دیجی پرایم - راهنمای خرید فیس براش

راهنمای خرید فیس براش

شست و شو و تمیز کردن پوست کاری است که هر روز بعد از بیدار شدن از خواب انجام می دهیم. اما معقوله ی پاکسازی این فرایند فراتر از یک شست و شوی سطحی و ساده به وسیله دست در اول صبح می باشد. پاکسازی درست و پایه ای پوست تنها با نوک انگشتان و استفاده از مقداری آب اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین باید محصولی فراتر را جستجو کرد تا این مساله را برایمان حل کند. در ادامه مقاله راهنمای خرید فیس براش همراهمان باشید تا چاره یک شست و شوی مناسب را بدانید.

اهمیت پاکسازی پوست صورت

پاکسازی صورت بعنوان حساس ترین ارگان بدن که در معرض انواع آلودگی ها و آب و هوا قرار می‌گیرد، یک ضرورت محسوب می شود. این پاکسازی باید مورد توجه افراد در سنین مختلف قرار گیرد. پاکسازی پوست خانم‌ها به دلیل استفاده پی در پی از لوازم آرایشی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا پس از استفاده از لوازم آرایشی و کرم های مختلف پوست باید پاکیزه شود تا بتواند نفس بکشد.

باقی ماندن مواد آرایشی و کرم ها بر پوست صورت در دراز مدت عوارضی را به همراه دارد. با بسته شدن منافذ پوست باعث افتادگی، ایجاد جوش، آکنه و چین و چروک و پیری زودرس خواهد شد. پاکسازی عمیق پوست با شیوه‌های متفاوتی صورت می‌گیرد که یکی از آن‌ها استفاده از فیس براش یا همان برس برقی صورت است.

فیس براش ( برس صورت ) چیست؟

برس شستشو صورت و یا فیس براش به عنوان ابزاری محبوب در میان بانوان در سنین مختلف برای پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لرزش و چرخش این براش‌ها موجب پاکسازی عمیق در پوست فرد استفاده کننده می‌شود. فیس براش‌ها عمدتا ضد آب و قابل شستشو هستند. این قابلیت باعث شده که بتوان از آنها در حمام نیز استفاده کرد. برخی از انواع فیس براش ها دارای برس بدن هستند که جایگزین لیف‌های مورد نیاز در حمام می شوند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نحوه عملکرد فیس براش

این محصولات دستگاه های پاک کننده ای هستند که از تکنولوژی امواج صوتی بهره برده اند. کارایی در آنها به این نحو است که پوست صورتتان را تحریک کرده، و آن را به شکل عمقی تمیز می‌کنند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید فیس براش برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

مزایای و معایب استفاده از فیس براش

مزایا استفاده از فیس براش

 1. پاکسازی عمیق پوست
 2. لایه برداری سطحی و از بین بردن سلول‌های مرده‌
 3. تمیز کردن منافذ پوست و تنگ کردن آنها
 4. بهبود گردش خون و افزایش شفافیت در پوست
 5. عدم ایجاد جوش و چین و چروک
 6. جذب بهتر و بیشتر محصولات مراقبت از پوست

معایب استفاده از فیس براش

همانطور که می دانید استفاده بی رویه از هر وسیله ای معایبی را به دنبال خواهد داشت. استفاده بی رویه از برس پاک سازی پوست باعث بروز مشکلات پوستی، چرب شدن بیشتر پوست و ترشح سبوم بیشتر می شود. بنابراین هنگام استفاده از اینگونه محصولات اعتدال را رعایت نمائید.

انواع فیس براش

برس‌های پاکسازی صورت دستی

ارزانترین و البته به‌صرفه‌ترین نوع در این گونه محصولات نمونه دستی آنها می باشد. این محصول بدون نیاز به برق یا باتری نیاز شما را برطرف می کند. به این نحو که فرد به راحتی این امکان را دارد که در هر زمان و مکانی که نیاز داشت، صورت خود را با کمک شوینده‌های صورت و البته برس دستی، آلودگی های پوست خود را بر طرف سازد. نتیجه این پاکسازی قطعا پوستی شادابتر خواهد بود.

برس برقی پاکسازی پوست

برس های برقی یا بوسیله برق شهری یا باتری مورد استفاده قرار می گیرند. اما به خاطر داشته باشید که نمونه بدون باتری که مستقیما از پریز، برق مورد نیاز را دریافت می کند، قوی تر است. این نمونه از فیس براش ها در 3 دسته از لحاظ نوع عملکردی تقسیم بندی می شوند.

 1. برس‌های لرزشی
 2. برس‌های چرخشی
 3. برس های چندکاره لرزشی، چرخشی

انواع فیس براش بر اساس میزان سختی

 1. برس نرم برای پوست‌های حساس
 2. برس متوسط برای پوست‌های چرب
 3. برس سخت برای لایه برداری پوست

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید فیس براش

نحوه استفاده از فیس براش

 1. ابتدا صورت را با آب به خوبی شسته و خشک نمائید.
 2. کمی ژل شستشو به صورت بزنید.
 3. دستگاه را روشن‌کنید. می‌توانید آن را کمی خیس‌کنید.
 4. سرعت چرخش و ویبره دستگاه را متناسب با پوست خود تنظیم‌ کنید. اگر پوست حساسی دارید، آن را روی درجه کمتر قرار دهید.
 5. حالا بصورت دایره وار به مدت یک دقیقه آن را روی پوست صورت حرکت ‌دهید. همه جای صورت به جز اطراف چشم ها را با آن تمیز کنید.
 6. دستگاه را خاموش کرده و صورتتان را مجدد آبکشی کنید.
 7. دستگاه را مجدد روشن نموده و پوست را به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. این کار خونرسانی به بافت پوست را افزایش‌ می‌دهد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید فیس براش

نحوه تمیز کردن فیس براش

دسته و سر برس را جدا کرده و با شامپو بچه یا صابونی نه چندان غلیظ و قوی و البته آب شست وشو بدهید. پس از شستشو بگذارید تا خشک شود. سپس دوباره از آن استفاده کنید.

نکته: هر محصولی می تواند نحوه تمیز کردن مخصوص به خود را داشته باشد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی دفترچه راهنما محصول را مطالعه کرده و نحوه صحیح استفاده و تمیز کردن آن را بخوانید.

نحوه نگهداری فیس براش

 1. دستگاه را در محیط های مرطوب مانند حمام قرار ندهید.
 2. بعد از ‎هربار استفاده، براش ها را از دسته جدا کرده و به خوبی شسته شو دهید.
 3. در صورت باتری خور بودن دستگاه، بعد از هر بار استفاده باتری ها را خارج کنید.

چه افرادی از فیس براش نباید استفاده کنند؟

یقینا برس‌های شستشوی صورت مناسب تمام افراد با هر نوع پوستی نمی باشند. افرادی که پوست‌های حساسی دارند، نباید از این گونه محصولات برای پاکسازی پوست خود بهره گیرند. زیرا دچار بروز مشکلات پوستی خواهند شد. در ضمن مصرف روزانه از فیس براش هم برای سایر پوست‌ها توصیه نمی‌شود. بلکه نهایتا هفته‌ای 2 بار از آن مجاز به استفاده می باشید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید فیس براش

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکات مهم در استفاده از فیس براش

 1. به پوست فرصت استراحت بدهید و مداوم از براش استفاده نکنید.
 2. فیس براش یک وسیله کاملا شخصی است. به هیچ عنوان اجازه ندهید که کسی دیگر از آن استفاده کند.
 3. هنگام استفاده از فیس براش، از لایه بردارهای دیگر (فیزیکی و یا شیمیایی) از جمله اسکراب‌هایی که ذرات ساینده دارند، استفاده نکنید.
 4. اگر روی پوست صورت خود جوش چرکی، عفونت، و یا زخم باز دارید، هرگز از فیس براش تا زمان بهبودی استفاده نکنید.

خلاصه مقاله

 1. برس شستشو صورت و یا فیس براش به عنوان ابزاری محبوب در میان بانوان در سنین مختلف برای پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. پاکسازی صورت بعنوان حساس ترین ارگان بدن که در معرض انواع آلودگی ها و آب و هوا قرار می‌گیرد، یک ضرورت محسوب می شود.
 3. این محصولات دستگاه های پاک کننده ای هستند که از تکنولوژی امواج صوتی بهره برده اند.
 4. استفاده بی رویه از فیس براش باعث بروز مشکلات پوستی، چرب شدن بیشتر پوست و ترشح سبوم بیشتر می شود.
 5. افرادی که پوست‌های حساسی دارند، نباید از این گونه محصولات برای پاکسازی پوست خود بهره گیرند.
 6. نحوع استفاده، تمیز کردن و نگهداری از این محصول را به خوبی آموخته و انجام دهید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید فیس براش لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *