دیجی پرایم - راهنمای خرید پنکیک صورت

راهنمای خرید پنکیک صورت

پوشاندن نواقص پوستی و یکسان سازی سطح پوست از مهم ترین مراحل آرایش کردن محسوب می شود. همانطور که می دانید پنکیک و کرم پودر در این زمینه بسیار مفید و کاربردی می باشند. بنابراین برای اطلاع از بهترین نمونه در این محصول با ادامه مقاله راهنمای خرید پنکیک صورت همراهمان باشید.

پنکک صورت چیست؟ 

پنکک پودر فشرده رنگی می باشد، که برای پوشانندگی بهتر، ثابت و فیکس کردن و همچنین مات کردن آرایش مورد استفاده قرار می گیرد. البته این پودر به ماندگار کردن آرایش کمک شایانی می‌کند. زیرا با استفاده از آن میتوان ناهمواری های پوست را تا حدود زیادی پوشش داد.

نکته: بهترین پنکیک صورت برای پوست هر فردی، می‌تواند متفاوت از اشخاص دیگر باشد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید پنکیک صورت

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید پنکیک صورت برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع پوست

پوست در هر فردی نسبت به فردی دیگر بسیار متفاوت می باشد. پوست ها در انواع گوناگون می باشند، که در هر فردی نسبت به فردی دیگر به شکل خاصی وجود دارد.

پوست چرب

باید بدانید افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند، بهتر است به جای کرم پودر از پنکیک استفاده نمایند. پنکیک به دلیل ترکیب جامد و پودری، چربی کمتری داشته و به همین دلیل مانع مسدود شدن منافذ پوست می شود. این محصولات از چرب شدن بیش از اندازه صورت و ایجاد آکنه جلوگیری به عمل می آورند.

پوست خشک

در صورتی که دارای پوستی خشک هستید و می خواهید پنکک مناسب بخرید، قطعا به سراغ پنکیک‌های ملایم غیر مات که چربی پوست را خیلی جذب نمی‌کنند، بروید.

پوست ترکیبی

افراد با پوست مختلط یا ترکیبی تجربه‌ای دوگانه از پوست خشک یا معمولی و چرب را در خود دارند. به این ترتیب که ناحیه‌ی T صورت این افراد همواره چرب و براق است. در ین افراد سایر مناطق پوست معمولی یا خشک می باشد. ناحیه‌ی T شامل پیشانی، تیغه بینی، بالای لب و روی چانه می‌باشد.

پوست حساس

افرادی که دارای پوستی حساس هستند، در مواجهه با شوینده‌ها و نور خورشید واکنش‌های پوستی از خود بروز می‌دهند. پوست این افراد با کوچکترین ناسازگاری به‌شدت دچار اگزما و بثورات پوستی دیگر می‌شود. افراد با پوست حساس باید حتماً از محصولات مربوط به خود استفاده کنند. در غیر این صورت قرمزی شدید و درد و خارش زیاد را در پوست خود تجربه خواهند کرد.

پوست معمولی

بهترین پوست برای انواع آرایش، پوست معمولی است. بیشتر لوازم آرایش و شوینده‌ها با این پوست ها سازگار هستند. به طور معمول نقص خاصی در این پوست ها به چشم نمی خورد. به‌ندرت دچار جوش یا منافذ باز شدهد و این قضیه کاملاً گذرا و موقتی می باشد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید پنکیک صورت

انواع پنکیک صورت

پنکیک ها هم مانند سایر لوازم آرایشی دارای انواع مختلفی هستند. زیرا قدرت پوشانندگی آن ها با توجه به نوع پوست و رنگ پوست استفاده کننده متفاوت می باشد. البته باید به یاد داشت که خرید و استفاده از برندهای معتبر و باکیفیت برای خرید پنکک بسیار حائز اهمیت می باشد. پنکک ها معمولا به دو صورت چرب (سوپرا) و یا خشک (آکوا) در بازار موجود می باشند. هنگام استفاده از این محصول باید از یک اسفنج که معمولا در هر پنکک وجود دارد، استفاده نمائید. با استفاده از پنکک های آرایشی، می توان پوست خود را صاف و یکدست کرده و زمان استفاده از پنکک، معمولا بعد از اتمام آرایش های دیگر است. در این صورت اگر چربی و یا پودری از لوازم دیگر آرایش باقی مانده باشد، با استفاده از پنکک مناسب، برطرف خواهد شد.

پنکیک ها در انواع دیگری هم مانند نمونه های زیر در بازار موجود می باشند. شما خریدار گرامی می توانید نسبت به نوع نیاز شخصی خود اقدام به خرید بهترین نمونه داشته باشید.

 1. پنکیک مناسب روز های معمولی
 2. پنکیک مناسب روزهای آفتابی
 3. پنکیک مناسب پوست حساس
 4. پنکیک مناسب پوست جوش دار
 5. پنکیک با ماندگاری بسیار طولانی
 6. پنکیک مناسب آرایش دانشجویی

دیجی پرایم - راهنمای خرید پنکیک صورت

مشخصه های پنکک خوب

همه افراد تمایل به داشتن پوستی یکدست، سالم و شفاف دارند. گاهی اوقات برخی افراد از این نعمت محرومند و احتیاج به استفاده از پنکیک با پوشانندگی بالا دارند، تا جای جوش و لک‌ های صورت را کاور کرده و ازبین ببرند. موارد ذکر شده در ادامه از مهم ترین مشخصه های یک پنکک خوب می باشد.

 1. کنترل کننده چربی پوست
 2. مات کننده پوست
 3. طبیعی جلوه دادن آرایش صورت
 4. پوشانندگی بالا
 5. ماندگاری بالا
 6. مانع بروز انواع جوش و لک صورت
 7. مناسب برای مصرف روزانه

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پنکیک صورت

نکته: به یاد داشته باشید که پنکک خوب به راحتی نریخته، تغییر رنگ و حالت نداده و ماندگاری آرایش را تا مدت زمان معینی تضمین می کند. باید توجه داشت که مهم ترین مزایای استفاده از پنکک خوب کنترل چربی پوست، مات کردن آن و طبیعی جلوه دادن آرایش صورت می باشد.

نکات مهم هنگام خرید پنکک صورت

برای انتخاب یک پنکک خوب و کاربردی آگاهی داشتن از نوع پوست، مواد اولیه استفاده شده در محصول و خصوصیات ویژه موجود در آن  ضروری و قابل اهمیت می باشد. برای خریدی مناسب در کنار کیفیتی بالا که پس از خرید احساس رضایت داشته باشید، رعایت این نکات هنگام خرید ضروری است.

 1. شناخت نوع پوست
 2. استفاده از مواد اولیه با کیفیت
 3. میزان پوشانندگی مناسب
 4. رنگ سازگار با پوست
 5. بافت نرم
 6. کیفیت ساخت
 7. تاریخ انقضا
 8. عدم از هم پاشیدگی
 9. برند
 10. قیمت

استفاده از پنکک و ضد آفتاب

بسیاری از بانوان قبل از خارج شدن از منزل، اول از کرم های ضدآفتاب به عنوان زیر ساز پنکک استفاده می کنند. در نهایت پنکک آرایشی را بر روی ضدآفتاب می زنند. استفاده از این دو محصول بر روی یکدیگر، اثربخشی و تاثیر پذیری ضدآفتاب کم شده و حتی باعث باز شدن منافذ پوست می شود. این موضع باعث می شود که پوست در معرض آسیب قرار گدر این صورت نیازی نخواهد بود که هم از پنکیک (کرم پودر فشرده) و هم از ضدآفتاب استفاده نمائید. البته اگر پوستی بسیار خشک دارید، حتما از یک کرم مرطوب کننده مناسب قبل از پنکیک استفاده نمائید.

نحوه استفاده از پنکک صورت

 1. در ابتدا موهایتان را با تل یا هر چیز دیگری ببندید.
 2.  اگر پوستی خشک دارید، از مرطوب کننده استفاده نموده و به مدت 5 دقیقه به صورت استراحت دهید.
 3. اسفنج پنکک را با اسپری آب مرطوب نمائید.
 4. دقت داشته باشید که اسفنج مرطوب باشد نه خیس.
 5. اسفنج را در کرم پودر فشرده قرار دهید. دقت کنید که زیاد اسفنج را در پنکیک فشار ندهید.
 6. اسفنج آغشته به کرم پودر فشرده را در تمام نواحی صورت بکشید.
 7. دقت داشته باشید، اگر تمایل دارید، آرایش سبک و لایتی داشته باشید، حتما مقدار کمتری از پنکک استفاده نمائید.
 8. هنگام پنکیک زدن، از قسمت رویش خط مو فاصله بگیرید و دقت کنید در صورت داشتن جوش و لک، تمامی قسمت ها به خوبی پوشانده شود.
 9. بعد از مراحل بالا، می توان با یک براش تمامی نواحی صورت را یکدست نمائید.
 10. اسفنج را به خوبی تمیز کرده و بگذارید خشک شود.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید پنکیک صورت

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نحوه پاک کردن پنکک از صورت

برای پاک کردن کرم پودر از روی پوست صورت خود، ابتدا روی انگشت دستان مقداری پاک کننده ی آرایش بریزید. سپس همه جای پوست را در حدود 45 ثانیه ماساژ دهید . در صورت استفاده از کرم پودر باید محلول شما پایه روغنی داشته باشد.

اگه هم پوست شما چرب است و نسبت به پد آرایشی حساس نیست، از پد به جای انگشت استفاده کنید. در غیر این صورت اگر پوست حساسی دارید، برای پاک کردن آرایشتان از پنبه آغشته به پاک کننده آرایش استفاده کنید.

خلاصه مقاله

 1. پوشاندن نواقص پوستی و یکسان سازی سطح پوست از مهم ترین مراحل آرایش کردن محسوب می شود.
 2. پنکیک پودر فشرده رنگی می باشد، که برای پوشانندگی بهتر، ثابت و فیکس کردن و همچنین مات کردن آرایش مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. پوست در هر فردی نسبت به فردی دیگر بسیار متفاوت می باشد. مانند پوست چرب، خشک، حساس، معمولی و … .
 4. پنکک ها عمدتا به دو صورت چرب ( سوپرا ) و یا خشک ( آکوا ) در بازار موجود می باشند.
 5. یک گنکک خوب باید ماندگاری بالا، پوشش دهی مناسب و سایر نکات کاربردی را دارا باشد.
 6. هنگام خرید پنکیک نکاتی مانند برند، تاریخ انقضا، و … را مورد بررسی قرار دهید.
 7. استفاده از این ضد آفتاب و پنکک بر روی یکدیگر، اثربخشی و تاثیر پذیری ضدآفتاب کم شده و حتی باعث باز شدن منافذ پوست می شود.
 8. نحوه ایتفاده و نهایتا پاک کردن کرم پودر را به خوبی آموخته و سپس استفاده نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید پنکیک صورت لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *