دیجی پرایم - راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

( راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی )، نوشیدن آبمیوه های تازه و متناسب با هر فصل از لذت بخش ترین مزه هایی است که می توان آن را با داشتن یک آبمیوه گیری خانگی مناسب در هر زمانی تجربه کرد. در سال 1930 دستگاهی با عنوان آبمیوه گیری توسط دکتر نورمن واکر تولید شد. این دستگاه با رنده کردن و فشرده سازی انواع میوه و سبزیجات آب آن ها را گرفته و آبمیوه های بدون پالپ تهیه می کرد.

در اواسط سال 1950 دستگاهی که توسط دکتر نورمن واکر درست شده بود به یک دستگاه آبمیوه گیری بسیار سریع و داغ تبدیل و به بازار عرضه شد که معایب فراوانی از جمله از بین رفتن مواد مغذی میوه ها به دلیل حرارت بالا بود. از سال 1930 تاکنون محصولات متعددی جهت آبگیری از میوه ها و تنوع بالا تولید شده است و همچنان این صنعت در حال پیشرفت و نوآوری می باشد. با توجه به برندهای متعدد و گستردگی در تنوع، در مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی لازم دانستیم این دستگاه کاربردی را مورد بررسی قرار دهیم. با ادامه مقاله همراهمان باشید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع آبمیوه گیری

آبمیوه گیری یکی از لوازم برقی پرمصرف در هر منزلی است که دارای انواع مختلفی می باشد. در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

 1. آبمیوه گیری اهرمی
 2. آبمیوه گیری برقی
 3. آب مرکبات گیر دستی
 4. آب مرکبات گیر برقی
 5. آبمیوه گیری چند کاره

آبمیوه گیری اهرمی

این مدل از آبمیوه گیری ها مناسب برای انواع میوه های چهار فصل می باشد. با قرار دادن میوه درون این محصول و فشردن یا چرخاندن اهرم با دست، آب میوه به راحتی و بدون نیاز به زمان در هر مکانی امکان پذیر می باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

آبمیوه گیری برقی

این مدل از آبمیوه گیری ها با توجه به عملکرد و مصرف برق تا حد زیادی عمل آبگیری را سریع و راحت کرده است، به طوری که شما میوه را از دهانه دستگاه وارد کرده و از طرف دیگر آبمیوه را بدون پوره دریافت می کنید. این محصول توانایی آبگیری انواع و اقسام میوه و سبزیجات را در زمان محدود دارد. این مدل آبمیوه گیری از نوع یک کاره گرفته تا مدل پنج کاره در بازار موجود می باشند. در ادامه مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی با انواع آبمیوه گیری ها همراهمان باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

آب مرکبات گیر دستی

اگر قصد خرید آب مرکبات گیر دستی دارید، باید بدانید که این محصول ساده ترین نوع آبمیوه گیری ها می باشند که برای استفاده نیازی به برق ندارند. این محصول از یک محفظه نگهداری آب میوه و یک تراش دهنده تشکیل شده است. نحوه کارایی این محصول ساده به اینگونه است که مرکبات را نصف کرده و هر نیمه را با کمی فشار بر روی تراش دنده به چپ و راست می چرخانید. به همین راحتی آب مرکبات شما به طور کامل بدون هیچ زحمت خاصی گرفته می شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

آب مرکبات گیری برقی

آب مرکبات گیری های برقی با استفاده از برق کار کرده و در زمان و انرژی صرفه جویی قابل مشاهده ای می کنند. در برخی از مدل‌های آب مرکبات گیری برقی باید مرکبات توسط دست بر روی ریمر قرار داده شود و در بعضی از مدل های دیگر مرکبات توسط بازویی نگه داشته شده و ریمر به طور اتوماتیک، کامل آب مرکبات را می‌گیرد.

این محصولات دارای صافی تنظیم شونده می باشند که آب میوه را صاف و بدون پوره به شما در زمان کوتاهی تحویل می دهد. ریمر در آب مرکبات گیری برقی مهمترین بخش می‌باشد. در دستگاه های خانگی عموما یک ریمر تعبیه شده، اما در برخی مدل‌ها دو یا چند ریمر در سایزهای مختلف وجود دارد، که آب مرکبات مختلف در سایزهای متفاوت را خارج می کند. هرچه تعداد ریمر ها بیشتر و بزرگتر باشد، قیمت دستگاه بالاتر و سایز بزرگ تری دارند. نسبت به نوع و میزان مصرف سایز مناسب با تعداد ریمر دلخواه را خریداری نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

آبمیوه گیری های چند کاره

در مورد این محصول نظرات موافق و مخالف زیادی ارائه می شود. با این وجود اگر محصول با کیفیت را خریداری کنید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. به عنوان مثال افراد معدودی معتقدند که اگر مشکلی در موتور ایجاد شود، تمامی دستگاه ها از کار می افتد. البته استثنا هم همیشه وجود خواهد داشت. اگر بخواهیم به معایب دستگاه های چند کاره اشاره داشته باشیم، باز و بسته کردن دشوار و همچنین تعویض قطعات می توان نام برد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

نوع آبمیوه گیری ها از نظر عملکرد

آبمیوه گیری ها از هر برند تا برند دیگر دارای تفاوت‌هایی می‌باشند. از تفاوت‌های ظاهری، سرعت، کیفیت و … گرفته تا نوع عملکرد. خرید آبمیوه گیری های گران قیمت یک سرمایه‌گذاری بلند مدت می باشد. این آبمیوه گیری ها به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر آب میوه را استخراج می‌کنند. این موضوع به دور ریز میوه ها و صرفه جویی در هزینه ختم می‌شود. هرچند دستگاه های آبمیوه گیری دارای خواصی متفاوت یا حتی منحصر به فردی می باشند، اما عملکرد اصلی هر کدام به یکی از موارد نام برده در زیر محدود می شود؛

 1. آبمیوه گیری سانتریفوژی
 2. آبمیوه گیری مشبکی یا نرم
 3. آبمیوه گیری آسیاب کننده

آبمیوه گیری سانتریفوژی

آبمیوه گیری سانتریفوژی با دندانه های ریز و درشت که با سرعت می چرخند، باعث آسیاب مواد می‌شوند، که بعد از خروج آب نیاز به عبور از یک صافی شبکه ای با کیفیت دارد. با اینکه سرعت این روش آبگیری بالا است، اما باعث ایجاد کف زیاد، اکسیداسیون و تغییر در کیفیت آب میوه ها می شود. این نوع آبمیوه گیری برای آب گیری میوه های سخت مانند هویج و سیب مناسب تر می باشد. این محصول به راحتی تنظیم شده و وزن کمی هنگام جابجایی دارد. اما هنگام استفاده صدای بلندی ایجاد کرده که در زمان استراحت خانواده امکان آبگیری نمی‌باشد.

آبمیوه گیری مشبکی یا نرم

این عملکرداز عمل جویدن تقلید کرده که برای این کار از دندانه های فلزی تیز استفاده می کند. سپس با فشار زیادی آبمیوه را از تفاله ها جدا و استخراج می‌کند. در این نوع عملکرد بازدهی بیشتر، تولید کف کمتر و اکسیداسیون بسیار کم می‌شود. در این روش آبگیری کندتر بوده و آب سبزیجات برگ مانند راحت تر گرفته می‌شود. مواد مغذی در آبمیوه حفظ شده و صدای کمتری ایجاد می کند. آبمیوه گیری های نرم کننده قیمت بالاتری دارند و خرید آنها بیشتر از سرمایه‌گذاری برای آبمیوه گیری است.

آبمیوه گیری آسیاب کننده

اگر حتی یک روز هم نمی توانید بدون آبمیوه سر کنید، آبمیوه گیری آسیاب کننده برایتان بهترین انتخاب می باشد. در این آبمیوه گیری ها از چرخ دنده های دوقلوی چرخشی برای خرد کردن و استخراج آب بیشتر استفاده می شود. در این مدل آبمیوه گیری، آب بیشتری از میوه‌های نرم خارج می‌ شود. آبمیوه گیری آسیاب کننده و نرم کننده بسیار آرام‌تر از نوع سانتریفوژی عمل می‌کنند.

نکات مهم در خرید آبمیوه گیری

وقتی تصمیم تان برای خرید آبمیوه گیری قطعی شد، باید به مسائل مهمی که در انتخاب یک محصول با کیفیت کمکتان می کند توجه فراوان داشته باشید، و به نوعی صفر تا صد دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی به این نکات مهم می پردازیم.

توان

قدرت هر محصولی به توان آن برای انجام کار می باشد. توان دستگاه های آبمیوه گیری از 600 وات شروع شده و تا 1500 وات می رسد. هنگام خرید باید نسبت به میزان استفاده، محصولی که توان مورد نیازتان را دارد، خریداری نمائید. میزان قدرت در هر محصولی مخصوص به همان برند می باشد و شما نمی توانید دو محصول با دو برند متفاوت را با یکدیگر مقایسه کنید. زیرا قدرت یک محصول برقی را نباید تنها بر حسب وات سنجید. بلکه کیفیت موتور موجود در دستگاه و برند محصول یکی از مهم ترین نکات در انتخاب می باشد.

ظرفیت

دستگاه های آبمیوه گیری دارای ظرفیت های مختلفی می باشند. اگر خانواده پرجمعیت و پر استفاده ای هستید، یک آبمیوه گیری بزرگ با حجمی بیشتر مناسبتان می باشد. اما اگر خانواده کم جمعیت می باشید که حداقل استفاده را دارید، یک آبمیوه گیری کوچکتر با ظرفیت کمتر نیازتان را برآورده می کند.

دهانه آبمیوه گیری

هنگام انتخاب آبمیوه گیری توجه داشته باشید محصول مورد نظر دارای دهانه ای بزرگ برای ریختن میوه و سبزیجات باشد. اگر دهانه کوچک باشد، هنگام آبگیری باید میوه ها را به قطعات کوچکتر خرد کنید. هرچه دهانه دستگاه آبنیوه گیری بزرگتر باشد، استفاده راحت تری خواهید داشت. با ادامه مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی همراهمان باشید.

میزان سر و صدا

صدای تولید شده توسط دستگاه آبمیوه گیری رابطه مستقیمی با سرعت چرخش و توان آن دارد‌. بهتر است محصولی را خریداری نمائید که سر و صدا و حتی لرزش کمتری دارد. عموما تحمل شنیدن سر و صدای زیاد در ازای نوشیدن یک لیوان آبمیوه ارزشی ندارد، مگر اینکه این لرزش ها و سرو صدا ها به حداقل ممکن رسیده باشد.

سرعت آبمیوه گیری

هر چه میزان چرخش موتور دستگاه بالاتر باشد، بازدهی آن بالاتر شده و آبگیری از میوه با سرعت بیشتر و در زمان کمتری انجام می شود. برخی از دستگاه های آبمیوه گیری دارای دور موتورهای مختلف می باشند که نسبت به آبگیری میوه مورد نظر می توانید سرعت مناسب را انتخاب می کنید.

جنس بدنه

معمولا از پلاستیک و استیل برای ساخت بدنه آبمیوه گیری استفاده می‌شود، گاهی هم از تلفیق این دو جنس به کار گرفته می‌شود. جنس بدنه در وزن نهایی محصول سهم به سزایی ایفا می کند.

جنس تیغه

علاوه بر جنس بدنه ها، جنس تیغه بسیار مهم می باشد. کیفیت تیغه ها دقیقا باید به حدی باشد که میوه‌ها را ثابت نگه داشته و با چرخش زیاد، آب میوه را بگیرد و از تفاله ها جدا کند. بهترین جنس برای تیغه این محصول می‌توان از استیل نام برد. زیرا استیل ضدزنگ بوده و در برابر رطوبت و شستشو، مقاوم بوده و آسیب نمی‌بیند. جنس هایی مانند فولاد و تیتانیوم هم از نمونه‌های بادام و با کیفیت می باشند، که برای انتخاب بهترین گزینه هستند.

فیلتر

فیلترها در آبمیوه گیری ها وظیفه جداکردن تفاله از آبمیوه را دارند. طراحی فیلتر باید به گونه‌ای باشد که اجازه ورود تفاله و پوست را به درون آبمیوه ندهد. و از طرفی هم مشکلی برای تعویض ایجاد نکرده و در دسترس باشد.

سیستم ضد چکه

چکیدن قطرات باقی مانده درون دستگاه یکی از معضلاتی است که در دستگاه‌های قدیمی وجود دارد، که برای رفع آن ناچارا باید لیوانی را زیر دهانه آن قرار داد. اما در محصولات جدید سیستمی با نام ضد چکه در این دستگاه ها تعبیه شده تا به راحتی بدون چکه کردن، از دستگاه استفاده کنید. این قابلیت با اینکه سیستمی بسیار ساده دارد، اما همواره برخی از برندها این قابلیت را ندارند.

سهولت در شستشو

باز و بسته کردن آسان قطعات آبمیوه گیری باعث می شود هنگام شستشو با مشکل مواجه نشوید. سهولت در شستشو و رعایت موارد بهداشتی باعث افزایش طول عمر دستگاه و افزایش راندمان آن می شود. با ادامه نکات مهم خرید آبمیوه گیری در مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی همراهمان باشید.

محافظت در برابر حرارت

در برخی از محصولات سیستمی با عنوان محافظ در برابر حرارت تعبیه شده که در صورت داغ شدن موتور در حین استفاده، برق موتور تا خنک شدن مجدد قطع می شود.

محفظه نگهداری سیم

با داشتن این محفظه در محصول موردنظر می توانید پس از انجام کار سیم آن را جمع کرده و درون محفظه قرار دهید.

انرژی مصرفی

درون بروشور یا بر روی هر محصولی برچسبی با عنوان برچسب انرژی قید شده است که با توجه به آن می توان میزان انرژی مصرفی هر محصول را متوجه شد. میزان انرژی مصرفی با قدرت دستگاه ( توان ) رابطه عکس دارد، یعنی هر چقدر توان بالاتر باشد، میزان انرژی مصرفی کاهش پیدا می کند. بنابراین برای پی بردن به میزان انرژی مصرفی 2 روش وجود دارد؛

 1. میازن انرژی مصرفی قید شده بر روی بروشور.
 2. توان دستگاه که با انرژی مصرفی رابطه عکس دارد.

استاندارد

استاندارد مجوزی است که هر کالایی قبل از ورود به بازار باید آن را اخذ کند. محصولی که دارای مجوز استاندارد باشد، بیانگر کیفیت و عرضه در بازار می باشد. هر محصولی که بخواهد روانه بازار، چه داخلی و چه خارجی شود باید یکسری از استانداردهای اجباری را رعایت کند. در برخی محصولات، استاندارد رتبه بندی می شود. هرچه درجه این رتبه بندی بالاتر باشد، دستگاه کیفیت بهتری دارد.بنابراین آبمیوه گیری را انتخاب نمائید که از رتبه بالاتری در استاندارد برخوردار باشد.

گارانتی

هنگام خرید محصولی برای آشپزخانه به ضمانت نامه آن دقت کافی داشته باشید، و به هیچ عنوان دستگاهی بدون ضمانت نامه خریداری نکنید. با استفاده از ضمانت نامه در صورت خرابی احتمالی به راحتی مشکل دستگاهتان را بر طرف می کنید.

قیمت

افراد تمایل به پرداخت هزینه معقول در ازای دستگاهی با کیفیت را دارند. میزان قیمت در هر دستگاهی با کیفیت آن رابطه مستقیم داشته که هرچه کیفیت و راندمان بیشتر باشد، قیمت محصول بالاتر می‌رود، که باید نسبت به توان هزینه پرداختی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

شاپ چی - راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

برندهای مناسب آبمیوه گیری

در حال حاضر دستگاه های آبمیوه گیری گستردگی فراوانی دارند. ما در مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی از میان برندهای موجود در بازار نمونه هایی که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، نام برده ایم که شامل  پاناسونیک، گاسونیک، فیلیپس، پارس خزر، کنوود، تفال، هاردستون و بوش می باشند. شما می توانید بر اساس ویژگی های مورد نیازتان، هر کدام از این برندها را انتخاب کرده و از داشتن آن لذت ببرید.

راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی

نکات ضروری پس از خرید آبمیوه گیری

 1. دستگاه را بر روی سطح صاف و راست قرار دهید.
 2. حواستان به محفظه آبمیوه باشد تا در صورت پر شدن تا سرازیر نشود.
 3.  قبل از روشن کردن دستگاه توجه داشته باشید که تمام قطعات به درستی در جای خود قرار گرفته باشند.
 4. از آبمیوه گیری برای آبگیری میوه های نرم مانند موز و هلو استفاده نکنید.
 5. هنگام استفاده از آبمیوه گیری مراقب کودکان باشید.
 6. قطعات دستگاه را با آب سرد شستشو دهید، تا تفاله ها راحتر از فیلتر جدا شوند.

نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری

برای تمیز کردن آبمیوه گیری اجزای آن را جدا کنید. هر کدام را تک تک شستشو داده و اگر نیازی به عملیات لکه بری وجود دارد، با استفاده از مایع سفید کننده، جوش شیرین و آب گرم لکه ها را از بین ببرید، و مجددا اجزا را به درستی در جای خود قرار دهید.

خلاصه مقاله

 1. نوشیدن آبمیوه های تازه و متناسب با هر فصل از لذت بخش ترین مزه هایی است که می توان آن را با داشتن یک آبمیوه گیری مناسب در هر زمانی تجربه کرد.
 2. آبمیوه گیری یکی از لوازم برقی پرمصرف در هر منزلی است که دارای انواع مختلفی می باشد.
 3. آبمیوه گیری ها از لحاظ نوع عملکرد به سه نوع سانتریفوژی، نرم کننده و آسیاب کننده تقسیم می شوند.
 4. هنگام انتخاب نوع آبمیوه گیری به توان، ظرفیت، جنس و … دقت کافی داشته باشید.
 5. باز و بسته کردن آسان قطعات آبمیوه گیری باعث می شود هنگام شستشو با مشکل مواجه نشوید.
 6. میزان انرژی مصرفی با قدرت دستگاه ( توان ) رابطه عکس دارد، یعنی هر چقدر توان بالاتر باشد، میزان انرژی مصرفی کاهش پیدا می کند.
 7. نکات ضروری س از خرید آبمیوه گیری که در همین مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی قیده شده است را با دقت مطالعه نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید آبمیوه گیری خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *