ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی

این روزها که تمام دنیا و مخصوصا کشور عزیزمان ایران هنوز درگیر پاندمیک کووید- ۱۹ هستیم، نیاز به خرید دستگاه اکسیژن ساز بیش از پیش احساس می‌شود. این دستگاه یکی از ضروری‌ترین تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی است. به همین دلیل این مطلب را به راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی اختصاص داده‌ایم. در ادامه همراهمان باشید تا اطلاعات جام و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم.

اکسیژن ساز چیست؟

اکسیژن ساز یک وسیله ی برقی است که برای فراهم کردن اکسیژن مورد نیاز بیماران بکار میرود و هوای محیط را به اکسیژن خالص تغلیظ می کند. بطور عمده 78% نیتروژن و 21% اکسیژن در هوایی که ما تنفس می کنیم وجود دارد. این دستگاه با کمپرس کردن هوای داخل اتاق نیتروژن آن را از بین برده و اکسیژن پزشکی بالای 95% را در اختیار بیمار می دهد. دستگاه اکسیژن ساز کاملا میتواند جایگزین بسیار خوبی برای کپسول اکسیژن باشد، اما تفاوتی که دارد این است که با برق کار می کند البته مدل هایی که با باتری کار می کنند نیز وجود دارد.

مزایای دستگاه اکسیژن ساز خانگی

 • شما را از خرید روزانه اکسیژن بی‌نیاز می‌کند به طوری که دیگر برای پرکردن کپسول اکسیژن مجبور نیستید که از خانه خارج شوید.
 • شما تنها یک بار هزینه می‌کنید و تا سالیان سال نیاز به هزینه کردن برای تامین اکسیژن مورد نیاز خود نخواهید داشت.
 • نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند، یعنی شما با خرید این دستگاه تا چند سال نگران خرابی آن نخواهید بود.
 • قیمت این دستگاه نسبت به اکسیژن بیمارستان که روزانه در اختیار بیمار شما قرار داده می‌شود بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود. به طوری که با هزینه ۷ روز تنفس در بیمارستان می‌توانید یک دستگاه اکسیژن ساز خریداری کنید.
 • قطعات مصرفی مورد نیاز آن‌ها مانند فیلتر بسیار زیاد بوده و در هر مغازه فروش لوازم پزشکی به فراوانی یافت می‌شود.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

اجزای دستگاه اکسیژن ساز خانگی

شناختن اجزای مختلف دستگاه اکسیژن ساز به درک بهتر ساختار آن و همچنین چگونگی نگهداری از آن کمک خواهد کرد. به همین جهت در اینجا، درباره اجزای اصلی موجود در تمامی دستگاه‌های اکسیژن ساز موجود در بازار توضیح خواهیم داد.

فیلترهای ورودی هوا

هوایی که وارد دستگاه می‌شود، باید از گرد و غبار و آلاینده‌های دیگر خالی باشد. به همین جهت در بخش ورودی هوای دستگاه‌های اکسیژن ساز، دو فیلتر تصفیه هوا قرار می‌گیرد.

فیلتر اول از جنس پلی اورتان یا همان ابر صنعتی است که از ورود گرد و غبار به دستگاه جلوگیری می‌کند و بهتر است که حداقل هفته‌ای یکبار با آب (بدون شوینده) شسته شود.

فیلتر دوم فیلتر هپا (HEPA) است که در اغلب دستگاه‌های پیشرفته تصفیه هوا نیز قرار دارد و وظیفه آن، از بین بردن ویروس‌ها، باکتری‌ها و ذرات میکرونی موجود در هوا است. این فیلتر نیز بسته به راهنمای دستگاه باید در دوره معینی تعویض گردد.

کمپرسور هوا

کمپرسور هوا در دستگاه اکسیژن ساز، وظیفه مکش هوای اتاق به درون دستگاه را بر عهده دارد. هوا از طریق کمپرسور وارد دستگاه شده و متراکم می‌شود تا با فشار معینی به سمت سیلندرهای زئولیت هدایت شود.

دلیل اصلی صدایی که دستگاه‌های اکسیژن ساز دارند، وجود همین کمپرسور هوا است و به همین جهت، قرار داشتن آن در یک باکس عایق و همچنین کیفیت کمپرسور، در کاهش صدای دستگاه تاثیر بسزایی دارد. در ادامه درباره برندهای معتبری که از کمپرسورهای استاندارد در دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، صحبت خواهیم نمود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی

دریچه متحرک

دریچه متحرک یا شیر برقی، یک دریچه چهار مسیره است که به طور دائم در حین فعالیت دستگاه در حال سوئیچ کردن مسیر هوا است. این دریچه از طرفی وظیفه هدایت هوای کمپرس شده از کمپرسور به سوی سیلندر زئولیت را بر عهده دارد و از سویی هدایت گاز نیتروژن به خارج از دستگاه و هدایت اکسیژن تولید شده به سمت مخزن اکسیژن را انجام می‌دهد.

سیلندرهای زئولیت

اما بخش اصلی دستگاه‌های اکسیژن ساز، دو یا چند سیلندر حاوی گرانول‌های زئولیت است که وظیفه تخلیص اکسیژن از نیتروژن هوا را بر عهده دارد. مکانیزم این بخش به این شکل است که گاز نیتروژن را به وسیله زئولیت و مکانیزمی که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم جذب کرده و گاز اکسیژن را از بین تخلخل‌های خود عبور می‌دهد.

سپس زمانی که گرانول‌ها مملو از گاز نیتروژن شدند، تخلیص اکسیژن در ستون اول متوقف شده و در ستون بعدی شروع می‌شود. در این حین دستگاه شروع به خارج نمودن گاز نیتروژن از ستون اول می‌کند و سپس مجدداً فرایند تخلیص اکسیژن آغاز می‌شود. به این ترتیب، تولید اکسیژن می‌تواند به صورت مداوم و بدون توقف ادامه یابد.

مخزن اکسیژن

اکسیژن تولید شده در سیلندرهای زئولیت پیش از خروج باید به سوی مخزن اکسیژن هدایت شود تا در آنجا تحت فشار تنظیم شده قرار بگیرد و برای هدایت به سوی دستگاه تنفسی بیمار، آماده گردد. میزان فشار اکسیژن توسط رگراتوری که بر روی این مخزن اکسیژن قرار دارد، قابل تنظیم است و طبق تجویز پزشک می‌توان آن را تنظیم نمود.

فلومتر

فلومتر، در واقع تنظیم کننده حجم اکسیژن خروجی از دستگاه اکسیژن ساز است که با یک درجه دورانی یا دیجیتالی قابل تنظیم بوده و میزان اکسیژن خروجی را با واحد لیتر در دقیقه، تنظیم می‌نماید. به کمک فلومتر می‌توانید میزان اکسیژن مورد نیاز بیمار را بر اساس تجویز پزشک، به دستگاه تنفسی وی تزریق نمایید.

لیوان مرطوب کننده

اکسیژنی که قرار است وارد دستگاه تنفسی بیمار شود، باید کمی مرطوب باشد. به همین جهت در مسیر خروجی این دستگاه‌ها، یک لیوان مخصوص تعبیه شده که باید از آب مقطر (یا آب تصفیه شده توسط دستگاه‌های تصفیه خانگی) پر شده و هر روز نیز تعویض گردد.

نبولایزر

نبولایزر، مخزن کوچکی است که در بعضی از دستگاه‌های اکسیژن ساز وجود دارد و برای تزریق داروهای استنشاقی به بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین مارک های اکسیژن ساز

امروزه انواع دستگاه اکسیژن ساز ثابت و پرتابل استاندارد با ظرفیت‌های مختلف تولیدی و امکانات مختلف را کمپانی‌های مختلف ایرانی و خارجی تولید میکنند. برخی از بهترین برندهای موجود در بازار برای خرید دستگاه اکسیژن ساز عبارتند از: فیلیپس، اینوژن، نایدک، ایرسپ ویژن ایر، بیوتا، زنیت مد، رسپیروکس، سوشیا، اکساز، یوول، ای ام جی، جی بی اِی و لانگفیان.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی

انواع اکسیژن ساز خانگی

دستگا های اکسیژن ساز به دو صورت اکسیژن ساز ثابت و اکسیژن ساز قابل حمل (پرتابل) برای کاربردهای مختلف موجود می باشند.

 • اکسیژن ساز ثابت یا به اصطلاح اکسیژن ساز خانگی در ظرفیت های ۳ و ۵ و ۸ و ۱۰ لیتر در دقیقه تولید و عرضه می گردند (منظور از ۳ یا ۵ لیتر در دقیقه، ماکزیمم حجم و فلوی تولیدی دستگاه اکسیژن ساز می باشد.) که اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم پیوسته یا Continuous تولید می کنند. با توجه به اینکه اکثر اکسیژن سازهای خانگی چرخ دارند جابجایی آنها از اتاقی به اتاق دیگر به راحتی امکان پذیر می باشد. همچنین بیماران می توانند با استفاده از سوند اکسیژن های بلند به راحتی در منزل تحرک داشته باشند.
 • نوع دیگر اکسیژن ساز قابل حمل یا به اصطلاح اکسیژن ساز پرتابل می باشند که جهت استفاده بیماران در بیرون از منزل در ظرفیت های ۲ و ۳و ۵ لیتر در دقیقه تولید و عرضه می گردند که اکثراً اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم Impuls تولید می کنند. در این سیستم از سنسورهای فشار بسیار حساس داخل دستگاه استفاده شده است که دم و بازدم بیمار را تشخیص داده و در هنگام دم اکسیژن را خارج و در هنگام بازدم آن را قطع می نماید این تکنیک موجب صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه می گردد.

تفاوت این نوع اکسیژن ساز با نوع خانگی آن در اندازه و وزن دستگاه و نیز مجهز بودن به باتری شارژی داخلی می باشد در صورت متصل بودن به برق ۲۲۰ ولت شهری و یا ۱۲ ولت فندکی اتومبیل باتری شارژی داخل دستگاه شارژ می شود تا در مواقع مورد نیاز، برق دستگاه را تامین نماید.

نکته: بیمارانی که دارای نارسایی های ریوی از جمله بیماران COPD و پنومونی و ادم ریوی و … می باشند و به طور کلی می توان گفت بیمارانی که سطح اکسیژن خونشان SPO2 از حالت عادی پایین تر است برای بالا بردن اکسیژن خون خود نیاز مبرم به اکسیژن تراپی دارند. ساعات استفاده از دستگاه را تنها پزشک مشخص می¬کند و این ساعات بین ۱ الی ۲۴ ساعت در روز می¬تواند باشد. به عنوان یک توصیه جدی این مهم را باید توجه کرد که پس از تجویز پزشک به سرعت باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کرد.

نکات مهم هنگام خرید اکسیژن ساز خانگی

اصلی ترین نکات برای خرید اکسیژن ساز خانگی که هنگام انتخاب باید به آنها دقت کرد عبارتند از:

 • مقدار تولید اکسیژن در دقیقه
 • صدای دستگاه هنگام کار 
 • قابلیت حمل و جابجایی
 • مدت زمان گارانتی و قیمت 

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اکسیژن ساز خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

نکته خرید - قیمت روز ارلن آزمایشگاه مدل meyer ظرفیت 5000 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ارلن مایر یکی از ظروف پرکاربرد آزمایشگاه و یکی از پرطرفدارترین انواع شیشه آلات آزمایشگاهی ‌است.ارلن مایر به شکل مخروطی با گردن باریک مطابق است.از ارلن مایر برای نگهداری، مخلوط کردن محلول‌ها اندازه گیری مایعات و حرارت دادن محلول‌ها استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز نوار پارافیلم آزمایشگاهی بمس مدل pm996 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پارافیلم ها ورقه های نازک و نیمه شفافی هستند از جنس پارافین که جهت مسدود کردن درب های ظروف آزمایشگاهی استفاده میشوند . این محصولات همچنین انعطاف پذیر ، بی بو ، مقاوم در برابر آب و دارای خاصیت ترمو پلاستیک هستند . پارافیلم یک فیلم پارافینی پلاستیکی می باشد . قسمت پشتی پارافیلم است که به وسیله یک سطح پلاستیکی پوشانده شده است . پارافیلم ماده ای هادی و ترموپلاستیک می باشد . این محصول برای نگهداری طولانی مدت یک محلول و یا نمونه آزمایش ایده آل و مفید است .پارافیلم ها ورقه های نازک و نیمه شفافی هستند از جنس پارافین که جهت مسدود کردن درب های ظروف آزمایشگاهی استفاده میشوند . این محصولات همچنین انعطاف پذیر ، بی بو ، مقاوم در برابر آب و دارای خاصیت ترمو پلاستیک هستند . پارافیلم یک فیلم پارافینی پلاستیکی می باشد . قسمت پشتی پارافیلم است که به وسیله یک سطح پلاستیکی پوشانده شده است . پارافیلم ماده ای هادی و ترموپلاستیک می باشد . این محصول برای نگهداری طولانی مدت یک محلول و یا نمونه آزمایش ایده آل و مفید است .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سوزنگیر هیرا فرا طب مدل باراکویر خمیده خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سوزنگیر میکرو باراکویر هیرا فرا طب مدل خمیده از کاستروویجو ظریف تر است همچنین نوک آن بدون دندانه می‌باشد. سوزنگیر میکرو باراکویر مناسب جراحی های ظریف، زیبایی، دندانپزشکی و... است. کیفیت استیل ضد زنگ آلمان و دارای قفل خودکار است. در بسیاری از جراحی ها، جراح نیازمند ابزار تخصصی و دقیق برای بالا بردن موفقیت و بازدهی عمل است. از دیگر ابزارهای تخصصی میکروسرجری میتوان به یاشارگیل بایونت، هپ اسکیدل، کرونری کاستروویجو، کاستروویجو و باراکویر هیرا فرا طب اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه کاور کفش حرارتی مدل 55 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه کاور کفش حرارتی جدیدترین نوع از دستگاه کاور کفش می باشد که به وسیله گرما اقدام به کاور کردن کفش ها می کند.این دستگاه از یک رول PVC به عنوان مواد اولیه تولید کاور کفش استفاده میکند.این رول در انتهای دستگاه قرار میگیرد و با استفاده از سیستم اتوماتیک دستگاه بر روی محل مورد نظر کشیده میشود.پس از قرار گرفتن در محل مورد نظر که برای قرارگیری کفش ها تعبیه شده است، کاربر میتواند کفش خود رو بر روی این قسمت قرار دهد و با نیروی کمی این قسمت را به سمت پایین هول دهد.سپس دستگاه با استفاده از یک حرارت مشخص اقدام به کارو رکردن کفش ها میکند.نکته مهم در استفاده از این دستگاه این است که قیمت کاور تمام شده برای آن از نوع اتوماتیک پایین تر است و نیز ایمنی بیشتری نیز نسبت به دستگاه های اتوماتیک دارد.یکی از جدیدترین مدل های دستگاه کاور کفش، دستگاه کاور کفش حرارتی گرین میباشد.این محصول با قابلیت جدیدی که معرفی نمود توانست توجه زیادی را در بازار معطوف به خود کند.کارکرد جالب و ویژگیهای قابل توجه دستگاه کاور کفش حرارتی گرین این محصول را به محصولی متفاوت در بازار تبدیل کرده است.دستگاه از یک عدد رول پی وی سی استفاده میکند که در پشت آن قرار میگیرد و با قرار گیری رول در محل مخصوص دستگاه آماده استفاده میشود.با قرار گرفتن ورقه پی وی سی بر روی قسمت مشخص شده و فشار پا دستگاه با استفاده از باد گرم اقدام به چسباند رول به کفش مینماید و کاربر می تواند به راحتی از این نوع کاور استفاده کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز تخت بیمار پالس ویژن مدل SH2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

نگهداری بیمار در منزل نیازمند مجموعه ای از تجهیزات است که هم به فرد پرستار در نگهداری از فرد بیمار کمک می‌‌نماید و هم اینکه فشار کمتری به بیمار وارد می‌آید. تخت بیمار دو شکن خانگی مکانیکی از پرکاربردترین وسایلی است که بیمار با آسایش کامل دوران نقاهت خود را بر روی آن سپری می‌کند. این محصول دارای دو مقطع شکن است. تخت بیمار دو شکن خانگی برای افراد سنگین وزن نیز مناسب است. این محصول با دارا بودن 2 عدد بدساید (گارد) در دو طرف از افتادن بیمار از روی تخت جلوگیری و از بیمار محافظت می‌کند. تخت بیمار دو شکن خانگی دو عدد سرتخت در بالای سر و پایین پای بیمار دارد که بوسیله هندل تنظیم می‌شوند و به تخت پیچ می‌شوند. تخت بیمار دو شکن خانگی دارای 4 چرخ است که بوسیه آنها میتوانید تخت را در محیط خانه یا بیمارستان جابجا کنید و در صورت لزوم با قفل کردن ترمز های آن از حرکت کردن آن جلوگیری کنید. لازم به ذکر است درصورت نیاز و جلوگیری از ایجاد زخم بستر برای بیمار میتوانید بر روی این تختها از تشک های مواج و تشک 5 سانتی متر و 10 سانتی متری استفاه کنید. شما عزیزان در صورت خراب شدن بد ساید ها و یا چرخ ها میتوانید این قطعات را تعویض و قطعه جدید جایگزین نمایید.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کپسول اکسیژن امید فردا مدل 02 ظرفیت 10000 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کپسول ساخت شرکت سیلندر امید فردا میباشد ، فعالیت خودرا در زمینه تولید انواع سیلندر های اکسیژن ، گازهای تحت فشار و آتش تشانی با تجهیزات ، ماشین آلات ، تکنولوژی های روز دنیا و بکارگیری دانش فنی تیم تخصصی از سال 1396 تحت عنوان برند تجاری سعدی مورد بهره برداری قرار داد. این مجموعه در راستای ارتقاء کیفیت محصولات خود نسبت به اخذ کلیه مجوزها و تائیدیه ها مرتبط از مراجع و سازمان های ذیربط اقدام نموده و با سرلوحه قرار دادن الزامات استانداردهای ISO-9001 و ISO-13485 و ISO-10002 و ISO-10004 به عنوان اولین تولید کننده دارای گواهینامه وزارت بهداشت IMED و استقرار آن در فرآیند ها و فعالیت های جاری خود همواره می کوشد تا بعنوان سازمانی پیشرو و مسئول در زمینه ایمنی و سلامت جامعه گام بر دارد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز کپسول اکسیژن امید فردا مدل 01 ظرفیت 5000 میلی لیتر خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این کپسول ساخت شرکت سیلندر امید فردا میباشد ، فعالیت خودرا در زمینه تولید انواع سیلندر های اکسیژن ، گازهای تحت فشار و آتش تشانی با تجهیزات ، ماشین آلات ، تکنولوژی های روز دنیا و بکارگیری دانش فنی تیم تخصصی از سال 1396 تحت عنوان برند تجاری سعدی مورد بهره برداری قرار داد. این مجموعه در راستای ارتقاء کیفیت محصولات خود نسبت به اخذ کلیه مجوزها و تائیدیه ها مرتبط از مراجع و سازمان های ذیربط اقدام نموده و با سرلوحه قرار دادن الزامات استانداردهای ISO-9001 و ISO-13485 و ISO-10002 و ISO-10004 به عنوان اولین تولید کننده دارای گواهینامه وزارت بهداشت IMED و استقرار آن در فرآیند ها و فعالیت های جاری خود همواره می کوشد تا بعنوان سازمانی پیشرو و مسئول در زمینه ایمنی و سلامت جامعه گام بر دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز سوزنگیر هیرا فرا طب مدل یاشارگیل بایونت خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

سوزنگیر جراحی میکرو هیرا فرا طب مدل یاشارگیل بایونت از جمله ابزارهای جراحی تخصصی است که در میکروسرجری‌ها برای انجام بخیه های بسیار ظریف و دقیق در جراحی های تخصصی عروق (واسکولار سرجری)، عصب (نوروسرجری)، بلفاروپلاستی، چشم و دندانپزشکی بدون آسیب به بافتهای اطراف استفاده می‌شود. همچنین ساختار یاشارگیل بایونت به نوعی است که دید و تسلط جراح را در جراحی های عمقی بر موضع جراحی، بسیار بالاتر از دیگر ابزارها می‌برد. سایز این ابزار 20 سانتیمتر و دسته ها آبکاری طلایی رنگ هستند. در بسیاری از جراحی ها، جراح نیازمند ابزار تخصصی و دقیق برای بالا بردن موفقیت و بازدهی عمل است. از دیگر ابزارهای تخصصی میکروسرجری میتوان به هپ اسکیدل، کرونری کاستروویجو، کاستروویجو و باراکویر هیرا فرا طب اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز پنس جراحی هیرا فرا طب مدل کاستروویجو خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پنست انگشتی کاستروویجو یا castroviejo forceps سایز 14 سانت مدل تیپ A که دارای ظریف ترین نوک در بین تمام مدل های پنست هست ضخامت نوک آن تنها 0.3 میلی متر است. از پنس های کاستروویجو برای گرفتن و نگهداشتن بافت های ظریف همچنین بازکردن لومن ها با دقت بالا است. محصول استریل نیست و قبل از استفاده اتوکلاو شود. از دیگر ابزارهای تخصصی میکروسرجری میتوان به یاشارگیل بایونت، هپ اسکیدل، کرونری کاستروویجو، کاستروویجو و باراکویر هیرا فرا طب اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز پنس جراحی هیرا فرا طب مدل کاستروویجو تیپ B خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پنست جراحی هیرا فرا طب مدل کاستروویجو یا castroviejo forceps سایز 14 سانت مدل تیپ B که دارای نوک ظریف با ضخامت نوک آن تنها 0.5 میلی متر است. از پنس های کاستروویجو برای گرفتن و نگهداشتن بافت های ظریف همچنین بازکردن لومن های عروق و... با دقت بالا است. محصول استریل نیست و قبل از استفاده اتوکلاو شود. از دیگر ابزارهای تخصصی میکروسرجری میتوان به یاشارگیل بایونت، هپ اسکیدل، کرونری کاستروویجو، کاستروویجو و باراکویر هیرا فرا طب اشاره کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه فشارسنج آکیومد مدل  cg165 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

فشارسنج دیجیتال بازویی CG-165 اکیومد دارای یک LCD به اندازه 44×54 میلی متر است و همچین دارای 90 حافظه جهت ذخیره سازی نتایج است که در نهایت می تواند با محاسبه 3 میانگین آخر شما را در رسیدن به نتیجه دقیقتر کمک کند. لازم به ذکر است که این محصول قابلیت اندازه گیری ضربان قلب 40-200 (ضربان در دقیقه) را دارد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکسیژن ساز کونسانگ مدل ksoc-5 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکسیژن ساز از ابزار مهم برای افرادی می باشد کعه در تنفس دچار مشکل می باشد و وسیله مهمی در حفظ جان افراد می باشد بنابراین انتخاب اکسیژن ساز مناسب بسیار مهم است این محصول ساخت کشور چین می باشد نکته قابل توجه در اکسِیژن ساز ها باید در محیط صاف و در مکانی که هوا جراین داشته باشد قرار بگیرد در این اکسیژن ساز تامین اکسیژن بعد از 12 دقیقه به وضعیت پایدار می رسد میزان صدا در این دستگاه کتر از 54 دسی بل می باشد حداکثر خلوص اکسیژن (3+-93%) حداکثر میزان جریان هوا 5 لیتر بر دقیقه می باشد .فشار خروجی هوا 30kpa-80kpa می باشد دمای محیط عملکرد دستگاه باید بین 5+ تا 40+ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی نباید بیشتر از 75% باشد .منبع تغذیه اکسیژن ساز 240v-220 50HZ می باشد .این محصول دارای نبولایزر به همراه خروجی اکسیژن دارای فیلتر آنتی باکتریال می باشد و دارای هشدار دستگاه در صورت انسداد هوا، قطعی برق، فشار بالا یا فشار پایین دستگاه دارای سیستم ایمنی در برابر بار مصرف و داغ شدن دستگاه دارای نمایشگر LED و چرخ برای سهولت در جابه جایی می باشد

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکسیژن ساز مدل Cp 501 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری یک اکسیژن ساز با قابلیت تولید اکسیژن از نیم تا 5 لیتر در درقیه با خلوص بالای 90 درصد می باشد.این دستگاه مجهز به خلوص سنج برای سنجش خلوص لحظه ای می باشد و دارای آلارم افت خلوص اکسیژن است که در صورت پایین آمدن درصد خلوص اکسیژن به صدا در می آید. دستگاه اکسیژن ساز 5 لیتری دارای آلارم قطع جریان برق وسیستم هوشمند و آلارم خودکار اکسیژن سازاست که شما را از حرارت زیاد یا کم و زیاد شدن فشار و همچنین قطع شدن برق مطلع می‌سازد.این دستگاه ساخت چین تحت لیسانس سوییس میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکسیژن ساز یاسی مدل YS-501Y خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکسیژن ساز 10 لیتری یاسی با قابلیت کارکرد 24 ساعته دارای LCD بزرگ برای نمایش زمان و حالت کارکرد، سبک و کم صدا با خلوص اکسیژن بالای 93 درصد و خروجی 10 لیتر در دقیقه است. این دستگاه دارای فیلتر آنتی باکتریال ثانویه و فیلتر اولیه گرد و غبار است . یکی از خصوصیات مثبت این دستگاه اکسیژن ساز، سیستم آلارم هوشمند برای حرارت زیاد و فشار کم و قطع شدن برق است که برای کاربر میتواند ویژگی بااهمیتی باشد.علاوه بر اینها دستگاه از فشار خروجی اکسیژن بالایی برخوردار است که نیاز بسیاری از بیماران را رفع می کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ مدل a1102 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اداره راه هوایی بیماران گاهی نیازمند لوله گذاری تراشه (اینتوبشین) و حفظ تهویه بیمار از این طریق می باشد. لوله گذاری تراشه را با وسیله ای به نام لارنگوسکوپ انجام می دهیم. لوله گذاری با لارنگوسکوپ می تواند همراه با عوارض بسیاری برای بیمار باشد از جمله شکستن دندان و نداشتن دید کافی و ایجاد تغییرات همودینامیکی در بیمار و طول کشیدن مدت زمان لوله گذاری که می تواند حتی جان بیمار را به خطر بیاندازد دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ وسیله ای است که با فراهم کردن تصویری واضح از فضای لارنگوسکوپی، امکان لوله گذاری تراشه را در مسیری مشخص با هزینه ای بسیار کم تر به وجود می آورد. دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ مدل a1102 ، لارینگوسکوپ ویدئویی دیجیتال قابل حمل می باشد که دارای یک صفحه نمایش بوده و قابلیت تعویض بلید دارد و دارای باطری قابل شارژ می باشد. مدل موجود دارای۳ سایز بلید مکینتاش به سایز های ۲و ۳ و ۴ می باشد که هر سه، داری دوربین ضد آب بوده امکان استریل شدن به روش های معمول بجز اتوکلاوو را دارد. این دستگاه همچنین مانیتور دستگاه قابلیت عکس برداری و فیلم برداری و همچنین اتصال به مانیتور بزرگتر را دارد. زاویه مانتیور نیز قابل تنظیم می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز هموژنایزر التراسونیک فاپن مدل 150ups خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این دستگاه دارای پروب به قطر 3 میلی متر می باشد و برای حجم های بین 1 سی سی تا 50 سی سی مناسب می باشد.کاربرد عمده این دستگاه در علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی و امور پژوهشی برای تخریب دیواره سلولی (لیزینگ) و استخراج DNA و RNA است. از جمله ویژگی های این مدل کارکرد به صورت پیوسته و پالسی ،تنظیم زمان و توان دستگاه و استفاده به صورت دستی است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز تخت و تشک بیمارستانی مدل ME2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تخت، دارای یک شکن در قسمت زیر سر بوده که برای تغییر وضعیت سر بیمار، هندل استیل گردونی مکانیکی روی آن تعبیه شده است. این تخت دارای پروفیل ۳۰x۵۰ و ۳۰x۳۰ و ضخامت ۵.۱ میلی متر است. همچنین دارای ۴ چرخ ۱۲۵ میلی متری، پینی و ترمزدار خارجی برای سهولت جابه جایی تخت می‌باشد. جنس این تخت، از نوع پروفیل فلزی قابل شستشو می‌باشد. این محصول دارای سر تخت آبکاری می‌باشد. مدل‌هایی از این تخت دارای جایگاه مخصوص لگن در قسمت زیرین آن می‌باشد.همچنین این تخت به همراه تشک مخصوص نیز می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه کشش گردن مدل C7 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

زندگی ماشینی و مدرن امروزه گذشته از مزایایی که به همراه داشته است موجب ایجاد مشکلاتی در ساختار اسکلتی-عضلانی افراد شده است. نشستن های طولانی، اضافه وزن، استفاده زیاد از لوازمی مانند موبایل، تبلت و کامپیوتر نیز در ایجاد مشکلات و امراض گردن موثر می باشد . افرادیکه با اینگونه لوازم کار می کنند، دندانپزشکان، خیاط ها، آرایشگران، تایپیست ها، کارمندان اداری، رانندگان وسایر مشاغلی که بدلیل انجام کارهای یکنواخت و معمولا غیر اصولی، در معرض ابتلا به بیماری های ستون فقرات به ویژه مشکلات و دیسک گردن قرار دارند. بطور معمول گردن درد، گرفتگی عضلات گردن، دیسک گردن ( اعم از دیسک هرنی، بالج، بیرون زده، فتق، پرترود، دیهیدراته و...) ارتروز و پرولاپس بین مهره های گردن در نتیجه انجام کارهای یکنواخت و عادات روزانه اشتباه می باشد. حتی باید دانست که دیسک گردن میتواند موجب ایجاد دست درد، گزگز و بی حسی دست ها ، درد شانه و درد کتف افراد بشود. تنها روش درمان بدون عارضه این قبیل مشکلات ترکشن یا کشش گردن است که در این روش بر اساس تکنیک کشش ستون فقرات، فاصله بین مهره ای افزایش یافته و باعث می شود سیستم های تغذیه، خونرسانی و آبرسانی دیسک ها فرصت بازیابی و بهبود پیدا کنند و عملا با کم شدن و حذف فشار از روی ستون فقرات و در نتیجه ریشه عصب های درگیر، درد از بین رفته و بیمار درمان می شود. تحقیقات نشان می دهد ترکشن گردن و یا کشش گردن به ریلکس شدن عضلات، رفع درهم تنیدگی عصب و عضله، درمان مشکلات دیسک می انجامد. دستگاه کشش یا ترکشن C7 با ایجاد کشش در ناحیه گردن از ستون فقرات به بیمار کمک می کند تا از درد رهایی یافته و درمان شود. از جمله مزایایی این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود: قابل حمل است و مانند دستگاه های کشش معمول و موجود در بازار نیاز به آویزان نمودن از درب اطاق و یا قلاب سقفی ندارد و بیمار در هر زمان و یا مکان می تواند از آن استفاده نماید. نیروی کشش بسیار مناسبی ایجاد می نماید و این نیرو توسط شخص بیمار قابل سنجش و اندازه گیری و کنترل است. در حالیکه در سایر وسایل و ابزار ترکشن این امکان وجود ندارد. نه تنها شخص بیمار، بلکه اطرافیان او نیز می توانند از دستگاه استفاده نمایند و از مراجعات مکرر به مراکز درمانی بی نیاز شوند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز نگاتوسکوپ لایت مِد مدل WSL1 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

از نگاتوسکوپ برای مشاهده فیلمهای رادیولوژی و سی تی اسکن (CT SACAN) و ام آر آی در بیمارستانها، مراکز درمانی، اتاقهای عمل و … استفاده می شود. با استفاده از نگاتوسکوپ دیجیتال لایت مد، پزشکان می توانند به طور دقیق فیلم را مورد بررسی قرار بدهد و در نتیجه به تفسیر دقیق تری نیز بپردازند زیرا این دستگاه امکان دستیابی به جزئیات موجود در فیلم رادیولوژی را فراهم می سازد. نگاتوسکوپ لایت مد با رعایت استانداردهای بین المللی در مدل های تک خانه، دوخانه، سه خانه و چهار خانه تولید می گردد. تکنولوژی تولید نور در این دستگاه ها دیودهای نورانی LED از نوع SMD می باشد که نور مناسبی را از لحاظ طیف و دمای رنگ تولید میکنند.صفحه ساطع کننده نور در این نگاتوسکوپ ها از نوع LGP بوده کهر بوسیله نور در کل صفحات به صورت کاملا یکنواخت در کنار حفظ زیبایی ظاهری به ارمغان خواهد آورد. شایان ذکر است کلیه محصولات لایت مد دارای گواهینامه ایزو13485( گواهینامه مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی) و همخچنین استاندارد ایمنی الکتریکی IEC60601 می باشند. چراغ های نگاتسکوپ ال ای دی برای رادیولوژی ها ، بیمارستان ها، کلینیک ها و کلیه مکان های درمانی به صورت توکار و روکار عرضه می‌گردد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز هات پلیت مگنت دیجیتال آلفا تک مدل D500 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

هات پلیت مگنت دیجیتال مدل D500 برند آلفا تک می باشد. رنج تنظیم دما از 50 تا370 درجه در مرکز المنت می باشد. مجهز به سنسور حرارتی pt100 می باشد.میزان چرخش دور مگنت از 100 تا1800 می باشد.المنت 650 وات کانتال سويد است. قطر صفحه 18 سانت است. قابلیت چرخش مگنت 2 تا 8 سانت و تایمر دیجیتال دارد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکسیژن ساز زیکلاس مد مدل ZYK-5L خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اکسیژن ساز 5 لیتری Zyklusmed یک اکسیژن ساز سبک، کارا، کم صدا و کم مصرف است که میتواند در هر دقیقه 5 لیتر اکسیژن با خلوص بالای 93 درصد را فراهم کند. این دستگاه دارای نبولایزر و فیلتر آنتی باکتریال است و در ساخت آن از تکنولوژی PSA استفاده شده است. یکی از خصوصیات مثبت این دستگاه اکسیژن ساز، هشدار انسداد، قطعی برق و محدوده بالا یا پایین فشار است که برای کاربر میتواند ویژگی بااهمیتی باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز تخت بیمارستانی مدل ME3 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دارای سه شکن در قسمت زیر سر، پا و زیر زانو می باشد. نوع مکانیکی آن دارای هندل های مقاوم جهت تغییر وضعیت شکن ها می باشد. این تخت از جنس پروفیل قابل شستشو می باشد. بدساید های مقاومی که در دو طرف تخت تعبیه شده است، از افتادن بیمار جلوگیری کرده و به او برای بلند شدن از تخت یا جابه جایی بر روی تخت کمک می کند. همچنین دارای چهار چرخ ترمزدار است که به راحتی می توان آن را جابه جا نمود. برای راحتی بیمار و جلوگیری از دردها و فشارهای ناشی از بستری طولانی مدت او، می توان از تشک های مواج یا تخم مرغی بر روی این تخت ها استفاده کرد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اکسیژن ساز نفس یار طب کو مدل SOSHYA SA10 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه اکسیژن ساز نفس یار طب، مدل Soshya SA10، با خروجی حداکثر 10 لیتر بر دقیقه با گرفتن هوای محیط و با بهره گیری از الک مولکولی به نام زئولیت اقدام به جدا سازی اکسیژن از هوای محیط میکند. کار اصلی دستگاه همان گونه که از نام آن برمی آید، تولید اکسیژن با خلوص بالا است. به عبارتی، با تخلیص هوای محیط خلوص اکسیژن را از 27 درصد به 96 درصد میرساند.دستگاه اکسیژن ساز خانگی 10لیتری نفس یار طب با میزان خلوص اکسیژن 96%، دارای برد هوشمند و هشدار خودکار برای حرارت بالا، فشار کم یا زیاد، قطع برق و افت خلوص اکسیژن می باشد. همچنین دارای پنج لایه فیلتر هوا به همراه فیلتر آنتی باکتریال جهت ممانعت از ورود ناخالصی و باکتری ها، حسگر سنجش میزان خلوص اکسیژن، سیستم زمان سنج جهت تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه می باشد. دستگاه اکسیژن ساز نفس یار طب مجهز به خروجی نبولایزر مجزا و سیستم ذخیره اطلاعات کارکردی است و با صدای کمتر از 47دسی بل جهت کارکرد 24ساعته مناسب می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه اکسیژن ساز اکساز مدل O-5 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه اکسیژن ساز ایرانی مارک اکساز Oxas ، توضیحات و ویژگی ها : دستگاه اکسیژن ساز ایرانی مارک اکساز از جمله دستگاه های اکسیژن ساز ایرانی است که از کیفیت ساخت مطلوب و قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. اکسیژن ساز ایرانی اکساز به تازگی با برطرف نمودن مشکلاتی که از سمت کاربران اعلام شده بود تحولی چشمگیر را در محصول خود به وجود آورد که این نشان از مشتر مداری و سرعت ارائه خدمات را دارد.قیمت اکسیژن ساز اکساز نسبت نمونه هایی که از همچین کیفیتی برخوردار هستند بسیار مقرون به صرفه است.از جمله ویژگی های این دستگاه می‌توان به نمایشگر ال سی دی قرار گرفته بر روی بدنه دستگاه اکسیژن ساز که میزان خلوص اکسیژن را نمایش می دهد اشاره نمود، همچنین سنسورهایی جهت هشدار در خصوص کاهش فشار اکسیژن،میزان خلوص و نوسانات برق را نیز دارد. نرخ خروجی اکسیژن : 0.5 تا 5 لیتری، ابعاد دستگاه : 36 *30 *60 سانتی متر، وزن دستگاه : 22 کیلوگرم، صدای موتور کمتر از : 50 دسی بل، میزان خلوص اکسیژن 95 درصد، دارای صفحه نمایش ال سی دی، نمایش درصد خلوص اکسیژن، دارای حداقل مصرف انرژی برق ساخت ایران. هشدار ها: نوسان و فطعی برق ،کاهش فشار خروجی اکسیژن و سلامت باشی،هشدارخلوص اکسیژن

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه اکسیژن ساز اوجلز مدل OZ-5-01GW0 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

محصول فوق یک دستگاه اکسیژن ساز خانگی و بیمارستانی و محصولی از برند بزرگ آلمانی OWGELS میباشد که معروف ترین برند جهان در زمینه تجهیزات تنفسی بیمارستانی و خانگی است .دستگاه مذکور با قابلیت تولید اکسیژن 10 لیتر در دقیقه و با خلوص 95% بصورت دو خروجی کاملا مستقل 5 لیتری جهت استفاده دو بیمار بصورت همزمان با مانیتورینگ و هشدار مجزا میباشد . دارابودن صفحه کنترل دیجیتال کارکرد بسیار بی صدا این دستگاه را به گزینه بسیار مناسب جهت افراد با اختلالات تنفسی مزمن و بیماران حاد ریوی تبدیل نموده . دستگاه دارای محفظه رطوبت و فیلتر و ماسک و متعلقلت تنفسی میباشد و تولید کشور چین میباشد .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز نگاتوسکوپ مدیکر مدل M2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

نگاتوسکوپ تکخانه مدیکر صفحه پر نوری است که عکس های رادیولوژی روی آن قرار میگیرد و به وسیله آن دیدن عکس ها به آسانی انجام میگردد. نور صفحه ی نگاتوسکوپ باید به صورت یکنواخت و یکسان در تمام صفحه پخش شود چرا که یکنواخت نبودن نور و ایجاد سایه روی صفحه باعث خطا در تشخیص پزشک خواهد شد. محصول تکخانه میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز صندلی انتقال بیمار مدل SB01 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

صندلی انتقال بیمار از آسیب های وارده به بیمار و بیماربر حین جابجایی جلوگیری می کند. این محصول با قابلیت تنظیم ارتفاعی که دارد دیگر نیازی به بلند کردن بیمار برای جابجایی نخواهید داشت. همچنین این محصول قابلیت استفاده در حمام و سرویس بهداشتی را نیز دارد و با استفاده از سطلی که زیر صندلی بیمار تعبیه شده، بیمار می تواند اجابت مزاج نیز داشته باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز تخت همراه بیمار مدل SMI6000 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

تخت همراه بیمار تاشو مدل SMI6000 همانگونه که از نام آن پیداست برای نشستن و استراحت فرد همراه مورد استفاده قرار میگیرد.این تخت قابلیت صندلی شدن را دارد و فرد همراه به راحتی می تواند تخت را تغییر حالت دهد.چهار عدد چرخ فلزی به قطر 50 میلیمتر برای قسمت متحرک در نظر گرفته شده است تا تغییر حالت از تخت به صندلی و بلعکس به راحتی انجام پذیرد.جنس تشک ها از ریباند بوده و روکشی از جنس چرم مصنوعی بر روی آن کشیده شده است.این محصول کاملا قابل شستشو و ضدعفونی می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز دستگاه ثبت نوار قلب مدل EAI 4.2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه ECG CAI GRAPH یک دستگاه سه لید و مانیتورینگ قابل حمل است با قابلیت تبدیل به هولتر قلب که سیگنال ECG (الکتروکاردیوگرام) را دریافت می‌کند . این دستگاه امکان اتصال به گوشی موبایل هوشمند و اپلیکیشن اندرویدی را دارد که به صورت لحظه ای اطلاعات دریافتی را به گوشی ارسال کرده و ذخیره سازی می کند. برای این امر از بلوتوث نسل 4 به بالا استفاده می‌شود زیرا علاوه بر مصرف کم انرژی، تمامی موبایل‌های نسل جدید را پشتیبانی می‌کند. در اپلیکیشن مخصوص دستگاه علاوه بر نمایش سیگنال‌های ECG ، ضربان قلب را نیز بصورت لحظه‌ای نمایش می‌دهد. با وجود پیشرفت روزافزون تکنولوژی و به بازار آمدن انواع و اقسام دستگاه‌های مورد نیاز برای سنجش علائم حیاتی خود نیازی به مراجعه‌های زیاد و پرداخت هزینه های هنگفت به درمانگاه و بیمارستان را ندارید. به‌راحتی و با استفاده از این دستگاه‌ها در خانه می‌توانید نیاز های اولیه ی مراقبتی بیمار خود را برطرف کنید. دستگاه ثبت نوار قلب EAI 4.2 یکی از همین ابزارهاست که به شما در حفظ سلامتی و آگاهی از وضعیت سلامتتان کمک می‌کند. دستگاه نوار قلب پورتابل یک دستگاه مانیتورینگ خانگی و بیمارستانی است که قابلیت دریافت نوار قلب (ECG) را دارد. همچنین شما می‌توانید پزشکتان را از وضعیت خودتان با اشتراک گذاشتن نتایج آن، آگاه کنید. این محصول یک دستگاه برای مانیتورینگ و پایش وضعیت سیگنال الکتروکاردیوگرام(ECG) یا همان نوار قلب است که با توجه به ویژگی های خاص خود در هر مکانی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد . فناوری حذف نویز پیشرفته بکار برده شده در محصول توسط پزشک و کاربر قابل تنظیم بوده که سبب افزایش کیفیت سیگنال نمایش داده شده به پزشک می‌شود.این محصول سبک و قابل حمل می‌باشد. دارای کاربری آسان بدون نیاز به استفاده از دانش بالای پزشکی بوده که همین ویژگی باعث شده تا علاوه بر پزشک، بیمار هم بتواند از این دستگاه استفاده کند و پس از ثبت اطلاعات خود، آن را با پزشک و مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر دنیا به اشتراک بگذارد.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo