دیجی پرایم - راهنمای خرید تشک برقی

راهنمای خرید تشک برقی

انسان‌ها یک سوم عمر خود را در خواب و استراحت می‌گذرانند، بنابراین باید محل مناسب، شرایط مطلوب و لوازم راحتی را برای خود فراهم کنند. در این صورت می توانند با آرامش بیشتری خواب را سپری نمایند. زیرا بعد از یک خواب و استراحت عمیق و آرام، علاوه بر حفظ و تضمین سلامتی خود، انرژی لازم را برای فعالیت‌های روزانه به دست می آورند. علاوه بر این با توانی دو برابر وارد عرصه‌ی کار و تلاش شوند. قسمتی از این خواب آرام، عمیق و لذت‌بخش در گرو استفاده از وسایل و تجهیزات استاندارد و با کیفیت می باشد. مانند تختخواب، تُشک، محافظ تشک، ملحفه، بالش و … که در اینجا می خواهیم در مورد یکی از این تجهیزات یعنی تُشک آن هم از نوع برقی صحبت نمائیم. بنابراین با ادامه مقاله راهنمای خرید تشک برقی همراهمان باشید.

تشک برقی چیست؟ 

تشک یا تشکچه برقی محصولی است که درون آن المنت های برقی برای تولید گرما قرارداده شده است. از این المنت ها برای گرم کردن مدوام و یکنواخت و یا نقطه ای بدن به کار گرفته می شود. تشک های برقی دارای خواص کیسه آب داغ هستند. اما مزایای تشک برقی بسیار بیشتر از کیسه آب گرم می باشد. 

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید تشک برقی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید تشک برقی

فواید استفاده از تشک برقی

تشک های برقی می توانند محصولات چند منظوره ای باشند، که تنظیم دما یکی از مهم ترین کاربردهایشان است. این تشک ها می توانند با فناوری حرارتی منجر به گرم و یا سرد شدن رختخواب شوند. به این نحو که در فصول سرد با فناوری گرمایشی و در فصول گرم با فناوری سرمایشی محیط خواب را برای مصرف کننده آرامش بخش تر می کنند. در این صورت با متعادل شدن دمای رختخواب کیفیت خواب بهبود می بخشد. علاوه بر این موارد استفاده از این تشک و تشکچه های برقی دارای خواص دیگری مانند موارد زیر می باشند.

  1. کاهش و یا بهبود درد های عضلانی
  2. انعطاف پذیری و راحتی در حرکت هنگام خواب
  3. کاعش خستگی ناشی از فعالیت های روزانه
 1. بهبود خواب شبانه
 2. کاهش بیماری
 3. افزایش گردش خون در بدن
 4. بازیابی انرژی در بدن
 5. افزایش خلق و خوی مثبت
 6. مناسب برای کاهش درد همورئید
 7. موثر در کاهش درد روماتیسمی، آرتروز و کوفتگی عضلات
 8. کاهنده درد استخوان های شکسته و آسیب دیده
 9. جلوگیری از زخم بستر

نکته: تشک برقی امکان دارد برای افرادی که مشکل گردش خون یا دیابت دارند، مناسب نباشد. البته کودکان، نوزادان و سالمندان دارای معلولیت را هم باید به این فهرست اضافه کرد.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید تشک برقی

نکات مهم هنگام خرید تشک برقی 

نوع نیاز 

نوع نیاز فرد برای استفاده از تشک برقی از مهم ترین فاکتور ها می باشد. زیرا این تشک ها برای کاربردها و اهداف مختلفی طراحی و تولید می شوند. بنابراین بهتر است هدف خود را از خرید این محصول شناخته و متناسب با آن تشک مناسبی را خریداری نمائید. به عنوان مثال می خواهید تمام بدنتان از گرمای ایجاد شده توسط آن برخوردار شود یا تنها ناحیه لگنی و کمری برایتان کافی است. در ضمن حتما به هنگام خرید خود به تک نفره و یا دو نفره بودن تشک نیز دقت داشته باشید.

ابعاد

توجه به ابعاد شک برقی یکی از نکات مهم دیگری است که هنگام خرید باید به آن دقت شود. این تشک باید به گونه ای انتخاب شود که ابعاد آن با سایر تخت همخوانی داشته باشد. به این نحو از جمع شدن تشک و یا گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری خواهید کرد.

جنس

یکی از نکات مهم دیگری که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد، مواد به کار رفته در تولید محصول می باشد. جنس یک تشک برقی باید همواره نرم، ضد حساسیت و مناسب جهت انتقال سریع و یکنواخت گرما به بیرون باشد. تشک‌های پشمی هر دو خاصیت را دارند، اما تشکی که از الیاف پلاستیکی است، ممکن است برای برخی افراد حساسیت‌زا باشد.

تنظیم زمان

وجود این قابلیت به شما امکان می دهد تا برای روشن بودن دستگاه زمان تعیین نمائید. همچنین می توانید متوجه میزان زمان استفاده خود از تشک شوید.

فاکتورهای ایمن کننده

ایمن بودن یکی از ویژگی‌های مهم در تشک برقی می باشد. ایمنی این محصول مرتبط با خواب، باید با استاندارد UL ۹۶۴ که مربوط به مقررات ایمنی تشک‌ها و پتوهای برقی است، انطباق داشته باشد. همچنین دارای فیوز ایمنی و محافظ گرمای بیش از حد BBS باشد.

قابلیت تنظیم دما

 وجود این قابلیت باعث می شود گرمای مورد نیاز خود را مطابق با درجه بندی و یا بر حسب گزینه هایی همچون: Warm، Low، Medium و همچنین High تنظیم نمائید. تشکی که انتخاب می‌کنید به هر میزان تعداد تنظیمات گرمایی بشتری داشته باشد، می‌توانید به راحتی استانداردهای ایمن گرمایشی آن را با نیازتان تغییر دهید.

میزان برق مصرفی

به طور معمول باید مقدار مصرف انرژی در هر سیستم برقی و الکتریکی برای خریدار اهمیت ویژه ای داشته باشد. با توجه به هزینه‌ی بالای برقی مصرفی بهتر است تشکی را انتخاب نمائید که انرژی کمتری مصرف کرده و پایان هر دوره هزینه های زیادی را  به شما تحمیل نکند.

استانداردها و تایدیه های معتبر

انتخاب محصولات متفرقه و بدون استاندارد میتواند شما را متضرر کند. پس حتما محصولات معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش را انتخاب نماید.

قابلیت شستشو

 شست‌وشو و نظافت محصولات مرتبط با خواب، فوق‌العاده مهم است. زیرا همان‌گونه که تشک معمولی و پتو را می‌شویید، روکش تشک برقی هم بر اثر استفاده مکرر نیاز به شستن دارند. خیلی خوب است اگر تشک برقی شما دارای روکشی با قابلیت شستشوی آسان باشد. در این صورت نگرانی بابت استفاده های مکرر از این تشک را نخواهید داشت.

طول سیم برق

حتما هنگام خرید تشک برقی به طول سیم برق متصل به آن توجه کافی داشته باشید. در صورت داشتن محصولی با طول سیم مناسب می توانید در فواصل مکانی بیشتری از پریزهای برق نیز استفاده کنید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید تشک برقی

سایر قابلیت ها

بعضی از تشک های برقی دارای قابلیت های ویژه ای می باشند، این چیزی است که آنها را منحصر به فرد می کند. آنها ممکن است شامل مواردی مانند: جمع شدن خودکار، ضدآب و گزینه های شخصی سازی باشند.

برند

از بهترین برندهای موجود در تشک های برقی می توان به زیکلاس مد، بیورر، ملسان، آلپکس و … اشاره کرد.

قیمت تشک برقی

قیمت تشک برقی در بازار با توجه به موارد مختلفی تعین می شود. بنابراین شما هستید که باید با توجه به میزان بودجه و نیاز خود اقدام به خرید یک تشک برقی مناسب نمائید.

نکته: طی تحقیقی بیان شد که استفاده بانوان باردار از تشک برقی با دمای زیاد در هفت هفته اول بارداری ریسک سقط جنین را بیشتر می کند. هرچند شدت امواج الکترومغناطیسی موجود در اطراف این تشک ها ناچیز است، اما پزشکان جهت رعایت تمامی موارد احتمالی به بانوان باردار توصیه می کنند که در هفت هفته اول و در صورت امکان در سه ماه اول بارداری از این تشک ها استفاده نکنند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. انسان‌ها یک سوم عمر خود را در خواب و استراحت می‌گذرانند، بنابراین باید محل مناسب، شرایط مطلوب و لوازم راحتی را برای خود فراهم کنند.
 2. تشک یا تشکچه برقی محصولی است که درون آن المنت های برقی برای تولید گرما قرارداده شده است. 
 3. تشک های برقی می توانند محصولات چند منظوره ای باشند، که تنظیم دما یکی از مهم ترین کاربردهایشان است.
 4. به خاطر داشته باشید که تشک برقی برای افرادی که مشکل گردش خون یا دیابت دارند، مناسب نمی باشد.
 5. هنگام خرید تشک برقی به نکات مهمی مانند نوع، سایز، برند و … توجه کافی داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید تشک برقی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *