دیجی پرایم - راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

دستگاه سوهان برقی وسیله ای پیشرفته در تکنیک کاشت ناخن بوده و این قابلیت را دارد که در مدت زمانی کوتاهی فرم و حالت ایده‌آل را در ناخن‌ها ایجاد کند. برای استفاده درست و بهینه از این دستگاه، باید به شناخت تمامی قطعات و سری های مختلف تسلط کامل داشته و کاربرد صحیح را فرا گرفته باشید. در غیر این صورت استفاده از سوهان برقی ناخن می تواند خطرساز بوده و نتیجه‌ای معکوس در رشته زیبایی ناخن‌ ایجاد نماید. بنابراین برای آشنایی بیشتر این محصول با ادامه مقاله راهنمای خرید سوهان برقی ناخن همراهمان باشید.

استفاده از سوهان برقی هنگامی که در زمینه کاشت یا ترمیم ناخن فعالیت می‌کنید، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. همچنین اگر دوست دارید خودتان در خانه یک مانیکور یا پدیکور حرفه‌ای انجام دهید، باز هم به این وسیله احتیاج خواهید داشت. زیرا سوهان برقی یکی از اصلی‌ترین وسایل برای کاشت و ترمیم ناخن می باشد. به طور کلی این وسیله برقی برای سوهان‌ کشیدن و البته صاف‌کردن بخش‌هایی از سطح ناخن که دارای ناهمواری و شکستگی است، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین هنگامی که گوشه های ناخن دچار پینه‌های پوستی شده و روی آن ترک‌های متعدد ایجاد شده باشد، می‌توان با کمک سوهان برقی به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن آن‌ها را ترمیم نمود. به یاد داشته باشید که قطعا بدون استفاده از این ابزار هرگز موفق به انجام کاشت ناخن نخواهید شد. زیرا از ابتدا تا انتهای کار بارها و بارها به آن نیاز پیدا می‌کنید.

شایان ذکر است که سوهان برقی فقط مخصوص سالن‌های زیبایی نیست و اگر به زیبایی ناخن‌هایتان اهمیت می‌دهید، می‌توانید با صرف هزینه این دستگاه را در خانه داشته باشید. البته یادتان باشد که نوع آسان مصرف و خانگی آن را خریداری کرده تا به ناخن‌هایتان آسیبی نرسانید.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید سوهان برقی ناخن برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع سوهان برقی ناخن 

سوهان های برقی موجود در بازار در دو نوع هستند. یک نوع برای استفاده خانگی و افراد مبتدی و نوع دیگر برای استفاده حرفه ای در سالن های زیبایی و یا کاشت ناخن می باشد. زیرا در دستگاه حرفه‌ای سرهای مختلفی وجود دارد، که علاوه بر سوهان‌کشی، مناسب مانیکور و پدیکور هم خواهدبود.

نکته: کار با نمونه ی حرفه ای این محصول به افراد غیرحرفه‌ای به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا امکان آسیب‌رساندن به انگشتان و ناخن‌های دست و پا زیاد است. خوب است بدانید ناخن کارهایی که از نمونه حرفه ای استفاده می کنند، حتما از قبل آموزش‌های حرفه‌ای برای چگونگی کار با این دستگاه را گذرانده‌اند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

 

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

نکات مهم هنگام خرید سوهان برقی ناخن

نوع نیاز

پیش از اقدام به خرید این وسیله نیاز خود را شناسایی نمائید. به این معنی که بدانید برای استفاده شخصی خود در منزل به سوهان برقی نیاز دارید یا برای استفاده حرفه ای در یک سالن زیبایی می خواهید. در این صورت می توانید انتخاب صحیح و رضایت بخشی داشته باشید.

دور موتور 

به یاد داشته باشید که هر چه دور موتور سوهان برقی بیشتر باشد، بهتر است. زیرا باعث عملکرد سریع تر در آن می شود. بنابراین هنگام خرید دستگاهی را برگزینید که حداقل دور موتور آن 20 هزار RPM باشد.

قدرت

هرچه قدرت این وسیله بیشتر باشد، نشان‌دهنده کیفیت بهتر و درنتیجه قیمت بالاتر آن می باشد. زیرا سرعت انجام کار بیشتر شده و کیفیت کار بالاتر می رود. 

تعداد سری

برخی سوهان های برقی دارای سری های متنوعی بوده که برای افراد حرفه ای بسیار کارآمد می باشند. اگر برای استفاده حرفه ای به این دستگاه نیاز دارید، تعداد سری را هم هنگام خرید ملاک خرید خود قرار دهید.

جنس سری 

دستگاه سوهان برقی در نوک قلم خود دارای قطعه ایست که با یک چرخش می تواند باز و بسته شده و سر سوهان های متنوع را در شرایط متفاوت با توجه به نوع نیاز، در خود جای دهد. این سر سوهان ها جنس های مختلفی داشته و از آماده سازی ناخن ها تا فرم دادن به مواد کاشت ناخن چندین بار تعویض شده و مورد استفاده قرار می گیرد، که معمولاً در جنس های کاربید سوئیسی، کاربیدی، سرامیکی و الماس طراحی و تولید می شوند.

تنظیم سرعت

این ویژگی یکی از نکات مهم هنگام استفاده از سوهان برقی است. زیرا در قسمت‌های مختلفی از انگشت، مثلا در کناره‌های ناخن که امکان پوسته‌پوسته‌شدن وجود دارد، بهتر است با سرعتی آرام‌تر نسبت به صاف‌کردن سطح ناخن، کار کنید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که نتیجه کارتان ایده‌آل باشد.

نوع طراحی بدنه

طراحی این وسیله به دلیل استفاده های مکرر بهتر است که ارگونومیک باشد. زیرا هنگام کار دست را آزرده نکرده و عملکرد بهتری را نشان می دهد. همچنین توجه کنید که سر سوهان چرخشی ثابت داشته باشد و هنگام استفاده، لرزشی در آن احساس نشود.

وزن مناسب

همانگونه که طراحی ارگونومیک در این وسیله اهمیت دارد، میزان وزن هم در استفاده بهتر موثر می باشد. زیرا در صورت داشتن وزنی سنگین دست شما خسته شده و راندمان کاریتان کاهش می یابد. بنابراین به میزان وزن سوهان برقی مانند تمامی نکات دیگر توجه داشته باشید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

ضمانت نامه

به طور حتم خرید محصولی برقی بدون وجود ضمانت نامه کاری منطقی نمی باشد. داشتن ضمانت نامه علاوه بر اطمینان از کیفیت کالای خریداری شده، دیگر جایی برای دلهره و نگرانی نسبت به خدمات پس از فروش آن باقی نخواهد گذاشت.

میزان سر و صدا

صدا، لرزش و گرمایی که هنگام استفاده ایجاد می شود، هرچه کمتر باشد، بهتر است. زیرا علاوه بر تاثیری که روی راحتی و عملکرد مثبت شما برای ترمیم و زیبایی ناخن‌ها می‌گذارد، در طول عمر قطعات دستگاه هم موثر خواهد بود.

برند

همانطور که می دانید برندهای گوناگونی در زمینه طراحی و تولید سوهان های برقی فعالیت دارند. اما برندهای برتر در این زمینه استرانگ، ماراتن، میکرو ان ایکس، پرو مکس و برانسون می باشند. 

قیمت

اگر شغل شما ( سالن‌کار، آرایشگر، ناخن‌کار ) به گونه ای است که در طول روز چندین بار از این وسیله می خواهید استفاده کنید، بهتر است نمونه با کیفیت، حتی با صرف هزینه بیشتر را انتخاب و خریداری نمائید. زیرا در غیر این صورت پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به نمونه جدیدی نیاز پیدا خواهید کرد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

نحوه عملکرد سوهان برقی ناخن 

عملکرد در این وسیله به این نحو است که در قسمت سر دستگاه، نوعی قلم قرار گرفته که با روشن‌شدن دستگاه با سرعت زیادی شروع به چرخیدن می‌کند. با شروع چرخش سری یا همان قلم، کار شروع شده و ناخن‌کار یا فردی که از آن استفاده می‌کند، به سوهان‌کشی، ترمیم و … می‌پردازد. زیرا  سری های متعدد قلم سوهان برقی، علاوه بر شکل دادن به ناخن ها، در طراحی و کاشت ناخن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید سوهان برقی ناخن

نکات مهم نگهداری از سوهان برقی ناخن

 1. منبع تغذیه دستگاه که دکمه خاموش و روشن، کنترل سرعت و دکمه های جلو و عقب روی آن وجود دارد، معمولا به هیچ گونه تعمیر و نگهداری نیاز ندارد، مگر در صورتی که فیوز یا ترانسفورماتور آن سوخته یا سیم آن شل شده باشد. بنابراین به هیچ وجه در ساختار آن دستکاری نکیند.
 2. بر روی دستگاه و مته ها از روان کننده استفاده نکنید. بیشتر یاتاقان های دستگاه در داخل هندپیس خود دارای روان کننده هستند. استفاده بیش از حد از روغن می تواند یاتاقان ها را ازبین برده و یا با گرم کردن آنها، باعث اصطحکاک و گرم شدن کل دستگاه شود.
 3. دستگیره دستگاه را درون مواد ضد عفونی کننده قرار ندهید. زیرا این عمل به قسمت های داخلی دستگاه آسیب می رساند.
 4. در حال روشن بودن دستگاه هرگز سر سوهان را عوض نکنید. حتماً قبل از تعویض سر سوهان، دستگاه را خاموش کنید.
 5. سیم دسته سوهان برقی را به درستی و در زاویه طبیعی نگه دارید و سعی کنید از خم شدن مداوم آن خودداری نمائید. زیرا سیم می تواند از منبع تغذیه یا هندپیس دستگاه، شل شود.
 6. در هنگام استفاده و روشن بودن سوهان برقی هرگز جهت گردش سر سوهان را تغییر ندهید. بلکه دستگاه را خاموش کرده و سپس این کار را انجام دهید.
 7. مطمئن شوید که سر سوهان به درستی و محکم روی دسته قرار گرفته شده باشد تا در حین کار، به هندپیس آسیبی وارد نشود.
 8. در پایان کار حتما سر سوهان را از هندپیس جدا نمائید.

خلاصه مقاله

 1. دستگاه سوهان برقی وسیله ای پیشرفته در تکنیک کاشت ناخن بوده و این قابلیت را دارد که در مدت زمانی کوتاهی فرم و حالت ایده‌آل را در ناخن‌ها ایجاد کند.
 2. استفاده از سوهان برقی هنگامی که در زمینه کاشت یا ترمیم ناخن فعالیت می‌کنید، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. همچنین اگر دوست دارید خودتان در خانه یک مانیکور یا پدیکور حرفه‌ای انجام دهید، باز هم به این وسیله احتیاج خواهید داشت.
 3. سوهان های برقی ناخن موجود در بازار در دو نمونه برای افرا مبتدی و حرفه ای موجود می باشد.
 4. هنگام خرید سوهان برقی به نکاتی مانند نوع نیاز، دور موتور، قدرت، تنظیمات سرعت و … توجه کافی داشته باشید.
 5. نوع عملکرد، نکات ایمنی هنگام استفاده، نحوه نگهداری و مراقبت از دستگاه را به خوبی آموخته و سپس اقدام به استفاده نمائید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید سوهان برقی ناخن لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *