دیجی پرایم - راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی

راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی

در حال حاضر با افزایش زندگی ماشینی و عدم تحرک اکثر اقشار جامعه، عملا مردم نمی توانند تحرک بدنی زیادی داشته باشند. به همین دلیل معضل چاقی به وجود آمده و حتی کودکان کم سن و سال هم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. از آنجا که تناسب وزن و اندام و به پیرو آن سلامتی، از موضوعات دارای اهمیت بسیار زیاد است، افراد زیادی سعی می کنند هر از گاهی وزن خود را اندازه گیری کنند، تا از میزان کاهش یا افزایش وزنشان اطلاع پیدا کنند. بنابراین اینجاست که وجود یک ترازوی دیجیتال ( ترازو وزن کشی ) برای اطمینان از وزن ایده آل جایگاه خود را نشان می دهد. خوشبختانه امروزه ابزار مراقبت سلامت زیادی در بازار وجود دارد. از دستگاه تست قندخون گرفته تا فشار سنج، ترازو و … . پس می‌توان گفت با وجود داشتن این وسایل در منزل، کمتر نیاز به مراجعه به پزشک خواهید داشت. برای اطلاع از نکات مهم هنگام خرید این محصول می توانید با ادامه مقاله راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی همراهمان باشید.

نحوه عملکرد ترازو

ترازوی های دیجیتال با کمک ابزاری به نام کشش‌سنج، وزن را نشان می‌دهد. وقتی فردی بر روی کفه می‌ایستد، کفه ترازو، یکسری از رشته‌های سیم‌پیچ فلزی، نازک و هادی الکتریسیته را خم می‌کند. این اساس کار کشش‌سنج می باشد. وقتی این وسیله زیر فشار وزن فرد خم می‌شود، توانایی رسانایی آن تغییر کرده و در نتیجه می‌تواند اندازه دقیق وزنی را که باعث خم شدن آن شده است را نشان دهد.

مزایا و معایب ترازوهای دیجیتال 

ترازوهای دیجیتال هم مانند تمام محصولات دارای مزایا و معایبی می باشند. بنابراین بهتر است پیش از خرید، آنها را دانسته و با آگاهی کامل، اقدام به خرید نمائید.

مزایا ترازو دیجیتال 

 1. قابل اعتماد
 2. سهولت در استفاده
 3. دقیق و با‌دوام
 4. وزن سبک
 5. قابلیت های ویژه 

معایب ترازو دیجیتال

 1. نیاز به باتری
 2. تنظیم ترازو
 3. قیمت بالا

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی محصولات شخصی از جمله لوازم آرایشی، بهداشتی و سلامت، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( آرایشی و سلامت ) می توانید مطالعه نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی

انواع ترازو دیجیتال از لحاظ جنس

ترازوها از لحاظ نوع جنس در نمونه های متنوعی طراحی و تولید می شوند. شما به عنوان استفاده کننده می توانید متنایب با نوع نیاز شخصی و یا خانوادگی خود بهترین را برگزینید.

ترازو شیشه‌ای: ترازوهای شیشه‌ای دارای ظاهر زیبایی می باشند که خیلی سریع و راحت تمیز می‌شوند. اما گاهی اوقات کمی لیز هستند و ممکن است هنگام ایستادن روی آنها، مخصوصا وقتی که تازه از حمام بیرون آمده و خیس هستید، لیز بخورید. به یاد داشته باشید که هنگام جابجایی ترازوهای شیشه ای باید بسیار احتیاط کنید، زیرا در صورت افتادن به راحتی می شکنند.

ترازو فلزی: ترازو این جنسی بسیار مقاوم و بادوام است. بنابراین تا مدت های طولانی می توانید از آن استفاده کنید. اگر خانواده ای پر جمعیت هستید، بهتر است به سراغ خرید این نمونه ترازو بروید. چون نمی‌شکند و مقاوم می باشند.

ترازو چوبی: ترازو دیجیتال چوبی ممکن است درز و شکاف داشته باشد و آب و رطوبت وارد قسمت‌های مختلف آن شود. به همین دلیل زیاد مورد مقبولیت افراد قرار نگرفته اند.

ترازو پلاستیک و آکریلیک: این نمونه ترازوها قیمت مناسبی دارند. ‌منتهی بدنه آنها به راحتی مستعد خش دار شدن می باشند. اگر وزن بالایی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ خرید این مدل نروید، چون نمی‌تواند تحمل کند. همچنین اگر از جایی بیفتند، احتمال ترک یا شکستگی در آنها وجود دارد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی

دیجی پرایم - بهترین راهنما

نکات مهم هنگام خرید ترازو دیجیتال خانگی

 1. جنس ( جنس ترازو کاملا سلیقه ای بوده و شما به عنوان استفاده کننده می توانید نمونه ای را انتخاب نمائید. اما به یاد داشته باشید، همانطور که در بالا ذکر شد ترازوهای فلزی مقاومت بیشتری نسبت به سایر نمونه ها دارند. )
 2. میزان تحمل وزن ( ترازوهای دیجیتال معمولا تحمل وزن ۱۳۵ تا ۲۵۰ کیلوگرم را دارند. )
 3. میزان دقت ( دقت ترازو، یکی از مهم ترین نکات می باشد. ترازوهایی که دقت آنها حداقل 0.09 کیلوگرم است، ترازوهای خوبی هستند و وزن‌تان را با دقت بیشتری اندازه می‌گیرند. )
 4. تعداد واحدهای مختلف اندازه گیری ( این وژگی می تواند زیاد کاربردی نباشد، اما اگر دوست داشتید می توانید این قابلیت را هم هنگام خرید مدنظر داشته باشید. )
 5. ظرفیت حافظه چندکاربره ( بعضی از ترازوها مجهز به حافظه درونی بوده و بعضی دیگر حافظه ابری دارند، همچنین ترازوهای چند کاربره می‌توانند اطلاعات مربوط به یک یا چند کاربر را در خود ذخیره کنند. )
 6. طراحی ( اگر ترازو دارای طراحی زیبایی باشد به طور حتم آن را در مکانی قرار می دهید که مدام در مقابل دیدتان باشد. )
 7. اندازه کفه ترازو ( هنگام انتخاب ترازو دیجیتال بهتر است نمونه ای را برگزینید که دارای کفه بزرگی است. زیرا هنگام وزن کشی داشتن تعادل بسیار مهم است. )
 8. صفحه نمایش ( برای سهولت در استفاده و خواندن صفه نمایش ترازو، بهتر است ترازویی بخرید که صفحه نمایش آن بزرگ و دارای نور زمینه باشد. )
 9. میزان مصرف انرژی ( اگر مصرف انرژی ترازوی دیجیتال برایتان حائز اهمیت است، سعی در انتخاب ترازویی با قابلیت خاموشی خودکار و صفر شدن داشته باشید. )
 10. برند و ضمانت ( ترازوهای دیجیتال زیادی با برند های گوناگون در بازار موجود می باشد. با توجه به میزان توان پرداختی سعی در انتخاب نمونه های باکیفیت را داشته باشید. )
 11. قابلیت اندازه گیری شاخص سلامت ( فشار خون، دمای بدن، درصد آب بدن و مهم تر از همه درصد چربی مواردی هستند که می توان در نمایشگر این نمونه از ترازوهای دیجیتال مشاهده کنید. )

شایان ذکر است که در حال حاظر ترازوهای مختلفی با امکانات متنوعی موجود می باشند که وجود هر کدام از این قابلیت ها در قیمت نهایی محصول تاثیر گذار می باشند. بنابراین نسبت به نوع نیاز و بدون صرف هزینه اضافی می توانید ترازوی مناسب را انتخاب و خریداری نمائید.

نکته: افرادی که قلب‌شان مجهز به پیس‌میکر (دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب) است، نباید از ترازوهای دیجیتال استفاده کنند. زیرا پالس‌های الکترونیکی که به وسیله حسگرهای این نوع ترازو ایجاد می‌شود، امکان دارد در عملکرد دستگاه تنظیم‌کننده ضربان قلب این افراد خلل ایجاد کند.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی

دیجی پرایم - بهترین راهنما

خلاصه مقاله

 1. از آنجا که تناسب وزن و اندام و به پیرو آن سلامتی، از موضوعات دارای اهمیت بسیار زیاد است، نیاز است که هر از گاهی با یک ترازوی استاندارد از وزن خود مطلع شوید. 
 2. ترازوی های دیجیتال با کمک ابزاری به نام کشش‌سنج، وزن را نشان می‌دهد.
 3. ترازوهای دیجیتال هم مانند تمام محصولات دارای مزایا و معایبی می باشند که پیش از خرد باید از آنها مطلع شد.
 4. ترازوها در طرح ها و جنس های متنوعی طراحی و تولید می شوند.
 5. هنگام خرید به نکات مهمی مانند دقت، نوع، ظرفیت و … توجه کافی داشته باشید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ترازو دیجیتال خانگی لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *