دیجی پرایم - راهنمای خرید ست پرگار

راهنمای خرید ست پرگار

شاید با شنیدن نام پرگار، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد همان وسیله ای است که در دوران مدرسه با آن سر و کار داشتید. وسیله ای با دو بازوی فلزی صاف که روی یکی از این بازوها یک مداد قرار می گرفت و از آن برای رسم کردن دایره و یا اندازه گرفتن فواصل مختلف استفاده می کردید. اما باید بدانید که پرگارهای امروزی دارای انواع مختلفی با کارآیی های متنوع هستند که از آنها در کارها و صنایع مختلف استفاده های بسیار زیادی می شود. از انواع مختلف پرگارها، در صنایع مختلف از جمله صنایع پزشکی، صنایع غذایی، مهندسی و نقشه کشی، مهندسی مکانیک، ماشینکاری، تولید قطعات دقیق صنعتی و … استفاده می شود. با توجه به موارد ذکر شده نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است، نحوه انتخاب و خرید این وسیله ی کاربردی با توجه به نوع نیاز فرد می باشد. از این رو تیم تحققاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید ست پرگار سعی دارد شما را با انواع پرگار آشنا کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد. لطفاً در ادامه با ما همراه باشید.

پرگار چیست؟

پرگار ابزاری است که شامل دو پا یا فک قابل تنظیم برای اندازه گیری ابعاد قطعات مختلف می باشد. به این معنا که پرگار فاصله بین دو طرف مقابل یک جسم را اندازه گیری می کند. آنها بسته به نوع خود، اندازه گیری های داخل، خارج و یا عمق را انجام می دهند.

دیجی پرایم علاوه بر مقاله راهنمای خرید ست پرگار برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی لوازم مرتبط با کتاب، لوازم التحریر و هنر، مقالات راهنمای خرید تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( کتاب، لوازم التحریر و هنر ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع پرگار

پرگارها بر اساس شکل ظاهری و ویژگی های ساختاری که دارند به انواع مختلفی تقسیم شده و هر کدام از آنها کاربرد و عملکرد جداگانه و خاص خودشان را دارد.

 • پرگار ساده
 • پرگار ساده صنعتی
 • پرگار ساده پیچی
 • پرگار ساده فنری
 • پرگار ساده خارج سنج
 • پرگار ساده داخل سنج یا اینسایز
 • پرگار عقربه ای یا ساعتی
 • پرگار دیجیتال

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید ست پرگار

نکات مهم هنگام خرید پرگار

با توجه به نکات ذکر شده در بالا و در نظر گرفتن جنس، نوع و مکانیزم پرگارها با توجه به نوع نیاز بایستی سعی در انتخاب ست پرگار کاربردی و البته باکیفیت داشته باشید. 

دیجی پرایم - راهنمای خرید ست پرگار

خلاصه مقاله

 1. با شنیدن نام پرگار، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد همان وسیله ای است که در دوران مدرسه با آن سر و کار داشتید.
 2. پرگارهای امروزی دارای انواع مختلفی با کارآیی های متنوع هستند که از آنها در کارها و صنایع مختلف استفاده های بسیار زیادی می شود.
 3. پرگار ابزاری است که شامل دو پا یا فک قابل تنظیم برای اندازه گیری ابعاد قطعات مختلف می باشد.
 4. پرگارها بر اساس شکل ظاهری و ویژگی های ساختاری که دارند به انواع مختلفی تقسیم شده و هر کدام از آنها کاربرد و عملکرد جداگانه و خاص خودشان را دارد.
 5. به یاد داشته باشید که با در نظر گرفتن جنس، نوع و مکانیزم پرگارها با توجه به نوع نیاز بایستی سعی در انتخاب ست پرگار کاربردی و البته باکیفیت داشته باشید. 

نکته آخر:

کاربر گرامی تیم تحقیقاتی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید ست پرگار لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *