دیجی پرایم - راهنمای خرید آلبوم عکس

راهنمای خرید آلبوم عکس

عکاسی کردن چه بصورت حرفه ای و چه بصورت مبتدی از لذت فراوانی برخوردار بوده و باعث می شود تا بتوانید از مناظر مختلف و همچنین حالت های گوناگون چهره تان در مرور زمان تصاویر جذاب و ماندگاری را ثبت نمائید. اما همانطور که می دانید برای نگه داشتن عکس های خاطره انگیز شما مدت ها است که آلبوم های متنوعی در بازار موجود می باشد که می توانید با مطالعه مقاله راهنمای خرید آلبوم عکس به یک مورد مناسب و باکیفیت برای نگهداری از عکس هایتان برسید. از این رو در ادامه همراهمان باشید. 

آلبوم عکس چیست؟

در حال حاظر کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که در مورد آلبوم‌عکس نشنیده باشد، اما هیچ کدام تعریفی درستی از آن ندارند. از زمان های گذشته که دوربین های عکاسی ساخته شد، با توجه به افزایش تعداد تصاویر گرفته شده نیاز به ساخت وسیله ای برای نگهداری عکس ها احساس شد از این رو آلبوم های عکس به وجود آمدند. این آلبوم ها دقیقا شبیه دفتری هستند که صفحات آنها داری محفظه های قرار گیری عکس هستند. در نهایت شما می توانید با ورق زدن صفحات آن مانند یک دفتر خاطره نویسی خاطرات خود را مرور می کنید.

مزیت استفاده از آلبوم عکس 

امروزه بیشتر افراد عکس های خود را در گوشی و کامپیوتر ذخیره کرده و نیازی به آلبوم ندارند. اما از مزیت آلبوم های عکس می توان به این نکته اشاره کرد که هیچوقت خراب نمی شوند. ممکن است در گوشی عکس ها پاک شوند، اما در آلبوم اگر آلبوم خوبی خرید کرده باشید و در جای امنی نگهدارید هیچوقت عکس های شما گم و یا خراب نخواهد شد.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید آلبوم عکس برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کتاب، لوازم التحریر و هنر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کتاب، لوازم التحریر و هنر ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آلبوم عکس

انواع آلبوم عکس

از نظر کلی با پیشرفت تکنولوژی امروزه آلبوم های عکاسی به 2 دسته زیر تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • آلبوم های معمولی: این نوع از آلبوم ها در واقع همان آلبوم های کتابی است که همه ما قطعا در خانه هایمان تعدادی از آن ها را داریم و از عکس های خود در آن نگهداری می کنیم. این نوع از آلبوم ها می توانند دارای صفحاتی سیمی، چسبی و همچنین دوخته شده باشند . از تعداد صفحات مختلفی نیز برخوردار باشند.
 • آلبوم های دیجیتالی: نوع دیگر و مدرن تر آلبوم های عکس قدیمی در واقع آلبوم های دیجیتالی هستند که می توانید بسته به میزان حافظه داخلی و یا قابل ارتقاء آن ها، تمامی عکس های مورد نظرتان را به حافظه چنین آلبوم هایی منتقل کنید و با توجه به نوع شارژی و یا اتصال مستقیم آن به برق از این نوع آلبوم ها در انواع و اقسام موقعیت های زمانی و مکانی استفاده نمایید. لازم به ذکر است آلبوم های دیجیتالی از امکانات جانبی فراوانی برخوردار هستند که از جمله آن ها می توان به پخش فیلم و موسیقی و یا نمایش تصاویر بصورت اسلاید شو اشاره کرد.

 اینکه مدل آلبوم عکس شما از چه نوعی باشد (عروس و دامادی، تولد، نوزاد، خانوادگی و …) بسته به موضوع عکس های شما و سلیقه و نظرتان خواهد داشت که در ادامه توضیح مختصری در این مورد می دهیم. 

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید آلبوم عکس

 • آلبوم عکس عروس و داماد: این آلبوم ها فقط مخصوص نگهداری عکس های آتلیه ای است که شما برای مراسم جشن عروسی گرفته اید. این آلبوم ها معمولا عکس عروس و داماد بر روی جلد آن ها چاپ می شود. جدیدترین نوع آن چاپ سنگی و شنی است.
 • آلبوم‌عکس روزمره: این آلبوم مناسب عکس هایی است که شما در طول روز می گیرید. این آلبوم ها در دو نوع کلاسیک و چسبی ارائه می شوند. در آلبوم های کلاسیک بر روی هر صفحه یک طلق قرار دارد که عکس ها درون آن قرار می گیرد. آلبوم های چسبی بجای طلق بر روی آنها یک چسب قرار دارد که کل صفحه را در بر می گیرد این در این مدل محدودیت اندازه وجود ندارد. و شما می توانید عکس های خود را در ابعاد مختلف درون هر صفحه قرار دهید.
 • آلبوم‌عکس نوزاد: این نوع آلبوم مناسب عکس های نوزاد می باشد. یعنی از روز تولد تا پایان دوره نوزادی تمامی عکس هایی که از نوزاد گرفته می شود درون این آلبوم قرار می گیرد. صفحه اول این آلبوم قسمتی دارد که مشخصات نوزاد از قبیل قد و وزن تاریخ تولد درون آن نوشته می شود. صفحه بعدی قسمتی دارد که عکس های نوزاد در شکم مادر که موقع سونوگرافی در آن قرار می گیرد. صفحه های بعدی آن عکس های نوزاد تا پایان دوره نوزادی قرار می گیرد.
 • آلبوم‌عکس کودک: پس از پایان دوران نوزادی برای کودک خود یک آلبوم خریداری کنید. این آلبوم شامل تمام عکس های کودک شما تا پایان دوران کودکی می شود.
 • آلبوم‌عکس خانوادگی: در هر خانه ای یک آلبوم پیدا می شود که مختص عکس های دسته جمعی می باشد که با کل اعضای خانواده گرفته اید. این عکس ها نسبت به سری قبلی عکس ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، زیرا خیلی از افراد این عکس ها ممکن است الان در بین شما نباشند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید آلبوم عکی

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید آلبوم عکس

نکات مهم هنگام خرید آلبوم عکس

هنگامی که می خواهید برای خودتان یا فرد دیگری آلبوم عکس خریداری کنید باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که پراهمیت ترین آن ها شامل گزینه های زیر می شوند:

 • انتخاب نوع
 • اندازه آلبوم
 • جنس جلد محصول
 • تعداد صفحات
 • تعداد قرارگیری عکس های موجود در هر صفحه
 • تناسب با سایز عکس ها
 • طراحی ظاهری آلبوم
 • نحوه بسته شدن
 • قیمت آلبوم عکس

خلاصه مقاله

 1. عکاسی کردن چه بصورت حرفه ای و چه بصورت مبتدی از لذت فراوانی برخوردار بوده و باعث می شود تا بتوانید از مناظر مختلف و همچنین حالت های گوناگون چهره تان در مرور زمان تصاویر جذاب و ماندگاری را ثبت نمائید.
 2. با توجه به افزایش تعداد تصاویر گرفته شده نیاز به ساخت وسیله ای برای نگهداری عکس ها احساس شد از این رو آلبوم های عکس به وجود آمدند.
 3. امروزه بیشتر افراد عکس های خود را در گوشی و کامپیوتر ذخیره کرده و نیازی به آلبوم ندارند. اما از مزیت آلبوم های عکس می توان به این نکته اشاره کرد که هیچوقت خراب نمی شوند.
 4. ممکن است در گوشی عکس ها پاک شوند، اما در آلبوم اگر آلبوم خوبی خرید کرده باشید و در جای امنی نگهدارید هیچوقت عکس های شما گم و یا خراب نخواهد شد.
 5. از نظر کلی با پیشرفت تکنولوژی امروزه آلبوم های عکاسی به 2 دسته معمولی و دیجیتالی تقسیم می شوند.
 6. اینکه مدل آلبوم عکس شما از چه نوعی باشد (عروس و دامادی، تولد، نوزاد، خانوادگی و …) بسته به موضوع عکس های شما و سلیقه و نظرتان خواهد داشت.
 7. هنگامی که می خواهید برای خودتان یا فرد دیگری آلبوم عکس خریداری کنید باید به نکات بسیار مهمی مانند نوع، جنس، تعداد صفحات و … توجه داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید آلبوم عکس لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *