دیجی پرایم - راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

زمانی که کودک بتواند بدون کمک بنشیند و غذای جامد بخورد زمانی مناسب برای خرید صندلی غذاخوری می باشد. کودک برای نشستن روی صندلی ناهارخوری بزرگسالان آماده نیست و اغلب مادران دوست ندارند میز ناهارخوری کثیف شود. صندلی غذاخوری مناسب کودک می‌تواند غذا خوردن کودک را هم برای خودش و هم والدین لذت بخش کند. ما در مقاله راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک انواع صندلی ها را مورد بررسی قرارداده ایم تا شما عزیزان بهترین انتخاب را داشته باشید.

صندلی غذاخوری کودک چیست؟

وسیله ای که دارای پایه های بلند و در قسمت جلوی آن میزی برای غذا خوردن کودک وجود دارد.

در انتخاب صندلی کودک عواملی مانند: سن کودک، جنس، کیفیت و … نقش دارند؛ هنگام خرید باید به تمامی موارد نام برده شده را مورد توجه قرار دهید.

صندلی غذاخوری کودک انواع مختلفی دارند، برای این که بهترین انتخاب را داشته باشید و پشیمان نشوید باید از انواع آن و ویژگی های مربوط به هر مدل آگاهی کسب کرده و سپس اقدام به خرید نمائید.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک برای شما مادران گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز کودک دلبندتان مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است که در دسته کودک و نوزاد می توانید استفاده نمائید.

راهنمای خرید صندلی غذا خوری کودک

انواع صندلی غذاخوری کودک

صندلی سنتی یا استاندارد

صندلی غذاخوری کودک طراحی ساده ای داشته و از جنس های مختلف مانند پلاستیک، چوب، فلز و یا ترکیبی از آنها ساخته می‌شوند؛ که اغلب فاقد تجهیزات جانبی می باشند. صندلی های سنتی قابلیت تا شدن ندارند و به شکلی ثابت باقی می‌مانند و پیچیدگی کمتری نسبت به صندلی های مدرن دارند. که احتمال خراب شدن بخش های مختلف در آنها کمتر است. همچنین به دلیل سادگی نسبت به مدلهای مدرن از قیمت کمتری برخوردار هستند، که البته بعضی از انواع صندلی های سنتی با ویژگی‌های مدرن همراه شده و قیمت بالاتری دارند. صندلی غذاخوری مدل سنتی یا استاندارد برای سفر گزینه مناسبی نخواهند بود. در ادامه (راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک) با ما همراه باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

صندلی قابل تنظیم

صندلی های قابل تنظیم برخلاف صندلی های معمولی امکان تنظیم ارتفاع صندلی، پشتی صندلی، ارتفاع سینی و ارتفاع تکیه گاه پا را دارا می باشد. با وجود این تنظیمات شما میتوانید بهترین حالت برای غذا خوردن کودک را فراهم کنید. این صندلی ها قابلیت تاشو داشته و زمانی که نیازی به استفاده از آن نیست به راحتی جمع شده و جای کمی را اشغال می کنند. صندلی قابل تنظیم نسبت به صندلی های معمولی قیمت بالاتری دارند.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

صندلی تقویتی یا بوستر

صندلی تقویتی یا همان صندلی بوستر به صندلی گفته می‌شود که به واسطه نوار ضمن افزایش ارتفاع به خودی خود از وزن و اندازه کمتری برخوردار است که برای خانه های با فضای کم بسیار کاربردی و مناسب می باشد. برای جلوگیری از کثیفی سطح صندلی زیرین می‌توانید یک پارچه وسیع را در زیر صندلی کودک قرار دهید.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

صندلی وصل شوند به میز

این صندلی دارای دو دستگیره بوده که به میز متصل می‌شود و قابلیت تحمل وزن تا ۱۶ کیلوگرم را دارد. صندلی های متصل شونده به میز را به راحتی می توانید در محیط خارج از منزل مانند رستوران و یا منزل اقوام هم مورد استفاده قرار دهید. البته باید از نوع میز مقصد اطمینان حاصل نمائی.د صندلی های وصل شونده، به میز های شیشه ای یا چوبی ممکن است آسیب برساند، که اتصال به آنها توصیه نمی شود.

دیجی پرایم - راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

کمک صندلی پارچه ای

این وسیله حمایتی که از جنس پارچه بوده و بر روی صندلی بزرگسالان نصب می شود، بسیار کم حجم بوده و به راحتی درون ماشین لباسشویی شسته می شود. به دلیل حجم کم می توان به هر مکانی که می روید آن را با خود همراه کنید. برای استفاده وصل کردن آن به پشتی صندلی و قرار دادن کودک در آن کفایت می‌کند. کمک صندلی پارچه ای را بهتر است بر روی صندلی های چوبی یا فلزی نصب کنید تا در صورت کثیف شدن صندلی به راحتی تمیز شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنمای خرید

صندلی چند کاره

این صندلی ها طوری طراحی شده اند که با رشد کودک امکان تغییر شکل دارند و تا سن سه سالگی کودک می توان از آن ها استفاده کرد. با نام‌های 3 در 1 و 4 در 1 شناخته می‌شوند. می‌توان نوع چندکاره را به صندلی غذاخوری بوستر و صندلی خردسال یا میز بازی تبدیل کرد. نوع چندکاره از 3 بخش: پایه، نشیمنگاه و سینی تشکیل می شوند. زمانی که صندلی غذا خوری را از روی پایه جدا کنید و با کمک کمربند روی صندلی بزرگسالان نصب کنید یک صندلی بوستر یا حمایتی خواهید داشت.

دیجی پرایم - راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

در ادامه مقاله راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک به معیارهای اصلی انتخاب صندلی غذاخوری مناسب و نکات ایمنی که هنگام استفاده باید رعایت کنید می پردازد.

معیارهای اصلی در انتخاب صندلی غذاخوری کودک

 1. امکان تنظیم سینی و قابلیت شستشو داشته باشد.
 2. در صورت جابجایی دارای چرخ قفل شو باشد.
 3. قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد.
 4. تاشو بودن صندلی کودک کمک می‌کند فضای کمی اشغال شود.
 5. نشیمنگاه نرمی داشته باشد تا کودک به راحتی روی آن بنشیند.
 6. برای حفظ ایمنی کودک دارای کمربند ایمنی باشد.
 7. تمیز کردن آن آسان بوده و قطعات ریز جداشونده نداشته باشد.
 8. دارای محلی برای قرار دادن پای کودک باشد، تا پای کودک آویزان نماند.
 9. استخدام کافی و دارای تعادل باشد.
 10. دقت کنید وزن قابل تحمل برای صندلی چقدر است.

رعایت موارد ایمنی در استفاده از صندلی غذاخوری

 1. مطمئن شوید که کودک نمی‌تواند کمربند ایمنی را باز و بسته کند.
 2. گذاشتن سینی و تنظیم آن برای شما و نه برای کودک راحت باشد و قفل سینی دردسترس کودک نباشد.
 3. ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که کودک در کنار شما غذا بخورد.
 4. اگر صندلی کودک چرخدار است، هنگام استفاده از قفل بودن آن ها مطمئن شوید.
 5. مطمئن شوید هیچ جای تیزی در صندلی وجود ندارد.
 6. صندلی‌هایی که دارای سوراخ یا شکاف ریز هستند مناسب نبوده، چون می‌تواند انگشتان کوچک کودک گیر کند.
 7. صندلی باید محکم و ثابت باشد و نه لق و لرزان.

نکات ایمنی هنگام غذا خوردن کودک درون صندلی

افتادن کودک از صندلی غذاخوری یکی از حوادث شایع و در عین حال خطرناک است که می‌تواند آسیب جدی به کودک وارد کند. رعایت نکات ایمنی از بروز این حوادث جلوگیری می‌کند، در ادامه مقاله راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک به آن می پردازیم.

 1. هرگز صندلی کودک را روی سطح شیبدار لغزنده قرار ندهید.
 2. به خاطر داشته باشید بلافاصله بعد از قرار دادن کودک کمربند آن را ببندید.
 3. محدودیت سنی و وزن صندلی را که خریداری کردید حتما رعایت کنید.
 4. به هیچ عنوان کودک را هنگام غذا خوردن تنها نگذارید.
 5. از خرید صندلی های سنتی برای غذا خوردن کودک اجتناب کنید چرا که استانداردهای لازم برای کودک را ندارند و به دلیل عدم تاشو بودن، جابجایی آنها سخت بوده و برای سفر اصلا مناسب نمی باشند. تنها حسنی که این صندلی‌ها دارند قیمت پایین آنها می باشد. در هر صورت برای حفظ سلامت و آرامش کودک از مدل های مدرن که قابلیت‌های بیشتری دارند خریداری کنید و تنها به پایین بودن قیمت اکتفا نکنید.

خلاصه مقاله

 1. زمانی که کودک بتواند بدون کمک بنشیند و غذای جامد بخورد زمانی مناسب برای خرید صندلی غذاخوری می باشد.
 2. در انتخاب صندلی کودک عواملی مانند: سن کودک، جنس، کیفیت و … نقش دارند.
 3. هنگام خرید صندلی غذاخوری برای کودک متناسب با نیازتان خرید نمائید.
 4. صندلی های سنتی، قابل تنظیم، بوستر، وصل شونده به میز، چندکاره و پارچه ای از انواع صندلی های غذاخوری کودک می باشد.
 5. معیار های اصلی در خرید صندلی غذاخوری کودک که در همین مقاله (راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک) ذکر شده را با دقت بخوانید.
 6. موارد ایمنی هنگام استفاده از صندلی غذاخوری کودک را حتما رعایت کیید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید صندلی غذا خوری کودک

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *