ام کیو ال یار | mqlyar

راهنمای خرید استارت خودرو

در زمان‌های قدیم افراد برای روشن کردن موتور خودرو از هندل و نیروی دست استفاده می کردند. اما پس از مدتی با اختراع اولین استارت عمل روشن کردن خودرو به سادگی ممکن انجام شد. استارت یکی از قطعات اصلی خودرو است، که برای روشن کردن و راه اندازی موتور درون‌سوز به کار گرفته می‌شود. در واقع استارت یک موتور الکتریکی قوی است، که از اعضای متفاوتی ( آرمیچر، زغال، بالشتک، دنده استارت، اتوماتیک استارت، بدنه ) تشکیل می‌شود. تیم تحقیقاتی دیجی پرایم توسط مقاله راهنمای خرید استارت خودرو سعی در معرفی هر چه بهتر ویژگی‌های متفاوت سیستم استارت خودرو دارد. لطفاً با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد استارت

موتور استارت دارای یک محفظه از جنس استیل یا آلومینیوم است که آرمیچر را در خود جای داده است. آرمیچر با سیم مسی سیم پیچی شده است که از طرفی دیگر زغال های موجود در محفظه با آرمیچر در تماس هستند. وقتی راننده استارت میزند، جریان برق از باتری گرفته شده و به سیم پیچی می‌رسد. آرمیچر به چرخش افتاده و یک چرخ دنده را به حرکت در می‌آورد. چرخ دنده حرکت داده شده ، دنده ی استارت و فلایول را درگیر کرده تا میل لنگ به حرکت درآید. وقتی دور موتور به حداقل میزان راه اندازی لازم در خودرو برسد، اتومبیل روشن می شود. استارت وظیفه دارد دور موتور را به حداقل میزان برای روشن شدن خودرو برساند. میزان حداقل دور موتور حدود 100 دور بر دقیقه است.

بعضی از استارت ها به گونه ای طراحی شده اند که هنگام کار، چرخ دنده ی استارت مقداری به جلو رها شده و با موتور درگیر می شود. هنگامی که موتور اتومبیل روشن شود، سوئیچ رها شده و چرخ دنده به جای خود باز می گردد. این عملکرد از درگیر بودن موتور جلوگیری کرده و آزاد می شود. اگر این عملکرد به درستی انجام نشود و خودرو در حال استارت خوردن بماند، به دلیل هماهنگ نبودن دور موتور و دور استارت امکان در هم شکستن و ایجاد خسارت به خودرو می باشد.

دیجی پرایم علاوه بر راهنمای خرید استارت خودرو برای شما همراهان گرامی در مورد تمامی وسایل مورد نیاز خودروی شخصیتان، مقالات راهنمای خرید، تهیه و منتشر کرده است، که در دسته راهنمای خرید ( خودرو و ابزار اداری ) می توانید مطالعه نمائید.

انواع استارت

استارت ها انواع مختلفی دارند. استارت های ریموت دار نمونه جدید این قطعه هستند که در خودروهای پیشرفته به کار گرفته می‌شوند. سایر استارت ها شامل موارد زیر می باشند.

 1. استارت دنده مارپیچی
 2. استارت مارپیچی کشویی
 3. استارت آرمیچر کشویی
 4. استارت گیربکسی

استارت ها از لحاظ نوع درگیری با موتور هم به نام‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند. که شامل استارت با درگیری لخت و استارت از پیش درگیر می شوند.

نکات مهم در خرید استارت

 1. استارت جدید خریداری شده باید ظرفیت مشابه یا بیشتر از استارت قبلی داشته باشد.
 2. محل پیچ ها و متعلقات باید یکی باشد.
 3. حتی اگر یک قسمت از استارت خراب شده است، یک استارت نو بخرید.
 4. اگر سیم های باتری متصل به استارت مشکل دارند، قبل از نصب استارت جدید مشکل را برطرف کنید.

دلیل استارت نخوردن خودرو

استارت نخوردن خودرو شامل موارد زیادی می‌شود، که می‌تواند از تمام شدن و یا خراب شدن باتری، قطع شدن سوئیچ، خرابی استارت، خرابی سیم کشی و اتصالات باشد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید استارت خودرو

علائم خرابی استارت

 1. استارت نخوردن خودرو
 2. صدای عجیب از زیر کاپوت
 3. کم شدن نور چراغ ها
 4. دود

در دیجی پرایم بخوانید: راهنمای خرید استارت خودرو

قیمت استارت

خراب شدن این قطعه معمولا به ندرت اتفاق می‌افتد، که پس از طی کردن مدت زمان طولانی امری طبیعی می باشد. خرابی استارت مانند تمام قطعات موجود در اتومبیل ممکن است هر زمانی رخ بدهد. قیمت این قطعه هزینه زیادی را در بر نگرفته و به راحتی می توانید با بیان کردن نام و مدل خودرو آن را خریداری کنید.

خلاصه مقاله

 1. استارت یکی از قطعات اصلی خودرو است، که برای روشن کردن و راه اندازی موتور درون‌سوز به کار گرفته می‌شود.
 2. استارت ها از اجزای متفاوتی ( آرمیچر، زغال، بالشتک، دنده استارت، اتوماتیک استارت، بدنه ) تشکیل می شوند.
 3. استارت وظیفه دارد دور موتور را به حداقل میزان برای روشن شدن خودرو برساند.
 4. استارت ها انواع مختلفی دارند. که شامل استارت دنده مارپیچی، استارت مارپیچی کشویی، استارت آرمیچر کشویی، استارت گیربکسی می شوند.
 5. استارت نخوردن خودرو و خرابی آن، می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

نکته آخر:

کاربر گرامی دیجی پرایم تمام سعی خود را بر آن دارد تا علاوه بر فراهم کردن مجموعه ی کاملی از کالاهای مورد نیاز زندگی روزمره برای شما عزیزان، مقالات کاملی با عنوان راهنمای خرید را نیز منتشر نماید.

چقدر ما را دوست دارید؟

ضمن تشکر فراوان از مطالعه ی مقاله راهنمای خرید استارت خودرو لطفا با اشتراک گذاری ما را در انتشار مقالات بیشتر یاری دهید و همچنین با گذاشتن نظر در مورد همین مقاله در پایین صفحه ما را به ادامه این راه تحقیقاتی گسترده امیدوارتر کنید.

ارادتمند شما: فروشگاه اینترنتی دیجی پرایم

 

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی پرایم
Logo