راهنمای خرید پنکه - دیجی پرایم

راهنمای خرید پنکه

با نزدیک شدن به هر فصلی وسایل سرمایشی و گرمایشی مورد نیاز برای آن یکی از دغدغه های همیشگی خانواده ها است. در این قسمت از مقاله های مورد نیاز خانه و آشپزخانه ( راهنمای خرید پنکه ) سعی در معرفی هر چه بهتر ویژگی های مورد نیاز هنگام خرید پنکه داریم. لطفاً با ما همراه باشید.

با گرم شدن هوا اولین چیزی که مورد نیاز برای خنک کردن محیط اطراف می باشد، تهیه یک وسیله سرمایشی می باشد. یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین وسایل سرمایشی پنکه می باشد. این وسیله اغلب اوقات برای استفاده در آب و هوای مرطوب که امکان استفاده از کولر آبی نیست، بسیار خواهان دارد. این وسیله ساده اما کاربردی دارای انواع گوناگون زیادی می باشند، که نسبت به نوع نیاز باید بهترین نمونه را انتخاب کرد.

مزیت استفاده از پنکه در راهنمای خرید پنکه

 1. ارزان قیمت
 2. راحتی در جابجایی
 3. استفاده آسان
 4. مصرف انرژی کم
 5. تنوع بالا در رنگ و طرح

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید پنکه برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع پنکه در راهنمای خرید پنکه

پنکه های خانگی که در هر محیط دیگری به راحتی می توان از آن بهره برد در انواع متفاوتی موجود می باشند؛

 1. پنکه رومیزی
 2. پنکه دیواری
 3. پنکه سقفی
 4. پمکه بدون پره

پنکه رومیزی

این نوع پنکه در دو مدل پایه کوتاه و پایه بلند می باشند. از نمونه های خارجی که بگذریم این محصول توسط کارخانه های انگشت شماری در داخل ایران طراحی و تولید می‌شوند. این پنکه ها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که موتور، پره، نگهدارنده پرده، شبکه سیمی، پایه، صفحه کلید و کلید جزو اجزای اصلی می باشند. در این دستگاه سه دور تند، متوسط و کم برای رفاه حال استفاده کننده تعبیه شده که به وسیله یک صفحه کلید یا چند دکمه بهره برداری می شوند. از این دکمه ها برای خاموش/روشن کردن دستگاه به کار گرفته می‌شود. این دکمه ها با استفاده از مکانیزم سیم بندی دور سرعت موتور را کنترل می کنند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید پنکه

پنکه دیواری

ساختمان پنکه های دیواری کاملاً مشابه نوع رومیزی است، اما با این تفاوت که محل قرارگیری در آنها روی دیوار می باشد. به کارگیری پنکه های دیواری بر روی دیوار امکان خطرات احتمالی برای کودکان به دلیل در دسترس نبودن با آن را بسیار کم کرده است. پنکه های  دیواری برای سهولت در استفاده دارای کنترل از راه دور می باشند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

پنکه سقفی

موتور به کار رفته در این دستگا از نوع تک فاز خازن دار است، که در زیر پنکه ها جای گذاری شده است. اغلب پنکه های سقفی دارای سه پره هستند، اما در صورت نیاز تعداد پره بیشتر هم در بازار موجود می باشد. سیم پیچی به کار رفته در این مدل در دو نوع اصلی و کمکی است. برای کنترل سرعت از سیم پیچی سلف چند سر که آن را با موتور تک فاز خازن دار سری کرده اند، استفاده می‌شود. این سیم پیچی در بالاترین سرعت از مدار خارج شده و موتور با ولتاژ نامی کار خواهد کرد. اما باید گفت که در صورت ها ی کم بخشی از این سیم پیچی در مدار قرار می گیرد. کنترل این محصول توسط دکمه های تعبیه شده بر روی دیوار صورت می گیرد. با ادامه مقاله راهنمای خرید پنکه همراهمان باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید پنکه

پنکه بدون پره

این پنکه ها که نوع پیشرفته تر در این محصول می‌باشند، جزو پنکه های قابل حمل بوده و دارای باد ملایم تری هستند. وجود این  قابلیت‌ها این دستگاه را برای استفاده در فاصله‌ای نزدیک مانند میز مطالعه بسیار مناسب کرده است. باید یادآور شد این پنکه ها صدای بسیار کمی دارند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید پنکه

ویژگی مهم خرید پنکه در راهنمای خرید پنکه

هنگام خرید پنکه مانند تمام وسایل برقی باید نکاتی را مورد توجه و بررسی قرار داد. در ادامه مقاله راهنمای خرید پنکه به توضیح یکایک این نکات می پردازیم.

اندازه

هنگام انتخاب پنکه نسبت به متراژ محیطی که می خواهید از آن استفاده کنید، پنکه ای با قطر مناسب انتخاب و خریداری نمائید. اندازه در خنک کنندگی محیط توسط پنکه یکی از معیارهای مهم می‌باشد.

تنظیم ارتفاع

امکان تنظیم ارتفاع در پنکه ها از قابلیت‌های خوب و به جایی بوده که در این محصول به کار گرفته شده است. با این ویژگی به راحتی بر اساس نیاز میتوانید ارتفاع پنکه را تنظیم کرده و لذت بیشتری از باد خنک آن احساس کنید.

وزن

به دلیل قابلیت جابجایی در این محصول بهتر است به سراغ پنکه ای بروید که وزن مناسبی داشته باشد.  با وزن مناسب و استاندارد قابلیت جابجایی در این دستگاه محدود نمی شود.

تنظیم باد

قابلیت تنظیم باد در پنکه ها این وسیله را به دستگاهی پرکاربرد تبدیل کرده است. زیرا در هر موقعتی با هر میزان گرمایی که در محیط اطراف باشد، از سرعت های تند، متوسط و کم می توانید بهره مند شوید.

سر و صدا

استفاده از پنکه در هر موقعیت و شرایطی مانند هنگام خواب و استراحت بهترین کار انتخاب نوع پنکه ای با کمترین میزان سروصدا می باشد. صدای پنکه از اولین اولویت ها هنگام انتخاب این دستگاه است. زیرا در صورت سر و صدای زیاد باعث آزار فرد استفاده کننده می‌شوند.

چرخش سری پنکه

امکان چرخیدن سری پنکه به جهت های مختلف( بالا/پایین و چپ/راست ) باعث میکنواختی در هوای اطراف شده و کارایی دستگاه را بالا می برد.

کنترل از راه دور

وجود کنترل از راه دور ویژگی مهمی در این دستگاه محسوب می‌شود. زیرا در اغلب اوقات شما در حال استراحت به سراغ استفاده از پنکه رفته اید. پس در همچنین شرایطی وجود کنترل از راه دور و قابلیت تنظیم سرعت باد دهی پنکه به حس آرامش و استراحت شما کمک شایانی می‌کند.

گارد محافظ

توجه به گارد روی سری پنکه از مهمترین نکات می باشد که هنگام خرید باید بسیار به آن دقت کرد. پنکه یکی از وسایلی می باشد که به شدت کنجکاوی کودکان را برانگیخته و ممکن است برایشان خطرآفرین باشد، بنابراین برای جلوگیری از وجود احتمالی حادثه، پنکه باید دارای یک گارد محافظ ایمن باشد.

اندازه پره ها

اندازه پره ها در پنکه های سقفی باید مناسب با محیط باشد که قصد نصب آن را دارید. پس به این نکته بسیار توجه کنید.

در ادامه مقاله بخوانید: راهنمای خرید پنکه

زاویه پره ها

زاویه خمیدگی پر ها ارتباط مستقیمی با کیفیت و حجم وزش باد در پنکه های سقفی دارد. بهترین زاویه در این محصول عددی بین 12 الی 15 درجه است.

رطوبت ساز

یکی از قابلیت های بکار فته در پنکه های پیشرفته و گران قیمت امکان تولید رطوبت می باشد.این ویژگی در مناطق خشک که رطوبت پائینی دارند بسیار کاربردی و مفید می باشد.

نورپردازی

برخی از پنکه های سقفی مجهز به نورپردازی می باشند، که علاوه بر زیبایی برای افرادی با نصب لامپ های روشنایی بر روی سقف مشکل دارند، بسیار کاربردی و مفید می باشند.

ظرفیت هوایی

به میزان هوایی که پنکه در هر فوت مکعب بر دقیقه می‌تواند جابجا کند، ظرفیت هوایی آن می  گویند. هرچه میزان هوای جابجا شده بیشتر باشد، پنکه انتخابیتان دارای قدرت و توان بیشتری خواهد بود.

جنس پره

پنکه هایی که جنس پاره های آنها فلزی است توانایی جابجایی هوا را با قدرت بیشتری نسبت به پره های پلاستیکی دارند. پس بهتر است که پنکه مورد نظرتان بدارای پره های فلزی باشد.

برند

شرکتهای تولیدی به نامی در عرضه، طراحی و تولید پنکه پرداخته اند. از میان آنها به پارس خزر، هاردستون، مایدیا و تکنو می توان اشاره کرد.

گارانتی

هیچگاه هیچ وسیله ای را بدون ضمانت نامه خریداری نکنید. به ویژه اگر محصول مورد نظرتان از قیمت گرانی برخوردار باشد. وجود گارانتی در یک محصول باعث می‌شود که در صورت خرابی های احتمالی هزینه‌های جانبی شما را کاهش پیدا کند.

قیمت

مسلما یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب هر محصولی قیمت آن می باشد. قیمت‌ها با توجه به امکانات و قابلیت های موجود در هر دستگاه برای آنان اتخاذ می‌شوند. پس هر چه هزینه بیشتری صرف خرید کنید، پنکه ای با بیشترین امکانات و ویژگی را برای استفاده در مدت زمان طولانی خریداری کرده اید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. با گرم شدن هوا اولین چیزی که مورد نیاز برای خنک کردن محیط اطراف می باشد، تهیه یک وسیله سرمایشی می باشد.
 2. پنکه های خانگی دارای انواع مختلفی می باشند. مانند رومیزی، دیواری، سقفی و بدون پره.
 3. هنگام خرید پنکه باید نکات ذکر شده بالا را مورد بررسی قرار داد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید پنکه لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *