دیجی پرایم - اتیل گلیکول چیست؟

اتیل گلیکول چیست؟

اتیل گلیکول چیست؟

یک ترکیب ارگانیک بوده که با فرمول 2( CH2OH ) می باشد. اتیل گلیکول مایع غلیظ بی‌رنگ، بی‌بو و دارای مزه شیرین است. این ماده در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرد. اولین حالت به عنوان یک ماده خام در تولید الیاف پلی استر و در دومین کاربرد در فرمولاسیون محصولات ضد یخ به کار گرفته می‌شود. این ماده بسیار سمی بوده و اغلب حیوانات خانگی در معرض خطر آن هستند. به دلیل طعم شیرین کودکان و حیوانات را به راحتی به خود جذب می‌کند. بعد از مصرف اتیلن گلیکول به اسید گلیکولیک اکسید شده و به نوبه خود به مواد سمی اسید اگزالیک تبدیل می‌شود. وقتی این ماده سمی وارد بدن شود، اول بر روی سیستم عصبی مرکزی، سپس قلب و در نهایت کلیه ها اثر گذاشته و در صورت عدم درمان می‌تواند مرگبار باشد. تعداد مرگ و میر توسط این ماده در سال فقط در ایالات متحده ثبت می‌شود. اتیل گلیکول ماده شیمیایی با حجم بالای بوده که حدود 10 روز در هوا و چند هفته در آب و خاک باقی می‌ماند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله ( اتیل گلیکول چیست؟ ) برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

از اتیل گلیکول به عنوان گروه حفاظتی برای گروه های کربونیل در ترکیبات آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما استفاده از اتیل گلیکول در ضد یخ ها و ترکیب آن با آب به عنوان کنسانتره، ترکیب، مخلوط و محلول شناخته می‌شود. با افزایش میزان درصد اتیل گلیکول نقطه جوش به طور یکنواخت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین استفاده از آن علاوه بر کاهش نقطه انجماد نقطه جوش را هم افزایش می دهد. این عملکرد انتقال حرارت را در انتهای هر دو مقیاس درجه حرارت گسترش می‌دهد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله اتیل گلیکول چیست؟ لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *