دیجی پرایم - راهنمای خرید خط چشم

راهنمای خرید خط چشم

چشم یکی از اعضای مهم صورت محسوب می‌شود، که آرایش آن چشم‌های نافذ و گیرایی را نشان خواهد داد. در این میان بانوانی که برای آراستگی و زیبایی صورت خود اهمیت قائلند، بدون شک برای آرایش صورت خود نیاز به ابزارهایی دارند. این ابزارهای آرایشی باید بهترین باشند، تا بتوان با آنها آن طور که می خواهید، صورت خود را آرایش کنید. به یاد داشته باشید مهمترین جزء صورت که می‌تواند تفاوت چشمگیری در چهره ی شما نمایان کند، آرایش چشم متناسب با ویژگی‌های صورت فردیتان می باشد. بنابراین انتخاب ابزار و لوازمی که بتوانید با آنها چشمان خود را به خوبی آرایش کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. با ادامه مقاله راهنمای خرید خط چشم همراهمان باشید تا بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.

کشیدن خط چشم باعث می‌شود تا چشم ها کشیده‌تر و درشت‌تر جلوه کنند. البته همان طور که می دانید این محصول انواع گوناگون و متنوعی دارد. همچنین مدل کشیدن خط چشم نیز برای هر چشم با چشم دیگر متغیر است. در ادامه به توضیح انواع در این محصول پرکاربرد می پردازیم.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید خط چشم برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع خط چشم

خط چشم مدادی

این نمونه از خط چشم، کلاسیک ترین مدل می باشد، که از سال ها قبل بانوان از آن استفاده می کرده اند. خط چشم مدل مدادی برای افرادی که در کشیدن مهارت ندارند بهترین گزینه برای انتخاب است.

خط چشم های مدادی در سه نمونه روانه بازار شده اند؛

 1. خط چشم مدادی خشک
 2. خط چشم مدادی روغنی
 3. خط چشم مدادی وکسی

هنگام کشیدن خط چشم های ضخیم باید از نمونه روغنی استفاده کنید. زیرا مدل خشک آن برای کشیدن خط چشم های نازک کاربرد بیشتری دارد. هنگام استفاده از نمونه خشک بسیار دقت کنید. زیرا در کشیدن و پاک کردن های متوالی، پلک ملتهب خواهد شد. همچنین باید ذکر کرد که نمونه خشک این محصول برای افرادی که چشمان حساسی دارند، کاربردی نمی باشد. نمونه دیگری از خط چشم مدادی، مدل وکسی است. افرادی که به دنبال کشیدن خط چشم های پهن هستند، خرید این نمونه توصیه می شود. خط چشم های مدادی که دارای پایه وکسی هستند، از نرمی فوق العاده بالایی بهره مند می باشند. این مدل از خط چشم ها معمولاً ضد آب می باشند. وجود خاصیت ضد آب در بهترین خط چشم ها باعث می شود که در اثر عرق کردن و یا خیس شدن احتمالی صورت، خط چشم پاک نشود. هنگام خرید خط چشم با کیفیت مدادی به برند سازنده آن توجه داشته باشید. زیرا محصولات برندهای نامعتبر امکان پخش شدن و سیاهی در آنها وجود دارد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید خط چشم

خط چشم مایع

این نوع خط چشم سخت ترین نمونه در میان این محصولی می باشد، که می توان از آن استفاده کرد. اما در عین حال که بسیار استفاده از آن دشوار است، می تواند بسیار دقیق و زیبا باشد. خط چشم های مایع معمولا به صورت ماژیکی تولید می شوند. اگر تازه شروع به کشیدن خط چشم کرده اید، بهتر است به سراغ نمونه های دیگر بروید. پس از امتحان کردن های مکرر که دستتان به کشیدن خط چشم عادت کرد، از این نمونه استفاده نمائید.
هنگام کشیدن و استفاده از این نوع خط چشم باد دستانتان ثابت باشد. به یاد داشته باشید که خط چشم را به صورت خط های کوچکی نزدیک به پلک چشم بکشید. بهتر کار هنگام استفاده از این محصول این است که از وسط پلک چشم شروع کرده و به آرامی خط چشم را بالای پلک بکشید. کشیدن خط را تا رسیدن به گوشه چشم خارجی ادامه دهید. اگر تمایل دارید خط چشم را سراسری بکشید، می توانید دوباره بعد از کشیدن خط چشم در قسمت بیرونی، از قسمت گوشه چشم شروع کرده و خط چشمی به آرامی تا وسط چشم بکشید. در نهایت این خط را به خط کشیده شده قبلی متصل نمائید.
استفاده از خط چشم مایع دارای مزایا و معایبی می باشد، از جمله

مزایا استفاده از خط چشم مایع

 1. این نمونه از دوام بالاتری نسبت به خط چشم‌ های مدادی برخوردارند.
 2. استفاده از این نمونه خط چشم باعث درشت شدن چشم‌ ها و پرپشت شدن مژه‌ ها می‌ شود.

معایب استفاده از خط چشم مایع

 1. برای جلوگیری از ریزش مواد ریمل باید 30 ثانیه صبر کنید تا کاملا خشک شود.
 2. به علت دوام زیادی که دارد، برای پاک کردن آن باید از شیر پاک‌ کن استفاده کنید.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید خط چشم

خط چشم ژله ای

این نمونه از خط چشم ها در ظروف کوچکی نگه داری می شوند. هنگام استفاده از این مدل باید از قلمو یا براش کوچک استفاده نمائید.

نکته: استفاده از نوع خط چشم ژله ای آسان نبوده و چون پایه کرمی دارد ممکن است با لرزش دست، نتوان خط چشمی که مد نظرتان است را بکشید.

خط چشم ماژیکی

همانطور که از نام این محصول شخص است، به صورت ماژیک تولید و روانه بازار فروش می شود. از مزایای این خط چشم ها می توان به دوام بالا و استفاده راحت از آن نام برد. البته از معایب آن هم که شامل سختی در پاک کردن و چند لایه کشیدن برای رسیدن به یک خط چشم زیبا، را نمی توان نادیده گرفت.

خط چشم کیکی

این نوع خط چشم به اندازه خط چشم مایع مرطوب نیست. بلکه مانند سایه سفت و خشک است. قبل از استفاده از این نمونه خط چشم باید قلم موی آن را کمی مرطوب کنید. افرادی که مهارت کافی در کشیدن خط چشم دارند، این نمونه را ترجیح می دهند. زیرا می توانند نازکی و یا ضخامت خط چشم را به راحتی کنترل کنند.

خط چشم سایه ای

اگر جزو افرادی هستید که به آرایش دودی علاقه دارید، استفاده از این مدل خط چشم را در دستور کار آرایشی خود قرار دهید. تا یک آرایش بی مانند را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که از معایب آن ناپدید شدن سریعتر نسبت به دیگر خط چشم ها می باشد.

خط چشم رولی

این نمونه خط چشم نمونه جدید در این محصولی می باشد. به وسیله رول تعبیه شده در دسته آن می توان خط چشمی زیبا و دقیق کشید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید خط چشم

دیجی پرایم - راهنمای خرید خط چشم

نکات مهم قبل از خرید خط چشم

پیش از خری خط چشم نکات ذکر شده در ادامه را در محصول موردنظرتان مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می توانید لوازمی باکیفیت و مناسب خریداری نمائید.

 1. ضدآب‌بودن
 2. ضخامت نوک خط چشم
 3. ماندگاری خط چشم
 4. نوع پوست
 5. تاریخ تولید و انقضا
نکته: به یاد داشته باشید که مواد آرایشی و بهداشتی را برای مدت بسیار طولانی نگه ندارید. به دلیل رعایت مسائل بهداشتی باید حواستان به مدت‌زمان استفاده از یک محصول هم باشد.
نکته: پاک‌کردن خط چشم را قبل از خوابیدن هرگز فراموش نکنید. تمیز و پاکیزه نگه ‌داشتن وسایل آرایشی را هم در اولویت‌هایتان قرار دهید.

مواد تشکیل دهنده خط چشم

در خط چشم های امروزی از سه فاکتور اصلی استفاده می شود. این سه ترکیب عبارتند از:

 1. ماده ورقه کننده
 2. ماده غلیظ کننده
 3. رنگدانه

وظیفه ماده ورقه کننده این است که ترکیب خط چشم به صورت یک ورقه نازک روی پوست پوشش دهد و کشیدن خط چشم را آسانتر کند.

ترکیب بعدی در خط چشم غلیظ کننده است، این ترکیب شامل موادی است که بافت و حجم خط چشم را تشکیل می دهد. این مواد شامل صمغ ،موم و ژل های مختلف می باشد. این مواد از منابع طبیعی به دست می آیند. بهترین خط چشم حاوی موم ژاپنی است که از درختی بنام درخت موم در ژاپن حاصل می شود.

آخرین فاکتور رنگدانه ها هستند. معمولا برای رنگ مشکی و قهوه ای از اکسید آهن و برای رنگ های روشن از دی اکسید تیتانیوم استفاده می شود. رنگ سبز از اکسید کروم و رنگ آبی از اولترامارین تهیه می شود.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید خط چشم

نکات مهم در کشیدن خط چشم

 1. خط چشم را حتما بر روی خط مژه ها برپشت پلک بکشید. در این صورت فرم و حالت چشم ها حفظ شده چشم ها بزرگتر به نظر می رسند.
 2. در هر زمان و مکانی از مداد های رنگی چشم برای روی پلک و زیر چشم استفاده نکنید. زیرا این کار آرایش را غلیظ نشان داده و جذابیتی نخواهد داشت.
 3. سعی کنید خط چشم را متقارن بکشید. این عمل لازمه زیبایی در چشم ها می باشد.
 4. از کشیدن خط چشم مایع زیر چشم اجتناب کنید. زیرا احتمال پخش شدن آن زیاد است.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. چشم یکی از اعضای مهم صورت محسوب می‌شود، که آرایش آن چشم‌های نافذ و گیرایی را نشان خواهد داد.
 2. کشیدن خط چشم باعث می‌شود تا چشم ها کشیده‌تر و درشت‌تر جلوه کنند.
 3. خط چشم ها دارای انواع گوناگونی می باشند از جمله مدادی، مایع، ماژیکی و … .
 4. نکاتی مانند ضدآب بودن، ماندگاری، تاریخ انقضا محصول و … را مورد بررسی قرار دهید.
 5. اطمینان حاصل نمائید که در ترکیبات تشکیل دهنده خط چشم ماده مضری به کار نرفته باشد.
 6. استفاده از خط چشم را به درستی آموزش ببینید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید خط چشم لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *