ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید خودنویس

خوش خط بودن و خوشنویس بودن اغلب مورد توجه همگان قرار داشته و این موضوع نزد آقایان از ارج و قرب بیشتری برخوردار است. اما باید بدانید که این ویژگی یک توانایی دست یافتنی بوده و می توان برای آن از هر نوع قلمی استفاده کرد. از این رو خیلی بهتر می شود اگر شما برای نوشتن از خودنویس هایی شیک و زیبا استفاده نمائید. بنابراین با ادامه مقاله راهنمای خرید خودنویس همراهمان باشید تا با این نوع قلم شکیل بیشتر و بیشتر آشنا شوید.

خودنویس چیست؟

همانطور که می دانید خودنویس بعنوان زیباترین و اصیل ترین نوشت افزازی است که در میان مردم شناخته شده و نوشتن با خودنویس احساسی فوق العاده القا می دهد. خودنویس ها نوعغی قلم هستند که بعد از قلم پرها و قلم های فلزی اختراع شده که در آن از مخزن جوهر مایع استفاده شده است. جوهر با به کارگیری گرانش و خاصیت مویینگی به نوک قلم انتقال یافته و بدین وسیله بر روی کاغذ پخش می شود.

خودنویس ها به روش های مختلفی پر می شوند که استفاده از پیستون و ایجاد خلاء در مخزن رایج ترین روش می باشد.  

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید خودنویس برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کتاب، لوازم التحریر و هنر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کتاب، لوازم التحریر و هنر ) می توانید مطالعه نمائید.

تفاوت خودکار و خودنویس

 • ساختارخودکار بسیار ساده است و این در مقابل ساختار پیچیده خودنویس گویای تفاوت خودنویس و خودکار می باشد.
 • تفاوت خودنویس و خودکار، از لحاظ نوشتن در انعطاف پذیری آن است به این صورت که نویسنده هنگام نوشتن با خود نویس نیاز به فشار دست بر روی کاغذ نداشته و جوهر بصورت روان بر روی کاغذ می نویسد و این احساس راحتی و لذت خوبی به نویسنده می دهد. در خودکار برعکس این عمل اتفاق می افتد برای نوشتن نیاز به فشار دست بر روی کاغذ بوده و ممکن است در نوشتن های طولانی دست خسته شود و بازدهی لازم برای نوشتن را نداشته باشد.
 • شکل ظاهر یکی دیگر از گزینه های تفاوت خودنویس وخودکاراست .نوک خودنویس فلزی است و جوهر از طریق این نوک به کاغذ می رسد ونوک خودکار ساچمه ای است که روی کاغذ فشار داده می شود وجوهر رابه کاغذ می رساند.
 • از لحاظ قطر، بدنه خودنویس بخاطر مخزن جوهر داخل آن قطورتر بوده و در هنگام استفاده به مدت طولانی، ممکن است دست نویسنده خسته شود. خودکار دارای بدنه ای ظریف بوده وشکیل تر می باشد.
 • درب خود نویس یکی از مشخصه های مهم تفاوت خودنویس وخودکار است چرا که خود نویس ها برای این که جوهر آن خشک نشود درب دار هستند  و چون جوهر خودکار خشک نمی شود درب ندارد یا اغلب درب ان مورد استفاده قرار نمی گیرد واین مشخصه استفاده از آن را آسان کرده است.
 • تفاوت خودنویس و خودکاردر جوهر آن نیز می باشد جوهر خودنویس روان و رقیق است و جوهرخودکار غلیظ می باشد.
 • جوهرخودنویس را حتی با محلولهای شیمیایی نمی توان پاک کرد ،جوهر خودکار را می توان به آسانی پاک کرد به همین دلیل برای امضا اسناد مهم از خودنویس استفاده میشود.
 • برای خود نویس می توان جوهرهای متنوعی تهیه نمود وبا ترکیب رنگها،رنگ جوهرمد نظر را بدست آورد ، این در صورتی است که در خودکار رنگ جوهر ثابت است.
 • نگهداری خودکار به مدت طولانی ممکن بوده شما می توانید ماهها از یک خودکاراستفاده نکرده وآن را به حال خود رها کنید چرا که جوهر آن خشک نمی شود درخود نویس چون جوهرخشک می شود ،درصورت استفاده نکردن باید مخزن آن شستشو داده شود تا برای استفاده مجدد آماده گردد.
 • مشکل دیگر برای نگهداری خودنویس در پس دادن جوهر آن است. بارها اتفاق افتاده که خودنویس درجیب یاکیف شما به دلیل کم دقتی جوهر پس داده است اما خودکار به ندرت ممکن است جوهر پس دهد.

نکته: بسته به سلیقه و سن نویسنده، اگر شما کند نویس باشید خودنویس و اگر تند نویس باشید می توانید روان نویس استفاده کنید و خودکار قلمی است که درهمه موارد کاربرد دارد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید خودنویس

انواع نوک خودنویس

نوک خودنویس بخشی از قلم است که با سطح کاغذ در تماس بوده و وظیفه آن رساندن جوهر به کاغذ می‌باشد. انواع مختلفی از نوک خودنویس تا به حال ساخته شده‌اند که بر اساس موارد زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • شکل نوک خودنویس
 • اندازه و سایز نوک خودنویس
 • مواد سازنده نوک خودنویس

سایزهای متداول نوک خودنویس

EF (خیلی باریک): برای افرادی که به نوشتن بسیار باریک عادت دارند، سایز نوک خودنویس با عرض نوشتاری حدود 0٫4 میلی‌متر مناسب می باشد.

F (باریک): برای افرادی که به نوشتن باریک عادت دارند، سایز نوک خودنویس با عرض نوشتاری حدود 0٫6 میلی‌متر مناسب می باشد.

M (متوسط): برای افرادی که به نوشتن با قطر نوشتاری عادت دارند، سایز نوک خودنویس با عرض نوشتاری حدود 0٫8 میلی‌متر مناسب می باشد. نوشتن با این سایز خودنویس به مراتب راحت‌تر و مناسب‌تر از سایزهای دیگر بوده و عمده شرکت‌های تولید کننده خودنویس، محصولات معمولی و لوکس خود را با این قطر نوشتاری طراحی و تولید می‌کنند.

B (پهن): برای افرادب که به نوشتن با قطر نوشتاری پهن علاقمند هستند، سایز نوک خودنویس با عرض نوشتاری حدود 0٫10 میلی متر مناسب می باشد. همچنین این سایز برای کسانی که به نوشتن با قطر نوشتاری پهن علاقمند هستند و یا با خودنویس بسیار امضاء می‌کنند مناسب است.

سایزهای خاص نوک خودنویس

Italic: این نمونه نوک خودنویس دارای نوک تقریبا تخت بوده و برای نگارش‌های کالیوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که این مدل نوک به طور معمول با عباراتی همچون IF ،IM ،IB ،1٫1mm، 1٫5mm نماش داده می‌شود.

BB یا ۲B یا EB (بسیار پهن): برای افرادی که به نوشتن با قطر نوشتاری بسیار پهن علاقه مند هستند و یا با خودنویس بسیار امضاء می‌کنند، سایز 1٫2 میلی متر برایشان مناسب می باشد.

BBB (خیلی خیلی پهن): ساخت این مدل نوک خودنویس معمولا خیلی نادر بوده و دارای قطر نوشتاری حدود 1٫4 میلی متر می باشد. در حال حاضر این نوع نوک بسیار غیر معمول است.

OM یا OB و غیره: این نوک خودنویس برای نویسندگانی که طول نوشتاری آنها زیاد بوده و امکان دارد چرخش نوک قلم آنها در جهت خلاف عقربه‌های ساعت باشد و به دلیل همین زاویه نوشتاری آنها با زاویه غیر معمول اتفاق بیافتد، مناسب است.

LH: این نوک خودنویس برای افرادی که چپ دست هستند مناسب می باشد. سایز این نمونه نوک خودنویس معادل سایز M بوده اما دارای مقداری شیب است که نوشتن را برای افراد چپ دست آسان می‌کند.

نکته: اگر برای اولین بار است که خودنویس را برای نگارش استفاده می‌کنید و به اصطلاح تازه کار هستید از خودنویس‌هایی با نوک A استفاده کنید. برخی از برندهای موجود در بازار محصولاتی با همین نوک را عرضه می‌کنند، هر چند که شاید خیلی فراگیر هم نباشد.

نوع پر کردن مخزن جوهر خودنویس

معمولا هر خودنویس از مکانیزم و شیوه خاصی برای پر شدن مخزن جوهر خود بهره می برد که می توان آن را به 3 دسته کارتریجی، پمپی و قطره چکانی تقسیم کرد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید خودنویس

بهترین برندهای خودنویس

 • خودنویس پارکر
 • خودنویس کراس
 • خودنویس واترمن
 • خودنویس فابر کاستل
 • خودنویس لامی
 • خودنویس شیفر
 • خودنویس پایلوت
 • خودنویس روترینگ
 • خودنویس استدلر
 • خودنویس پلاتینیوم

نکات مهم هنگام خرید خودنویس

 1. تعیین نوع استفاده 
 2. اندازه و وزن خودنویس
 3. جنس و کیفیت بدنه قلم 
 4. قطر نوشتار
 5. نحوه شارژ جوهر
 6. نوع سطح مقطع
 7. انتخاب رنگ و طرح قلم
 8. برند و قیمت

نکته: هدیه دادن قلم به عنوان یک هدیه می‌تواند انتخاب کاملاً هوشمندانه و درستی باشد. کمتر کسی وجود دارد که از دریافت یک خودکار یا روان نویس شیک و با ارزش، از یک برند معروف، خوشحال نشود و از داشتن آن لذت نبرد.

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید خودنویس لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز خودنویس پارکر مدل ژوتر کد 002 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خود نویس‌ها امروزه در قیمت‌ها و اشکال گوناگون عرضه می‌شوند. ما به شما خودنویس «پارکر» مدل جوتر کد 002 را معرفی می‌کنیم. این محصول برای کسانی که اهل نوشتن با خود نویس هستند، می‌تواند لذت فراوانی داشته باشد. چرا که به گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که خوش‌دست بوده و نوشتن را برای شما آسان کرده است. در دست گرفتن این محصول فشار زیادی به انگشتانتان وارد نمی‌کند. این محصول از فلزساخته شده و به همین دلیل وزن کمی دارد. بدنه آن بسیار مقاوم است و از آن می‌توانید سال‌های سال استفاده کنید. محلی که انگشتان شما را روی آن قرار می‌گیرد، به شکل دایره طراحی شده و درواقع حالتی ارگونومیک دارد؛ به این معنی که مطابق با آناتومی دست و انگشتان ساخته شده و در حین نوشتن فشاری به انگشتان وارد نمی‌کند. این محصول روی درپوش خود دارای گیره‌ای است که به ‌آسانی به جیب یا لبه‌ی کتاب و دفتر شما وصل می‌شود؛ به‌این‌ترتیب شما می‌توانید خودنویس زیبای خود را همیشه در دسترس خود نگه‌دارید. علاوه ‌براین، درپوش این محصول را می‌توانید در انتهای بدنه‌ی آن قرار دهید تا دیگر نگران گم‌شدن درپوش و خشک‌شدن جوهر خودنویستان نباشید. اگر به دنبال یک محصول با کیفیت با طراحی زیبا هستید، این محصول می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

خودنویس پارکر مدل ژوتر کد 002

شاید جذابیت ظاهری «خودنویس پارکر مدل ژوتر کد 002» مهم‌ترین ویژگی‌اش باشد؛ اما چشم‌پوشی از ویژگی‌های برجسته‌ی دیگرش هم بی‌انصافی محض است. این خودنویس دوست‌داشتنی مدت‌های مدید با شما خواهد بود و همیشه و همه‌جا شما را از لذت نوشتن با خودنویسی باکیفیت بهره‌مند می‌کند. خودنویس پارکر به‌راحتی بعد از تمام‌شدن جوهرش دوباره به کار می‌افتد و شما را شیفته‌ی روان‌بودنش می‌کند. بدنه‌ی این نوشت‌افزار از فلز با کیفیت ساخته شده است. همچنین بدنه‌ی این خودنویس بادوام است و در طول زمان، جذابیتش را از دست نمی‌دهد.

نوک خودنویس پارکر از فلز ساخته شده است. این فلز نه‌تنها باعث استحکام نوک شده است، بلکه به شما کمک می‌کند از نگارش روان با خودنویس محبوبتان لذت بیشتری ببرید. در کنار هم قرار گرفتن رنگ مشکی براق بدنه و رنگ نقره‌ای درپوش به این خودنویس ظاهری لوکس و تجملی داده است که توجه هرکسی را به خود جلب خواهد کرد. در کنار هم قرار گرفتن این جزئیات ظریف همان چیزی است که این محصول را متمایز کرده است. لام به ذکر است که ابعاد این محصول برابر با 130 × 8 × 10 میلی‌متر و وزن 15 گرم است.

جوهر لازم برای نوشتن با این محصول را می‌توانید را به صورت کارتریج تامین کنید. بدنه را باز کنید و کارتریج جوهر را جایگزین کارتریج قدیمی کنید. خطی که از طریق نوک خودنویس و با کمک جوهر آن روی کاغذ کشیده می‌شود، ضخامتی متوسط دارد و درواقع نه نازک و است و نه ضخیم. برای اینکه این نوشت‌افزار دوست‌داشتنی را همیشه همراهتان داشته باشید، کافی است گیره‌ی آن را به جیبتان وصل کنید تا همیشه به خودنویسی ساده و جذاب دسترسی داشته باشید.

خودنویس پارکر نه‌تنها بسیار کاربردی است که با داشتن جعبه‌ی زیبای خود می‌تواند هدیه‌ای متفاوت و ماندگار برای عزیزان شما باشد. این محصول ابزاری است کاربردی برای کسانی که دوست دارند همیشه متفاوت باشند و برای نوشتن از نوشت‌افزار کلاسیک خودنویس استفاده کنید. دوام طولانی‌مدت و نوک روان این محصول شما را از انتخابتان مطمئن و نوشتن را برایتان آسان‌تر می‌کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس لامی مدل ALstar قطر نوشتار M خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

طراحی بدنه‌ی نوشت‌افزار یکی از عواملی است که در خوش‌خطی شما نقش زیادی دارد. یک نوشت‌افزار ارگونومیک مثل خودنویس «Al-star» (آل-استار) به شما امکان می‌دهد مدت‌ها بدون خستگی بنویسید. این خودنویس بادوام در جلسات رسمی شما را فردی متفاوت نشان خواهد داد. خودنویس آل-استار بدنه‌ای آلومینیمی دارد. به همین دلیل با وجود وزن کم خود دوام زیادی دارد. محل قرار گرفتن انگشتان در خودنویس آل-استار را به دلیل برخورداری از شکل مثلثی می‌توان ارگونومیک محسوب کرد، به همین دلیل است که اگر حتی ساعت‌ها هم با این خودنویس بنویسید فشاری در انگشتانتان احساس نخواهید کرد و در نتیجه خسته نمی‌شوید. گیره‌ی روی درپوش این محصول از کروم ساخته شده و انعطاف زیادی دارد. این گیره خودکار را به جیب پیراهن یا کتتان وصل می‌کند تا همیشه بدون نگرانی از گم شدن خودنویس، آن را همیشه به همراه داشته باشید. برای اینکه بتوانید بارها از خودنویس آل-استار استفاده کنید، می‌توانید پس از تمام شدن جوهر، یک کارتریج جوهر T10 لامی را جایگزین آن کنید و یا از پمپ جوهر Z24 استفاده کنید. اگر عادت دارید برای نوشتن از خودنویس استفاده کنید، بهتر است خودنویسی را انتخاب کنید که در استفاده‌ی طولانی‌مدت به انگشتانتان فشاری وارد نکند. خودنویس آل استار لامی به دلیل شکل ارگونومیک و بدنه‌ی سبکش یکی از بهترین‌ها در این زمینه است. ضمن اینکه می‌تواند همیشه و همه‌جا شما را همراهی کند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس پارکر مدل ژوتر کد 33 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

بی شک یکی از جذاب ترین ، پرفروش ترین و درجه یک ترین محصولات شرکت پاکر خودنویس Jotter پارکر می باشد. یکی از کمیاب ترین و خاص ترین مدل های این برند مدل گیره طلایی آن است. این خودنویس بسیار باکیفیت است و روز به روز به ارزش آن افزوده میشود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس پارکر مدل وکتور کد 447 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پارکر یکی از بهترین برندها در زمینه تولید خودنویس ، روانویس و خودکار است. این محصول پارکر بسیار کمیاب و خاص بوده و یکی از قدیمی ترین محصولات آن می باشد. روی این خودنویس ساعت کشورهای مختلف دنیا هک شده است. نوک خودنویس M است و به دلیل طراحی بسیار زیبا کادو مناسبی نیز می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کراس مدل CENTURY II کد 4509MD خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

اگر اهل طراحی باشید، یا علاقه‌مند به نوشت‌افزارهای لوکس، یا مدیری بااعتبار، خودنویس (کراس) مدل CENTURY II کد 4509MD برای شما مناسب است. بدنه‌ای طلایی که نام حک‌شده‌ی کراس روی آن نشان از اصالتش دارد. نوک خودنویس کراس از طلای ناب 18 عیار ساخته‌شده که درخشش خاصی دارد و بیشترین ارزشش به این دلیل است. کراس بدنه‌ای با روکش طلای 10 عیار دارد. محل قرارگرفتن انگشتان دارای گریپ لاستیکی است که از فشار به انگشتان و خستگی در حین نوشتن جلوگیری خواهد کرد. نگران تمام شدن خودنویس خود نباشید، چون با تعویض تیوپ داخل آن می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید. درپوش کراس دارای گیره‌ای طلایی رنگ است که به لباس متصل می‌شود تا با جذابیتش خودنمایی کند. طول کراس با درپوش 135 میلی‌متر است و 22 گرم وزن دارد.. کراس در جعبه‌ای با ابعاد 50 × 85 × 185 میلی‌‌متر قرار گرفته که وزن کلی آن حدود 140 گرم است. خودنویس کراس مدل CENTURY II کد 4509MD می‌تواند بهترین هدیه برای اهالی فرهنگ و مدیران با سلیقه باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس ایپلمات مدل Tornado خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

این خودنویس در نگاه اول شمارا مجذوب خواهدکرد. نوشت‌افزاری که درخشندگی خاصی دارد. خودنویس (Iplomat)(ایپلمات) مدل (Tornado) 13سانتی‌متر طول و 39 گرم وزن دارد. خودنویس تورنادو با بدنه‌ای طلایی و دارای درپوش است. تورنادو یک پمپ جوهر درون دارد. خودنویس داخل یک جعبه‌ی چوبی نفیس قرار دارد. ایپلمات تورنادو ارزش و درخشندگی خود را مدیون روکش بدنه است که از جنس طلاست. قطر نوشتاری تورنادو متوسط است. نگران تمام شدن خودنویس خود نباشید. فقط کافیست پمپ درون آن را با جوهر شارژ کنید. نوک خودنویس ترکیبی از طلا و استیل است که به جذابیت آن افزوده است. درپوش تورنادو به صورت پیچی باز و بسته می‌شود. گیره‌ی تعبیه شده روی درپوش هم جنس بدنه است. و به شما این امکان را می‌دهد که خودنویس لوکس خود را همیشه به‌همراه داشته باشید. خواهید دید که همه از حسن سلیقه‌ی شما لذت می‌برند. ابعاد جعبه‌ی چوبی برابر با 6 × 14 × 21 سانتی‌متر است. تورنادو یک انتخاب بینظیر برای کسانی است که به‌دنبال خرید هدیه‌ای نفیس برای افرادی خاص هستند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کراس مدل Peerless 125 کد 123161 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

ظاهری لوکس ، بدنه‌ای ارگونومیک، کیفیت و دوام طولانی. مزایایی که برای نوشت‌افزارهای (کراس) مشترک است. همه‌ی این محاسن برای انتخاب کراس کافی به‌نظر می‌رسد. خودنویس کراس(CROSS) مدل (123161) ظاهری خیره‌کننده و جذاب دارد. بدنه‌ای که با طلای 23 عیار آبکاری شده و چندین برابر بر ارزش آن افزوده است. نیازی نیست نگران تمام شدن جوهر خودنویس لوکس خود باشید، زیرا همیشه می‌توانید آن را شارژ کنید. فقط کافیست که تیوپ داخل آن را تعویض کنید. طول خودنویس کراس با درپوش 145 میلی‌متر و بدون درپوش 122 میلی‌متر است. وزن کراس هم 43 گرم است. گیره‌ی تعبیه‌شده روی درپوش خودنویس را به جیب لباس متصل کنید تا همیشه همراهتان باشد. کراس علاوه بر نشان‌دادن حسن سلیقه، اعتباری است برای امضای شما پای چک، قراردادها و اسناد. یک جعبه به ابعاد 6 × 106 × 186 میلی‌متر، خودنویس کراس را در خود جای داده است و در کل وزنی برابر با 413 گرم دارد. قطر خودنویس کراس مدل 123161 نسبت به دیگر نوشت‌افزارها کمی غیر معمول به نظر می‌رسد که در حدود 12 میلی‌متر است. اگر به نوشت‌افزارهای لوکس و ماندگار علاقه دارید و به‌دنبال هدیه‌ای خاص هستید، یکی از گزینه‌های مناسب خودنویس کراس مدل 123161 خواهد بود

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کراس مدل Peerless 125 کد AT0706-2 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

بدنه‌ی آبکاری شده با پلاتینیوم و قطعات طلایی جلوه‌ی ویژه‌ای به خودنویس کراس بخشیده است. کراس مدل Peerless125 کد AT0706-2 یک خودنویس تمام‌عیاراست. گیره، حلقه و دیگر قطعات کراس با طلای 23عیار آبکاری شده و نوک خودنویس هم از طلای ناب 18 عیار ساخته‌شده است. انتهای درپوش یک نگین درخشان سوارسکی تعبیه شده است که برند حک‌شده‌ی کراس روی بدنه و گیره‌ی درخشان خودنویس، نشان از اصالتش دارد؛ می‌توانید گیره را به جیب لباس وصل کنید تا هرکجا خواستید همراهتان باشد، خواهید دید همگان از حسن سلیقه‌ی شما شگفت‌زده می@شوند. قطر کراس پیرلس 12 میلی‌متر است و شاید در مقایسه با دیگر محصولات هم نوع قطورتر به نظر برسد، اما بسیار خوش‌دست است، زیرا گریپ لاستیکی در محل انگشتان تعبیه شده که حالتی ارگونومی ک به آن بخشیده است که از فشار به انگشتان و خستگی دست جلوگیری می‌کند. نگران تمام شدن خودنویس لوکس خود نباشید، فقط کافی است هنگام تمام شدن جوهر، آن را شارژ کنید. در مورد کراس نمی‌توان ظاهربین بود و از دوام و ماندگاری آن چشم‌پوشی کرد. پلاتینیوم که بدنه‌ی خودنویس با آن پوشیده شده است، فلزی نادر و گرانبهاست که با ضربه و زمین خوردن دچار آسیب نمی‌شود و در برابر حرارت بسیار زیاد نیز ویژگی‌ها و ظاهر خود را حفظ می‌کند. طول کراس 14.5 سانتی‌متر است. کراس در یک جعبه‌ی شکیل به ابعاد 6 × 10.5 × 18.5 سانتی‌متر قرار گرفته است که آن را به عنوان یک هدیه ویژه تبدیل کرده است. برای مدیرانی که به ظاهر اشرافی خود اهمیت می‌دهند و برای افرادی که به نوشت افزارهای لوکس و خاص علاقه دارند، خودنویس کراس مدل Peerless125 کد AT0706-2 یک انتخاب منحصربه‌فرد خواهد بود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس لامی مدل LX-075AU خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

برند لامی که از سال 1930 فعالیت خود را آغاز و به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است هر روزه محصولات جدید و منحصر به فردی را در اختیار هنرمندان نویسندگان طراحان و علاقمندان به این برند بی همتا قرار می دهد. محصولات لامی متشکل از خودنویس روان نویس خودکار اتود جوهر انواع اکسسوری و دفتر می باشد و شهرت و محبوبیتی جهانی دارد. محصولات نوشت افزاری که جنس بدنه آن از فلز می باشد قابلیت حک دارند و بهترین گزینه برای هدیه دادن به عزیزانتان می باشد. این محصولات بی بدیل و منحصر به فرد امکان خلق آثار نو و بدیع را به شما می دهد و شور و اشتیاق را در شما چند برابر می کند. خودنویس های که دارای نوک طلا هستند از طلای 14 عیار تهیه و تولید شده اند و بسیار نفیس و منحصر به فرد هستند.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس پارکر مدل K45 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس پارکر مدل 45 یک خودنویس خوش دست، شیک و خوش ساخت می باشد که سال 1990 در کشور انگلستان ساخته شده؛ درب آن استیل و بدنه اش قرمز می باشد.این خودنویس ارزشمند به تعداد محدودی موجود است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس پارکر مدل K21 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس پارکر مدل K21 بسیار ظریف، شیک و خوش دست می باشد. این خودنویس ارزشمند، ساخت کشور آمریکا است و 31 سال قبل ساخته شده. تعداد محدودی از این خودنویس موجود است. بدنه ی این خودنویس مشکی و درب آن استیل است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کراس مدل peerless New York خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

گیره و قطعات با رودیوم خالص آبکاری شده است . بدنه قلم با پلاتینیومروکش شده و با زمرد سواروسکی در مقطع بالایی درب قلم تزیین گردیده است . نوک خودنویس ز طلای 18 عیار ساخته شده است و با رودیوم آبکاری شده است . بدنه قلم با الهام از ساختمان کرایسلر نیویورک و به عنوان یادبودی از ابر شهر نیویورک شده است

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس واترمن مدل کرن contemporary خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس کرن واترمن قلمی که بر متفاوت بودنش تأکید دارد. کرن خودنویسی که می داند چگونه زیبایی و وقار خود را با نمایی کلاسیک تر به نمایش بگذارد. با بدنه ای اعلاء و سر قلم طلا 18 عیار یک انتخاب باشکوه است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کاوکو مدل کالکشن اسپورت خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

مجموعه کاوکو کالکشن نسخه ویژه مجموعه جادویی اسپورت کاوکو است که در رنگ های منحصر بفردی عرضه می شود. همینطور یک عدد کارتریج جوهر با خودنویس ارائه می گردد. این خودنویس قابلیت شارژ با کانورتور و کارتریج را دارد که باید به صورت جداگانه تهیه شود. گیره نوستالژیک کاوکو اسپورت یا گیره 8 ضلعی کاوکو مناسب این مجموعه است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس دیپلمات مدل Aero خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس دیپلمات مدل آئرو یکی از معروف ترین و محبوب ترین مدل های این شرکت می باشد. بدنه این خودنویس از آلمینیوم ساخته شده و نوک آن استیل می باشد. وزن این خودنویس بر خلاف فلزی بودن زیاد نیست و حدود 28 گرم وزن دارد. این خودنویس ساخت آلمان می باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز ست خودنویس و روان نویس پارکر کد 66 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پارکر یکی از بهترین برندها در زمینه تولید خودنویس ، خودکار و روان نویس می باشد. این ست شامل یک عدد روان نویس و یک عدد خودنویس است. مغزی هردو آنها قابل تعویض بوده و دارای بدنه استیل بسیار مقاوم و شیک است. این ست به دلیل ظاهر بسیار زیبا و شکیل و داشتن جعبه فابریک برند پارکر می تواند کادو بسیار مناسبی نیز باشد.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس گراف فون فابر کاستل مدل Tamitio خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس گراف فون فابر کاستل مدل تامیتیو جز پرفروش ترین محصولات این شرکت می باشد. این قلم از سری بلک ادیشن می باشد که بدنه آن مشکی مات بوده و نوک آن از استیل ضدزنگ با روکش PVD ساخته شده است. این محصول به همراه یک جعبه شیک کادویی عرضه شده است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس کراس مدل Townsend Ferrari18kt خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

خودنویس کراس توزند فراری رنگ قرمز با نوک طلای 18 عیار که گیره و قطعات با رودیوم ابکاری شده است. قلم با ظرافتی خاص و تحت لیسانس فراری با سمبل و شاخصه های فراری ومسابقات فرمول 1 تولید شده است. این خودنویس همراه با جعبه کادویی بزرگ کراس و با نوک استاندارد مدیوم(m) و قابل شارژ با پمپ مخصوص خودنویس شرکت کراس است که قابلیت شارژ با کارتریج جوهر را نیز دارا می باشد. گیره قلم با الهام از قسمت جلوی خودروهای مسابقه فرمول یک طراحی و تولید شده است و منقوش به نشان اصالت فراری (اسب رقصان) در انتهای گیره است.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز خودنویس پلاتینیوم مدل 3776 century خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

شرکت پلاتینیوم جز معروف ترین شرکت های ژاپنی در زمینه تولید قلم می باشد. از مشهور ترین سری خودنویس این شرکت می توان به سری 3776 اشاره نمود که در طرح ها و رنگ های مختلف تولید شده است. طراحی این خودنویس ها کلاسیک بوده و جنس نوک آن ها از طلای 14 عیار می باشد.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo