راهنمای خرید قهوه ساز - دیجی پرایم

راهنمای خرید قهوه ساز

به‌طور حتم هیچ‌کس از مکان، سال و نحوه پیدایش قهوه خبر ندارد. این موضوع باعث شده روایات و داستان‌هایی را به پیدایش آن نسبت دهند. در سالیان گذشته قهوه‌خانه‌ها محل همنشینی و هم صحبتی مردم بوده که با نوشیدن چای و قهوه محیطی کاملاً صمیمانه ایجاد می شده است. در حال حاضر این قهوه خانه های قدیمی شکل سنتی خود را به شیوه مدرن داده است. با توجه به نیاز روز افزون مردم، وسایل و تجهیزات در نمونه های جدیدی طراحی و تولید شد. قهوه سازها یکی از این وسایل کاربردی بوده که در بسیاری از به خوبی منازل، مغازه ها، رستوران ها و … جا باز کرده است. اگر به تازگی قهوه نوشیده اید و طعم آن برایتان لذتبخش بوه باید بدانید جزو افراد قهوه دوست شده اید که باید در اسرع وقت یک قهوه ساز  مناسب خریداری نمائید. پیش از خرید این محصول نیازمند اطلاعات کافی می باشید، تیم تحقیقاتی دیجی پرایم سعی در معرفی هرچه بهتر این محصول در مقاله راهنمای خرید قهوه ساز دارد. لطفاً با ما همراه باشید.

انواع قهوه ساز در راهنمای خرید قهوه ساز

شاید فکر کنید همه قهوه سازهای خانگی کار مشابه انجام داده و تفاوت چندانی با هم ندارند و این تصور اشتباه برایتان پیش آید که انتخاب و خرید دستگاه قهوه ساز کار ساده ای باشد، در صورتی که در عمل خلاف آن ثابت شده است. در ادامه تعدادی از انواع این دستگاه آرامش بخش را برایتان نام می بریم؛

 1. قهوه ساز فیلتر دار
 2. قهوه ساز خلاء یا وکیوم
 3. اسپرسوساز
 4. قهوه ساز موکاپات
 5. قهوه ساز کپسولی
 6. قهوه ساز فرنچ پرس
 7. قهوه ساز دستی ( اهرمی )
 8. قهوه ساز همراه
 9. قهوه ساز توکار

دستگاه های قهوه ساز علیرغم موارد ذکر شده در بالا شامل موارد متعددی می باشند. مانند: سرد دم کن، پرکولاتور، ویتنامی و … .

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید قهوه ساز برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز منزلتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خانه و آشپزخانه ) می توانید مطالعه نمائید.

قهوه ساز فیلتردار

این دستگاه های قهوه که دارای فیلتر هستند، توانایی فراهم آوردن قهوه ای صاف و بدون تفاله را دارند. این نوع قهوه سازها که به نام قهوه ساز قطره ای هم شناخته می شوند، کارایی ساده و راحتی دارند. در این دستگاه به جای فیلتر دائمی از فیلترهای کاغذی یک بار مصرف استفاده می شود. هنگام روشن کردن دستگاه آب کم کم جوش آمده و به فیلتر حاوی قهوه اضافه می‌شود. به دلیل سادگی در نحوه کار، این دستگاه طرفداران بی شماری دارد.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه ساز خلاء یا وکیوم

این نوع قهوه سازها بسیار شبیه به شیشه های بشر آزمایشگاهی می باشند. این محصول توسط دو محفظه قهوه را به بهترین نحو آماده می‌کند. قهوه ساز خلاء یا همان وکیوم جزو اولین دستگاه‌های تهیه قهوه می باشند که در سال 1830 اختراع شده اند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

اسپرسو ساز

اسپرسو ساز دارای دو نوع دستی و تمام اتوماتیک می باشند. در این محصول آب جوش با فشار بسیار زیادی از بین دانه های قهوه عبور می‌کند. قهوه اسپرسو نسبت به سایر قهوه ها دارای غلظت بیشتری هستند. اسپرسو ساز ها دارای انواع ساده و پمپی می باشند. هر چه امکانات در آنها بیشتر باشد قیمت نهایی در محصول بالاتر می‌رود. با ادامه مقاله راهنمای خرید قهوه ساز همراهمان باشید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه ساز موکاپات

موکاپات ها ساده ترین و ارزان قیمت ترین این دستگاه ها برای تهیه قهوه می باشند، که به قهوه جوش گازی هم شناخته می‌شود. این محصول نحوه استفاده آسانی داشته و برای مصارف 1 الی 4 نفر بسیار کارآمد هستند.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه ساز کپسولی

این نوع دستگاه قهوه ساز هم جزو دستگاه‌های قیمت مناسب محسوب می‌شود. در این محصول  فقط کپسول های آماده که دارای درجه طعم و تلخی متفاوتی هستند، را می توانید درون دستگاه قرار دهید. قهوه سازهای کپسولی جابجایی راحتی داشته و گزینه مناسبی برای استفاده در منزل و دفاتر می باشند.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه ساز فرنچ پرس

با استفاده از فرنچ پرس برای تهیه قهوه می توانید تمام مراحل دم شیدن را به راحتی مشاهده کنید. در قهوه سازهای فرنچ پرس با قرار دادن قهوه در دستگاه و ریختن آب داغ و در نهایت فشار دادن اهرم، تفاله به سمت پائین هدایت شده و قهوه آماده نوشیدن می شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

قهوه ساز دستی ( اهرمی )

این قهوه ساز ها توسط اهرم به وسیله دست کار می کنند. این اسپرسوساز ها دارای ساز و کار ساده ای بوده و فقط نیازمند دانش و مهارت کافی هنگام تهیه قهوه می باشند. افرادی که توانایی و مهارت بالایی در تهیه قهوه دارند، این نوع قهوه ساز برایشان بسیار کارآمد و مفید واقع می‌شود.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

قهوه ساز همراه

پیدا کردن یک فنجان قهوه در سفر ممکن است کار دشواری باشد. اگر تمایل دارید قهوه خود را به روش دلخواه بنوشید، بهترین گزینه استفاده از قهوه ساز همراه می باشد. هنگام خرید قهوه ساز همراه نسبت به نیازتان نوع برقی و یا شارژی را انتخاب نمائید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قهوه ساز

قهوه ساز توکار

اگر جزو افرادی هستید که به نوشیدن قهوه در هر زمان و مکانی علاقه دارید، دستگاه قهوه ساز توکار بهترین گزینه برای شما می باشد. این قهوه سازها به راحتی می توانند تضمین کنند که شما در کنار صرف صبحانه یک فنجان قهوه گرم بنوشید، و از طعم آن لذت ببرید.

دیجی پرایم - راهنمای خرید قهوه ساز

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز

اجزای تشکیل دهنده قهوه ساز در راهنمای خرید قهوه ساز

پیش از دانستن انواع قهوه سازها بهتر است با تعدادی قطعه مهم در این دستگاه آشنایی داشته باشید. در حال حاضر با توجه به نیاز روز افزون بازار و درخواست خریداران قهوه سازها تنوع بالایی از برندهای مختلف با ویژگی های متفاوت، طراحی و تولید می شوند. برای درک بهتر دستگاه قهوه ساز لازم است قطعات داخلی و کارکرد آنها را به خوبی بدانید. در این قسمت از مقاله راهنمای خرید قهوه ساز سراغ اجزای تشکیل دهنده این دستگاه پر طرفدار می رویم.

هد گروپ: هد گرو قلب دستگاه قهوه ساز می باشد. زیرا مسئول تهیه قهوه بوده که دارای جنسی فلزی و در قسمت جلویی دستگاه قرار گرفته است. آب از داخل هد گروپ به داخل سبد قهوه ریخته می‌شود. عموما دستگاه‌های معمولی دارای یک هد گروپ بوده که این تعداد در دستگاه‌های حرفه‌ای می‌تواند به میزان 7 گروپ برسد.از طریق هد گروگ آب به میزان مساوی بر روی پودر قهوه کوبیده شده و درون پرتا فیلتر می ریزد.

پرتا فیلتر: این وسیله کاربردی دستگاه قهوه ساز در تشخیص ایرادات خارج شدن اسپرسو کمک کننده است. تفاله ها را برداشته و سبد را قابل دید قرار می دهد. با پرتا فیلتر به راحتی توانایی دیدن مراحل استخراج عصاره را دارید. علاوه بر این موارد، پرتا فیلتر به استنباط سریع بارلستا کمک کرده تا فرآیند استخراج عصاره به صورت هم تراز و هم سطح در تمام سطح قهوه انجام شود. باید یادآور شد که در برخی برندهای سازنده قهوه ساز ها با ایجاد تغییراتی در فیلتر ها این شرایط را فراهم می کنند که از کپسول قهوه و پد آن در کنار پودر استفاده کنید.

سبد پرتا فیلتر: سبد پرتا فیلتر ها محل ریختن و کوبیدن قهوه است، که در دو نوع تک شات و دو شات موجود می باشند. علاوه بر این از لحاظ کارایی به فشرده و غیر فشرده تقسیم می شوند. نوع فشرده در تولید محصولات خانگی به کار گرفته شده است. کیفیت قهوه حاصله به این سبدها بستگی دارد.

نازل بخار: نازل ها در دستگاه های قهوه ساز قابلیت ایجاد بخار را داشته که در تهیه کف شیر بسیار کاربردی و مهم هستند. کف شیر برای تهیه انواع لاته یا کاپوچینو به کار گرفته می‌شود.

ویژگی های مهم قهوه ساز در راهنمای خرید قهوه ساز

عملکرد دستگاه

در مرحله اول قبل از خرید نیازهای خود را بشناسید. عملکرد قهوه ساز را از تمامی جهات مورد بررسی قرار دهید، تا نتیجه بهتری در تهیه قهوه ساز داشته باشید. عملکرد مطلوب و امکانات بیشتر با هزینه مناسب بهترین انتخاب خواهد بود.

میزان فشار بخار

میزان فشار بخار در این محصول برای تهیه خامه و یا کف از ضروریات می باشد. به این حالت که بخار با پودر قهوه با میزان سرعت تنظیم شونده مناسبی با یکدیگر برخورد کنند. زیرا اگر سرعت کم و زیاد باشد باعث طعم تلخی و تیز و نامطلوب در قهوه حاصله می‌شود. میزان مطلوب فشار بین 19 الی 41 بار است.

 

دیجی پرایم - بهترین راهنما

ظرفیت

اولین نکته ای که هنگام خرید باید مد نظر داشته باشید، میزان توانایی حجم دم‌کردن ‌قهوه می‌باشد. قهوه ساز هایی با ظرفیت دم کردن 8 فنجان جزو محبوب ترین ها هستند. با ادامه مقاله راهنمای خرید قهوه ساز همراهمان باشید.

ولتاژ

هرچه ولتاژ دستگاه بالاتر باشد، زودتر به جوش خواهد آمد. پس دستگاه با ولتاژ بالا تر کاربردی و مناسب تر می باشد.

ترموبلاک

برای به دست آوردن قهوه‌ای با طعم بی نظیر، قهوه نباید بجوشد. ترموبلاک به وسیله پمپ، دمای آب را در حد دمای خوب ( حدوداً ۹۰ درجه سانتیگراد ) بالا می‌برد. در بعضی از دستگاهها ترموبلاک برای کف کردن شیر استفاده می‌شود، که به دمای بالاتری ( 120 درجه سانتیگراد ) نیاز دارد.

نگهدارنده فیلتر

این قطعه در دستگاه های قهوه ساز باعث نگهداری و گرم ماندن دانه های قهوه می شود. دارای پایه های آلومینیومی بوده که این پایه ها در دستگاه های گران قیمت از جنس برنج تولید می‌شود. برنج برای زمان طولانی‌تری گرم باقی می‌ماند.

جنس بدنه

بدنه قهوه سازها از جنس های متفاوتی می باشند که فاکتور بسیار مهمی در قهوه تولید شده می باشد. جنس بدنه در هر دستگاهی مشخص کننده کیفیت دستگاه و طول عمر بیشتر می باشد.

نمایشگر دیجیتال

وجود صفحه نمایشگر دیجیتال بر روی دستگاه باعث کنترل بهتر در فرآیند دم‌کردن ‌قهوه می‌شود. این نمایشگرها که عموما LED هستند، امکان بررسی وضعیت دم شدن قهوه و همچنین استفاده از تایمر محصول را فراهم می‌کند. وجود نمایشگرهای دیجیتال به زیبایی هر چه بیشتر این وسیله کمک می‌کند.

فضای دستگاه

هنگام خرید به میزان فضای که دستگاه اشغال می کند، توجه داشته باشید. قبل از خرید محل قرارگیری قهوه ساز را در منزل مشخص نمائید.

قابلیت برنامه پذیری

قهوه ساز هایی که قابلیت برنامه پذیری دارند، استفاده از دستگاه را بسیار آسان می کند. قهوه سازها با کمترین دخالت در فرآیند درست کردن قهوه، کار خود را انجام می‌دهند. این محصولات با قابلیت های ویژه در نهایت قهوه با عطر و طعم دلنشینی در اختیارتان می گذارند.

فیلتر آب

از مزیت‌های قهوه ساز های مدرن بهره گیری از فیلتر آب می باشد. با وجود این فیلتر بابت کلر آب و مزده بد آن نگرانی نداشته باشید. این فیلترها خودکار آب را تصفیه کرده و مانع از وجود هرگونه گرد و غبار و بوی بد می شوند.

آسیاب قهوه

این قابلیت جزو آپشن های ویژه محسوب می‌شود. وجود آسیاب در قهوه ساز موجب دم کردن میزان مناسبی از قهوه شده که در نتیجه طعم بی‌نظیرتری فراهم خواهد شد. محصولاتی که دارای این ویژگی هستند، قیمت بالاتری دارند. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید قهوه ساز توصیه می کند درصورت توان پرداختی قهوه سازی تهیه نمائید که دارای آسیاب قهوه باشد.

مخزن قهوه

این مخزن برای ریخته شدن قهوه طراحی شده است. جنس این مخزن ها عموماً از توری فلزی یا پلاستیکی در دستگاه های با کیفیت می باشد. در دستگاه‌های که از لحاظ کیفیت در رده پایین تری قرار دارند، این مخزن از جنس کاغذ درست شده است. مخزن قهوه ساز ها شبیه به یک قیف می باشد.

قطع خودکار

امکان قطع اتوماتیک در قهوه سازها بسیار حائز اهمیت است. وجود این قابلیت در دستگاه باعث قطع خودکار پس از اتمام مراحل تهیه قهوه می باشد.

صفحه گرم کننده

وجود این صفحه مانند چای ساز های برقی عمل کرده و باعث گرم ماندن قهوه پس از آماده شدن برای مدتی طولانی می‌شود.

قوری و فنجان

برخی از دستگاه‌های قهوه ساز دارای قوری و فنجان برای سرو قهوه آماده شده می باشند.

سهولت در استفاده

قهوه ساز ها دارای دو نوع دستی و برقی می‌باشند. در نوع دستی تمام فرآیند درست‌کردن‌ قهوه به عهده کاربر می باشد، که این نیازمند دقت و صرف انرژی بیشتری است. اما در قهوه ساز های برقی فقط گذاشتن آب، پدر قهوه و فیلتر توسط شما بوده و مراحل آماده کردن قهوه توسط دستگاه انجام می‌شود. قهوه ساز های برقی هنگام استفاده نسبت به نوع دستی آسان تر می باشد.

نوع قهوه مصرفی

قابلیت استفاده از شکل های مختلف قهوه ( دانه، پودر و کپسول ) در خرید قهوه ساز بسیار موثر است. دستگاه های کپسولی استفاده راحت تری دارند.

عطر و طعم قهوه

استفاده از قهوه ساز و نوشیدن قهوه با کیفیت تنها وابسته به دستگاه نمی باشد. بلکه استفاده از قهوه خوب و مناسب از اولین اولویت‌های نوشیدن قهوه ای با کیفیت است. سعی کنید دانه‌های قهوه را خودتان آسیاب کنید. زیرا عطر و طعم قهوه به مرور زمان در مجاورت هوا از بین خواهد رفت، و نگهداری آن برای داشتن قهوه ای با کیفیت سخت خواهد بود. بنابراین انتخاب قهوه خوب متناسب با هر دستگاه را فراموش نکنید.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز

زیبایی

وجود قهوه ساز شیک در آشپزخانه و یا محل استفاده از آن را بسیار زیبا و مدرن می کند. امروز قهوه سازها به انواع و اقسام رنگ ها و سایز ها در طرح های متفاوت طراحی و تولید می‌شوند. وجود تنوع بالا در این محصول دست شما را برای انتخاب باز می‌کند.

برند

اغلب برندهای به نام و معتبر دارای محصولات با کیفیت تری نسبت به سایر برند ها می باشند. می‌توان از دلونگی، مواشی، فیلیپس و … در این محصول با کارایی مطلوب نام برد.

گارانتی

به دلیل حساس بودن دستگاه قهوه ساز وجود گارانتی در آنها بسیار مهم است. بهتر است برندی را انتخاب کنید که پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشد.

قیمت

قهوه سازها در رنج قیمت های متفاوتی در بازار موجود می باشند، که نسبت به نوع استفاده و نیاز باید انتخاب و خریداری شوند. قبل از خرید حتما از ویژگی‌ها و توانایی‌های محصول مورد نظرتان اطمینان حاصل کرده و در نهایت اقدام به خرید کنید.

دیجی پرایم - بهترین راهنما

تفاوت قهوه و اسپرسو در راهنمای خرید قهوه ساز

در ساده ترین حالت ممکن باید گفت قهوه با ریختن آب جوش روی دانه ها تهیه می شود. اما در اسپرسو با ریختن آب داغ تحت فشار بر روی پودر قهوه نوشیدنی غلیظی تهیه می‌شود که بر پایه کاپوچینو می باشد. برای خرید یک فنجان اسپرسو نسبت به قهوه، به دلیل نیاز دما و فشار بالا هزینه بیشتری باید پرداخت نمائید.

نحوه تمیز کردن قهوه ساز در راهنمای خرید قهوه ساز

همیشه برای تمیز کردن این محصول از آب تازه با اکسیژن زیاد بدون مواد شوینده استفاده کنید. بعد از اتمام کار کاملاً دستگاه را از تفاله ‌ها و روغن تلخ قهوه تمیز کنید، تا روی طعم قهوه ی بعدی تأثیرگذار نباشد.

خلاصه مقاله

 1. قهوه سازها دارای انواع متفاوتی از لحاظ نوع کارایی در بازار موجود می باشند.
 2. قهوه سازهای فیلتردار توانایی فراهم آوردن قهوه ای صاف و بدون تفاله را دارند.
 3. قهوه سازهای وکیوم بسیار شبیه به شیشه های بشر آزمایشگاهی می باشند.
 4. اسپرسو ساز از لحاظ نوع عملکرد دارای دو نوع دستی و تمام اتوماتیک می باشند.
 5. قهوه سازهای موکاپات ها ساده ترین و ارزان قیمت ترین این دستگاه ها برای تهیه قهوه می باشند.
 6. در قهوه سازهای کپسولی فقط از کپسول های آماده که دارای درجه طعم و تلخی متفاوتی هستند، می توانید درون دستگاه قرار دهید.
 7. هنگام تهیه قهوه با قهوه ساز فرنچ پرس، می توانید تمام مراحل تهیه قهوه را به راحتی مشاهده کنید.
 8. قهوه سازهای اهرمی توسط دست به کار گرفته شده و کارایی ساده ای دارند.
 9. اگر تمایل دارید هنگام سفر طعم همیشگی قهوه مصرفی خود را بچشید، از قهوه سازهای همراه استفاده کنید.
 10. قهوه سازها دارای اجزای متفاوتی می باشند. مانند: هد گروپ، پرتا فیلتر  … .
 11. هنگام خرید قهوه ساز به نوع امکانات و ویژگی های دستگاه بسیار دقت نمائید.
 12. تفاوت قهوه با اسپرسو را بدانید.
 13. نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه ساز را به خوبی یاد بگیرید.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید قهوه ساز لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *