دیجی پرایم - راهنمای خرید همزن برقی خانگی

راهنمای خرید همزن برقی خانگی

همزن برقی ابزاری برای مخلوط کردن و هم زدن هرگونه مواد غذایی در سرعت‌های مختلف می باشد. در سال های اولیه به وجود آمدن این وسیله پرکاربرد مانند بسیاری از لوازم در ابعاد بزرگ برای استفاده در صنعت تولید شده بود. در ادامه مقاله راهنمای خرید همزن برقی خانگی به توضیح این وسیله پر کاربرد می پردازیم، با ما همراه باشید.

انواع همزن

تاکنون همزمان های برقی موجود در بازار شامل دو نوع دستی و برقی می‌باشند.

همزن دستی

همزن های دستی نسل اولیه این محصول پر کاربرد و مفید با ساختاری ساده که از دسته، میله و سری تشکیل می شوند. در این هم زن ها سرعت هم زدن به حرکت دست شما بستگی دارد که به چه میزان سرعت عمل دارید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

همزن برقی

همزن های برقی، نسل جدید همزن های دستی می باشند که برای به حرکت در آوردن سری همزن یک موتور الکتریکی دخیل می باشد، حتی اگر در آشپزی و دسرپزی یک تازه وارد محسوب می‌شوید، باز هم به یک همزن در آشپزخانه نیاز دارید. همزن های برقی در دو مدل در بازار موجود می باشند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

 1. همزن معمولی
 2. همزن کاسه دار

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید همزن برقی خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

راهنمای خرید همزن خانگی

همزن برقی معمولی

این مدل از همزن ها ساده ترین نوع همزن های برقی می باشند، که دارای دو بخش اصلی دسته و سری همزن است. همزن های برقی معمولی دارای سری های متفاوت می باشند. با توجه به موادی که نیاز به هم زدن دارند، سری مناسب را انتخاب و شروع به هم زدن نمائید. شروع به کار این دستگاه به اینگونه است که سری را درون مواد فرو برده و با استفاده از دست همزن را مهار می کنید. سپس با انتخاب دور هم زدن، همزن شروع به کار می‌کند. در تمامی این مراحل همزن توسط دست نگه داشته می‌شود که می‌تواند این عمل بسیار خسته کننده باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

همزن برقی کاسه دار

با پیشرفت در همزن های معمولی، همزن های کاسه دار به وجود آمدند که می‌توان از آنها به پیشرفته‌ترین نوع همزن اشاره کرد. همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، این همزن ها دارای کاسه می باشند. هنگام استفاده از همزن برقی کاسه دار نیازی نیست دستگاه را همزمان با دست نگه داشته و مواد غذایی را مخلوط کنید، بلکه با قرار دادن مواد غذایی درون کاسه و نصب آن بر روی دستگاه و انتخاب کردن دور چرخشی سری ها، همزن شروع به کار کرده و کاسه در حین هم زدن برای یکنواختی و یکدستی مواد غذایی متناوب می چرخد. حجم کاسه ها در همزن های کاسه دار متفاوت می باشد، که این میزان ظرفیت را با واحد لیتر اندازه گیری می کنند.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید همزن برقی خانگی

دیجی پرایم - راهنمای خرید همزن برقی خانگی

انواع سری همزن سری همزن

در انواع مختلفی وجود دارند، که شامل مسطح، دو در یک (این دو مدل در تهیه سس کاربرد دارند.) خمیر (از این مدل برای هم زدن خمیر می توان استفاده کرد.) بالونی ( این مدل مختص هم زدن مواد اولیه کیک می‌باشد.) دندانه دار (از این مدل برای ترکیب مواد مایع استفاده می شود.)

نکات مهم قبل از خرید همزن

قبل از خریداری هر محصولی علی الخصوص وسایل برقی باید به توان موتور و دیگر ویژگی های کاربردی آن توجه فراوان نمود. در ادامه مقاله راهنمای خرید همزن برقی خانگی به یکایک این ویژگی‌های مهم می پردازیم. با ما همراه باشید.

قابلیت تنظیم سرعت

برای مخلوط کردن هر ماده غذایی توسط همزن به سرعت های متفاوتی نیاز می باشد. به طور مثال برای همزدن خمیر حالت حداکثر و تخم‌مرغ در حالت حداقل سرعت ممکن باید دستگاه بتواند کار کند. هنگام خرید به سرعت های متنوع و حالات مختلف دستگاه توجه نمائید. زیرا این قابلیت توانایی مخلوط کردن انواع مواد را خواهد داشت. همزن های معمولی برقی عموماً دارای 3 چرخش و همزن برقی کاسه دار 3 الی 6 سرعت چرخش دارند.

جنس تیغه ها

به دلیل اینکه تیغه ها در تماس مستقیم با مواد غذایی می باشند، جنس این تیغه ها باید مقاوم، برنده و ضد زنگ باشد. وجود این ویژگی ها در تیغه های همزن بسیار مهم می باشد. این تیغه ها از جنس هایی مانند پلاستیک، استیل و کروم تهیه می شود، که جنس های استیل و کروم مقاوم تر و بادوام تر از نوع پلاستیک می باشد.

وزن

وزن در هر محصولی نکته بسیار مهمی می باشد. این ویژگی در دستگاه هایی که کارایی آنها با دست انجام می‌شود، اهمیت را دو چندان می‌کند. زیرا هر چه وزن کمتر و یا مناسب تر باشد، کارایی را بالا برده و کیفیت عمل انجام شده را به حداکثر می رساند. با این اوصاف در همزن های برقی بدون پایه هرچه وزن دستگاه کمتر باشد کار کردن راحت تر و لذت بخش تر خواهد بود.

توان

قدرت کار هر دستگاهی در واقع همان توان دستگاه برای انجام هر عملی می باشد. توان رابطه مستقیمی با میزان انرژی مصرفی دارد. توان همزن ها بر اساس وات تعیین می‌شود. هرچه میزان توان همزن بالاتر باشد، با سرعت بیشتری مواد را مخلوط می کند که در طولانی مدت باعث دوام دستگاه خواهد شد. توان دستگاه‌های همزن عموما ۳۰۰ وات می باشد.

محل قرارگیری سیم

برخی هم زن ها در پشت خود محلی برای قرار دادن سیم دارند. شما می توانید این سیم را در محل تعیین شده قرار دهید تا مشکلی برای حمل و نقل وجود نداشته باشد. قابلیت شستشو همزن به دلیل آغشته شدن مواد غذایی باید امکان شستشوی راحتی داشته باشد. زیرا تمیز بودن دستگاه باعث بالا بردن ضریب بهداشتی و طول عمر بیشتر دستگاه می‌شود. با ادامه مقاله راهنمای خرید همزن برقی خانگی همراهمان باشید.

جنس کاسه

کاسه مربوط به همزن های کاسه دار است. جنس این کاسه ها معمولا از پلاستیک و استیل است. پلاستیک به دلیل دوام کمتر و ایجاد خط و خش هنگام استفاده، توصیه می شود نوع استیل را برگزینید. زیر را در برابر ضربه مقاوم تر و طول عمر و دوام بیشتری خواهد داشت.

نوع تیغه ها

سری های همزن ها انواع مختلفی داشته که هرکدام کارایی مخصوص خود را دارند. به عنوان مثال سریع ورزنده، سری تخم مرغ زن، سری خمیر زن و سری همزن که از نامشان مشخص است چه کاربردی دارند.

عملکرد توربو

وجود این ویژگی در دستگاه باعث چرخش سریع و مخلوط شدن مواد غذایی با سرعت بالا می باشد.

مصرف انرژی

توان در هر دستگاهی بیانگر قدرت آن محصول می باشد. هرچه توان بالاتر برود، میزان انرژی مصرفی بیشتر خواهد شد. پس هنگام خرید به این مقوله توجه نمائید. قیمت در تعیین قیمت همزن ها عواملی مثل قدرت موتور، تعداد موتور، مدل، سری ساخت، میزان مصرف انرژی و برند محصول نقش مهمی دارند، که بر اساس آنها برای دستگاه قیمت‌گذاری می‌شود.

سایز

همزن ها در سایزهای مختلف تولید می‌شود. سایز همزن برای افرادی که در طول هفته زمان زیادی را صرف پخت و پز انواع شیرینی، کیک و نان می کنند، بسیار مهم می باشد. اگر برای افراد کمتری آشپزی می کنید و یا در آشپزخانه فضای محدودی دارید، مدل های کوچکتر گزینه مناسب تری برایتان خواهد بود. همزن با سایز کوچکتر جابجایی راحت تری داشته که در سایزهایی بین 4.2 و 5.2 موجود می باشند. مدل های بزرگتر کاسه هایی با ظرفیت 6 الی 8 لیتر دارند، که هنگام خرید باید به تعداد افراد خانواده و میزان استفاده دقت داشته باشید تا سایز مناسب را خریداری نمائید.

گارانتی

هنگام خرید هر وسیله برقی باید به گارانتی آن دقت فراوان نمود تا در صورت خرابی احتمالی بتوان به راحتی مشکل را برطرف کرد. با ادامه مقاله راهنمای خرید همزن برقی خانگی همراهمان باشید.

مقایسه همزن ها با یکدیگر

بیشتر همزن های برقی کاسه دار، کاسه به صورت ثابت قرار دارد که برای تعویض سری و پره باید از سر متحرک دستگاه استفاده کرد. در عوض همزن هایی که دارای کاسه متحرک هستند، برای تعویض پره ها از یک اهرم استفاده کرده و به راحتی آنها را تعویض می کنید. مزیت همزن دارای کاسه متحرک نسبت به سر متحرک، استفاده راحت از آنها در فضاهای محدود می باشد.
همزن های بدون پایه آزادی عمل بیشتری داشته، ارزان تر بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند، در عوض باعث خستگی هنگام کار با دستگاه می شوند.

خلاصه مقاله

 1. همزن برقی ابزاری برای مخلوط کردن و هم زدن هرگونه مواد غذایی در سرعت‌های مختلف می باشد.
 2. همزن ها در دو نوع دستی و برقی ( معمولی و کاسه دار ) در بازار موجود می باشند.
 3. همزن های دستی نسل اولیه این محصول پر کاربرد و مفید با ساختاری ساده که از دسته، میله و سری تشکیل می شوند.
 4. همزن های برقی، نسل جدید همزن های دستی می باشند که برای به حرکت در آوردن سری همزن یک موتور الکتریکی دخیل می باشد.
 5. همزن های برقی معمولی ساده ترین نوع همزن های برقی می باشند، که دارای دو بخش اصلی دسته و سری همزن است.
 6. هنگام استفاده از همزن برقی کاسه دار نیازی نیست دستگاه را همزمان با دست نگه داشته و مواد غذایی را مخلوط کنید.
 7. همزن های برقی دارای سری های مختلف برای مخلوط کردن موادغذایی گوناگون می باشند.
 8. به نکات مهمی که شامل توان، وزن، سایز، نوع تیغه، جنس تیغه و … می باشد را هنگام خرید باید دقت فراوان نمود.
 9. همزن های برقی دارای خصوصیات عملکردی متفاوتی می باشند که نسبت به نیاز مصرفیتان بهترین نوع را انتخاب نمائید.
 10. به گارانتی محصول خریداری شده دقت داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید همزن برقی خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید همزن خانگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *