دیجی پرایم - راهنمای خرید میله موجگیر خودرو

راهنمای خرید میله موجگیر خودرو

سیستم تعلیق سمت چپ و راست در خودرو توسط میله موجگیر ماشین ( میله تعادل ) به یکدیگر متصل می شود. میله موج گیر ارتعاشاتی که هنگام رانندگی به وجود می آیدرا جذب کرده و بین چرخ ها در طرفین ماشین تقسیم می‌کنند. این عملکرد باعث حرکت روان تر و نرم تر در ماشین می‌شود. خرابی در میله موجگیر باعث تکان های زیاد ماشین حتی در جاده های هموار می شود. به طور کلی می توان وظیفه میله تعادل خودرو را به دوقسمت عنوان کرد. وظیفه اول مقاومت در برابر رول خودرو ( رول به زمانی اطلاق می شود که یکی از لاستیک ها و بالاتر یا پایین‌تر از دیگری قرار گرفته و حول محور خود می‌چرخد، این چرخش را رول می‌گویند ). وظیفه دوم میله تعادل، هنگام دور زدن ماشین قابل مشاهده است. میله تعادل ماشین با توزیع یکسان نیرو مانع جدا شدن تایرهای داخل پیچ می شود. با این عملکرد خودرو با حالت پایدارتری پیچ را طی می‌کند. برای آشنایی بیشتر با میله موج گیر یا همان میله تعادل خودرو با ادامه مقاله راهنمای خرید میله موجگیر خودرو همراهمان باشید.

اجزای میله موجگیر ( میله تعادل )

  1. میله
  2. بوش یا سیبک

ساختار میله موجگیر ( میله تعادل )

میله موجگیر دارای دو بازوی اهرمی است که به وسیله آنها میله تورشن را به چرخش در می آورند. در وسایل نقلیه سواری وجود فنرهای سفت ضروری می باشد، تا هنگام پیچیدن ماشین محکم باشد و رول نکند. کار میله تعادل محدود کردن چرخ است، و به عنوان فنر دوم عمل می‌کند. میله موجگیر ماشین به سفتی فنر می افزاید. اما فقط در زمان پیچیدن.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید میله موجگیر خودرو برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

معایب میله موجگیر خودرو ( میله تعادل )

این میله در اتومبیل باعث کم کردن استقلال عملکردی فنر های چپ و راست می شود. در بعضی شرایط نیاز است که چرخ سمت راست بالاتر و چرخ سمت چپ پایین تر باشد و یا بالعکس، با وجود میله تعادل در چنین شرایطی یکی ازچرخ ها امکان تماس حداکثری با زمین را ندارد.

از موارد دیگر معایب و سفتی میله تعادل خودرو از کنترل خارج شدن خودرو می توان نام برد. برای جلوگیری از وجود این معایب در خودرو باید استحکام میله را تغییر داد تغییر داد.

جنس میله موجگیر ( میله تعادل )

میله تعادل دارای جنسی از فولاد می باشد. گردگیر سیبک لاستیکی و گوی کروی آن فلزی بوده که داخل محفظه فلزی قرار می‌گیرد.

علائم خرابی میلهموج گیر ( میله تعادل )

از نشانه های خرابی میله موجگیر ماشین می توان به صدای تق تق و ضربه زدن محفظه در زمان دور زدن و لرزش فرمان ( فرمان زدن ) اشاره کرد.

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید میله موجگیر خودرو

خلاصه مقاله:

  1. میله موجگیر ارتعاشاتی که هنگام رانندگی به وجود می آید را جذب کرده و بین چرخ های طرفین ماشین تقسیم می‌کنند.
  2. خرابی در میله موجگیر باعث تکان های زیاد ماشین حتی در جاده های هموار می شود.
  3. میله موجگیر از یک میله و بوش یا سیبک تشکیل می شود.
  4. میله موجگیر دارای دو بازوی اهرمی است که به وسیله آنها میله تورشن را به چرخش در می آورند.
  5. میله تعادل دارای جنسی از فولاد می باشد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید میله موجگیر خودرو لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

دیجی پرایم - بهترین راهنما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *