ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید دستگاه فکس

وقتی تصمیم می گیرید که اتاق کار و یا دفتر خود را آماده کنید و تجهیزات لازم برای کارهای روزانه تان را فراهم آورید با لیستی از وسایل رو به رو می شوید که هر کدام به نوعی لازم و ضروری به حساب می آیند. از سیستم کامپیوتر گرفته تا تلفن و … همه و همه وسایلی هستند که باید در دفتر کار شما و بر روی میز کارتان وجود داشته باشد تا بتوانید در ارتباطاتتان راحت تر و البته سریع تر عمل نمائید. یکی از این وسایل دستگاه فکس است. اما از آنجا که این نوع دستگاه ها دارای تنوع زیادی هستند، باید از اطلاعات خرید آن بهره مند باشید تا در نهایت بتوانید انتخابی هوشمندانه و معقول داشته باشید. از این رو تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید دستگاه فکس سعی دارد شما با این نوع دستگاه بیشتر آشنا کند. بنابراین در ادامه همراهمان باشید.

دستگاه فکس چیست؟

دورنگار یا نَمابَر یا فکس به دستگاهی گفته می شود که امکان ارسال و دریافت نامه های اداری را با استفاده از خطوط تلفن مهیا می سازد. بدین صورت که کاغذ در دستگاه وارد شده و اسکن می شود و سپس از طریق تلفن ارسال می شود.
دستگاه فکس نوشته یا همان نامه های اداری را به کدهای مناسب برای ارسال در خطوط تلفن تبدیل می کند. این کار توسط فکس مبدأ اتفاق می افتد، پس از تبدیل نوشته به سیگنال های قابل ارسال در خطوط تلفن و ارسال آن به فکس دیگر، فکس مقصد سیگنال های دریافتی را به نوشته تبدیل می کند و نوشته ها بر روی کاغذ چاپ می شوند.

انواع دستگاه فکس

انواع فکس:

در کل سه نوع تلفکس یا تله کوپینگ داریم:

 • فکس حرارتی
 • فکس کاربنی
 • فکس لیزری

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید دستگاه فکس برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کالای دیجیتال، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کالای دیجیتال ) می توانید مطالعه نمائید.

فکس حرارتی یاترمال (Thermal)

اسم این فکس ها از نحوه عملکرد آنها برای چاپ روی کاغذهای مخصوص خود گرفته شده است که با استفاده از سنسور حرارتی مبادرت به چاپ فکس مورد نظر روی کاغذ حرارتی مخصوص خود می کند. این عمل تا حدود زیادی شبیه عملکرد دستگاه های کارت خوان و خودپردازها خواهد بود. پس متوجه شدیم که خصوصیت اصلی این فکس ها کاغذ مخصوص آنها و مکانیزم حرارتی چاپ روی کاغذ ها است. این ویژگی مانند تمام فکس های دیگر دارای مزایا و معایبی البته از دید کاربران مختلف خواهد داشت.

فکس کاربنی 

فکس های کاربنی که نسل پیشرفته تر فکس های حرارتی می باشند توانسته اند با قیمت مناسب و کارایی بالا توجه اکثر کاربران را به خود جلب نمایند. این نوع از دستگاه های فکس عموماً برای کاربری کم تا متوسط طراحی گردیده اند. البته باید در نظر داشت ارسال فکس در انتخاب نوع دستگاه تاثیری نداشته و دریافت فکس مهم است. تمامی فکس های کاربنی با کاغذ معمولی A4 کار کرده و به دلیل داشتن بخش اسکنر قادرند از صفحه ها نیز کپی تهیه نمایند.

کالای مصرفی در این مدل ها کاربن مخصوص بوده و این کاربن دقیقاً کار کاغذ حرارتی را انجام داده و بر روی عناصر گرمایی عبور کرده و کار چاپ بر روی کاغذ را انجام می دهد. ناگفته نماند که نوع کاربن مصرفی در هر برند و مدل متفاوت می باشد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید دستگاه فکس

دستگاه فکس لیزری

پیشرفته ترین نوع فکس ها، فکس لیزری است. مهمترین مزایای فکس های لیزری سرعت، دقت و مقرون به صرفه بودن آنها می باشد. دستگاه فکس لیزری نسبت به نوع جوهرافشان یا کاربنی گرانتر بوده اما در مقابل پودر مصرفی آن ها زیاد گران نیست و هزینه نگهداری آنها بالا نخواهد بود. یکی از مهمترین ویژگی های یک چاپگر لیزری، تونر است. تونر یک نوع پودر الکتریکی قابل شارژ است که دارای دو عنصر اصلی رنگ دانه و پلاستیک است.

نکته: استفاده از فکسهای حرارتی که دارای سرعت کم است مناسب تر می باشد یا در شرکت متوسط که تعداد فکسها زیاد نیست و تنها یک نفر (مثلاً منشی) از فکس استفاده می کند ، فکس کاربنی که سرعتی متوسط دارد نیاز شرکت را مرتفع می سازد. در شرکت بزرگ که چندین نفر از دستگاه فکس استفاده می کنند بهتر است از نوع لیزری استفاده شود که سرعت بالایی دارد.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه فکس

یک دستگاه فکس خوب دارای یک سری مشخصات کلی است که عبارتند از:

سرعت

سرعت یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روی کارایی یک دستگاه فکس است.

سرعت یک دستگاه فکس به سرعت مودم داخلی دستگاه و سرعت چاپگر و اسکنر آن وابسته بوده که هرچه این قسمت‌ها سریعتر عمل نمایند عملکرد دستگاه نیز سریعتر می‌شود.

در هنگام خرید به سرعت ارسال و دریافت دستگاه که معمولا بر روی جعبه آن نوشته شده است توجه داشته باشید.

چاپ

نوع چاپی که توسط چاپگر یک دستگاه فکس انجام می شود یکی دیگر از فاکتور‌های انتخابی است.

همانطور که در بالا ذکر شد بعضی از این دستگاه‌ها عملیات چاپ را بوسیله حرارت انجام می‌دهند که در این نوع وسیله‌ها از کاغذ‌های خاصی استفاده می‌شود که دوام و ماندگاری بالایی ندارند و نمی‌توان روی کاغذ چاپ شده به عنوان یک سند ماندگار حساب کرد و باید یک فتوکپی از کاغذ مورد نظر داشته باشیم.

انواع دیگر چاپگر‌های جوهر افشان و لیزری نیز در بین چاپگر‌های دستگاه فکس قرار دارند که می‌توانند اسناد پایدارتری را چاپ نمایند.

در کل هنگام خرید به این عامل دقت ویژه‌ای داشته باشید و با توجه به اهمیت اسناد فکس شده، فکس‌هایی از انواع چاپگر حرارتی، جوهرافشان و یا لیزری را تهیه نمائید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید دستگاه فکس

سایز و نوع کاغذ ورودی

دستگاه‌های فکس از نظر نوع کاغذ مورد استفاده در چاپگر به دسته‌های مختلفی از قبیل: کاغذ رولی، کاغذ A۴، کاغذ با ابعاد مختلف تقسیم بندی می‌شوند. شما به عنوان کاربر هنگام خرید باید مشخص کنید که چه نوع کاغذی برای استفاده شما کاربردی و مناسب است.

کاغذ با ابعاد مختلف

قادر به انجام عملیات چاپ بر روی کاغذ‌هایی با ابعاد مختلف (اغلب کوچکتر از A۴) بوده و کاربرد وسیعی ندارد.

حافظه

یکی از مشخصات مهم یک دستگاه فکس حافظه آن است که می‌توان آن را از خصوصیات مهم یک دستگاه فکس خوب به حساب آورد.

حافظه دستگاه های فکس را شاید بتوان شامل؛ حافظه شماره‌های تلفن، حافظه ذخیر فکس در صورتی که کاغذ‌های فکس به اتمام رسیده باشد و حافظه جهت ارسال سندی در زمانی مشخص، دانست.

در زمانی که کاغذ درون دستگاه نیست دستور ارسالی درون حافظه نگهداری می‌شود تا شما کاغذ را درون کاست بگذارید و start را بزنید.

امکانات ویژه

ساده و ابتدایی ترین نوع دستگا ه، اسناد فکس را ارسال و دریافت می کنند. اما مدل های پیشرفته تر ویژگی های گسترده ای را برای بهینه سازی عملکرد فکس ارائه می دهند. یکی از ویژگی های مهم شناسه تماس گیرنده است که می تواند به شما کمک کند به سرعت تشخیص دهید چه کسی فکس را برای شما ارسال می کند. امکاناتی مانند شماره گیری مجدد خودکار و ارسال فکس می تواند ارسال و به اشتراک گذاری اطلاعات را ساده تر کند.

از طرفی هم ممکن است برخی دستگاه های فکس را در بازار ببینید که امکان کپی گرفتن یا اسکن کردن فایل ها و … را نیز داشته باشد. این مدل فکس ها، دستگاه های چند کاره ای هستند که چند قابلیت را با هم در خود دارند تا بوسیله ی یک دستگاه بتوان از امکانات چند دستگاه بهره مند شد.

حتی ممکن است برخی ویژگی های دیگر را نیز شاهد باشید از جمله صفحه نمایشگر لمسی، پشتیبانی از پورت های متنوع، سیستم تصحیح خطا، منشی تلفنی و بزرگنمایی و … . 

برند

برندهای تولیدکننده دستگاه فکس از تنوع بسیار زیادی برخوردار نیستند و معمولا در زمان خرید دستگاه فکس با برندهای نام آشنایی رو به رو می شوید که در این زمینه مطرح هستند و محصولاتشان نیز از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. برندهای مطرح دستگاه اسکن عبارتند از پاناسونیک، کانن، برادر، شارپ و … .

قیمت

طبیعتاً یکی از معیارهای مهم برای انتخاب یک دستگاه فکس مناسب، قیمت آن است. بنابراین هنگام انتخاب و خرید این نوع دستگاه به قیمت آن هم توجه داشته باشید.

نکته: دستگاه های فکس در انواع و امکانات متنوعی عرضه می شوند. از این رو برای بهترین انتخاب لازم است به نیاز خود رجوع کنید تا مناسبترین مدل را خریداری نمائید.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید دستگاه فکس

خلاصه مقاله

 1. وقتی تصمیم می گیرید که اتاق کار و یا دفتر خود را آماده کنید و تجهیزات لازم برای کارهای روزانه تان را فراهم آورید با لیستی از وسایل رو به رو می شوید که هر کدام به نوعی لازم و ضروری به حساب می آیند.
 2. یکی از وسایل مهم برای انجام کارهای روزمره در اتاق کار و یا دفتر خود دستگاه فکس است تا بتوانید در ارتباطاتتان راحت تر و البته سریع تر عمل نمائید.
 3. دورنگار یا نَمابَر یا فکس به دستگاهی گفته می شود که امکان ارسال و دریافت نامه های اداری را با استفاده از خطوط تلفن مهیا می سازد.
 4. به طور کلی سه نوع دستگاه فکس در بازار موجود است که شامل دستگاه های حرارتی، کاربنی و لیزری می شوند. 
 5. یک دستگاه فکس خوب دارای یک سری مشخصات کلی است که شامل نوع چاپ، سرعت، حافظه و … می باشد. هنگام خرید دستگاه فکس به این مشخصات توجه کافی داشته باشید. 

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید دستگاه فکس لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

نکته خرید - قیمت روز فکس کانن مدل i-SENSYS FAX-L170 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه فکس «I-SENSYS FAX-L170» ساخت شرکت «کانن» (Canon) مناسب برای استفاده مداوم و حرفه‌ای است و قابلیت پرینت و کپی نیز دارد. این دستگاه فکس برای شرکت‌ها و دفاتر با حجم کاری بسیار زیاد گزینه مناسبی محسوب می‌شود. ابعاد این دستگاه بسیار جمع‌وجور و 372x303x303 میلی‌متر است که در مقایسه با رقیبان خود فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد. شرکت کانن این دستگاه را به تغذیه خودکار ADF مجهز کرده است و به همین دلیل نقش بسزایی را در جلوگیری از اتلاف زمان ایفا می‌کند. فناوری چاپ این دستگاه لیزری و رزولوشن فکس آن 200x400 پیکسل است؛ یک صفحه نمایش LCD پنج خطی برای اعمال تنظیمات روی آن تعبیه شده است. اتصال این دستگاه فکس به‌وسیله درگاه USB 2.0 صورت می‌گیرد و در کل می‌توان گفت قیمت این دستگاه در کنار عملکرد و کارایی که ارائه می‌کند، مناسب است.

نگاه کلی

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز فکس پاناسونیک مدل KX-MB 2025 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

پرینترهای پاناسونیک kx-mb2025 هر آنچه را که از یک فکس انتظار دارید را در اختیار شما قرار داده است . به جرعت میتوان فکس پاناسونیک مدل 2025 را از بهترین مدلهای فکس لیزری در بازار نامید .این دستگاه از مدلهای چند کاره پاناسونیک میباشد و آخرین تکنولوژی چاپ یعنی چاپ لیزری را در اختیار دارد .در این دستگاه دیگر خبری از عناصر گرم کننده نمیباشد و این کار به تونر و درام دستگاه سپرده شده است . از سرعت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار میباشند .

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز فکس برادر مدل FAX-2950 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

فکس لیزری 2950 از شرکت برادر با تکنولوژی پیشرفته در کم ترین زمان بهترین نتیجه ممکن را به ارمغان می آورد. قابلیت نگه داری 222 شماره تلفن تعیین شده و امکان دسترسی سریع ومناسب به مخاطب از دیگر نقاط مثبت این دستگاه خوش ساخت است. سرعت چاپ 24 صفحه در دقیقه این فکس به این معنا است که دیگر لازم نیست مدت زمان طولانی را صرف فکس یا چاپ اسناد خود بکنید. کاربرد و قدرت 2950،احساس کار با محصولی قابل اعتماد را به شما تدایی می کند و به نیاز های حرفه ایی شما پاسخ می دهد. این دستگاه فکس در برابر قابلیت هایی که دارد از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است؛ بدنه این دستگاه از پلاستیک باکیفیت ساخته شده که می تواند در برابر صدمات احتمالی مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

طراحی و ساخت

دستگاه فکس FAX-2950 ظاهری شبیه به پرینتر دارد و خلافیت خاصی در ساخت آن بکار نرفته؛ اما در عین سادگی، زیبا و جمع‌وجور است. این دستگاه فکس ابعادی برابر با 311 × 360 × 368 میلی‌متر دارد و به‌عنوان یک دستگاه چندکاره، فضای چندان زیادی را اشغال نمی‌کند؛ وزن آن در حدود 7.9 کیلوگرم است و حمل و جابجایی آن به‌راحتی انجام می‌شود.  این دستگاه فکس بدنه‌ای از جنس پلاستیک باکیفیت دارد و بسیار بادوام است.  این دستگاه فکس دارای کلیدهای متعددی است که با نظم و ترتیب خاصی که شرکت برادر به آن شهرت دارد، چیده شده است. فکس FAX-2950 صفحه‌نمایشی از نوع LCD  دو‌خطی باقابلیت نمایش 16 کاراکتر دارد؛ این صفحه‌نمایش از وضوح مناسبی برخوردار است و وظیفه نمایش شماره‌ها و پیام‌ها را بر عهده دارد.

قابلیت‌ها

شرکت برادر دستگاه فکس FAX-2950 را با فناوری چاپ لیزری و  ویژگی‌های درخور توجهی معرفی و عرضه کرده است. این دستگاه فکس ورودی و خروجی کاغذ در ابعاد A4 دارد و سرعت مودم آن به  33.600 بیت در ثانیه می‌رسد. این دستگاه فکس ظرفیت ورودی کاغذ 250 برگی دارد که همین امر باعث شده تا برای محیط هایی با حجم کاری زیاد مناسب و ایدئال باشد. دستگاه فکس برادر دارای کلیدهایی با قابلیت ذخیره‌ی شماره است تا کاربر بتواند تنها با فشار یک کلید با شخص موردنظرش تماس حاصل نماید.

از ویژگی‌های این فکس می‌توان به تماس مجدد در صورت اشغال بودن خط، اشاره داشت. اولین کپی نیز در کمتر از 11 ثانیه انجام می‌شود تا مدت‌زمان زیادی را برای یک برگ کپی منتظر نمانید. در هنگام کپی بزرگنمایی از 25% تا 400% امکان‌پذیر است. شرکت برادر FAX-2959 را به قابلیت اسکن نیز مجهز کرده است.  این اسکنر رزولوشنی برابر با2400 × 600 dpi دارد و در حالت Enhanced این رزولوشن به 19200 × 19200 dpi می‌رسد. گفتنی است اسکن به‌صورت سیاه‌وسفید انجام می‌شود و از ویژگی تشخیص متن OCR نیز پشتیبانی می‌کند. از ویژگی‌های مهم این دستگاه می‌توان دستگاه فکس FAX-2950 حافظه‌ی ذخیره‌سازی 222  شماره‌ای دارد و برای پیشبرد سریع امورات به یک تغذیه خودکار با ظرفیت 20 برگی مجهز شده است.

نتیجه‌گیری

دستگاه فکس FAX-2950 از شرکت برادر با فناوری چاپ لیزری باقابلیت‌هایی از قبیل کپی، اسکن و ... به یک همه‌فن‌حریف تبدیل‌شده است که برای محیط‌هایی با حجم کاری زیاد مناسب و ایدئال است. این دستگاه فکس از سرعت مودم 33.600 بیت در ثانیه و تغذیه خودکار 20 برگی بهره می‌برد. این دستگاه فکس با طراحی جمع و جور و کیفیت ساخت بالا می‌تواند به همکار چندین ساله شما بدل شود.

بیشتر بدانید . . . !
نکته خرید - قیمت روز فکس برادر مدل Fax-2840 خرید
اطلاعات بیشتر . . .

معرفی

دستگاه فکس «Fax-2840» ساخت شرکت «برادر» (Brother) یکی از محصولات چندکاره این شرکت است که قابلیت کپی و پرینت نیز دارد. این دستگاه فکس به گوشی مجهز شده است و برای ادارات کوچک گزینه ایدئالی محسوب می‌شود. این دستگاه فکس در کنار ویژگی‌های چندکاره، جمع‌وجور است و ابعاد مناسبی دارد؛ پس اگر محل کار کوچکی دارید و محدودیت فضا از مشکلاتتان به شمار می‌رود، Fax-2840 می‌تواند گزینه مناسبی باشد. فناوری چاپ این دستگاه، لیزری است و به همین دلیل از سرعت خوبی برخوردار است. سینی کاغذ این دستگاه 250 برگ و تغذیه خودکار 20 برگ ظرفیت دارد. این دستگاه فکس شرکت برادر دارای شماره‌گیری مجدد خودکار است و هنگامی‌که خط مشغول باشد، نیازی به اتلاف زمان و شماره‌گیری مجدد از سوی شما وجود ندارد. اتصال این دستگاه فکس به‌وسیله درگاه USB 2.0 High-Speed صورت می‌گیرد و در کل می‌توان گفت قیمت این دستگاه در کنار عملکرد و کارایی که ارائه می‌کند، مناسب است.

طراحی و ساخت

فکس‌ها نیز همانند دیگر دستگاه‌های ماشین‌های اداری شاهد تغییرات ظاهری محسوسی در مدل‌های جدیدترشان نیستند. مدل Fax-2840 با ترکیب رنگ خاکستری و سفید، شبیه به مدل قبیلی طراحی‌شده است. این دستگاه ابعاد 311 × 360 × 368 میلی‌متری دارد و در اندازه‌ی یک پرینتر چندکاره است. شرکت برادر همیشه اهمیت زیادی به کیفیت قائل بوده و این مسئله حتی در Fax-2840 نیز مشهود است. پنل این دستگاه شامل کلیدهای شماره‌گیری، Start، Stop/Edit، کپی، فکس، تنظیمات، جهتی، شماره‌گیری سریع و ... می‌شود. بنا به کیفیت ساخت بالای Fax-2840، پس از استفاده‌ی چندین ساله، کلیدها کارایی روز اول را خواهند داشت؛ به‌طوری‌که حتی نوشته‌های روی کلیدها نیز کم‌رنگ یا پاک نخواهند شد. نمایشگر این دستگاه فکس از نوع LCD است و وظیفه‌ی نمایش اعلان و شماره‌ها را بر عهده دارد.انتظار می‌رفت شرکت برادر نمایشگر بزرگ‌تری را برای Fax-2840 در نظر می‌گرفت.

قابلیت‌ها

شرکت برادر دستگاه فکس FAX-2840 را به فناوری لیزری تک‌رنگ Electrophotographic مجهز کرده است. این مدل برای مصارف اداری کوچک گزینه‌ی مناسبی محسوب می‌شود. دستگاه FAX-2840 رزولوشن 600 × 600 dpi در حالت عادی و 600 × 2400 dpi در حالت HQ1200 ارائه می‌کند. چاپ اولین فکس در این دستگاه 10 ثانیه طول می‌کشد و زمان گرم شدن دستگاه کمتر از 7 ثانیه است. سینی این محصول 250 برگ A4 در خود جای می‌دهد و می‌تواند برای کاربری دو الی سه نفره کافی باشد. تغذیه‌ی خودکار این مدل نیز ظرفیت 20 برگی دارد.  شرکت برادر دستگاه FAX-2840 را به مودم با سرعت 33.6  کیلوبایت بر ثانیه‌ای مجهز کرده است.

این دستگاه سوئیچ Fax/Tel دارد که به‌صورت خودکار فکس را از تماس تلفنی تشخیص می‌دهد. در دستگاه فکس FAX-2840 تماس سریع تا 200 شماره و 8 گروه امکان‌پذیر است. شرکت برادر این محصول را به حافظه‌ای مجهز کرده که می‌تواند تا 400 برگ را ذخیره کند.  از دیگر قابلیت‌های FAX-2840، کپی است. این مدل می‌تواند در هر دقیقه 20 برگ A4 را با رزولوشن 600 ×  1200 dpi کپی کند. اولین برگ کپی 12 ثانیه طول می‌کشد و بزرگنمایی اسناد از 25 تا 400 درصد امکان‌پذیر است. دستگاه فکس FAX-2840 درگاه استاندارد USB 2.0 دارد و دارای یک گوشی تلفن است.

نتیجه‌گیری

مدل FAX-2840 از دستگاه‌های فکس شرکت برادر است که برای محیط‌هایی با حجم کاری متوسط معرفی‌شده است. این دستگاه فکس به یک مودم با سرعت 33.6 کیلوبایت در ثانیه مجهز شده که می‌تواند در 2.5 ثانیه یک برگ را فکس کند. حافظه‌ای که برای این دستگاه در نظر گرفته‌شده، می‌تواند 400 برگ را ذخیره کند. سینی استاندارد دستگاه فکس FAX-2840 ظرفیت 250 برگی و تغذیه‌ی خودکار ظرفیت 20 برگی دارد. این مدل قابلیت کپی دارد که می‌تواند اسناد را با رزولوشن 600 × 1200 dpi کپی کند. در یک جمع‌بندی می‌توان گفت، دستگاه فکس FAX-2840، محصولی کامل و ایدئال است که کیفیت را در دستور کار دارد و باقیمت معقولی عرضه می‌شود.

بیشتر بدانید . . . !

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo