسدود شدن فیلترها می‌شوند. ) قابلیت Air safe ( این فرآیند تضمین می‌کند حتی ریزترین ذرات به بیرون نشت نکرده و غبار فقط داخل کیسه جارو بماند. )، فناوری کمپرسور ( با وجود کمپرسور که قدرت بالایی داشته و بسیار کم مصرف است می توان جاروکشی را به نحو احسن انجام داد. ) و در برخی جاروها علاوه بر مکندگی قابلیت درمندگی هم دارند. امکان دمندگی در جاروبرقی انجام برخی کارها مانند باد کردن بادکنک و سایر کارهای این چنینی را راحت می کند.

لوله

لوله های به کار رفته در جاروبرقی در دو نوع تلسکوپی و خرطومی می باشد، که هر کدام برای انجام کاری تعبیه شده اند. جنس لوله های تلسکوپی از فلز بوده و قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. شما نسبت به قد و نحوه استفاده به راحتی می توانید ارتفاع لوله تلسکوپی را تغییر دهید. اما لوله های خرطومی ساختمان انعطاف‌پذیر و پلاستیکی داشته که به راحتی در جابجایی دسته کمک شایانی می‌کند. طول لوله خرطومی باید استاندارد باشد، تا هنگام استفاده با مشکل روبرو نشوید.

دستگیره

دستگیره در جاروبرقی جزو قسمت های با اهمیت می باشد. زیرا این بخش ارتباط مستقیم با شخص دارد. طراحی دستگیره باید به نحوی باشد که نیروی کمتری را به دست مصرف‌کننده وارد کند.

کنترل روی دسته

وجود کنترل قدرت موتور و کلید خاموش/روشن بر روی دسته از قابلیت های بسیار مفید در جاروبرقی ها می باشد.

لوازم جانبی

سری های مختلف در یک جاروکشی خوب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب جاروبرقی ها دارای سری های متعددی هستند. که شامل سری سنگ و پارکت، کنار دیوار، زیر مبل، تابلو و … بوده و کارایی را بسیلر راحت و آسان می کند.

گارانتی

تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید جاروبرقی خانگی توصیه می کند، هنگام خرید به مدت زمان گارانتی و وجود نمایندگی‌های معتبر در محصول اطمینان حاصل نمائید، تا در صورت مشکل با ضمانت نامه دستگاه بتوانید از امکانات نمایندگی بهره ببرید.

قیمت

با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا، با اینکه انواع جاروبرقی ها در واقع یک عمل را انجام می‌دهند، اما وجود امکانات متعدد در بازدهی دستگاه تاثیر گذاشته و عملکرد آن را متفاوت می‌کند. پس با توجه به میزان توان پرداخت، جاروبرقی که بیشترین قابلیت ها را دارد، انتخاب و خریداری نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. جاروبرقی ها نمونه تکامل یافته و پیشرفته جاروهای دستی می باشند.
 2. ساختار جاروبرقی از دوقسمت الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده است.
 3. جاروبرقی ها دارای انواع مختلفی می باشند. مانند: هتلی، نیمه صنعتی، صنعتی و خانگی
 4. جاروبرقی های خانگی دارای انواع مختلفی مانند ایستاده، خوابیده، شارژی و هوشمند هستند.
 5. جاروبرقی های خوابیده دارای دو نوع کیسه دار ئ مخزنی در بازار موجود می باشند.
 6. هنگام انتخاب و خرید جارو برقی به نکات ذکر شده در بالا توجه داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید جاروبرقی خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *