ام کیو ال یار | mqlyar

فیلتر هپا ( Hepa ) چیست؟

فیلتر هپا ( Hepa ) چیست؟

هپا مخفف عبارت High Efficiency Particulate Air است، که به معنای فیلتر ذرات هوا با کارآیی بسیار بالا می باشد. این فیلتر از هم تنیده شدن یا آمیخته شدن نامنظم و کاملاً تصادفی الیاف هایی مانند پوشال یا حصیر و فایبرگلاس با فشردن آن ها تولید می شود. قطر الیاف، ضخامت و سرعت هوا در جذب ذرات توسط این فیلترها بسیار موثر است. فیلترهای هپا در مواردی به کار گرفته می شود که با مکش یا دمش هوا ارتباط داشته باشد. این فیلترها در دستگاه تصفیه آب و جارو برقی ها بسیار پرکاربردهستند که قابلیت شستشو هم ندارند. Hepa  به صورت یک صفحه مستطیلی آکاردئونی مورد استفاده قرار می گیرد. البته از این فیلتر در کاربردهای دیگر ممکن است به شکل استوانه و گرد به کار گرفته شود.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله فیلتر هپا ( Hepa ) چیست؟ برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

ذرات معلق موجود در هوا می تواند از منبع منتشر شده باشد. مانند ساختمان های درحال ساخت، دودکش ها، آتش سوزی ها و … . هم در نتیجه واکنش های شیمیایی مانند دی اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن که توسط نیروگاه ها، صنایع  خودروها تولید و انتشار یابند.

فیلتر هپا با مسدود کردن ذرات و گیر افتادن آن ها در بافت متراکم فیلتر و نهایتا با جلوگیری از انتشار و پراکندگی ذرات باعث کاهش آلاینده ها و سایر موارد از قبیل گرد و غبار جلوگیری به عمل می آورد. استفاده از فیلتر هپا در جاروبرقی ها مانع انتشار گرد و غبار می شود.

برای اینکه فیلترها بتوانند در رده هپا داشته باشند، باید توانایی جذب ذرات کوچک 3میکرونی را داشته باشند. رده در فیلترها بر اساس قدرت فیلتراسیون شان تعیین می شود.

فیلترهای هپا به طور کلی قابلیت شستشو نداشته و یکبار مصرف می باشند، مگر اینکه داخل سریال حرفه W قید شده باشد. این حرف نشانگر قابلیت شستشو در فیلتر می باشد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله فیلتر هپا ( Hepa ) چیست؟ لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo