ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید گیتار

گیتار از جمله سازهایی است که امروزه به طور وسیعی در انواع موسیقی از کلاسیک گرفته تا جز و راک به کار می‌رود. انواع این ساز، با طنین صداهای منحصر به خود، طیف وسیعی از علاقمندان سبک‌های موسیقی را به سمت خود کشانده و این موضوع گیتار را پر طرفدارترین ساز معاصر نموده است. اما مساله ای که در اینجا مهم است، نحوه انتخاب نوع سبک و نوع ساز است که تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید گیتار سعی دارد شما عزیزان را با خود همراه کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

گیتار چیست؟

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند. گیتار به سازهای گروه کوردوفون (به فرانسوی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد.

اجزای سازنده گیتار

گونه‌های مختلف گیتار امکان دارد شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آنها با هم تفاوت داشته باشند. اما نهایتاً اجزای موجود در همه  انواع گیتارها قطعات ذکر شده در ادامه می باشند؛ 

 1. سردسته
 2. خرک
 3. هد (برای کوک کردن ساز)
 4. فرت (Fret)
 5. Truss Rod (پیچی که برای تنظیم انحنای دسته به کار می‌رود.)
 6. Inlays (تزییناتی که نقش راهنما دارند.)
 7. دسته
 8. پاشنه (اتصال بدنه با دسته)
 9. بدنه
 10. پیکاپ‌ها (pickups)
 11. قسمت‌های مربوط به مدار الکتریکی (تنظیمات ولوم و تن صدا)
 12. خرک پایینی (Bridge – جدا کننده سیم های گیتار از بدنه که روی صفحه جلویی گیتار سوار میشود)
 13. صفحه پیک گارد
 14. صفحه پشتی
 15. صفحه جلویی
 16. قسمت‌های جانبی
 17. دریچه خروج صدا (معمولاً دارای تزییناتی به نام rosset)
 18. سیم‌ها
 19. saddle (تنظیم‌کننده ارتفاع هر سیم)
 20. فرت بورد (چوبی که فرت‌ها روی آن کوبیده شده‌اند)

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید گیتار برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کتاب، لوازم التحریر و هنر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کتاب، لوازم التحریر و هنر ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع گیتار

گیتار فلامنکو (اسپانیش)

این سبک با سازی همنام خودش (گیتار اسپانیش) نواخته شده و دارای 3 سیم فلزی و 3 سیم نایلونی امی باشد. بدنه گیتار اسپانیش از چوب ساخته شده و همانطور که از نامش مشخص است، از کشور اسپانیا آمده است. نام صحیح این مکتب نوازندگی گیتار فلامنکو (flamenco) می باشد که این کلمه نام گونه ای پرنده است و نه یک مکتب موسیقی.
فلامنکو با انگشت نواخته می شود و مانند موسیقی ایرانی یک نوع موسیقی دستگاهی به شمار می آید.
در واقع سیستم نت نویسی برای فلامنکو فقط از این رو اختراع شده تا بتوان آثار فلامنکو را مکتوب کرد وگرنه از قوانین ضربی عمومی موسیقی پیروی نکرده و قوانین ریتمیک مخصوص به خود را دارد. از نوازندگان بزرگ فلامنکو می توان به پاکو دلوچیا،خوان مارتین،پاکو پنیا و … اشاره کرد که با شنیدن قطعات این اساتید فلامنکو شما می توانید دید نسبتا خوبی به سبک فلامنکو پیدا کنید.

گیتار کلاسیک

این سبک گیتار خیلی به گیتار اسپانیش شباهت داشته و در واقع فقط از نگاه یک گیتار ساز و یا یک نوازنده حرفه ای این دو گیتار با هم تفاوت دارند. در نتیجه هر فردی متوجه تفاوت های آنها با یکدیگر نخواهد شد.
اینگونه می توان گفت که تفاوت اصلی این دو ساز در جنس صدای آنها می باشد. گیتار کلاسیک صدایی لطیف تر نسبت به گیتار فلامنکو دارد، که البته باز هم انتخاب ساز به سلیقه نوازنده بر می گردد.
به یاد داشته باشید که با گیتار کلاسیک قطعات کلاسیک نواخته می شود. قطعاتی از آهنگسازان بزرگ دنیا چون بتهوون،باخ،شوپن،شومان و …
از بزرگان گیتار کلاسیک می توان به جان ویلیامز،فرناندو سور،فردیناندو کارولی و … اشاره کرد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید گیتار

گیتار پاپ

گیتار پاپ همانطور که از نامش پیداشت مربوط به موسیقی پاپ بوده و بر خلاف تصور، این سبک گیتار نه تنها ساده نیست بلکه پیچیدگی های بسیار زیادی نیز دارد.
گیتار پاپ هیچ پیش نیازی نداشته که در ایران این سبک گیتار را با همان گیتارهای کلاسیک و فلامنکو می نوازند و ساز گیتاری به نام گیتار پاپ وجود ندارد.
عده ای این سبک را با پیک و عده ای نیز با انگشت می نوازند. تفاوت این دو مدل نواختن در صدای تولید شده و تکنیک های نواختن آنهاست. بعضی قطعات را باید حتما با پیک و بعضی را حتما با انگشت نواخت و بعضی قطعات را نیز می توان با هر دو نواخت.
از جمله نوازندگان پیک نواز این سبک می توان به آرمیک نوازنده ایرانی الاصل اشاره نمود، که قطعات بسیار زیادی را در سبک پاپ و پاپ فلامنکو ساخته و نواخته است و همینطور می توان از اردشیر فرح نام برد.
از جمله نوازندگان انگشت نواز این سبک نیز می توان به بابک امینی اشاره نمود.

گیتار الکتریک

به نوعی از گیتار گفته می شود که صرفا از خود صدایی نداشته و برعکس دیگر گیتارها اکثراً بدنه ی آنها تو پر بوده و برای تولید صدا به دستگاه هایی به نام افکت و آمپلی فایر متصل می گردد. به دلیل اینکه دستگاه های نام برده با برق کار می کنند به این نوع گیتار، گیتار الکتریک می گویند. اما خود گیتار نیازی به برق ندارد.
بدنه گیتار الکتریک از چوب و دارای 6 سیم فلزی می باشد. البته ناگفته نماند که مدلهای 7 سیم و مدل های متفاوت گیتار الکتریک با 2 یا 3 دسته و .. نیز برای این ساز وجود دارد.
با گیتار الکتریک سبکهای بسیار زیاد و متنوعی نواخته می شود مانند راک و متال و مشتقات آنها و …
پروسه ی تولید صدا در گیتار الکتریک به این گونه است که صدا از طریق پیکاپ (میکروفون های گیتار الکتریک) به دستگاهی به نام افکت منتقل شده در آنجا پردازش شده و تغییر پیدا می کند و در آخر از طریق آمپلی فایر به گوش شنونده می رسد.
از بزرگان این ساز می توان به جو ساتریانی، اینگوی مالمستین، پل گیلبرت، دیوید گیلمور، ادی ون هالن، اسلش،گری مور و … اشاره کرد که هر کدام از بزرگانی که نام برده شد، سبکی متفاوت از دیگری دارند و برای انتخاب سبک لازم است اطلاعات زیادی در مورد سبک های مختلف گیتار الکتریک داشته باشید.
گیتار الکتریک انواع مختلفی دارد و در سبکهای مختلف هم با پیک و هم با انگشت نواخته می شود که البته سبک های نواختن آنها با هم نیز متفاوت است.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید گیتار

گیتار آکوستیک

این گیتار ظاهری شبیه به گیتار کلاسیک داشته اما باطنی کاملا متفاوت. از لحاظ ظاهری کمی بزرگتر از گیتار کلاسیک بوده و هر 6 سیم آن فلزی می باشند. بدنه ی آن از چوب تهیه شده و دسته اش از گیتار کلاسیک باریک تر است. بدنه ای مربع گونه تر نسبت به گیتار کلاسیک دارد.
این گیتار 12 نوع سیم نیز دارد. همچنین این ساز هم با پیک و هم با انگشت نواخته می شود.
این گیتار در سبک های کانتری، راک، بلوز، جز و … مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر سبک جدیدی به نام پرکاسیو نیز با این گیتار نواخته می شود. از نوازندگان بزرگ این سبک میتوان از مانلی جمال نام برد.

گیتار باس

گیتاری با ظاهری شبیه به گیتار الکتریک، دارای انواع 4 سیم، 5 سیم، 6 سیم، 7 سیم، 12 سیم و فرت لس (بدون فرت) است. در این نوع گیتار سیم ها بسیار قطور تر از گیتار الکتریک و صدایی بسیار بم داشته و معمولا به عنوان سولو (تک نوازی) در قطعه استفاده نمی شود. این نوع گیتار بیشتر نقش هم نواز و همراهی کننده موزیک را دارد که هم با پیک و هم با انگشت نواخته می شود.
تقریبا در تمام مکتب های موسیقی از این گیتار استفاده می شود. مانند پاپ، راک، متال، بلوز،کانتری و …

این ساز نیز مانند گیتار الکتریک از خود صدایی نداشته و صدای آن توسط میکروفون های گیتار (pick up) گرفته شده و از طریق کابل به افکت و پس از آن به آمپلی فایر منتقل می شود.

از نوازندگان بزرگ این ساز میتوان به پل مک کارتنی، جیمز جمرسون و مایک وات اشاره کرد.

نکات مهم هنگام خرید گیتار

 1. نوع گیتار
 2. نوع بدنه
 3. سایز بدنه
 4. جنس صدا
 5. حجم صدا
 6. ظاهر ساز
 7. لوازم جانبی
 8. برند
 9. قیمت
 10. و … 

راهنمای خرید گیتار

نحوه انتخاب نوع سبک در نوازندگی گیتار 

آسان ترین راه برای انتخاب سبک مناسب این است که انواع مختلف سبک ها را شناخته و به انواع آنها گوش دهید. سپس تصمیم بگیرید که کدام موردعلاقه ی شماست. لازم است بدانید که هر سبکی که انتخاب کنید لازم است اصول پایه ی موسیقی، نت و گیتار را بیاموزید و پس از آموزش های اولیه مانند ریتم، آکورد و آرپژ، سبک مورد علاقه ی خودتان را ادامه دهید. بنابراین می توانید تا زمانی که سبک مورد نظر خود را انتخاب کرده و گیتار مناسب برای آن را تهیه کنید، آموزش های اولیه و پایه ای را شروع کنید تا در انتخاب سبک نیز به شما کمک کند.

نحوه نگهداری از گیتار

بعد از خرید گیتار باید از آن مراقبت کنید تا کیفیت صدای خود را از دست نداده و آسیب نبیند. با انجام دادن نکات زیر می توانید گیتار خود را سالم نگه دارید.

تمیز نگه داشتن گیتار: تمام قسمت های گیتار خود شامل بدنه و دسته و سیم ها را همیشه تمیز نگه دارید. هر چند وقت یکبار با دستمال نرم گیتار خود را تمیز کنید. این کار علاوه بر زیبا نگه داشتن گیتار از کهنه شدن آن نیز جلوگیری می کند. همچنین فرت ها و سیم های گیتار با نواختن زیاد مقداری از آلودگی و چربی انگشتان را به خود می گیرد و ممکن است بر روی صدای ساز نیز تاثیر بگذارد.
دمای مناسب گیتار: گیتار را در گرما و دمای زیاد قرار ندهید. زیرا در دراز مدت باعث کهنه شدن و آسیب به چوب گیتار می شود. همیشه گیتار را در دمای معمولی و در جای خشک قرار دهید.
کاور مناسب: گیتار را در کاور های محکم و ضد رطوبت قرار دهید. رطوب زیاد میتواند آسیب های جدی به ساز بزند.
سیم های گیتار: اگر برای مدتی قصد استفاده از ساز را ندارید، سیم های گیتار را شل کنید و کوک گیتار را خالی کنید. سفت بودن سیم ها در بلند مدت میتواند باعث تغییر شکل دسته گیتار شود.

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید گیتار لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز گیتار کلاسیک نیک ساند مدل NK-20 BK خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

برای شروع فراگیری موسیقی همیشه لازم نیست هزینه‌ی زیادی پرداخت کرد. اگر به دنبال یک گیتار مناسب برای شروع یادگیری هستید گیتار کلاسیک نیک ساند مدل NK-20 می‌تواند با هزینه‌ای ناچیز شما را به مقصودتان برساند. NK-20 ارزان‌ترین مدل از سری گیتارهای آموزشی نیک ساند است. صفحه‌ی رویی این گیتار از جنس چوب سدر قرمز و بدنه‌ی آن از جنس رزوود ساخته شده. در ساخت NK-20 از چوب‌های لمینت بکار رفته است. هر چند تن صدای چوب لمینت به رسایی و زنگ‌داری چوب یکپارچه نیست ولی استحکام و مقاومت بالاتر، آن را برای یک ساز آموزشی مناسب‌تر می‌سازد. صفحه‌ی انگشت‌گذاری این گیتار از جنس چوب افرای یکپارچه 19 فرت دارد. صدای مطلوب و قیمت بسیار مناسب، گیتار کلاسیک NK-20 را برای کسانی که قصد دارند اولین گام‌های نواختن گیتار کلاسیک را بردارند مناسب می‌سازد. گیتار کلاسیک یا اسپنیش عضوی از خانواده گیتارها است که در موسیقی کلاسیک بکار برده می‌شود. بطور معمول گیتار کلاسیک، یک ساز آکوستیک چوبی با شش سیم از جنس پلیمری مانند نایلون است که بر روی سه تای آن‌ها (برای نت‌های بم) یک سیم فلزی ظریف به شکل فنر پیچانده می‌شود. گیتار کلاسیک به نوازنده امکان اجرای ملودی‌های پیچیده‌ای که نیاز به اجرای چند نت همزمان را دارند می‌دهد و از این رو به عنوان یک ساز سولو یا تکنوازی شناخته شده و علاوه بر موسیقی کلاسیک در دیگر سبک‌های موسیقی از جمله موسیقی پاپ نیز کاربرد زیادی یافته است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز اوکوله له استگ مدل c440BLK خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اوکوله له کنسرت استگ مدلc440BLK یک اوکوله له با کیفیت از سری اوکوله له های c440BLK برند staggاست. این ساز در هر 3 سایز سوپرانو(کوچک)، کنسرت(متوسط) و تنور(بزرگ) تولید و عرضه می‌شود. مهم‌ترین خصوصیت این اوکوله له که آن را تبدیل به یک ساز خوش صدا و با کیفیت کرده است، استفاده از چوب ماهون است. این چوب یکی از چوب‌های باکیفیت در ساخت اوکوله له است و استفاده از آن باعث شده است این اوکوله له صدای گرم و دلنشینی داشته باشد. پرداخت رنگی زیبا در کنار استفاده از چوب ماهون، رنگ قهوه‌ای سوخته‌ی زیبایی به ظاهر این ساز بخشیده است. یکی از نکات قابل توجه دیگر اوکوله له کنسرت استگ c440BLKنوار بایندینگی(Binding) است که در لبه‌های صفحه‌ی رویی ساز استفاده شده است و جذابیت ظاهر این ساز را بیشتر کرده است. علاوه بر استفاده از چوب با کیفیت ماهون لمینیت در بدنه اوکوله له کنسرت استگ c440BLK ، متریال استفاده شده در قسمت‌های دیگر این اوکوله له مثل سیم‌های آکوییلا، چوب صفحه انگشت‌گذاری و گوشی‌های اوکوله له، همه از متریال بسیار با کیفیتی هستند که باعث شده است این ساز در این بازه قیمتی ارزش خرید بالایی داشته باشد. اگر بخواهیم اوکوله له دیگری را با اوکوله له کنسرت استگ c440BLKمقایسه کنیم باید به سراغ سری ماهوگانی برند stagg برویم. در مقایسه این دو سری با هم، باید گفت که هر دو سری ماهوگانی وc440BLK کیفیت ساخت و ارزش خرید بالایی دارند. در نهایت می‌توان گفت سری C440BLKبه لحاظ ظاهر، ساخت و جنس صدا یک درجه بالاتر از سری ماهوگانی که یک ساز از سری اقتصادی است قرار می‌گیرد. قطعا اوکوله له استگ مدل کنسرت c440BLK نه تنها یک انتخاب عالی برای کسانی است که تازه قصد شروع اوکوله له را دارند، بلکه برای بسیاری از حرفه‌ای‌ها که قصد خرید ساز دوم دارند گزینه‌ی مناسبی است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار کلاسیک کوئینکا مدل 20 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

گیتارهای دست ساز Cuenca که از ابتدای فرایند تولید زیر نظر با تجربه‌ترین و خلاق‌ترین هنرمندان کشور اسپانیا خلق شده و نمادی برای اصالت این کشور بحساب می‌آید. امروزه این گیتار اصیل فقط در زادگاهش که شهر “کویٔینکا” در اسپانیای مرکزی است فقط جنجال نکرده بلکه از لس آنجلس تا مسکو طرفداران دو آتیشه‌ی خود را دارد. روند تولید و طراحی این گیتار شگفت‌انگیز تماما حاصل تجربه‌ی سالیان سال صنعت تولید ساز این کشور می‌باشد. در پایان میشود گفت که Cuenca فقط سازنده‌ گیتار نیست!، بلکه سازنده‌ی ملودی‌هایی است که از قلب اروپای سنتی منتشر میشود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار کلاسیک آلمانزا مدل Nature 400 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مدل جدید «400Nature » درحقیقت ارزان‌ترین گیتار کلاسیک در میان تمام گیتارهای کلاسیک اسپانیایی آلمانزا است. این گیتار بسیار مناسب برای نوآموزان و کسانی است که تازه می‌خواهند وارد دنیای زیبای گیتار کلاسیک شوند. برای بهترشدن کیفیت صدای این گیتار، آلمانزا هیچ‌گونه ماده‌ی پرکننده‌ی منافذ چوب روی آن به کار نمی‌برد و تنها لایه‌ی بسیار نازکی از لاک مات روی گیتار اعمال می‌کند. با این پرداخت طبیعی، منافذ چوب گیتار بازمانده و به صدا اجازه‌ی رزونانسی عالی می‌دهند. این مدل، صدایی عالی و بلند با انتشار بسیار خوب دارد. جنس صفحه‌ی رویی گیتار از چوب مرغوب سدر قرمز یکپارچه بهره‌ می‌برد. چوب سدر با صدای گرم، گرد و غنی یکی از محبوب‌ترین چوب‌ها نزد نوازندگان گیتار کلاسیک است که با افزایش سن چوب، صدایی پخته‌ و غنی‌تری تولید می‌کند. پشت و اطراف این گیتار با چوب ماهون طراحی‌ شده است. ماهون نیز با بافت متراکم به بالارفتن رزونانس و انتشار بهتر صدا در کل گیتار کمک می‌کند. جنس دسته‌ی این گیتار از چوب محکم و مقاوم ماهون است که به یک صفحه‌ی انگشت‌گذاری روان و زیبا از جنس رزوود هندی مزین شده. شاید ماشین‌هدهای 400 Nature با روکشی از جنس نیکل، زرق‌وبرق ماشین هدهای لوکس طلایی را نداشته باشند؛ ولی به‌خوبی از پس وظیفه‌ی خود، یعنی چرخش نرم هنگام کوک‌کردن و حفظ ثبات کوک گیتار برمی‌آیند؛ گیتار آلمانزا 400 با ظاهر متمایز مات و طبیعی، حتی در مقایسه با گیتارهای بسیار گران‌قیمت‌تر نیز زیبایی عجیب و فریبنده‌ای دارد. این گیتار به علاقه‌مندان موسیقی اجازه خواهد داد که کار خود را از نقطه‌ای امن و با اتکا به گیتاری شروع کنند که بسیار ارزشمندتر از هزینه‌ی پرداختی آن‌هاست. کمپانی آلمانزا در سال 1989 به‌عنوان یک پروژه‌ی کسب‌وکار تاسیس شد و هدف آن تولید گیتار کلاسیک و فلامنکو با کیفیت بالا بود که توسط طراحان حرفه‌ای گیتار‌های دست‌ساز اسپانیایی طراحی می‌شد. طراحان آموزش‌دیده‌ی تولید گیتار در دانشگاه مادرید و پیوستن آن‌ها به این پروژه، شروعی تازه برای عرضه‌ی گیتار‌های حرفه‌ای آلمانزا بود. شرکت آلمانزا نه تنها در بازار‌های اروپایی درخواست‌های زیادی دارد؛ بلکه در بازار‌های آسیا و آمریکا هم مشتریان زیادی برای خود جلب کرده است. این کمپانی گیتار‌های خود را در سطوح مختلف دانشجویی، حرفه‌ای، کنسرتی و استودیو طراحی و عرضه می‌کند. گیتار کلاسیک یا اسپنیش عضوی از خانواده‌ی گیتارهاست که در موسیقی کلاسیک به کار برده می‌شود. به طور معمول گیتار کلاسیک، یک ساز آکوستیک چوبی با شش سیم از جنس پلیمری مانند نایلون است که بر روی سه تای آن‌ها (برای نت‌های بم) یک سیم فلزی ظریف به شکل فنر پیچانده می‌شود. گیتار کلاسیک به نوازنده امکان اجرای ملودی‌های پیچیده‌ای را که نیاز به اجرای چند نت هم‌زمان دارند می‌دهد و از این رو به‌عنوان یک ساز سولو یا تکنوازی شناخته شده و علاوه‌بر موسیقی کلاسیک در دیگر سبک‌های موسیقی از جمله موسیقی پاپ نیز کاربرد زیادی دارد.

متریال و کیفیت صوتی

صفحه‌ی رویی این گیتار مانند بسیاری از گیتارهای کلاسیک باکیفیت کمپانی آلمانزا از چوب سدر قرمز یکپارچه ساخته‌شده است. یکپارچه بودن چوب به این معنی است که تمام صفحه از جنس چوب موردنظر ساخته‌شده است. در مقابل سازهایی که عبارت سالید یا یکپارچه در نام آن‌ها وجود ندارد از چوب روکش شده یا فشرده‌شده به‌عنوان متریال بهره می‌برند. چوب سدر قرمز صدای عمیق و پرطنینی را به کاربر ارائه خواهد داد. به همین دلیل استفاده از گیتارهای ساخته‌شده با چوب سدر بیشتر در سازهای کلاسیک معمول است. همچنین سدر انتخاب خوبی برای سبک گیتار پاپی که بیشتر به کلاسیک متمایل باشد یعنی ملودی نوازیها یا ترکیب ریتم و ملودی به شمار می‌رود. صفحات پشتی و کناری این گیتار از چوب یکپارچه ساخته نشده‌اند و همین امر یکی از دلایل کاهش قیمت این گیتار به شمار می‌رود همچنین چوب ماهگونی به نسبت رزوود که به‌صورت سنتی چوب مورداستفاده در ساخت جعبه‌ی رزونانسی گیتار است قیمت بسیار پایین‌تری دارد و انتخابی مناسب به دلیل شباهت آکوستیکی آن با رزوود به شمار می‌رود. ماهگونی چوبی با فشردگی بالا است که با جلوگیری از پخش صدای زیاد ساز ماندگاری صدا را در جعبه‌ی رزونانسی طولانی‌تر می‌کند. دسته‌ی این گیتار نیز از چوب ماهگونی به دلیل مقاومت خوب آن ساخته‌شده است. صفحه‌ی انگشت گذاری این گیتار از چوب رزوود هندی ساخته‌شده است که تأثیر خوبی در تشدید فرکانس‌های تریبل دارد. همچنین رزوود به دلیل چگالی بالا و مقاومت خوب انتخاب مناسبی برای صفحه‌ی انگشت گذاری که دائماً در تماس با دست و آلودگی است و درخطر خردگی قرار دارد به شمار می‌رود. ماشین هد این گیتار برای کاهش قیمت آن از ورق نیکل به‌جای طلا ساخته‌شده است که ظاهر نقره‌ای شیک و براقی را به ساز ارائه می‌کند. استفاده از سازهای خوش‌ساخت برای نوازندگی در هر مرحله‌ای از نوازندگی می‌تواند کمک شایانی به افزایش تکنیک نوازنده باشد. کیفیت ساخت گیتار 400 Nature  حتی از روی ظاهر آن نیز قابل‌مشاهده است. دقت در پرداخت چوب و کیفیت متریال به‌کاررفته به‌خوبی از روی بافت ظاهری ساز قابل‌تشخیص است. صحت و سلامت ساز در طی زمان وابسته به نحوه‌ی نگهداری نوازنده خواهد بود. تقریباً تنها مشکل اجتناب‌ناپذیر سازهای بدون لاک را باید جذب آلودگی آن‌ها دانست. خرید و استفاده از این گیتار مناسب برای نوازندگانی است که قصد دارند ساز باکیفیتی را برای مدت‌زمان چند سال در اختیار داشته باشند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار آکوستیک فندر مدل Sa-105CE خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

گیتار آکوستیک Squire Fender مدل Sa-105CE یکی از گیتارهای آکوستیک اقتصادی و در عین حال مجهز این شرکت قدیمی تولیدکننده گیتار میباشد. این گیتار از جنس بدنه بسیار عالی و مستحکم ساخته شده است و با درنظر گرفتن بدنه مستحکم خود وزن مناسب نسبت به سایر رقبا دارد. طراحی این گیتار بصورت Cutaway میباشد و دارای 20 فرت میباشد که نسبت به گیتار Yamaha مدل F310P دو فرت اضافی دارد. این گیتار مجهز به پیکاپ قدرتمند Fishman ساخته شده توسط Fender میباشد که در اکثر نمونه های مشابهی قیمت در این رنج یک ویژگی فوق العاده و کاربردی میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار کلاسیک یاماها مدل C70 - 2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

گیتار کلاسیک «یاماها» مدل «C70 - 2» شاید یکی از مدل‌های ارزان گیتار کلاسیک یاماها باشد؛ ولی کیفیت و تن صدای فوق‌العاده خوبی دارد. پشت و کناره‌های دولایه از جنس چوب مرانتی به صدای گیتار کلاسیک C70 - 2 زنگ، عمق و قدرت بیشتری می‌بخشد؛ بدین ترتیب C70 - 2 یک پله بالاتر از مدل معروف C40 قرار می‌گیرد. ماشین هد طلایی و بایندیگ چندلایه‌ی صفحه رویی از دیگر برتری‌های C70 - 2 نسبت به C40 هستند. گیتار کلاسیک یاماها مدل C70 - 2 می‌تواند برای هر کسی که قصد دارد نواختن گیتار را بیاموزد، کمکی بزرگ باشد. سایز کاملا استاندارد یا 4/4 این گیتار برای بزرگسالان و نوجوانان 11 سال به بالا مناسب است. این گیتار دسته‌ای از جنس چوب ناتو دارد که به صفحه‌ی انگشت‌گذاری رزوود با 19 فرت مجهز شده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری و بریج رزوود، بازتولید صحیح و بی‌نقص نت‌ها را در کنار راحتی نوازنده هنگام اجرا تضمین می‌کنند. پشت و کناره‌های گیتار از جنس چوب مرانتی دولایه و صفحه‌ی رویی آن از جنس چوب صنوبر است. صفحه‌ی رویی صنوبر صدایی زیبا و گرم به گیتار C70 - 2 می‌بخشد که برای اجرای تمرینات مقدماتی بسیار مناسب است. شاید برخی از پایین‌بودن انتشار صدای گیتارهای سری C یاماها گله کنند؛ ولی این دقیقا همان چیزی است که یک نوازنده‌ی تازه‌کار برای یادگیری تدریجی آهنگ‌ها نیاز دارد. باوجوداین گیتار C70 - 2 یاماها صدا و تنالیته‌ای خوب دارد که می‌تواند تا سطوح بالای نوازندگی و برای زمانی طولانی پاسخگوی نیاز شما باشد. ماشین هد باکیفیت این گیتار به شما اجازه می‌دهد نحوه‌ی کوک‌کردن گیتار را به‌سادگی بیاموزید. به لطف این ماشین هد مرغوب، گیتار C70 - 2 می‌تواند مدت طولانی در کوک باقی بماند، تا شما با خیالی آسوده به تمرینات خود ادامه دهید. درمجموع گیتار کلاسیک یاماها مدل C70 - 2 برای هر کس که تمایل دارد یک گیتار کلاسیک باکیفیت با قیمتی به‌صرفه داشته باشد، انتخابی عاقلانه است.گیتار کلاسیک یا اسپنیش عضوی از خانواده‌ی گیتارهاست که در موسیقی کلاسیک به کار برده می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار سایلنت کلاسیک آریا مدل AS-101C/SPL خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

با کمک گیتار سایلنت آریا مدل AS-101C/SPL با کمترین صدا در طول شبانه روز با کمک یک هدفون تمرین کنید و از آن لذت ببرید. گیتارهای سایلنت به دلیل نداشتن بدنه رزونانس حجم صدایی بسیار پایینی دارند و میتوانند ایدهآل برای تمرین و حتی اجراهای استودیو باشند. این ساز با قابی از جنس آلومینیوم و پوششی از یک فوم نرم بسیار خوش دست و روان است. دسته گیتار مدل مدل AS-101C/SPL از چوب بسیار مستحکم ماهون ساخته شده است و به صفحه انگشتگذاری روزوود مزین شده است. این گیتار با کمک یک پیکاپ استاندارد دو باند اکولایزر و پیچ تنظیم صدا را دراختیار شما قرار میدهد. بدنه کاتاوی این گیتار امکان دسترسی راحت و سریع پایینترین پوزیسیونها را به شما میدهد. گوشیهای کوک گیتار سایلنت آریا در پایین دسته قرار گرفته است. با کمک این گیتار حرفهای و خوش دست پا به دنیای زیبای سازهای سایلنت خواهید گذاشت. گیتار کلاسیک یا اسپنیش عضوی از خانواده گیتارها است که در موسیقی کلاسیک بکار برده میشود. بطور معمول گیتار کلاسیک، یک ساز آکوستیک چوبی با شش سیم از جنس پلیمری مانند نایلون است که بر روی سه تای آنها (برای نتهای بم) یک سیم فلزی ظریف به شکل فنر پیچانده میشود. گیتار کلاسیک به نوازنده امکان اجرای ملودیهای پیچیدهای که نیاز به اجرای چند نت همزمان را دارند میدهد و از این رو به عنوان یک ساز سولو یا تکنوازی شناخته شده و علاوه بر موسیقی کلاسیک در دیگر سبکهای موسیقی از جمله موسیقی پاپ نیز کاربرد زیادی یافته است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار الکتریک سانچز مدل 2023 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

گیتار الکتریک سانچز یک گیتار فوق العاده خوش دست و خوش قیمت برای علاقمندان به نواختن گیتار الکتریک میباشد. صفحه انگشت گذاری رزوود و چوب دسته افرا میباشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز گیتار فندر مدل Squier Sonic Stratocaster SSS خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

بدنه ای که برای Squier Sonic Stratocaster SSS در نظر گرفته شده است، بدنه ای ساخته شده از چوب پاپلار است که صدای بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در نظر داشته باشید که این چوب صدای بسیار شفاف و واضحی را در اختیار شما قرار می‌دهد و وزن سبکی که برای آن در نظر گرفته شده، امکان اجرای زنده را برای شما فراهم می‌کند. در کنار بدنه و دسته فوق العاده این ساز، یک سیستم الکترونیکی بسیار خوش صدا نیز برای این ساز در نظر گرفته شده است که صدای گیتارهای فندر را برای شما به ارمغان می‌آورد. آرایش پیکاپی ای که برای این ساز در نظر گرفته شده، آرایش پیکاپی SSS می‌باشد که شامل سه عدد پیکاپ سینگل کویل می‌باشد. به لطف استفاده از این آرایش پیکاپ و همچنین بریج ترمولو این محصول می‌توانید در انواع سبک‌های موسیقی استفاده کنید. اگر به دنبال خرید یک گیتار با کیفیت و خوش قیمت از برند اسکوایر هستید Squier Sonic Stratocaster SS گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo