دیجی پرایم - راهنمای خرید اپیلیدی

راهنمای خرید اپیلیدی

داشتن پوستی صاف و عاری از هرگونه موی اضافه علاوه بر جنبه‌های زیبایی، در بسیاری مواقع باعث بهداشت و سلامت بیشتر پوست مخصوصا در مناطق حساس بدن می شوند. به همین دلیل یکی از دغدغه‌های بسیاری از بانوان و گاها آقایان از بین بردن مو‌های زائدشان است. برای این عمل وسایل مختلفی روز به روز با پیشرفت تکنولوژی طراحی و تولید می شود. اپیلیدی یا دستگاه اپیلاتور نمونه ای پر کاربرد از این دسته وسایل می باشد. برای آشنایی بیشتر با این محصول با ادامه مقاله راهنمای خرید اپیلیدی همراهمان باشید.

اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور ) چیست؟

اپیلیدی یا اپیلاتور به دستگاهی اطلاق می شود که برای انجام اپیلاسیون خانگی مورد استفاده قرار گیرد. اپیلیدی موهای زائد را به صورت موقتی از لایه ی فولیکول پوست بیرون می آورد. عملکرد این دستگاه مانند موچین بوده و مو را از ریشه جدا به طور کامل می کند. این دستگاه ممکن است در دو حالت برقی و یا شارژی موجود باشد. معموما برای رفع موهای زائد در تمام قسمت های بدن حتی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. اگر تمایل ندارید زمان زیادی را صرف از بین بردن موهای زائد بدن خود کنید، اپیلیدی یا همان اپیلاتور یک راه حل سریع و آسان و البته کم هزینه برای از رفع موقت موهای زائد پوست می باشد.البته بهتر است اول از عدم حساسیت پوستتان به این محصول اطمینان کسب کرده و سپس اقدام به زدن نواحی دیگر نمائید.

مزایا و معایب استفاده از اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور )

مزایا استفاده از اپیلیدی

 1. رشد موها بین 2 تا 4 هفته کندتر شده و زمان بیشتری تا رویش مجدد طول می کشد
 2. موهای جدید نسبت به موهای قبل نرمتر و نازکتر میرویند.
 3. درد آن در مقایسه با اپیلاسیون (کندن مو با موم یا وکس) کمتر خواهد بود.

معایب استفاده از اپیلیدی

 1. استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناک است.
 2. پیشنهاد می شود در نواحیای حساسیت بیشتری دارند مانند زیر بغل استفاده نشوند.
 3. به سختی میتوان بخشهایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپیلیدی اصلاح کرد.
 4. بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز می شود و در برخی موارد جوش میزند.
 5. موها باید به حدی بلند باشند که دستگاه بتواند آنها را بگیرد.
 6. ممکن است در زمان رویش مجدد برخی موها زیر پوست بروند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید اپیلیدی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

انواع اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور )

دستگاه های اپیلیدی در انواع متنوعی به بازار عرضه می شوند که در ادامه به تعدادی از آنها می پردازیم. به یاد داشته باشید که نحوه استفاده از این محصول می تواند هم به صورت خشک و هم تر باشد. اپیلیدی ها بر روی بدن خشک بهتر عمل می‌کنند، اما نمونه‌های جدید اپیلاتوری که به بازار عرضه می‌شود، قابلیت استفاده زیر دوش آب را هم دارند. قیمت اپیلاتورهای تَر بیشتر از همنوعان خشکان می باشد. ضمن اینکه درد اصلاح با آنها بسیار کمتر از حالتی است که پوست بدن کاملا خشک است.

اپیلیدی موچینی

 این نوع از اپیلیدی‌ها بهترین و مدرن‌ترین نمونه از این گونه محصولات می باشند. در اپیلیدی موچینی صفحاتی وجود دارد که وقتی سر اپیلیدی به چرخه درمی‌آید این صفحات می‌چرخند و به حالت یک موچین، مو را از ریشه می‌کنند. زمانی که صفحات از یکدیگر جدا شوند نیز مو‌هایی که کنده شده است از دستگاه خارج می‌شود. نکته مهمی که در رابطه با اپیلیدی موچینی وجود دارد آن است که هر چه تعداد موچین‌ها بیشتر باشد فرآیند اپیلاسیون بهتر و با سرعت بیشتری انجام می شود. در حال حاظر اپیلیدی‌های موچینی موجود در بازار تنوع بسیار زیادی دارند. با توجه به برند‌های متنوع و کیفیت های گوناگون می توانید بهترین گزینه را متناسب با نوع نیاز شخصی خود انتخاب و خریداری نمائید.

اپیلیدی فنری

این نمونه از اپیلیدی ها مدل های اولیه ای بوده اند که توسط چندین فنر در اتصال با یکدیگر به وجود می آمدند. هنگام استفاده از این دستگاه بر روی پوست، مو‌های زائد بدن شما به فنر‌ها گیر کرده و از ریشه کنده می‌شوند. یکی از معایب این اپیلیدی‌ها انعطاف‌پذیری بالای آن‌ها بوده که گاهی به خم شدن بیش از حد دستگاه و در نتیجه کنده نشدن مو‌ها منجر می شود. علاوه بر این اپیلیدی‌های فنری معمولاً خرابی های پی در پی دارند. اما نکته مثبت اینجاست که فنر این نوع از اپیلیدی‌ها را می‌توانید به راحتی در بازار پیدا کرده و در نتیجه دستگاه خود را تعمیر کنید.

اپیلیدی چرخشی

اپیلیدی های چرخشی شباهت زیادی با نمونه های فنری دارند. اما تفاوت این دو نوع دستگاه در مدل‌های چرخشی به جای استفاده از فنر، چند دیسک متحرک به هم وصل شده و باعث از ریشه کنده شدن مو‌های زائد می‌شوند.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید اپیلیدی

نکات مهم هنگام خرید اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور )

هنگام خرید دستگاه اپیلاتور بهتر است علاوه بر شکل ظاهری و قیمت، نکات مهم دیگری را هم مورد بررسی قرار دهید. مانند:

تعداد سری

تعداد سری های موجود در این دستگاه، نسبت به قیمت و فناوری تولید آن، با هم تفاوت دارند. هر چه تعداد این سری ها بیشتر باشد، اصلاح مو‌های زائد با سرعت بیشتر و آسان‌تر انجام می‌شود. دستگاه‌های اپیلاتور حرفه‌ای حداقل دو سری را دارند که از سری دوم به منظور رفع مو‌های زائد بخش‌های حساس‌تر بدن که منحنی هستند، استفاده می شود.

امکان اصلاح در حالت تر

امکان استفاده از اپیلاتور‌ها زیر دوش و یا با کف اصلاح، جزء قابلیت‌های جدید اپیلاتور‌ها می باشد. این آپشن برای پوست‌های بسیار حساس که امکان اصلاح خشک را ندارند، بسیار کاربردی خواهد بود.

ماساژور

قابلیت ماساژ هم زمان با کار موکن، ویژگی تعبیه شده در بعضی از دستگاه‌های اپیلیدی امروزی و پیشرفته تر است. این قابلیت نواحی که اصلاح شده اند را ماساژ می‌دهد. البته به یاد داشته باشید که وجود این ویژگی، در انتخاب اپیلیدی مناسب، اولویت محسوب نمی‌شود.

برقی یا شارژی

اپیلاتور‌ها در دو نوع برقی و شارژی در بازارموجود می باشند. هر کدام از این نمونه ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. مدل‌های شارژی همیشه نگرانی اتمام شارژ و مدل‌های برقی هم در عین کارکرد همیشگی شان، مشکل دست و پا گیر بودن سیم برقشان را در پی خواهند داشت.

نکته: به یاد داشته باشید که اپیلیدی نمونه شارژی که با یک ساعت شارژ، 30 تا 40 دقیقه قابل استفاده بوده و عملکردی مفید داشته باشد، اپیلاتوری مناسب جهت خرید است.

امکان تنظیم سرعت

وجود این قابلیت یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت دستگاه اپیلیدی است. امروزه اپیلیدی‌های حرفه‌ای دارای حداقل امکان تنظیم دو سرعت متفاوت را دارند.

چراغ قوه درونی

این گزینه برای دیدن موهای کوتاه، و اپیلاسیون در شب و محیط ‌های تاریک بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود. اپیلاتورهایی که چراغ قوه درونی دارند، هنگام اپیلاسیون، به صورت اتوماتیک روی پوست شما نور می‌اندازند. بدین ترتیب، هیچ مویی روی پوست باقی نمی‌ماند.

قابلیت شستشو

مانند ماشین‌های ریش تراش مردانه، امکان شستشو در برخی از مدل‌های اپیلاتور زنانه نیز وجود دارد. این قابلیت یک ویژگی مثبت به هنگام خرید اینگونه محصولات به شمار می‌رود. زیرا با شستن می توان آلودگی ها را به راحتی زدود.

برند و قیمت

اپیلیدی هم مانند سایر محصولات برقی دارای انواع متنوعی می باشد که هر کدام دارای کیفیتی متناسب با برند تولیدیشان می باشد. بنابراین بهتر است هنگام خرید این محصول هر چند با صرف هزینه بیشتر برند معتبر و باکیفیت تری را انتخاب و خریداری کنید. از برندهای مرغوب می توان به فیلیپس، براون، لیمکس و … اشاره کرد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید اپیلیدی

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکات مهم هنگام استفاده از اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور )

 1. سعی کنید بهترین نمونه موجود را انتخاب و خریداری نمائید.
 2. دستورالعمل استفاده از دستگاه را با دقت خوانده و به آن عمل نمائید.
 3. قبل از استفاده، از شارژ کامل دستگاه اطمینان حاصل کنید. اپیلاتور برای 30 الی 40 دقیقه استفاده باید یک ساعت کامل شارژ شود.
 4. نوع پوست خود را بشناسید. اگر دارای پوستی لطیف و حساس هستید، از اپیلاتور‌هایی که سرعت بالا و سری‌های عریض دارند استفاده نکنید.
 5. اگر برای بار اول است که از این محصول استفاده می کنید، یک ناحیه را امتحان کرده و در صورت عدم حساسیت برای سایر نواحی استفاده کنید.
 6. اپیلیدی رادر فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگهداشته و آرام بر روی پوست بکشید.
 7. بعد از اتمام کار از یک مرطوب کننده بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود وحساسیت هم ایجاد نشود.
 8. تا زمان روییش کامل موها مدتی را تحمل کرده و از اصلاح موهایی که کاملا درنیامده اند، اجتناب کنید.
 9. به یاد داشته باشید که اپیلیدی وسیله ای شخصی است و نباید آن را با هیچکس، حتی نزدیکترین افراد خانواده، شریک شوید.
 10. بعد ازهر بار استفاده حتما آن را با یک ماده ضدعفونی کننده تمیز کنید.

نحوه استفاده از اپیلیدی ( دستگاه اپیلاتور )

قبل از استفاده از اپیلیدی اطمینان حاصل نمائید که پوستتان کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد آرایشی یا روغن و کرم باشد. بسیاری از اپیلاتورها قابلیت استفاده در حمام را دارند که در این صورت می توانید ابتدا با آب گرم پوست خود را ماساژ داده تا حساسیتش کمتر شود و سپس از اپیلاتور استفاده نمائید.

یکی از علت های مهم و رایج رشد موهای زیر پوستی پس از استفاده از اپیلیدی، استفاده نادرست از آن و حرکت نامناسب بر روی پوست است. حرکت اپیلاتور باید خلاف جهت رشد موها انجام شود. همچنین پس از استفاده از اپیلاتور استفاده از کرم های لایه بردار صورت و بدن برای جلوگیری از موهای زیر پوستی بسیار موثر خواهد بود.

نکته: پس از اتمام کار نیز برای کاهش التهاب و قرمزی پوست می‌توانید از کرم های تسکین دهنده استفاده کنید. با استفاده از کرم های تسکین دهنده می توانید با سرعت بیشتری قرمزی و التهاب ایجاد شده در پوست را برطرف نمائید.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید اپیلیدی

دیجی پرایم - راهنمای خرید اپیلیدی

خلاصه مقاله

 1. داشتن پوستی صاف و عاری از هرگونه موی اضافه علاوه بر جنبه‌های زیبایی، در بسیاری مواقع باعث بهداشت و سلامت بیشتر پوست می شود
 2. اپیلیدی یا اپیلاتور به دستگاهی اطلاق می شود که برای انجام اپیلاسیون خانگی مورد استفاده قرار گیرد.
 3. اپیلیدی ها می توانند هم به صورت خشک و هم تر عمل کنند. فقط هنگام خرید از این قابلیت در محصول موردنطرتان اطمینان کسب نمائید.
 4. اپیلاتورها دارای انواع متنوعی می باشند. مانند فنری، چرخشی، موچینی.
 5. هنگام خرید اپیلاتور علاوه بر برند و قیمت سایر نکات مانند سرعت تنظیم و … را مورد بررسی قرار دهید.
 6. هنگام استفاده از این دستگاه نکات ایمنی و البته نحوه درست استفاده را رعایت نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید اپیلیدی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *