دیجی پرایم - راهنمای خرید ماساژور برقی

راهنمای خرید ماساژور برقی

امروزه انسان ها به دلایل گوناگونی مانند انجام کارهای سنگین، ورزش نکردن، اضطراب‌ها و استرس‌های هر روزه و البته ابتلا به بعضی بیماری‌ها دچار گرفتگی و انقباض عضلات می‌شوند. در نتیجه به دنبال راهی هستند تا این مشکلات را برطرف کرده تا بتوانند خوابی آرام و آسوده در طول شب داشته باشند. ما در تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید ماساژور برقی به معیارها و فاکتورهایی اشاره می‌کنیم که برای خرید یک ماساژور مناسب ضروری است. با دانستن این نکات مهم قادرید دستگاهی متناسب با نیاز و بودجه خود خریداری نمائید.

ماساژور چیست؟ 

ماساژ، به مجموعه اعمالی گفته می شود که بر روی بدن فردی انجام شده و باعث رفع خستگی و درد در اعضای بدن وی می گردد. حال ماساژور دستگاهی دستی یا برقی است که با روش های گوناگون سعی در برطرف کردن و ریلکس کردن فرد در شرایط گوناگون را دارد.

انواع ماساژور 

ماساژور ها دارای طرح ها و اندازه های متفاوتی می باشد که نسبت به محل ماساژ دهی، آناتومی ظاهری آن ها با یکدیگر متفاوت است. و به طور کلی در دو نمونه دستی و برقی در بازار یافت می شوند. نمونه دستی اینگونه محصولات ساختاری ساده داشته و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در نمونه برقی متناسب با محل ماساژ دستگاه مربوط به همان منطقه را باید استفاده کرد، که این امر باعث شده نمونه های متنوعی با عملکردهای گوناگون طراحی و تولید شود. مانند:

 1. صندلی ماساژور یا مبل ماساژ
 2. ماساژور پا
 3. ماساژور گردن
 4. پشتی بالشتک ماساژور
 5. ماساژور کمر
 6. ماساژور دست
 7. ماساژور کف پا

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ماساژور برقی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

صندلی ماساژور، کاملترین و مجهزترین دستگاه ماساژور، در بین سایر نمونه ها می باشد. صندلی ماساژور یا مبل ماساژور، نقاط مختلف بدن از جمله دست ها و پاها، سر و گردن، کمر و نشیمنگاه را به خوبی مورد ماساژ قرار می دهد. حال بهتر است بدانید که هر کدام از این نمونه ها با عملکردی متفاوت اقدام به ماساژ می کنند. مانند:

ماساژور کوبشی یا ضربه‌ای

ماساژورهای کوبشی یا ضربه‌ای یکی از بهترین انواع ماساژورهای موجود در بازار می باشند. در این محصول چکش‌هایی تعبیه شده تا با ایجاد ضرباتی منظم بر روی پوست، به عمق بافت‌ها نفوذ کرده و باعث تسکین درد در فرد می‌شود. نوع ماساژور بیشتر برای پشت و پاها استفاده می‌شود.

ماساژور با قابلیت وَرز دادن

شاید به نظرتان کمی عجیب برسد اما این قابلیت مشابه عملی است که ماساژورهای حرفه‌ای برایتان انجام می‌دهند. با ورز دادن عضلات، خستگی و کوفتگی بدن را به طور کامل از بین می برند.

ماساژور مجهز به گرما

گرما مانع از شدت گرفتن سیگنال‌های درد در عضلات می‌شود و در نتیجه به کاهش و کنترل درد و آرامش عضلات فرد استفاده کننده می‌انجامد. ماساژورهای برقی که به سیستم گرمایشی مجهز می باشند، سریع تر از نمونه های دیگر به باز شدن عضلات گرفته و منقبض شده بدن کمک می‌کنند.

ماساژور مالشی

این ماساژور با ایجاد کشش باعث تسکین درد شده و در نتیجه تنش عضلات را از بین می‌برد. ماساژ مالشی گردش خون را بهبود بخشیده و به دفع سموم بدن کمک شایانی می‌کند.

ماساژور لرزشی

ماساژور لرزشی با ارتعاشاتی که دارد گرما ایجاد کرده که نتیجه باعث ایجاد لرزش‌های خفیفی در بافت‌ها می شود. به این نحو ماساژور لرزشی عضلات را نیز درگیر می‌کند. با این روش ساده، عضلات کاربر ریلکس شده و در نتیجه احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. هر چند که این لرزش‌ها و ارتعاشات خفیف اند، اما عضلات منقبض شده و عضلات اسپاسم شده گردن، پشت سر و شانه‌ها را باز و تسکین می‌دهد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماساژور برقی

ماساژور شیاتسو یا طب فشاری

ماساژور شیاتسو از جمله ماساژهای کاربردی، طبی و معروف ژاپنی است که بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار از آن بهره برده‌اند. این ماساژور باعث تقویت سیستم دفاعی بدن شده، که در نتیجه دردهای ناحیه کمر، ستون فقرات، پشت، سر و گردن کاهش پیدا می‌کند. همانطور که از نامش پیداست (طب فشاری)، ماساژور شیاتسو علاوه بر تسکین درد عضلات ناشی از گرفتگی و انقباض، در شادابی و جوانی پوست نیز تاثیر گذار است. حتی در برخی موارد باعث جلوگیری از ریزش موی مصرف کننده می‌شود. برخی از کاربران گزارش کرده‌اند که آلرژی‌های فصلی آن‌ها نیز برطرف شده است.این نوع ماساژور دارای فواید زیادی می باشد، که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

 1. رفع خستگی کاربر
 2. رفع سرگیجه
 3. رفع خستگی چشم
 4. درمان تپش قلب
 5. افزایش کیفیت خواب فرد
 6. درمان دیابت
 7. درمان ناتوانی در کنترل ادرار
 8. درمان قطعی فشار خون
 9. کنترل اشتها
 10. کاهش اشتها

دیجی پرایم - راهنمای خرید ماساژور برقی

نکات مهم هنگام خرید ماساژور برقی 

خرید یک دستگاه ماساژ برقی به نیازهای شخصی و بودجه شما ارتباط دارد. بنابراین قبل از انتخاب بهتر است عوامل مهمی که در خرید این دستگاه، اهمیت دارد، را شناسایی کرده و هنگام خرید مورد بررسی قرار دهید.

نوع ماساژور برقی

همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه‌های ماساژور برقی در مدل‌های مختلف با کاربری‌های متنوع طراحی و عرضه می‌شوند. شما خریدار گرامی به عنوان استفاده کننده با در نظر گرفتن نوع نیاز خود می توانید بهترین گزینه را انتخاب و خریداری نمائید.

قدرت

برای تشخیص میزان قدرت دستگاه ماساژور برقی به عددی که بر روی بسته‌بندی نوشته شده دقت کنید. دستگاه‌های مختلف دارای میزان قدرت و توان متفاوتی هستند که بیشتر به نوع دستگاه و کارایی آن بستگی دارد.

اندازه

ماساژورهای برقی در اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند تا نیاز تمامی افراد را برطرف کنند. هنگام خرید باید میزان درد خود را در نظر گرفته و سپس نسبت به خرید ماساژور با اندازه مناسب اقدام کنید. زیرا ماساژورهای بزرگتر و سنگین‌تر سرعت عمل بیشتر و بهتری داشته و سریعتر دردهای شما را تسکین می دهند. اما از طرف دیگر وزن بالاتری داشته و جابجایی آن سخت‌تر است. بنابراین در زمان خرید این موارد را در نظر گرفته و با توجه به نیاز و شرایط خود دستگاه با اندازه بزرگ یا کوچک را برگزینید.

ظاهر ماساژور

هنگام انتخاب و خرید این دستگاه باید مطمئن شوید ماساژوری که خریداری کرده اید، می تواند به عمیق ترین قسمت های بافت عضلانی شما رسیده و درنتیجه دردتان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ماساژور برقی

ماساژور برقی با سیم یا شارژی

دستگاه‌های ماساژور برقی در دو حالت اتصال مستقیم به برق یا شارژی می باشند. دستگاه‌های شارژی کاربری بیشتری دارند چون در مسافرت و مکان‌های مختلف حتی محل کار نیز قابل استفاده هستند. ماساژورهای شارژی معمولاً در اندازه‌های کوچکتری طراحی و تولید می‌شوند تا سبک‌تر باشند و در نتیجه حمل آن نیز برای کاربر راحت‌تر خواهد بود. 

تنظیم شدت ماساژ

میزان شدت ماساژ به نیاز کاربر بستگی دارد. طراحان این نوع دستگاه ها تلاش می‌کنند تا با قرار دادن دکمه‌هایی متنوع برای تنظیم میزان شدت ماساژور، نظر کاربران را جلب کرده و نیازهای آنها را برطرف سازند.

کنترل سرعت

ماساژوری خوب است که قابلیت کنترل سرعت داشته باشد. در این صورت فرد استفاده کننده می تواند به دلخواه خود سرعت را تنظیم کند. ماساژورهای برقی معمولاً دارای چند سطح تنظیم سرعت می باشند.

قابلیت ریموت‌ کنترل

بعضی از ماساژورهای برقی دارای ریموت کنترل هستند. در این صورت کاربر به راحتی و بدون تغییر پوزیشن خود و تنها با فشردن یک دکمه قدرت ارتعاش، شدت ضربات، سرعت ماساژور و میزان گرمای آن را می تواند تنظیم نماید. 

تایمر 

تایمر در ماساژور برقی برای افرادی کاربردی است که در حین ماساژ ریلکس شده و به خواب می روند. در نتیجه با تنظیم تایمر ماساژور بعد از مدت زمان مشخصی خاموش شده و در نتیجه دیگر نگران روشن ماندن آن نخواهید بود.

محل قرار گیری صندلی ماساژور 

به دلیل اینکه صندلی های ماساژور نمونه ای معمولی نیستند، باید قبل از خرید مکان قرار گیری آن را مشخص کنید. زیرا برخی از صندلی‌های ماساژ که دارای ویژگی wall – hugging هستند و به شما این اجازه می دهد آن را به طور کامل به دیوار نزدیک کنید. اما اگر صندلی خریداری شده دارای این ویژگی نباشد، باید در حدود 30 تا 45 سانتی متر دور تر از دیوار قرار گیرد، تا به طور کامل لم داده شوند. 

برنامه‌های خودکار

یکی دیگر از قابلیت های صندلی ماساژور، مجهز بودن به برنامه‌های خودکار است. پیش از انتخاب ماساژور وجود این قابلیت را مورد بررسی قرار دهید. معمولا اکثر صندلی‌ها به برنامه‌های خودکار جهت ماساژ و برای گروه‌های مختلف و با فعالیت‌های خاص، مجهز می باشند. به عنوان مثال این برنامه‌ها می‌توانند برای ورزشکاران، افراد سالمند، کارمندان و … طراحی شده باشند.

برند و گارانتی

طول عمر دستگاه ماساژور برقی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم دستگاهی خریداری کنید که دارای گارانتی معتبر و طولانی مدت با برند به نام و شناخته شده باشد. در این صورت با بروز هرگونه مشکلی به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید.

قیمت

قیمت دستگاه ماساژور برقی وابسته به عواملی مانند ابعاد دستگاه، باسیم یا بی‌سیم بودن دستگاه، نوع دستگاه از کوبشی گرفته تا لرزشی و مجهز به گرما، قابلیت تنظیم سرعت و شدت است. البته به یاد داشته باشید که برند و شرکت سازنده نیز بر روی قیمت نهایی دستگاه تأثیر به سزایی خواهد داشت.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید ماساژور برقی

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نحوه تمیز کردن صندلی ماساژور

برای تمیز کردن صندلی ماساژور به هیچ عنوان نباید از محصولات و شوینده های شیمیایی استفاده کرد. زیرا نه تنها سطح چرم را تمیز نمی کند، بلکه آسیب جدی به بافت آن وارد کرده و روکش دستگاه را خیلی زود دچار پوسیدگی و پارگی می کند. همچنین باید یادآور شد که از قرار دادن ماساژور در مقابل نور خورشید جدا خودداری نمائید. چرا که نور خورشید با گذشت زمان نه تنها باعث رنگ رفتگی شده، بلکه روکش صندلی را دچار پوسیدگی می کند.

هنگام تمیز کردن این دستگاه به قسمت هایی که با بدن تماس بیشتری دارند، توجه ویژه ای داشته باشید. برخی از صندلی های ماساژور، دارای قسمت های جدا شونده می باشند، که به شما در تمیز کردن راحت تر آنها، کمک می کند.

نکته: از پاشیدن مستقیم مواد شوینده به ماساژور خودداری کرده و بخش های جدا شونده را به صورت مجزا، تمیز کرده و به جای خود بازگردانید.

خلاصه مقاله

 1. در حال حاضر افراد به دلایل گوناگونی مانند انجام کارهای سنگین، ورزش نکردن، اضطراب‌ها و استرس‌های هر روزه و البته ابتلا به بعضی بیماری‌ها دچار گرفتگی و انقباض عضلات می‌شوند.
 2. ماساژ، به مجموعه اعمالی گفته می شود که بر روی بدن فردی انجام شده و باعث رفع خستگی و درد در اعضای بدن وی می گردد.
 3. ماساژور ها دارای طرح ها و اندازه های متفاوتی می باشد که نسبت به محل ماساژ دهی، آناتومی ظاهری آن ها با یکدیگر متفاوت است.
 4. هنگام انتخاب و خرید این گونه محصولات به نکات مهمی مانند نوع، اندازه، قدرت، سرعت و سایر تنظیمات کاربردی توجه کافی داشته باشید.
 5. نگهداری و استفاده درست از ماساژور خریداری شده را به خوبی بیاموزید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ماساژور برقی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *