دیجی پرایم - راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی

راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی

امروز آسیاب های برقی و مخلوط کن ها جزو جدا نشدنی ترین لوازم خانگی برقی در منزل محسوب می‌شوند. این وسیله پرکاربرد عمل خرد کردن یا مخلوط کردن انواع مایعات و جامدات را به راحتی انجام می دهد. بانوان در منزل با استفاده از این دستگاه کارهای روزانه را با سهولت بیشتری انجام می‌دهند. آسیاب و مخلوط کن ها در نوع ها و برند های متفاوتی در بازار موجود می باشند، که این تنوع بالا باعث سردرگمی در خرید این محصول کاربردی شده است. ما در مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی به ویژگی‌های این محصول مفید و کارابه طور کامل می پردازیم.

قطعات تشکیل دهنده آسیاب و مخلوط کن

قطعات تشکیل دهنده آسیاب

 1. درپوش آسیاب ( وجود این درپوش روی دستگاه از بیرون ریختن مواد آسیاب شده جلوگیری به عمل می آورد. این درپوش ها اکثرا دارای یک جزوه فشاری می باشند که موتور را به کار می‌اندازد. )
 2. تیغه آسیاب ( عموما آسیاب ها دارای دو تیغه که فقط یک طرف آنها تیز و برنده است، وجود دارد. عمل خرد کردن در آسیاب ها توسط تیغه ها انجام می شود. )
 3. محفظه زیر تیغه ( این محفظه بر روی بدنه دستگاه و زیر تیغ ها قرار دارد که مواد آسیاب شده را نگهداری می کند. )

قطعات تشکیل دهنده مخلوط کن

 1. دکمه فشاری ( این دکمه که بر روی دسته بدنه دستگاه تعبیه شده، با بستن درپوش این دکمه فشرده شده و آمادگی شروع به کار دستگاه را اعلام می کند. )
 2. بدنه اصلی ( موتور محرک دستگاه داخلی بدنه جایگذاری شده  است. موتور دستگاه به وسیله کلیدهای تعبیه شده بر روی بدنه شروع بع کار م کند. عموما جنس بدنه از پلاستیک فشرده می باشد. )
 3. پارچ ( مواد مایعی که می‌خواهید مخلوط کنید را باید درون پارچ بریزید. این پارچ ها ممکن است جنسی شیشه‌ای یا پلاستیکی داشته باشند.
 4. درپوش پارچه ( به وسیله ای درپوش و قرار دادن آن بر روی پارچ از ریختن مواد به بیرون جلوگیری کنید. )
 5. دکمه فشاری ( دکمه ای که بر روی دسته پارچه تعبیه شده و با بستن درب باعث آمادگی دستگاه برای شروع کار می شود. )
 6. تیغه ( در وسط پارچ یک تیغ وجود دارد که اگر درون مایعات مواد دیگری وجود داشت، آنرا خرد کند. مانند موز هنگام درست کردن شیر موز با مخلوط کن

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن

انواع مخلوط کن ها

مخلوط کن ها در انواع و اقسام متفاوتی طراحی و تولید شده اند، که پرکاربردترین این محصول آسیاب مخلوط کن سر هم می باشد. اما نمونه های دیگری از این دستگاه که در بازار موجود می باشد شامل موارد زیر است؛

مخلوط کن پریمیوم

قیمت در مخلوط کن پریمیوم بسیار بالا بوده و هوش از سر می‌برد. اما کاربردهای منحصر به فردی دارد که در هیچ جای دیگری وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال می‌توانید از مغزهایی مثل بادام کره درست کنید. از طرفی هم درست کردن سوپ های گرم از ویژگی منحصر به فرد دیگری است که این محصول دارا می باشد. در قسمت زیرین این دستگاه یک سیستم گرمکن و هیتر قرار گرفته که قابلیت پختن مواد میکس شده را فراهم می کند. به این ترتیب از خرد کردن مواد اولیه تا پختن و گرم نگه داشتن توسط مخلوط کن پریمیوم قابل انجام می باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی

مخلوط کن شخصی

این محصول از نسل جدید مخلوط کن ها محسوب می‌شود و برای افرادی که تمایل دارند مخلوط کن را همراه خود جا به جا کنند، بسیار مفید می باشد. این دستگاه ها قدرتی نسبتا پایینی داشته و برای کارهای سبک مناسب می باشد. عملکرد محدود در این دستگاه باعث شده قیمت پایین تری نسبت به سایر مخلوط کن ها داشته باشند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی

مخلوط کن میله ای

این محصولات دارای ظرف نگهدارنده مواد نیستند و می توان آنها را به طور مستقیم درون ظرف مواد اولیه قرارداد. تیغه این دستگاه که انتهای آن تعبیه شده، با خرد کردن و هم زدن باعث مخلوط شدن مواد می‌شود. از این دستگاه نمی‌توان به عنوان جایگزین برای مخلوط کن های رومیزی استفاده کرد. زیرا قابلیت و کارایی آنها را ندارند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی

نکات مهم در خرید آسیاب و مخلوط کن

هر خانم خانه‌دار، سرآشپز و حتی آماتوری می داند که داشتن آسیاب و مخلوط کن حرفه ای و با کیفیت، یک وسیله حیاتی در آشپزخانه به حساب می آید. این محصول در منزل بسیار کاربردی می باشد برای خرید آسیاب و مخلوط کن همواره باید چند نکته مهم را مد نظر قرار داد . در ادامه مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی به آنها می پردازیم.

موتور دستگاه

اولویت اول در خرید این محصول موتور آن می باشد. زیرا نقطه قوت آسیاب و مخلوط کن موتور قوی آن است.  این قدرت موتور است که اجازه خرد کردن مواد جامد مانند یخ و ادویه جات را می دهد.

سرعت

هرچه میزان سرعت بیشتر باشد، انتخاب بیشتری برای میزان مخلوط کردن مواد را به ما می دهد. برخی مدل های پیشرفته تنظیمات پیچیده تری برای کاربرد های مختلف دارند. مثلاً برای درست کردن اسموتی، شیک و یا خرد کردن یخ دکمه های مجزایی دارند، که به طور اتوماتیک دستگاه را بر روی بهترین حالت تنظیم می‌کنید.

توان

میزان قدرت در هر وسیله برقی با وات مشخص می شود. اگر توان موتور پایین باشد، دستگاه به سرعت گرم خواهد شد و از پس آماده سازی مواد برنخواهد آمد. بهترین انتخاب، انتخابی است که دستگاه مورد نظر دارای توان بالایی باشد.

ظرفیت

ظرفیت در هر محصولی از عوامل مهمی می باشد که باید هنگام خرید به آن ها توجه فراوان کرد. برای انتخاب یک محصول با ظرفیت مناسب باید تعداد اعضای خانواده و میزان استفاده از دستگاه را ملاک انتخاب قرار داد.

جنس بدنه

معمولا جنس پارچ در مخلوط کن ها از پلاستیک شفاف و شیشه به کار گرفته می شود. در آسیاب ها فقط به پلاستیک شفاف بسنده شده است. در بدنه دستگاه از جنس پلاستیک فشرده مات استفاده می شود. در هر یک از این جنس ها معایب و مزایایی وجود دارد که نسبت به نحوه استفاده آنها را اولویت‌بندی و در نهایت اقدام به خرید نمائید. انتخاب جنس در هر محصولی کاملاً شخصی و سلیقه ای می باشد و خریدار با انتخاب خود می‌تواند آنها را اولویت بندی کنند. پارچ های پلاستیکی وزن مناسب تری نسبت به نوعی شیشه ای داشته و در برابر ضربه های احتمالی مقاوم ترند. اما در دراز مدت ممکن است بر اثر استفاده تغییر رنگ دهند. این موضوع در پارچ های شیشه‌ای صدق نمی‌کند. مشکل در پارچ های شیشه ای وزن آنها می باشد. البته باید دقت داشت که جنس شیشه پیرکس است یا معمولی، شیشه های معمولی در اثر سرد و گرم شدن ترک خورده و می شکنند. با توجه به نحوه استفاده این ویژگی‌ها را کنار هم گذاشته و بهترین گزینه را برای خرید انتخاب نمائید. با ادامه مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی همراهمان باشید.

جنس تیغه

معمولاً در تیغه آسیاب و مخلوط کن جنس استیل ضد زنگ انتخاب مناسبی می باشد، که از لحاظ کارایی و مقاومت در سطح بالاتری قرار دارد.

وزن

آسیاب و مخلوط کن ها عموماً به دلیل سایز کوچک و کاربردی شان وزن زیادی ندارند. اما باز هم هنگام خرید به این نکته توجه نمائید. زیرا این دستگاه در آشپزخانه بسیار پر کاربرد بوده و در هر بار استفاده، باید آن را از داخل کابینت خارج و پس از استفاده مجدد در جای خود قرار دهید. پس نباید وزن زیاد و غیر قابل تحملی داشته باشد.

تنظیمات سرعت

این دستگاه ها دارای سه حالت روشن، خاموش و پالس هستند. اما در برخی مدل ها سرعت قابل تنظیم است. با استفاده از سیستم عملکردی لحظه ای یا همان پالس می توانید سرعت و مدت چرخش تیغه ها را به صورت دستی تنظیم کنید، که اغلب این محصولات دارای این ویژگی می باشند.

طول سیم

همانطور که مطلع هستید هنگام استفاده از آسیاب و مخلوط کن باید آن را بر روی سطح صافی قرار دهید. پس هنگام خرید به طول سیم دستگاه توجه داشته باشید، تا برای قرار دادن دستگاه در یک مکان مناسب با مشکل مواجه نباشید.

سوئیچ ایمنی

دستگاه هایی که دارای این قابلیت هستند تا زمانی که قطعات مختلف به طور صحیح جایگزین نشوند، روشن نمی شود. این قابلیت از عوامل مهمی می‌باشد که هنگام خرید باید مورد بررسی قرار بگیرد.

سر و صدا

اگر در مورد سر و صدا هستید حتما پیش از خرید این موضوع را بررسی کنید.

فیلتر

وجود فیلتر در مخلوط‌کن از ورود هسته و پالپ به درون آبمیوه جلوگیری کرده و آبمیوه ای صاف و یکدست با طعم دلنشینی به وجود می‌آورد. با ادامه مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی همراهمان باشید.

شیر تخلیه

در قسمت انتهایی بعضی از برندها شیر تخلیه ثابتی برای خارج کردن راحت مواد تعبیه شده است. این شیرها در دستگاه های پیشرفته که به سبک مدرن طراحی شده اند دیده می شوند.

قیمت

قیمت این وسیله پرکاربرد معمولا از ارزان شروع شده تا گران. خرید هر کدام از آنها به میزان بودجه و کارایی که از آن انتظار دارید، بستگی دارد.

گارانتی

گارانتی لوازم برقی همانند هویت معتبر و شناسنامه آن محصول خواهد بود. هرگز کالایی را بدون گارانتی خریداری نکنید. همیشه محصول را خریداری نمائید که دارای گارانتی باشد، تا در صورت خرابی، ضمانت پس از فروش، دستگاه را تعمیر و یا تعویض کند.

شاپ چی - بهترین راهنما

نحوه نگهداری از آسیاب و مخلوط کن پس از خرید

 1. هنگان استفاده از دستگاه 80 درصد ظرف را پر کنید.
 2. به هیچ عنوان دستگاه را خالی روشن نکنید.
 3. محفظه مواد دستگاه را متناسب با ظرفیت، از مواد پر کنید.
 4. هنگام روشن بودن دستگاه هرگز از قاشق و چاقو برای هم زدن استفاده نکنید. چون در صورت گیر کردن به تیغه ها باعث صدمه به تیغه و موتور می شوید.
 5. ابتدا دستگاه را خاموش و پس از توقف کامل مواد را هم بزنید.
 6. درب دستگاهرا به هیچ عنوان حین کار باز نکنید.

خلاصه مقاله

 1. امروز آسیاب های برقی و مخلوط کن ها جزو جدا نشدنی ترین لوازم خانگی برقی در منزل محسوب می‌شوند.
 2. آسیاب ها از قطعاتی مانند در پوش ، تیغه و محفظه نگهداری مواد تشکیل شده است. در برند های مختلف این قطعات ممکن است متفاوت باشد.
 3. مخلوط کن ها از قطعاتی مانند درب پوش، دکمه فشاری، پارچ، تیغه و بدنه اصلی تشکیل شده است.
 4. مخلوط کن ها دارای انواع مختلفی در بازار می باشند، که شامل مدل های پریمیوم، شخصی و میله ای می باشند.
 5. هنگام خرید به توان، سرعت، وزن و … توجه فراوان داشته باشید.
 6. نحوه نگهداری از این دستگاه را که در همین مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی ذکر شده را با دقت مطالعه نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

راهنمای خرید آسیاب و مخلوط کن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *