ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید سشوار خانگی

اگر همیشه تمایل به داشتن ظاهری آراسته و زیبا با موهای مرتبی داشته باشید، استفاده از سشوار برایتان یکی از ضروریات زندگی می شود. اگر سشوار مصرفی تان را می‌خواهید تعویض کنید یا به هر دلیل دیگر قصد خرید سشوار دارید، باید نکات مهمی را ملاک قرار دهید. این نکات مستلزم اطلاعات کافی می باشد. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم سعی در معرفی هر چه بهتر و کامل تر این محصول توسط مقاله راهنمای خرید سشوار خانگی دارد. لطفاً با ما همراه باشید.

انواع سشوار ( راهنمای خرید سشوار خانگی )

باید بدانید که به طور کلی سشوار ها در حال حاضر از تنوع بالایی برخوردار هستند. به همین علت داشتن اطلاعاتی کامل، خرید از میان این همه برند با مدل های متنوع و متفاوت شما را از سردرگمی نجات میدهد. به طور کلی سشوار ها به چند دسته تقسیم می شوند؛

 1. سشوار حرفه ای
 2. سشوار خانگی
 3. سشوار برس دار
 4. سشوار چرخشی
 5. سشوار مسافرتی

البته باید گفت که علاوه بر مدل های ذکر شده در بالا سشوارها دارای تنوع بیشتری می باشند. مانند سشوار های تورمالین، آیونیک، سرامیکی، چینی، تیتانیومی و … .

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید سشوار خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

سشوار هایی که در دسته فناوری تورمالین ها و آیونیک ها هستند به واسطه ساختار و نوع طراحی ویژه قابلیت خشک کردن سریع موها را داشته و از وز شدن آنها جلوگیری می کنند. این نوع عملکرد اعث می شود موها در معرض حرارت و آسیب‌های کمتری قرار گیرد. سشوار های چینی و سرامیکی هم توانایی ایجاد گرمای با دوام تر و متعادل تر دارند. وجود این قابلیت سشوارهای چینی و سرامیکی باعث شده برای موهای خشک که رطوبت کافی ندارند، انتخاب خوبی نباشد. اما برای افرادی که دارای موهای شکننده و نازکی هستند، بهترین گزینه محسوب می‌شوند. درباره سشوارهای تیتانیومی هم می‌توان گفت که دارای دمای ثابت بوده و بسیار داغ می شوند. افرادی که موهای شکننده ای دارند، دور این نوع سشوار را خط قرمز بکشند.

سشوار حرفه‌ای

همانطور که از نام این سشوار مشخص است، برای انجام کارهای حرفه‌ای مناسب می باشد. معمولاً از سشوار های حرفه ای در سالن های آرایشی به کار گرفته می‌شود.

سشوار خانگی ( راهنمای خرید سشوار خانگی )

سشوار هایی که می توان برای مصارف روزمره به کار گرفت، نوع خانگی بوده که تنوع بسیار بالا با  قدرت های قوی و ضعیف تری را شامل می‌شوند.

سشوار برس دار

سشوارهای برس دار به دلیل برس های تعبیه شده از پر پرطرفدارترین نمونه ها می باشند. در طراحی این محصول برس های مختلف با ابعاد و کارایی های متفاوت استفاده شده که بر آنچه شما در ذهن دارید، کمک زیادی می‌کنند. با ادامه مقاله راهنمای خرید سشوار خانگی همراهمان باشید.

سشوار چرخشی ( راهنمای خرید سشوار خانگی )

سشوار های چرخشی همانند نوع برس دار بر روی سری خود برس دارند. برس تعبیه شده بر روی سری با زدن یک دکمه شروع به چرخیدن می کند. این عملکرد باعث زحمت کمتر و رسیدن زودتر به نتیجه دلخواه می باشد.

سشوار مسافرتی

سشوارهای مسافرتی دارای ابعاد کوچک با دسته تاشو می باشند. جابجایی آسان داشته و برای حمل و نقل های مسافرتی بسیار کار آمد و مفید هستند. زیرا به راحتی می توان آن ها را درون کیف و چمدان قرار داد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید سشوار خانگی

انواع سشوار بر پایه موتور

 1. الکتروموتور آسنکرون با قطب چاکدار
 2. الکتروموتور اونیورسال ( موتور سری )
 3. الکتروموتور جریان مستقیم ( از پل دیودی برای تغذیه موتور استفاده می شود. )

سشوار خوب برای هر فردی یک معنا و مفهوم متفاوتی دارد. ممکن است سشواری که برای یک فرد با موهای کوتاه بسیار کارآمد و مفید است، برای فردی که موهای بلندی با جنس متفاوت دارد اصلا خوب و کارآمد نباشد. پس بهتر است اول نوع جنس و نیازهای خود را شناسایی کرده و سپس اقدام به خرید سشوار کنید.

نکات مهم در خرید سشوار

نوع موتور

بارزترین تفاوت بین سشوار های خانگی و حرفه‌ای تفاوت در نوع موتورشان می باشد. موتور سشوارها در دو نوع AC و DC می‌باشند. موتورهای به کار رفته در نوع خانگی DC بوده و در سشوارهای حرفه‌ای به AC تغییر شکل داده است. موتورهای AC پرقدرت تر و پر دوام تر می باشند. تولیدکنندگان این موتورها ادعا دارند که تا 10 هزار ساعت توانایی کارکرد خواهند داشت که در مقابل موتورهای خانگی DC این رقم بالا و قابل توجهی است.

قدرت

میزان قدرت خشک کنندگی و حالت دهی سشوار به میزان قدرت و توان آن بستگی دارد. به هر میزان که وات در محصول انتخابی تان بالاتر باشد، عملکرد سریع تری دریافت خواهید کرد. برای خرید سشوار خانگی حداقل قدرت 1500 وات نیاز می باشد. این میزان قدرت برای موهای معمولی مناسب است و اگر موهای بیش از حد ضخیمی دارید که به راحتی خشک نمی‌شوند، بهتر است سشواری با قدرت 2000 خریداری کنید.

وزن ( راهنمای خرید سشوار خانگی )

میزان وزن سشوار از پارامترهای مهم به شمار می‌آید. هر چه وزن نهایی این محصول کمتر باشد، حین استفاده دستان شما کمتر احساس خستگی می کند. وزن مناسب باعث مانورهای بیشتر هنگام خشک کردن موها می شود.

درجه حرارت

داشتن قابلیت تنظیم حرارت از بالا، متوسط و به کم یکی از مهمترین ویژگی ها در سشوارها نام برده می شود. دقت داشته باشید که امکان تنظیم درجه حرارت با توجه به میزان خیس بودن موها و همچنین نازکی و کلفتی و حجم آنها درجه حرارت مناسب را انتخاب کرد.

توجه داشته باشید که اگر موهای نازکی دارید، از درجه حرارت کم بهره ببرید. اگر جنس موهایتان معمولی است از درجه حرارت متوسط و اگر موهای ضخیم و زبری دارید، بهترین گزینه درجه حرارت بالا می باشد.

طول سیم

اگر میز آرایش شما به پریز برق فاصله زیادی داشته باشد و یا بالعکس فاصله کمی داشته باشد، کوتاهی و بلندی سیم برایتان دردسرساز خواهد بود. بنابراین نسبت به نیازهای خود سشواری با طول سیم مناسب خریداری کنید.

سرعت وزش باد

هرچه قدرت دستگاه بیشتر باشد سرعت وزش باد هم بالاتر است. سرعت وزش باد در این دستگاه‌ها از 80 شروع شده و تا حدود 200 کیلومتر در ساعت و حتی بیشتر ادامه دارد.

نوع المنت

وجود المنت های سرامیکی باعث کمتر داغ شدن و در نهایت طول عمر بیشتر این محصول می شود.

طراحی

نوع طراحی سشوار هم یکی دیگر از نکات کلیدی می باشد، که حین خرید باید به آن دقت کنید. به عنوان مثال دسته باید به راحتی درون دست قرار گیرد یا بتوان آن را به گیره وصل کرد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید سشوار خانگی

سایر قابلیت ها

از قابلیت های ویژه دیگری که یک سشوار خوب می‌تواند داشته باشد امکانات ویژه ای است که در آن به کار گرفته می شود. مانند درجه حرارت سرد، سری های متنوع، سری شانه دار، تولید یون عملکرد توربو، قطعات متمرکز کننده هوا و … .

برند

از میان مطرح ترین برندهای موجود در بازار سشوار ها می توان به جیمی، پاناسونیک، پرومکس، بابلیس، مک استایلر، بوش، گوسونیک اشاره کرد.این برندها کارایی و کیفیت مناسب را با هم دارا می باشند.

گارانتی

وجود گارانتی و خدمات پس از فروش فعال و در دسترس در سشوارها  مانند تمامی وسایل برقی جزو الزامات می باشد. هنگام خرید به این نکته توجه کافی داشته باشید.

قیمت

گران بودن و نبودن یک محصول تضمین ‌کننده خرید خوب و با کیفیت نیست. بلکه باید نوع مو، نوع مصرف، توان خرید و … مد نظر قرار داده و اقدام به خرید کنید. محصولی مناسب است که در کنار امکانات پرکاربرد و مفید دارای قیمت مناسبی باشد. به یاد داشته باشید که بهترین و کم صداترین سشوارها الزاماً بهترین نیستند.

نکات ایمنی در استفاده از سشوار

 1. مراقب سیم سشوار باشید.
 2. در مکانهای مرطوب از سشوار استفاده نکنید.
 3. در صورت احتمالی ورود آب به دستگاه سریع آن را خاموش کنید.
 4. بعد از اتمام کار اول سشوار را خاموش کرده و سپس از پریز بکشید.

خلاصه مقاله

 1. اگر همیشه تمایل به داشتن ظاهری آراسته و زیبا با موهای مرتبی داشته باشید، استفاده از سشوار برایتان یکی از ضروریات زندگی می شود.
 2. سشوارها دارای انواع گوناگونی می باشند که از پر مصرف ترین آنها نوع حرفه ای، خانگی، برس دار، چرخشی و مسافرتی می باشند.
 3. سشوارها دارای انواع مختلفی از موتور هستند. ( الکتروموتور اونیورسال ( موتور سری )، الکتروموتور آسنکرون با قطب چاکدار و الکتروموتور جریان مستقیم )
 4. ویژگی های مهم در خرید این محصول را هنگام خرید به درستی مورد بررسی قرار دهید.
 5. نکات ایمنی استفاده از محصول را پس از خرید با دقت رعایت نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سشوار خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo