دیجی پرایم - راهنمای خرید دوربین چاپ سریع

راهنمای خرید دوربین چاپ سریع

همیشه نوستالژی ها برای افراد بسیار خاطره انگیز بوده است. لوازم مختلفی وجود دارند که می توانند این حس را به شما القا کنند. از این وسیله ها می توان به دوربین عکاسی اشاره کرد. در زمان هایی قدیم که هنوز خبری از گستردگی تکنولوژی نبود، دوربین هایی وجود داشتند که بعد از مدتی عکس شما را تحویل می دادند. اما حالا قضیه کمی فرق دارد و گوشی های موبایل تبدیل به آلبوم خاطراتی شده اند که عکس های شما را  نگه می دارند. از آنجا که عکس ها می توانند خاطرات شما را به ثبت برسانند ولی ممکن است به خاطر یک اشتباه تمامی این خاطرات پاک شوند، از این رو یکی از بهترین راهکارهایی که در پیش روی شما قرار دارد این است که از دوربین عکاسی چاپ سریع استفاده کرده و همان لحظه عکستان را دریافت کنید. مساله ای که در اینجا حائز اهمیت است نحوه انتخاب و خرید این نوع دوربین بوده که با همراهی ما در ادامه مقاله راهنمای خرید دوربین چاپ سریع می توانید اطلاعات بیشتری کسب کرده و انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

دوربین چاپ سریع چیست؟

دوربین چاپ فوری، دارای سیستم ظهور عکس داخلی است و نیازی نیست که برای چاپ عکس‌های آن، سیستم همیشگی دوربین‌های معمولی دنبال شود. در این دوربین‌ها، شما می‌توانید تنها چند ثانیه پس از ضبط عکس مورد نظر خود، آن را چاپ کرده و کاغذی داشته باشید.

در واقع چیزی که باعث می‌شود دوربین‌های چاپ فوری چنین سیستم چاپ فوری را داشته باشند، مواد شیمیایی است که در فیلم آن‌ها جای داشته و همان عملکرد چاپ معمولی عکس‌ها را به شکل فوری داخل سیستم دوربین به انجام می‌رساند. با هر بار درخواست چاپ عکس در این دوربین‌ها، مقداری از این مواد چاپ فوری به همان بخش از فیلم که عکس روی آن ثبت شده رسیده و موجب چاپ عکس می‌شود. 

انواع دوربین چاپ سریع

دوربین های عکاسی چاپ سریع فارغ از امکانات و لوازم جانبی خود، بطور کلی در ۲ مدل آنالوگی و دیجیتالی ساخته می شوند. در نوع اول؛ یعنی دوربین عکاسی آنالوگی شما با فشار دادن دکمه شاتر در عین حال که عکس خود را می گیرید، دستور چاپ آن بر روی کاغذ موجود در دوربین را نیز می دهید و در نوع دوم علاوه بر اینکه عکس خود را گرفته و آن را در لحظه ظاهر می کنید، این اجازه را به دوربین خود نیز می دهید که عکس مورد نظر شما را در حافظه اصلی و یا جانبی خود ذخیره نموده تا در صورت تمایل بتوانید عکس های مورد نظر خود را به کامپیوتر و دیگر سیستم های مورد نظرتان منتقل و آن ها را مشاهده نمایید.

البته ناگفته نماند که در دوربین های عکاسی چاپ سریعِ آنالوگی عکس شما بلافاصله بعد از فشار دادن دکمه شاتر بر روی کاغذی تمام سفید چاپ می شود و از دوربین خارج می گردد و بایستی قدری آن را در هوا تکان دهید تا به مرور زمان عکستان ظاهر شود. این در حالی است که چنانچه از دوربین های چاپ سریع دیجیتالی استفاده کنید، عکستان با کمی تاخیر پس از گرفته شدن از دوربین خارج شده و کاملا نیز ظاهر شده است!

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید دوربین چاپ سریع برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کالای دیجیتال، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کالای دیجیتال ) می توانید مطالعه نمائید.

نکات مهم هنگام خرید دوربین چاپ سریع

صرف نظر از اینکه چه نوع دوربین چاپ فوری را انتخاب می‌کنید، چند مشخصه و قابلیت خیلی مهم دارند که باید در نظر داشته باشید. در نظر داشتن این موارد باعث خواهد شد یک دوربین جذاب و کاملا کاربردی در اختیار داشته باشید.

 • مشخصات ظاهری 
 • سیستم عکسبرداری 
 • سایز و کیفیت کاغذ عکس 
 • منبع انرژی دوربین 
 • آینه سلفی 
 • سرعت شاتر 
 • سوکت سه پایه 
 • قابلیت ادیت داخل دوربین 
 • ابعاد دوربین 
 • برند و قیمت 

علاوه بر قابلیت‌هایی که در اکثر دوربین‌های پولاروید و چاپ سریع استاندارد هستند و همه باید این قابلیت‌ها را داشته باشند، برخی از این دوربین‌ها قابلیت‌های دیگری هم دارند. این قابلیت‌ها بدین دلیل طراحی شده‌اند تا استفاده از دوربین و دسترسی به عکس‌های واضح و روشن ساده‌تر باشد و همچنین استفاده از دوربین نیز ساده شود. این قابلیت‌ها به شرح زیر هستند:

 • بلوتوث
 • فلاش
 • تایمر
 • حالت‌های مختلف
 • و … 

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید دوربین چاپ سریع

دیجی پرایم - راهنمای خرید دوربین چاپ سریع

خلاصه مقاله

 1. همیشه نوستالژی ها برای افراد بسیار خاطره انگیز بوده است. لوازم مختلفی وجود دارند که می توانند این حس را به شما القا کنند. از این وسیله ها می توان به دوربین عکاسی اشاره کرد.
 2. دوربین چاپ فوری، دارای سیستم ظهور عکس داخلی است و نیازی نیست که برای چاپ عکس‌های آن، سیستم همیشگی دوربین‌های معمولی دنبال شود.
 3. دوربین های عکاسی چاپ سریع فارغ از امکانات و لوازم جانبی خود، بطور کلی در ۲ مدل آنالوگی و دیجیتالی ساخته می شوند.
 4. صرف نظر از اینکه چه نوع دوربین چاپ فوری را انتخاب می‌کنید، چند مشخصه و قابلیت خیلی مهم دارند که باید در نظر داشته باشید. در نظر داشتن این موارد باعث خواهد شد یک دوربین جذاب و کاملا کاربردی در اختیار داشته باشید. مانند: مشخصات ظاهری، سیستم عکس برداری، سایز، کیفیت و … .
 5. علاوه بر قابلیت‌هایی که در اکثر دوربین‌های پولاروید و چاپ سریع استاندارد هستند و همه باید این قابلیت‌ها را داشته باشند، برخی از این دوربین‌ها قابلیت‌های دیگری هم دارند. مانند: بلوتوث، فلاش و … .

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید دوربین چاپ سریع لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *