ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی

در حال حاضر اکثر فروشگاه های زنجیره ای گوشت چرخ کرده را به صورت بسته بندی ارائه می کنند، اما با این وجود افرادی هستند که ترجیح می دهند گوشت چرخ کرده مصرفی خانوار را در منزل و توسط چرخ گوشت خودشان چرخ کرده تا از سلامت صددرصدی مواد مصرفیشان اطمینان خاطر داشته باشند. چرخ گوشت های امروزی نسبت به نوع اولیه این دستگاه از قابلیت های بیشتری برخوردار هستند. به همین دلیل توجه به تمام این قابلیت ها و نحوه کارکرد دستگاه که در بازار دارای تنوع زیادی می باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی به معرفی این محصول کاربردی پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

انواع چرخ گوشت

در میان انبوهی از چرخ گوشت ها که از لحاظ ظاهری بسیار متنوع هستند، به طور کلی 2 نوع چرخ گوشت در بازار موجود می باشد که شامل موارد نام برده در زیر می باشند.

 1. چرخ گوشت دستی
 2. چرخ گوشت برقی

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

چرخ گوشت دستی

قیمت چرخ گوشت های دستی نسبت به نوع برقی بسیار کمتر بوده اما کارایی کمتری داشته و چرخ کردن گوشت توسط آن به سختی انجام می شود. هنگام استفاده از چرخ گوشت دستی، صفر تا صد عمل چرخ کردن به عهده خودتان می باشد. یعنی باید دستی وسیله را بچرخانید و با استفاده از نیروی دستتان به چرخ شدن گوشت کمک کنید. به دلیل کارایی مشکل این محصول، خواهان زیادی نداشته و معمولا خریداران نوع برقی آن را ترجیح می دهند تا در وقت صرفه جویی بیشتری کرده باشند.

چرخ گوشت برقی

امروزه اکثر افرادی که قصد خرید چرخ گوشت دارند، سراغ نوع برقی این دستگاه پر کاربرد می روند. چرخ گوشت برقی در انواع و اقسام برندها با تنوع بالا در بازار موجود می باشند، که قیمت بیشتری نسبت به نوع دستی دارند. اما در عوض کارایی بهتر و راحت تری دارند. در چرخ گوشت برقی، موتور دستگاه تیغه آن را می چرخاند و سریع چرخ کردن گوشت به پایان می رسد. در واقع انتخاب بین برقی و دستی بودن چرخ گوشت انتخاب بین صرفه جویی در وقت یا در پول است. چرخ گوشت دستی در هزینه و چرخ گوشت برقی در زمان صرفه جویی می کنند. در ادامه مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی همراهمان باشید.

ساختار داخلی چرخ گوشت

چرخ گوشت های خانگی از نظر موتور و بدنه به دو دسته افقی و عمودی تقسیم می شوند. موتور چرخ گوشت ها از نوع اونیورسال و دارای مدار الکتریکی می باشند. موتورهای اونیورسال دارای زغال می باشند، زمانی که طول آنها به ۱.۳ رسید باید تعویض شوند.

مشخصات مهم در چرخ گوشت

از مشخصات مهم در یک چرخ گوشت می توان به قدرت، سرعت، توان، نوع ولتاژ و وزن دستگاه اشاره کرد. وجود هر یک از این خصیصه ها در محصولات برقی بسیار اهمیت دارد.

اجزای تشکیل دهنده چرخ گوشت

 1. موتور: (مهمترین بخش در هر دستگاه موتور آن می‌باشد که این مقوله در چرخ گوشت هم صدق می کند.)
 2. محفظه گوشت: (دهانه استوانه ای که گوشت از طریق آن به گلویی وارد می شود.)
 3. چرخ دنده: (وظیفه چرخ دنده بالا بردن سرعت گشتاور موتور دستگاه می باشد که از جنس پلاستیک است.)
 4. شبکه:  (شبکه بر روی تیغه نصب شده و در سایزهای متفاوتی تعبیه شده اند.)
 5. میله حلزونی: (میله داخل گلویی قرار دارد و باعث هدایت گوشت به سمت تیغه می شود.)
 6. تیغه: (عمل خرد کردن گوشت توسط لبه‌های تیز تیغه انجام می‌شود و ظاهری 3 یا 4 پر دارد.)
 7. طوقه: (باعث محکم شدن قطعات داخلی می شود.)
 8. سینی: (سینی محل قرارگیری گوشت‌های خورد شده می باشد که عموما جنس پلاستیکی دارد.)
 9. هاون: (به وسیله هاون گوشت از داخل سینی به داخل محفظه داخلی چرخ گوشت هدایت می‌شود.)
 10. قطعه سوسیس ساز: (این وسیله جانبی به شما امکان درست کردن سوسیس خانگی با کیفیت در منزل را فراهم می کند. اکثر چرخ گوشت های امروزی این قطعه جانبی را دارا می باشند.)

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی

ویژگی چرخ گوشت خوب

همانطور که در بالا ذکر شد درون چرخ گوشت ها و برندهای گوناگون قطعات و مشخصاتی وجود دارند که هر کدام به اندازه خود باعث بهتر بودن دستگاه و عملکرد خوب هنگام استفاده می شوند.

در ادامه مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی به یکایک این ویژگی ها می‌پردازیم.

قدرت و توان چرخ گوشت

برای اینکه بتوانید مقدار گوشت زیادی را در مدت زمان کمتری چرخ کنید ، باید چرخ گوشت توان بالایی داشته باشد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، عمل چرخ کردن سریع تر و بهتر انجام می‌شود. با بالا بودن توان دستگاه هنگام استفاده فشار کمتری به آن وارد خواهد شد که در نتیجه دیرتر دچار خرابی و فرسایش در قطعات خواهد شد.

جنس تیغه

تیغه ها در چرخ گوشت بخش مهمی از عملکرد بهتر دستگاه را برعهده دارند. اگر تیغه دستگاه زود به زود کند شود، باعث وارد شدن بار اضافی به موتور و عدم کارایی محصول می‌شود. معمولاً جنس تیغه ها از فولاد ضد زنگ می باشند.

ظرفیت نهایی چرخ گوشت

ظرفیت چرخ گوشت میزان خروج گوشت در هر دقیقه از دستگاه می باشد. هر چه این میزان بیشتر باشد ظرفیت چرخ گوشت بالاتر است.

صدای چرخ گوشت

چرخ گوشت های قدیمی دارای صدای بلندی هنگام استفاده بودند، که با افزایش برندهای مختلف و پیشرفت در نحوه ساخت این محصول، مشکل میزان صدا تا حد زیادی برطرف شده است. اما هنوز هم چرخ‌گوشت هایی هستند که صدای بلندی حین استفاده دارند و اگر میزان صدا برایتان اهمیت دارد، هنگام خرید به این مقوله توجه نمائید. با ادامه ویژگی های چرخ گوشت در مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی همراهمان باشید.

سیستم چرخش معکوس

به وسیله این عملکرد می‌توانید تکه‌های گوشت باقی مانده درون چرخ گوشت را به راحتی خارج کنی.

طول عمر

هنگام خرید ترجیحا چرخ گوشی را خریداری نمائید که بدنه و قطعات آن از استیل ساخته شده باشد. زیرا استیل نسبت به سایر مواد طول عمر بالاتر و مفید تری دارد.

سیستم محافظت حرارتی

چرخ گوشت هایی که دارای این ویژگی هستند، دستگاه در صورت استفاده طولانی مدت اگر داغ شود به طور اتومات خاموش و بعد از گذشت مدتی روشن می شود. این قابلیت باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و از سوختن محصول جلوگیری می کند.

سینی چرخ گوشت

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به یک باره میزان زیادی گوشت چرخ می کنید، باید به سراغ چرخ گوشتی با سینه بزرگ بروید. اما اگر گوشت های مصرفی را در دفعات بیشتر و حجم کمتر چرخ می‌کنید، یک چرخ گوشت با سینی کوچک هم جوابگو شما خواهد بود.

قطعات اضافی و کاربردی چرخ گوشت

چرخ گوشت ها دارای قطعات اضافی برای ساخت سوسیس و شبکه ها در سایز های مختلف می باشند. این قطعات به  قابلیتهای دستگاه اضافه می‌کند.

سایز چرخ گوشت

میزان فضایی که هر دستگاه از آشپزخانه را اشغال می‌کند، بسیار مهم می‌باشد. زیرا اگر انتخاب درستی نکرده باشید و فضای آشپزخانه را با وسایل بزرگ و دست و پا گیر پر کرده باشید، هنگام استفاده از دستگاه‌های مختلف آرامش نخواهید داشت.

گلویی چرخ گوشت

هنگام خرید به شکل گلویی دستگاه توجه داشته باشید. طراحی گلویی باید به نحوی باشد که دست درون آن قرار نگیرد. در حال حاضر اکثر گلویی‌های چرخ گوشت های موجود در بازار بدون خطر هستند.

وزن چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از وسایلی می باشد که هر بار ممکن است در یک نقطه از آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد. پس وزن آن باید به گونه‌ای باشد که جابجایی را مشکل نکند.

طول سیم چرخ گوشت

هرچه طول سیم دستگاه بلندتر باشد، بهتر است. زیرا بدون نیاز به نزدیک بودن به پریز و یا استفاده از سه راهی می توانید در هر مکانی که مد نظرتان است از دستگاه استفاده نمائید.

سهولت استفاده از چرخ گوشت

ما در مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی توصیه می کنیم قبل از خرید چرخ گوشت به طرز کار آن دقت داشته باشید. برای چرخ کردن گوشت، دستگاه نباید وقت زیادی برای آماده‌سازی تلف کند و زمان بر باشد.  هنگام خرید محصولی را انتخاب نمائید که نیازی به آماده‌سازی پیچیده و صرف زمان و نیرو از جانب شما نباشد.

شستشوی چرخ گوشت

شستشوی بعد از استفاده این محصول را جدی بگیرید. چرخ گوشت به دلیل تماس با گوشت خام اگر به خوبی تمیز نشود، موجب تجمع میکروب و ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه می شود. پس برای شستشوی هرچه بهتر، باید به جدا شدن راحت قطعات و جنس قطعات توجه کرد.

نکات مهم هنگام استفاده از چرخ گوشت

 1. گوشت ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید.
 2. گوشت ها بدون رگه و چربی باشند.
 3. دستگاه را بدون گوشت روشن نکنید.
 4. چرخ گوشت را با سبزی خردکن اشتباه نگیرید.
 5. تیغه ها را هر چند وقت یکبار تیز کنید.
 6. بعد از استفاده قطعات را به خوبی تمیز کنید.
 7. مدت زمان طولانی چرخ گوشت را روشن نگه ندارید.

خلاصه مقاله

 1. قدرت و توان چرخ گوشت هر چه بیشتر باشد بهتر است.
 2. چرخ گوشت باید دارای حسگر دما باشد، تا در صورت داغ شدن موتور خودکار خاموش شود.
 3. چرخ گوشت باید دارای تیغه ها و چرخ دنده های متعدد باشد، تا برای چرخ کردن هر چه بیشتر گوشت مورد استفاده قرار گیرد.
 4. چرخ گوشتی که صدای کمتری هنگام استفاده داشته باشد بهتر است.
 5. چرخ گوشت باید دارای سیستم چرخش معکوس برای جدا شدن گوشت های باقی مانده از دستگاه باشد.
 6. تیغه ها و صفحات برش چرخ گوشت باید ضد زنگ باشند.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید چرخ گوشت خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo